Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. január 27., szombat 23:39

Iscora kéne építeni a középpályát nem elzavarni...
Hogy építesz egy olyan emberre egy Real Madridot, aki nem bírja a sorozatterhelést (sok esetben a 90 perc is sok neki) és a teljesítménye olyan hullámzó, mint Benzemáé?
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. január 27., szombat 23:36

Jim írta:Iscora kéne építeni a középpályát nem elzavarni...
atya ég :roll:

Modricot már le lehet építeni ennyi idősen
ne az egyik legjobb spanyolt dobjuk ki
Modric meg mindig jobb, mint Isco. Sot, szerintem a legjobb kozeppalyas egy hajszallal Kroos elott. En Isco miatt biztos nem raknam meg ki ot, amig ezt tudja hozni. Plusz ugye ott van Kova is a sorban. Nehez az o jatekidejuket jol menedzselni, de egyelore a Modric-Kroos parost nem bontanam meg senkivel.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Jim » 2018. január 27., szombat 23:33

Iscora kéne építeni a középpályát nem elzavarni...
atya ég :roll:

Modricot már le lehet építeni ennyi idősen
ne az egyik legjobb spanyolt dobjuk ki

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. január 27., szombat 23:26

illgner írta:Én is kedvelem Iscot, de a sebessége kevés a támadóharmadban, márpedig a Real legfőbb erénye ez. Mélységi irányítóként jó lenne, de arra meg ott van Kroos.
Hasonlóan látom én is.

Szeretem Isco játékát, amikor kapura törve értelmesen játszik.

Sokszor viszont tekereg össze-vissza, pláne ha a helye sincs meg. Irányítóként a Modric-Kova-Kroos vonulat a tuti..

Igazából az én véleményem az, hogy Isco egy zseni lehetne/illetve az, ha a helye meglenne, a társak körülötte hasonlóak lennének.

Amúgy Isco(Isten ments, hogy oda menjen) de a barcában ütne g,ci nagyot. Ott van ez a tekergek, variálok, addig cseszekedek, míg Messi, vagy Suarez ki nincs ugratva és még az ötösön is 325-t passzolok. Ott egy Isco zsenialitása mindent megérne.

Itt néha elvész az amiben ő zseni. Ettől függetlenül értéke a csapatunknak.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. január 27., szombat 23:11

Én is kedvelem Iscot, de a sebessége kevés a támadóharmadban, márpedig a Real legfőbb erénye ez. Mélységi irányítóként jó lenne, de arra meg ott van Kroos.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. január 27., szombat 22:54

Mondjuk az wxyz es ervei mellett szol, hogy 3 jo meccsunk volt az elmult honapokban(Sevilla, Depor, Valencia) es egyiken sem jatszott Isco. Csak erdekessegkent irom ezt le, en birom Iscot es amikor jo formaban van, akkor nagy erossege a csapatnak, de az ittletenek kb a 30%-ara tudnam azt mondani, hogy szo nelkul megerdemli a kezdo tagsagot.
Annyi latszik, hogy ha tavasszal egeszseges marad a BBC, akkor Isco padon talalja magat. Ha igy lesz akkor szerintem nyaron egyebkent lepni fog, plane ha jon Hazard/Neymar.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. január 27., szombat 16:00

Van itt egy valag elkepzeles es velemeny h miert fontos es kihagyhatatlan Isco, meg van nulla darab ellene szolo elkepzeles. Eddig jo ez a vita csak min is vitatkozunk? Meg mindig az a lagnagyobb erv Isco dobasaban hogy csak mert 433 es Casemiro. Konyorgom a brazil akkora vkp s h csak az nem veri meg honapok ota aki nem akarja, volt mostanaban szep megmozdulasa, de arra is azert volt szukseg mert eladta a labdat egy sima oldal passznal. A jatekosok negyede nagyon gyenge, de dobjuk az egyik legkreativabb es legtobbet hajto jatekosunkat, csak mert :lol:
Hogy van 0 darab elképzelés Isco ellen, ha épp egy sorral lejebb írod, hogy vannak, akik egy másik felállásban látnák szívesen a csapatot Isco nélkül?
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. január 27., szombat 15:26

Van itt egy valag elkepzeles es velemeny h miert fontos es kihagyhatatlan Isco, meg van nulla darab ellene szolo elkepzeles. Eddig jo ez a vita csak min is vitatkozunk? Meg mindig az a lagnagyobb erv Isco dobasaban hogy csak mert 433 es Casemiro. Konyorgom a brazil akkora vkp s h csak az nem veri meg honapok ota aki nem akarja, volt mostanaban szep megmozdulasa, de arra is azert volt szukseg mert eladta a labdat egy sima oldal passznal. A jatekosok negyede nagyon gyenge, de dobjuk az egyik legkreativabb es legtobbet hajto jatekosunkat, csak mert :lol:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 27., szombat 14:02

wxyz írta: Nem akarok ezzel foglalkozni többet, mert részben már írtam, a fórum szent tehene Isco, mert freestyleosként klasszis lehetne. De emlékszel rá, hogy került Casemiro a kezdőbe? Zidane nem számolt vele, aztán a kinevezése után azonnal alapember szerepet kapó Isco csődöt mondott Kroos és Modric mellett. Bekerült Casemiro helyette és jobbak is lettünk. Minkét bl győzelemért többet tett a brazil, írom ezt úgy, hogy a keretben őt kedvelem a legkevésbé.
Akkor tegyük fel dobojuk Iscot... A támadók közül ki szervezné a játékot? Alapból ki járna vissza elkérni, ki mozogna a labda felé? Ki próbálna bármi váratlant csinálni? Bale meg CR? Erre fogod írni Ceballost, csak ő nem ez a játékos. A követelt 4-3-3-adban is a középső sorban lenne. Arra meg kevés lenne egyedül, hogy megoldja a kreatív dolgokat, mint ahogy egy világklasszis Modric is kevés.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. január 27., szombat 13:42

Bocs a dupláért, ez lemaradt az előző mellől és szerkeszteni már nem tudom.
M1Ö írta:De tőled rá kell jöjjön az embernek, hogy ő a szent tehén és nem Casemiro-ék, meg amúgy tavaly is pár bajnokin volt jó, a BL döntőben meg kifejezetten szar és az egész sorozatban annyit csinált, hogy lőtt egy gólt az Atléti ellen...
Nem akarok ezzel foglalkozni többet, mert részben már írtam, a fórum szent tehene Isco, mert freestyleosként klasszis lehetne. De emlékszel rá, hogy került Casemiro a kezdőbe? Zidane nem számolt vele, aztán a kinevezése után azonnal alapember szerepet kapó Isco csődöt mondott Kroos és Modric mellett. Bekerült Casemiro helyette és jobbak is lettünk. Minkét bl győzelemért többet tett a brazil, írom ezt úgy, hogy a keretben őt kedvelem a legkevésbé.

Egyébként szerintem azért ragaszkodik hozzá még mindig kezdőként, mert nem tudja felismerni, hogy Isco annyira nem jó és nem az ütköző hianya volt elsősorban a probléma, azért kellett kitenni.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. január 27., szombat 13:28

Kerlon írta: Leírtam, hogy szerintem, amit leírtál az mind megválósítható 2 másik felállásban, ergo nem kijelenthető, amit kijelentettél. Amúgy továbbra is kérdezem, hogy minek erőltetném meg magam, ha te sem teszed?
Talán, mert eddig a személyeskedésed és rágalmazásod rád igaz és nem rám?

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 27., szombat 13:24

SzB írta:Isco valóban egy szent tehén
A szent tehén az, ha játszon bárhogy folyamat kezdő. Vagy ha felépül a sérüléséből egyből bebetonozott helye van a kezdőben, játszon bárhogy az, aki pótolta. Iscora egyik sem igaz. Alapból kényszerhelyzet miatt lett kezdő. Ha nincs Bale sérülése, még az is benne van, hogy már nem a mi játékosunk lenne.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
SzB
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018. január 14., vasárnap 11:04
Kedvenc játékosaid: CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: SzB » 2018. január 27., szombat 13:06

Isco valóban egy szent tehén, kérdés, hogy Zidane és a stábja felismeri-e ezt két szezon után. Isco-t ki lehet hagyni a jövő elképzeléseiből, csak hogy nem érdemes. A Real-t nem lehet spanyolok nélkül megcsinálni, egy ilyen tradíció felrúgását a közönség sem fogja engedni. Isco pedig ma a legjobb spanyol.
Lopetegui 4-6-ban küldte pályára a spanyolokat az emlékezetes olasz meccsen. Először mindenkinek átvillant az agyán, hogy ez nem komplett. Isco-ék legyalázták az olaszokat, akkor meg mindenki azt mondta, Lopetegui egy zseni... Isco meg Iniesta volt a zseni.
Egy meccsen egy topcsapatnak legalább három szerkezetet érdemes használni, és ezek minden átmenetét. A totális foci világát éljük, ami egyéniségekre épül. Aki az egyéniségeit csapattá tudja formálni, az nyer. Ma 4-4-2-vel, s ha kell, a jövő héten 4-1-3-2-el, utána meg 4-3-3-al, s ha az kell, akkor húsz percenként váltogatva. Ez az igazi rotálás... Nem Lucas Vazquez játszatása a Legényes ellen.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 27., szombat 12:29

Meg minek cáfolgatni, akinek csak a 4-3-3 létezik és kidobná érte Isco-t? Miért lehet 4-3-3-ból könnyebben átállni védekezni, mint egy 4-2-3-1-ből, vagy 4-4-2-ből? Csak hajtod ugyanazokat, közben meg nem látod, hogy Isco milyen fontos játékosa a csapatnak. Nyílván ha formában van, bár szerintem most sem vele van a legnagyobb baj. De tőled rá kell jöjjön az embernek, hogy ő a szent tehén és nem Casemiro-ék, meg amúgy tavaly is pár bajnokin volt jó, a BL döntőben meg kifejezetten szar és az egész sorozatban annyit csinált, hogy lőtt egy gólt az Atléti ellen... Mindenkinek meg lehet véleménye, de te valamiért annyira pikkelsz Iscora, hogy nem látod a fától az erdőt.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 27., szombat 11:55

wxyz írta:Elírások kiemelése helyett inkább koncentrálhatnál a cáfolatra, ha már én terelek.
Leírtam, hogy szerintem, amit leírtál az mind megválósítható 2 másik felállásban, ergo nem kijelenthető, amit kijelentettél. Amúgy továbbra is kérdezem, hogy minek erőltetném meg magam, ha te sem teszed? Leírtál 1 sort mint hatalmas koncepció.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. január 27., szombat 11:45

Elírások kiemelése helyett inkább koncentrálhatnál a cáfolatra, ha már én terelek.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 27., szombat 11:37

wxyz írta:Terelsz.
numberone1 írta:
Az a baj, hogy Kovacic pont ugyanaz a típusú játékos, mint Kovacic. Talán még jobb is lehet, mert jobb fizikumú és játéktudásban ő lehet tudna fejlődni, ha folyamatosan játszana. Egyedül RMCFtől olvastam itt, hogy nincs hasonlóság közte és Modric között.

Igen, lehet úgy felállálni, hogy valaki csak a védekezésre figyel, hogy Isco tkpt játszhasson, tehermentesítve. De itt már átalakul a szerkezet, nem 433ról van szó. Szétdaraboltabb a csapat. Ezt ugyanúgy lehetne játszani az itt kevésnek tartott Jamessal is, vele sem lennénk rosszabbak.
Plusz az a helyzet, hogy ha ilyet akarunk játszani, itt van egy jobb Ceballos.
végre egy gondolatod, amivel teljesen egyetértek és semmi szándékom nincs bele kötni
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. január 27., szombat 11:24

Terelsz.
numberone1 írta:
Az a baj, hogy Kovacic pont ugyanaz a típusú játékos, mint Kovacic. Talán még jobb is lehet, mert jobb fizikumú és játéktudásban ő lehet tudna fejlődni, ha folyamatosan játszana. Egyedül RMCFtől olvastam itt, hogy nincs hasonlóság közte és Modric között.

Igen, lehet úgy felállálni, hogy valaki csak a védekezésre figyel, hogy Isco tkpt játszhasson, tehermentesítve. De itt már átalakul a szerkezet, nem 433ról van szó. Szétdaraboltabb a csapat. Ezt ugyanúgy lehetne játszani az itt kevésnek tartott Jamessal is, vele sem lennénk rosszabbak.
Plusz az a helyzet, hogy ha ilyet akarunk játszani, itt van egy jobb Ceballos.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 27., szombat 11:13

wxyz írta:Cáfold meg.
Nem cáfolom, hanem szerintem amiket leírtál az mind megvalósítható 4231-ben és 442-ben is (akár rombuszban). Jó pár példát lehetne keríteni az elmúlt időszakokból.

Amúgy meg minek cáfolgatnék, amikor még mindig nem voltál hajlandó egy összképet adni a megdönthetetlen elképzeléseidről?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2018. január 27., szombat 11:05

Jatszott Isco 4-3-3-ban is Ancelotti BL-t nyero csapataban. Amikor nem volt DM akkor ot helyettesitette, mondjuk nekem Isco jateka jobban tetszett, mint DM-e abbol a csapatbol. Utobbitol fraszt kaptam, de ez egy masik tortenet. Ha van egy stabil vkp-d, mint anno Alonso, akkor az Isco tipusu jatekos is megel 4-3-3-ban, mert gurizik annyit, h bele illesztheted a harmadik lancszemnek.
wxyz írta:....
Te kerdezted, h minek Kante ha van egy Kova....Hat a szerelesi kezsege az eleg gyenge Kovanak, na meg a fizikuma is, h vkp legyen. A Leganes ellen is csak probalta elpiszkalni a labdakat, de nem fert hozza.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 89 regisztrált és 0 vendég