Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2018. február 16., péntek 10:26

Nem gondolnám, hogy R24 arra gondolt, hogy Bale-Kroos/Isco csere.
Nálam is a 442 lenne a befuto,
Vedelem
Bale-Kroos-Modric-Asensio/Isco
CR-Benz
Formátumban.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. február 16., péntek 10:22

Realista24 írta:hogy Bale vissza van vonva középre. Szerintem.
Attól óvjon meg minket a jó Isten. :( Akkor inkább erőlködjön valamelyik szélen, de középen "katasztrófa" az ember.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 16., péntek 10:18

V. Mester 77 írta:Én nalam a 4-4-2 tűnik befutónak. Most is az volt a megoldás.

C és Bale elől.
Kroos és Modric közepén. Őket válthatja Kova és Casemiro

illetve a két szélén Asensio és Isco Ida meg jöhet az öreg Lucas
Nálam Cé és Bale nem megoldás egyszerre, mert túl statikusak. Bale egysíkú, Cé fizikálisan nem bírja, kell mellé egy vagy két arc aki folyamatosan mozgatja a védőket. Erre jó Karim, Asensio, Lucas és Isco is.

Bale és Cé úgy jó 4-4-2-ben, hogy Bale vissza van vonva középre. Szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2018. február 16., péntek 10:09

Én nalam a 4-4-2 tűnik befutónak. Most is az volt a megoldás.

C és Bale elől.
Kroos és Modric közepén. Őket válthatja Kova és Casemiro

illetve a két szélén Asensio és Isco Ida meg jöhet az öreg Lucas
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. február 15., csütörtök 0:05

RealAsensio írta:Egy a gond, hogy ez nem fifa, Mbappe meg nem egy doboz pizza, hogy rendelesre kiszallitjak, amikor nekunk epp szuksegunk van ra. Az altalad leirt formacioval az a baj, hogy vedekezni senkinek nem lenne kedve, meg nem is erne vissza senki, plane ha ket oldalt Carvajal es Marcelo futkarozik, leginkabb felfele. Hazardot elhozni meg...eleg necces. De a gondolatmenet es a logika nem rossz.
Ja, hát azt nem állítottam, hogy ez lesz. Csak ezt szeretném. A védekezésnél meg nem lenne gond, vissza lehetne állni egy 4-5-1-re mert Isconak meg Hazardnak sem büdös a meló.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. február 14., szerda 23:50

M1Ö írta:
donor írta:Egyetértek is meg nem is. Csatár kell, de nem a jelen kornak, hanem a jövőnek.
Igen, ezt akartam én is írni. Míg itt van CR, teljesen feleleges csatárban gondolkodni. Az látszik, hogy Benzema és Mayoral (de korábban Morata is) szélre szorul, vagy rosszabb esetben egymást tapossák. Egy Kane, Lewa, Icardi ezt hogy oldaná meg? Sehogy. Az minden lenne, csak nem foci, hogy egymás seggében lennének. És ezzel nem CR-t kritizálom, hogy miatta szar Benzema. Csak tényleg felesleges addig egy másik 9es, míg stabil kezdő. Mert az sem megoldás, hogy egy új csatár miatt visszakerül szélre. Nem is játszana ott, mert többször ott kezd, aztán már azt veszi észre az ember, hogy Marcelonál a labda, de nincs körülötte senki, mert CR már az ellen 11es pontja körül kéri a beadást. Pont ezért kéne egy Hazard féle arc. Ő feltűnik mindenhol, nyomná CRnek a zsugát, mert ahhoz is ért.

Szerintem egy:

Modric-Kova-Kroos
Isco-Hazard
CR
sor olyan állat lenne, hogy a fél világ a mi focinkra élvezne. Végre eltűnne a sok ívelés, végre járna a labda. Isco meg Hazard kötetlenül mozogna szélre, előre, hátra, nyomnák a mélységi passzokat, kiugratásokat CRnek. Hazard érkezni is tud. Isco sem elveszett benne. Miután meg kiöregedne CR, jönne M'Bappe akinél meg valami brutál mód működne ez a mélységi passzos, kiugratós játék.
Egy a gond, hogy ez nem fifa, Mbappe meg nem egy doboz pizza, hogy rendelesre kiszallitjak, amikor nekunk epp szuksegunk van ra. Az altalad leirt formacioval az a baj, hogy vedekezni senkinek nem lenne kedve, meg nem is erne vissza senki, plane ha ket oldalt Carvajal es Marcelo futkarozik, leginkabb felfele. Hazardot elhozni meg...eleg necces. De a gondolatmenet es a logika nem rossz.
:goat:

Avatar
LaMartin
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:38
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Iker Muniain,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest, Magyarország

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: LaMartin » 2018. február 14., szerda 23:37

Ha ezt Zizou ìgy tervezte ( letámadás, valamint a magunkra húzás folyamatos váltakozásával az ellenfél lefárasztása, majd mikor ideje volt, behozni 2 gyors szélsőt), akkor az hatalmas plusz pont.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. február 13., kedd 14:55

Wecker írta: A mostani játékosállomány sem alkalmas kevésbe a leírtakra. Az egész ott bukik el, hogy vannak, akiknek nem kell letámadni, és nem kell védekezni. Így nagyon nehéz. Ha nincs csapatmozgás, lehet nálad akármennyi a világ legjobb játékosaiból, nem mész velük semmire.
Ja hát igen, kéne mellé egy komolyabb filozófiai váltás meg Bale és Case padra tétele.
Wecker írta:mélységi passzos játék meg már ott besül, hogy tömörül a legtöbb ellen. Az ellen csak rövid passzok, gyors oldalváltások, meg átlövés van.
Betömörülő ellenfelek ellen is ülnek a mélységi passzok, csak használni is kéne. Modric párszor meghúzza, azokból rendre ziccer is lett. Én ebben látnám a sikert, meg a tempóváltás utáni kiugratásokban. Ebben meg rohadt jó lenne szerintem Hazard egy olyan k.pályával mögötte mint amit írtam, mellette Isco, előtte meg CR.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Wecker
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 18:19
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, Vinicius jr., Casemiro
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Wecker » 2018. február 13., kedd 14:46

M1Ö írta:
donor írta:Egyetértek is meg nem is. Csatár kell, de nem a jelen kornak, hanem a jövőnek.
Igen, ezt akartam én is írni. Míg itt van CR, teljesen feleleges csatárban gondolkodni. Az látszik, hogy Benzema és Mayoral (de korábban Morata is) szélre szorul, vagy rosszabb esetben egymást tapossák. Egy Kane, Lewa, Icardi ezt hogy oldaná meg? Sehogy. Az minden lenne, csak nem foci, hogy egymás seggében lennének. És ezzel nem CR-t kritizálom, hogy miatta szar Benzema. Csak tényleg felesleges addig egy másik 9es, míg stabil kezdő. Mert az sem megoldás, hogy egy új csatár miatt visszakerül szélre. Nem is játszana ott, mert többször ott kezd, aztán már azt veszi észre az ember, hogy Marcelonál a labda, de nincs körülötte senki, mert CR már az ellen 11es pontja körül kéri a beadást. Pont ezért kéne egy Hazard féle arc. Ő feltűnik mindenhol, nyomná CRnek a zsugát, mert ahhoz is ért.

Szerintem egy:

Modric-Kova-Kroos
Isco-Hazard
CR
sor olyan állat lenne, hogy a fél világ a mi focinkra élvezne. Végre eltűnne a sok ívelés, végre járna a labda. Isco meg Hazard kötetlenül mozogna szélre, előre, hátra, nyomnák a mélységi passzokat, kiugratásokat CRnek. Hazard érkezni is tud. Isco sem elveszett benne. Miután meg kiöregedne CR, jönne M'Bappe akinél meg valami brutál mód működne ez a mélységi passzos, kiugratós játék.
A mostani játékosállomány sem alkalmas kevésbe a leírtakra. Az egész ott bukik el, hogy vannak, akiknek nem kell letámadni, és nem kell védekezni. Így nagyon nehéz. Ha nincs csapatmozgás, lehet nálad akármennyi a világ legjobb játékosaiból, nem mész velük semmire. A mélységi passzos játék meg már ott besül, hogy tömörül a legtöbb ellen. Az ellen csak rövid passzok, gyors oldalváltások, meg átlövés van.
"A győzelem mindig jobb, mint a döntetlen.”
"Ha a csapat jól játszik, akkor nyer, ha nem játszik jól, akkor nem nyer.”
:mrgreen: Benitez
:mrgreen:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. február 13., kedd 11:51

donor írta:Egyetértek is meg nem is. Csatár kell, de nem a jelen kornak, hanem a jövőnek.
Igen, ezt akartam én is írni. Míg itt van CR, teljesen feleleges csatárban gondolkodni. Az látszik, hogy Benzema és Mayoral (de korábban Morata is) szélre szorul, vagy rosszabb esetben egymást tapossák. Egy Kane, Lewa, Icardi ezt hogy oldaná meg? Sehogy. Az minden lenne, csak nem foci, hogy egymás seggében lennének. És ezzel nem CR-t kritizálom, hogy miatta szar Benzema. Csak tényleg felesleges addig egy másik 9es, míg stabil kezdő. Mert az sem megoldás, hogy egy új csatár miatt visszakerül szélre. Nem is játszana ott, mert többször ott kezd, aztán már azt veszi észre az ember, hogy Marcelonál a labda, de nincs körülötte senki, mert CR már az ellen 11es pontja körül kéri a beadást. Pont ezért kéne egy Hazard féle arc. Ő feltűnik mindenhol, nyomná CRnek a zsugát, mert ahhoz is ért.

Szerintem egy:

Modric-Kova-Kroos
Isco-Hazard
CR
sor olyan állat lenne, hogy a fél világ a mi focinkra élvezne. Végre eltűnne a sok ívelés, végre járna a labda. Isco meg Hazard kötetlenül mozogna szélre, előre, hátra, nyomnák a mélységi passzokat, kiugratásokat CRnek. Hazard érkezni is tud. Isco sem elveszett benne. Miután meg kiöregedne CR, jönne M'Bappe akinél meg valami brutál mód működne ez a mélységi passzos, kiugratós játék.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. február 13., kedd 11:37

donor írta: Másikból áthozva.

Egyetértek is meg nem is. Csatár kell, de nem a jelen kornak, hanem a jövőnek. Ilyen Lewa féle arcokra nincs szüksége a csapatnak. Ott van CR. Mindenki leszarozza meg vágyik mindenféle Icardikra, akik fostos ligákban sem tudnak olyan számokat produkálni, mint az öreg. Ezért lett volna létfontosságú (és még a mai napig az) megszerezni Mbappét, mert ő összjátékban tudja hozni Karimot, de később alkalmas lenne CR utódnak is. Mindegy. Meg kell baszkódni a PSG-t, hogy legalább ezzel is esélyt adjunk a megszerzésének.
Itt azért jegyezzük meg, hogy pl. Icardi esetében annyira nem játszanak alá, mint itt, és a csapattársai se ugyanazon a szinten mozognak, mint CR-nek. Nyilván nem fognak olyan számokat produkálni.

Mondjuk Kane pl. produkál, akkor hozhatnánk ez alapján.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. február 13., kedd 11:24

M1Ö írta:
wxyz írta:Ide csatár kell és egy olyan szélső, aki pár labdaérintésből zavart tud kelteni akár felállt védelem ellen is. Nem egy a saját térfelére visszalépő, nagy területet kapó tkp, mint ezen a videón. Ilyen focistánk van sok jelenleg.
Csak mindenki elfelejti aki csatáért kiállt, hogy itt lesz CR is. Vele mit csinálsz, ha egy másik csatár jön Benzema helyére? Vissza teszed bal szélsőnek? Akkor saját kezűleg fogom kiszúrni a szemem, ha összejön egy CR-új csatár-Bale sor. Sokkal indokoltabb lenne egy Hazard féle arc, mert CR már kilences, hiába tűnik fel több poszton. Rádásul Hazard is szélső, attól mert szabad kezet kap és több helyen feltűnik. Olyan mint Hazard, egyedül Asensio van a keretben. Ő is ugyanúgy zavart kelt felállt védelem ellen is.
Másikból áthozva.

Egyetértek is meg nem is. Csatár kell, de nem a jelen kornak, hanem a jövőnek. Ilyen Lewa féle arcokra nincs szüksége a csapatnak. Ott van CR. Mindenki leszarozza meg vágyik mindenféle Icardikra, akik fostos ligákban sem tudnak olyan számokat produkálni, mint az öreg. Ezért lett volna létfontosságú (és még a mai napig az) megszerezni Mbappét, mert ő összjátékban tudja hozni Karimot, de később alkalmas lenne CR utódnak is. Mindegy. Meg kell baszkódni a PSG-t, hogy legalább ezzel is esélyt adjunk a megszerzésének.

Szélső. Na itt van elkefélve a keret. Nincs a csapatnak 2 normális szélsője. Bale-re nem lehet számítani, Asensio még nem konstans kiforrott játékos, LV meg LV. A bal oldal még el is megy (Bale-Asensio), de jobbra nincs csak LV. Láttuk legutóbb, hogy 2 melós szélsővel mennyire jobb volt a játék. Úri elől kószáló ember nem kell. Olyan kellene, aki visszajár melózni. Szívesen megnéznék egy 442-t két melós szélsővel, a 2 mesterrel középen és a CR-Isco párossal elől.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sonic » 2018. február 10., szombat 22:56

Francba. Nem talaltam el a kezdot. :mrgreen:

Jo volt amugy a mai terv. Volt tamadojatekunk. Volt sebesseg. Jol hasznaltuk a szeleket. Elegedett voltam ezzel maximalisan. A PSG ellen is lehetne keresnivalonk hasonloval mert ott is lesznek teruletek a szelen. Nagyon bizok benne hogy ezt ki is aknazzuk.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. február 10., szombat 22:52

Áthozva Karimtól:
Yazid írta:
ziro4vr írta:A béelben gólt fog lőni. Kérek két hetet ha nem, de ha igen, én választhatok ki valakit erre. Deal?
ha gólt lő én vállalok egy hetet simán... Kicsit félek, nem fogja elbírni ezt a bbct +case fos formáját a csapat a psg ellen. Benznek és a brazilnak is előkell venni a bl superstylet.
Van egy sanda gyanúm, hogy ZZ a tavalyi BM meccset akarja kopizni taktikailag. Bale így keményen vissza lesz húzva, hogy védekezzen.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. február 10., szombat 21:42

Lúzerek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sonic » 2018. február 10., szombat 18:45

kodo írta:Nem akarom elrontani a jatekot de Carvajal annyira mégsem biztos ma. :mrgreen:

Nacho bár 0 perccel is szokott klasszis szintet hozni, szerintem ma jobb lenne játszatni. Igaz benne van a sérülésveszély, de rég játszott a szélen, és valószínűleg szerdán ő fog.
Lehet. Bar tul logikus dontes lenne... :mrgreen:

Esetleg meg valami pihentetes kavarhat be. De erre se sok eselyt latok.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. február 10., szombat 16:43

Nem akarom elrontani a jatekot de Carvajal annyira mégsem biztos ma. :mrgreen:

Nacho bár 0 perccel is szokott klasszis szintet hozni, szerintem ma jobb lenne játszatni. Igaz benne van a sérülésveszély, de rég játszott a szélen, és valószínűleg szerdán ő fog.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. február 10., szombat 15:59

Cseréket se túl nehéz.
Nem illik.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. február 10., szombat 15:47

sonic írta:Megprobalom megtippelni a ma esti kezdot.

Keylor - carvajal varane ramos marcelo - casemiro kroos modric - bale benzema ronaldo
Merész tippek! De bejöhet. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sonic » 2018. február 10., szombat 15:43

Megprobalom megtippelni a ma esti kezdot.

Keylor - carvajal varane ramos marcelo - casemiro kroos modric - bale benzema ronaldo
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 214 regisztrált és 0 vendég