Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. október 5., szombat 15:06

Ha felépül végre Bale és DM tartja a remek formáját, akkor én tuti kipróbálnám ezt:
------------------Casillas----------------
Carvajal----Varane-----Ramos----Marcelo
-------------Illarramendi-----------------
-----DM----------Modric(Isco)------
Bale-------------Benzema-----------CR

Pepe is nyugodtan stabil kezdő bármikor. Most jobb is, mint Ramos.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2013. október 5., szombat 15:00

Igen, ez így igaz is, de azt írták, hogy a jövőben is számíthatunk erre a formációra :D de akkor én eret vágok magamon... Khedirát akkor akarom a kezdő tizenegy tagjai közelében látni, amikor keretfotózás van, vagy valami hasonló alibi...

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Ewr » 2013. október 5., szombat 14:58

peti_madrid írta:Most láttam a másik szurkolói oldalon egy cikket, hogy Ancelotti eddig milyen rendszereket próbált ki mióta itt van, és leírtak a végén egy 4-3-3-at is, amit muszáj leírnom.
Támadásban:
------------------Casillas----------------
Carvajal----Varane-----Pepe----Marcelo
-------------Illarramendi-----------------
-----Khedira----------Modric(Isco)------
DM-------------Benzema-----------CR

Itt meg vannak nyilazva, hogy Carvajal és Marcelo fellép a támadással, illetve az is, hogy KHEDIRA (!!!) befut DM és Benzema közé a támadással, így bontva a védelmet.

Na már most adja magát a kérdés, hogy: 1. Ki a rákom írta össze ezt a felállást? 2. Létezik-e, hogy ennyire fogalmatlan legyen, hogy Khedirát írja be TÁMADÓ KÖZÉPPÁLYÁSNAK, Iscot meg zárójelbe Modric mellé, mint alternatíva? 3. KHEDIRA? 4. KHEDIRA? :ozil:

Védekezésben meg visszaállna a csapat egy 4-4-2-re, ahol CR és Benzema maradnak éknek, a többi meg adott.

Én viszont feladom, ezt a Khedirát innen senki sem fogja eltakarítani mostmár... :(
Isco azért van Modric alternatívájaként odaírva, mert helyette állt be a Köbenhavn ellen. Te magad írtad, hogy a cikk arról szól, hogy milyen felállásokat próbált eddig Ancelotti, ez nyílván azért volt az utolsó, mert az utolsó meccsen így álltunk fel.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 5., szombat 14:35

mocsok írta:remélem maradunk a 433-as felállásnál.
Nem is tudnék más értelmes felállást megnevezni a keretből. Bale meg CR elég közvetlenek kapura, Benzema meg elég játékos így remek a kapcsolat a középpályával. Én elég tökéletesnek látom ezt a felállást, amint mindenki formába lendül.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. október 5., szombat 14:27

remélem maradunk a 433-as felállásnál.

------------lopez
carvajal-varane-ramos-marcelo
----isco--illara-modric
--dm/bale--benzema--cé

:shifty:

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2013. október 5., szombat 12:49

Most láttam a másik szurkolói oldalon egy cikket, hogy Ancelotti eddig milyen rendszereket próbált ki mióta itt van, és leírtak a végén egy 4-3-3-at is, amit muszáj leírnom.
Támadásban:
------------------Casillas----------------
Carvajal----Varane-----Pepe----Marcelo
-------------Illarramendi-----------------
-----Khedira----------Modric(Isco)------
DM-------------Benzema-----------CR

Itt meg vannak nyilazva, hogy Carvajal és Marcelo fellép a támadással, illetve az is, hogy KHEDIRA (!!!) befut DM és Benzema közé a támadással, így bontva a védelmet.

Na már most adja magát a kérdés, hogy: 1. Ki a rákom írta össze ezt a felállást? 2. Létezik-e, hogy ennyire fogalmatlan legyen, hogy Khedirát írja be TÁMADÓ KÖZÉPPÁLYÁSNAK, Iscot meg zárójelbe Modric mellé, mint alternatíva? 3. KHEDIRA? 4. KHEDIRA? :ozil:

Védekezésben meg visszaállna a csapat egy 4-4-2-re, ahol CR és Benzema maradnak éknek, a többi meg adott.

Én viszont feladom, ezt a Khedirát innen senki sem fogja eltakarítani mostmár... :(

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. október 5., szombat 12:30

Illarrát cseréld fel császemíróra és mehet
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. október 5., szombat 11:46

én a jelenlegi kerettel ezt játszatnám:

Carvajal--Pepe--Varane--Marcelo
--------------Casemiro-------------
------Illarra-----------Modric-------
-----------------Isco-----------------
------------- <--CR--> --------------
--------------Benzema--------------

így lerajzolva hülyén néz ki, aminek Ronaldo az oka, de neki nem lenne konkrét posztja.
Carvajal és Marcelo jelenlétével nem érzem szükségét a szélsőknek, főleg ha DM és Bale közül lehet csak választani. A kp közepe viszont elég stabil lenne. És ez a csapat aztán télleg azt a stílust játszhatná amit elvárunk.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sander » 2013. október 5., szombat 11:27

wZoLee7 írta:
sander írta: --------------Lopez/Casillas---------
Carvajal-Varane-Ramos/Pepe-Marcelo
-----------------Modric---------------
----------Illarra--------Isco----------
Di Maria------------------------Bale
---------------Ronaldo---------------
ez lenne talán az év legrosszabb kezdője...kezdjük azzal, hogy Ronaldo csatárnak nulla...Illara VKP, tehát eleve nem értem miért van Modric előtt a pályán. Benzema a csatár, ha őt levesszük Moratat kell betenni. Mostani meccsen is amint beállt eleresztett egy szép lövést...nem volt túl sok lehetősége, ahogy jesének sem.

Ronaldo az idei szezonban elég sokat játszott csatárként. Igaz 4-4-2-ben. Szerintem ha megkapná a kiszolgálást akkor simán lehetne belőle csatár. Illarra pedig kevesebb játékperccel több labdát szedet össze mind Khedira. Modric pedig nagyon érzi azt a posztot.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. október 4., péntek 18:12

Gabo írta:
wZoLee7 írta: --------------Lopez/Casillas---------
Carvajal-Varane-Ramos/Pepe-Marcelo
---------------Illara/Case-------------
----------Modric--------Isco/DM------
Di Maria/Bale---------------CR/Jesé
----------Benzema/Morata----------
Lopezt kapuba.
Középre Xabi/Case előtte pedig Modric/Illarra vagy Isco/Illarra.
Ennyivel egészíteném ki.
ha Xabi egészséges lesz akkor neki a kezdőben a helye, ezzel egyet értek...és hát lehet Illara feljebb is jó lenne, végülis van 3 olyan kp-nk akik a középpályán bárhol jók lehetnek, Case, Illara és Modric, használni kellene...de helyettük egy Khedira, egy igazi birodalmi lépegető van ott :mrgreen:

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. október 4., péntek 16:00

wZoLee7 írta: --------------Lopez/Casillas---------
Carvajal-Varane-Ramos/Pepe-Marcelo
---------------Illara/Case-------------
----------Modric--------Isco/DM------
Di Maria/Bale---------------CR/Jesé
----------Benzema/Morata----------
Lopezt kapuba.
Középre Xabi/Case előtte pedig Modric/Illarra vagy Isco/Illarra.
Ennyivel egészíteném ki.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. október 4., péntek 15:36

sander írta: --------------Lopez/Casillas---------
Carvajal-Varane-Ramos/Pepe-Marcelo
-----------------Modric---------------
----------Illarra--------Isco----------
Di Maria------------------------Bale
---------------Ronaldo---------------
ez lenne talán az év legrosszabb kezdője...kezdjük azzal, hogy Ronaldo csatárnak nulla...Illara VKP, tehát eleve nem értem miért van Modric előtt a pályán. Benzema a csatár, ha őt levesszük Moratat kell betenni. Mostani meccsen is amint beállt eleresztett egy szép lövést...nem volt túl sok lehetősége, ahogy jesének sem.
--------------Lopez/Casillas---------
Carvajal-Varane-Ramos/Pepe-Marcelo
---------------Illara/Case-------------
----------Modric--------Isco/DM------
Di Maria/Bale---------------CR/Jesé
----------Benzema/Morata----------

Persze Arbeola és Coentrao is ott lenne mint csere, sok lehetőség van ebben a csapatban, de eddig kb egyszer sem láttam olyan kezdőt és olyan cseréket amik igazán tetszett volna.

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sander » 2013. október 3., csütörtök 15:09

Laci írta:Pár kérdést tennék fel olyan fórumlakóknak, akik nagyobb szakik mint én, vagy csak egyszerűen jobban képben vannak a mostani történésekkel:

-Jesé 'mellőzése'...nyáron még nem az volt, h CA meg van vele elégedve és h első keret tagja lesz, fasza minden? Őt sajnálom azért...Casemiro dettó, ő miért játszik ilyen keveset??

-Benzema utóbbi pár meccse (a tegnapit nem láttam sajnos)...mi a pék van vele? Már nincs jelentős konkurencia se, megkapja a kellő bizalmat, a csapat se szar mögötte, mégse jön ki neki a lépés valahogy. Jönnek a Falcaos meg a Suarezes hírek, meg az újabb 50-60Milliós összegek, amivel a média dobálózik...remélem összeszedi magát januárig.

-És az utolsó, amit az utóbbi pár évben nem értettem...Khedira. Eddig azt hittem h Mou kedvence, azért van nyomatva, mert h egy dolgos kp...de mi szól mellette? A gyorsasága...nem hinném, technika, labdakezelés, szerelés esetleg? Ez sem igazán...akkor a statisztika? ...Nem látom értelmét, miért ő kezd pl. Modric helyett 1-1 meccsen.
*tegnap nem láttam játszani, de a statisztikák alapján a leggyengébb ő volt...csak akkor nem játszott az ürge, amikor lesérült, ...számomra rejtély miért játszik, valaki világosítson fel, pls.

ps. Vééégre visszatért Varane és persze Marcelo...amint az UPC is úgy gondolja, hogy nem 5%-on megy a net, akkor majd pótolom a meccset.
Ezek látod nagyon jó kis kérdések és szerintem nagyon sokan gondolkodnak rajtad kívül is ezen. Nem tartom magam egy nagy szakinak de leírnám a véleményemet.
1; Sok ember szerintem abba a hibába esik hogy amit mondanak neki azt el is hiszi... Miért mondta volna Carlo azt hogy Jesé nem is akkora ász mint amit Madridban hisznek.... első benyomásnak nagyon rossz lett volna. Szóval nem kell mindig azt hinni amit mondanak mert azt mondják amit hallani szeretnél! Amugy valóban jó kis játékos lehet belőle bár én szó nélkül kölcsön adnám egy holland vagy német csapatnak hogy hadd fejlődjön mert itt nem fog annyit amennyit kellene neki, de ettől függetlenül illene neki megadni a játékperceket amikor jobban játszik a csapat. Mert azt hiába várjuk hogy egy nehéz mérkőzésen (főleg ha az eredmény sem úgy nézz ki ahogy akarjuk) beáll aztán megváltja a világot. Eddig sem tette és szerintem ezután sem fogja.

2; Beznema számomra soha nem volt és nem is lesz csatár. Nem érzi ő ott jól magát. Ő inkább egy hamis kilences és nem egy befejező csatár. (ezt szerintem a sok gólpassza alá is támasztja). Az már más kérdés hogy nem is akar már annyira bizonyítani. Emlékszem amikor leigazoltuk és először lépett pályára majdnem újra kellett telepíteni a füvet annyira hajtott (lehet hogy most egy kicsit túloztam :D ). Most meg...... Amugy Juninho-tól olvastam olyan nyilatkozatot hogy ő szerinte már Benzema-nál nem az első a foci. És persze újra szexbotrányba keveredett.

3; Khedira szerintem nem sokáig lesz a helyén. Csak idő kérdése hogy mikor fog megtörténni az Illarra- Khedira csere. A játék minden elemébe felülmúlja a Illarra Khedirát.

Én is nagyon örülök hogy végre mindkét játékos felépült mert nagyon kíváncsi leszek arra hogy miként lesz megoldva a középpálya. Egy ilyen kezdőt nagyon megnéznék:
--------------Lopez/Casillas---------
Carvajal-Varane-Ramos/Pepe-Marcelo
-----------------Modric---------------
----------Illarra--------Isco----------
Di Maria------------------------Bale
---------------Ronaldo---------------

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. október 3., csütörtök 14:57

-Jesé 'mellőzése'...nyáron még nem az volt, h CA meg van vele elégedve és h első keret tagja lesz, fasza minden? Őt sajnálom azért...Casemiro dettó, ő miért játszik ilyen keveset??
Jesének már a szezon előtt meg lett pecsételve a sorsa szerintem. Itt van Cé, itt van DM, jött Bale, és Karimot nyomtják Zidane-ék. 10 perceket fog kapni két-három meccsenként, talán, ezt szinte borítékolni lehetett. Esetleg a kupában kap majd több időt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Laci » 2013. október 3., csütörtök 14:47

Pár kérdést tennék fel olyan fórumlakóknak, akik nagyobb szakik mint én, vagy csak egyszerűen jobban képben vannak a mostani történésekkel:

-Jesé 'mellőzése'...nyáron még nem az volt, h CA meg van vele elégedve és h első keret tagja lesz, fasza minden? Őt sajnálom azért...Casemiro dettó, ő miért játszik ilyen keveset??

-Benzema utóbbi pár meccse (a tegnapit nem láttam sajnos)...mi a pék van vele? Már nincs jelentős konkurencia se, megkapja a kellő bizalmat, a csapat se szar mögötte, mégse jön ki neki a lépés valahogy. Jönnek a Falcaos meg a Suarezes hírek, meg az újabb 50-60Milliós összegek, amivel a média dobálózik...remélem összeszedi magát januárig.

-És az utolsó, amit az utóbbi pár évben nem értettem...Khedira. Eddig azt hittem h Mou kedvence, azért van nyomatva, mert h egy dolgos kp...de mi szól mellette? A gyorsasága...nem hinném, technika, labdakezelés, szerelés esetleg? Ez sem igazán...akkor a statisztika? ...Nem látom értelmét, miért ő kezd pl. Modric helyett 1-1 meccsen.
*tegnap nem láttam játszani, de a statisztikák alapján a leggyengébb ő volt...csak akkor nem játszott az ürge, amikor lesérült, ...számomra rejtély miért játszik, valaki világosítson fel, pls.

ps. Vééégre visszatért Varane és persze Marcelo...amint az UPC is úgy gondolja, hogy nem 5%-on megy a net, akkor majd pótolom a meccset.

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2013. október 3., csütörtök 0:55

-------------Diego Lopez------------
Carvajal---Pepe---Varane--Marcelo
----------Casemiro--Illarra----------
----------------Modric----------------
Bale-------------Isco--------------CR


Isco hamis 9es lenne. Modric KK, sok előremozgással már-már TKP, gyakran lépne be a támadásokba. Casemiro hentel, Illarra mélységi irányító. Mind a kettő VKP-ból indul h stabilizálják a kp-t.

Szerintem Khedirának fotói vannak Löwről és Perezről, amin épp seggrepacsiznak. Mást nem tudok elképzelni.
Én sem. biztos van valami ilyesmi a háttérben. Nincs más értelmes magyarázat. Szomorú..

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. október 2., szerda 23:52

Tényleg érthetetlen, hogy mit látnak Khedirában az edzők. Ancelotti már a 3., akinél alapember (plusz a Stuttgart edzője is).

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. október 2., szerda 23:49

R.M.C.F írta:
wZoLee7 írta:akkor inkább Casemiró mint Khedira

Ez kinek nem egyértelmű? :D
Sajnos CA-nak :D

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. október 2., szerda 18:47

wZoLee7 írta:akkor inkább Casemiró mint Khedira

Ez kinek nem egyértelmű? :D
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. október 2., szerda 18:35

akkor inkább Casemiró mint Khedira


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 39 regisztrált és 0 vendég