Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
sonic
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. február 3., hétfő 17:23

Kerlon írta:Amúgy ez az Ander gyerek is jó lehet nekünk Modric mellé.
Ander Herrerra szerintem tulsagosan hasonlit Modricra stilusban ahhoz hogy jol kiegeszitse a kp-s haromszogunket.

Raadasul az Athletic akkor fogja eladni nekunk ha majd piros ho esik. :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

morientes
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 3., hétfő 16:54

A képek szerint az argentin keresztbe futott a pályán, tehát nem is ott volt akkor
Na ez az... :mrgreen: Össze-vissza eszetlenül,random módban,csak sose ott ahol kellene.... :roll: Egy nagy pozitivuma van a gyereknek....hogy képes megdögleni a pályán.... :salute:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Sunsky
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. február 3., hétfő 16:54

kimber írta:Tényleg, mi lesz, ha a végén mindhárom csapat ugyanannyi ponttal áll a tabella elején? Körbeverések esetén. Mi számít majd ilyenkor? A nagyobb gólkülönbség?

Mit gondoltok, ha a végén a Barca és az Atma játszik egymás ellen, és a Barcának már nem volna esélye megnyerni a la Ligát, de egy Atma győzelemmel a matracosok még bajnokok lehetnének, a döntetlen nekünk kedvezne, akkor lefeküdne a Barca?
az tuti... bár ez nekem eszembe sem jutott, az viszont igen, hogyha az Atleticonak nem lenne esélye, de a győzelmük azt jelentené hogy mi vagyunk a bajnokok, akkor hogy állnanak hozzá..

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. február 3., hétfő 16:35

Amúgy ez az Ander gyerek is jó lehet nekünk Modric mellé.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

pheco
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 3., hétfő 16:33

Annyi látszik, hogy kell egy univerzális kp-s DM posztjára. Azon a poszton egy Gündogan/Vidal/Pogba/Wilshere/Ramsey és még akad pár név nagyon jól tudna játszani. Sajnos Isco kevés oda mind fizikálisan, mind játék felfogásban, DM meg simán (agyi)felfogásban :mrgreen: Kár a tegnapi elhullajtott pontokért. Szerdán ennél sokkal jobb játék kell.

Toky
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco

HozzászólásSzerző: Toky » 2014. február 3., hétfő 16:12

Géci írta:
Kerlon írta:Annak a fényében, hogy a Barca itt kikapott az Atletico meg még megy (ez nem biztos) a San Mamesbe, szerintem ez teljesen elfogadható eredmény.
Nyugi, mert megy :). Ha jól tudom mátcius végén.
Jól tudod. 03.30-i hétvégén. :)

A napi szubjektív következik.
Akkor a taktikáról:
Az elején nyomtunk, és voltak is helyzeteink. De nem sikerült egy gyors gólt begyötörni, ezért visszább álltunk, mert szükség lesz még az erőtartalékokra később. Mikor visszazártunk, jól védekeztünk. 1 vagy 2 helyzete volt csak a Bilbaonak. Lópeznek talán védenie sem kellett. Hogy a kontráink nem sikerültek azért is volt, mert a Bilbao hihetetlen futómennyiséggel mindig visszaért, vagy az indító játékos nem találta el az egyik támadónkat.
Aztán ebben el is fáradt a Bilbao, mi is feljebb toltuk a védekezésünket a 2. félidő elején. Átvettük az irányítást, meglett a gól is. Aztán jött Ramos fejese, amiből lett a gól. Ott szerintem nem di María maradt le róla. A képek szerint az argentin keresztbe futott a pályán, tehát nem is ott volt akkor. Üres terület volt. Aztán végül pont Ronaldo ült fel a provokációnak. (Más kérdés, hogy mostanában "Barcázzuk" a bírókat, ami nekem nem tetszik.) A középpályánk elfáradt (hogy miért, azt az egyéneknél leírom), a Bilbao még pörgött, Ancelotti úgy döntött, hogy menti az egy pontot és a későbbi meccseket(!). (Hogy jól tette-e, azt nem tudjuk.) Behozta Illarrat Jesé helyett, hogy levegyen némi terhet Alonsoról, és hogy Jesé lába nehogy begörcsöljön mint múltkor (Ronaldo eltiltásával kezdő lesz még egy darabig!), míg di María jobban védekezik Nála, így Ő maradt, de ügyesen(!) eltüntetve az addigi helyéről. Morata jött, hogy Benzema pihenjen (többet Róla lent), és Varane felépülésével gondolom be akarta rakni jutalomként. Azért Carvajal jött le, mert Ramos jobb bekkként játszott korábban és nem bal.

A játékosokról:
López: én csak 1 nagy védésére emlékszem, amikor hátrálnia kellett és léc alól kiütni a labdát. A többi (1?) kötelező feladat volt. Ráadásul az sem volt túl biztató, amikor belerúgta a Bilbao játékosba a labdát...
Carvajal és Marcelo: szerintem egyikük sem volt rossz. Utóbbi időben úgy tűnik, hogy a brazil nem mehet fel úgy és annyit mint régen. Gondolom Ronaldo miatt. Ma viszont nem is volt rá tér.
Pepe, Ramos: sokszor Ramos helyett is Pepe melózott, mert Ramost nem egyszer megelőzte a támadó, és Pepe keresztezése mentette meg a csapatot. És ugye Ramos fejeséből lett a gól is. Jobb lett volna jobban szélre fejelni, de persze gép mögül könnyen okoskodom. Amikor elfejelte még üres terület volt. És a lövés sem volt mindennapi.
Modric: sokszor teljesen feleslegesen rácsavarodott a labdára (és nem csak nem tudott passzolni társhoz szituációkban), és ebből rengeteg eladott labda lett. Védekezésben azt csinálta, amit Di María rosszabb napjain, loholt a labdás után.
Di María: voltak jó megoldásai hátul, DE védekezéskor sokszor eltűnt a helyéről, és Alonsonak kellett kisegítenie oda (is), vagy volt, hogy még az ő emberét az Ő "helyén" ott hagyta Marcelonak, aki meg nem léphetett ki a helyéről. Most nem volt olyan szervezett a védekezése mint eddig. És ezért ->
Alonso: nem győzött rohangálni a saját helye és di Maríaé között. De ahányszor kiszaladt az argentin helyére, ott volt a rés mögötte, innen jött nem egy elkésett, hátulról érkező becsúszás. Ezért is állt be Illarra, hogy az el-eltűnő di María helyett stabilabb legyen a középpálya. (Igaz, hogy Modric ment át DM helyére és Illarra Modricéra, de DM elvétele onnan volt a lényeg.) Egész meccsen sokat szorongatták Alonsot, Modric ki tudja merre lézengett, amikor támadni indultunk (ha csak éppen nem rácsavarodott a labdára - enyhe túlzással) így gyakran Pepe Ramos duó ívelte fel az amúgy sem létező területekre (gyakran még emberünk sem volt ott). Amikor feljebb léptünk látható volt, hogy mennyire kell az öreg. Modricot átjátszva indulhattak volna kontrára és nem egyszer állította meg így a Bilbao támadását lefülelve a passzt, és dobta támadásba a mienket, továbbra is nyomás alatt tartva a Bilbaot.
Jesé: nagyon vissza volt vonva a jobb oldalra (4-4-2-ben védekeztünk, amikor visszaálltunk), onnan nehéz alkotni, mire felért volna, már eladtuk általában. Amíg nyomtunk, különösen az elején, Ő is jól tolta, a végére elfáradt. Én megértem, hogy lecserélte Őt az olasz. Kelleni fog CR eltiltása alatt. Nem hiányzik, hogy egy görcs miatt még Ő is kidőljön mint múltkor.
Benzema: felemás. Ezt tudom mondani rá. Nem egy rendkívül jó megmozdulása volt (passzai és lövése). Megint sokat futott, és hajtotta a védőket, sokszor egyedül. Sokszor visszazárt CR helyett. De szerintem a légkör, a kis terület, a védők agresszivitása miatt igen sokat bakizott. Régen meg tudta tartani egy, volt hogy két védővel szemben is a labdát. Tegnap ez nem igen sikerült.
Ronaldo: szép volt az önzetlen gólpassza Jesének. DE egy ilyen meccsen illene Neki is odatennie magát védekezésben is. Ilyeneken a lehúzott Ribéry csúszik mászik. Ő nem egyszer csak lötyögött. A másik, igaz, hogy heves vérmérsékletű, de egy vezérnek nem szabad elvesztenie a fejét a pályán ilyen provokáció miatt. Az akciója miatt is lett ez döntetlen. Ugye tavaly az ment, hogy "hát Mourinho stratégiája jó volt, nem tehet róla, hogy a játékosok nem tudták azt megvalósítani." Gondolom Ancelotti is így tervezte, hogy kiállítják az "aranyembert".

Ahogy morientes is írta, sokan írtuk év elején, hogy nem baj, ha első évben nem nyerünk semmit. Csak ugye evéssel jön meg az étvágy. Ezzel az 1-1-gyel még semmi sincs veszve. Állunk a kupában, és a BL-ben, és 3 pont hátrányunk van a listavezetővel, akikkel még játszunk is. A sorsunk a saját kezünkben van.
kimber írta:Tényleg, mi lesz, ha a végén mindhárom csapat ugyanannyi ponttal áll a tabella elején? Körbeverések esetén. Mi számít majd ilyenkor? A nagyobb gólkülönbség?
Ha jól tudom, először az egymás elleni eredmények számítanak idegenben rúgott góllal. (Értsd most az AtMa 3,5 ponttal van előttünk, a Barca 0,5-tel.) Ha nyerünk az AtMa ellen 2-1-re (idegenbe megyünk a hazai 0-1 után), akkor pontegyenlőség esetén mi leszünk előrébb. Ha Barca ellen 2-1-re nyerünk otthon (idegenbeli 2-1 után), és leszünk velük egálban, akkor jön a gólkülönbség, meg a több rúgott gól.

h3x0r

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. február 3., hétfő 16:08

Ha mar multkor voltak hirek, Perez most kene felhasznalja a miniszteri ismerettseget, nem amikor a Barca a birosagon van :mrgreen:

wZoLee7
Kedvenc játékosaid: Benzema, Modric, Marcelo, Verratti, Isco, Ramos
Kedvenc csapatod: REAL MADRID

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. február 3., hétfő 16:06

Toti írta:elvileg hibázott a bíró a jegyzőkönyvvel.
azt írta, h azért állította ki ronaldot, mert "megütött" (simogatott) egy játékost úgy, h a labda már nem volt játékban. nos az akkor még játékban volt és utána fújt.

marca
épp most olvastam ezt én is...csak azt is, hogy miközben ment le a pályáról magát pofozta és közben a 4. játékvezetőre nézett...ezért is mehet 2 meccses eltiltás, ami kicsit nevetséges dolog lenne

Hawer
Kedvenc játékosaid: Raúl, Benzema, Jesé

HozzászólásSzerző: Hawer » 2014. február 3., hétfő 15:59

Sárga lesz ebből a pirosból. :shifty:

Toti

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. február 3., hétfő 15:56

elvileg hibázott a bíró a jegyzőkönyvvel.
azt írta, h azért állította ki ronaldot, mert "megütött" (simogatott) egy játékost úgy, h a labda már nem volt játékban. nos az akkor még játékban volt és utána fújt.

marca
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

morientes

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 3., hétfő 15:47

Kerlon írta:Nézem a videót és tisztán látszik, hogy azt a legyintést nem is láthatta a spori, akkor meg mire adott Ronaldonak lapot? Mert utána már a Bilbaos keménykedett és Ronaldo csak viszonozta... Kíváncsi vagyok mi lehet a pontos indok.
Hát mi lenne..."majd én megmutatom hogy ki lehet állítani egy aranylabdást is..." a kis ember nagy pillanata....Tipikus Bede Feri effektus...:D
Ahhelyett hogy befújta volna kezezésért azt a tizit...mert ilyenért azért adtak már...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép

Kerlon

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. február 3., hétfő 15:39

Nézem a videót és tisztán látszik, hogy azt a legyintést nem is láthatta a spori, akkor meg mire adott Ronaldonak lapot? Mert utána már a Bilbaos keménykedett és Ronaldo csak viszonozta... Kíváncsi vagyok mi lehet a pontos indok.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Hawer
Kedvenc játékosaid: Raúl, Benzema, Jesé

HozzászólásSzerző: Hawer » 2014. február 3., hétfő 15:28

Mit gondoltok, ha a végén a Barca és az Atma játszik egymás ellen, és a Barcának már nem volna esélye megnyerni a la Ligát, de egy Atma győzelemmel a matracosok még bajnokok lehetnének, a döntetlen nekünk kedvezne, akkor lefeküdne a Barca?
Első körben ha jól tudom a több győzelem és aztán talán az egymás elleni eredmény. De nem vagyok teljesen biztos magamban. :D

kimber
Kedvenc játékosaid: Raul, Guti, Zidane, Modric, James

HozzászólásSzerző: kimber » 2014. február 3., hétfő 15:26

Tényleg, mi lesz, ha a végén mindhárom csapat ugyanannyi ponttal áll a tabella elején? Körbeverések esetén. Mi számít majd ilyenkor? A nagyobb gólkülönbség?

Géci
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 3., hétfő 15:16

Kerlon írta:Annak a fényében, hogy a Barca itt kikapott az Atletico meg még megy (ez nem biztos) a San Mamesbe, szerintem ez teljesen elfogadható eredmény.
Nyugi, mert megy :). Ha jól tudom mátcius végén.

Kerlon

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. február 3., hétfő 15:14

Annak a fényében, hogy a Barca itt kikapott az Atletico meg még megy (ez nem biztos) a San Mamesbe, szerintem ez teljesen elfogadható eredmény.
K

ericco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. február 3., hétfő 14:58

az ellenfél simán megszerezhette volna a vezetést egy kis szerencsével
Hiába volt mezőnyfölényük, egy db komolyabb helyzetük volt csak. Szerintem nem volt ez annyira elvetemült taktika annak fényében, hogy szerdán madridi derby lesz. Egy adok-kapokból lehet 0 ponttal jöttünk volna ki. Ancelotti is tudja, hogy ez a csapat még nem az igazi, nem mer bevállalni egy egész meccses ki- és letámadást a komoylabb ellenfelek ellen. Az, hogy jól döntött-e, már nem fog kiderülni. Lehet nyertünk volna, de lehet ha kinyílunk, a Bilbao több helyzethez jut, és már előnnyel mentek volna a szünetre.
Merci Zizou!

Kerlon

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. február 3., hétfő 14:56

R.M.C.F írta:
Kerlon írta:Én is csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy CR erőteljes lökése egyből pirosat ért, de mikor ketten neki rontanak az egyik majdnem fellöki, a másik oda fejel és kijönnek a szituból 1 darab SÁRGA lappal. Na ez a vicc.

Figyelj, 3 perc hosszabbítás....szabadot ad, amit felállunk elvégezni. Felhelyezkednek a belső védők(pepe pl) a 16osra, majd amikor el akarjuk végezni 5mp-el a vége előtt,amire még idő volt, erre lefújja. Ehhez nem kell sok ész rájönni, hogy mire ment ki.....
Arra nehogy kiegyenlitsünk. Mert ez volt az utolsó esély.

A kiállitás meg tök mindegy hogy jogos volt -e vagy nem....a lényeg hogy ha igen, akkor a bilbaoból is ki kellett volna állítani egyet de inkább kettőt. ez van....
Én se vitatom CR pirosat, hanem azt nem értem, hogy akkor Itturraspe vagy, aki odament fejelni az miért nem kapott pirosat? Mert Ronaldo legyintése sem volt túlzó, mert kb eltolta a gyerek fejét... Vicc.
K

morientes

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 3., hétfő 14:52

Ez szinte minden nagy csapat elleni meccsen megfigyelhető, hogy elsö félidőben bekkelünk ( az athletic ellen egész jól, sőt), és a megszerzett labdát előre rúgjuk, ahol a támadó hármas, jobbik esetben + 1 a középpályáról elkezd támadgatni több-kevesebb sikerrel. Aztán a második félidőre egyértelműen átvesszük az irányítást.
Eegen ezt már én is megfigyeltem,de azt nemtom eldönteni,hogy ez kifejezett taktikai utasítás e Ancelotti részéről,vagy csak rossz beidegződés a csapat részéről...
És továbbá,azt is észrevettem,hogy mindez álltalában nehezebb meccseken esik meg...főleg idegenbe.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép

attareal
Kedvenc játékosaid: Hámesz Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Gareth Bale, CR7, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

HozzászólásSzerző: attareal » 2014. február 3., hétfő 14:46

morientes írta:
attareal írta:Az, hogy az elsö félidőben bekkelünk az taktikai utasítás.
Ez irónia,vagy tudsz valamit? :)
Ez szinte minden nagy csapat elleni meccsen megfigyelhető, hogy elsö félidőben bekkelünk ( az athletic ellen egész jól, sőt), és a megszerzett labdát előre rúgjuk, ahol a támadó hármas, jobbik esetben + 1 a középpályáról elkezd támadgatni több-kevesebb sikerrel. Aztán a második félidőre egyértelműen átvesszük az irányítást.
Van sok.sok futballklub, és van a Real Madrid!
Hajrá Real, hala Újpest!!!

Morata out - Falcao in = -25M
Khedira out - Kroos in = +10M
Di Maria out- James in = -15M
Casillas out (sír)- Navas in = +10M
Össz. = -20M

Vissza: “Labdarúgás”