Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 15., szerda 12:54

Coentrao vagy Nacho. Ha jó formában van, mehet Fabio, de én biztosabb megoldásnak tartom Nacho-t, szerintem vele kezdenék. Meg is van az első (és utolsó? :D ) voksa.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 15., szerda 12:50

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 78b2469a73
Sir Thug Life, por favor
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 15., szerda 12:46

ziro4vr írta:Ha elő tudják varázsolni a fodrásztól/betegszobából akkor Coentrao egyértelműen, aztán majd jöhet a helyére Arbeloa a 81. percben... :lol:
Ne beszelj hulyeseget.. Arbeloa Carvajalt szokta valtani. :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. április 15., szerda 12:44

Ha elő tudják varázsolni a fodrásztól/betegszobából akkor Coentrao egyértelműen, aztán majd jöhet a helyére Arbeloa a 81. percben... :lol:
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 15., szerda 12:42

Na nézzük madridom népe, hogy döntenétek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. április 15., szerda 10:15

Feljött a tegnapi meccs kapcsán ismét a 442 vs 433. Többen jönnek azzal, hogy ez számmisztika, meg hogy a 442-ben minden bepattan, stb. Nálam ez nem is a számokat jelenti, hanem Bale szerepét.

Balellel, avagy a 433:

Betömörülő, felállt védelem esetében úgy néz ki a támadásunk, hogy a 3 grácia áll az ellenfél 16-án belül, CR-Benz-Bale felállásban, a második hullám (Marci-James-Kroos-Modric-Carvajal) meg adogatja körbe a labdát. Ha megunja Benzi, akkor visszalép labdáért (ritkán CR is megteszi ezt), de mivel mellette így nincs senki, nem tud mást csinálni, csak visszapasszolni, és kimozogni CR helyére, aki bemozog középre. Eközben Bale áll elől, mint a lóf@sz.
"Védekezésben 442" sem állja meg a helyét, mert Bale labdavesztés esetén nem tud visszaérni, mert nem DM. Hiába gyors, de nem sprintel vissza a helyére. Komótosan odakocog, de sokszor még a félpályán sem megy át (tegnap is nem egyszer fordult elő, hogy CR hátrébb helyezkedett, mint a védekező Bale). Persze, mikor van idő rá, akkor visszaér a helyére, és lehet mutogatni, hogy ez 442, de a legfontosabb pillanatokban csak megzavarja a védelem jobb oldalát, hogy nincs ott a helyén/embere mellett.

Bale nélkül, avagy a 442:

Helyzet ugyan az, betömörülő ellen, stb, de az ellenfél 16-án belül csak 2 játékosunk tartózkodik (Benz, CR), míg mögöttük, a 16 előterében az egymást felváltva belépő Isco/James kettős (Innentől egyszerűbben tkp). A második/harmadik hullámnak (Marci-Kroos-Modric-Carvajal kiegészülve a hátul maradt Isco/James kettős egyikével) lehetősége van a betörő tkp-nak adni a labdát, aki a visszalépő Benzivel kicsi összjátékot tud kialakítani, így nyitva teret vagy a kapura törésre, vagy CR-nek, aki mellől kilép a védője a tkp-ra (ezt láthattuk rengetegszer), illetve (ahogy James a góljait szokta szerezni) a tkp egy oldalról benyesett labdánál túlfut a csatár kettősön, így a védők mögé jutva 1v1-ezhet a kapussal. Itt a tkp-knak nem kell gyorsnak lenniük, mert nem veszik el a helyet a fölfutó bekkek elől.
Védekezésnél Bale helyezkedésével szemben közelebb van a kp-s sorhoz a fellépő tkp, így hamarabb vissza tud érni (igen, még a lassú James is), akár a saját, akár a középpályás társa (Isconak Kroos, Jamesnek Modric) helyére.

kb ennyi nálam a 442(4312) vs 433(442). Taktikailag, játékosállományilag megfelelőbb számunkra. Ha Bale képes lenne ebben a rendszerben játszani, akkor hatalmasat dobna rajta is meg a csapaton is, de sajnos ehhez ő túl "nagy" csatár.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 11., szombat 13:33

Benzema és Kroos miatt aggódok,hogy hogy bírják majd a hajrát,ők ketten gyakorlatilag cégigtolták a szezont.
A kabil elpusztíthatatlan, :D de Kroost viszont féltem,nem is fizikailag inkább attól tartok mentálisan fásul bele,persze egy kp-n nagyobb a teher mint egy csatáron...általában.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11192
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. április 11., szombat 12:48

Én azt nem értem hogy minden héten mást mond a csapat kondijáról,értem hogy ez egy változó dolog, sokmindentől függ de nála tényleg nagyon változó a csapat erőnléte,akár meccsről meccsre.Josénál azért ez stabilabb volt,igaz ott meg másfajta problémák voltak.

Benzema és Kroos miatt aggódok,hogy hogy bírják majd a hajrát,ők ketten gyakorlatilag cégigtolták a szezont.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. április 11., szombat 12:03

Azért Carlonak feltűnően nem megy ez az erőnléti dolog.

Marcelo,Modric,Kroos,James és most Bale küzd izomproblémákkal.
Nem értem hogy ezt ennyire nem érzi,vagy nem veszi figyelembe.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. április 9., csütörtök 14:48

Én így állnék föl:
Navas - Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo - Modric, Lucas Silva, Isco - Bale, Benzema, Jese
60-ikban meg jöhet a kicsi norvég.
Marcelo és Carvajal fog kelleni, mert nem biztos, hogy jó lenne ennyi hiányzóval kiállni.

Danderan
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. február 18., szerda 21:18
Kedvenc játékosaid: Raul Isco Marcelo Casillas
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Danderan » 2015. április 9., csütörtök 14:43

Marci pihentetésére van egy Coentrao aki még mindig klasszisokkal jobb mint a spártai xD

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13112
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. április 9., csütörtök 14:42

Becksy23 írta:Keylor - Arbeloa, Pepe, Varane, Marcelo - Khedira, Modric, Isco - Jesé, Bale, Benzema
Nacho játszon a jobboson, balra Arbloa...Marcelonek sem ártana néha pihenni. A kp Modric-Illarra-Isco, ezen nincs is mit gondolkodni. Támadóba meg Jesé-nem tudom-Bale

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5841
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Jim » 2015. április 9., csütörtök 10:16

áh Carlonál nem lesz Jesé kezdő :D
mondjuk én Illarát raknám be Khedira helyett

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. április 9., csütörtök 0:34

Hogy állunk fel a következő meccsen? :hmmm: Hiába a sok eltiltott, én meghagynám Ronaldo sárgáját, pihenjen csak rá az Atletico-ra, na meg inkább itt, mint pl a Sevilla V-nél üldögéljen a lelátón.

Keylor - Arbeloa, Pepe, Varane, Marcelo - Khedira, Modric, Isco - Jesé, Bale, Benzema

Bár én nem így pakolnám fel a csapatot, de erre számítok.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: torjack » 2015. április 8., szerda 22:06

Mos gyerekek de komolyan...hol az irónia antenna? :D
Én is pont azért írtam amit,mert egy oltári hülyeségnek tartom hogy ez a bajnokság már lefutott :)
Vettük azt, nem is Te kommentedre reagáltunk igazából, hanem erre:
realistahuni írta:Bajnokságot innen behúzza már a barca

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 8., szerda 21:57

[quot ]Hiba lenne feladni,nagy hiba,a fociban bármi megtörténhet,lásd 2003 vagy 2004 amikor elsők voltunk,majd az utolsó 4 meccset elveszítettük,és elbuktuk a ligát. A barca is belefuthat egy rossz szériába. e[/quote]
Mos gyerekek de komolyan...hol az irónia antenna? :D
Én is pont azért írtam amit,mert egy oltári hülyeségnek tartom hogy ez a bajnokság már lefutott :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. április 8., szerda 21:04

mi meg a Real Madrid vagyunk, vagy mi a szösz.
Én mindig azt mondom,amikor szidnak vagy leszólnak minket egy vereség vagy elbukott liga,bl után...hogy a real madrid soha sem lesz mindig a legjobb,csak a legtöbbször a legjobb.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: torjack » 2015. április 8., szerda 20:58

realistahuni írta:
2. Szezon utolsó harmadában átállni egy új rendszerre hülyeség.
Ok, hogy nem a megfelelő alkalom, de ha olyan a rendszerünk ami zsinorban 6 meccsen keresztül mondott csődöt az atma ellen akkor lehet nem ártana elgondolkodni rajta.
Nem feltétlen a rendszerrel van a baj. A 6 meccsből 3 a szezon legelején volt, még a vébével a lábakban. A másik 3 meg Modric sérülése után, pocsék formában ért minket. Az őszi, Bale nélküli gálakezdőnk, mely többek között a Barcát is oktatta, lenyomta volna az Atléticót is szerintem. Az a csapat bárkit elvert volna.

Hiba lenne feladni,nagy hiba,a fociban bármi megtörténhet,lásd 2003 vagy 2004 amikor elsők voltunk,majd az utolsó 4 meccset elveszítettük,és elbuktuk a ligát. A barca is belefuthat egy rossz szériába.
Így van. Nem lefutott még, sok meccs van hátra. Feladni amúgy is csak a lúzerek szokták, mi meg a Real Madrid vagyunk, vagy mi a szösz.

Avatar
hamesz
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2015. február 9., hétfő 1:47
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: hamesz » 2015. április 8., szerda 20:56

Nem szabad feladni, mert bármi lehet. Tavaly ha nem bukjuk az utolsó meccseinket akkor bajnokok vagyunk. :)

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. április 8., szerda 20:54

morientes írta:
Bajnokságot innen behúzza már a barca, viszont BL-re átállhatnánk egy ilyenre:
Be,szerintem is,nem is kellene tovább erőltetni,hirdessenek bajnokot már holnap,aztán meg lehet spórolni egy csomó felesleges hercehurcát :D

Hiba lenne feladni,nagy hiba,a fociban bármi megtörténhet,lásd 2003 vagy 2004 amikor elsők voltunk,majd az utolsó 4 meccset elveszítettük,és elbuktuk a ligát. A barca is belefuthat egy rossz szériába.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég