Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:17

vagy pepe
ő sem lenne rossz ötlet, viszont a múltja miatt nagyon utaznának rá, és amúgy is hajlamos meghülyülni, túl nagy kockázat lenne.
varane-t is talán ki lehetne egyébként még próbálni, a felépítése, képességei mind adottak ahhoz, hogy ott is jó lehessen. jó felépítése van, magas, robbanékony, gyors, pontos, higgadt, intelligens, nagyszerű átadásai vannak. mondjuk ez így leírva jól hangzik, de ez sem garancia arra, hogy jól teljesítene ott.

na mind1, bízzunk Carlo papában, hogy kitalál valamit, én személy szerint először Illarra-nak adnék esélyt, ha megint nem él vele, akkor jöhetnek az alternatív tervek.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:13

ateeemadrid írta:A legkézenfekvőbb opció még mindig az lenne, hogy szerencsétlen macifejű Illarramendiért ha már kiadtunk 30 millió eurót, legalább adjuk meg neki az esélyt. Xabi mellett szarul szerepelt, ez tény, de amikor a saját posztján játszott, akkor többet vállalt, nem csak alibizett, és rendre jól teljesített. Persze még így is szintet kéne lépnie, de anélkül, hogy esélyt kapna, ez nyilván nem fog menni.

a jelenlegi keretből leginkább csak a kroos illarra modric 3-ast tudom elképzelni, mint védekezésben is stabil középpályát. jamessel, iscoval sajnos nem hiszem, hogy ez menne. khedirát meg nem akarom látni.

jogos..vagy illara,vagy pepe.
kell modric és kroos mögé a stabilitás,jobbak lesznek ők is,és ezáltal a csapat is.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:08

A legkézenfekvőbb opció még mindig az lenne, hogy szerencsétlen macifejű Illarramendiért ha már kiadtunk 30 millió eurót, legalább adjuk meg neki az esélyt. Xabi mellett szarul szerepelt, ez tény, de amikor a saját posztján játszott, akkor többet vállalt, nem csak alibizett, és rendre jól teljesített. Persze még így is szintet kéne lépnie, de anélkül, hogy esélyt kapna, ez nyilván nem fog menni.

a jelenlegi keretből leginkább csak a kroos illarra modric 3-ast tudom elképzelni, mint védekezésben is stabil középpályát. jamessel, iscoval sajnos nem hiszem, hogy ez menne. khedirát meg nem akarom látni.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:01

Nem fog ott beválni Bale szerintem, illetve akkor komoly átalakítás kellene. Már a BBC felépítése is precíziós munka volt, amíg CR nem megy el azt nem kéne megbontani. Kroos és Modric alap, tehát marad egy hely a kezdőben és egy szerepkör amin lehet filózni. Viszont az egy olyan poszt, ahol a félmegoldás nem lesz elég, nem lesz megoldás ha cserélgetjük oda az embereket, kell egy stabil harmadik elem. Hogy James az lesz-e? Most nehezen tudom elképzelni.
Nem illik.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 7., vasárnap 13:52

miro írta:nem elég pörgős erre a posztra,és ezzel mindent elmondtam.
ő akkor jó ha rátud gyorsítani,nem a kis sprintekben,azokban szinte lomhának tűnik.
Nyilván senki nem vállal nagy kockázatot az "egy próbát megérrel", de ahogy James sem elég agilis, úgy Bale sem az. Már pedig a kiemelkedő munkabírás mellett elengedhetetlen hogy fürge, mozgékony legyen a játékosunk (ahogy Di María is az volt).

Ráadásul mekkora poén, hogy a "gazdasági egyensúly" miatt akarnánk most Bale-t ilyen szerepkörbe beosztani. Persze, csak miután "kiderült" hogy Mr. VB alkalmatlan rá. Mi erre a jó szó? Röhej.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10046
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. szeptember 7., vasárnap 13:48

ennyit arról, hogy dzsémsz ott fog játszani, ahová ancelotti teszi. miatta borul az egész rendszer. gg perez.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2014. szeptember 7., vasárnap 13:43

nem elég pörgős erre a posztra,és ezzel mindent elmondtam.
ő akkor jó ha rátud gyorsítani,nem a kis sprintekben,azokban szinte lomhának tűnik.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2014. szeptember 7., vasárnap 13:39

Szerintem is bőven megér egy próbát. Oké, hogy sohasem a védekezéséről volt híres, de biztos jól jöhet a múltja ha védekezésről lesz szó. Támadásban nem hiszem, hogy probléma lenne vele, Ő tipikusan az a játékos, aki nem szarik be attól, ha meg kell húzni 3-4 ember között egy szólót. Robbanékony, jól menne neki a ritmusváltás, ráadásul a bal oldalon játszana, ami biztos, hogy sokkal jobban menne neki. A mélységi labdái lehet nincsennek olyan jók, mint DM-nek voltak, de azért nekem bőven rémlik tőle is pár nagyszerű labda.

A legnagyobb probléma tényleg az lehet, hogy Bale nem igazán szeretne ekkora áldozatot hozni, valószínűleg sok góllal és/vagy assisttal lenne kevesebb neki. Meg az sem biztos, hogy egyáltalán ki lesz ott próbálva, lehet csak a Marcanal unatkoztak.

Viszont ha összejönne, akkor legalább James is az eredeti posztján játszhatna, talán hamarabb belejönne Ő is.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. szeptember 7., vasárnap 13:32

Egy próbát megér. Gyorsaságának köszönhetően jobban is lépne be a támadásokba CR háta mögül. Többet lenne a kapuval szembe, ahonnan azért tud lőni.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. szeptember 7., vasárnap 12:55

tucsoki írta:
___Samy___ írta:hülyeség oda berakni bale-t, nincs meg benne a váratlan, ami oda kellene
ráadásul szerintem nem is tud olyan mélységi labdákat osztani, mint dm

neki a hely kell, hogy bírjon futni, meg ütemet váltani
Adom, Bale minden "erényét" (igen, annak ellenére is hogy még nincs nagy formában) kioltanánk. Egyébként sem hiszem hogy alkalmas lenne arra a szerepkörre, hátvédként sem a híres védőmunkája miatt tűnt ki.
Én meg jó ötletnek tartom. Egy próbát megér. Amikor Bale a bal oldalon játszhatott mindig jobban játszott, mint jobb oldalon. DM is attól javult fel, hogy bal oldalra került át. Ugyanazon a poszton jobb oldalt sokkal gyengébb lett volna. A kérdés, hogy mennyit hajlandó Bale melózni a csapatért. Ha hajlandó, akkor könnyen lehet, hogy ismét nagyot húzunk (ugye Bale volt bhv, és lényegében ugyanazt kellene csinálnia, csak nem olyan mélyről indulva, meg ugye Maicont is bal oldalon szopatta szét azon az emlékezetes meccsen).

Jamest meg én legjobban jobb oldalt tudom elképzelni. Hasonló szerepkörrel, amivel Özil játszott anno. Jobb szélről befelé húzva, irányítva. Ha belerázódik, jól muzsikálhat. Csak azt kellene megoldani, hogy a jobb oldalt ki fogja levédekezni. Mert James tuti nem. Ha meg megpróbálja, akkor a védekezés felőrli az erejét.

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2014. szeptember 7., vasárnap 12:47

*Ősz folyamán
(csak már nem tudtam szerkeszteni)

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2014. szeptember 7., vasárnap 12:39

Sziasztok!
Igaz hogy csak nem rég zárult a nyári átigazolási időszak, azonban én már azon gondolkozom hogy télen kinek kène jönnie.
Én azt láttam hogy a modric-kroos páros egyedül nem tudja megoldani a védekezést. (ezzel nem kell feltétlenül egyet érteni)
Most jön illarra ideje de nem tennék rá nagy pénzt hogy beválik (persze örülnék ha beválna). Khedira is itt van MÉG de róla inkább nem is beszélnék...(pláne hogy meg is sérült).
Én vmi ütköző arcban, vagy akiben van efféle hajlam gondolkodok (mint pl. Fernandinho a cityben).
Akik nálam felmerültek Strootman, Witsel, Javi Martinez, Matic, Vidal.
Kíváncsi lennék ti kiket hoznátok (persze csak akkor ha tavasz folyamán több meccsen is becsödölne a kp-s védekezés, szóval ez csak egy elmélet az is lehet semmi gond nem lesz a kp-val)

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 7., vasárnap 12:13

___Samy___ írta:hülyeség oda berakni bale-t, nincs meg benne a váratlan, ami oda kellene
ráadásul szerintem nem is tud olyan mélységi labdákat osztani, mint dm

neki a hely kell, hogy bírjon futni, meg ütemet váltani
Adom, Bale minden "erényét" (igen, annak ellenére is hogy még nincs nagy formában) kioltanánk. Egyébként sem hiszem hogy alkalmas lenne arra a szerepkörre, hátvédként sem a híres védőmunkája miatt tűnt ki.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2014. szeptember 7., vasárnap 12:10

hülyeség oda berakni bale-t, nincs meg benne a váratlan, ami oda kellene
ráadásul szerintem nem is tud olyan mélységi labdákat osztani, mint dm

neki a hely kell, hogy bírjon futni, meg ütemet váltani
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. szeptember 7., vasárnap 11:57

nem tudom, hogy bale mennyire tud robotolni, de szerintem hamesznél ebbe a feladatkörben jobban lehet alkalmazni.
gyorsabb és mint korábbi hátvéd, biztosan több fogalma van a védekezésről.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. szeptember 7., vasárnap 11:40

Nika91127 írta:R.M.F.C. egy kérdés hozzád:
Mit szólsz ahhoz,hogy Ancelotti DM szerepkörben akarja Bale-t játszatni?
Nem tudom. látni kellene őket edzésen kicsit hogy tudjak mit mondani. Mint ötlet jónak tűnik de elöl akkor isco és hamesz lesz....àt kell alakitani a támadó felfogásunkat.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Top
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2013. december 24., kedd 13:41
Kedvenc játékosaid: R.Carlos,Cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Top » 2014. szeptember 7., vasárnap 11:35

Erre gondoltam én is ,h bale-t kéne kipróbálni dm helyén ,de gondoltam ancelotti ezt nem lépi meg.Sztem beválna ott james-nek meg lenne 2 hónapja bizonyítani elöl ,ha meg nem megy akkor jöhetne jesé a kezdőbe!

Nika91127
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. szeptember 7., vasárnap 11:35

R.M.F.C. egy kérdés hozzád:
Mit szólsz ahhoz,hogy Ancelotti DM szerepkörben akarja Bale-t játszatni?

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. szeptember 7., vasárnap 11:33

Usain Bolt az aki csak fut. De tovább nem megyek a vitákba.

jó kis csapatot lehet ebből összehozni.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
kredenc
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2014. május 9., péntek 11:17
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: kredenc » 2014. szeptember 7., vasárnap 11:27

R.M.C.F írta: Bale-t és CR-t nem fogják tudni semlegesíteni,egyik csapat sem,
Ahhoz Bale-nek szintet kell lépnie,nem is egyet. Jelenleg fut és pont. Beáll védekezni egy Chelsea,akkor ott nem vesszük akkora hasznát,mint a Barca elleni kontrák vezetésénél. Vagy rosszul gondolom?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég