Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. január 7., szerda 20:19

adamzz írta:Na. Kicsit meglepő. Arbeloa zavar engem leginkább. Az,h CR pad nem gond mert nézzük meg kik játszanak a helyén.. James végre átkerülhet jobbosra. Bale meg szintén a neki jobban fekvő(elvileg) balon játszhat. Ebből a hétvégi fosból valahogy tényleg ki kellett szedni a csapatot, több változtatással. Carvajalt nem értem. Az ember a Valencia ellen is az egyik legjobb volt.
Nem a Vale ellen gyujtotte be az otodik sargajat? Mintha valami ilyesmit mondott volna a kommentator.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
adamzz
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, CR, Benzema, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: adamzz » 2015. január 7., szerda 20:18

Na. Kicsit meglepő. Arbeloa zavar engem leginkább. Az,h CR pad nem gond mert nézzük meg kik játszanak a helyén.. James végre átkerülhet jobbosra. Bale meg szintén a neki jobban fekvő(elvileg) balon játszhat. Ebből a hétvégi fosból valahogy tényleg ki kellett szedni a csapatot, több változtatással. Carvajalt nem értem. Az ember a Valencia ellen is az egyik legjobb volt.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. január 7., szerda 20:14

Arbeloa, Khedira.... padon CR. Feladjuk a kupát? :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. január 7., szerda 20:13

Kerlon írta:mi a tosz ez a kezdő :lol: legalább 442 meg C is atomvadul fog beállni, mert padra vágták :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Carlo motivál :salute: :mrgreen:
https://pbs.twimg.com/media/B6xJILjCEAA4zld.jpg
Még hogy Lucho szar edző... Még Ancelotti is őt másolja. :lol:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 7., szerda 20:12

mi a tosz ez a kezdő :lol: legalább 442 meg C is atomvadul fog beállni, mert padra vágták :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Carlo motivál :salute: :mrgreen:
https://pbs.twimg.com/media/B6xJILjCEAA4zld.jpg
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toky » 2015. január 7., szerda 15:45

Kerlon írta:Toky, szuperkupán is begyalultak minket...
Gondoltam áthozom a Bale topicból, itt talán jobb helye van. :)
Arra én is emlékszem, hogy agresszíven letámadtak, sokszor már a mi térfelünkön, de nekem az védekezésnek számít. (Meg az is igaz, hogy most juttattad eszembe. :mrgreen: ) De az is rémlik, hogy ha megkapták a labdát, akkor nem sokat tudtak kezdeni vele. Előreívelték, vagy kivitték szélre, és ívelték befele. (Ha ugyan meg tudták tartani.) Rendesen felépített, labdatartásból vagy épkézláb kontrából induló támadásukra nem emlékszem. Akkor voltak igazán veszélyesek, amik rögzített szituációkból jöhettek.
A másik tényező az, hogy akkor idegenben kezdtek, most otthon.
És végül akkor 2 mérkőzéssel 1 kupát lehetett nyerni. Most ha kupát akarnak ebből, akkor valószínűleg 2 Real, 2 Barca és 1 Valencia meccs vezet oda. Mind láthattuk, hogy tavaly év végén már a seggükön vették a levegőt, és csak vonszolták a belüket. Mindezt úgy, hogy én továbbra is tartom, hogy nem tették magukat oda tavaly az első kupa meccsen, a másodikon meg már nem is igen volt értelme ellenünk.
És az "és végül" után akkor még egy: Kroos-Alonso-Modric középpálya játszott. Krossnak idegen volt a poszt, Modric szarul kezdte az idényt, Alonsonak meg ezek szerint már kifele lógott a lába. Az ott még minden volt csak összeállt középpálya nem. (Igen, a mostanira 90% biztossággal merem állítani, hogy már ismerik egymást a játékosok. :mrgreen: ) Meg ugye a 2. meccsen CR sem volt az 1. félidőben. Gondolom a 2.-ban is sérülten lépett már pályára.
Legyen még egy: (most jutott eszembe) Real - Barca -Real. Ez is segít nekünk.

Lényeg a lényeg, sok minden kifog derülni abból, hogy milyen intenzíven védekeznek. Mennyire veszik idén komolyan a kupát.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2015. január 6., kedd 18:20

Holnapra:

-----------------Keylor Navas---------------------
------Varane-------------------S. Ramos---------
Carvajal-----------------------------------Marcelo
--------------Kroos--------Khedira-----------------
James------------------------------------------Isco
-------------Benzema-----CR7---------------------

Cserék között meg azért ottlenne egy Bale-Jesé duó. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
adamzz
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, CR, Benzema, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: adamzz » 2015. január 5., hétfő 19:20

Pad'em írta:Isco meg menjen a helyére ne fecsérelje el az erejét labda hajkurászásával
Adom. Csóri kis spanyol tegnap ahogy átkerült a bal oldalra, rögtön veszélyes megmozdulásai voltak. Neki ott van a helye. Ami azon a poszton védekezésben kell azt lehozza. Nekem már az is elég lenne,hogy ha majd visszatér Modric akkor az Isco-Kroos-Modric kp menjen. Felőlem lehet fent Bale is, csak együtt a kettő (James,Bale) nem megy. Ha csak az egyik lesz alapkezdő akkor reménykedhetünk, ha mindketten akkor nem sok esély van a BL címvédésre. Annyira jól ment a játék amikor Bale lesérült.. Talán Carlo itteni karrierje (attól függetlenül,hogy ő itt már halhatatlanok között lesz mindig) is ettől a döntéstől függ. Tavaly megtalálta a lehető legjobb felállást, szerintem már ebben a szezonban is, csak vissza kell kapcsolni arra.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2015. január 5., hétfő 18:54

palesz77 írta:Az a felállás úgy volt tökéletes ahogy volt, az a 4-es passzjátékban nagyon érezte a dolgokat, a helyetekbe tuti megőrülnék, hogy Bale miatt megbontotta ezt Carlo - mert Modric sérülése előtt már meg lett bontva.
Engem november óta az idegbaj kerülget a meccseinken :D győzelmi sorozat ide vagy oda, tudtam, hogy ebből a felállásnak nevezett valamiből jó nem fog kisülni, csak éppen nem kerültünk szembe még egy közepesen erős ellenféllel sem október óta. És a legnagyobb félelmem hogy ez már Modriccal sem működött ebben a formában, James meg Bale ugyanúgy kerékkötője volt az egésznek már a horvát sérülése előtt is. Itt valóban az a 4 fős középpálya úgy volt tökéletes, ahogy volt, annak nem nagyon van párja jelenleg a világon. Ha feláldozzuk a szezonunkat azért hogy az árcédulákat lássa a pályán Ázsia meg Dél Amerika akkor... Csak remélni tudom, hogy a BL-ben Ancelotti majd előveszi az eszét és meggyőzi Perezt, hogy ez így nem lesz jó. Ha Bale érinthetetlen, akkor majd padozzon Benzema.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy állunk fel az Atlético ellen? Ez a Jesé - Isco - Kroos - James talán nem akkora hülyeség, de én eskü betenném Khedirát Kroos mellé (ha már Illarra továbbra sem faktor Carlónál komoly meccsen), Isco meg menjen a helyére ne fecsérelje el az erejét labda hajkurászásával
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. január 4., vasárnap 19:52

kiserik írta:442-höz:

Szerintem is vissza kellene állni erre a felállásra, valahogy így:

--------CR7---Benzema
James---Kroos---Isco---Bale
Mondjuk szerintem így nem működne jól, - így kemény 6-7 Real meccs alapján mondom, hogy - James a baloson nem olyan jó, Bale meg mezőnyben nem képes jól játszani, tökmindegy hol van, az ő lábán nem folyna úgy tovább a laszti, mint Jamesén a 4-4-2-ben. Az a felállás úgy volt tökéletes ahogy volt, az a 4-es passzjátékban nagyon érezte a dolgokat, a helyetekbe tuti megőrülnék, hogy Bale miatt megbontotta ezt Carlo - mert Modric sérülése előtt már meg lett bontva.

Jesé amúgy tud a baloson játszani? Mert akkor én Ancelotti helyében őt raknám Isco régi helyére, Iscot meg Modricéra, akkor talán valamivel jobb lenne a szitu, többen is azon a poszton tolnák, ahol jól tudnak játszani, és a 4 ember miatt a középpálya stabilabb lenne talán. Szóval valahogy így:

--------Benzema--CR---------
Jesé---Isco----Kroos---James

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. január 4., vasárnap 19:39

442-höz:

Szerintem is vissza kellene állni erre a felállásra, valahogy így:

--------CR7---Benzema
James---Kroos---Isco---Bale

Isco tökéletesen tudná pótolni Modricot, mert megtanulta :salute: Jó ütemérzék, mennek a passzok, megcsinálja magának a teret, fellép ha kell, védekezik, de ehhez kellene egy Bale mellé, aki nem rohan előre, inkább szervez és kiveszi a részét a védekezésből. Persze, most, hogy Bale elől van (szögletzászlót játszik :mrgreen: ) sokkal több melója van Isconak, így jönnek a hibák is. Illarrát meg Khedirát meg el kell felejteni, előbbi fejben bizonytalan, utóbbi meg mindenhogy az. Pihentetésre nagy előnynél jók.

teszler
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2013. május 7., kedd 10:25
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: teszler » 2015. január 4., vasárnap 19:29

Én azt látom, hogy folyamatosan épül le a csapat és ez annak köszönhető, hogy 4-3-3-as felállásba játszunk Bale-el. Ameddig sérült volt élmény volt nézni a játékot és a csapatot, mostanába nem élmény. Nyerünk több góllal általában, de akkor sem az.

A számomra tökéletes felállás ez volt.

lehet ezt 4-4-2-nek hívni vagy 4-2-2-2-nek, tök mindegy.

-----------------Casillas-----------------
--------------Pepe-----Ramos-----------
Carvajal------------------------Marcelo
------------Modric----Kroos-------------
-------------------------------Isco--------
-----James-------------------------------
--------------Benzema-------------------
---------------------------Ronaldo-------

Ez tökéletesen passzolt a csapathoz, Isco és James folyamatosan játékban volt, jöttek vissza Kroosékhoz, főleg Isco. A 4 középpályás együtt mozgott, volt területe Ronaldonak és Benzemának.

Most mit látok, hogy Bale visszatért. Össze - visszaság a kp-n és elől meg statikusság. Benzema középen, CR balon, Bale jobbon, de ez még nem is lenne baj, ha Bale illene a játékunkba, de sajnos nem. Azért félek, mert amikor még Modric nem sérült le, de Bale már felépült, akkor is ezt játszottuk, mert ugye "100m" nem ülhet a padon..

Nagyon remélem, hogy ha felépül Modric és újra formába lendül, mert kb. ő a motor a csapatban, vissza kerül az egész a 4-2-2-2-be Bale nélkül. Ha jönne egy jó ajánlat simán megválnék tőle nyáron, még ha a rengetek statisztika másról árulkodik..

Aztán jöhet James mellé Reus, kp erősítésre meg egy játékra kész Gündögan. :)
Hala Madrid!

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. január 4., vasárnap 19:08

4-4-2-ben megoldja James is, Isco is, mert csökken a nyomás rajtuk, az előrejátékra is több erejük marad.
plusz szerintem benzema és cr is jobban élt ebben a felállásban, nem volt annyira kötött a helyük, mint most
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. január 4., vasárnap 19:03

Kroos és Modric együtt az egyensúlyi együttható a csapat egyenletében, ha csak az egyik van, akkor már borul minden. Tolódási, visszazárási, stabilizációs, labdakihozatali problémák... ez van. Illarra félmegoldás, részben megoldja, részben viszont kevés, túl statikusan hozza le Modric feladatkörét, ami miatt a hatékonysága csökken a csapatnak.

Isco nálam alapkezdő, Benzema amíg nem kényelmesedik el alapkezdő, James/Bale/Jesé mehet az egy helyért (mindenki egészséges helyzetről beszélek vagy Illarrás kezdőről)), Bale most padot érdemel mindenképpen, Jesé nem győzött meg egyelőre, marad James.
Nem illik.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 4., vasárnap 18:58

Megy a meccsből:
a 4-4-2 sem fog addig mukodni amig Modric fel nem epul. Nincs senki Kroos melle. Ez van.
A 4-4-2-vel helyére kerülnének az emberek. Most james nem játszik a helyén, isco nem játszik a helyén. Illara is jó lenne, szerintem akkor is többre mennénk az egésszel. Aztán vagy Bale vagy Benzema padon. Lehet, hogy nevekben kevesebb lenne, de összességében akkor is jobban kijöhetnénk. Nem elég stabil a középpályánk ezzel a 3 játékossal(meg a két 100 milliós figuránkkal, akik úgy védekeznek, ahogy), Kroos-szon kívül kényszerben vannak ott. 4-4-2-ben megoldja James is, Isco is, mert csökken a nyomás rajtuk, az előrejátékra is több erejük marad.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 4., vasárnap 15:55

gólvonal írta:Én Ancelotti helyében kipróbálnám James-t Modric helyén, és Isco-t James pozíciójában. James sokkal védekezőbb típus (ahogy Carlo is nyilatkozta), és kevés cselt vállal be. Viszont nagyon jó passzai vannak, és hosszú indításokat is be mer vállalni, ill. kiemelkedően jól helyezkedik. Isco többet cselez, szlalomozik, röviden: jobban érzi magát közelebb a kapuhoz.
Részben igaz, részben nem. Szerintem nincs Isco védekezésével semmi gond, a különbség, hogy az ő játéka a cselek stb miatt kockázatosabb, viszont én is felcserélném a két játékost, mert az eddigiek alapján mindegyik jobban játszik, ha ellentétes oldalon van.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

gólvonal
Hozzászólások: 894
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. január 4., vasárnap 15:36

Én Ancelotti helyében kipróbálnám James-t Modric helyén, és Isco-t James pozíciójában. James sokkal védekezőbb típus (ahogy Carlo is nyilatkozta), és kevés cselt vállal be. Viszont nagyon jó passzai vannak, és hosszú indításokat is be mer vállalni, ill. kiemelkedően jól helyezkedik. Isco többet cselez, szlalomozik, röviden: jobban érzi magát közelebb a kapuhoz.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7223
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2014. december 30., kedd 19:56

Nem tudom meddig játsszuk ezt a jelenlegi keretre nézve teljesen alkalmatlan felállást, de remélem Ancelotti egy-két januári bukta után visszanyúl az októberi 4-4-2-höz. Jó lenne már a Valencia/Atlético ellen is egy Kroos-Illarra (Khedira)-Isco-James-Benzema-Ronaldo csapatot nézni. Valszeg még Modric nélkül is jobban működne, mint a mostani. Ha jön a szokásos (Kroos-Isco-James) márpedig jönni fog - akkor szerintem nem nyerünk a Mestallaban, de a Calderonban pláne nehezen hiszem. Egyszerűen totál csőd így az összhang és csak az egyéni kvalitásokra támaszkodhatunk. Bale helyett előbb tenném most már be Khedirát, legalább Isco meg James mehetne a helyükre, ahol igazán jók.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. december 29., hétfő 11:02

Itt a Milán gyalázók névsora :mrgreen:
Az a facebookos kezdő jó is lesz. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. december 9., kedd 20:44

Realista24 írta:
De sok sügér van facebookon :lol: :lol: :lol:
Te milyen felállásban küldenéd pályára a csapatot?
Dávid: Cr,Cr7-Ronaldo-C.Ronaldo-CR7,Cris-C.Ro-Cristiano,Cristiano Ronaldo-Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro-Ronaldo7
:lol: :|
THAT'S MY BOY!!!!!!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég