Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

atyesz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 12:48
Kedvenc csapatod: FCB

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: atyesz » 2015. május 20., szerda 15:10

Annak ellenére, hogy Barca drukker vagyok, Ikert nagyon kedvelem és tisztelem. Ugyanakkor kb 3 éve mondtam az egyik Madrid szurkoló barátomnak, hogy Iker már kevés sajnos. Nem rossz most sem, csak közel sem olyan jó, mint anno. Lehet azt mondani, hogy magasra tette korábbi teljesítményével a mércét, de szerintem már 3 éve időszerű a cseréje. Mondom nem rossz most sem, de nem is világklasszis már. Ami feltűnő, hogy olyan, mintha unná az egészet. Nincs benne semmi tűz. Korábban emlékszem hogy motiválta a hátvédeket, ordított, vagy mennyire dühítette egy-egy kapott gól. Mostanában meg csípőre tett kézzel, boci szemmel, fejét csóválva néz. Igaz a szezon végén volt nagy védése, de volt nem egy olyan kapott gólja, amit illett volna fogni. Ezeket nem klasszikus potyának nevezném, mert az minden kapus életében benne van, de fogható lövéseket engedett be. És igen...egy-egy ilyen kapott gól pontokba kerülhet és a bajnoki cím múlhat rajta. A maradása meg megint borítaná a bilit. Vagy ő véd, és nem gondolom, hogy hirtelen feljavulna, vagy kispadra ülne és duzzogna, bontaná a csapategységet. Én azt gondolom, hogy megérdemelne egy szép búcsút, mielőtt lerombolja azt, amit pályafutása során felépített.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2015. május 20., szerda 14:52

69erssam írta:amennyiben jófejségből nem hosszabbít a MU-val.
A fobbalban az üzlet, nem jófejségről szól. :shifty:
Az erősebb kutya basz*k. Ezt VanGaal és a MU is tudja.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. május 20., szerda 14:41

Három kapus van akire lecserélném Ikert.
Courtois - Sajnos ő esélytelen, pedig neki örülnék a legjobban.
Neuer - Utálom, mint a szart és esélytelen is, de nagyon jó kapus.
De Gea - Rá még esély is van bőven és jó kapus. Megint nálunk lehetne a spanyol válogatott első számú kapusa, hozni kell.

Azt meg csak remélni tudom, hogy bejelentik a napokban, hogy a szombati Iker utolsó meccse a Realban. Ha nem, akkor pedig tényleg padra kerül és a kupában fog védeni. Azt semmiképpen sem szeretném, ha nyáron egyik pillanatról a másikra eligazolna, legyen egy szép búcsúmeccse.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 20., szerda 14:41

Florentino Perez sz4r üzletember..
Sok mindent rá lehet sütni Pérezre, de ezt...közel sem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2015. május 20., szerda 14:39

istimester írta:
CS0ki írta:Én sem mondanám feltétlenül, hogy kapusposzton ment el a szezon, de egy parádés formában lévő kapus lehet, hogy hozta volna a szezonunkat... nagyon apróságokon múlnak itt a dolgok, ha kikapunkj, rendszerint nem 4-5 góllal. Ha csak a megfelelő meccseken mondju De Gea megfog azokból a gólokból 4-5-öt, ami ikernek nem ment, lehet, hogy bajnokok vagyunk, és készülünk a BL döntőre. (mert pl a juvetől kapott gólt ha megfogja a kapusunk, nem esek ki a székből, hogy ilyen a világon nincs, mert nem lett volna egy embertelen csoda) Nyilván nem lehet igazán megtippelni, hogy mi hogy alakul, lehet, hogy más meccsen másik kapussal nem nyerünk, Ikerrel meg igen. De szerintem sokkal fontosabb a kapus poszt, mint azt sokan képzelik. Pláne nálunk, ahol a csapat szintű védekezés az istennek sem áll össze, és mindig lesznek lehetőségei az ellenfélnek. Ritka, hogy ennyire adja magát egy igazolás, De Gea-t hozni kell, ezt nem lehet elcseszni!
Ezt én is igy gondolom. De Gea adja magát, spanyol(ez fontos), magas, ruganyos, hoszabb távon a válogatott első számú kapusa lesz. A szerződése hamarosan lejár, a Manchester akár a fejére is állhat, dobálózhat 40 milliókkal, de itt mi vagyunk nyert helyzetben. Innen már tényleg csak a játékoson és rajtunk múlik.
Florentino Perez sz4r üzletember..szerintem egyáltalán nem gondol ilyenre hogy jaj 1 év van hátra De Gea szerződéséből. Önfejű módjára kicsengeti azt a 40misit annak ellenére hogy ingyen jöhetne jövőre,amennyiben jófejségből nem hosszabbít a MU-val.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. május 20., szerda 14:11

CS0ki írta:Én sem mondanám feltétlenül, hogy kapusposzton ment el a szezon, de egy parádés formában lévő kapus lehet, hogy hozta volna a szezonunkat... nagyon apróságokon múlnak itt a dolgok, ha kikapunkj, rendszerint nem 4-5 góllal. Ha csak a megfelelő meccseken mondju De Gea megfog azokból a gólokból 4-5-öt, ami ikernek nem ment, lehet, hogy bajnokok vagyunk, és készülünk a BL döntőre. (mert pl a juvetől kapott gólt ha megfogja a kapusunk, nem esek ki a székből, hogy ilyen a világon nincs, mert nem lett volna egy embertelen csoda) Nyilván nem lehet igazán megtippelni, hogy mi hogy alakul, lehet, hogy más meccsen másik kapussal nem nyerünk, Ikerrel meg igen. De szerintem sokkal fontosabb a kapus poszt, mint azt sokan képzelik. Pláne nálunk, ahol a csapat szintű védekezés az istennek sem áll össze, és mindig lesznek lehetőségei az ellenfélnek. Ritka, hogy ennyire adja magát egy igazolás, De Gea-t hozni kell, ezt nem lehet elcseszni!
Ezt én is igy gondolom. De Gea adja magát, spanyol(ez fontos), magas, ruganyos, hoszabb távon a válogatott első számú kapusa lesz. A szerződése hamarosan lejár, a Manchester akár a fejére is állhat, dobálózhat 40 milliókkal, de itt mi vagyunk nyert helyzetben. Innen már tényleg csak a játékoson és rajtunk múlik.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. május 20., szerda 12:44

Nem kell gigaszupersztar furdoskurvanak lennie mindnek. Nem kell Pogbat es Verrattit is idehozni, akiket barmelyik csapat kezzel labbal vinne es mindenhol meghatarozo alapkezdok lennenek. De nem is bena csereemberekben kell gondolkodni aki eluldogel majd a padon. Olyan kell aki egy Barca ellen is beteheto es nem gyengulunk jelentosen a legerosebb felallashoz kepest, vagy aki valodi veszelyt jelent a tobbiek kezdotagsagara.
Ja adom,ezt próbáltam érzékeltetni pár hsz-ben én is...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. május 20., szerda 10:52

Megmondom oszinten szamomra nem egeto a kapuscsere. Nem fogom magam a foldhoz verni ha jovore is a San Iker fog a kapuban allni. Ok, benne van a hiba, nem a regi, de nem a kapusposzton ment el a szezonunk iden sem.
Én sem mondanám feltétlenül, hogy kapusposzton ment el a szezon, de egy parádés formában lévő kapus lehet, hogy hozta volna a szezonunkat... nagyon apróságokon múlnak itt a dolgok, ha kikapunkj, rendszerint nem 4-5 góllal. Ha csak a megfelelő meccseken mondju De Gea megfog azokból a gólokból 4-5-öt, ami ikernek nem ment, lehet, hogy bajnokok vagyunk, és készülünk a BL döntőre. (mert pl a juvetől kapott gólt ha megfogja a kapusunk, nem esek ki a székből, hogy ilyen a világon nincs, mert nem lett volna egy embertelen csoda) Nyilván nem lehet igazán megtippelni, hogy mi hogy alakul, lehet, hogy más meccsen másik kapussal nem nyerünk, Ikerrel meg igen. De szerintem sokkal fontosabb a kapus poszt, mint azt sokan képzelik. Pláne nálunk, ahol a csapat szintű védekezés az istennek sem áll össze, és mindig lesznek lehetőségei az ellenfélnek. Ritka, hogy ennyire adja magát egy igazolás, De Gea-t hozni kell, ezt nem lehet elcseszni!
Mellette erkezne egy kis rutin a fent emlitett Mascherano-lite szemelyeben (nem ot akarom leigazolni mielott valaki elkezd szornyulkodni, de az egyszeruseg kedveert ez az uj igazolas fusson a Msch-lite kodneven).
Én lehet elgondolkodnék Mbia-n. Ellenünk is korrektül szokott játszani, ingyen igazolható, ismeri a bajnokságot, fizikailag kőkemény.

Viszont ami Verrattit illeti, én egyre kevésbé tartom valószínűnek, hogy elhozható. Egyrészt ő is mindig úgy nyilatkozik, hogy maradna ott. Az FFP-ről olyan hírek vannak, hogy lazítanák, persze nem tudom melyik részét, hogyan. Viszont Cavaniról elég sok hír van, hogy távozik, szóval lenne bevételük is a fanciáknak már Cabaye meg Lavezzin kívűl is. Persze akkor támadót is venniük kell. De én akkor tartom elképzelhetőnek Verratti ideigazolását, ha Pogba Páriszba megy. Másképp nem nagyon.
mint a Khedira Illarra Lucas harmas egyiket. Ezt nem tudjuk miert van, de lenyegtelen, mert igy semmi hasznukat nem vesszuk. Khedira ugye tuti megy. En harmojuk kozul egyet megtartanek, most az hogy a spanyol vagy a brazil marad az nekem edesmindegy.
Szerintem Lucast kell megtartani. Nyilván sokat nem mutatott még eddig, de nála legalább a lehetőség ott van, hogy fejlődik. a Legfiatalabb, braziliából jött fél éve, lehet még tér arra, hogy lényegesen jobb legyen, persze nem lesz az új Modric nyilván. Illetve nem is nagyon piacképes szerintem. Illarát el lehet azért passzolni 15-20 millió körül talán.

Igazság szerint nem nagyon tudom megtippelni az idei nyarat. De Gea-n kívül nem nagyon látok senkit, aki tényleg adná magát, hogy itt kössön ki. Verratti és Pogba persze képben van, de ilyen-olyan okokból azt tartom valószínűbbnek, hogy egyik sem lesz itt szeptemberben.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 20., szerda 9:34

Úgy nézem java részt egyet értünk, jó lenne eljuttatni madridba a gondolatokat :D

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 20., szerda 8:12

sonic írta:...
De Gea-t egyébként én is hoznám, de ezen nem veszünk össze. Nekünk top kapus kell, és bármennyire is szeretem és tisztelem Ikert, felette már eljárt az idő. Valóban nem rajta múlt, sokszor hozott nekünk meccsek végén pontokat a védéseivel, de valahogy mindig azt figyeltem meg, hogy meccs közben izzadni kell miatta, úgy dől el mint egy krumpliszsák, vagy meg se mozdul és nézi (ez bosszant legjobban vele kapcsolatban), de meccsek végére úgy összekapja magát, hogy tényleg sokszor neki köszönhető a győzelem.. Ez a labilisság szerintem nem fér bele egy Real Madridnál.
+ érv, hogy jövőre jár le a szerződése, egyrészt most olcsón lehetne hozni, de ha nem jön, vagy viszi mást, vagy szerződés hosszabítás lesz, mert hogy ingyen nem fogják elengedni, az biztos. Egyik sem nekünk kedvez.

És én is váltanák bhv poszton. Coentrao szerintem menni fog, nem véletlenül nézegetjük Gaya-t hónapok óta, hát őn nem jött mondjuk össze.

A többivel maximálisan egyetértek :agree:

A Modric-Verratti-Isco trióban simán ott a váratlan, Isco néha szeleburdi még, de az előbbi kettő kb simán megoldja 2-3 ember közt is, bennük hármukban lenne átütő erő, míg Kroos higgadtságot ad, és gyilkos passzokat. És aztán Benzemát sem, a felhúzódó Marcelot és Carvajalt sem kell félteni, a brazilt főleg nem. CR meg baszkodja a gólokat, ennyi. B-)

Egyébként annyiból jó volt egy évig kp-ra erőltetni Iscot és JAmest, hogy kb 11-ből 6 poszton bevethetőek (na jó, legyen inkább csak 4), mindegy, nem is a szám a lényeg, de gondolkodás nélkül lehet rájuk számítani kp-n is, és a támadósorban is. Ez még sokat segíthet. Főleg, ha tényleg hozunk valakit, aki elmalmozik a padon, de bármikor be lehet akár dobni a kezdőbe is kp-n. Akkor Isco-James duóval, és vele meg lenne oldva a kp pótlása is egyben.

Valamint, hogy dobálózzak egy kicsit a számokkal, és ezzel egy inverz átvezetést szolgáljak az utolsó témához, amiről írnék, hatalmas potenciál lehetne ebben a keretben. Egyrészt korban alig néhány helyen sántítunk, akiket pár éven belül pótolni kell. Másrészt főleg ISco és James miatt nagy benne a variációs lehetőség, néhányat már vázoltam régebben, de most csak számokkal: 433,442-alap; 4312,4231-némi módosítással, de lényege ugyanaz, az utóbbit egyébként nem fogjuk használni szerintem, az jobban eltér attól, amit mostanában játszunk. De nem is ez a lényeg, hanem a variációs lehetőségek+a rotálás lehetősége, amit remélhetőleg ilyen minőséggel Carlo ki is használna.

És már én unom, hogy szegény gyereket szapulom, de szerintem aki ezt megakadályozza, az Bale. Miatta nem lehet váltani, miatta van 433 orrvérzésig. Többnyire jó, de ha szükséges, nem lehet váltani. Miatta van bebetonozva a BBC. Elvesz gyakorlatilag egy helyet, megakadályozza, hogy ketten is a helyükön játsszanak, variációs, illetve a cserélés lehetősége is romlik. Egyértelmű számomra, hogy ahhoz, hogy a fentiek megvalósuljanak, sajnos Bale-nek mennie kell.


Ja és.. a végső konklúziónk nagyjából hasonló, én itt lent írtam :agree: És a padon se kutyaütők lennének, hanem normális minőség. De hogy ebből mi lesz nyáron, az sajnos nem rajtunk múlik.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 20., szerda 4:35

sonic írta:


Kapu:
Kell Gea, mar csak azert is, h a vedelem erezze van egy magas kapus mogottuk aki levegoben nagyobb ur mint Iker, azert ez nyujtana nekik is vmilyen szintu nagyobb biztonsagot.
sonic írta: Vedelem:
Arbeloan kivul mindenki massal maximalisan elegedett vagyok, es nem szorulunk tovabbi erositesre. Egyetlen kivetel ha Coentrao ugy dont hogy valtani szeretne, akkor ot potolni kell, de deficitmentesen. Ha 15-ert megy akkor kb annyiert hozni helyette valakit.
Balhatvedposztot is frissiteni kell, nincs mese kell oda is egy nagyobb verseny helyzet. Jo lett volna Gaya, mert egyre kevesebb a spanyol, meg ugye fiatal es feltorekvo. Vmi hasonlo tehetseg.
sonic írta: Kozeppalya:
Jelenleg: Modric, Kroos, Khedira, Illarramendi, Lucas Silva, (Isco, James)
Na itt mar vannak problemak. Elsosorba azzal hogy Ancelotti valamilyen oknal fogva Ramost is elobb teszi be a kp-ra mint a Khedira Illarra Lucas harmas egyiket. Ezt nem tudjuk miert van, de lenyegtelen, mert igy semmi hasznukat nem vesszuk. Khedira ugye tuti megy. En harmojuk kozul egyet megtartanek, most az hogy a spanyol vagy a brazil marad az nekem edesmindegy. Ide ahogy irtam lentebb ketto jatekost igazolnek, ebbol az egyik Marco Verratti. O az egyetlen konkret jatekos akit szeretnek a nyaron, de ot mindenkeppen. Mellette erkezne egy kis rutin a fent emlitett Mascherano-lite szemelyeben (nem ot akarom leigazolni mielott valaki elkezd szornyulkodni, de az egyszeruseg kedveert ez az uj igazolas fusson a Msch-lite kodneven). Igy kb ez alakulna ki: Msch-lite, Verratti, Modric, Kroos, Lucas/Illarra, (es Isco illetve James azert kerult zarojelbe, mert elsosorban a tamadosorban szamitanek mindkettore, de ha szukseges vagy ha az ellenfel es a korulmenyek ugy kivanjak itt is tudnanak jatszani.) Ezzel a kozeppalya letszamban, minosegben es valtozatossagban is maximalisan le lenne fedve.
Nekem meg mindig tul statikusnak latszik egy Modric-Veratti-Kroos kp. Jonak jo, es nagyon birom Verattit nem bannam, ha nalunk kotne ki,....DE! Azert azt nem varjuk el, h majd csak a tamado harmas fog mindent elol megoldani. Stabilnak stbabil, de ha az ellenfel beall ellenunk(kb. csapatok 98%-ka, mar a Barca is vedekezett ellenunk a sajat otthonaban 60 percig!!!) ki fogja meghuzni a varatlant? Ki segit be a tamadoknak? Nalam ezert kell Pogba, amennyit kell annyit boven vedekezik kis csapatok ellen, az erosek ellen meg lathattuk mennyire fegyelmezett. Viszont kellenek a varatlan megoldasai, tavoli bombai, fejesei.....Isco es Benzema nem lenne egyedul a bugiban. Tudom, h Modric is jo az ellenfel tizenhatosa elott csak nem eleg goleros. Szerintem sokan csak azert nem akarjak, mert nem csippazzak a tagot.
Casemiro boven jobb mint egy Mascherano lite. Amit lattam belole,azzal elegedett vagyok,boven jo lesz 4-5. embernek. Brusztolni es birkozni jo lesz, a passz kessege is jo, tavolrol is egesz jo loketei vannak.
5-6. embernek visszahoznam a Deporbol Jose Rodriguezt, azert irtam Casemironal 4-5. es Josenal 5-6, mert itt alkalom adtan Iscot es Jamest is ide szamitanam.
Kroos,Modric,Pogba,Casemiro,Jose(Isco,James)
azt is figyelembe kell venni, ha hozni akarunk egy uj jatekost oda egy "Masch Lite"-t, akkor lehetoleg legyen meg a csere Lucassal, minvel az utobbi elfoglal egy EU-n kivuli helyet!
sonic írta: Tamadok:
Ezzel igy neznenk ki: Ronaldo, Benzema, Isco, James, uj igazolas, Bale/kolcson/ifi. 6 ember.
Itt Balet konyortelenul el kell passzolni, nincs mese. Az uj ember legyen Reus(vagy hasonlo kaliber csak kevesebb serulessel), akit Benzemaval is lehet rotalni nem csak a 2 szelen, igy a francia is pihenhetne es CR is pihenhetne, minosegi jatekos potolna oket.
sonic írta: Taktika:
En maradnek a 433-nal, annyi modositassal, hogy Bale helyett Isco/James kerulne be kozvetlenul a Ronaldo-Benzema duo moge egy tamadasban nem helyhez kotott ket szelen is feltuno kotetlen kreativ szerepkorben. Vedekezesben ok lepnenek vissza segiteni a kozeppalyat. Ronaldot es Benzemat elsosorban az uj csatar tehermentesitene. Ronaldo egyre inkabb huzodik befele a szelrol ahogy modosul a jateka, de ez nem baj, Benzemaval kiegeszulve meg igy is gyilkos duo lesznek, foleg ha egy Isco, James tamogatja oket hatulrol, es nem Bale setalgat valahol a jobb szelen. Ez lett volna Ancelotti idei elkepzelese is, el is mondta joparszor hogy mi biza ezt jatsszuk: tamadasban 433 vedekezesben 442, es jatszottunk is ilyet vagy valami nagyon hasonlot mikor Bale serult volt es mindenkit halalra szopattunk magabiztosan (amit mindenki 442-nek emleget es messias megvaltokent var). Bale-el viszont ez nem mukodott mert ofelsege nem volt hajlando ellatni a feladatat rendesen, es inkabb Ronaldo akart lenni. Most hogy alkalmatlan ra, vagy leszarta az a mi szempontunkbol mindegy, szerintem kicsit mindketto. A kozeppalyan mogottuk alap helyzetben a Verratti-Kroos-Modric harmas tevekenykedne, szerintem olyan minosegben hogy bepisilnenk a gyonyortol. Nyilvan itt van lehetoseg rotalasra Iscoval, Jamessel, vagy a ket vedekezobb felfogasu jatekosunkkal. A vedelem nyilvan adott arra kar fecserelni a szot. A legerosebb kezdonk valoszinuleg igy nezne ki:

------------------------------Iker------------------------------
Carvajal-----------Varane-----Ramos-------------Marcelo
-----------------------------------------------------------------
---------------------------Verratti-----------------------------
-------------Modric----------------------Kroos----------------
------------------------------------------------------------------
--------- I-------------S-------------C--------------O----------
---------Benzema------------------------Ronaldo------------
Nagyabol ez a gyemant lehetne az alap taktikank, de a 4-4-2-t es a 4-3-3-t se vessuk el(Reusal,Pogbaval lenne hozza ember). annyit valtoztatnek rajta, h Pogbat irtam feljebb, jobban bele illene baloldalra, mint Kroos....olyan Seedorfosan. Nekem errol a regi Milan jut eszembe, ahol Pirlot tettek a vedelem ele, aki ugyszinten nem volt vedekezo ember, semilyen vkp venaval, megis megoldotta es jol szervezte a kozeppalyat melysegbol, Kroos ugyanez lehetne. Sokan jonnek, h nem volt stabil vele a kp, meg nem tudott szerelni. Egy megfaradt izomzattol nehez is elvarni, h ezt mind megtegye, es azert Isco-James kettos volt az oldalan nem volt veletlen ez. Jol belott percekkel, megfelelo rotalassal frissen lehetne tartani a tavaszra, akkor tobbet es jobban is tudna vedekezni, ahogy tette ezt az osszel. A legjobb meglatasai neki vannak a kp-rol, o tudja legjobban mozgatni a csapatot, ebbol a szempontbol inteligensebb mint barki mas, viszont feljebb kicsit sete-sutanak tunik.
Iscos reszt adom, nagyon kivancsi lennek, h mit tudna mutatni a gyemant csucsan.
Meg egy dolog ami Pogba mellett szol. Ebben a gyemantban nem kis szerepe lenne a szelso vedok felfutasaiban is, jobban eltudom azt kepzelni, h baloldalt Pogba tobbet segitene be Marcelo moge(mint Isco tette), mint mondjuk Kroos tenne ha oda tennenk hasonlo szerepkorben. Verattival varjunk meg egy evet.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. május 20., szerda 1:12

RealRaúl77 írta:Nekem erről a leírásról, valahogy Gattuso ugrott be. Én bírtam az olaszt, nem feltétlen a focija miatt, de egy háromtüdejű jó munkásember volt, aki élni nem hagyta az ellenfelét. Persze megvoltak a hülyeségei is.
Bar nincs semmi bajom Gattusoval mert birom a temperamentumos csupasziv jatekosokat, de a spanyol bajnoksag azert nala egy hajszallal kifinomultabb jatekost igenyel, jobb pelda nala mondjuk Mascherano. Nem kell hogy ilyen nagy nevu legyen, de valami kisebb delamerikai valogatott mexico chile uruguay kolumbia stb rutinosabb (tehat nem 20-22 eves hanem 26-28 vagy felette) kozeppalyasa, vagy valami ilyesmi arcot kellene talalni. Mert az eppen szepsegversenyt nyert zoldfulu felkapott brazil kisgyerekekkel nem megyunk sokra, mint ahogy a felnott valogatott tornat vagy BL parharcokat nem latott spanyol kis-kozepcsapatok fiatal spanyol igereteival sem. Legalabb is rovidtavon biztos nem.

RealRaúl77 írta:Egyébként érdekelne, hogy állítanád össze ez alapján a csapatot, és a középpályát, teszem azt, jönne ez a két ember, akit szeretnél kp-ra. ? (meg még mások, máshova)
Akkor leirom hogy en hogyan alakitanam a keretet. Szerintem egyebkent jo az allomanyunk, csak nehany hibat kell kijavitani. Tavaly nyaron is annyit kellett volna, csak helyette inkabb meg csinaltunk hozza tobbat. De katasztrofa nincs, robbantasra meg foleg nincs szukseg. Nezzuk csapatreszenkent.

Kapu:
Jelenleg igy allunk: Iker, Navas, Pacheco.
Megmondom oszinten szamomra nem egeto a kapuscsere. Nem fogom magam a foldhoz verni ha jovore is a San Iker fog a kapuban allni. Ok, benne van a hiba, nem a regi, de nem a kapusposzton ment el a szezonunk iden sem. Ha minden mas csapatresz rendbe lett volna akkor Iker ide vagy oda Legalabb 1 trofeat behuztunk volna kacagva, de a dupla, tripla, bl cimvedes sem elkepzelhetetlen. A Barca Victor Valdessel a kapuban verte vegig a vilagot... Ennek ellenere ha De Gea, a MU es a Real is ugy akarja, akkor udvozolni fogom a spanyol nyurga gyurka leigazolasat. 25-30 millio koruli osszegert abszolut jo vetel. De semmikeppen nem eroltetnem foggal korommel a Unitednal a targyalasokat. Ha nem jon, akkor van ket megfelelo kapusunk, semmi gond.

Vedelem:
Jelenleg: Ramos, Pepe, Varane, Nacho, Carvajal, Arbeloa, Marcelo, Coentrao.
Eleg egyertelmu. Danilo ugye erkezik, es ezzel valoszinuleg Arbeloa megy. En nagyon birom a spartait, hatalmas karakter, izig verig madridista, de sajnos mar nem tudja azt nyujtani amit nehany eve. A potlasa megvan, raadasul idoben nyaron vegig a csapattal keszulhet, Carvajalnak kemeny konkurencia a versenybol sokat nyerhet a csapat. Sajnos draga volt, de ma minden szelso vedo aki nem ludtalpas 30nal kezdodik. Arbeloan kivul mindenki massal maximalisan elegedett vagyok, es nem szorulunk tovabbi erositesre. Egyetlen kivetel ha Coentrao ugy dont hogy valtani szeretne, akkor ot potolni kell, de deficitmentesen. Ha 15-ert megy akkor kb annyiert hozni helyette valakit.

Kozeppalya:
Jelenleg: Modric, Kroos, Khedira, Illarramendi, Lucas Silva, (Isco, James)
Na itt mar vannak problemak. Elsosorba azzal hogy Ancelotti valamilyen oknal fogva Ramost is elobb teszi be a kp-ra mint a Khedira Illarra Lucas harmas egyiket. Ezt nem tudjuk miert van, de lenyegtelen, mert igy semmi hasznukat nem vesszuk. Khedira ugye tuti megy. En harmojuk kozul egyet megtartanek, most az hogy a spanyol vagy a brazil marad az nekem edesmindegy. Ide ahogy irtam lentebb ketto jatekost igazolnek, ebbol az egyik Marco Verratti. O az egyetlen konkret jatekos akit szeretnek a nyaron, de ot mindenkeppen. Mellette erkezne egy kis rutin a fent emlitett Mascherano-lite szemelyeben (nem ot akarom leigazolni mielott valaki elkezd szornyulkodni, de az egyszeruseg kedveert ez az uj igazolas fusson a Msch-lite kodneven). Igy kb ez alakulna ki: Msch-lite, Verratti, Modric, Kroos, Lucas/Illarra, (es Isco illetve James azert kerult zarojelbe, mert elsosorban a tamadosorban szamitanek mindkettore, de ha szukseges vagy ha az ellenfel es a korulmenyek ugy kivanjak itt is tudnanak jatszani.) Ezzel a kozeppalya letszamban, minosegben es valtozatossagban is maximalisan le lenne fedve.

Tamadok:
Jelenleg: Ronaldo, Benzema, Bale, James, Isco, Jese, Chicharito
Igen, nalam James es Isco is ide sorolando. Sajnos Ancelottinal nem, mert valamiert szerelmes a BBC-be, igy itt nekik nincs hely. De tegyuk fel hogy nyakon vaghatom Carlot egy lapattal es elfelejti ezt a hulyeseget. Alapvetoen nincs baj ezzel a nevsorral. A fo problema az ostoba makacs ragaszkodas a BBC-hez tuzon vizen at. Ez a nevsor olyan, ami eleg kellene hogy legyen meg egy Realnal is. De itt is lehet finomitani. Nalam Jese mar alapbol nem maradt volna a felnott keretnel ket eve, hanem Carvajal mintara ment volna pallerozodni nemet vagy spanyol kozepcsapathoz. Most meg megteheti, itt egyszeruen keves, raadasul nem fejlodik 10 perc jatekokkal semmit. Chicharito szimpatikus jatekos, de nagyon egysiku, egydimenzios a jateka. Amugy sem maradna itt, o is jatszani szeretne biztos 2-3 szezon ota csap szopatjak szegenyt. A ket tamado helyere egy golerzekeny, agilis, szeleken is bevetheto csatart hoznek. Hogy ez ki az nekem tokmindegy, kulcsszerepe neki a Ronaldo Benzema James Isco negyes mellett nem lehet, de 20-30 meccsen 40-90 percekre meg kellene. En ide egy Carlos Vela, Griezmann vonalat tudnek elkepzelni, aki mar ismeri a ligat mert nagyreszt ugyis tehermentesiteni fog a kevesbe nehez spanyol bajnokikon, kupaban, esetleg a mar tet nelkuli csoportmeccseken. Nem kell meg egy household nevre kicsapni 80 milliokat, azt mar csinaltuk eleget. Amig Ronaldo feherben van, addig nincs szuksegunk tobb csillagaszati erteku tamadora, mert jobbak nem leszunk tole. Es akkor jon mindenki lieblingje. Direkt nem emlitettem eddig, mert lemondtam rola. Tavasszal mondtam hogy ev vegeig adok neki eselyt, igy fair. Nos, nekem elfogyott a turelmem, pedig en sokaig biztam benne. Amire a csapatnak szuksege lenne azt nem hajlando csinalni, amit meg probal csinalni, azt teljesen botranyosan szarul, ez borzalmas hatrany a csapatnak, es nem is tudta a tobbi jatekos kompenzalni. Mikor leserult es bekerult a helyere James zongorazni lehetett a kulonbseget. Erre lenne kilatasunk ha elmenne. Ezert en letettem a voksom: mennie kell. Hogy fog-e az jo kerdes, de ha nem akkor sem szabad hogy berelt helye legyen. Egyszeruen nem lehet mert akkor megint felsulunk. Ha Marad Bale akkor az egy emlitett igazolas boven eleg. Ha valami csoda folytan valamelyik angol meggyozi Bale-t a valtasrol akkor nem 1 hanem 2 tamadot kell hozni/igazolni, de ahogy emlitettem, nem kell csillivilli szupersztar, lehet az is eleg lenne, ha az emlitett egy igazolas melle feljonne egy ifi, ha van valami epkezlab tamado ott. Ha nincs akkor lehet hozni valakit, akar kolcsonbe egy rutinosabb csatart. Ezzel igy neznenk ki: Ronaldo, Benzema, Isco, James, uj igazolas, Bale/kolcson/ifi. 6 ember.


Szoval osszegezve:
K: Iker, Navas, Pacheco
D: Ramos, Pepe, Varane, Nacho, Carvajal, Danilo, Marcelo, Coentrao
M: Masch-lite, Verratti, Modric, Kroos, Lucas/Illarra
A: Ronaldo, Benzema, Isco, James, Uj-tamado, Bale/kolcson/ifi

Ez itt egy 22-es keret. Kiegyensulyozott, bo es valtozatos taktikai repertoart tesz lehetove, elegge mely es minosegi. Mindehhez mindossze 4 (vagy 5 ha Bale megy, ha De Geaval szamolunk akkor 6) igazolasra van szukseg. Ami elsore soknak tunhet de a 4-bol 1 mar itt van a masik harombol pedig csak 1 olyan van aki meghatarozo nev es nagy penzkoltest igenyel, de ora tenyleg egeto szuksegunk van, es tenyleg megeri a penzet. Ha Valamelyik Manchester megkergul es letesznek Bale-ert 100 korul, es el is fogadja, akkor elegge alacsony deficittel jonnenk ki az egeszbol. A tavozok Arbeloa, Khedira, Illarra/Lucas, Jese, es Chicharito akik amugy sem zavarnak sok vizet, es ketto gyakorlatilag nem is a mi jatekosunk ha ugy vesszuk.



Taktika:
En maradnek a 433-nal, annyi modositassal, hogy Bale helyett Isco/James kerulne be kozvetlenul a Ronaldo-Benzema duo moge egy tamadasban nem helyhez kotott ket szelen is feltuno kotetlen kreativ szerepkorben. Vedekezesben ok lepnenek vissza segiteni a kozeppalyat. Ronaldot es Benzemat elsosorban az uj csatar tehermentesitene. Ronaldo egyre inkabb huzodik befele a szelrol ahogy modosul a jateka, de ez nem baj, Benzemaval kiegeszulve meg igy is gyilkos duo lesznek, foleg ha egy Isco, James tamogatja oket hatulrol, es nem Bale setalgat valahol a jobb szelen. Ez lett volna Ancelotti idei elkepzelese is, el is mondta joparszor hogy mi biza ezt jatsszuk: tamadasban 433 vedekezesben 442, es jatszottunk is ilyet vagy valami nagyon hasonlot mikor Bale serult volt es mindenkit halalra szopattunk magabiztosan (amit mindenki 442-nek emleget es messias megvaltokent var). Bale-el viszont ez nem mukodott mert ofelsege nem volt hajlando ellatni a feladatat rendesen, es inkabb Ronaldo akart lenni. Most hogy alkalmatlan ra, vagy leszarta az a mi szempontunkbol mindegy, szerintem kicsit mindketto. A kozeppalyan mogottuk alap helyzetben a Verratti-Kroos-Modric harmas tevekenykedne, szerintem olyan minosegben hogy bepisilnenk a gyonyortol. Nyilvan itt van lehetoseg rotalasra Iscoval, Jamessel, vagy a ket vedekezobb felfogasu jatekosunkkal. A vedelem nyilvan adott arra kar fecserelni a szot. A legerosebb kezdonk valoszinuleg igy nezne ki:

------------------------------Iker------------------------------
Carvajal-----------Varane-----Ramos-------------Marcelo
-----------------------------------------------------------------
---------------------------Verratti-----------------------------
-------------Modric----------------------Kroos----------------
------------------------------------------------------------------
--------- I-------------S-------------C--------------O----------
---------Benzema------------------------Ronaldo------------


De ez boven sokfelekeppen varialhato. Isco helyett James / Kroos vagy Modric duo egyike helyett James vagy Isco / Kroos visszalep, Verratti ki, vagy Verratti helyett Msch-lite/Illarra/Lucas, vagy Benzema/Ronaldo helyett az uj csatar. De vissza lehet allni klasszikus 442-re is ha a helyzet megkivanja Iscoval es Jamesszel a ket szelen, Kozepen a Verratti Kroos Modric harmasbol ketto... Stb, gondolom nem kell sorolnom.


A legnagyobb vicc az hogy ezt mar tavaly nyaron siman meg lehetett volna valositani, ha Alonsot nem engedjuk el vagy potoljuk, es Khedirat lecsereljuk egy hasznalhato emberre. Ennyin csuszott el a szezonunk, a bajnoki cimunk, mert az tuti hogy ha ezek a hibak nincsenek, akkor a BBC ellenere is bekarmoltunk volna valami trofeat. Ami viszont nagyon elszomorit az az hogy mar latom magam elott, hogy jovore megint a BBC-t tolja majd Ancelotti, jon majd a kirakatba Pogba 500 csilliard euroert, ami a kp-t nem fogja javitani, max nagyobb lesz a tolakodas, mi meg a tv elott meg a stadion lelatoin szenvedunk. Szep remenyek. :)


Elnezest a poszt hosszaert.


TLDR; :mrgreen:

Adjunk el mindenkit, vegyunk uj jatekosokat 345millio euroert, Ancelottit szaladtassuk korbe segpucerra oltoztetve a cibelesen aztan rugjuk ki, hozzunk valami uj edzot, es mindenki terdelhet.... (foleg mi) :ike:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 19., kedd 21:40

Hát nekem is :lol:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 21:36

sonic írta:...
Én Verrattit jó pár éve, még csak fel sem merült Real Madriddal kapcsolatban a neve, egy ifjúsági tornán láttam először, azóta titkos vágyam, hogy egyszer itt focizzon. Főleg, hogy ha jól rémlik Modric is valamikor utána (vagy akörül) jött, és majdhogynem ugyanazt játsza a két ember. És egy ilyen stílus mindig is nagy fegyvertény a kp-ra, nagyon kell ide.

Nekem erről a leírásról, valahogy Gattuso ugrott be. Én bírtam az olaszt, nem feltétlen a focija miatt, de egy háromtüdejű jó munkásember volt, aki élni nem hagyta az ellenfelét. Persze megvoltak a hülyeségei is.

Egyébként érdekelne, hogy állítanád össze ez alapján a csapatot, és a középpályát, teszem azt, jönne ez a két ember, akit szeretnél kp-ra. ? (meg még mások, máshova)
wZoLee7 írta:...
Tetszik :agree: bár néhol zavaros volt :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 19., kedd 21:18

Na akkor hadd szóljon.
A szezonnak vége, van még 1 meccs, de azt hagyjuk. Mielőtt itt elkezdünk igazolásokról beszélni, az edző kilétét kell tisztázni. Sajnos Perez viselkedése arra enged következtetni, hogy CA távozni fog. Az sem segít, hogy az utolsó két meccsen nem lehet ott. Ha távozik akkor a City a nagy esélyes. Érkezőnek meg már bedobtak pár nevet, legvalószínűbb eddig Klopp. Hát én személy szerint nem tudom eldönteni mi a jobb. Az a baj, hogy CA nem rotál, Bale túl nagy bizalmat kap. Nem mer a fiatalokhoz nyúlni. Nem tud változtatni meccs közben, van egy taktika amihez ragaszkodik és ha nem jön gyorsan a vezető gól már meg is toszhassuk a meccset. Viszont a játékosok szeretik, a Bernabeu is szereti. Inkább megtartanám, mint sem.
Az igazolások úgy ahogy jó előre lelesznek zsírozva, amint nyit a piac az első héten jönnek-mennek majd.
Kapus poszton bárki bármit mond, ideje elköszönni Ikertől. Még mindig jó, de eljött az idő. Akkor lennék a legboldogabb, ha az utolsó meccs előtt bejelentené a visszavonulását. Valószínű jövőre egy De Gea-Navas páros.
A védelem az egyik legjobb. Alvaro barátunk menni fog, valószínű Albiolék után. Coentraot is elkell adni, túl sok a sérülés, helyére valakit 20 alatt és kész. Nálam Varane már kezdő lenne, Pepe helyett. A KP-ról Khedira végre távozik. Remélem Lucas is, Illarra kérdéses, függ az érkezőktől. Támadóktól Chicha biztos távozó, szerintem Jesé is dobbant opcióval. A nagy kérdés a CR-Bale páros. Kettőből egyiket mindenképp eladnám, mindenki döntse el melyiket... :mrgreen:
Én egy 4-3-1-2-t csinálnék a pályán, a kp-n a Modric-Verratti-Kroos hármassal. Vagy Kroos középpen inkább...ha Pogba jön akkor mindenképp. Kloppal esetleg lehet hogy Gündogan jönne. Eléjük a James-Isco páros, kívánni sem lehetne náluk jobbakat arra a posztra. Csatárba meg...na rohadjak meg ha tudom mit akarnák :D Ha jön Klopp akkor Reusra nagy lenne az esély. Mindenképp kell a csapatba még támadó. Jelen esetben a Karim, CR, Bale hármas adott, viszont Karim nélkül a másik kettő nulla a pályán. A szélső védők hiába segítenének be a támadásokban állandóan, az is kevés lenne. Bale eladása lenne a legjobb a csapatnak, CR-t meg már azért nem ártana néha pihentetni...hoznák egy Reus-t meg egy Vela kaliberű játékost, mondjuk Velát :mrgreen: a padra aki nyugodtan kezdhet is kisebb-közepes csapatok ellen.
A lényeg az hogy rohadtul rotálni kell, a kp-ra meg nem elég egy nagy igazolás, mellé kell legalább még kettő ember a padra. A lényeg hogy labdabiztos legyen, ne szarjon maga alá, és ne legyen lassú, ha még a paddal is megbarátkozik már jöhet is. Ajánlanám magamat, de én lassú is vagyok, meg magam alá is szarnák ha a Bernabeu közepén állnék :lol:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. május 19., kedd 20:54

RealRaúl77 írta:(teszem hozzá, én az olaszt nagyon szeretném itt látni)
En is. Nalam Verratti a nyar legfontosabb celpontja, magasan. Ugy kell o a kozeppalyankra mint egy falat kenyer. Ha helyette Pogba jon (tehat megint egy tamado szellemu jatekossal gyarapitjuk a kp-t) rekordosszegert, en felrugok valakit komolyan, de gyanus hogy Perez lesz... :) Mar tavaly is a celkeresztben volt az olasz, Ancelotti nagy pajtasa, a PSG-nek el kell adnia valakiket az FFP miatt ha venni akar, ugyhogy boven van ra eselyunk. Egyszeruen kotelezo mindent megtenni a madridba koltozteteseert. Fenyevekkel stabilabb lenne a kozeppalyank vele. Harcos, agressziv, elveszi a labdat az ellenfeltol, tole viszont baromi nehez szabalyosan elvenni, Megszerzi, megtartja, aztan felhozza, vagy lejatssza emberhez, nem pedig elorebikazza a khecibe vagy belecselezi 3 emberbe. Biztositja a kozeppalyat, de kozben 90% felett passzol, es melle ad kulcspasszokat is. Kroos es Modric vele kiegeszulve alomszeru lenne, nem csak azert mert sokkal stabilabb lenne a kozeppalyank, hanem mert Modric es Kroos elorejateka lenyegesen tobb jobb es hasznosabb lenne. Teljesen no-brainer uzlet, de tudom hogy a Real Madrid kepes elbaszni...

Viszont en mellette hoznek meg valakit, es nem a nagyon divatos felkapott kiscsikokbol, hanem egy mar kiprobalt, rutinos 30 koruli dorzsolt fazont, aki nem rakja tele a gatyat 80ezer ellenfel szurkolo orditasatol. Aki nagy munkabirasu, fegyelmezett, megbizhato, es "taktikailag elegge kepzett" ahhoz hogy "specialis" feladatokkal lehessen ellatni. Pl felkuldeni azzal, hogy ma este XY jatekosnak fogod pokolla tenni az eletet, kek-lilara konyoklod a bordait, ralepsz a labujjara, levegot sem hagyod venni amig sirva nem konyorog a csereert. Vagy hogy az ellenfel kontrait, hosszu inditasait kifejelgeted meg kirugdalod a lelato harminchetedik soraba. Nem kell flikk-flakk joskanak lennie, meg 30rol golokat lovoldoznie sem. Egy par evvel ezelotti Arbeloa csak kozeppalyasban. Ilyenunk nincs, pedig van jopar fontos meccs ahol jol jott volna. Nem Ramossal kene szerencsetlenkednunk, meg a nyuszi Illarraval, es a brazil szepsegkirallyal kiserletezgetni. Hogy ki? Nem tudom, de az ilyen jatekos nem akkora ritkasag, nem kerul 50 millioba, de lehet meg 30-ba se, es nem huzza a klubjuk az igazolast a nyar vegeig napi 2 szalagcimmel, illetve nem koveteli a fel Bernabeu meg a teljes Madridi sajto napi rendszeresseggel a kezdobe.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 20:09

sonic írta:
RealRaúl77 írta:Én nem bánom, nekem tetszene a dolog, csak olyan idealizált maga az elképzelés, hogy teszem azt Pogba és Verratti is jöjjön, és ne legyen belőle rinyálás, ha épp valaki a padon ül..
Nem kell gigaszupersztar furdoskurvanak lennie mindnek. Nem kell Pogbat es Verrattit is idehozni, akiket barmelyik csapat kezzel labbal vinne es mindenhol meghatarozo alapkezdok lennenek. De nem is bena csereemberekben kell gondolkodni aki eluldogel majd a padon. Olyan kell aki egy Barca ellen is beteheto es nem gyengulunk jelentosen a legerosebb felallashoz kepest, vagy aki valodi veszelyt jelent a tobbiek kezdotagsagara.

Tehat nem ilyen Lucas Silva szintu jatekosok...
Pogba és Verratti csak egy példa volt (teszem hozzá, én az olaszt nagyon szeretném itt látni),nem igazán emlékszem nagyon más névre, akire lehetne mondani, hogy reális a dolog (olyanokat meg nem akarok ideböfögni, akikre semmi esély nincs kb, mert egyáltalán fel sem merül a neve), persze nyilván róluk cikkeznek elsősorban, pont azért, amit írtál.

Egyébként, adom, amit írsz :agree:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. május 19., kedd 20:06

RealRaúl77 írta:Én nem bánom, nekem tetszene a dolog, csak olyan idealizált maga az elképzelés, hogy teszem azt Pogba és Verratti is jöjjön, és ne legyen belőle rinyálás, ha épp valaki a padon ül..
Nem kell gigaszupersztar furdoskurvanak lennie mindnek. Nem kell Pogbat es Verrattit is idehozni, akiket barmelyik csapat kezzel labbal vinne es mindenhol meghatarozo alapkezdok lennenek. De nem is bena csereemberekben kell gondolkodni aki eluldogel majd a padon. Olyan kell aki egy Barca ellen is beteheto es nem gyengulunk jelentosen a legerosebb felallashoz kepest, vagy aki valodi veszelyt jelent a tobbiek kezdotagsagara.

Tehat nem ilyen Lucas Silva szintu jatekosok...
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 19., kedd 19:55

sonic írta:
RealRaúl77 írta:Szerintem simán lehetne egy Verratti/Pogba, Modric, Kroos, James, Isco 5 életképes a 4 kpra,
5 ember 4 posztra nevetsegesen keves, ha valaki komoly celokkal indul neki a szezonnak. Persze ha nem akarunk nyerni semmit arra eleg. Iden is azert szoptunk mert a kp-n ilyen karcsuak voltunk. 4 posztra legalabb 6 olyan ember kell akit barhol barmikor barki ellen nyugodt szivvel kezdobe lehet tenni. KB ahogy a vedelmunk kinez majd jovore.
Én nem bánom, nekem tetszene a dolog, csak olyan idealizált maga az elképzelés, hogy teszem azt Pogba és Verratti is jöjjön, és ne legyen belőle rinyálás, ha épp valaki a padon ül..

Ha pedig az okozott félreértést, természetesen nem csak magára az 5 emberre gondoltam, hanem még így inkább csere emberekre pluszban, a felsoroltak csak az, aki valóban alapember. De a hatot sem bánom, csak akkor legyen normálisan kivitelezve..

egyébként a bl kiesést követően szintén írtam ide, akkor is 6 komolyabb emberben gondolkodtam..
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. május 19., kedd 19:47

RealRaúl77 írta:Szerintem simán lehetne egy Verratti/Pogba, Modric, Kroos, James, Isco 5 életképes a 4 kpra,
5 ember 4 posztra nevetsegesen keves, ha valaki komoly celokkal indul neki a szezonnak. Persze ha nem akarunk nyerni semmit arra eleg. Iden is azert szoptunk mert a kp-n ilyen karcsuak voltunk. 4 posztra legalabb 6 olyan ember kell akit barhol barmikor barki ellen nyugodt szivvel kezdobe lehet tenni. KB ahogy a vedelmunk kinez majd jovore.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég