Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
mexes
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: mexes » 2015. április 2., csütörtök 8:33

Csóri James...ha nem 80 milla lett volna akkor is igy lehuzna mindenki? :/

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. április 2., csütörtök 8:28

Biztos eladná Perez Iscot, mikor lassan ő a legfelkapottab játékosunk, és az egyik legjobb is. A másik az, hogy spanyol, fiatal, tehetség... Ennyire ők se bírkák. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 2., csütörtök 8:26

bale távozásával meg ne nagyon számoljatok szerintem.
Ha jön Pogba vagy Verratti, akkor Bale távozik, nincs más út. Ha nem távozik, nem jön egy nagyágyú sem középre. Ez szerintem ilyen egyszerű. Bale és DM is csak azért voltak egy évet együtt Madridban, mert Di Maríáért akkor még senki nem fizetett volna ekkora összeget, és ahhoz képest nem került sokba.

Gazdag klub a Real Madrid, de évről évre látni a számokon, hogy szépen kozmetikázva vannak, hogy még mindig mi legyünk az elsők, a legnagyobbak, a satöbbi, de az még nálunk sem fér bele, hogy kettő, 80-100 millás játékos üljön a padon, gondolok itt Jamesre és Bale-re.

Jamest ráérünk rásózni valami olajos csapatra 2-3 év múlva, mikor már termelt elég marketingbevételt. Egyszerű srác ő, csinálja, amire kérik, tudja a korlátait, nem lesz belőle DM, szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. április 2., csütörtök 8:10

___Samy___ írta:Felesleges a 4-4-2-ben gondolkodni, Balet ugyse passzoljuk le, akkor meg marad a 4-3-3. Igy viszont a BBC moge kell egy izom kp, oda szerintem jobb valasztas lenne Pogba, de Verrattinak meg a 4-4-2 fekudne jobban szerintem.

Egy a lenyeg, Iscot ne basszuk el.
Azert lenne jo a 4-3-1-2 Isco a ket csatar mogott. De akar hogyan is sakkozunk Balenek se hogy sincs hely a kezdoben...mar ha jonne Pogba v Veratti.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. április 2., csütörtök 8:01

Felesleges a 4-4-2-ben gondolkodni, Balet ugyse passzoljuk le, akkor meg marad a 4-3-3. Igy viszont a BBC moge kell egy izom kp, oda szerintem jobb valasztas lenne Pogba, de Verrattinak meg a 4-4-2 fekudne jobban szerintem.

Egy a lenyeg, Iscot ne basszuk el.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. április 2., csütörtök 5:24

Becksy23 írta: vésztartaléknak jó lenne egy gyors emberke, akinél technika is van, valami spanyol fiú, de nem Jesé, ő menjen kölcsönbe.
Asensio aki kolcsonbe van a Mallorcaban, nagy tehetseg. Nem tudom, h mi a terv vele, de azt tudom, h meg szereztuk a barca elol, jo lenne nem elszabni.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 2., csütörtök 0:59

Verratti a Modric-Kroos duóhoz csatlakozna,
Hazard meg az Isco-James pároshoz. 6 ember, 4 posztra, de inkább mindkét posztra van 2 posztra 3 ember. Akárcsak a szélsővédőknél lesz/lehet, nem rossz az. Mondjuk a nevekkel csak dobáloztam, bár Verratti-ra van esély, Hazard-ra nincs. Mondjuk ha kéne Mou-nak Bale, egy csere tőkéletes lenne B-)

Ez a két posztra 3 top ember amúgy tetszik, és simán vállalható, lehet rotálni, van kihez nyúlni a padon. Kapus posztot leszámítva (az De Gea-é :mrgreen: ):
Szélsővédők: Carvajal-Marcelo-Danilo, vésztartalék: Nacho
Belső védő: Varane-Ramos-Pepe, vésztartalék: Nacho
Középső középpályás: Modric-Verratti-Kroos, vésztartalék(ok): Lucas Silva, és itt elfér pluszba még egy ember, aki valami olyat tud amit ők nem, mondjuk egy emberevő box-to-box feka, ilyen Ramires-style.
Szélsők: Isco, James, Hazard, vésztartaléknak jó lenne egy gyors emberke, akinél technika is van, valami spanyol fiú, de nem Jesé, ő menjen kölcsönbe.
Csatárok: Ronaldo, Benzema, Lacazette, vésztartaléknak ott a Castilla.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toky » 2015. április 2., csütörtök 0:24

h3x0r írta:Az hogy minden posztra 2 top jatekos legyen, az max fifaban megoldas. De 4 posztra 5 jatekosnak mukodnie kell.
Ez így marketing szövegnek teljesen jó, de a realitáshoz hozzátartozik azon apró betűs rész, hogy ezen 5 játékosnak egy része, min 1-2 játékos több poszton is bevethető kell hogy legyen.
A korábbi posztokból kiindulva 4-4-2-es középpályáról beszélek. Itt védekezéskor lényegében egy vonalban van a középső négyes, így itt akkora különbség nincs. De támadáskor a jobb szélső (James, mert Bale ... hagyjuk) kvázi átmegy támadóba (4-3-3 szerűen), míg a bal oldali és Modric a két szélről szervezi a játékot, annyi különbséggel, hogy Modric valamivel mélyebben játszik (mint Isco).
Ha középpályást veszünk, akkor az valószínűleg vagy csak Modric/Kroos párost, vagy csak az Isco/James duót tudná pótolni, mivel annyira eltérő a szerepkörük. (Persze Iscoé és Jamesé is eltér, de ez most csak tovább bonyolítaná.) És az a baj, hogy sem a horvát-török páros nem tudná a másik posztot bejátszani, ahogy a spanyol-kolumbiai sem a mélyebb posztokat (bár ők egymáséit sem tudnák, mivel nem elég jók az ellenkező oldalon). Van egyáltalán olyan játékos, aki minimum 3-at le tud fedni a fenti szerepkörökből? (Mert James oldalát még csak-csak megoldhatjuk egy szélső támadóval, aki mélyebben visszazár, és előre fele is alternatíva még.)
Ha pedig van - sokan Pogbát mágnesezik fel a táblára a kapun kívül szinte már mindenhova - akkor az meg szinte biztos, hogy nem lesz olcsó. Akkor meg ő fog játszani -felteszem - Isco helyett. Ha jobb, ha nem. Félreértések elkerülése végett, én nem az igazolás ellen vagyok, mert kell(enek) valaki(k), csak ez az 5 játékos 4 posztra meg hasonlók azért nem feltétlen így működnek.
(Ui.: Nem ellened irányult ez h3x0r, csak Te voltál legfelül, Téged volt könnyű idézni. :smile: )

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 1., szerda 17:21

tubatibi írta:Egyébként azon gondolkodtam, hogyha 4-4-2ben szeretnénk tolni(az lenne a logikus, hiszen abba baxott kemények voltunk), akkor, hogy is állna fel a csapat egy esetleges Pogba érkezéssel?

Azzal számolva, hogy Bale távozik.

------------Modric----------Kroos--------------
James--------------------------------------Isco

ez egy nagyon jól működő gépezet volt, viszont egy esetleges Pogba érkezéssel nem tudom ,hogy lehetne szépen megbontani ezt a sort, vagy Isco/James pad?
Szerintem egyaltalan nem sok 4 posztra 5 TOP jatekos. Minden nyaron elokerul ez a tema, hogy akkor majd ki fog padozni, a gond csak az, hogy az elozo eveket figyelembe veve, nem lehet 11 emberrel vegigtolni a szezont, mindig lesznek serultek, tavaszra mindig lesz olyan jatekos, aki elfarad. Emlekszem, eveken keresztul Xabit se tudtuk pihentetni, tavaszra rendre le is eresztett, a BL elodontokon persze hogy nem tudott tudasahoz merten teljesiteni. Az idei szezonrol nem is beszelve.
Az hogy minden posztra 2 top jatekos legyen, az max fifaban megoldas. De 4 posztra 5 jatekosnak mukodnie kell.

Avatar
Adamo
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:22
Kedvenc csapatod: realmadrid
Tartózkodási hely: bépé

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Adamo » 2015. április 1., szerda 16:25

4-3-1-2
Modric-Kroos-Pogba
--------Isco---------
---Benzi-CR-------
4-4-2
Pogba-Kroos-Modric-Isco
-----Benzi-CR--------------
és James hova lett? :mrgreen:
12

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 1., szerda 16:18

morientes írta:
Meg szerintetek kit kéne hozni ebbe a szisztémába Modric, illetve Kroos pihentetésére? Aki elfogadja a kevesebb játékpercet, mégse fél Carlo hozzányúlni, ha kell.
Ever Banega :lol:
meg Bigliat... amúgy meg arra a posztra pont kéne még egy sztár, mert láthatjuk, hogy Toni lábában mennyi kilométer van, arra a két posztra nem lenne sok 3 ember.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. április 1., szerda 14:53

mexes írta: Én egy érett középsőközéppályást azért hoznék, aki szint... de nem egy 100 milliós Iscot padoztató akárkit.
Casemiroval mivel leszünk előrébb mint Silvával? begyorsult a belenenses ellen? (ez nem irónia, de tényleg a portugál bajnokság a brazil serie a felsőház...szinte mindenben ugyanaz)
Nem csak passzolos/labdatartos kozeppalyasunk lesz, hanem olyan aki kemenyebb/harcosabb a kp-n. Lehet egy taktikai fegyver. Lucas Silva nem ilyen, o inkabb Krooshoz v Modrichoz hasonlithato gyengebb kivitelben.
Pogbat inkabb tamadobb feladatokkal, de nagyobb pluszt tud adni a vedekezesben mint pl. egy James.
hogy is állna fel a csapat egy esetleges Pogba érkezéssel?
4-3-1-2
Modric-Kroos-Pogba
--------Isco---------
---Benzi-CR-------
4-4-2
Pogba-Kroos-Modric-Isco
-----Benzi-CR--------------
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 1., szerda 14:43

Meg szerintetek kit kéne hozni ebbe a szisztémába Modric, illetve Kroos pihentetésére? Aki elfogadja a kevesebb játékpercet, mégse fél Carlo hozzányúlni, ha kell.
Ever Banega :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2015. április 1., szerda 14:16

Egyébként azon gondolkodtam, hogyha 4-4-2ben szeretnénk tolni(az lenne a logikus, hiszen abba baxott kemények voltunk), akkor, hogy is állna fel a csapat egy esetleges Pogba érkezéssel?

Azzal számolva, hogy Bale távozik.

------------Modric----------Kroos--------------
James--------------------------------------Isco

ez egy nagyon jól működő gépezet volt, viszont egy esetleges Pogba érkezéssel nem tudom ,hogy lehetne szépen megbontani ezt a sort, vagy Isco/James pad?

Meg szerintetek kit kéne hozni ebbe a szisztémába Modric, illetve Kroos pihentetésére? Aki elfogadja a kevesebb játékpercet, mégse fél Carlo hozzányúlni, ha kell.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
mexes
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: mexes » 2015. április 1., szerda 8:38

ziro4vr írta:Ő lesz az új Cé. :lol:

Nincs amúgy ezzel baj, jók is azok a menedzserjátékok. :lol:
Tényleg jók.... és tényleg tudni kell megkülönböztetni a valóságtól :Đ

Én egy érett középsőközéppályást azért hoznék, aki szint... de nem egy 100 milliós Iscot padoztató akárkit.
Casemiroval mivel leszünk előrébb mint Silvával? begyorsult a belenenses ellen? (ez nem irónia, de tényleg a portugál bajnokság a brazil serie a felsőház...szinte mindenben ugyanaz)

Kár, hogy anno lecsúsztunk Kondogbiáról... :-(

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. március 31., kedd 18:04

Berti írta:Csatárnak meg hozzuk el Tottit :mrgreen:
Nem gondoltok a marketingre.... hozni kéne Gabriel Palettát is. :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
Takesz
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:34
Kedvenc játékosaid: sergio, zidane, cristiano, karim, marcelo, dani, luka, marco
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Győr

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Takesz » 2015. március 31., kedd 17:57

Berti írta:Csatárnak meg hozzuk el Tottit :mrgreen:
Illés Béla. Rutin.

Benzema úgyis középszer...



:mrgreen:
13

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3400
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Berti » 2015. március 31., kedd 17:05

Csatárnak meg hozzuk el Tottit :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. március 31., kedd 16:34

Nincs is jobb, mint egy 28 éves olasz játékos :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. március 31., kedd 16:30

Ő lesz az új Cé. :lol:

Nincs amúgy ezzel baj, jók is azok a menedzserjátékok. :lol:
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 30 regisztrált és 0 vendég