Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

poronty
Hozzászólások: 2733
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: poronty » 2016. június 7., kedd 14:44

Nem akarom megint kezdeni, de Alaba egyaltalan nem vkp. Ez csak par ember fejebol pattant ki itt, mert most vedot jatszik.
Van, akinek meg az pattant ki a fejéből, hogy Alaba az elmúlt 4 évben nem játszott a középpályán.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
fehérlap
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 20:27
Kedvenc játékosaid: Raúl González Blanco, Sergio Ramos, James
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: fehérlap » 2016. június 7., kedd 14:36

Srácok. A köv szezonra úgy jönnek a játékosok, hogy 1 hét volt a nyaralás. Megint belenyomnak a lábba 50-60 meccset. Rohadtul nem lesz kevés a Modric, Kroos, Pogba a 2 posztra. Majd ZZ vakarhatja, hogy melyik kettő kezdjen mondjuk a Barca elleni meccsen... DE nem akarom azt látni ősszel, hogy Modric a seggén veszi a levegőt vagy Kroos a 60. percben már lépni se tud, aztán tavasszal meg csak rohanunk az eredmény után, meg télen azt se tudjuk kivel pótoljuk a kidőlt játékosokat, mert a csapat arról híres, hogy senki se sérült, ha meg igen, akkor gyorsan a csapat rendelkezésére áll megint.
Meg ne akkor akarjunk már Modric pótlást keresni, amikor már késő. Modric nagy király, egyik kedvencem, mint szerintem sokaknak, de ne éljünk álomvilágban! 30 éves a horvát [31 lesz szeptemberben], max 2 évet adok neki ezen a szinten. Most nyáron jön Pogba, hárman letolják, amit kell jövőre meg meglátjuk.
+ Ha idén nem robbantunk Pogbáért, akkor majd a Barca vagy Conte vagy valaki más és jó pár évig nem lesz hozzá fogható elérhető középpályás.

Ilyen hosszú szezon után, amikor a nyár is meg van töltve, akkor NE akarjunk már 18-20 névvel nekimenni a szezonnak. Elfér mind a 3 és megfogják kapni a játékpercet az biztos!

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. június 7., kedd 14:28

wZoLee7 írta:Alaba vkp-s
Nem akarom megint kezdeni, de Alaba egyaltalan nem vkp. Ez csak par ember fejebol pattant ki itt, mert most vedot jatszik.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. június 7., kedd 14:24

Alaba vkp-s, Kroos nem. Dehogy játszana előrébb Alaba

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: pheco » 2016. június 7., kedd 14:22

wZoLee7 írta:Addig oké, de képzeld el ezt a Modic-Kroos-Pogba hármassal. Kroos egyszerűen nem szeret és szerintem nem is akar olyan hátul játszani. Sokkal jobban megy neki ott ahol most tolta, jobban is élvezi. Egy Pogba kedvéért megint lökjük le Kroost. Alaba többet tudna hozzáadni ehhez a kerethez.
Ha jönne Alaba, akkor szerintem ő is ott játszana, ahol esetleg Pogba vagy ahol most játszott Kroos. Toni mindkét sztárigazolás esetén szerintem hátrakerülne a tavalyi posztjára. Viszont mind Pogba, mind Alaba többet tenne a védekezéshez, mint James vagy Isco, tehát Kroosnak is jobb lenne most az a hátsó poszt, mint tavaly vagy az idei szezon első felében.
Ezekkel az igazolásokkal Case szívná meg a legjobban, mert a nevek alapján egyértelmű, hogy padra kerülne. Ha meg be is válna a Modric-Kroos-Alaba/Pogba, akkor meg pláne egyértelmű, hogy a brazil padozik.

Én egyébként megvárnám Kanté mit produkál az EB-n, aztán esetleg őt hoznám Case versenytársának. Modric rotálására ott lenne Kova, Krooséra pedig Isco/James, amelyik marad. De Alaba vagy Pogba leigazolásánál sem dőlök a kardomba, csak tudja helyén kezelni őket Zizou és folytassa azt a rotálást, amit láttunk tőle ebben a félévben.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3461
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Berti » 2016. június 7., kedd 14:02

RealMadridFanatic írta: de Barcás kollégák "bevallása" alapján
Barca és a bevallás egy mondatban? :lol: :mrgreen:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. június 7., kedd 13:39

Veidt írta:
wZoLee7 írta:Amíg a BBC a tökét vakarja elöl védekezésnél addig kell egy Casemiro típusú játékos a kp-ra.
Bale mezonymunkaja nem csak nagyon jo, hanem kiemelkedoen jo. (LV is hasonlo kaliber, ha o jatszik)
Addig oké, de képzeld el ezt a Modic-Kroos-Pogba hármassal. Kroos egyszerűen nem szeret és szerintem nem is akar olyan hátul játszani. Sokkal jobban megy neki ott ahol most tolta, jobban is élvezi. Egy Pogba kedvéért megint lökjük le Kroost. Alaba többet tudna hozzáadni ehhez a kerethez. Később meg Verratti az aki szerintem elég jól áttudná venni Modric helyét a csapatban. Ha a fifában lennénk azt mondanám hogy a Verratti-Alaba-Pogba triót kellene 2-3 év alatt felépíteni, de ez mind tudjuk h lehetetlen :lol:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2016. június 7., kedd 13:15

Már csak azt kéne belátni, hogy ha a "csúcs-csapatvédekezés"-hez is kellett egy Busquets típusú játékos, akkor ide is kelleni fog.

Egyrészt Casemiro nem Busquets típusú játékos szerintem, max. a pályán elfoglalt helyét tekintve, de alapvetően (a csapatok stílusbeli különbségei miatt is), Casemiro mélyebbről indul, támadás esetén hasonló a helyzetük.

Másrészt Busquets pont nem jó példa ilyen szempontból, mert Ő a játékintelligenciájával, nagyszerű helyezkedésével emelkedik ki, nem az ütközéseiről és kiemelkedő védőmunkájáról híres. Ráadásul a Barca rendszerében is azért fontos, mert nagyon labdabiztos és jól passzol.

Aki ilyesmi szerepkör, az Mascherano lenne, de Barcás kollégák "bevallása" alapján is kevésbé gördülékeny a játék vele a középpályán, mint Busquets-cel. Nem is véletlen, hogy szinte kizárólag belső védőt játszott.

Szóval amennyiben dominálni akarunk, kell egy előrefelé is hatékonyabb 3. ember, amennyiben pedig védekezésre kényszerülünk, akkor a területet szűkítjük, amihez taktikai fegyelem a fontosabb, nem feltétlen az egyéni védekező kvalitások.

De én továbbra sem küldeném el Casemirot, vagy tenném egyértelműen padra, de 4 kezdő szintű ember 3 posztra nem vállalhatatlan. És persze nálam James mindenképpen menne és Jesé is. Isco így egy sorral feljebb szállna be, Vazquez megkapná ugyanúgy a perceit, és eddig sem morgott, szerintem ez után sem fog. Kovacic a kérdéses, de 5. emberként a középpályára Ő is bőven tudna játszani, mert lesz rengeteg meccsünk jövőre, ráadásul nyáron EB és Copa is van.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

poronty
Hozzászólások: 2733
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: poronty » 2016. június 7., kedd 13:12

Bale mezonymunkaja nem csak nagyon jo, hanem kiemelkedoen jo. (LV is hasonlo kaliber, ha o jatszik)
Mondjuk nálam a kiemelkedően jó mezőnymunka, az kb Drogba, Kuyt, Tevez, Olic, Rooney meg hasonlókat jelent. Lucas Vasquez közel van ehhez, Bale semmiképpen.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. június 7., kedd 13:02

wZoLee7 írta:Amíg a BBC a tökét vakarja elöl védekezésnél addig kell egy Casemiro típusú játékos a kp-ra.
Bale mezonymunkaja nem csak nagyon jo, hanem kiemelkedoen jo. (LV is hasonlo kaliber, ha o jatszik)
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. június 7., kedd 12:58

Egy Modric Kroos Pogba Casemiro kp boven jo egy évre.
Plusz ott van meg Isco meg kitudja Kovacic.
James nalam out.

De amit mar hetek ota irok. Hogy kell ennyi ember oda hogy rendesen legyen mdindenki pihentetve plusz ellenfeltol fuggoen is tudjunk variálni. Nemtudom miert lenne osszeferhetetlen Pogba meg Case...nem is egy poszt.

Modric Case Pogba vagy kisebb csapatok ellen mehetne a Modric Kroos Pogba.
Plusz Kroos Case Pogba.

Es itt meg csak a top 4 kozepalyast varialtam. Lesz jobore vagy 60-70 meccsunk.

Ha akarunk valamit ev vegen nyerni minosegi es hosszu pad kell.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Toky » 2016. június 7., kedd 12:51

RealMadridFanatic írta:Bár sokakkal ellentétben én nem rettegnék egy Pogba - Kroos - Modric hármastól, mert mindhárman intelligens játékosok, és bár elismerem Casemiro erényeit, és valóban fontos szerepe volt az idei BL sikerben is, azért nem Ő a legjobb opció továbbra sem. Ráadásul a nagyobb meccseken, vagy amikor a BL-ben védekezésre kényszerült a Juve, Pogba rendre alárendelte magát a csapatérdeknek és visszazárt, ha kellett. Most az, hogy a kisebbek ellen megy a flikk-flakk, az nálam belefér.
lestat írta:Iden a fontos rangadokon nem volt jellemzo a tök vakarás. Lasd Atletico vagy Barca meccs.

Bale is sokkal.tobbet jon vissza raadasul hasznosan is.

CR meg CR...ő ezt csak a nagy meccsekre tartogatja. :lol:
Érdekes, hogy a csapatvédekezés (Ronaldo és Bale is a 16-osunknál) mellett is szükség volt egy Casemirora, ahogy a "csúcsBarca" esetében is egy Busquetsre. Pedig utóbbinál elég komoly csapatvédekezés folyt.
Értem én, hogy jól mutat nevekben a Modric - Kroos - Pogba, meg sokak kedvence, meg majd csapatvédekezés és hasonló mantrák... De abban mindenki egyetért, hogy a 3-as egyike sem igazán a védekezésről híres. Már csak azt kéne belátni, hogy ha a "csúcs-csapatvédekezés"-hez is kellett egy Busquets típusú játékos, akkor ide is kelleni fog. Szerintem.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. június 7., kedd 12:33

wZoLee7 írta:Amíg a BBC a tökét vakarja elöl védekezésnél addig kell egy Casemiro típusú játékos a kp-ra.
Iden a fontos rangadokon nem volt jellemzo a tök vakarás. Lasd Atletico vagy Barca meccs.

Bale is sokkal.tobbet jon vissza raadasul hasznosan is.

CR meg CR...ő ezt csak a nagy meccsekre tartogatja. :lol:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2016. június 7., kedd 12:20

Amíg a BBC a tökét vakarja elöl védekezésnél addig kell egy Casemiro típusú játékos a kp-ra.

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. június 7., kedd 12:14

Az az igazsag hogy ha Isco/James kozul marad valaki, akkor ertelmetlen igazolni a kozeppalyara, mert senki nem fog eleget jatszani.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
fehérlap
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015. szeptember 26., szombat 20:27
Kedvenc játékosaid: Raúl González Blanco, Sergio Ramos, James
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: fehérlap » 2016. június 7., kedd 12:07

Régebben én se voltam oda érte, viszont kötelező igazolás lett. Remélem Zidane tud beszélni a fejével és Pogbanak is tetszik, hogy ZZ lehet az edzője. Átigazolási összeg meg... ez van, nekünk nincs "olcsó" játékos. Lehet másnak 80M, de nekünk akkor is több. Ez van. Pogba kell.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2016. június 7., kedd 12:01

Ilyen videó Khedira is van.

Nyilván. :|

Nem videó alapján ítélem meg, anno valami utánpótlás válogatott meccsen láttam először, ott alakult ki a szerelem... :sziv: :mrgreen:
ha maradna a 4-3-3, akkor ilyen lenne? Case (valaki) - Modric (Pogba vagy Kova) - Kroos (Pogba vagy Kova cserének)
Például. Bár sokakkal ellentétben én nem rettegnék egy Pogba - Kroos - Modric hármastól, mert mindhárman intelligens játékosok, és bár elismerem Casemiro erényeit, és valóban fontos szerepe volt az idei BL sikerben is, azért nem Ő a legjobb opció továbbra sem. Ráadásul a nagyobb meccseken, vagy amikor a BL-ben védekezésre kényszerült a Juve, Pogba rendre alárendelte magát a csapatérdeknek és visszazárt, ha kellett. Most az, hogy a kisebbek ellen megy a flikk-flakk, az nálam belefér.

Modric sem lesz fiatalabb, sajnos talán nála is kezdenek előjönni "tünetek", vagy csak volt némi hullámvölgye idén, mindenesetre neki sem árt már, ha néha pihen. Kroos-szal kapcsolatban pedig többször is az az érzésem, hogy a 70. percre elfogy, némi rotáció belefér nála is. Sérülésekről pedig még szó sem volt.

Játékpercekkel szerintem senkinek nem lenne gondja egy Casemiro - Kroos - Modric - Pogba négyes esetén (max Kovacic kerülne megint peremre), a szerkezetet kell megálmodnia Zidane-nak. Ha igazak a hírek, Ő preferálná a franciát...
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3461
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Berti » 2016. június 7., kedd 10:44

Bízom benne, hogy lehoz egy jó EB-t és akkor Perez is őt fogja akarni.
Eleinte nem voltam oda a gyerekért, viszont a holdról is látszik, hogy a mi játékstílusunkhoz nagyon passzolna.
Ha kettő-hármat odapörköl 25-ről az EB-n, akkor már készíthetjük is az 5ös mezt neki. :D
vagy ha mégtöbb szerencsénk van, akkor a 10-est.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8081
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Anthony » 2016. június 7., kedd 9:55

RealMadridFanatic írta:Ezt mondjuk ide.
Játékstílusban találna hozzánk nagyon, frizura stílusban inkább a Barcához. Most akkor mi legyen? :lol: :mrgreen: :lol:

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. június 7., kedd 9:52

RealMadridFanatic írta:Ezt mondjuk ide.

Továbbra sem kétséges, hogy hozni kell a gyereket, főleg ha Jamesre nem is kellene sokat rátolni...
Hát nem tudom. Ilyen videó Khedira is van. :D Tudom nem egy és ugyanaz a két pali. Meglesem majd az Eb-n hogyan teljesít. Ha meggyőz akkor részemről okés. Ha megúsznánk 70-80 milla körül akkor ok. Csak hova menne? Modric vagy Kroos rotálva? Nem hinném hogy csereembert elfogadná.

ha maradna a 4-3-3, akkor ilyen lenne? Case (valaki) - Modric (Pogba vagy Kova) - Kroos (Pogba vagy Kova cserének)?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 165 regisztrált és 0 vendég