Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. június 7., vasárnap 0:07

Bale-Reus, ezt alairnam. De szerintem Chichat meg Jeset felesleges lenne cserelni. Ha mindketten megkapjak a lehetoseget normalisan, akkor azert tudnak tehermentesiteni boven.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. június 6., szombat 21:53

___Samy___ írta:benitezzel értek egyet, nem kell sok változtatást eszközölni a nyáron
nálam ez a keret mehetne jövőre:
iker/navas, de gea, pacheco
carvajal, danilo, arbeloa/coentrao, ramos, varane, pepe, nacho, marcelo
kroos, modric, verratti, isco, james, casemiro, illarra
benzema, cr, bale, chicharito, jesé

szívem szerint ikert küldeném el, de igazság szerint keylor is jobb kapus annál, hogy folyamat padozzon, nekem mindegy ki marad, arbeloa/coentrao dettó, harmadik számú kapusnak meg ha nem marad pacheco, akkor az ifiből tudunk felhozni valakit
bale meg ugye mehetne, ha lenne helyette egy megfelelő alternatíva
ez nem is lenne sok változás, erősödnénk is, és nem is lehetetlen feladat

ezzel a kerettel nyugodtan mehetne a 4-3-3 vagy a 4-4-2, bár én utóbbit preferálnám a védekezés miatt
egy a lényeg, rotálás legyen
Jó, de Chicha helyett más csatárt választanék, Ikert küldeném el fixen (fizu miatt) és Bale Reus csere talán beleférne a dologba. Meg Jesé el, aztán valami értelmes arcot hozni a helyére.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 6., szombat 21:49

Ennyi. Szerintem Benitez is így gondolkodik...Perez a kérdés sajnos

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. június 6., szombat 17:12

benitezzel értek egyet, nem kell sok változtatást eszközölni a nyáron
nálam ez a keret mehetne jövőre:
iker/navas, de gea, pacheco
carvajal, danilo, arbeloa/coentrao, ramos, varane, pepe, nacho, marcelo
kroos, modric, verratti, isco, james, casemiro, illarra
benzema, cr, bale, chicharito, jesé

szívem szerint ikert küldeném el, de igazság szerint keylor is jobb kapus annál, hogy folyamat padozzon, nekem mindegy ki marad, arbeloa/coentrao dettó, harmadik számú kapusnak meg ha nem marad pacheco, akkor az ifiből tudunk felhozni valakit
bale meg ugye mehetne, ha lenne helyette egy megfelelő alternatíva
ez nem is lenne sok változás, erősödnénk is, és nem is lehetetlen feladat

ezzel a kerettel nyugodtan mehetne a 4-3-3 vagy a 4-4-2, bár én utóbbit preferálnám a védekezés miatt
egy a lényeg, rotálás legyen
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2015. június 6., szombat 15:43

Sziasztok!
Nagyon rég írtam már ide, a fórumra, de minden nap olvasom. Gondoltam megosztom veletek az mi jár a fejemben.
Először is az edző-kérdés....nem örülök, hogy elküldték (valószínűleg perez), de lássuk be voltak hibái neki is bőven. Azonban én mindenképpen adtam volna neki még egy évet, hiszen láttuk mennyire fájt a csapatnak modric (és több kulcsjátékos, de főleg modric) elvesztése, a csapat elvesztette az egyensúlyt, nem tudtuk pótolni, kroos pedig egyedül nem bírta el a középpályát. Ancelotti nem bízott a cserékben, vagy csak simán nem rotált mert ez az egyik hibája, de szerintem egy ilyen tapasztalt edzőnél szerintem az előbbi eset állt fent.
Ance elmondta hogy számít DM-ra és Xabira, szerintem DM eladását még elbírtuk volna, de Xabi eladása borzasztó döntés volt (talán perez részéről..). A lényeg hogy ancelotti elment a játékosok és szurkolók támogatása ellenére, nem tudunk már mit tenni (csak bosszankodni). Benítez jött, hogy őszinte legyek nem tudom mit gondoljak róla, az első pár hírnél fogtam a fejem, nem hittem el hogy ő ide jöhet, de hideg fejjel azt gondolom várjuk meg mit alkot itt, megérdemel egy esélyt, hátha...

A csapat...
Láttuk hogy a kezdőnk a világ egyik legjobb, ha nem a legjobb csapata még bale-lel együtt is (aki szerintem csak egy fék, árnyéka a spursbeli önmagának). Azonban egyetlen egy sérülés esetén felborul az egyensúly (itt főleg a kp közepére gondolok kroos-modric). Ezért az egyik legfontosabb teendő hogy megerősítsük a középpályát.
Én Illarrat, Lucas Silvát is eladnám, semmi hasznuk nincs azok alapján amit eddig láttam belőlük.
Aki kell nekünk az verratti. 2 éve figyeletem fel rá, azóta nem tudom megérteni hogy egy 120cmes játékos hogy szerelhet így, hogy védekezhet ilyen jól. Nekem nagy kedvencem a kis olasz, remek védőmunka, kiváló passzjáték és még mindig nagyon fiatal. Az érkezésével kroos is feljebb mehetne, az igazi helyére és a kp variálhatósága is jelentősen megnőne.

Cserének ahogy eddig kinéz marad Illarra és Casmiro, azonban én Illarrat eladnám és hoznék helyette valakit (ennek persze nincs nagy realitása) valaki: dembele, ramires, strootman, naingolan nálam ők jönnének szóba
Hogy a támadósorral mi lesz az is nagy kérdés. Szerintem valakiből pénzt fogunk csinálni, nagy pénzt. Ha ez az ember nem bale (sajnos, pedig nagyon örülnék ha menne 100 milla körül), ami valószínő akkor benzema lesz. Szerintem ő lesz az akit el fogunk adni. Helyette/utána én aubameyangot hoznám, szerintem hasznos lenne a számunkra.

Jövőre egy ilyet tudnék elképzelni, ha figyelembe veszem, hogy bale botrány a jobb szélen és nem akar ott játszani, cr pedig nem akar cenyó lenni (és talán nem is lenne jó ott)
http://www.footballuser.com/1269314/Real_Madrid_CF
Ez egy 4-3-1-2 amiben cr szokásához híven balról, aubameyang jobbról érkezne bale pedig megkapná a spursbeli szabadságát, ha itt se tud maradandót alkotni akkor mehet isten hírével (felőlem most is mehetne csak nem fog...)
Mivel aubameyangnak kb hasonló szerepet szánnék mint cr-nek (csak a másik oldalon) ezért a széleinket sem adnánk fel teljesen. A kroos-verratti-modric kp pedig magáért beszél....instant orgazmus

Bocsi hogy ilyen hosszú lett, köszönöm aki elolvasta vagy azért beleolvasott. Nektek mi a véleményetek? :)

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 6., szombat 0:29

Lehet tévedek, de ez lenne a fórum lényege :lol:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. június 6., szombat 0:23

Annyira birom hogy meg egy sz.ros edzes se volt, de mar mindenki keszpenznek veszi hogy itt 4231 lesz es Ronaldo center lesz. Meg fejtegetitek hogy mi miatt leszunk ezert szarok, es ki fog a padon ulni. Pasztmeg, varjatok mar legalabb a felkeszulesi meccsekig...
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 5., péntek 21:11

Realista24 írta:A 4-2-3-1 csúcsára én nem mást hoznék, mint Diego Costát.

Valamilyen szinten jogos,most nem a név a lényeg hanem a stilus. CR mint cenyó eddig nem vált be,de nem is a pozició lenne a rákfenéje,hanem a feladatköre.
Klasszikus értelemben egy centerjátéknál,poziciós szerkezetben,a center feladatköre eléggé szűk területen,eléggé kevés megoldás,kombinációt,csapattámogató feladatkört használ. CR keveset lenne játékban és szűk területen kellene megoldásokat találnia,helyzeteket kialakitani a maga és társai számára,ez egy különleges stilus,és a mozgásai,helyezkedései eléggé speciálisak. Cr azért tudott sokszor helyzetbe kerülni,mert kvázi második hullámban érkezett(nem szó szerint,mert elsővonalas játékos,de oldalról nem les vonalon érkezik általában),egy viszonylag üres területen,hiszen a védelmek jelenleg vonalban védekeznek,egymáshoz igazodva,igy CR ezt kihasználva oldalról jó ütemben sokszor berobban.....nehéz levédekezni.
Egy center,nagyon sokat van a védelemnek háttal,CR nagyon keveset van a védőknek háttal,ő mindig szemből érkezik,onnan keres megoldást. Egy olyan pozició,mint a klasszikus centeré,teljesen más feladatkört jelent........ennek ellenére,nem lehet azt állítani hogy cr ezt nem oldja meg kiválóan. Ezt nem mondhatjuk most.

Ha benitez egy korszakalkató feladatkört szab rá,átalakítja a mozgási területét(kihúzódás összekötőbe,visszalépések vagyis védelem lerázása,szemből találkozni a játékkal) akkor CR ezt ki fogja tudni használni,van olyan jó játékos.......de a kérdés mindig fenn áll,egy ennyire speckó játékosra mennyire érdemes átszabni egy teljes taktikát 30 évesen.....amikor lehet hogy még 4 évet,de lehet hogy 1 évet lesz a szűk elitben.

Én ezt nem tudom megmondani,nem tudom mi járhat benitez fejében.....de nem feltétlen hiszek ebben,mert mint ahogy évekkel ezelőtt már elmondtam,a kpán nem lesznek ütközők(modric,kroos,isco vagy james) és ez tuti is volt, addig elől is elmondtam,a klasszikus center játék már a múltté,erre nem szabad építenie egy csapat taktikát,max ideiglenesen alkalmazni egy vert helyzetben ha tanácstalan az edző.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. június 5., péntek 20:33

hunmadridista írta:Nagyon sok helyen írják, hogy jövőre Cé lesz az új középcsatárunk...nem tudom...én nem tartom túlzottan jó ötletnek...a legtöbbször szenvedett eddig azon a poszton...és mivel az ellenfelek 90%-a bekkelni fog ellenünk, nem igen lesz terület a portugálnak...keményen faragni is fogják...ebből meg megint az lesz, hogy görcsössé válik és bedurcizik...szóval szerintem hosszabb távon nem ez lesz a megoldás...szerintem őt hagyni kellene az eddigi posztján...
Szerintem meg nem. Alapból az utóbbi időben pont hogy ez volt az erőssége, volt is egy statisztika nem rég, hogy mennyi gólt szerzett a 16-oson kívül, és mennyit azon belül (plusz az 5-ösön belül is azt hiszem). Lényegében ebben a legjobb mostanság, remekül érkezik, érzi a labdát fejjel is, gyakorlatilag egy tökéletes cenyó. Széleken már nincs akkora haszna, mint mondjuk 5-6 éve, csatárként jobban érvényesül manapság. És pont, hogy kisebb terhelést kapna a térde is, nem kellene annyit futnia.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 5., péntek 16:42

A szélen történő elfutások, lendületből kapott becsúszások, gyors irányváltások jobban odavágnak neki szerintem, mint bent egy kis pityputy. Meg azért nem úgy kell ezt elképzelni, mint egy beállóst a kéziben, lesznek ott variálások. Egyelőre én se tudom az ötletet egyértelműen hova tenni, ezt játékban kell megfigyelni. Nem a felrajzolt kezdő11 a legfontosabb. Engem Bale zavar továbbra is, hogy rá akarnak építeni ennyire egyértelműen.
Nem illik.

Avatar
schranzer
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 17:26
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo (R9)
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: schranzer » 2015. június 5., péntek 16:41

FM indul:

Mivel egyre tobb helyen olvasni, hogy CR-el egyeduli csatarkent szamit Benítez, ezert én megpróbálnék egy
4-1-4-1 formációt:

--------------De Gea---------------
Danilo--Varane--Ramos--Marcelo
--------------Verratti----------------
James--Modric--Kroos--Bale/Isco
----------------CR--------------------

vagy 4 3 2 1:
--------------De Gea---------------
Danilo--Varane--Ramos--Marcelo
----Modric--Verratti---Kroos------
---James/Isco-----Bale/Isco------
----------------CR-------------------
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovacic, Kroos, Modric - Isco - Bale, CR

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 5., péntek 15:50

Én nem vagyok biztos abban, hogy CR térde örülne a váltásnak. Bent a védők között a húsdarálóban. Leegyszerűsödött játéka, ugyan akkor jó összjátéka miatt beválhatna, de nem fog.
Én nem látom, hogy működhet támadás és védekezés is hatékonyan CR-el és Bale-el egyszerre a pályán.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 5., péntek 15:47

A csapatjátékot és a védekezést mondjuk előregörgetheti, a gólok meg jönnének ugyanúgy. A térde is hálásabb lehet talán. Persze ezek akkor valósulnának meg, ha a régi Bale jelenne meg legalább a baloson, aki ha nem is egy technikai virtuóz, de nem egy lusta, öntelt pöcs.
Nem illik.

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1459
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. június 5., péntek 15:43

Nagyon sok helyen írják, hogy jövőre Cé lesz az új középcsatárunk...nem tudom...én nem tartom túlzottan jó ötletnek...a legtöbbször szenvedett eddig azon a poszton...és mivel az ellenfelek 90%-a bekkelni fog ellenünk, nem igen lesz terület a portugálnak...keményen faragni is fogják...ebből meg megint az lesz, hogy görcsössé válik és bedurcizik...szóval szerintem hosszabb távon nem ez lesz a megoldás...szerintem őt hagyni kellene az eddigi posztján...

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. június 5., péntek 11:17

wZoLee7 írta:
Realista24 írta:A 4-2-3-1 csúcsára én nem mást hoznék, mint Diego Costát.
Ülj le, egyes! :lol:

Miért? Úgyis kevés a spanyol a csapatban . . .






:mrgreen:
ZIDANE

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 5., péntek 11:16

Realista24 írta:A 4-2-3-1 csúcsára én nem mást hoznék, mint Diego Costát.
Ülj le, egyes! :lol:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Donát » 2015. június 5., péntek 11:15

Szamomra nem tunik olyan lehetetlennek a 4231, persze azt nem lehet elore tudni, h mennyire lesz eredmenyes.

kapus - vedelem - Modric, Veratti - James, Kroos, Bale - CR
meg persze a megfelelol foku erdemi rotalas;
- Jamest, Kroost es Balet Iscoval, Benzemaval es jo esellyel kisebb aranyban Jesevel / uj erkezovel
- CRt Benzemaval es Jesevel / uj erkezovel
- Modricot es Verattit Illaraval es Casemiroval /Lucassal /uj erkezovel lehetne

Nekem a hirek alapjan igy korvonalazodik.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Donát 2015. június 5., péntek 11:18-kor.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. június 5., péntek 11:11

A 4-2-3-1 csúcsára én nem mást hoznék, mint Diego Costát.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 5., péntek 10:22

Szerintem várjuk meg, hogy milyen igazolások lesznek, és mennyire lesz papucs, mert ha annyira amennyire sejteni lehet, akkor simán maradhat is :lol:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Pérez bábja)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 5., péntek 10:19

Én nem aggódom, jönni fog Verratti és De Gea. Elöl meg van egy CR, Benzema, Isco, James, Bale, Jesé...6 ember 4 posztra. Oké hogy nem tud mindegyik az összes poszton játszani, de ezzel bőven lehet mit kezdeni. Benzema jó csatárban, csatár mögött, Isco és James csatáron kívül bárhol, CR és Bale meg...na ők a nagy kérdés, mert ha továbbra is érinthetetlenek lesznek akkor nem Benzema vagy Jesé itt létével lesz a baj


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég