Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
mentamas
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:32
Kedvenc játékosaid: Rodrygo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: mentamas » 2015. május 17., vasárnap 11:13

cart írta:Boateng már kb 5 csapatban megbukott, de mindig van olyan, aki ettől függetlenül hozná :lol:
Ingyenes es csak egy vesztartalek lenne. Kellenek az uj arcok a kozeppalyara :)

Avatar
mentamas
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:32
Kedvenc játékosaid: Rodrygo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: mentamas » 2015. május 17., vasárnap 11:10

M1Ö írta: Viszont Pogba mellett az szól, hogy ha elől minden marad így, akkor valaki kellene aki meg tudja bontani a védelmeket. Erre nagyon jó lenne, Marceloval bugizhatnának a baloson.
+ meg Ronaldo, es a bal oldalon a vedekezes egy halott fogalom :))

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. május 17., vasárnap 11:10

Pont egy ilyen segghülye, lelketlen zsoldosra van szükségünk igen... :lol:
Nem illik.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: cart » 2015. május 17., vasárnap 11:05

Boateng már kb 5 csapatban megbukott, de mindig van olyan, aki ettől függetlenül hozná :lol:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. május 17., vasárnap 11:05

Tayo írta:pont mikor a mélységi irányítók Pirlo és Alonso kezdenek kikopni a fociból itt egy újabb aki szintén ezt a posztot játssza.
Posztra lehet, hogy ugyanaz, de nem mélységi irányítónak nevezném. Teljesen más stílusú mint Pirlo és Alonso. Sokkal gyorsabb, robbanékonyabb, jobb kis területen és rövidpasszos játékban. Én Modric-hoz tudnám hasonlítani, csak Ő nem lép annyit fel, nem támadja annyit a kaput, Ő az utolsó ember a k.pályán. Én bírom Pogba-t is, hoznám, ha nem lenne más, de ha Verratti megszerezhető, akkor gondolkodás nélkül őt hoznám.

Viszont Pogba mellett az szól, hogy ha elől minden marad így, akkor valaki kellene aki meg tudja bontani a védelmeket. Erre nagyon jó lenne, Marceloval bugizhatnának a baloson. Ha jönne Verratti akkor Kroos húzódna kicsit balra, vele ezt nem lehetne megjátszani. De remélhetőleg CR és Bale is feljavul mezőnyben, plusz ott van Marcelo, Carvajal, Isco, James, Benzema, úgyhogy nem kéne problémát jelentsen a védelmek feltörése. :)
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
mentamas
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:32
Kedvenc játékosaid: Rodrygo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: mentamas » 2015. május 17., vasárnap 10:51

Szerintem sem a kezdovel van a problema. Csereemberek kellenek.
Nalam a jovo evi csapat igy nezne ki:

Kapusok: Leno, Navas
Vedelem: Carvajal, Danilo, Pepe, Varane, Ramos, Marcelo, Coentrao
Kozeppalya: Modric, Motta, Kroos, Veratti, Isco, Kevin-Prince Boateng
Tamadok: James, Benzema, Adebayor, C. Ronaldo
A maradek helyeket a Castillabol kellene feltolteni,h. maradjon meg a remenyuk,h. onnan is felkerulhet valaki. Habar a mostani Castilla irgalmatlanul gyenge, de kellenek a spanyolok a keretbe. :)
Tehat a kovetkezo posztokra kellene jatekosokat felhozni,h. meglegyen a 23 fos keret:
Kapus - 1
Hatved - 1 (belemenos, agressziv kozephatved)
Kozeppalya - 1 (egy magas, vedekezobb tipusu)
Tamado - 1 (gyors szelso, aki tud passzolni, esetleg meg beadni is)

Tavozok:
Casillas - kedvenc jatekosom a keretbol, de itt o mar sosem lesz a regi. Inkabb szurkolok neki majd, mikor elmegy az Arsenal-ba :)
Pacheco - kar a padon ulnie, minden evben uj 3. szamu kapust kellene felhozni a Castilla-bol
Arbeloa - o egy igazi madridista. Hianyozni fog a karaktere a csapatbol, de Danilo erkezese miatt nincs mar helye.
Nacho - tul idos mar 4. szamu hatvednek es azon kivul,h. sajat neveles, semmilyen mas erv nem szol melette. Raadasul, ha veletlenul megint leserulne a Pepe, Ramos paros, Varane melle egy sokkal agresszivabb jatekos valo.
Khedira - eleg furan fog hangzani, de o hianyozni fog a keretbol. 0 szerelessel es 0 elfogassal is hasznosabb tudott lenni, mint Ramos, Illara v. Silva. A hozzaalasa, a mentalis ereje, a koncentracioja hianycikk nalunk.
Lucas Silva - irany a Porto. Ott meg lehet belole valaki. Visszavasarlasi opcioval kell elengedni.
Illaramendi - Nem idevalo. Egy agressziv csapatban, egyeduli intelligens jatekoskent meg lehet egy eleg jo jatekos. Ha a Bilbao-ba megy, akkor jo dontest hoz.
Jese - egy nemetorszagi 1-2 eves kitero jot tenne neki. Fegyelmet es alazatot tanulna, valamint remelhetoleg elfelejtene,h. o Big Flow. :)) Visszavasarlasi opcio kotelezo ra.
Bale - Ha elmegy gyengulunk. Ez egyertelmu. Barmilyen szerencsetlen labdaval, fizikailag nagyon eros, es eszmeletlen rugasa van. A problema egyedul az vele,h. 100+os jatekos. Sosem lesz padon, ami nem jo a csapatnak,valamint aa spanyol foci nem az o vilaga. Esszerubb lenne most elengedni, amig jo ara van es remenykedjunk, h. jovore nem talalkozunk a csapataval, mert 100%,h. o fog kiejteni minket, megvan hozza a kepessege. Irany Anglia.
Chicharito - o keves ide, semmilyen taktikaba nem illik. Egyedul a hozzaalasa es az akaratereje dicserheto. Minden jot a tovabbiakban !

Erkezok:
Leno - fiatal, magas, hihetetlen jo reflexxel es sikerre ehes. Kroos-nak is jot tesz majd, ha valakivel tud beszelni, ha nem lesz mar Khedira es neki is konnyebb lesz beilleszkedni. Elonyben reszesitem de Gea-val szemben, komplettebb kapus, erettebb szemelyiseggel, aki nemcsak a reflexeibol el es fiatalabb is.
Danilo - o mar itt van, de jot fog tenni Carvajalnak a versenyhelyzet, eleg sok hulyeseget csinalt mar iden.
Motta - magas, eros, egy harcos, aki taktikailag erett es birja a padot is. Valamint olcso.
Veratti - ket ilyen megterhelo szezon utan, nagy valoszinuseg szerint Kroos a kovetkezo szezonban sokat lesz serult. Szuksegunk van Verattira, mivel Modric sem lesz fiatalabb. Minel hamarabb a csapatba kell epiteni, az o leigazolasa a legfontosabb dolog ezen a nyaron.
Kevin-Prince Boateng - az ervek, amelyek mellette szolnak : csapat nelkuli, bizonyitott mar magas szinten, meg jo korban van, sokoldalu.
Adebayor - taktikai szempontbol szuksegunk van egy hozza hasonlo jatekosra, aki verekedik a kozephatveddekkel es barmikor befejelhet egy golt. Jelenleg godorben van, de ugyanigy volt Mou idejen is, amikor megvettuk. Szerzett fontos golokat es a padot is birta.

Esszeru koltekezessel iszanyat eros csapatot tudna osszeallitani a vezetoseg, mert az alapok mar megvannak.

Edzo : Ancelotti - o a tokeletes ember ide. Maskulonben a madridom.hu is szegenyebb lenne egy opcioval. Az Ancelotti generator eszmeletlenul jo otlet volt, nem tudom,h. ki talalta ki, de hatalmas :))

Avatar
Tayo
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:51
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Varane, R9.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Tayo » 2015. május 17., vasárnap 10:12

Bár a másik topik kérdése a Pogba vs Verratti, de én most ide írnám a véleményemet ki az akit én szeretnék és hogy kit gondolnák jobban belepasszolónak a rendszerünkbe.

Alapvetően mind a két játékost nagyra tartom. Pogba rendkívül nagy fenomén, élmény nézni hogy milyen finoman, gördülékenyen bánik a labdával. Nem sok olyan kp-s van aki képes úgy betörni a védelembe mint ő. Ugye a Juve rendszerében érdekes az ő szerepe, mindenki szerint ő vkp, de az ellenünk lehozott játéka alapján ( ezt leszámítva nem sok meccsen láttam őt 90 percet végigjátszani) ez eléggé megkérdőjelezhető. Sokkal inkább középső kp, de többször olyan területeket játszott be mint Yaya Touere a Cityben, a tudását a látottak szerint ott is jól tudja kamatoztatni. Taktikailag viszont nekem elég fegyelmezetlennek tűnik, hogy most ez a kora vagy a stílusa miatt van az kérdőjeles. De elég szembetűnő példa volt mikor vezette a védelmünkre a labdát kb 20 méterre a kaputól, eladta és bosszankodva sétált előre, azonnali visszatámadás helyett. Nyilván nem ezt az egy momentumot akarom kiemelni, de azért ez egy Real Madridban nagyon nehezen kivitelezhető úgy hogy egy Juventussal ellentétben a mi hátvédeink támadásnál kb a felezővonalon helyezkednek el.

Verrattit én jobban beleillőnek találom a rendszerbe, egyrészt azért is mert én nagyon szeretném ha Kroos más szerepkörben játszana egy nagyon kicsit fentebb, kötetlenebbül. Verratti rengeteget fejlődött mióta figyelem a karrierjét, pont mikor a mélységi irányítók Pirlo és Alonso kezdenek kikopni a fociból itt egy újabb aki szintén ezt a posztot játssza. Nagyon elegáns játékos, kis területen való játékot érzi, vannak egyéni megoldásai is a labdával ha kell előretör. Sokkal stabilabb játékosnak érzem mint Pogbat.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. május 17., vasárnap 8:54

Az utóbbi évek legfontosabb nyara lesz ez. Ki kell használni, hogy a Barca nem igazolhat. Ugyanezzel a kerettel (csak egy évvel idősebben) nem tudom elképzelni, hogy még egy ilyen szezont lehozzanak. Legalább is padjuk nem nagyon lesz, a szezon meg hosszú. Minden átigazolási szezon előtt reménykedek/reménykedünk, hogy na most idén tökéletesen igazolunk. Eddig nem nagyon jött össze, remélem idén rám cáfolnak. Először is maradjon Ancelotti, mert ha pont most kezdünk új projektbe, akkor hülyét kapok... Én egyébként csak két embert hoznék, mezőnybe csak egyet.
De Gea-t meg Verratti-t. Nem annyira rossz ez a keret, mint ahogy be van állítva, csak nem volt jól használva meg nem volt szerencsénk a sok sérültel. Ennyi sérültünk és komoly sérültünk remélhetőleg jövőre nem lesz.
Ha össze jönne egy:

De Gea/Navas
Carvajal/Danilo, Varane/Pepe, Ramos/Nacho, Marcelo/Coentrao
Modric/Lucas, Kroos/Illarra, Verratti/Isco
Bale/James, Benzema/Chicharito, CR/Ödegaard keret, akkor én már nyugodt lennék. Nem egy nagy elvárás, csak kicsit kéne csiszolni. Remélem össze is jön, mert akkor jövőre vissza térhetünk a helyes útra. :)
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 16., szombat 23:30

Valami hasonlóra jutottam én is. Benzemát nem szabad kivenni.. Egy olyan felállásra reagálva írtam, ahol Cé fel volt tolva éknek, két szélről meg Hazard, meg nem tudom ki volt a másik, talán Reus....
Én Bale kiválásával a kp-t erősíteném, és kompenzálnám a -1 támadót.És Isco talán kicsit közelebb húzódva. Ha 3 támadóban gondolkodva mindenképp olyan ember kell, akinek nem büdös a meló..

Egyébként jó írás :agree:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 16., szombat 21:53

talán kellene CR mellé még egy gólveszélyesebb támadó,
Nem jó.
Régebben én is gondoltam erre,de elvetettem,taktikailag nem férnének össze. Igy is "lógunk" elől a két szélső támadó miatt.
Amíg bale nem volt addig még elbírtuk hogy ronaldo nem védekezik megfelelően,majd ahogy jött bale,addig amíg modric,kroos és a sokat futó james fenn volt,szintén nem volt "akkora" baj,de voltak erre mutató jelek,hiszen bale sem védekezik megfelelően,és ez ebben a rendszerben már probléma. a támadó szélsők megfelelő védekező mozgásának hiányát a kp-ának kell pótolnia,ami további terhet rak rájuk,ezt kroos és modric elbírták...de a többi nem bírja el.
Vázolom.
Nézzünk egy konkrét góllövőt,most nem számít a név,legyen mondjuk falcao. Ő egy klasszikus középcsatár,góllövő.

A mi taktikánk elől jelenleg egy elmozgó rendszerű,vagyis nem kötött posztok,nem kötött feladatok,hanem "közös" munka,tolódások,oldalirányú és mélységi munka,közös kombináció,egymás keresése,16os támadása mindenki részéről,védekező-oldallezáró mozgások a szélsőktől,visszalépő-lemozgó játék a középsőtől(vagyis ez a rendszer igénye).
Ha poziciós játékot játszunk,mint mourinhonál, akkor oda szükséges egy olyan játékos mint falcao(ne a nevet nézzétek,hanem a stilust), volt nálunk is,higuain,illetve akkor még benzema is erre volt kényszerítve,de ez nem ment neki,mivel benzema nem poziciós játékos,hanem az a fajta akinek a kombináció,az összjáték a lételeme,ellenben a poziciós középcsatárral,aki oldalra,mélységbe keveset mozog,ékelődik a védelem közé,keresi a lesvonalat,és próbálja a két középső védőt lekötni,hogy a klasszikus szélsőjátékos egy felpasszból,szélső indításból,vagy egyéni megoldásból megnyerjen egy párharcot a védekező bekkel szemben,a védelem mögé kerülve a centerezés után tudjon érkezni a középcsatár és gólt szerezni.
Ez egy klasszikus alapjáték,megtalálható a könyvemben,amit nem írtam végül is meg,és ki sem adattam... :lol:

Menjünk tovább.
Jelenleg egy elmozgó rendszerű játékot látunk,ahol ha beteszel egy klasszikus góllövőt,akkor nem teheted be ronaldot,és/ vagy balet. Mert 3 vissza nem záró,nem visszalépő játékossal egy rúgófal szerű képződményt kapsz,ahol elhatárolódnak a szerkezeti vonalak,a feladatok nem egészítik ki egymást,a kp-a túlterhelt,a szélek lyukasak,a kp-a felfelé játéka a center kötöttsége miatt nehézkessé válna hiszen jelentősen csökkenne a kombinációk lehetősége.
Induljunk ki abból,hogy hiába van jó góllövőd ha nem jut el hozzá a labda és ez a labda nem megfelelően jut el hozzá ha végül is eljut. Innen indulunk ki. Márpedig a mi játékunk alapvető problémái(szakmai) is innen eredtek,a nem megfelelő védekező mozgás miatti túlterhelt kp-a,akik ez miatt többet melóztak olyan dolgon,ami nem a feladatuk,vagy kikerülhető,ez által kevesebb energia jut a támadók támogatására,márpedig EZ AZ elmozgó rendszerek lényege.....vagyis a szerkezeti vonalak(védelem-kp-támadók) egymás közötti megosztott munkája,nem egyéni játékok,hanem csapatmunka,tolódások,szélek zárása,presszió közösen,letámadás ha ellenfél játékot akar létrehozni.

Jelenleg,hogy a felvetésedre is reflektáljak,nem bír el még egy nem visszamozgó embert, mert ,így is "fordítva" olvastuk Petőfit,vagyis a kidolgozott mechanikáktól eltérő mozgásokat,nem megfelelő védekező lezárásokat mutattak a támadóink,mivel a BBC egy különleges alakulatnak volt kikiáltva,akik elfelejtették(edző nem követelte meg) azokat a csapattámogató feladatokat,amik a végelszámolásnál hiányoztak a "könyvelésből".
Az elmozgó rendszerek lényege a területek vertikális területszűkítő mozgásai.....ezek a labdanélküli mozgások "döntik" el a mérkőzéseket....nem az hogy ki egylábas vagy kinek milyen skilljei vannak,az a youtube.on sláger max....a pályán azok NEM DÖNTŐEK csak hehe írásaiban max......nálunk a támadó3asból ketten nem mozognak megfelelően ha az ellenfélnél van a labda,és ez egy plusz teher a kp-ra nézve. Ha a kp-a túlterhelt és megsérült,vagy kiég,akkor a teher továbbmegy a védelemre......és igy tovább.....a kapusra,de ez most nem fontos.
Ha nincsen meg a megfelelő visszazáró,területszűkítő mozgás egy elmozgó rendszerű támadó3asnál,akkor az a rendszer felborulásához vezet.....ezt láttuk is,mivel a rendszer ronaldoval ötvözött más stilusokat,vagyis egyéni játékot(ezért volt az észrevehető ha ronaldo sérült volt,a csapat JOBBAN játszott!!) mert maga a felépített és alkalmazott rendszer akkor tudott megfelelően egyensúlyosan működni.....de ugye ronaldoval ha ez borult is,ronaldo ezt kompenzálta az egyéni játékával tehát nem volt észrevehető a különbség szakavatatlan szem számára.

A mi szerkezetünkből,ha kiveszed benzemát,akkor öngólt rúgsz,mert jelenleg az ő mélységi és oldalmozgásai azok amik előreviszik a lehetőségeink számát,mert ő sokat tud találkozni a labdával az ellenféllel háttal,és ez elég bonyolult dolog,csak sokan nem látják át. Ehhez nagyon kifinomult ütemérzék kell,illetve technika,mert különben hamar kizárnak a játékból. Ha benzema megy.....akkor borul a szerkezet,és bale nem lehet a pályán,illetve ronaldo játéka is megváltozna.
Több lenne a hosszú játék,ami kockázatos mint támadás faktor,vagyis a védelem van előnyben,az inkább egy 4-4-2 es rendszerben működik jól...vagyis a klasszikus kontra játékban......de az,megint nem jó nekünk,mert 60 meccsből 55 meccsen mi uraljuk a játékot.

Remélem nem volt unalmas és érhetetlen.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 16., szombat 14:24

Azt is láthattuk már milyen az amikor Isco van a csatárok mögött...az sem piskóta

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. május 16., szombat 13:56

___Samy___ írta:ha jamest egy sorral feljebb tolnánk, szerintem gólveszélyesebb lenne, mint bale
Persze, hogy az lenne. Bale 17 gól-12 gólpassz, James 16 gól-16 gólpassz. Jamesnek a gólpasszoknál a szögletek is beleszámítanak, de látszik, hogy gólerősebb, pedig csomószor a középpályán játszott. Plusz az sem elhanyagolható, hogy 600 perccel többet játszott a walesi.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. május 16., szombat 13:48

ha jamest egy sorral feljebb tolnánk, szerintem gólveszélyesebb lenne, mint bale
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. május 16., szombat 13:46

CR mellé mindenképp kell Benzema, vagy egy hasonló stílusú, jobb... de nem tudok ilyenről.
Amin elgondolkodtam, hogy Benz nem elég gólra törő, talán kellene CR mellé még egy gólveszélyesebb támadó, mivel Cé-től sem lehet elvárni, hogy mindig, mindent ő lőjön be, már így is rengeteg gólt szerez.. ez lett volna Bale, de láttuk, hogy működött.
Úgy gondolom, ezt a részét inkább nem + egy valakire kellene ráhárítani, mert Cé mellett nem biztos, hogy úgy élne, ahogy várjuk (ld. Bale), persze ezzel legkevésbé sem azt akarom mondani, hogy mocskos CR lehetetlenné teszi... Szerintem az egész kp+Benz-en kell, hogy el legyen oszlatva. Isco pl, ha fellépne a két támadó mögé, sokkal gólerősebb lehetne, + James így is sokat szerzett. És a kp-n is olyanok vannak, akik tudnak távolabbról is gólt szerezni, de elképesztően ritkán próbálták meg, szerintem ez a része nincs kidolgozva rendesen.
Mindez, amiért mondom, nem az, hogy kevés gólt szereztünk volna idén, de a helyzetkihasználás rendkívül gyatra. Ez az a dolog, ami esetén el lehet gondolkodni egy precíz, gyilkos gólszerzőn. Ez Benzema leváltásával járna, de úgy gondolom, a kp megerősítése, a kp és a támadók közti kohézió erősítése célravezetőbb megoldás lenne. Szerintem ez volt idén is a kulcs, Modric kiesésével a kp elveszett a támadó, és a védekező feladatokban, és egyiket sem tudta maradéktalanul teljesíteni.
Szerintem erre egy Verratti/Pogba, Modric, Kroos, Isco, James ötös jó lenne, de még 1, vagy 2 emberrel még ki kell egészíteni (főleg, hogy kb a mostani cseréket kp-ról én mind elküldeném).. abból a 2-ből is legalább egy a tűzközelben..
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 16., szombat 12:14

Géci írta:Az a lényeg, hogy a szezon egyik legjobb játékosát (Karimot) kitennétek... :roll:
Én egy 4-4-2-es felállást preferálnék amùgy a jövőben.
Karimnak maradnia kell, ha ő is lelép akkor a támadójáték kreativitás terén teljesen meghal. Kreatív játékosokra van szükség, és 1 valakire aki beb@sza ha kell. Ez utóbbi nálam CR, egyszerű gólra törő játék.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. május 16., szombat 12:07

Az a lényeg, hogy a szezon egyik legjobb játékosát (Karimot) kitennétek... :roll:
Én egy 4-4-2-es felállást preferálnék amùgy a jövőben.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. május 16., szombat 11:56

Na még két meccs...most már a szezon végéig nem írkálok semmiféle kezdőt, meg lehetséges érkezőket távozókat...megvárom a csapat mit hogyan csinál az utolsó meccseken.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. május 16., szombat 11:45

Szóval én tolnám is fel centerbe,érkezzen,ami ott van rúgja be,stb.
Mellé érkezne egy-két szélső aki baromira tud védelmet bontani,jók kicsibe,ezzel is CR-nek megteremtenék a gólhelyzeteket,de vissza felé is melósabbak lennének.
számtalanszor láthattuk már, hogy cr centerben semmit nem ér, kapu elé meg a szélről is nagyon tud érkezni
neki az kell, hogy rávezethesse a védőre, majd megtolja izomból, leegyszerűsödött a játéka nagyon, de ebben még mindig nagyon ott van
benzemával meg láttuk, hogy mennyivel simább a támadásépítésünk, mint mindenféle b tervekkel, a fellőtt labdákat ő tudja igazán megtartani, majd megjátszani
a létszámfölényt meg a gólhelyzetek megteremtését a középpályától kell elvárni, ami modric kiesésével ingatag és egyhangú lett, semmi váratlan, védekezésben meg folyamatos csúszások
lehet itt mondani, hogy nem lett volna szabad ennek megtörténnie, de xabi kiválása után úgy mond modric kapta meg a karmesteri pálcát az egész középpályára, ő diktálja a tempót, ő teremti meg az egyensúlyt a támadósor és a védelem között
de visszakanyarodva, ezért volt akkora veszteség dm eladása, mert az ő hiányában totál sablonos lett a középpálya, isco is szeret tekeregni, de teljesen más tészta
pogba ezért lenne hatalmas fegyvertény, mert ő tényleg bárhonnan képes betalálni, bárkit meg tud verni, fizikailag meg nagyon erős, talán fejben lehetnek nála problémák, de egy ancelotti szerintem meg tudná oldani
viszont verrattival még stabilabb lenne a középpálya, oda érkezne ahová tényleg ember kellene, szóval nehéz kettejük közül választani

de mint mondtam, az alapfelállással nem lenne probléma, a padot kell egy az egyben kicserélni olyan arcokra akikben az olasz is bízik, teljesen nyilvánvaló, hogy ennek a hiánya miatt buktunk mind a három fronton, a többi hiba már csak ennek a következménye
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. május 16., szombat 11:38

ez a kezdő egyértelműen büntetne szerintem. Kár hogy lehetetlen a megvalósítása :'( .

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. május 16., szombat 11:29

Egy kis Fifa-FM kombó.

CR már "csak" egy igazi ék lesz jövőre,16oson belül életveszély,de ahogy valaki elmondta pár napja,2 hónapja nem cselezett ki egy védőt sem.Szóval én tolnám is fel centerbe,érkezzen,ami ott van rúgja be,stb.
Mellé érkezne egy-két szélső aki baromira tud védelmet bontani,jók kicsibe,ezzel is CR-nek megteremtenék a gólhelyzeteket,de vissza felé is melósabbak lennének.
Nálam Verratti a no1,kell a stabilitás a középpályán más különben megint kifogunk zúgni,nem megy ezzel a középpályával.

-------------DeGea------------
danilo-ramos-varane-marcelo
---modric--kroos-verratti----
Reus(james)---------Hazard(Isco)
----------------CR--------------

Vagy Reus és Hazard is érkezhetne,vagy Cherysev megoldaná Iscoval a balost.
Masszívak lennénk,a két széle vissza is zárna nem mint ebben az évben,és előre is pengék lehetnénk.
Benzema,Bale kettősnek megköszönném.
A többire most nem térek ki hogy középpályára még Casemiro stb,csak kicsit vázlatosan a kezdőt akartam leírni.
Fifa-FM off.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 107 regisztrált és 0 vendég