Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 9., kedd 11:32

CS0ki írta:Dehogy volt tökéletes. Már összel is bőven voltak jelek, hogy nem oldja meg tökéletzesen a visszazárást, akkor is voltak erről cikkek. Csak akkor úgy pörgött a csapat, hogy tökmindegy volt.
Én nem így emlékszek rá. Szerintem tökéletes volt. De a lényegen nem változtat, hogy én nem tolnám előbbre. 4-2-3-1-ben nem is tudom, h-h lenne helye, ha jönne Verratti, 4-3-3-ban is jobb közép középen, mint az Ancelotti féle Isco/James szerepkörbe, pozícióba.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. június 9., kedd 11:23

Míg nem fulladt ki, addig tökéletes volt a védelem előtt.
Dehogy volt tökéletes. Már összel is bőven voltak jelek, hogy nem oldja meg tökéletzesen a visszazárást, akkor is voltak erről cikkek. Csak akkor úgy pörgött a csapat, hogy tökmindegy volt.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 9., kedd 11:17

csabi* írta:az is korrekt, hogy sokan verratit leigazolva is kroost képzelik el uccsó emberként kpn
Akkor most képzelj el egy meccset, ahol neki kell visszazárnia Marcelo helyére.
Oda jóval robbanékonyabb, gyorsabb ember kell. Olyan, mint Modric a jobboson. Ebben meg sokkal jobb Verratti.
Míg nem fulladt ki, addig tökéletes volt a védelem előtt. Mindenki klasszis ként beszélt róla, meg ment a kedvenc játékosok közé. Na, azt a szintet le tudja hozni megint. Egy kicsivel előrébb és bal szélre húzódva nem tudná ezt hozni, szerintem.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. június 9., kedd 7:32

Casemiro és egy Lucas Silva
És akkor kit küldesz el?
Jamest vagy Danilót?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miVida
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2013. augusztus 3., szombat 11:11
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema (Marcelo,Kovacic,Kroos)
Kedvenc csapatod: Real Madrid (DVSC, Francia válogatott)
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: miVida » 2015. június 9., kedd 4:28

ha meglenne a Pogba/Verratti - Modric - Kroos hármasunk, akkor:
- Verratti vagy Kroos lenne a vkp.
- Muszály h legyen a padon egy Casemiro és egy Lucas Silva legalább és akkor ha kiesik is 1 egy kis időre akkor helyt tudnának állni, vagy pedig akkor Isco játszana többet. Merthogy elől Bale-James-CR alap, az biztos (és akkor Benzema akármikor beugrana és előbb-utóbb átvenné Bale helyét...)
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?

Courtois - Odriozola-Ramos-Varane-Alaba - Kovacic-Kroos - Isco - Hazard-Mbappé-Asensio

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. június 9., kedd 0:32

nmate írta:Kroos semmiképp sem jó hátsó embernek. De igazából együtt kell mozogniuk 3-asban, az az igazi.
Miert nem lenne jo hatso embernek?
Egyelore o az aki legjobban tudja mozgatni a csapatot melysegbol es ez nagyon fontos.Anno Pirlo sem hatul kezdte, aztan milyen jo kis hatso ember lett, pedig koze nem volt a labdaszerzeshez.
Ez a "egyutt kell mozogniuk 3-asban" ennek alapnak kellene lennie, szerintem minden edzo minden taktikaban erre torekszik, megfelelo embert kell talalni aki jobban kiegesziti a masikat(masik kettot), na azt kell jol megvalasztani. a tobbi mar megy mint a karikacsapas.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 8., hétfő 23:47

Kroos semmiképp sem jó hátsó embernek. De igazából együtt kell mozogniuk 3-asban, az az igazi.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. június 8., hétfő 23:40

Ha Verratti jön akkor neki kell lennie az utolsó KP-s nak.
Ha Pogba, akkor én Kroost marasztalnám hátul.
ZIDANE

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. június 8., hétfő 23:26

az is korrekt, hogy sokan verratit leigazolva is kroost képzelik el uccsó emberként kpn
Kép

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. június 8., hétfő 23:21

numberone1 írta:
Kerlon írta:egyszerűen Tonit is előrébb kellene engedni, aztán faszaság lenne, ő úgy is tkp alapvetően
Ez igaz, de az mar nem 4-3-3, hanem 4-2-3-1, az mar egy kicsit mas szerepkor Toninak...igy igen.
nem, nem szerkezeti váltás keretein belül, hanem nem kéne leparkolnia a védelemé szerencsétlennek
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 8., hétfő 23:10

wZoLee7 írta:Na jó, de ha az említett hármas együtt tolja akkor kivel rotálod őket? Oké, Illarra meg Casemiro, de mindkettő leginkább Kroos helyén tud játszani, jönnének a fél megoldások, 1 év múlva meg arról beszélgetnénk miért nem működött és miért voltak hullák a játékosok.
Kb mindenkit mindenkivel. Isco játszhat Modric meg Verratti helyett is, ugyanez James. De ők játszhatnak egyel feljebb is, úgyhogy nekik elvileg biztosítva is vannak a játékpercek. Kroos helyett meg Illarra, Ő csak ott jó. Casemiro a kakukktojás, nálam nem férne a padra, csak sérülés esetén. Lényeg a lényeg, hogy eg ilyen kerettel nem lenne gond a rotálás, mert rengeteg variációs lehetőségünk lenne. Szeintem. :)
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. június 8., hétfő 23:10

Kerlon írta:egyszerűen Tonit is előrébb kellene engedni, aztán faszaság lenne, ő úgy is tkp alapvetően
Ez igaz, de az mar nem 4-3-3, hanem 4-2-3-1, az mar egy kicsit mas szerepkor Toninak...igy igen.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 8., hétfő 23:04

M1Ö írta:
wZoLee7 írta:gyébként is, 4-3-3-ben szerintem ez a hármas túlságosan defenzív lenne.
Ezt ki fejtenéd, hogy szerinted miért? Mert Modric is tudta rendesen támadni a kaput, mikor volt egy stabil csapat körülötte. Na ez Verrattival hatványozottan igaz lenne. Verrattira is ugyanez igaz, nem annyira deffenzív Ő, mint ahogy a fórum vélekedik róla. Nekem ez lenne a tökéletes kp sor.

Már csak előlről kéne elpaterolni Bale-t és hozni Karimnak egy játszótársat, akinek a védekezés sem büdös (az én emberem Agüero lenne) aztán meg is lenne az álomcsapatom. :) Na de álombú ki... :mrgreen:
Lehet az a legnagyobb oka, hogy én 4231-et képzelek el, és a csatár mögött Isco-t és James-t akarom látni. Na meg azt sem szeretném ha az említett hármas orba szájba lenne nyomatva tavaszra meg kifingana mind a három. Nekik jól megy a védekezés is, brutál védő sorunk van mégis sok gólt kapunk. Bárhogy osztunk szorzunk, valaki Bale miatt fog rábszni de kőkeményen
Klasszis szinten tolta, míg ki nem dőlt mellőle Modric és szarrá nem hajtotta magát. Na ezt jövőre tökéletesen meg lehetne oldani az említett rotálással, meg ezzel a 3 emberrel a k.pályán.
Na jó, de ha az említett hármas együtt tolja akkor kivel rotálod őket? Oké, Illarra meg Casemiro, de mindkettő leginkább Kroos helyén tud játszani, jönnének a fél megoldások, 1 év múlva meg arról beszélgetnénk miért nem működött és miért voltak hullák a játékosok.

poronty
Hozzászólások: 2711
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: poronty » 2015. június 8., hétfő 23:04

Nálam Verratti lenne hátul a háromból, Ő jól védekezik 1 az 1 ellen. Kroos oda lassú ezt láthattuk idén többször is.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Emery------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 8., hétfő 23:03

Berti írta:Szerintem a legnagyobb erénye az az, hogy elképesztően higgadt
Na igen, ez kimaradt. Abszolút nem pánikol labdakihozalatoknál.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 8., hétfő 23:00

ziro4vr írta:Mindhárom faszi szupertechnikás, atom szintű integráció lenne, Kroos bőven nem csak az a védekező arc, akit Madrid mezben láthattunk eddig, még Modric is le van korlátozva némileg, ha ezek hárman összeállnának, akkor olyan labdafolyam, elmozgások lennének, hogy csak pislogunk.
Na véégre valaki tökéletesen leírta a gondolataim helyettem. :lol:
Egy az egybe adom! :)

Kroos egyébként nálam továbbra is az "utolsó ember" lenne, szituációtól függően. Feljebb nekem lassú, előtte meg le rendezné a 2 "törpe" a piszkos munkát, Ő "csak osztogatna. Klasszis szinten tolta, míg ki nem dőlt mellőle Modric és szarrá nem hajtotta magát. Na ezt jövőre tökéletesen meg lehetne oldani az említett rotálással, meg ezzel a 3 emberrel a k.pályán.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Berti » 2015. június 8., hétfő 22:58

M1Ö írta:
.. de a játéka alapjait, stílusát látni belőle. Nekem tiszta Modric. Na már ez a Modric-Kroos duó is milyen labda biztos, akkor plusz egy hasonló játékossal mi lenne itt? Elég agresszív, robbanékony, agilis játékos. Én mindent megadnék érte. Vele lenne tökéletesen labdabiztos és masszív a k.pályánk..
Szerintem a legnagyobb erénye az az, hogy elképesztően higgadt, ami nálunk csak pár emberkére mondható el. Ezen a pozición ez rengeteget számít és hatalmas pluszt adhat. Példának okáért ott van tuloldalt Buszkecc, akinek a képességei maximum egy Khediráéval egyenlőek, viszont sokkal nyugodtabb kihozatalkor és védekezéskor.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 8., hétfő 22:57

Leverkusenben is azt játszott, BM-ben kb fele-fele arányban, válogatottban is.

Ha az a sor deffenzív, akkor a Busquets-Xavi-Iniesta is az...
Nem illik.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. június 8., hétfő 22:55

Realista24 írta:Kroos, Modric, James, Bale, Cristiano és az új érkező alap lenne.
4-3-3-ban ezzel nem is lenne akkora gond, ha Benitez tényleg tartja a szavát és folyamatosan rotálni fog. Kroosnak sem kéne még egy ilyen év és én tartok tőle, hogy Modric-csal lesznek még gondok a sérülések miatt. James és Isco játszhat középen és elől is. Csak hát nem kéne 4-2-3-1-re váltani, nekem az valahogy sehogy nem áll össze. Vagyis össze áll, csak nem hiszem, hogy úgy működne, mint a 4-3-3.
wZoLee7 írta:gyébként is, 4-3-3-ben szerintem ez a hármas túlságosan defenzív lenne.
Ezt ki fejtenéd, hogy szerinted miért? Mert Modric is tudta rendesen támadni a kaput, mikor volt egy stabil csapat körülötte. Na ez Verrattival hatványozottan igaz lenne. Verrattira is ugyanez igaz, nem annyira deffenzív Ő, mint ahogy a fórum vélekedik róla. Nekem ez lenne a tökéletes kp sor.

Már csak előlről kéne elpaterolni Bale-t és hozni Karimnak egy játszótársat, akinek a védekezés sem büdös (az én emberem Agüero lenne) aztán meg is lenne az álomcsapatom. :) Na de álombú ki... :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. június 8., hétfő 22:55

Kerlon írta:egyszerűen Tonit is előrébb kellene engedni, aztán faszaság lenne, ő úgy is tkp alapvetően
A válogatottban sem azt játszik, és Modric is azt kezdett játszani. Brutál sor lehetne a Marcelo, Carvajal, Danilo, Modric, Kroos, Verratti, Isco, CR, James, Benzema...még a padon is minőség lenne, akarom.... :'( :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 108 regisztrált és 0 vendég