Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. június 12., péntek 16:15

Azert vannak meg most is olyan csapatok akik hasznalnak vkp-ket vagy utkozoket...lasd Sevilla, Heynckes fele Bayern(igaz ez nem ma volt, de nem olyan regen), Wolsburg, Monaco, PSG stb.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1462
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. június 12., péntek 15:14

A hírek alapján a jövő évi várható keret:

------------------------------DDG/Iker-----------------
Danilo/Carvajal--Pepe/Varane--Ramos/Nacho--Marcelo/Coentrao
--------------Kroos/Illaramendi----Modric/Casemiro-------------
James/új igazolás---------Benzema/Isco------------Bale/Jesé
-------------------------------CR7------------------------------------

Ezek szerint akkor James mellé fog még érkezni egy jobb szélső és egy középpályás...mondjuk jobban örülnék, ha jönne azért egy cserecsatár is, aki nem Morata...

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. június 12., péntek 15:01

gólvonal írta:A napokban sokan kértétek, hogy RMCF írjon egy elemzést az ellenfél támadásának irányításáról. Én is leírnám erről a véleményem, bár nem lesz olyan jó, mint az övé.

Az ellenfél támadásának irányítása lényegében a területvédekezés. A lényeg, hogy a védekező csapatnak nem háta mögötti területeket kell kontrollálnia (mint ahogy nálunk oktatják), hanem azokat, amiket lát, tehát amelyek előtted vannak. Ez nem működhetne nálunk, mert itt emberfogás van, és ha 1 vs 1-ben megvernek borul a rendszer, lásd 6-3-as meccs, Hidegkuti szerepe, mondjuk itt az angolok voltak az áldozatok. Pont ezért találták ki, majd terjedt el a már említett területvédekezés és a letámadás, ami sokkal jobban szemlélteti a módszert. Erről majd később...

...először jó tudni, mi is az a területvédekezés. Már nagyon régen használták, de akkor még nem mindegyik csapat így védekezett, sőt inkább az emberfogás volt elterjedt. Arrigo Sacchi Milánja fejlesztette tökélyre, s azóta is mindenhol ezt használják (kivéve nálunk). Még előtte Viktor Maszlov alkalmazta, de a politikai helyzet miatt nem lett világsikerű.
Két fajta módját ismerek:
- klasszikus olasz területvédekezés négyesláncokkal (https://www.youtube.com/watch?v=fbdOuEcHpgk)
Lényege, hogy lefedi, és emberelőnyt alakít ki a "labdás területen", és fölösleges területeket, játékosokat nem véd annyira. Videón látszik a védekezés klasszikus mozgásai, a sokat említett tolodós és kitörés. Az ellenfelet belekergeti egy csapdába, ahol a védők közös erővel visszaszerzik a labdát. Egyik legmegszokottab labdaszerzés a Pressure+Cover, azaz amikor a négyesláncból kitörő játékos megkísérli a labdaszerzést, a többiek pedig lezárják a passzsávokat. Fontos, hogy a csapat kövesse a labda irányát, tahát ha a bogyó hátrafele megy, a védelem is. Szintén jó tudni, hogy a védők csak akkor mozognak, ha a labda is úton van. Akit érdekel, az tud olvasni róla a neten, rengeteg (főleg külföldi) anyag van fent.
- alakzatban történő területvédekezés
Alapelve kb. ugyanaz, mint az előzőé, csak itt nem négyesláncokban védekeznek, hanem alakzatban. Ez a fajta játék nagyon bonyolult, csak olyan csapatok használják/ták, mint a Pep-féle Barca, Bielsa Bilbaója, és asszem most a Valencia is, de ebben nem vagyok biztos, a lényeg, hogy nagyon kevés csapat. Erről többet nem írnék, igazából én se tudok róla sokat.
Összefoglalva:
Területvédekezés = területek védése; együttes labdaszerzés; létszámfölénykialakítás védekezésben; az ellenfél támadásának terelgetése, azaz a belátható területek kontollálása.
Előnye még, hogy labdaszerzés után sok üres játékos van.

Területvédekezés egyik legfontosabb eleme a letámadás. Jó, mert ha jól csináljuk, akkor meghatározhatjuk az ellenfél támadásának az irányát, ezzel megkönnyítve a tolódást, de a jó letámadás eredménye akár labdaszerzés is lehet. Lényege, hogy az ellenfél labdását be kell juttatni egy presszingcsapdába, ott pedig megszerezni a labdát, de azzal sem jár rosszul a védekező csapat, ha felívelés lesz belőle.
Presszingcsapda = az ellenfél labdás játékosát olyan helyzetbe juttatni, ahol létszámfölénybe vagyunk, és a labdás nem tud passzolni.
Igazából ez maga a területvédekezés, csak itt inkább a támadók vannak bevonva a védekezésbe, és nincsenek szabályos. láncok.
Már linkeltem pár cikket a letámadásról, de megteszem még egyszer:
https://kontrapresszing.wordpress.com/2 ... rasznodar/
http://segedzo.blog.nepsport.hu/archive ... muveszete/
https://www.youtube.com/watch?t=98&v=eTKiMGYN9eQ
http://futballtrener.blog.nepsport.hu/a ... sem_draga/
https://www.youtube.com/watch?v=F9XiDmLc5Co

Akit érdekel, írjon, tudok küldeni oldalakat, ahol ezek a dolgok bővebben le vannak írva.
Nekem küldhetsz nyugodtan. :D De igazából a taktikával kapcsolatban bármilyen jó kis link érdekelne. :salute:

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. június 12., péntek 14:50

A napokban sokan kértétek, hogy RMCF írjon egy elemzést az ellenfél támadásának irányításáról. Én is leírnám erről a véleményem, bár nem lesz olyan jó, mint az övé.

Az ellenfél támadásának irányítása lényegében a területvédekezés. A lényeg, hogy a védekező csapatnak nem háta mögötti területeket kell kontrollálnia (mint ahogy nálunk oktatják), hanem azokat, amiket lát, tehát amelyek előtted vannak. Ez nem működhetne nálunk, mert itt emberfogás van, és ha 1 vs 1-ben megvernek borul a rendszer, lásd 6-3-as meccs, Hidegkuti szerepe, mondjuk itt az angolok voltak az áldozatok. Pont ezért találták ki, majd terjedt el a már említett területvédekezés és a letámadás, ami sokkal jobban szemlélteti a módszert. Erről majd később...

...először jó tudni, mi is az a területvédekezés. Már nagyon régen használták, de akkor még nem mindegyik csapat így védekezett, sőt inkább az emberfogás volt elterjedt. Arrigo Sacchi Milánja fejlesztette tökélyre, s azóta is mindenhol ezt használják (kivéve nálunk). Még előtte Viktor Maszlov alkalmazta, de a politikai helyzet miatt nem lett világsikerű.
Két fajta módját ismerek:
- klasszikus olasz területvédekezés négyesláncokkal (https://www.youtube.com/watch?v=fbdOuEcHpgk)
Lényege, hogy lefedi, és emberelőnyt alakít ki a "labdás területen", és fölösleges területeket, játékosokat nem véd annyira. Videón látszik a védekezés klasszikus mozgásai, a sokat említett tolodós és kitörés. Az ellenfelet belekergeti egy csapdába, ahol a védők közös erővel visszaszerzik a labdát. Egyik legmegszokottab labdaszerzés a Pressure+Cover, azaz amikor a négyesláncból kitörő játékos megkísérli a labdaszerzést, a többiek pedig lezárják a passzsávokat. Fontos, hogy a csapat kövesse a labda irányát, tahát ha a bogyó hátrafele megy, a védelem is. Szintén jó tudni, hogy a védők csak akkor mozognak, ha a labda is úton van. Akit érdekel, az tud olvasni róla a neten, rengeteg (főleg külföldi) anyag van fent.
- alakzatban történő területvédekezés
Alapelve kb. ugyanaz, mint az előzőé, csak itt nem négyesláncokban védekeznek, hanem alakzatban. Ez a fajta játék nagyon bonyolult, csak olyan csapatok használják/ták, mint a Pep-féle Barca, Bielsa Bilbaója, és asszem most a Valencia is, de ebben nem vagyok biztos, a lényeg, hogy nagyon kevés csapat. Erről többet nem írnék, igazából én se tudok róla sokat.
Összefoglalva:
Területvédekezés = területek védése; együttes labdaszerzés; létszámfölénykialakítás védekezésben; az ellenfél támadásának terelgetése, azaz a belátható területek kontollálása.
Előnye még, hogy labdaszerzés után sok üres játékos van.

Területvédekezés egyik legfontosabb eleme a letámadás. Jó, mert ha jól csináljuk, akkor meghatározhatjuk az ellenfél támadásának az irányát, ezzel megkönnyítve a tolódást, de a jó letámadás eredménye akár labdaszerzés is lehet. Lényege, hogy az ellenfél labdását be kell juttatni egy presszingcsapdába, ott pedig megszerezni a labdát, de azzal sem jár rosszul a védekező csapat, ha felívelés lesz belőle.
Presszingcsapda = az ellenfél labdás játékosát olyan helyzetbe juttatni, ahol létszámfölénybe vagyunk, és a labdás nem tud passzolni.
Igazából ez maga a területvédekezés, csak itt inkább a támadók vannak bevonva a védekezésbe, és nincsenek szabályos. láncok.
Már linkeltem pár cikket a letámadásról, de megteszem még egyszer:
https://kontrapresszing.wordpress.com/2 ... rasznodar/
http://segedzo.blog.nepsport.hu/archive ... muveszete/
https://www.youtube.com/watch?t=98&v=eTKiMGYN9eQ
http://futballtrener.blog.nepsport.hu/a ... sem_draga/
https://www.youtube.com/watch?v=F9XiDmLc5Co

Akit érdekel, írjon, tudok küldeni oldalakat, ahol ezek a dolgok bővebben le vannak írva.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 12., péntek 11:12

wZoLee7 írta:
Nem lesz jó, mindenki tudja miért. CR-nek kell valaki aki előtte van, elviszi a védőket, megtartja, leadja, CR gól...ez Benzema. Az ő varázsa abban rejlik amit csatár poszton csinál. Kezdek aggódni a kp miatt is...
Át nyargalok a taktikai topicba...
Folytatva. Nem értem mit néznek ezek...Megbontani egy CR-Marcelo párost, olyan mintha tökön rúgnánk magunkat. Iscot meg elfelejtik, pedig bal szélen is és csatár mögött is hasznosabb az elöl levő 4 emberből 3-nál...Na mind1. Majd meglássuk az előszezonban, hogy ezek hogy működnek.
Előjelek nekem sem tetszenek, kíváncsian várom mi lesz belőlük a valóság...
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. június 12., péntek 10:35

Szerintem meg várjuk meg az előszezon első 2 meccsét, akkor már kirajzolódik nagy vonalakban, hogy mit képzelt el Benítez.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 12., péntek 10:29

Nem lesz jó, mindenki tudja miért. CR-nek kell valaki aki előtte van, elviszi a védőket, megtartja, leadja, CR gól...ez Benzema. Az ő varázsa abban rejlik amit csatár poszton csinál. Kezdek aggódni a kp miatt is...
Át nyargalok a taktikai topicba...
Folytatva. Nem értem mit néznek ezek...Megbontani egy CR-Marcelo párost, olyan mintha tökön rúgnánk magunkat. Iscot meg elfelejtik, pedig bal szélen is és csatár mögött is hasznosabb az elöl levő 4 emberből 3-nál...Na mind1. Majd meglássuk az előszezonban, hogy ezek hogy működnek.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 10., szerda 20:43

RealRaúl77 írta:Hát ez mind szép, és jó, és tök egyetértek egyébként, de egyrészt Bale és CR kettős miatt még ez a kp sem biztos, hogy elbírja a BBC-t. Ha Bale helyett Isco, vagy James lenne elől, akkor simán működhet a dolog. + Ennek a hármasnak a megfelelő pótlását is meg kell oldani.
Másrészt nem nagyon találkozni olyannal, hogy Benitez hasonlóan gondolkodna.

Azért jó ha van egy átmenet a kp-a a támadók között,mint pl james vagy isco aki fellép ha nálunk a labda....mivel a mi 4-3-3 unk nem egy klasszikus 4-3-3 ahol a kp-a és a támadó3as együtt mozog le és fel....mint pom pom az ágon.
Nálunk a két vonal nagyobb távolságot tart,és támadásnál és védekezésnél sem tart olyan szűk területet mint amit kellene....sajnos.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 10., szerda 10:43

Ezért is írtam, hogy lenne. Bale felesleges, mint vakok intézetében a látványpékség, és Benítez szerintem sem ebben gondolkodik.

Pedig tudnék olyat FM-ezni a csapattal... :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 10., szerda 10:34

Hát ez mind szép, és jó, és tök egyetértek egyébként, de egyrészt Bale és CR kettős miatt még ez a kp sem biztos, hogy elbírja a BBC-t. Ha Bale helyett Isco, vagy James lenne elől, akkor simán működhet a dolog. + Ennek a hármasnak a megfelelő pótlását is meg kell oldani.
Másrészt nem nagyon találkozni olyannal, hogy Benitez hasonlóan gondolkodna.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 10., szerda 9:32

Íme két cikk a szélsőhátvédek fontosságáról. Dani Alves és a 2002-es brazil válogatott.

...és akkor most ezek alapján el lehet képzelni, mennyire fontos (lenne ha jönne Verratti) a 433, két ilyen szélsőhátvéddel.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 9., kedd 13:19

M1Ö írta:
Nem is írtam at, hogy legyen kőbe vésve ez a trió és nyomják le a szezon 90%-át, mint tavaly a BBC. Csak nálam ez lenne az alap. Az már más, hogy erre van a legkevesebb esély, de szerintem ez lenne a legjobb a csapatnak.
Félreértesz.
M1Ö írta:Egy alap hangon 50 milliós játékost nem csak azért vennének, hogy Modric és Kroos pihenhessen néha napján.
Erre írtam, hogy ha nem is játszanak hárman együtt, és egyikük csak padozik, nem feltétlen kell, hogy állandóan ez legyen a felállás, és teszem azt Verratti csak Kroost és Modricot helyettesítse néha napján. 3 embert 2 posztra lehet bőven úgy forgatni, rotálni, hogy egyik se legyen állandóan csere, és a másik kettő se legyen kőbe vésve kezdőként. Sőt előfordulhatna, hogy hárman játszanak egyszerre, vagy éppen csak egyikük. (Mindenki elégedett legyen a perceivel, de senki se purcanjon ki szezon végére.)
Hozzáteszem, hogy szerintem is működne az a 3-as egyszerre, nem is akár hogy, de akkor megint ott tartunk, hogy alternatíva, nincs variációs lehetőség.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. június 9., kedd 13:04

ha jól emlékszem kroos egyébként le is nyilatkozta ebben a szezonban, hogy előrébb jobban érzi magát
de majd valaki ráérősebb kikeresheti ha gondolja.
Kép

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 9., kedd 12:57

Dupla D írta:Ne írjunk már Bale nélkül kezdőt. Mindenki szerint jobb lenne a csapat nélküle, de minden jel arra mutat, hogy jövőre is betonbiztos kezdőtag lesz. Ráadásul a 433-at is el lehet felejteni úgy tűnik.
Nyílván, ez csak spekuláció. Csak varjálunk. Legalább is én biztosan. :)
A várható felállást, kezdőt egyelőre lehetetlen belőni, addig marad ez.
RealRaúl77 írta:Nem feltétlen kell, hogy valaki csak csere legyen, valaki meg betonkezdő, sőt..
Nem is írtam at, hogy legyen kőbe vésve ez a trió és nyomják le a szezon 90%-át, mint tavaly a BBC. Csak nálam ez lenne az alap. Az már más, hogy erre van a legkevesebb esély, de szerintem ez lenne a legjobb a csapatnak.
csabi* írta:özil az megvan egyáltalán, hogy kroos alapból támadóbb kps verratti meg védekezőbb?
Megvan. Csak én valamiért pont fordítva látom. Ezzel nem azt mondom, hogy Kroos védekező, de szerintem használhatóbb Verratti egy kicsivel feljebb. 4-3-3-ban. 4-2-3-1-ben nem, de nálam szóba sem jönne.

Nézz meg egy PSG meccset. Verratti kihúzódik szélekre is, pörgősebb agresszívabb. Kroos szerintem nem csak a kényszer miatt nem ezt játszotta. Az egy dolog, hogy anno tkp-ként kezdte.
Mondhatsz ezeknek bármit érvek, statisztikák, nyilatkozatok, nem számít, fújják a magukét :lol:
Bírom az ilyen lekezelő, nevetős hozzászólásokat. :) Te hol használnád Kroos-t akkor?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. június 9., kedd 12:54

csabi* írta:özil az megvan egyáltalán, hogy kroos alapból támadóbb kps verratti meg védekezőbb?
Mondhatsz ezeknek bármit érvek, statisztikák, nyilatkozatok, nem számít, fújják a magukét :lol:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. június 9., kedd 12:40

özil az megvan egyáltalán, hogy kroos alapból támadóbb kps verratti meg védekezőbb?
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. június 9., kedd 12:37

M1Ö írta:
wZoLee7 írta:kell Verratti hogy ne legyen kifacsarva a kp, erre mire jönne együtt akarjátok őket tolni kezdőként
Egy alap hangon 50 milliós játékost nem csak azért vennének, hogy Modric és Kroos pihenhessen néha napján.
Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen hármas milyen stabil lenne. A Modric-Kroos duó is beton, de kiegészülve egy Verrattival... Ott lenne pihentetésre Isco, Illarra meg Casemiro.
Nem feltétlen kell, hogy valaki csak csere legyen, valaki meg betonkezdő, sőt.. Ez a felfogás nagyon sokat ártott idén. Megfelelő rotációval, aminek Benitez úgy tudom híve, ezt a 3 embert simán lehetne úgy kezelni, variálni, hogy egyik se kezdjen picsogni, de ne is nyírjuk ki szezon végére egyiket sem. Nem csak pihentetésre lenne jó néha napján.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2015. június 9., kedd 12:37

M1Ö írta:Na mindegy, kinek mi, de nálam ez lenne:
--------Kroos----
--Modric-Verratti--
James-------Cristiano
------Benzema
Ne írjunk már Bale nélkül kezdőt. Mindenki szerint jobb lenne a csapat nélküle, de minden jel arra mutat, hogy jövőre is betonbiztos kezdőtag lesz. Ráadásul a 433-at is el lehet felejteni úgy tűnik.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 9., kedd 12:35

wZoLee7 írta:Nekem azt ne mondjátok, hogy nem lehetne őket úgy rotálni, hogy ne egyszerre játszanak, de mégis eleget...4231 lesz, vagy 442...egyikben sem jók hárman együtt, van egy Isconk aki viszont remekül illik a képbe.
Igen, csak ha a csapat érdekeit nézem (és én állítom össze :mrgreen: ) akkor nálam ez a 3mas lenne az alap.
CS0ki írta:Nem robbanékonyság vagy sebesség kérdése, hanem hozzáállás, beidegzőés. Nem azért nem ért vissza a második emberrel, mert lassú volt, hanem mert el se indult. Az a poszt erősen az áldozatkészségről is szól, és ez nem annyira erőssége kroosnak.
Jó, ezt értem. Csak ha maradna a 4-3-3, akkor még mindig jobb közép középen. Vagy minek is nevezzem. Erről nem tudtok meggyőzni, hogy az Ő stílusával, adottságaival meg tudja azt rendesen oldani, hogy visszazár Marcelo helyére. 4-4-2-ben szintén középen lenne, bár jóval könnyebb dolga lenne. 4-2-3-1-ben meg csak csatár mögött tudom elképzelni. De ott meg hamarabb játzatnám Iscot vagy Jamest. Bárhogy csűröm-csavarom, nekem a 4-3-3 lenne az ideális, úgy, hogy marad a tavalyi posztján. Te/Ti egyébként, hogy képzelitek el? Várható és saját felállások is jöhetnek. :)
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. június 9., kedd 12:24

4-3-3-ban is azért tartanám meg középen, mert nem tudom elképzelni róla, hogy fel le robotol a baloson, hogy a kaput is támadja, meg vissza is zárjon Marcelo helyére. Ha már azt írjátok, hogy középen is kijött neki ez, akkor a baloson ez hatványozottan igaz lenne.
Isconak is gondot okozott, pedig valamivel robbanékonyabb, meg benne skill is van.
Nem robbanékonyság vagy sebesség kérdése, hanem hozzáállás, beidegzőés. Nem azért nem ért vissza a második emberrel, mert lassú volt, hanem mert el se indult. Az a poszt erősen az áldozatkészségről is szól, és ez nem annyira erőssége kroosnak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 140 regisztrált és 0 vendég