Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. január 7., szerda 23:23

Ennek a csapatnak a két fő pontja a Modric-Kroos duó, így egybe, és CR. Utóbbit nem kell magyarázni, előbbi pedig az egyensúlyt hozza. Ketten felelnek a labdakihozatalokért, a stabilitásért, tehát alapjaiban határozzák meg a játékot. Ha ők együtt nem tudnak szabályozni, akkor felborul a játékunk, és jönnek az ívelgetések, jönnek a kötelező egyénieskedések (mert nincs más lehetőség) és jönnek a hibák, amik egyrészt néhány ember sutaságából (Bale, James, Benzema bizonyos hiányosságai) másrészt a nem optimális felállásból fakadnak.

Sajnos sem Khedira, sem Illarra nem megoldás Kroos mellé, mert tényleges hasznuk nincsen, Illarra csak alibizik, amivel nem teremt új értéket, csak nem von le a csapatéból. Khedira meg nem tud passzokkal koordinálni területeket, ő átfutja azokat. Hibajavításra a jelenlegi keretet nézve Modric felépüléséig sok lehetőség nincs, bízni kell az egyéni képességekben és a formajavulásban. Vagy, 100%os koncentráció és akarat kell.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 7., szerda 23:22

de az mi már bazmeg, hogy a 600 milliós keret képtelen egy jó beadásra????????????,,
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. január 7., szerda 23:21

KAG írta:ecces lesz ez így és a Január is nehéz hónapunk lesz. :roll:
Ha kiesünk akkor csak a bajnoki meccsek lesznek, úgy már nem vészes a dolog annyira.

De tényleg van még egy visszavágó... Csak így már rohadt nehéz, hogy futni kell az eredmény után. De sajnos nem látom, hogy tudnánk ennek a mocsok bandának 2 vagy 3 gólt rúgni (plusz nem kapni egyet sem). Egy jó 5-0 kéne Espanyol ellen, attól talán visszalendülnénk.

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Simi » 2015. január 7., szerda 23:19

A kupa meg...egyrészt engem is jobban érdekel a bajnokság és a bl, de elviselnék egy triplát is.
Olyan szép ez e megfogalmazás. :roll:



:mrgreen:

petiamadridista
Hozzászólások: 5218
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2015. január 7., szerda 23:18

Na,a főcím már megvan nso-éknál.... :cens:
szánalmas..

Egyébként én koncentrációs hibákat vélek felfedezni.
vasárnap is és most is pontrúgások utáni gólakat kapott a csapat. Valamint ordító ziccereket nem sikerül berúgni..
igazából simán alakulhatott volna fordítva is mindkét meccs..
sőt..
játékban egyáltalán nem maradt alaul a Real Madrid..
ezt nem értem, itt valami baj van, fáradtság vagy én nem tudom..
kicsit hasonló a helyzet ahhoz ami ősszel volt, hogy A Sociedad és az Atletico ellen is csak pislogott az ember, hogy ez mégis hogy ment el, ezt hogy lehetett elveszíteni, most is csak nézek ki a fejemből, hogy mégis ez a meccs, hogy lett 2-0 oda...
valami fejben nem oké, amikor folyamatosan nyert a csapat akkor az ilyen szituációkat mindig a saját oldalára fordította, most meg éppen ellenkezőleg..
ez nem jó.

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Simi » 2015. január 7., szerda 23:17

És nem akarom Modricot emlegetni, mert nehogy már nem tudunk nélküle játszani.
CS0ki, igazad volna, ha nem cseszte volna el Perez nyáron a csapategyensúlyt. Szomorú, hogy egy minden poszton két emberrel lefedett keretet sikerült elvékonyítani pont a középpályán. Modricnak ki vagyunk szolgáltatva, ha neki, vagy Kroosnak nem megy a játék, akkor végünk volt ősszel is.

(És ne is kezdjem el, hogy ilyen helyzetben a mindenkori ellenfélnek milyen egyszerű feladata van: levédekezni a két zsugást, és már nyert ügyük van. Mert hogy a fent álldogáló BBC nem sokat tesz/tud tenni a középpálya tehermentesítéséért, az is biztos.)

Avatar
Ramioli
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2014. március 23., vasárnap 17:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, , Redondo, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Ramioli » 2015. január 7., szerda 23:16

Hullámvölgyben a csapat, mit kell ezen csodálkozni?? ez benne van a labdarúgásban , nem is fűznék semmi hozzá , teljesen formán kívül vannak .. majd kijönnek belőle .. + a mestajaban meg az Atletico ellen is ki lehet kapni, nem is csodálkozom ezen a mai meccsen , volt helyzete az Atleticonak?? nem emlékszem rá .. hozzák a szokásost .. 1 kezemen meg tudom számolni hány meccsen játszanak jól amire azt lehet mondani ez igen 60 akárhány meccxsből 5 meccsen ha jól játszanak a többin meg darálnak ,+ mák , meg a fejesgóljuk meg a bunker.. de hát látni így is sikeresek..

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: torjack » 2015. január 7., szerda 23:14

Matt009 írta:
CS0ki írta:Nekem nem volt nagy bajom a meccsel, talán mert annyira nem érdekelt...Idén nálam a bajnokság a prioritás, mellé a BL. Mivel nem vagyunk top formában, nem biztos, hogy rosszul jön az a pár üres hét, amikor pihenhetünk, barcelona-atletico meg egymás nyúzza.

Kár, hogy pont ez a köcsög atletico, de ez van.
Minden szavaddal egyetértek. Egy bajom van: nem tudtunk egy ép-kéz láb támadást vezetni, ami nem sok jót ígér a jövőre. A BL legesélyesebbjének én a Chelseat tartom, velük nem tudom, mit fogunk kezdeni.

A kupát viszont nem siratom. Tényleg nincs szükségünk ezekre a meccsekre. Hadd csépelje egymást az Atma és a Barca. Kis szerencsével az a párharc a bajnokságot a kezünkbe adhatja.

Dolgozni kell tovább. Ja és remélem kövi meccsen James és Bale a padon kezd.

A Chelsea mostanság éppúgy nincs top formában, mint mi. Persze ettől még ott vannak a legesélyesebbek között, de nem állnak jobban, mint mi, vagy a bajorok. A németek talán még sanszosabbak is lehetnek, a bajnoki hajrá aligha fogja őket kinyírni.
A kupa meg...egyrészt engem is jobban érdekel a bajnokság és a bl, de elviselnék egy triplát is. A kupának meg még lesz egy visszavágója, majd lemondok róla, ha már kiestünk, addig nem.

Avatar
Luigi-K1
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:16
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Luigi-K1 » 2015. január 7., szerda 23:13

Valóban nem sok elképzelés volt a játékunkban...
Labdabirtoklásban voltunk csak jobbak kb.

De legalább lefárasztottuk őket,segítettünk a Barcának... :mrgreen:
Vagy nem? :D




Na,a főcím már megvan nso-éknál.... :cens:


Állítólag az a kis kölyök,aki a góloknál Simeone nyakába ugrott,az a fia ...Így érthető...
Pedig hogy fényezte a szpíker,hogy mekkora sportember,hogy a labdaszedő gyerek a nyakába ugorhat... :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luigi-K1 2015. január 7., szerda 23:16-kor.
Courtois---- Carvajal-Militao-Alaba-Mendy-----Valverde,Casemiro,Modric-----Vinícius--Benzema-MBappé


Több ezer telefonszámot tudok fejből. Csak azt nem tudom, melyik kié...

„Csak a kisember tart rendet. A zseni átlátja a káoszt"

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. január 7., szerda 23:12

Gyorsan megnéztem valamit (forrás a transfermarkt, szóval...) : Kroos és Benzema (akik szerintem visszaestek az utóbbi időben) másfél szezon alatt játszottak 80-80 meccset (idén majd 30 körül járnak, ami 4 hónap alatt, majdnem folyamatosan heti 2) és a legnagyobb baj, hogy nincs alternatívájuk :angry:

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Simi » 2015. január 7., szerda 23:12

Ja, és Ronaldotól vegyük el a szabadokat. Olyan szinten gyenge már évek óta ebben, hogy fáj nézni. (És persze tudom, hogy amíg csak itt van, ő rúgja majd a teljesen veszélytelen, de emblematikus technikájával. Bleh.)

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 7., szerda 23:10

A BL legesélyesebbjének én a Chelseat tartom, velük nem tudom, mit fogunk kezdeni.
Szerintem a Chelsea sokkal kevésbé képes az antifocira, mint az Atletico, jelenleg ebben ők a csúcsok. Ráadásul kezd kialakulni valami olyan fóbia, ami régen fordítva volt. a Chelsea ellen ez nincs meg. Én jobban tartok az atleticotól, mint a kékektől, ez a durva. Képtelenek vagyunk játszani ellenük, pedig újabban elég sokat gyakorolhattuk. A matracosok annyira jól csinálják a pontrúgásokat, hogy legalább egyet mindig belőnek, védekezni meg nagyon tudnak. Igazából nem is tudom, hogy mit kellett volna tennünk, nem nagyon volt olyan, hogy láttam innen "fentről", hogy ott volt a rés, vagy így kellett volna, úgy kellett volna. Semmi hely nem volt az ellenfél 16-osa környékén, de még lövőhelyzet sem nagyon.

A probléma, hogy abszolút mélyponton vagyunk formában amúgy, oktber táján nem is tudom kit mondtam volna, hogy nincs formában, most meg Pepe és Varane-onj kívül senkit nme tudok, aki rendszeresen jól játszana. Kroos-tól elkezdve mindenki visszaesett. Ha marad az első helyünk a bajnokságban, és csak a kupát vesztjük el, akkor belefér, de lassan fel kell pörögni, legkésőbb az atletico elleni meccsig. És nem akarom Modricot emlegetni, mert nehogy már nem tudunk nélküle játszani.

fanático
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. november 22., szombat 21:31

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: fanático » 2015. január 7., szerda 23:10

Számomra a legaggasztóbb az, hogy semmit nem tudunk kezdeni ez ellen a stílus ellen. Ötletünk nincs, hogy kellene helyzetbe kerülni. Kiábrándító, hogy már megint mi húzzuk a rövidebbet ellenük úgy, hogy ők csak szimplán rombolnak. A két gigaigazolás meg teljesen tehetetlen amikor elő kéne állni valami extrával. Lehet mondani, hogy de jó pihenhetünk, de rossz érzés, hogy pont a Real Madrid nem képes 6 kupás szezonra, ráadásul semmi garancia nincs, hogy a kiesés okozta pihenőidő BL-t meg PD címed szállít automatikusan. Néha az az érzésem, hogy ezzel a játékoskerettel nem lehet kiállítani olyan kezdőt, amiben minden egyes játékos tudása legjavát képes nyújtani, és ez hatalmas hátrány. GG Perez.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. január 7., szerda 23:07

Mondjátok itt sokan, hogy nincs gond, de igazából kurvára van.

Harmadik vereségünk zsinórban, a csapat fáradt, nincs megfelelő tehermentesítés.
Necces lesz ez így és a Január is nehéz hónapunk lesz. :roll:

A meccsről:

Középpályán nagyjából uraltuk a mérkőzést, bár az ATMA ellen szerintem ez nem nagy dolog, mivel nem tartozik a játékuk eleméhez, hogy ott domináljanak és ők irányítsák a mérkőzést.
Nem is értem, hogy miért nem hagyjuk őket egy picit jobban kijönni, hogy több területet nyerjünk a támadóinknak.

Arbeloa borzasztóan visszaesett. Örülnék neki, ha jövőre átvenné Nacho a szerepét vagy hoznánk valaki 2. számú JHV-nak.
Bale nulla megint, de ez lassan elmondható az egész BBC-ről. Semmi dinamika, semmi váratlan...


Marcelo és Isco játéka megint tetszett.

Jó lenne, ha picit megrázná magát a csapat, mert így nem lesz meg a Sevilla elleni meccs utánra az a 4 pont előny. :roll:



Xabi Alonsonak meg innen üzenem, hogy bassz@meg magát
ZIDANE

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 7., szerda 23:07

Realista24 írta:
Max csak hánytam az Atleti "focijától"
Iscon kívül mi sem toltuk szebben. Valamint ők akartak, a mi fiaink meg nem.
Nehéz ùgy akarni, hogy amikor támadsz rommá rùgnak. Tény, hogy nagy játék nálunk se volt, de egy ilyen foci ellen nem is nagyon lehet.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2015. január 7., szerda 23:07

Varane, Marcelo, Isco és talán Kroos, akik hozták magukat a mai meccsen.. A többiek nagy NULLA. (vagyis Karim harcos volt, Navas nem hibázott)
kroos borzalmas volt ma. de engem marcelo is felkúrt az idióta beadásaival, habár ő legalább azért értékelhető dolgokat is csinált. egyedül isco volt jó ma, kb. ennyi.

valamiért nem kúrt most fel ez a meccs, pedig szívből gyűlölöm ezt a paraszt favágó bandát. igazából az a jó, hogy kupa, ergo annyira azért nem fog meghatni ha kiesünk, plána hogy egy hónapon belül lenne akkor 3 atletico barca, hadd fárasszák magukat, mi meg addig növeljük a bajnokságban a pontkülönbséget.
persze azért bízok a továbbjutásban.
A BL legesélyesebbjének én a Chelseat tartom, velük nem tudom, mit fogunk kezdeni.
mindenben gyengébbek ennél az atleticonál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ateeemadrid 2015. január 7., szerda 23:07-kor.

Avatar
Simi
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:39

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Simi » 2015. január 7., szerda 23:07

fanático írta:Részben adom, hogy Modric sérülése miatt zuhant így vissza a formánk, de azért nem tudok szó nélkül elmenni Perez megalomániás átigazolási politikája mellett. Szám szerint úgy tűnik, hogy rendben van a keretünk, de minőségileg már vitatnám. Illetve nem is konkrétan a játékosok egyenkénti képességével van a baj, hanem azzal, hogy teljesen "rendszeridegen" pár ember. Itt van pl Bale esete, akit ki kellett tenni a pálya jobb oldalára, mivel már van nekünk egy Cr-ünk, de a walesi egyébként sem illik ebbe a betömörült védekezés elleni játékba. Vagy itt van James esete, semmi bajom a gyerekkel, ő tényleg megszakad a mezért, hozza a gólokat, gólpasszokat, de ez is mi már, hogy egy támadójátékost kell hátrébb erőszakolni a középpályára, mert az elnök úr úgy van vele, hogy majd Ancelotti úgyis megoldja, ha Di Maríával sikerült. Khediráról ne is beszéljünk, mert tudjuk mire elég, de akár írhatnám Illarramendit is, akiben látványosan nem bízik a mester, de amikor beteszi, akkor is úgy játszik mint egy félénk ifista. Jesé meg ugye most tért vissza egy komoly sérülésből, tőle alapból nem várhatunk egy darabig sok mindent érthető okokból. Picit okosabb igazolásokkal, megfelelő de kevésbé drága játékosok megvételével sokkal előrébb lehetnénk a mostaninál, mert állítom, hogy a két méregdrága emberünk közül (Bale, James) legalább az egyik Perez kiszemeltje volt (ha nem mindkettő) nem pedig Ancelottié.
Igaz. A 22-es sorozatban Modric-Kroos páros remeklése és Bale sérülése is kulcsmomentum volt. De a szörnyű szeptember a leírtakat már akkor igazolta. Ilyenkor Xabi és Di Maria hiányzik persze :) .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Simi 2015. január 7., szerda 23:07-kor.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. január 7., szerda 23:05

Matt009 írta: A BL legesélyesebbjének én a Chelseat tartom, velük nem tudom, mit fogunk kezdeni.
:roll: Még véletlenül se a címvédőt, azaz minket. Csak mert kisebb hullámvölgybe kerültünk.

Ez az Atletico bárki ellen esélyes, szóval a BL-ben is kell velük számolni, és igen. Inkább a Chelsea ellen toljunk 2 meccset, mint egy Atletico ellen. (esetleg döntőt)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 7., szerda 23:04

Sierra írta:
Matt009 írta:A BL legesélyesebbjének én a Chelseat tartom, velük nem tudom, mit fogunk kezdeni.
Hagyjad már a Chelsea-t, tavaly úgy ejtette ki az Atlético őket, hogy meg sem erőltették magukat, idén meg 8 vagy mennyi pont előnyt adott le a bajnokságban a full lúzer ManCity ellen... A Chelsea egy jól csengő név, semmi több.
+1, egyedül Mourinho miatt félelmetesek.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2015. január 7., szerda 23:04

Varane, Marcelo, Isco és talán Kroos, akik hozták magukat a mai meccsen.. A többiek nagy NULLA. (vagyis Karim harcos volt, Navas nem hibázott)

Az a baj, hogy ezzel a tuskó játékkal még mindig nem tudunk mit kezdeni.. Én lehet ezeket rájuk hagynám. Támadjanak, jöjjenek. Mourinho taktikával meg lekontrázzuk őket.. (ha meg nem jönnek, idegenbe jó az X :mrgreen: ) Szívatjuk saját magunkat és mellette széttörik a játékosokat..

Bízom benne, hogy továbbmegyünk és lesz lehetőségünk a kupában is elkapni a Barcát... Engem igenis érdekel a kupa is!

Jövő héten folytatás! Hala Madrid!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 111 regisztrált és 0 vendég