Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. május 19., kedd 15:22

James-Modric/Verratti-Kroos/Verratti-Isco
Szal ezzel cak az a baj,hogy James teljesen más mentalitású játékos mint Modric,Verratti meg mint Isco...Veratti csak Modric,vagy esetleg Kroos alternativájaként jöhetne számításba,de semmiképp Isco vagy James alternativájaként.
A kolumbiai már így sem ott játszik ahol neki alapból kellene.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 14:25

Szerintem simán lehetne egy Verratti/Pogba, Modric, Kroos, James, Isco 5 életképes a 4 kpra, de csak akkor, ha sem Isconak, sem senki másnak nem jutna (igazi) mellékszerep, mindenki ott van a tűz közelben, mindenki eleget játszik. Szerintem senkinek sincs arra szüksége amúgy sem, hogy egész idényben az összes meccset végig játssza. 5 embernél még meg lehet variálni normálisan úgy, hogy mindenkinek jól jusson.
Egyébként hatalmas variációs lehetőség van benne, vegyük most Verrattit példának (Pogbával se lenne sokkal rosszabb a helyzet):

James-Modric/Verratti-Kroos/Verratti-Isco

Verratti-Modric-Kroos
-------James/Isco-----

---Verratti-Kroos---
James-Modric-Isco (vagy CR balszélen, Isco középre, Modric hátrébb/James pad, többi marad)

Csak pár példa.

Igazán bitang akkor lenne, ha mondjuk mindkettő jönne, akkor olyan kp sor a világon nem lenne. De nem támogatnám, mert azért 6 ilyen kvalitású játékost már nehezebb kezelni (meg túl fifás).
Kicsit úgy érzem, hogy Verrattival jobban variálhatóbb egy fokkal a kp-nk. Vele Kroos és Modric pihentetését/pótlását könnyebb megoldani, James/Isco esetében pedig vagy ilyen variálgatással lenne jó, de igazság szerint jómagam 6-nak egy ifjú titánt hoznék Isco/James mögé, aki be is robbanthat akár, lehet rá számítani, de mégsem akkora az igénye mint a többieknek.
Kicsit úgy érzem, ha Pogbát hoznánk Verratti helyett, akkor Kroos és Modric ügye megint csak kicsit lógna a levegőben. Nem mondom, hogy rossz ügylet lenne Pogba, remélem érthető mire gondolok.

Ja és természetesen mindezek úgy, hogy Bale már nincs itt..
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. május 19., kedd 13:50

RealRaúl77 írta:
morientes írta: Pogba baszolit nem mélységi,Hamesz-Isco meg igazából nem középen játszik.
442 lenne talán az ideális.
James-----Modric---Kroos---Isco------
------------Benzema---Ronaldo---------
Hameszt esetleg le lehetne cserélni Pogbára,De a két belső kp-t nem cserélném le.Esetleg majd ha Modric valaha befejezi,jöhet Verratti.De ez nem most lesz,a horvátban van még 2-3 jó szezon.

Egyszerűen Verrattinak nem lenne helye,pedig nekem jobban tetszik mint Pogba.
Na igen, csak megint végigtolnád a szezont úgy, hogy Modric-Kroos párosnak nincs minőségi alternatívája? Vagy kit szánnál mögéjük?
Na igen,Veratti lehetne az igazi opcio,csak hogy nem hiszem hogy vállalná a csere szerepet.
Banega,Axel Witsel,sőt-na R24 most tilt ki :D-akár Biglia lehetne az aki vállalná a mellékszereplő titulust.De mondjuk Cambiasso is nagyon odarakja magát a PL-ben mostanság....szal nemtom.
De vagy Pogba,442-ben,vagy Verratti 433-ban,de midkettő egyszerre...az nem menne.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. május 19., kedd 13:45

Realista24 írta:De baszki...Morataról fogalmam sincsen mit csinált az elődöntőig, de ott két meccsen vert két gólt :lol:
10 meccs...ennyi idő alatt állítom, hogy aki aktívan focizik, bármilyen szinten, ezt a teljesítményt meg tudta volna csinálni.

Emlékszem;
majd a Pool ellen jó lesz, mert angolok.
Majd a Schalke ellen jó lesz, mert azok kinyílnak, felvállalják a focit.
Majd a kicsiket megszórja, mert ő egy vadállat.
Majd a betömörülő csapatok ellen jó lesz, mert akkorát rúg, hogy beszarsz.

És valaki berakná középre szervezni, egy lábbal, meg fél aggyal :lol:
Meg is szórta a Levantet, aztán jelezte is, hogy egy vadállat és belekötött a szögletzászlóba.
ziro4vr írta:Igazából az a baj, hogy tavaly még függött a játéka az ellenfelektől, mikor volt területe stb. akkor jó volt, idén sikeresen elérte, hogy már tök mindegy ki az ellenfél, hozza magát. Azaz a nagy büdös lókakit, botrányos hozzáállást, sétálgatást, nuku védekezést. Illetve már a statok sem húzzák fel mint tavaly. Most nem tudom pontosan fejből, de amióta az a ziccerkihagyogatós időszaka elkezdődött, én konkrétan két gólra emlékszem tőle.
Konkrétan ahelyett, hogy lépett volna előre egyet, lépett hátra kettőt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 13:40

morientes írta: Pogba baszolit nem mélységi,Hamesz-Isco meg igazából nem középen játszik.
442 lenne talán az ideális.
James-----Modric---Kroos---Isco------
------------Benzema---Ronaldo---------
Hameszt esetleg le lehetne cserélni Pogbára,De a két belső kp-t nem cserélném le.Esetleg majd ha Modric valaha befejezi,jöhet Verratti.De ez nem most lesz,a horvátban van még 2-3 jó szezon.

Egyszerűen Verrattinak nem lenne helye,pedig nekem jobban tetszik mint Pogba.
Na igen, csak megint végigtolnád a szezont úgy, hogy Modric-Kroos párosnak nincs minőségi alternatívája? Vagy kit szánnál mögéjük?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. május 19., kedd 13:36

-------------Verratti/Pogba-------------
--Modric-----------------------Kroos---
---------------James/Isco---------------
----Benzema---------------Ronaldo---
Pogba nem mélységi,Hamesz-Isco meg igazából nem középen játszik.
442 lenne talán az ideális.
James-----Modric---Kroos---Isco------
------------Benzema---Ronaldo---------
Hameszt esetleg le lehetne cserélni Pogbára,De a két belső kp-t nem cserélném le.Esetleg majd ha Modric valaha befejezi,jöhet Verratti.De ez nem most lesz,a horvátban van még 2-3 jó szezon.

Egyszerűen Verrattinak nem lenne helye,pedig nekem jobban tetszik mint Pogba.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 19., kedd 13:27

atyesz írta: -------------Verratti/Pogba-------------
--Modric-----------------------Kroos---
---------------James/Isco---------------
----Benzema---------------Ronaldo---
Ezt mar sokszor felvazoltam Iscora kiegyezve, annyi kulonbseggel, h ha Pogba jon akkor ot nem hatra hanem altalad vazold Kroos helyere(olyan Seedorf szerepkoben), Kroos mehet a vedelem ele. Ha Veratti jonne akkor o mehetne a vedelem ele...bar nem hiszem, h Kroos jol meg tudna oldani azt a szerepkort, kisse kint baloldalt. :hmmm:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

atyesz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 12:48
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: atyesz » 2015. május 19., kedd 13:04

Sziasztok! Bár a másik oldalról érkeztem, de nem trollkodni és kötekedni, csupán érdeklődni. Ami érdekelne, hogy ti hogy látjátok a jövő Real Madridját? Azt gondolom, hogy kit nem szeretnétek jövőre a csapatban, de van realitása, hogy Bale elmegy? Mert szerintem is ő a ti bajotok, ugyanis a jelenlegei rendszerben kevés nektek, ugyanakkor maradása a taktikai felállás elmaradását is jelenti valószínűleg, ugyanis padra nem teszik, ha beáll, meg szerkezetet kell váltani. Csak mert itt sokan a 442 vizionáljátok, ami szerintem sem lenne rossz nektek, mivel Ronaldo félelmetes a kapu előtt, és Benzemável jó párost alkothat. Viszont akkor Bale kuka...de gondolom ezt a többség nem bánná. Viszont esélyes, hogy marad, és ebben az esetben marad a BBC is. Itt max. a padon lehet erősíteni, mert azért Jesé megtört, Hernandez meg egy biztos csere. De ráigazolnak Benzemára szerintetek egy minőségi csatárt? mert az rémlik, hogy neki a klasszikus versenyhelyzet nem tett jót anno Mou idején! Vagy hoztok egy univerzális szélsőt, aki tud bármely szélen játszani, és adott esetben Cé menne be Benzema helyére? Illetve nálatok is nagy kérdés, hogy ki lesz az, aki bevállalja azt a szerepet, amit nálunk Pedro - bár nem hiszem hogy ő is sokáig húzná nálunk. És mi lesz középen? Mert a kezdő triótok erős, Isco minőségi csere. De ha jön egy Pogba vagy Verratti, akkor ki ül le a padra Isco mellé? A mozgatórugó Modric, az elnyűhetetlen Kroos vagy a méregdrága (amúgy jó) James? Mert lehet ugyan ésszerűen rotálni, de Isco már így is kifakadt. Mi lesz, ha jön elé még valaki, és hogy tűri majd ezt a jelenlegi kezdő trió? Persze, ha lehetne szerkezetet váltani, akkor simán meg lehetne oldani., De ehhez Balenek mennie kellene szerintem. Egy Ancelotti-védjegy rombuszhoz mit szólnátok amúgy?
-------------Verratti/Pogba-------------
--Modric-----------------------Kroos---
---------------James/Isco---------------
----Benzema---------------Ronaldo---

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. május 19., kedd 11:47

Igazából az a baj, hogy tavaly még függött a játéka az ellenfelektől, mikor volt területe stb. akkor jó volt, idén sikeresen elérte, hogy már tök mindegy ki az ellenfél, hozza magát. Azaz a nagy büdös lókakit, botrányos hozzáállást, sétálgatást, nuku védekezést. Illetve már a statok sem húzzák fel mint tavaly. Most nem tudom pontosan fejből, de amióta az a ziccerkihagyogatós időszaka elkezdődött, én konkrétan két gólra emlékszem tőle.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 19., kedd 11:42

De baszki...Morataról fogalmam sincsen mit csinált az elődöntőig, de ott két meccsen vert két gólt :lol:
10 meccs...ennyi idő alatt állítom, hogy aki aktívan focizik, bármilyen szinten, ezt a teljesítményt meg tudta volna csinálni.

Emlékszem;
majd a Pool ellen jó lesz, mert angolok.
Majd a Schalke ellen jó lesz, mert azok kinyílnak, felvállalják a focit.
Majd a kicsiket megszórja, mert ő egy vadállat.
Majd a betömörülő csapatok ellen jó lesz, mert akkorát rúg, hogy beszarsz.

És valaki berakná középre szervezni, egy lábbal, meg fél aggyal :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. május 19., kedd 11:36

Realista24 írta: Tegnap meg előtte statokat böngésztem, amiket úgy alapjáraton semmibe se nézek, de elemezgettem a BBC-t és MSN-t a nagy Cristiano viadal közben.
Bajnokok Ligája...10 meccs, 826 perc, 2 gól, 1 gólpassz. Ez WTF? :lol: Ja, és ezt is a Basel meg a Ludogorets ellen hozta össze :roll:
De hát ha egyszer nem kap elég labdát!!!!44! :lol:

Nevetséges...
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 19., kedd 11:31

szabadon mélységből a Spurban is itt ment neki jól, hátha!
El
kell
felejteni.

Tegnap meg előtte statokat böngésztem, amiket úgy alapjáraton semmibe se nézek, de elemezgettem a BBC-t és MSN-t a nagy Cristiano viadal közben.
Bajnokok Ligája...10 meccs, 826 perc, 2 gól, 1 gólpassz. Ez WTF? :lol: Ja, és ezt is a Basel meg a Ludogorets ellen hozta össze :roll:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

fernandoredondo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. május 7., csütörtök 16:42
Kedvenc játékosaid: Redondo, CR, R9, Kroos, Modric, Marcelo, Varane, Sergio
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: fernandoredondo » 2015. május 19., kedd 11:21

RealRaúl77 írta:inkább az a fonto, hogy van még valaki ott elől, aki elvonja a figyelmet, többet bírkózik, megtartja a feltett labdákat.
Erre tökéletes Benzema.
Ez számomra is egyértelmű, CR súlytalan lenne egyedül és láthattuk Karimmal a játékot.
RealRaúl77 írta:Sajnos az utóbbi napokban valahogy az lett az érzésem, hogy bale nem megy sehova...
Ne adj isten így lesz, nyáron kipróbálhatná Carlo, hogy gyémánt kp-val Ő játszana a CR-Benzema duó mögött, szabadon mélységből a Spurban is itt ment neki jól, hátha!

Verratti
Modric/Isco/Kroos
Jemes/Bale
CR,Benzema

Úgy néz ki marad, de valamit ki kell próbálni, tudna egyik-másik szélre is mozogni lenne területe, persze hozzáállása megfelelő csak akkor tud működni!

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 9:55

CS0ki írta:inkább az a fonto, hogy van még valaki ott elől, aki elvonja a figyelmet, többet bírkózik, megtartja a feltett labdákat.
Erre tökéletes Benzema.
CS0ki írta:Ami szerintem biztos, hogy a BBC-t kell elfelejteni, akármilyen módon.
:agree:

Több sebből vérzik már sajnos. Első évben hengereltek, de az már sehol sincs. CR is öregszik, Bale negatív irányba változott erősen.. Ha nem lesz nála Pálfordulás, könnyen ráfázhatunk egy jövőévi bbc-vel is...
CS0ki írta:Sajnos az utóbbi napokban valahogy az lett az érzésem, hogy bale nem megy sehova...
nekemis... :(
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. május 19., kedd 9:46

Ronaldo jelenlegi játékának is jobban kedvezne ez a pozíció, tökéletesen érkezik, jól fejel és így sokkal jobban megengedhető lenne, hogy alig védekezik.
Jól érkezni nem feltétlenül a centerek szoktak, azok már bent bírkóznak a 16-oson belül.
De CR egyedül szerintem feltolva nem élne olyan jól. Minimum 3 ember figyelne rá, nem lenne lendülete, helye, mert többnyire ő így dolgozik. Neki kell majd a felpasszolt labdákat begyűjteni, megtartani, majd a lendületből jövő társnak leadni szélre, aki eddig ugye ő volt. Szerintem romlana a hatékonysága.
Ez a bajom nekem is. A meccs 70%-ban CR hisztizve reklamálna, hogy rángatták, fogták meg nem tudom mit csináltak vele a védők. Elég sokszor játszott már csatár pozícióban, és véletlenül sem votl meggyőző szerintem. Szélen már nem él meg, az világos, de teljesen előre sem érdemes betenni, center mögötti poziciót jobbnak látom nála. Persze itt nem beszélhetünk óriási különbségekről a helyezkedésében, inkább az a fonto, hogy van még valaki ott elől, aki elvonja a figyelmet, többet bírkózik, megtartja a feltett labdákat.
Ami szerintem biztos, hogy a BBC-t kell elfelejteni, akármilyen módon.

Sajnos az utóbbi napokban valahogy az lett az érzésem, hogy bale nem megy sehova...
Silva:20
Azért azon meglepődnék. :) Egyébként ami Lucas Silvát illeti, eladni végleg szerintem nem fogjuk. Kölcsön az reális lehet, de azon sem lepődnék meg, ha ő maradna itt végül padra. Nem is hallani érdeklődésről vele kapcsolatban, Illarát azért 15 körül el lehet passzaolni, Khedira biztos lép...Max az útlevél miatt fogunk szabadulni Silvától.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 7:30

phys írta:---------------DDG-----------------
Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo
--------Kroos-----Verratti-------
-----------Modric-----------------
James--------------------Isco----
-----------Ronaldo-----------------
Továbbra sem értem, hogy mik az érvek (azon kívül, hogy nem bírják a franciát) amellett, hogy Benzemát ki kellene tenni a csapatból.. Nem csak rád gondolok most.

Ez egyébként jól néz ki, nagyon tetszik a kp, és James, Isco párosnak sem büdös a védekezés, ezt láthattuk tőlük, meglenne a visszazárás, a csapatvédekezés, CR meg valóban maradhatna fent, így már nem jelentene gondot a nemvédekezése. Ezt aláírom, és tetszene is.

De CR egyedül szerintem feltolva nem élne olyan jól. Minimum 3 ember figyelne rá, nem lenne lendülete, helye, mert többnyire ő így dolgozik. Neki kell majd a felpasszolt labdákat begyűjteni, megtartani, majd a lendületből jövő társnak leadni szélre, aki eddig ugye ő volt. Szerintem romlana a hatékonysága.
Vagy csinálni belőle egy erőcsatárt, akinek más dolga nincs, mint 3 ember közt várni a 16-oson belül a labdát, és begyötörni valamit..
Szerintem egyik sem jó megoldás.

Ezért gondolom, hogy CR-t fel kell ugyan tolni, de kell mellé a társ, aki ezen terhek egy részét leveszi róla. Tudja biztosítani, hogy ne egy darálóban várja a labdát, tudja hasonlóan játszani, amit eddig, csak nem szélről, hanem beljebbről. És aki szintén visszalép, hogy ne legyen védekezésben -2 ember. Erre szerintem Benzema a tökéletes, ezt éveken át bizonyította.

Egyébként az mindent elmond, hogy 442-ben sem őt raknád CR mellé.
Csak várom a sportszakmai érveket, hogy miért lenne jó CR úgymond egyedül ékben, és 442-ben miért lenne jobb társ CR-nek az, aki itt még semmit sem bizonyított, új neki a közeg, a társak, minden?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
phys
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2014. január 15., szerda 4:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: phys » 2015. május 18., hétfő 23:20

Ha már mindenki leírta, az én kezdőm/keretem jövőre, én elvetném a 433-at, nem erőltetnék két támadó felfogású játékost egy vonallal hátrébb csak azért, hogy maradjon a szokásos felállása Carlonak. 4231 vagy 442
ez a 4231 lenne. 442 ben Ronaldo és Vietto/Lacazette elől. A minőségi kp választékból pedig 4 ember.
---------------DDG-----------------
Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo
--------Kroos-----Verratti-------
-----------Modric-----------------
James--------------------Isco----
-----------Ronaldo-----------------

Nem sok értelme van Iscot és Jamest a kp-n erőltetni, mindketten gólerős játékosok voltak egy vonallal előrébb, ez a középpályás védekezésünk is nagyon megdobná. Isco is jóval több gólt szerzett malagaban. Ronaldo jelenlegi játékának is jobban kedvezne ez a pozíció, tökéletesen érkezik, jól fejel és így sokkal jobban megengedhető lenne, hogy alig védekezik. Összességében a csapat játékát nézve szerintem megérné ide átszoktatni, ennek egyébként is itt az ideje lassan.
maradék: Navas, Pacheco, Danilo, Coentrao, Nacho, Pepe, Casemiro, Gündogan, Lacazette/Vietto/Reus (3ból 1 értelemszerűen, mielőtt valaki még félreértené), Benzema

Igaz kicsit sok változtatás, de volt már ennél nagyobb is, de akire eddig nem volt szükség az ezután se maradjon koptatni a lelátót vagy a padot sok pénzért.
Vietto, DDG és Gündogan elég könnyen igazolható lenne szerintem, Lacazette (ugye vagy-vagy alapon Viettoval) és Verratti az akiért kicsit meg kéne küzdeni.
Mindenhol megvan a kellő minőség, bárki bármikor bevethető, jó alapanyag egy hosszú szezonra.
(egy kis gyors kalkuláció itt a számokkal:
Bale: 90
Silva:20
Arbeloa:5
Casillas: elengedi a klub ingyen
Khedira: free
Jese: kölcsön/opció
Illarra:20
+130 millió (ezeket elég alsó hangon vettem, ha van egy kis szerencsénk Bale-ért még ennél is több lehúzható az angoloktól)

DDG:30
Verratti:55
Vietto/Lacazette/Reus : 25/50/40
Gündogan: 25
Casemiro: ingyen vissza
-135/-160/-150 millió)

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. május 18., hétfő 23:02

Realista24 írta:
Csak ne változtassák őt is gigacombú erőemelővé...
Csak a bicepsz :shifty:
amúgy ma is lazázott, Párizsban vásárolgatott.
future cr :lol:
Kép

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. május 18., hétfő 23:02

Amúgy szerintem meglepődnének páran milyen szezont hozna le vezérbikaként, de valószínűleg ez sosem fog kiderülni Madridban.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 18., hétfő 23:00

Csak ne változtassák őt is gigacombú erőemelővé...
Csak a bicepsz :shifty:
amúgy ma is lazázott, Párizsban vásárolgatott.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 133 regisztrált és 0 vendég