Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. szeptember 26., szombat 11:02

hát remélem is hogy a gyengébb meccseken ha nem is kezdőként de mindenképp első csereként elkezdi pihentetni marcelot, de az sem lenne ellenemre ha már egy-egy meccsen padról kezdene marcelo. idén sokat nyerhetünk a megfelelő rotálással.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 26., szombat 11:02

A Bilbao ellen nem is kétszemélyes középpálya volt.
Tudom, oda is írtam,hogy most egy adott ellenfélhez felhúzott szerkezet volt,a 3 kp-al.

Ronaldo da Lima írta:
Corleone írta:Korabban jobb volt olvasni ezeket a taktikai elemzeseket, erdekesek voltak, sajnos mostanra inkabb a szemelyes serelmek, dac, odamondas valtottak fel ezt. Kar erte.
Egyetértek,de én a másik oldalról közeliteném meg:R.M.C.F.,te egy jó gyerek vagy,karakteres véleményekkel és tökkel megáldva,ebből következik,hogy bele lehet a mondandódba,stílusodba kötni,de engedd el a füled mellett,ne hagyd nyomot hagyjanak a hozzászólásaidon.Sokan a fórumozást arra használják,hogy magukat az igazságosság vak szobrának tüntetik fel,és még önmaguknak is hazudnak.Ők itt vannak Magyarországon,de jobb is mert nyolcvanezrükkel is csendes lenne a Bernabeu.Ez nagyon Off volt de R.M.C.F.,gólvonal meg a többiek(a zsarnok R24:)az oka,hogy kiemelkedő minőségű ez a fórum,nem kéne tönkreb....i,talán ezért megbocsátható.Hala Madrid
Köszi. :) csak fárasztó,annyira zavaró,hogy képesek egyesek évekkel is visszamenni,hogy ha egy dolgot meglehet fogni és [email protected] tudom,hogy vannak akiket idegesítek,és legjobb lenne nem foglalkozni ezekkel,de nem könnyű.
na majd átlapozom mindig.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. szeptember 26., szombat 11:00

na attol megint nem kell tartani h james elfogy a vegere. minden 2.honapban serult.

ramos tuti nem jatszik ma? azert a nacho-varane kettostol az utolso emlekem egy atletico elleni 0-4, kicsit egybe a gyomrom. ahogy irtatok is kulon-kulon egy-egy rutinos ember mellett tokeletesek de egyutt.. ebbű baj lesz more
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 26., szombat 10:53

BBeno írta:nem az a kérdés hogy fog-e balbunkót játszani akárki is ha marcelo kidől. hanem hogy lesz-e rotálva az a poszt megfelelően.
Erre céloztam és ha hozzáteszed az eddigieket, akkor a válasz igen, lesz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. szeptember 26., szombat 10:53

Szép munka R.M.C.F!! Élmeny volt olvasni...még sok ilyet...a károgókkal meg nem kell foglalkozni :coffee:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. szeptember 26., szombat 10:51

nem az a kérdés hogy fog-e balbunkót játszani akárki is ha marcelo kidől. hanem hogy lesz-e rotálva az a poszt megfelelően.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 26., szombat 10:49

BBeno írta:tök jó hogy marcelonak elküldtük az egyetlen normális alternatíváját akivel lehetne rotálni. biztos nem fogjuk megszívni emiatt idén...
Megmondta Rafa, hogy Danilo és Arbeloa is tud ott játszani, és Nacho is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. szeptember 26., szombat 10:45

tök jó hogy marcelonak elküldtük az egyetlen normális alternatíváját akivel lehetne rotálni. biztos nem fogjuk megszívni emiatt idén...
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Ronaldo da Lima
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2015. augusztus 15., szombat 1:04

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Ronaldo da Lima » 2015. szeptember 26., szombat 10:45

Corleone írta:Korabban jobb volt olvasni ezeket a taktikai elemzeseket, erdekesek voltak, sajnos mostanra inkabb a szemelyes serelmek, dac, odamondas valtottak fel ezt. Kar erte.
Egyetértek,de én a másik oldalról közeliteném meg:R.M.C.F.,te egy jó gyerek vagy,karakteres véleményekkel és tökkel megáldva,ebből következik,hogy bele lehet a mondandódba,stílusodba kötni,de engedd el a füled mellett,ne hagyd nyomot hagyjanak a hozzászólásaidon.Sokan a fórumozást arra használják,hogy magukat az igazságosság vak szobrának tüntetik fel,és még önmaguknak is hazudnak.Ők itt vannak Magyarországon,de jobb is mert nyolcvanezrükkel is csendes lenne a Bernabeu.Ez nagyon Off volt de R.M.C.F.,gólvonal meg a többiek(a zsarnok R24:)az oka,hogy kiemelkedő minőségű ez a fórum,nem kéne tönkreb....i,talán ezért megbocsátható.Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 26., szombat 10:40

Érdekesség
https://pbs.twimg.com/media/CP0MRz3UwAAEN53.jpg
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Vosztok
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2015. augusztus 3., hétfő 15:41
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema, Ibrahimovic, Cantona, Griezmann
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea
Tartózkodási hely: Stirling, Skócia

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Vosztok » 2015. szeptember 26., szombat 10:15

Corleone írta:Korabban jobb volt olvasni ezeket a taktikai elemzeseket, erdekesek voltak, sajnos mostanra inkabb a szemelyes serelmek, dac, odamondas valtottak fel ezt. Kar erte.
Azert konnyen meg lehet talalni benne a szakmai elemzest, nincs az annyira elrejtve.
Becksy23 írta:Ahogy az összes többiben (nagyából), ebben is egyetértek, de nem akartam sok helyre pluszban odaírni. Nice work, reggel meg meglátom én mit hoztam össze, a hozzászólásom végére majdnem elaludtam.... :mrgreen:
Remek kiegeszites es kritika volt :agree:
https://youtu.be/nmOE4AtDRDk
https://youtu.be/35_YJNHFkWA

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - James/Bale, Modric, Kroos, Isco - Benzema, Griezmann

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Corleone » 2015. szeptember 26., szombat 9:52

Korabban jobb volt olvasni ezeket a taktikai elemzeseket, erdekesek voltak, sajnos mostanra inkabb a szemelyes serelmek, dac, odamondas valtottak fel ezt. Kar erte.
#happyshitting

Vosztok
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2015. augusztus 3., hétfő 15:41
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema, Ibrahimovic, Cantona, Griezmann
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea
Tartózkodási hely: Stirling, Skócia

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Vosztok » 2015. szeptember 26., szombat 8:46

R.M.C.F. !!
"Csak" ennyi :salute:
https://youtu.be/nmOE4AtDRDk
https://youtu.be/35_YJNHFkWA

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - James/Bale, Modric, Kroos, Isco - Benzema, Griezmann

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. szeptember 26., szombat 2:47

R.M.C.F írta: Benitez jött.....Féltem hogy a poziciós felfogást ránkerőlteti,vagyis 4 védő(ezzel nincsen baj) 2 szűrő(ez kevés egy barca ellen),3 támadókp majd egy center. Ezekkel akkor sem lenne bajom ha ezek a szerkezeti részek közel lennének,nem lenne köztük űr hogy egy barca kihasználja,de aztán,néztem mi hogyan van....és....4-2-4 és variálja labdabirtoklás és labdaszerzés fázisra való tekintettel..... Ez számomra egy új dolog,nem láttam még ilyet(mármint nem számszakilag,hanem mozgásra). A hátsó rész a megszokott,a 4 védő sablon feladatokat ad,vonalvédekezés,feltolva labdabirtoklásnál,marcelo és danilo nem mehet annnyit fel.....ez talán nem annyira tetszik,de az egyensúly fontosabb mint a személyes igényem.
....
Szóval,az hogy 2 szűrő,nem klasszikus BTB felfogással)modric és kroos az lenne) ezt igy lehozza,az már alapból is érdekes....nem akartam elszólni,mert nagy csapat ellen ez még nem működött,és lehet hogy bukta...de a bilbao olyan intenziv kp-át állított ki,és olyan jól támadott le magas pozicióban(kroos és modric vonala) hogy ezt sokan nem tudják majd a top csapatokból sem prezentálni majd.
....
Pontosítsunk:
Kétféle rendszer létezett ezeddig az elmúlt évtizedekben, egyik egy poziciós(konkrét egyéni feladatok,előre megállapított területek lefedése,meghatározott szerkezeti és egyéni mozgások),sablon elfutások,ütközések,hosszú és rövidjátékok,szélek keresése,védelem mögé kerülés,befejezések sablonja........ és az elmozgó rendszer (szűkített területen nagyon behatárolt feladatok de egyéni szabadság labdabirtoklás után,lassú és intenzív ritmus variálása,poziciók konkrét felvétele,ütemérzék,labdanéküli játék fontossága,együtt mozgás hatékonysága).
Benitez ezt felülírta....erre nem számítottam,a kettő ötvözetét látjuk,ahol nem is értem hogy miért(ez a csoda benne) meglátta azt a faszi hogy benzema szerepe mennyire létkérdés,és nem tolta fel a ma még népszerű szűk periférián mozgó center pozicióba. Ez DÖNTŐ VOLT. El sem lehet mondani mennyire.
Igy most labdabirtoklás esetén egyfajta 4-2-4 et látunk......labdavesztés után viszont 4-4-2 egyértelműen,ahol a 4 kp-a lezár,és áttállunk 2 ékes játékra a két támadó "keresi egymást,közel húzódik)
A Bilbao ellen nem is kétszemélyes középpálya volt. Azt a mérkőzést két részre bontanám, az első félidőben 4-4-2-ben mozgott a csapat, Isco és Kovacic pedig Modric és Kroos vonalában védekezett, és ebben a vonalban voltak a labdakihozatalnál is. Ha jobbszélen történt akkor a balon Kovacic lépett feljebb, ha baloson akkor fordítva, Isco lépett feljebb, és húzodott beljebb a pálya közepe felé, vagy éppen nyitott területet azzal hogy maradt a szélen. Az ellenfél térfelén valóban nagyon magasan játszott a két szélső, nem is gyakran látni ilyet, de én ezt egyáltalán nem nevezném újnak, újításnak.

Annak ellenére hogy nem követek sok csapatot, már láttam ilyet, ugyanis pont ezt játszotta Ferguson alatt a United, körülbelül 2006-tól 2008-ig. Előtte a két szélső mélyebben játszott nála támadásnál is, 2006-ban tolta feljebb őket támadásnál (itt kezdte el Ronaldo szórni is a gólokat), majd 2008-ban változtatott rajta azzal, hogy Park-ot tette (Giggs helyére) a Ronaldo-val ellentétes oldalra, így a koreai mélyebben, míg Ronaldo még szabadabban focizhatott. Erre azért volt szükség mert 2 ember kevés volt gyors ellentámadás esetén, illetve ha az ellenfél erejétől/felfogásától függően nem tudta a csapat (javarészt a két belső középpályás) irányítani a játékot. Így viszont Park (és ha nem ő akkor Nani játszotta ezt a szerepkört, szintén mélyen focizva) mezőnymunkájával egyensúlyba került a csapat, főleg mivel Ronaldo helyett nem egyszer Rooney iszkolt hátra a bal szélen. Tehát példa volt rá, sokat hozott ez támadásban, de ebből a helyzetből volt hogy nem értek vissza a szélsők egy gyors támadásnál, ez pedig veszélyeket tartogat magában, főleg ha az ellenfél is tud gyors támadásokat vezetni. Egy lüktető, nagy iramú mérkőzésen lényegében megállás nélkül rohanni kell ebben a pozícióban, bár emberelőnyös helyzeteket lehet ezzel a felfogással kialakítani, de figyelni kell arra is hogy aki ezen a poszton játszik, az nem fogja bírni a heti 2 meccset. Ennek a felfogásnak viszont ugye alapja a labda megtartása az ellenfél térfelén, a jó letámadás, labda gyors visszaszerzése. Ez itt jól megvalósult nagyrészt, egy labdabiztosabb csapat ellen nehezebb lesz. Ott Ronaldo-nak is be kell állnia a sorba.

Na szóval a második félidőben pedig váltott Benitez, szvsz azért mert Isco nagyon inaktív volt ilyen mélyen játszva, nem tudott olyan gyorsan, akkora iramban futballozni hogy a csapat hasznára váljon ebben a szerepben. Modricot kitolta a középpálya jobb szélére, Kroos volt középen, mélyebben, Kovacic-é pedig a bal oldal volt, míg Isco a középpálya előtt mozgott, és csak hosszabb bilbaoi labdatartás esetén váltott ki jobb oldalra. Ronaldo és Benzema itt is, és az első félidőben is szabadon mozgott, Benzema stílusából fakadóan sokat lépett vissza, míg Ronaldo rengeteg ment ki bal oldalra, ahol egyébként hasznosabban mozgott mint ahogy azt (sajnos) az utóbbi időben megszokhattuk tőle. Egyszer-egyszer vissza is lépett, de egyértelműen csatárt játszott.

Támadásnál szabad kezet kap jónéhány játékos, védekezésnél viszont meg van kötve gyakorlatilag mindenkinek a szerepe.
R.M.C.F írta: Azt tudni kell,hogy én soha sem gondoltam azt hogy a csapat függ ronaldotól,(szeretem és nagyon nagyra tartom) de ha nem volt sem volt soha probléma,de azt aki meglátja hogy a kp-a mitől fog,és a támadóréész mitől hatékény(benzema) az előtt le a kalappal....
Egyértelmű hogy Benzema nagyon fontos eleme a csapatnak. De (!) azt is észre kell venni hogy nem csak Ronaldo-nak nagy segítség Benzema, ez fordítva is így van. Bocsássatok meg hogy megint United-es példát hozok, de ott is hasonló volt a helyzet, csak ott Rooney játszotta Benzema szerepét, ő lépett vissza, vett részt az összjátékban, adott gólpasszokat, sokszor védekezett Ronaldo helyett. És akkor volt a legjobb, mert volt kinek aládolgoznia, így tudta hozni a legjobb játékát. Benzema szerintem nagyon hasonló ebből a szemszögből, hozzá is ez a szerep illik a legjobban (kivéve a mélyen védekezést, de itt ez más is, mert Ronaldo-nak eleve nincs védekező feladata a saját térfelén, sajnos az ellenfélén sem nagyon végzi el). Ha pedig kicsit biztosabb lábbal értékesítené a helyzeteit, lehet még több gólt szerezne így, mintha rá lennének kijátszva az akciók, az ő nyakában lihegne 2 védő. A francia válogatottban tulajdonképpen láthatjuk hogy mit játszana Benzema, ha nem kéne annyit visszalépnie, mert nem lenne előtte egy Ronaldo. Nekem a madridi Benzema egyértelműen jobban tetszik, és ott látszik meg az is hogy míg Madridban ha rossz napja van kapu előtt akkor Ronaldo ugyanúgy megrúgja a góljait (többnyire), és nyer a csapat, míg ott ezt sokkal kissebb eséllyel teszi meg ezt valaki. Bale volt itt a gond tavaly, mert nem elég hogy meg sem közelíti Ronaldo számait, mezőnyben ugyanolyan nulla mint a Portugál, sőt, még nagyobb. 2 támadásban inaktív támadó pedig sok, még egy Real Madridba is.
R.M.C.F írta:ja,és lehet hogy ezt a szezont elbukjuk,de azt csak akkor ha megint túl sok sérültünk lesz,már tavaly is mi voltunk a legjobb ketet / csapat,de a sok sérült miatt buktunk....
Ahogy az összes többiben (nagyából), ebben is egyetértek, de nem akartam sok helyre pluszban odaírni. Nice work, reggel meg meglátom én mit hoztam össze, a hozzászólásom végére majdnem elaludtam.... :mrgreen:
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 26., szombat 0:46

Régi zene ez.....oka van.

Csak egy dolog miatt szoktam ezt nyomatni,mert évek óta van egy réteg,aki ,nézi,menti,jegyzi,lesi azt hogy tud valamibe belekötni,és ha esetleg van rá bármi esély,még véletlen sem hagyja ki....holott ha lenne csöppnyi esze,beláthatná,hogy tökéletes nincsen,és vannak akik jobban értik ezt a játékot ,ezért nem kellene utálatoskodni.inkább tanulni,nekem is van bőven mit.....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. szeptember 26., szombat 0:34

R.M.C.F írta:ígértem benitezről pár dolgot...
Nagyszerű írás, le a kalappal :salute: , de egy jó tanács: hagyd el az "engem mindenki bánt", "én megmondtam előre", "mindenki azt lesi, mikor nem jön be a jóslatom" és ehhez hasonlóakat. Egyrészt sokkal érthetőbb, élvezhetőbb lesz az, amit szakmailag megosztassz velünk, egyszerű focidrukkerekkel, másrészt szerintem neked is jót tenne. Lépj át ezeken és add azt amit tudsz, hidd el, a kevesebb itt is több :kacsint:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 25., péntek 22:37

ígértem benitezről pár dolgot,de még sokat nem tudok róla,egy két dolgot írok,és majd tél felé már körvonalazódik bennem is pár infó......

Szóval,sokan öklendeztek benitez kapcsán amikor idehozták,én nem,mert bár túl sokat nem tudok róla,nem követtem a pályafutását eléggé,de annyira igen,hogy kijelentettem hogy nem lesz vele probléma,nem kell izgulni(voltak akik kongatták a vészharangot......)......az hogy taktikus edző,sokat nem mond,ezt mondják sokakra...aztán semmi a vége....semmi....

én sem tudtam mit akar....azt tudtam,hogy a kedvelt szerkezete a 4-2-3-1,de ez egy idézőjeles nyerő felfogás kb 10 éve(úgy értem,hogy korszerű,megfelelő kerettel hatékony),nem is problémáztam volna ezen,ha nem ismerném a keretünk sajátosságait.....arra nem felel meg. JM ezt alkalmazta,ott ezen nem paroláztam,mert ott a lényeg az alapok megteremtése volt,amit 10 éve előtte senki sem tudta megtenni(capello talán,de ideje nem volt),a többi lúzerjancsi csak arra volt jó hogy a létszám meglegyen......szóval JM ezt használta,majd CA átvitte 4-3-3 ra ami az akkori keretünkre a létező legjobb felfogás volt.....CA másban bukott meg,JM is.....de ez most nem téma.
Eddig...hangsúlyozom,azért,mert ne az legyen,hogy 10 év alatt 24.000 kommentből tévedtem 24 ben,és azt az arcomba baxták páran,hogy Te faxfej lófact sem tuccc....holott pont a kekeckedésével igazolta(a kivétel erősíti a....)azt hogy prímán értek hozzá...szóval,benitez eddig munkája egy felüdülés....miért?

Mert nekem fontos a taktika,a nyerő felfogás,motiváció,az akarat,a szenvedély,az alázat,a profizmus.....más nem....nem hat meg a tribli,a szeszélyesség,a felesleges mutatvány.....engem a labdarúgás megtanított egy dologra,aki nem alázattal bír(nekem ez nem volt meg sajnos),az SOHA sem lesz ebben a sportágban sikeres,max ideig óriág.

Benitez jött.....Féltem hogy a poziciós felfogást ránkerőlteti,vagyis 4 védő(ezzel nincsen baj) 2 szűrő(ez kevés egy barca ellen),3 támadókp majd egy center. Ezekkel akkor sem lenne bajom ha ezek a szerkezeti részek közel lennének,nem lenne köztük űr hogy egy barca kihasználja,de aztán,néztem mi hogyan van....és....4-2-4 és variálja labdabirtoklás és labdaszerzés fázisra való tekintettel..... Ez számomra egy új dolog,nem láttam még ilyet(mármint nem számszakilag,hanem mozgásra). A hátsó rész a megszokott,a 4 védő sablon feladatokat ad,vonalvédekezés,feltolva labdabirtoklásnál,marcelo és danilo nem mehet annnyit fel.....ez talán nem annyira tetszik,de az egyensúly fontosabb mint a személyes igényem.
Tavaly is a csapat döntő eleme benzema volt,hogy miért? Leírtam már. Mozgás és Egyensúly. Ez az ami egy CSAPATNÁL LÉTFONTOSSÁGÚ.....ronaldo és bale játékával borult az egyensúly,de ezt benzema valamilyen szinten csökkentette és egyensúlyozta,nyilván nem tudja 1223444 embert játékát egyensúlyban tartani.De a francia olyan mozgásokat,lejátszásokat tud adni,ami ezt a rossz egyensúlyt kárpótolja,egyensúlyban próbálja tartani,ez nem feltétlen tudatos,ez kizárólag a francia sajátossága,hogy ezt az edzőnk tudatosan alkalmazza vagy csak véletlen priorítás azt nem tudom,mindenesetre a francia mozgásai,visszalépései,lemozgásai tudják egyensúlyban tartani a rossz támadó - kp viszonyt.
Benitez húzott egy újat,én is csodákozom,pedig tisztában voltam azzal hogy a faszi nem piskóta taktikailag......ha valaki újat tud nekem mutatni,azt uram bocsá de istenítenem kell. :lol: :lol: :lol:
Nem is gondoltam arra hogy ennyira progressziv felfogást mutat. Meglepett. Ez nagy dolog,nagyon nagy.
Elnézést ha bárki nagyképűnek tart,de tanultam ezekről annyit hogy ezt így kijelenthessem.Akkor is ha ez nem tetszik sokaknak,attól még így van.
Szóval,az hogy 2 szűrő,nem klasszikus BTB felfogással)modric és kroos az lenne) ezt igy lehozza,az már alapból is érdekes....nem akartam elszólni,mert nagy csapat ellen ez még nem működött,és lehet hogy bukta...de a bilbao olyan intenziv kp-át állított ki,és olyan jól támadott le magas pozicióban(kroos és modric vonala) hogy ezt sokan nem tudják majd a top csapatokból sem prezentálni majd.
Az nyilvánvaló hogy a modric kroos kettős szűk elit,ez nem nagy megállapítás,viszont kell a kiegészítés,és a horvát kölök elég jól megoldotta ezt. Nem is értem,bár néha túlzottan túlfűtött és szabálytalan,valamint nem olyan higgadt mint a két másik nagyágyú(ez mondjuk érthető) de eddig elég jól szállt be,eddig elég sokat fut feleslegesen,de nagyon kevés rutinja van.

Na de ne kanyarodjunk vissza benitezhez....az amit eddig mutat,függetlenűl attól hogy a játék hagy kivánni valót,és nem tudjuk mit adunk egy top csapat ellen,számomra felüdülő....még nem tudjuk tartani az általa elképzelteket,de időnként ritka korszerű és meglepő remek focit adunk. A támadók helycseréi,a szűkebb területre kényszerítés,a letámadás ritmusa,egyidejűsége,az ellenfélhez igazított taktika és felfogás(most ezt csak egyszer láttam),szóval,ezek eléggé tetszenek.....ronaldo még nem találja helyét,eddig őrá volt alakítva a taktika most nem(most a csapatra)....ezt szoknia kell,most nagyobb az egyensúly,több a variáció....több a támadó megoldás.
Azt nem mondhatom még hogy ez a nyerő,az elhamarkodott lenne,és arra vigyáznom kell mert van egy réteg aki arra vár hátha nem jön be amit írok.....hát sajnos általában bejön. :lol: :lol: :lol: :lol:
Na,szóval...ha ez állandósul,akkor ez egy bika erős csapat lesz. Attól senki se tartson.

Ez a felfogás nekem is új,hogy mit hoz? Kérdés? Működik e? Ki a fene tudja.

Pontosítsunk:
Kétféle rendszer létezett ezeddig az elmúlt évtizedekben, egyik egy poziciós(konkrét egyéni feladatok,előre megállapított területek lefedése,meghatározott szerkezeti és egyéni mozgások),sablon elfutások,ütközések,hosszú és rövidjátékok,szélek keresése,védelem mögé kerülés,befejezések sablonja........ és az elmozgó rendszer (szűkített területen nagyon behatárolt feladatok de egyéni szabadság labdabirtoklás után,lassú és intenzív ritmus variálása,poziciók konkrét felvétele,ütemérzék,labdanéküli játék fontossága,együtt mozgás hatékonysága).
Benitez ezt felülírta....erre nem számítottam,a kettő ötvözetét látjuk,ahol nem is értem hogy miért(ez a csoda benne) meglátta azt a faszi hogy benzema szerepe mennyire létkérdés,és nem tolta fel a ma még népszerű szűk periférián mozgó center pozicióba. Ez DÖNTŐ VOLT. El sem lehet mondani mennyire.
Igy most labdabirtoklás esetén egyfajta 4-2-4 et látunk......labdavesztés után viszont 4-4-2 egyértelműen,ahol a 4 kp-a lezár,és áttállunk 2 ékes játékra a két támadó "keresi egymást,közel húzódik),majd labdaszerzés után lép fel a 3ik támadó(isco ezt eddig nem tudta megoldani,ő nem tud nagyobb területeket bejátszani,ellenben james igen,és ő lesz a kulcs oda.....

.................Modric......kroos.......kova

james..........benz............................Cr

Ez most igy eléggé fura,de a mozgásokat át lehet látni....isco fontos,de CSAK bizonyos feladatok esetén,james viszont szélesebb periférián mozog,és remekül érkezik a kapu elé......
Ez a 4-3-3- majd top csapatok ellen megy.
A kisebbek ellen mehet a 4-2-3-1 vagyis:

-------------Modric-----kroos
Bale.............isco.....................Cr
-----------------Benz
james itt annyira nem lép be,majd csereként is állat lehet.

na,menjünk tovább.
Benitez rendszeri,most még nem láthatóak,csak kissé....az számomra nyilvánvaló,hogy egy taktikus,egy képzett edző a spanyol. Az eddigiekhez hasonlítva az egyik legjobb,bár hangsúlyozom,nem az a fő,hanem az elnők vs edzp viszony,ki igazol,ki állítja fel a csapatot....itt egyértelműen látszik hogy perez ebbe nem szól bele,ugyanis nagyon taktikus felfogások,furfangok vannak,amit egy átlag elnök,nem láthat át.

Drukkolok neki,nem érdekel hogy szidták másutt és itt és azt sem mondom hogy ő a megfelelő.....mert olyan nincsen a real számára.....de azt látom,hogy a faszi olyan dolgokat tud,ami engem is érdekel,és sok real edző tudása( akkor sem érdekelt volna ha fizetnek érte) ehhez nagyon kevés volt.

Azt tudni kell,hogy én soha sem gondoltam azt hogy a csapat függ ronaldotól,(szeretem és nagyon nagyra tartom) de ha nem volt sem volt soha probléma,de azt aki meglátja hogy a kp-a mitől fog,és a támadóréész mitől hatékény(benzema) az előtt le a kalappal....


ja,és lehet hogy ezt a szezont elbukjuk,de azt csak akkor ha megint túl sok sérültünk lesz,már tavaly is mi voltunk a legjobb ketet / csapat,de a sok sérült miatt buktunk....idén megint új taktika,megint új felfogás.,.....ez baj.....a barca előnyben,de be kell fogni őket.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 25., péntek 18:58

A menyben az vám hogy noncs kizárva a szereplése. Az edzes utan volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. szeptember 25., péntek 18:53

Realista24 írta:
wZoLee7 írta:Na akkor hétvégén Varane-Nacho?
Nincs kizárva meg Pepe, nem?
Pepe nem edzett a csapattal, így minden bizonnyal kihagyja a hétvégi meccset a Malaga ellen.
Ebből indultam csak ki. Semmi más infóm nincs, ezért is csak kérdezni mertem

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. szeptember 25., péntek 18:39

wZoLee7 írta:Na akkor hétvégén Varane-Nacho?
Ramos mikor lesz harcképes?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 110 regisztrált és 0 vendég