Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. szeptember 22., vasárnap 11:04

hehe írta:komolyra fordítva, mikor adsz ki rajzokkal tarkított könyvet erről vagy dvd-t? :)
én a dvd-t támogatom, gyakorlati videókkal, RMCF-el a főszerepben :mrgreen:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 22., vasárnap 10:59

hehe írta:
(lesz aki köpködni fog)
pfejj mi ez a szar :lol: :mrgreen:

megin ittál, ráadásul keverted a szeszt.


komolyra fordítva, mikor adsz ki rajzokkal tarkított könyvet erről vagy dvd-t? :)
bár külföldön biztos van ilyen, csak idehaza valóban leszarják. egyértelmű példa erre, hogy akármelyik román hamarabb ért oda mindenre, mint mi.
Ha nem is könyvet vagy DVD-t, de egy bloggal is szerintem már elég sok sikert érhetne el.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

morzsolt
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013. szeptember 1., vasárnap 0:37
Kedvenc játékosaid: iniesta
Kedvenc csapatod: barcelona

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morzsolt » 2013. szeptember 22., vasárnap 10:12

primrose írta:
Én ezt nem így látom. Nekem pont azért szimpatikusak az írásai, mert kimeri mondani azokat a dolgokat a barcelonarol, amiket egyébként sok más madridista is gondol, vagy ami sokakban ott van a "mélyen", de nem tudja megfogalmazni, vagy nem akarja. mindezt teljesen korrekt stílusban, szóval az anyázás nem az ő kenyere és ez így korrekt. megértem, ha ez a barcelonasoknak nem tetszik, de sok igazság van abban amit ír arról a csapatról. nincs felnagyítva, csak sokszor... nagyon nagyon sokszor van leírva... olykor mindig ugyanaz. de ez nem felnagyításként, hanem csak azért, hogy tényleg mindenkihez eljusson és elgondolkozzon rajta.
Az ha valaki nem meri kimondani a véleményet nálam mindent elmondd az illetőről! :hmmm:
Írtam is, hogy remek dolgokat lát nálunk is, igazán őszintén mondom!Csak néha pont abba a stílusba esik át amit ő mondd, értem ezalatt a felnagyítások,a speakerek, a média felénk illettve felétek mutatott arca és még sorolhatnám.Szeretem olvasni az írásait, de azért el kell vonatkoztatnom és néha nyelni egy nagyot vagy inkább kettőt! :mrgreen:
Valamint -és itt hagyjuk R.M.C.F.-et(bár egy eszmecserére most kihívtam :agree: a megfelelő helyen )-, hogy amit nálunk meglát rögtön, azt nálatok nem feltétlen vagy csak egy hasonlatban elejti és elsiklik felette.

De ismétlem, ne kötekedek, élveztem az írást.

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. szeptember 22., vasárnap 10:01

Tudtam én, hogy értelmes ember vagy csak a Barcát nem tudod objektíven megítélni(no offense), bár remek dolgokat látsz nálunk is(ebből kiderül a sötét oldalon állok)csak sokszor túlontúl felnagyítva, vagy nálatok lekicsinyítve.fu ez most nagyon hasonlított rád :coffee:
Én ezt nem így látom. Nekem pont azért szimpatikusak az írásai, mert kimeri mondani azokat a dolgokat a barcelonarol, amiket egyébként sok más madridista is gondol, vagy ami sokakban ott van a "mélyen", de nem tudja megfogalmazni, vagy nem akarja. mindezt teljesen korrekt stílusban, szóval az anyázás nem az ő kenyere és ez így korrekt. megértem, ha ez a barcelonasoknak nem tetszik, de sok igazság van abban amit ír arról a csapatról. nincs felnagyítva, csak sokszor... nagyon nagyon sokszor van leírva... olykor mindig ugyanaz. de ez nem felnagyításként, hanem csak azért, hogy tényleg mindenkihez eljusson és elgondolkozzon rajta.
But he is a good boy...

morzsolt
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013. szeptember 1., vasárnap 0:37
Kedvenc játékosaid: iniesta
Kedvenc csapatod: barcelona

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morzsolt » 2013. szeptember 22., vasárnap 9:53

R.M.C.F írta:...
Komolyan élvezet volt olvasni R.M.C.F!
Ezt mindenkinek el kell olvasnia.
Emlékszem mikor Fabregas a Barcába igazolt és van Persienek olvastam egy nyilatkozatát, hogy Cesc ajánlotta neki csináltasson/fogadjon fel egyéni edzőt/edzéstervet(persze a közös foglalkozások mellett) és meglehet nézni, hogy azóta mennyit sérült.Szinte egyáltalán nem az.
Szóval Respect R.M.C.F!
Tudtam én, hogy értelmes ember vagy csak a Barcát nem tudod objektíven megítélni(no offense), bár remek dolgokat látsz nálunk is(ebből kiderül a sötét oldalon állok)csak sokszor túlontúl felnagyítva, vagy nálatok lekicsinyítve.fu ez most nagyon hasonlított rád :coffee:
Inkább írj ilyeneket, mert(igaz nem tudom, mennyi közöd van papíron a focihoz, bár a papír nem jelent néha semmit)sok magyar edzőnek ki kéne tenni a falra otthon az ágy felé.

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2013. szeptember 22., vasárnap 9:22

R.M.C.F írta: Remélem van olyan akinek ez tetszik.
Ittam minden egyes szavát. :)
Múltkor már leírtam egyszer a Mennyei Futball topikban,hogy mennyire szembetűnő,amikor egy magyar meccset nézek,hogy mennyire lassú a játék, illetve,ha egy kissé kompetensebb külföldi csapat játszik valamelyik klubunk, vagy a válogatottunk ellen valamelyik jobb válogatott látszik,hogy egyszerűen szétfutnak minket és nem is elsősorban a mennyiségre gondoltam,hanem a sebességre. Nem is gondoltam volna,hogy egy futóedzést ennyire precízen, és ilyen sok mindenre figyelve kell végezni, szimplán azt hittem,hogy a magyar szakmában ott a hiba,hogy nincs elég futóedzés és/vagy nem végzik azokat kellően keményen. Ezek szerint viszont,amit leírtál a probléma gyökere még mélyebben van,ami elég nagy probléma. Talán,ha kihal a jelenlegi edző generáció,akik még az őskor normái szerint dolgoznak,akkor lehet változás,addig meg marad a szenvedés a komoly meccseken. :/

On:
Ugyan ilyen jelleggel meg lehetne próbálni a kamucsatárt, mert lehet a két kicsi felsül és Benzema formahanyatlására is van esély.
Szerintem nekünk nem kell ilyesmivel operálni,hogy kamucsatár, nem vagyunk sem a Barca, sem a spanyol válogatott,ráadásul náluk is egyre inkább kezd döcögni ez a csatár nélküli játék egyre több csapat megtalálja rá az ellenszert. Ha minden kötél szakad télen még lehet igazolni egy csatárt,de szerintem nem lesz gond Benzemával, a két fiatalunk közül pedig az egyik biztosan megfelelő lesz Karim helyettesének.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62886
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 22., vasárnap 9:10

Tegnap olvastam amugy, hogy Bale-nek a futásban dolgoznak éppen. Tuningoljak a gyorsaságát es javítják az allokepesseget. Ebből az fog következni, hogy ha tízen leszünk a pályán sem érezzük meg, mert ez a vadlo haromszor többet fog melozni barkinel. Szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 22., vasárnap 8:35

(lesz aki köpködni fog)
pfejj mi ez a szar :lol: :mrgreen:

megin ittál, ráadásul keverted a szeszt.


komolyra fordítva, mikor adsz ki rajzokkal tarkított könyvet erről vagy dvd-t? :)
bár külföldön biztos van ilyen, csak idehaza valóban leszarják. egyértelmű példa erre, hogy akármelyik román hamarabb ért oda mindenre, mint mi.
Kép
Kép
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 22., vasárnap 0:14

De tényleg, régen milyen minimál lehetett egy futóedzés, ma meg már ha egy méterrel többet kell futnod egy meccsen, teljesen más minden kb.
Emlékszek, idősebb edzőm volt, mesélte régen talicskáztak a profik edzésen (Pelét hozta példának), az egy gyakorlat volt amivel gyúrtak felsőtestre :lol:

Amúgy kell Benzema, nélküle EZT a játékot nem nyomhatjuk. Rengeteg labdát szed össze fent és teszi veszi, helyet nyit CR-nek vagy épp csak beleáll egy felpasszba. Amint ő nincs, mást kell előhúzni.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13161
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. szeptember 22., vasárnap 0:10

szép "kis" írás, valameddig eljutottam, de inkább lementettem, mert ilyenkor én már csak olvasok de meg nem értek :D

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 22., vasárnap 0:02

Nekem is nagyon tetszik. Bele is gondoltam, hogy régen mikor alapozás volt bármennyire is "haladt" az edzés futásban mindig elmaradtam a többiektől. Teljesen mást igényeltem... Egy sebességet elértem és meghaltam... Monoton bírtam volna 120 perceket, de végem volt... És tényleg egyik edzőm se figyelt a futásra egyénileg. Próbálta mindenféle gyakorlatból csináltatni, de sose bontotta egyénekre. Pont az ilyen hiányosságaim miatt próbálok én is a pályán minimalizáltan futni, helyezkedni. Egy edzővel találkoztam viszont, aki azt észrevette, hogy derékba vagyunk gyengék. Név szerint Pintér Sanyi. Rendre erősített csípőre, hátra, hogy a lefordulások, kifacsart helyzetekből tudjunk jól lőni stb.. Én örülnék amúgy, ha RMCF folytatnád az ilyesfajta irományokat, mert érdekel elméleti szinten is gyakorlatban is rengeteg hasznát veszem.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. szeptember 21., szombat 22:28

Remélem van olyan akinek ez tetszik.
nekem nem kicsit :)
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. szeptember 21., szombat 22:16

Kb 1.5 évvel ezelőtt irtam(bocs de nem fogok hosszú í-t használni)arról, hogy elkezdtem összeállitani egy szinvonalas edzési útmutatót,elméleteket,rámutatásokat a cselekmények mikéntjére,speciális edzésekre.
Na,szóval anno összeirtam a vázpontokat,hogy miről fog szólni,de az elmúlt 1 évben egy sort sem irtam bele. Nem érek rá.
Viszont,mivel itt a fórumon heti 2x 2-3órát ellöbbögök.....jgy néha ezekről fogok pár dolgot összeszedni,és leirni,majd ezeket fogom magamnak felhasználni,persze majd kiegészitve,hiszen itt nem lehet olyan terjedelmet és részletességet adni.
Nem lesz sorrend....ma a közepébe vágok,és a futóedzésekről irok pár dolgot. Akit érdekel az olvassa el,lesznek benne nagyon érdekes dolgok.Lesz benne sok olyan amit nem fog mástól hallani soha.

Az én általános edzéselméletemet 2 részre bontom,ezek számomra a mai,korszerű edző fő feladatai, ezek a modellezés és a hibajavitás. Aki ezt a 2 fő vonalat tudja követni,az sikeres lehet,és jól feltudja épiteni egy fiatal labdarúgó pályáját.
Miért ez a 2 legfontosabb dolog? Ezekről nehéz pár sorban irni,nagyon sokat lehetne róla beszélni,bemutatni,sajnos itt erre nincsen lehetőségem.
Szóval, egy edző feladata a csapat és az egyén felkészitése a mérkőzésre,ezt úgy tudja jól megoldani,ha egy mérkőzésen ELMÉLETILEG megtörténhető dolgokat másol le és gyakoroltat az edzéseken,ennek a folyománya az un berögződés. Ezt nagyon nehéz megoldani,mert a labdajátékok és a csapatsportok eléggé változóak egy adott mérkőzésen,és nem igazán vannak benne állandóan ismétlődő cselekmények. Magyarul, nehéz lemodellezni....de lehet,csak a legtöbb edző nem is tudja mi az,és nem is teszi ezt jól.szimplán sémákat követ....
A másik fő,a hibajavitás,képzeljük el,ha egy fiatal szervezet,aki úgy szivja magába a tudást,a mozgásokat mint a szivacs, az ha rosszul végez valamit azt nem javitjuk azonnal,ez az edzők nagy hibája. Capello ebben volt a legnagyobb.Azonnal....ott....és minden megáll addig. Ha állandóan ott vagy a nyakukon,állandóan javitod a hibákat,akkor ez rögződik majd idővel be, és ezt fogja alkalmazni zsigerből.Az ember ilyen tulajdonságú lény.

Szóval,ma a futásokról adok pár infót. A labdarúgó futóedzése eléggé specifikus,mivel a játék egyik legfőbb eleme a futás,mindent futva,a lehető legnagyobb sebességgel kell megtenned ahhoz hogy az ellenfeledet megverd,igy ezt olyan formában kell megoldani,hogy a futóedzés az egyén alapvető készségeit támogassa és ne akadályozza....egy futóedzéssel el lehet rontani egy labdarúgó pályáját,mert sok edző(pl Hector Cuper) nem veszi figyelembe az egyén alkati,izomzati és terhelhetőségi normáit. Ezek nagyon nagy dolgok,aki nem hiszi,az ne is olvassa tovább,mert számára nem érdekes ez,mivel nem fogja érteni.
A futás,mint sok más edzésforma mint a csapat és maga az egyén számára is megfelelőnek kell lennie,ezt itt ma nálunk még nem alkalmazzák tudtommal jól,vagyis a futóedzéseket nem bontják időszakosan egyénekre,hanem a csapat együtt közösen végzi,ami jó lenne,ha azokat akik a futóképességük valamelyik részében(végsebesség,robbanékonyság,helyes technika,mozgékonyság-ezt is vegyük most ide,kitartás,savasodás,rövid(10 méter) és hosszú(30-50 méter) kifutások) hiányt szenvednek....vagyis gyengébbek,ezeket külön specifikusan megedzik. De nem teszik. A futóedzések ma,már közelitik a megfelelőt,amikor még én kicsi voltam,akkor ezek az edzések nagyon durván el voltak maradva a mai edzésektől....futtattak minket,de rosszul,az én generációmat(35-45) évesek,elrontották....rossz módszerekkel edzettek bennünket,és a vérkeringésünk,az érrendszerünk nem a labdarúgásra legjobban megfelelően fejlődött,mivel a modellezés 0 volt. Minket monoton futásra TERVEZTEK,ami MIATT lett a magyar labdarúgás versenyképtelen 1986-tól(oké,a mentalitás is döntő volt).....aki nem hiszi,az jobban ássa magát bele ebbe a témába,mert a magyar tud focizni,de nem tud gyorsan futva cselekedni jól,csak lassan mozogva,ez a magyar foci problémája cirka 30 éve.
Ma már ha elmegyek egy serdülő edzést elemezni,akkor látni hogy a módszerek a jó irányba mozdultak el.De hibássak,én nem fogadom el,ha egy edző hibába hagy egy játékost,egy edző fő feladata,az,hogy MINDEN alkalommal meglássa a HIBÁT...és AZONNAL korrigálja,ezt NEM TESZIK MEG JÓL.
Ha az edző jó futóedzést akar leadni,és a játékos jó edzést akar magáévá tenni,akkor először is,meg kell tudni érteni a futás mechanikáját,ha ezt nem tudod,akkor nem tudod hogy mit miért edzel,és mire kell figyelned hogy megfelelő legyen.
Ezek a helyes technika,az elindulások lábmunkája és testhelyzete,a kifutások sebességének a növekedésével képzett testhelyzet és lépéstáv megválasztása,a karmunka,a légzés...(még a fejed tartása is fontos,mivel egy eléggé nehéz testrészed)......valamint az előre pár másodpercre,vagy 10-20 mp-re megtervezett "erőnlét beosztása" vagyis az erő felhasználási tervei. Ezekre példa a brazil ronaldo vagy messi,akik CSAK akkor ROBBANNAK ha éles a helyzet,de akkor nagyon,és NINCSEN felesleges mozgás,mivel annyira okosak,hogy meg tudják tervezni előre(10-20 mp) a játék vélt képe alapján a mozgásukat.
Egy labdarúgó óvatosan fusson monoton hosszútávot,ez ugyan a keringés serkentésére,az izmok terhelésére megfelelő,de kevés egy labdarúgó kitűnő futómodelljéhez....ez jó ha rehabos vagy,mert a vérkeringést fokozza,és ez által a sejtek anyagcseréje felgyorsul.....de ha egészséges vagy,akkor HAGYD ki a monoton(emelt pulzusú futásokat),helyette végezz változó intenzitást,emelkedő vagy lejtőn végzett futást(a nagy kosarasok nem azért ugranak akkorát mert sokat ugrottak felfelé...hanem mert sokat érkeztek lefelé,és ez erősit jól)....végezz olyan futást amikor a mozgásod több sebességet foglal össze,lassú....közepes és gyorsabb....hozd magad extrém helyzetbe(indulj el medicin labdával a kezedben 10x...20x....30x.....brutál)
Mi ez?
Nézze meg mindenki hogy egy adott meccsen ha fut,azt hogyan teszi,ebben az is fontos ki milyen poszton szerepel. Mekkora távokat fut be,azokat milyen dinamikával kell végeznie,ez a futóedzések lényege. Aki ezt tudja modellezni,az megfelelő edzést végez.
Ha én támadó vagyok,akkor ott azokat a futófeladatokat kell végeznem,amiket egy éles mérkőzésen teszek,ezek a robbanások,és a helyezkedési mozgások egyvelege....egy támadó a meccs nagyobb részében kocog.....de ha éles,akkor tudnia kell robbanni,és ott 5 métertől 40 méterig mennie kell,egy támadónak tudnia kell gyorsan felkelnie,tudnia kell oldalmozgásból iránytváltania és robbanni a kapu irányába,kell tudnia gyorsan lefordulni stb.....
Nyilván figyelembe kell venni az egyéni alkatot,minden ember másmilyen forma testi adottságú,izomzatú,savasodások is különböznek,vannak aki gyorsan savasodnak,őket ezek alapján kell edzeni és táplálni(arjen robben vagy raul ők ha nem megfelelő a testi felkészültségük egyszerűen egy idő után 15-25 méter belassulnak)mivel egy helyes étrend,és edzéssel ez a savasodási folyamat kitolható,és biztos itt van aki érezte már ha teljes erőbedobást alkalmaz akkor egyszer hirtelen elfogy az erő a lábakban,un megkásásodik....na....felborult a szervezet anyagcseréje.
Egy labdarúgó milyen mozgásokat végez egy mérkőzésen? Ez döntő.
Elindul......lassit....irányt vált.....elesik és abból felkel......felugrik majd talajtfog és abból indul......lökik és onnan abnormális testhelyzetből rendezi a mozgást az induláshoz....oldalról fordulva indul kitámasztva.....háttal van és fordul majd indul.....labdával fut....megkerül valakit....hosszan kifut....stb...ezek mind edzési feladatok.
Ha valaki megérti azt hogy egy labdarúgó mit,miért KELL hogy eddzen,milyen mozdulatokat kell hogy modellezzen(lemásoljon)az megfelelően fel tudja magát késziteni. Ez az alapvetően jó edzés legfőbb ismérve.
Ne kérjen senki edzés tervet,mert nekem még nincsen,vannak fejben feladatok,de ezeket még nem vetettem papirra,és leirni is nehéz,ezeket be kell mutatni. Ha eljössz hozzám akkor bemutatom neked:)
A kis területen való indulások a heti edzéstervben minden második napon fontos szerepet kell hogy kapjanak,vagyis az hogy Te,különböző testhelyzetből(állva,ugrálva,háttal,fekve) el tudj gyorsan indulni,ezekkel az extrém poziciókkal edzel olyan testrészek izmait,amit egy normál futással nem tudsz.....pl a csipő izmai,ami a mai labdarúgók egyik fő elhanyagolt testrésze.
Ezen belül a lábmunka berögzitése is fontosnak kell hogy legyen, egy felnőtt ezeket már nehezen tudja rögziteni,de egy fiatal könnyedén,és ott rontják el a futásokat.
A lábmunka,a lábak sebességének a fejlesztése fontos,ezeket szériában rudak fölött vagy bólyák fölött kell végezned,ezeket már több kevesebb helyen megfelelően alkalmazzák,de a hibajavitás egy nemlétező fogalom,és ha Te úgy futsz mint pl fernando gago....akkor szivesen elbeszélgetnék azzal aki tanitott 12-15 éves korodban,mert az egyén nem tud futni...hanem szökell....és az a fociban olyan mintha 3 kerékkel raliznál....lehet menni vele,de a többi le fog hagyni. Gago nem tud elindulni megfelelően,a lépések távjai rosszak,az elindulási testhelyzete rossz,a sebessége emelkedése folytán sem változik a lépéstávja,borzasztó az amit láthatunk ha nézzük.
A labdarúgó futásainak nagy része pár méteren fontos....nyilván vannak hosszú futások is,ez benne van,de maga a döntő a részvétel a játékban,a labdával való viszony,az pár méteren ,pár méterre való gyors,dinamikus elmozdulások alatt értendőek,ha megvizsgálod hogy te egy meccsen milyen távokat hányszor és milyen dinamikával teszel meg,akkor jó képet kapsz arról,hogy mit és hogyan kell edzened. HA ezt fel tudod mérni,akkor érted meg hogy mit kell tenned azért azért hogy jobb legyél....ezeken lehet mosolyogni,de akinek van gógyija,annak ezek a sorok sokat fognak majd jelenteni,mert higgyétek el,a legtöbb helyen ezeket nem fogjátok hallani,nem tudják mit hogyan kell megedzeni,mert nem tudnak jól modellezni. A labdarúgó futó mit kell hogy tudjon:
vagyis,a rövid elindulások,labdaszerzések,szerelések előkészitő mozgása,odalépések....a labdára való rajt,elindulások,cselek(ide is sebesség kell és persze megfelelő ütem)a fogó emberről való lemozgás.
Ha te kicsiben gyors tudsz lenni,akkor félig nyert ügyed van......természetesen a megfelelő ütemérzék is játszik,lásd messi és a fenomén, de példa lehet zidane,aki nem volt gyors és senkivel sem futott soha versenyt,de kicsiben nem tudták megverni,mert az elinduló technikája(testdőlés) és az üteme olyan volt amivel kompenzált.
Ha sokat gyakorolsz,ha sokat indulsz....ha dőlsz előre,majd a sebesség növekedésével arányosan "állsz ki" jobban egyenesbe...ha erősited a tested olyan részeit(csipő) amit egy extrém elindulásnál döntő lehet(elestek és onnan kell indulnod vagy löknöd kell az ellenfelet és onnan indulsz).....ha egy meccsen be tudod osztani az erődet....ha helyesen lélegzel,akkor jobb lehetsz a többinél.

Ezek olyan lényeges dolgok amiket vélem hogy nem fogtok máshonnan hallani,összefoglalva meg pláne,én szivesen irok ilyen elméleteket,és tudom hogy ez sokatokat nem fog érdekelni(lesz aki köpködni fog),de akit igen,az olvassa és ha nem érti,akkor irjon nekem.

Kicsit pongyola,meg a bor is hat már....de majd ha én ezt kimásolom magamnak,akkor majd idővel kibővitem és összefoglalom jobban.

Remélem van olyan akinek ez tetszik.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 21., szombat 18:00

Realista24 írta:Nem kell ennyire a szívedre venni. :)
Ez egy általános vélemény az itt es a Facebookon kialakult jelenlegi allaspontokrol.

Azt mar le sem írtam, hogy Diegot is elzavarna az többség, Ancelottival együtt. Viszont ugy látom a lényeget továbbra sem sikerült megérteni. Feladom, ha nektek jobb folyamatosan elegedetlennek lenni, akkor hajra.

Én a juve elleni visszavagoig senkiről egy rossz szót nem fogok írni, vagy isteniteni, sem akkor ha három büntetőt kihagy, sem pedig akkor ha ot gólt rúg egy meccsen.

A szemelykedest meg hagyjuk, egy rossz jelzőt nem írtam rad...
#fail
Nem is a rossz jelzőkre gondoltam. Amúgy meg kár olvasni az fb kommenteket, mert tipikusan olyan emberek írnak oda, akik lusták arra, hogy egy normális oldalra regisztráljanak. Körülbelül minden szenny oldalt elolvasnak és mindegyik azt hiszi, hogy ő találta fel a spanyol viaszt. Tipikus esete, hogy a hülyék mindenben hót biztosak...
Realista24 írta:
DM-GB-CR??

please noo
Nem olyan rossz ez, főleg annak fényében, hogy a két vadló folyamatosan váltogatta egymást így is, és szerintem ez most sem lenne másképpen.
Illetve könnyen elképzelhető megint a 4-2-2-2
Khedira-Illara
DM-Bale
CR-Karim
felállás. Szerintem.

Kell a pihenő, és kellenek a variácók, és mikor a legjobb ezeket gyakorolni, ha nem egy Getafe-Elche kombó ellen.

A félidő után pedig függetlenül attól, hogy Karim milyen teljesítményt hoz le, itt az ideje Jesének vagy Moratanak, hogy szokják. Mert később, majd a semmiből beszélni necces lesz/lehet.
Ugyan ilyen jelleggel meg lehetne próbálni a kamucsatárt, mert lehet a két kicsi felsül és Benzema formahanyatlására is van esély. Egy Illarra-Khedira-Modric kp se hangzik rosszul. Kíváncsi vagyok, hogy Ancelottiék mi mellett teszik le a voksukat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2013. szeptember 21., szombat 17:24

Nekem nem lenne ellenemre,ha Isco és Modric padozna a hétvégén. Nagyon hosszú a szezon és már most elég sokat játszottak szóval,ha valahol,akkor a Getafe ellen belefér szerintem,hogy pihenjenek. Carlo pedig legalább próbálgathatja a többi srácot is, nekik is kellenek a percek,hogy belelendüljenek, meg ugye ki kell próbálni mindenkit,hogy majd a nagy meccsekre meg legyen a legjobb taktika/felállás. Szerintem Illara-Khedira/Casemiro-Di Maria középpálya lesz előttük meg Bale, CR és Benzema.
Nagy játékot még nem várok a csapattól,persze azért ha rám cáfolnak, akkor nagyon örülni fogok,de én egyelőre a 3 ponttal maximális elégedett leszek,ha megszerezzük.
Ja és igen a játékkal kapcsolatban: Nagyon sokan már most pesszimisták vagytok a szezont illetően és bravúros játékot vártok el,pedig nekünk még igen csak a "felkészülés" időszaka zajlik jelenleg csak ugye közben már éles meccseket játszunk,ehhez képest szerintem szépen hozzuk eddig az eredményeket. Sok sérült most tér vagy fog visszatérni, Bale is soká csatlakozott szóval még a következő hetekben fognak tudni igazán elkezdeni együtt dolgozni, szerintem legyünk türelemmel, és szurkoljunk a csapatnak meggyőződésem,hogy legkésőbb tavaszra már kész csapatunk lesz! :agree:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 21., szombat 16:06

Kivancsi leszek a kezdore, foleg hogy Ramos biztosan nem jatszik es szerintem a Modric - Isco paros is pihenni fog. (helyukre jon be Illarra es DM ?) Es azert remelem, hogy Jese meg Casemiro is kap legalabb fel orat.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13161
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. szeptember 21., szombat 15:27

GT37 írta:A DM-CR-GB hármasból én leginkább utóbbit tudnám elképzelni középen, láthattuk, mire volt képes tavaly, amikor (többnyire) ott játszott, szerintem elég jó lenne. Di Maríát meg valahogy nem tudom elképzelni ott középen, amint irányítja a Madridot. :D

Jesére amúgy kíváncsi lennék már végre.
DM jól osztogatja a gól passzokat, Bale meg sokkal gyorsabb nála, szerintem ezért lehet ő a szélső. Inkább az irányít aki Isco vagy éppen DM mögött van, Modrid, Illara. De ebben a csapatban nagyon sok az ilyen szereplő, már Ramosnál magas az esély egy olyan passzra ami mindent eldönthet, persze ha feltolják magukat és nem sünöznek :D

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 21., szombat 14:59

A DM-CR-GB hármasból én leginkább utóbbit tudnám elképzelni középen, láthattuk, mire volt képes tavaly, amikor (többnyire) ott játszott, szerintem elég jó lenne. Di Maríát meg valahogy nem tudom elképzelni ott középen, amint irányítja a Madridot. :D

Jesére amúgy kíváncsi lennék már végre.
R.M.C.F írta:Ez a fészbúk....tényleg,a hülyék gyülekezete,kivéve azt a pár %nyi normálist,de most komolyan.....ennyi barmot egy helyen sem látott még a világ az biztos.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni, nem hiába nem regisztráltam oda és nem is fogok soha. :agree:
Na de :off: , úgyhogy hagyjuk.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. szeptember 21., szombat 12:40

Ez egy általános vélemény az itt es a Facebookon kialakult jelenlegi allaspontokrol.
Ez a fészbúk....tényleg,a hülyék gyülekezete,kivéve azt a pár %nyi normálist,de most komolyan.....ennyi barmot egy helyen sem látott még a világ az biztos.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13161
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. szeptember 21., szombat 12:38

normál esetben épp eszű ember azt mondaná, Iscot nem szabad most kivenni a játékból, mert nagyon megy neki, de ez nem egy normál helyzet...olyan játékosaink vannak akik alig játszanak, vagy épp sérülésből lendülnek vissza, vagy későn csatlakoztak...ez alapján a védelem legyen a keddihez hasonló, biztos pont, és jöjjön a Case-illara kp, és a Bale-DM-CR-Morata/Jesé támadó sor...a két fiatal támadónknak mindenképp adnák 1-1 félidőt


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 150 regisztrált és 0 vendég