Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Gotti_sr4
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 13:05
Kedvenc játékosaid: Sergio Ramos #4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Gotti_sr4 » 2015. május 18., hétfő 12:26

hmmm
Kapus: Navas off, De Gea in (Iker pad)
Vedelem: Arbeloa off, Danilo in
KP: Illara, Khedira off Casemiro, Matic/Verrati in
Tamadosor: Jese,Chicarito,off Van Persi in

Az gond, hogy Modric-Kroos-James nagy nevek senki nem akar padozni...

Megneznek egy ilyen kezdot:

De Gea
Carvahal-Ramos-Varane-Marcelo
Matic-Kroos
James-Isco-Cr7
Benzema

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2947
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. május 18., hétfő 12:08

Egy De Gea-Verratti-Reus pakkal ki tudnék egyezni a nyárra. :)
Jó lenne ha távozna Bale, a többi nem érdekel. :mrgreen: (persze épeszű keretek között)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. május 18., hétfő 11:36

Sokan fognak itt szerintem koppanni szeptember elsején... :lol:
Annyira tipikus, hogy egy szinte nullás év után a fél keretet meg az edzőt is hajtanák el a bùsba egyesek.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. május 18., hétfő 11:23

Én is beszállok a játékba.

Csak röviden:

Kapus: De Gea ON Iker off
Védelem: Arbeloa off, Danilo ON
KP: Illarra, Lucas, Khedira off. Gündogan, Casemiro ON
Témadósor: Bale, Chihca, Jesé off, Aubameyang, Reus, Ődegard ON.

Rotálás, rotálás, rotálás, orrvérzésig.

Edző: Jürgen Klopp
Love football, hate antifa.

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. május 17., vasárnap 19:07

wxyz írta:Kik a kreatív támadók, milyen szinttől jelented ezt ki? Nálam mondjuk Benzemánál kezdődik. A belga top szinten nálam nem az
Kreativitás = passzkészség, jó passzok a támadóharmadban, hosszú labdák; cselezőkészség nem felesleges cselekkel, a cselek jó irányba való kivitelezése; megfelelő technika alkalmazása szinte minden játékhelyzetben; megfelelő döntéshozatal kritikus ponton; jó helyezkedés; lövőtechnika

Egy játékos lehet jó akkor is, ha nem kreatív (CR, Bale, Robben, Suarez-bár ezek a játéksosk mind mondhatók kreatívnak, de sok dolog nincs meb bennük a fentiekből). Kreatív pl. Messi, James, Isco, Modric, Reus és Hazard is.
Jamesszel egy gondom van, az hogy ha támadóban akar játszani akkor több cselet kell bevállani, de olyanokat, amivel teljesen tisztára mossa magát, nem csak egérutat nyer.
Bale pl. gyors, jól cselez, jól lő, jól helyezkedik, de a többi hiányzik.
CR-rel az a gond, hogy sokszor rossz döntést és rossz technikát választ, illetve szörnyű passzai vannak. De ettől még a világ legjobbja.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9610
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. május 17., vasárnap 19:03

R.M.C.F írta:Ez a javi martínez komoly? Ide ne hozzák azt a gyökeret.

Elmegyek Khedira, kell valaki akin lehet röhögni :lol:

Amúgy meg Fm-ben jó :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. május 17., vasárnap 19:00

tucsoki írta:Arról nem írtál, hogy hogyan osztanád be a játékperceket; ennyi és ilyen kaliberű középpályást lehetetlen foglalkoztatni...
Egyértelmű. No, meg az is, hogy Hazard, Javi Martinez, Lacazette hármas nem fog mozdulni - főleg nem ide. Utóbbit meg 1 jó szezonnal a háta mögött nem lehet csak úgy Real kezdőbe dobni. Ez nem FIFA16

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 17., vasárnap 19:00

Ez a javi martínez komoly? Ide ne hozzák azt a gyökeret.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. május 17., vasárnap 18:57

Becksy23 írta:Egyértelműen hozni kéne, Verratti-val együtt. Bale meg mehet amerre lát. Plusz De Gea-Casillas csere, illetve kéne egy játékos, aki a védelem előtt képes jó munkát végezni, így alkalmanként meg lehet vele combosítani a középpályás védekezést, hogy ne legyen hatalmas üres tér a védelem és a középpálya között. Javi Martinez jó lehet erre, legalább +1 spanyol. És akkor már csak 1 cserecsatár kell, vagy Hernandez-t itt tartani.
De Gea, Keylor Navas
Carvajal, Danilo, Ramos, Varane, Pepe, Nacho, Marcelo
Modric, Kroos, Verratti, Javi Martinez, Casemiro, James, Isco, Hazard, Odegaard
Ronaldo, Benzema, Lacazette

Kölcsönbe: Illarramendi, Lucas Silva, Jesé, Asensio
Mindenki más mehet.

Ezzel a kerettel kiegyeznék, 4-4-2-ben nagyrészt, de Javi Martinez bedobásával könnyen át lehetne állni 4-3-3-ra, 4-1-4-1-re, 4-5-1-re...
Arról nem írtál, hogy hogyan osztanád be a játékperceket; ennyi és ilyen kaliberű középpályást lehetetlen foglalkoztatni...

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. május 17., vasárnap 18:43

R.M.C.F írta:Ezen mindenki megsértődik,és kikéri magának. Nem is arra gondoltam,hogy mindenkinek,hanem nagy részének. Természetesen Te nem vagy ebben benne.
Nem támadólag írtam, teljesen egyet értek veled. Sokakat befolyásol a média. Csak amióta Te ezt felhoztad, sokan jönnek ezzel Hazardnál (is). Mint most wxyz. Pedig én nem azért tartom nagyra Hazard-t, ezért írtam azt, amit. Látom amit látok. Nekem nem csak egy forgolódó, semmit hasznot nem hozó játékos, hanem a mai mezőnyben igenis top játékos. Aztán kinek mi, nekem tetszik a játéka még így is, hogy amúgy szerintem több van benne ennél.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 17., vasárnap 18:30

Azért mert RMCF folyamatosan hangoztatja, hogy a média mossa mindenki agyát, még nem feltétlen befolyásol engem is
Ezen mindenki megsértődik,és kikéri magának. Nem is arra gondoltam,hogy mindenkinek,hanem nagy részének. Természetesen Te nem vagy ebben benne. :D

meg itt senki sem. :D
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. május 17., vasárnap 18:04

wxyz írta:
wxyz írta:Kik a kreatív támadók, milyen szinttől jelented ezt ki? Nálam mondjuk Benzemánál kezdődik. A belga top szinten nálam nem az
Igaz, hogy teljes más stílus, poszt, de igen... szerintem van olyan kreatív Hazard mint Benzema.
De Neymarhoz hasonlítanám, csak benne nincs annyi skill. Kicsit a hozzá állásán kéne csiszolni, akkor lenne igazán jó. Nálunk szerintem kihozhatná magából a maxot. De hát ez csak egy szimpla beszélgetés, mert nem mernék rá nagyobb összegben fogadni, hogy Bale-t lepasszoljuk és pont Őt hoznánk a helyére.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. május 17., vasárnap 18:02

Egyértelműen hozni kéne, Verratti-val együtt. Bale meg mehet amerre lát. Plusz De Gea-Casillas csere, illetve kéne egy játékos, aki a védelem előtt képes jó munkát végezni, így alkalmanként meg lehet vele combosítani a középpályás védekezést, hogy ne legyen hatalmas üres tér a védelem és a középpálya között. Javi Martinez jó lehet erre, legalább +1 spanyol. És akkor már csak 1 cserecsatár kell, vagy Hernandez-t itt tartani.
De Gea, Keylor Navas
Carvajal, Danilo, Ramos, Varane, Pepe, Nacho, Marcelo
Modric, Kroos, Verratti, Javi Martinez, Casemiro, James, Isco, Hazard, Odegaard
Ronaldo, Benzema, Lacazette

Kölcsönbe: Illarramendi, Lucas Silva, Jesé, Asensio
Mindenki más mehet.

Ezzel a kerettel kiegyeznék, 4-4-2-ben nagyrészt, de Javi Martinez bedobásával könnyen át lehetne állni 4-3-3-ra, 4-1-4-1-re, 4-5-1-re...
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. május 17., vasárnap 17:42

Kik a kreatív támadók, milyen szinttől jelented ezt ki? Nálam mondjuk Benzemánál kezdődik. A belga top szinten nálam nem az

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. május 17., vasárnap 17:21

morientes írta:Hozzák akkor Fernandinhot,Fernandot,Paulinhot,Cambiassot,Banegat,Kondogbiat,kiegészítőnek,azok legalább nem szarják össze magukat
És az jó lenne, ha hoznánk padra megint 30 millióért valakit padra, mikor már itt van egy? Ráadásul nem vennék rá mérget, hogy bármelyik erősítés lenne Illarra helyett. Bármennyire tutyi-mutyinak van beállítva, gyenge csapatok ellen nem vallott kudarcot. Én sem vagyok teljesen megelégedve vele, csak nálam az lenne a lényeg, hogy nem cserélnék le vagy 6-7 embert, mert elviekben Isco és James így is padon fogja találni magát. Khedira helyett tegyük fel vissza jön Casemiro és még mindig ott van Lucas is. Akkor minek Illarrat is lecserélni?
wxyz írta:Annyira kegyetlen, hogy ezeknek a nagy része kimerül abban, hogy össze-vissza forgolódik, 2 méterenként iránytválta
Amivel még nem is lenne baj, ha ezzel sok támadást előrébb vinne, de ez ritkán sikerül
Attól mert gyorsan, látványosan forgolódik még nem lesz komoly játékos

Ha angol lenne és nem sztárolná a média 17 éves korától, ő is egy futóbolond lenne, mint Bale
Akármilyen hihetetlen, én nem a média után megyek. Azért mert RMCF folyamatosan hangoztatja, hogy a média mossa mindenki agyát, még nem feltétlen befolyásol engem is. Hazard-t itt senki nem kedveli, mert tényleg túl van fújva, már top 3 ként kezelik. De nagyon jó játékos, az meg hülyeség (már bocs) hogy csak összevissza forgolódik. Írtam én is, hogy vele is az a baj, hogy sokszor eltűnik, de mikor igazán játékban van, akkor nem lehet megállítani csak sárgával.
Az meg megint enyhe túlzás, hogy ha nem lenne felkapva, akkor mindenki csak egy hülye futóbolondnak nevezné. Te lehet (úgy látom így is úgy is) de kreatív, technikás játékos, nem csak egy szimpla futó bolond.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2015. május 17., vasárnap 16:25

wxyz írta:
M1Ö írta: Na igen, őt én is hoznám, ha menne Bale. Csak hát...
Mondjuk Ő is képes eltűnni fél órákra, de 1 az 1ben kegyetlen az ember, kb nem lehet megállítani. Nagyon sok 11est és sárgát harcolt ki az ütemváltásaival.
Annyira kegyetlen, hogy ezeknek a nagy része kimerül abban, hogy össze-vissza forgolódik, 2 méterenként iránytválta
Amivel még nem is lenne baj, ha ezzel sok támadást előrébb vinne, de ez ritkán sikerül
Attól mert gyorsan, látványosan forgolódik még nem lesz komoly játékos

Ha angol lenne és nem sztárolná a média 17 éves korától, ő is egy futóbolond lenne, mint Bale
Ha meg sárga lenne, és kerekei lennének... :D
Tény, hogy nem CR vagy Messi kategória, de több szezonon keresztül kiemelkedik a Cselziből, sok olyan erénye van, ami miatt lényegesen jobb és ami még fontos, hasznosabb játékosnak tartom mint Bale-t de sok szélső megirigyelheti a tudását. Szerintem ő sokkal jobban illene ebbe a technikásabb ligába, viszont Angliából elhozni? Nem biztos, hogy sikerülne, most lettek bajnokok, nem tudom, hogy mennyire pénzéhes, de gondolom nem éhezik :D. Szerintem az lenne neki a legnagyobb motiváció, hogy Ronaldoval dolgozhatna nap, mint nap.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. május 17., vasárnap 16:00

M1Ö írta:
gólvonal írta:Hazard nagyon jó lenne. Nem értem miért nem szeretik itt a fórmumon. Cselei lenyűgözőek, passzai nagyon jók, okosan használja képességeit. Itt pedig nem csinálhatja meg azt, hogy túl sokat cselez és önzőzik.
Na igen, őt én is hoznám, ha menne Bale. Csak hát...
Mondjuk Ő is képes eltűnni fél órákra, de 1 az 1ben kegyetlen az ember, kb nem lehet megállítani. Nagyon sok 11est és sárgát harcolt ki az ütemváltásaival.
Annyira kegyetlen, hogy ezeknek a nagy része kimerül abban, hogy össze-vissza forgolódik, 2 méterenként iránytválta
Amivel még nem is lenne baj, ha ezzel sok támadást előrébb vinne, de ez ritkán sikerül
Attól mert gyorsan, látványosan forgolódik még nem lesz komoly játékos

Ha angol lenne és nem sztárolná a média 17 éves korától, ő is egy futóbolond lenne, mint Bale

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11238
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. május 17., vasárnap 14:59

Steve írta:Na beindulhat a a Madridom legfontosabb topicjának pörgése a FIfa16-igazolósdi.

Semmiképpen nem zavarnám el Ancelottit. -egyelöre.

Hiába nem akarjátok ezt itt sokan felfogni és el sem jut egyes ember füléig, tudatáig. De nem csak a cserék és nem csak a keret egy edzö dolga Madridban. A taktika majdnem a legkevesebb feladat.

Tudni kell bánni a sajtóval, Perezzel, a túlfizetett dáma focistákkal. Folyamatos hisztéria keltés van, ha már egyszer nem nyer a csapat és erre reagálni kell, nyugodtnak kell maradni.

Ezekben Ancelotti a király. Nem is emlékszem mikor volt utoljára ilyen edzö, aki bírta idegileg ezt a sok szart, ami Madridban megy. Undorító sokszor a Real körüli élet és ezt bírni kell.

Garantálom, hogy ilyen Klopp-féle ideg emberek max egy szezont bírnának, ha már nem menne a csapatnak, ki lenne idegelve és szétkapná a sajtó. Mourinho is ilyen típus, de messze értelmesebb. Mégis szét lett bombázva minden körülötte. Pedig neki neve is volt, hatalma is.

Ezt vagy megértitek vagy nem. De lehet itt különbözö nevekkel dobálózni, nem biztos, hogy jól sül el. Itt próbálkoznak pára(szerencsére nem a többség) megint edzöt buktatni, káoszt akarnak és belekeveredve a saját magas röptü érveléseikbe dobálóznak edzö nevekkel.

Èn is azt mondom, idén nyáron Pereznek kellene dolgoznia egy kicsit. ÈPÌTENI a csapatot, nem agyatlanul shoppingolni. Ha ez megvalósul és az olasz nem tud egyröl, a kettöre lépni, akkor lehet jövöre váltani.
Egyetértek. Nincs itt nagy baj, keretkialakítási hiba volt és sok pech a sérültekkel. 1-2 igazolással a kezdőbe+ néhány erősítés a padra és jövőre rendbe leszünk. Semmi szükség most szétbombázni mindent és igen Pereznek kéne már kezdenie magával valamit.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. május 17., vasárnap 14:38

Garantálom, hogy ilyen Klopp-féle ideg emberek max egy szezont bírnának, ha már nem menne a csapatnak, ki lenne idegelve és szétkapná a sajtó. Mourinho is ilyen típus, de messze értelmesebb. Mégis szét lett bombázva minden körülötte. Pedig neki neve is volt, hatalma is.
Ja,valahogy így.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2015. május 17., vasárnap 14:37

Out: Iker, Arbeloa, Khedira, Lucas Silva, Illarramendi, Jesé, Chicarito, Bale

In: De Gea, Danilo, Verratti, Reus, Casemiro meg valami erőcsatár, hogy még több varációs lehetőségünk legyen.
"If you don't like your destiny, don't accept it."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 136 regisztrált és 0 vendég