Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 23., vasárnap 18:45

A játék nem a csere meghúzásával változott volna meg, természetesen Isco labdaügyesebb. Viszont a 2. feles 2. felében "nem kellett" nekünk a labda, ez pedig nem csak attól függött hogy ki van a pályán. A terület és a labda átadása kicsit független a cserétől ilyen szempontból a leírásomban, Lllorente ide vagy oda. A labdát Llorente érkezésével is előszeretettel adtuk oda nekik. :)
Az alap problémát persze Ceballos lehozatala generálta.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. szeptember 23., vasárnap 17:33

Ha meghúzod az Isco Béla cserét, azzal, hogy éred el, hogy nem adod oda az ellenfélnek a labdát? Nem pont az ellenkezője történne inkább, ha leviszed a labdabiztos játékosodat és behozod az ügyetlen futóbolondot, aki még feljebb játszik a pályán? Ráadásul sokkal nagyobb területek nyílnak középen, plusz az Espanyol presszingje ellen jóval nehezebb kihozni a labdát is.

Na mind1. Te így csináltad volna, én meg úgy, nincs ezzel gond.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 23., vasárnap 16:59

Szerintem az is hülye döntés volt. Isco helyett én Bale-t ráengedtem volna a fáradt védelemre, a labdát meg nem átadni az Espanyolnak, akkor Case elbírta volna egyedül a kp védekezést. Helyette LV elszórt egy csomó labdát, és átfutottak rajtunk Marcos ide vagy oda.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. szeptember 23., vasárnap 16:19

De most itt az volt a téma, hogy Llorente behozatala hülye döntés volt. Azt hittem azt akarod megcáfolni. A Ceba csere leeresztette a csapatot azzal mindketten egyetértünk.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 23., vasárnap 16:15

Case védelem előtt, aki be is zár a partizánkodó Ramos helyére (ahogy tette is), Ceballost nem hozod le, hanem fenthagyod Lukitával, és ha minden áron szélső játékot akarunk, akkor Isco helyett Bale jön, Asensioval forogva Mariano körül (aki szintén jöhetett volna előbb).
Ha meg lehozzuk Cebát, mi indokolja, hogy LV jöjjön helyette? (Bár Ceba cseréjét se indokolta semmi a világon.)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. szeptember 23., vasárnap 15:56

Hogyan?
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 23., vasárnap 15:48

Formációs átszervezéssel is meg lehetett volna oldani, a megfelelő mennyiségű, minőségű játékos a pályán volt.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. szeptember 23., vasárnap 15:38

Case mellett miért kellett stabilizálni a kp-t itthon egy Espanyol ellen 1-0-nál a támadás kárára? Ha talál egy gólt az Espanyol, ki ment volna előre?
Ott volt Ceba lecserélése után a lehetőség, amikor átálltunk 4231-re, hogy gólt lőjjünk, de csak szarabb lett a játékunk. Az a 20 perc volt, ahol nem domináltunk, előtte meg teljesen kézben tartottunk a meccset. Nagyon jól tette JLo, hogy visszatömte a lyukat, amit Ceba lecserélésével csinált.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 23., vasárnap 15:07

poronty írta:
Bilbao ellen Ceba helyett Case nagy öngól volt
Miért? Case a világvégén játszott edzőmeccseket és pihentetni akarta, aztán a félidőben hozni kellett, mert 0 volt a középpályás védekezés. A második félidőben meg momentuma nem volt a Bilbao-nak. Az egy teljesen jó csere volt.
Ceba jó focit tolt tegnap, nem tudom miért kellett lekapni, Benz már jöhetett volna legalább félidőben, Llorente meg Isco helyett, mikor gólokat kellett volna még szerezni? Hát...
Ceba-t lehozni hülyeség volt, de tök érthető a Llorente csere. Az első két játékos behozatalával frissített előre, ott próbálta megnyerni a meccset, de felállást váltott, ami nem nagyon nem jött be. Llorente kellett, hogy stabilizálj egy picit a középpályát (meg is történt), mert Isco hátrafelé nem sokat csinált. Nyilván az se segített, hogy Ramos megint flegmázott a 2. félidőben.
Case mellett miért kellett stabilizálni a kp-t itthon egy Espanyol ellen 1-0-nál a támadás kárára? Ha talál egy gólt az Espanyol, ki ment volna előre?
Itthon két CDM 1-0-nál?


Bilbaoban pedig szintén szintekkel lett rosszabb a játékunk az említett cserét követően.

Abban van valami, hogy gyengébb a padunk, ez tény. LV meg nagyon idegen Lopi alatt, szegényt rossz nézni. :(
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Demes » 2018. szeptember 23., vasárnap 14:57

Süti írta:Bilbao ellen Ceba helyett Case nagy öngól volt,
Sokat javult a játékunk miután Case beállt.
Süti írta: Llorente meg Isco helyett, mikor gólokat kellett volna még szerezni? Hát...
Vezetésre álltunk, nem kellett gól, a védekezésünk volt összevissza oda kellett ember.

LV Bale csere rossz volt annó igen.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. szeptember 23., vasárnap 14:53

Lopi nem mindig nyúl bele jól ez jogos, de azért a padon sincsenek most olyan lehetőségek, mikor pl ZZ egy Asensio-Hamesz-Isco pakkot be tudott hozni.

Lucast mondjuk lehet offolni lassan, ebben a játékban neki nincs nagyon helye, mondjuk engem nem zavar a keretben, ha elfogadja a szerepét. Vini gyereket azért lehetne tesztelni lassan, tavaszra meg ha van sütnivalója, akkor lehetne fegyverré formálni. De persze csak hazain. :)
Nem illik.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. szeptember 23., vasárnap 14:39

Bilbao ellen Ceba helyett Case nagy öngól volt
Miért? Case a világvégén játszott edzőmeccseket és pihentetni akarta, aztán a félidőben hozni kellett, mert 0 volt a középpályás védekezés. A második félidőben meg momentuma nem volt a Bilbao-nak. Az egy teljesen jó csere volt.
Ceba jó focit tolt tegnap, nem tudom miért kellett lekapni, Benz már jöhetett volna legalább félidőben, Llorente meg Isco helyett, mikor gólokat kellett volna még szerezni? Hát...
Ceba-t lehozni hülyeség volt, de tök érthető a Llorente csere. Az első két játékos behozatalával frissített előre, ott próbálta megnyerni a meccset, de felállást váltott, ami nem nagyon nem jött be. Llorente kellett, hogy stabilizálj egy picit a középpályát (meg is történt), mert Isco hátrafelé nem sokat csinált. Nyilván az se segített, hogy Ramos megint flegmázott a 2. félidőben.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 23., vasárnap 14:22

Bilbao ellen Ceba helyett Case nagy öngól volt, (Miután ezt fordítva eljátszotta szuperkupa döntőben....) Bale - LV szintén. Ezen kívül komoly meccsek nem voltak, de rendszeresne leül a focink cserék után.
Az alapjátékunk formás, de mivel rendszeresen poszton kívül cserél, az mindig borul. És javunkra válóan szerintem még sose jött be.

Ceba jó focit tolt tegnap, nem tudom miért kellett lekapni, Benz már jöhetett volna legalább félidőben, Llorente meg Isco helyett, mikor gólokat kellett volna még szerezni? Hát...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Demes » 2018. szeptember 23., vasárnap 14:20

Süti írta:Tetszik amit játszani akarunk, viszont rendre borzasztóan nyúl bele a meccsbe JLo. Ezen még azért nagyon van mint faragni. A cserék után teljesen szétesett a játékunk,és ez nem az első ilyen volt.
Nem az edző miatt esett szét a játékunk szerintem.

Labda nem volt az Espanolnál kb amig Ramos nem kezdett el felfele rohangálni ok nélkül mert annyira megnőtt az arca. Ezzel felborult kb minden és a hitetlen és töketlen Espanol is újból vérszemet kapott a végére már érezték hogy simán benne van az X ha ennyire semmibe vesszük az egészet. Igazuk is volt mert csak a kapufa mentett meg minket.

Szerintem ha Ramos teszi a dolgát ahogy kéne akkor ki tingli-tanglizzuk az utolsó 20 percet is mert az Espanol már csak a lefújást várta addig. A cserékkel meg nem volt baj.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: flori » 2018. szeptember 23., vasárnap 14:09

A rendre rosszul nagyon erős túlzás. A tegnapi változtatások nem jöttek be, amúgy szerintem jól szokott variálni.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 23., vasárnap 13:58

Tetszik amit játszani akarunk, viszont rendre borzasztóan nyúl bele a meccsbe JLo. Ezen még azért nagyon van mint faragni. A cserék után teljesen szétesett a játékunk,és ez nem az első ilyen volt.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2018. szeptember 23., vasárnap 13:46

Nem volt ez annyira gáz, tényleg meghatározó arcok pihentek minden poszton.
Az espanol nem akart kinyílni, sanszuk nem volt a gólszerzésre(leszámítva Ramos ajándék labdáját) nem is értettem igazán, miért nem kockáztattak többet, tök mindegy, hogy 2, vagy 3 a vége..
Engem csak Lucas Vazquez játéka irritál egy ideje, rendre úgy veszt labdát, hogy utána abból helyzet az ellenfélnek, támadásban meg nem tesz hozzá.
Simán hoznám helyette Vinit.

A jövő hét kemény lesz, a sevillánál önbizalomban nem lesz hiány, bár remélem ellőtték a puskaporukat ma. :mrgreen: Egyébként sokkal jobb meccset várok tőlünk, egyrészt visszatérnek a pihentetett játékosok, másrészt a sevilla nem fog így betömörülni, ellenük lehet majd játszani.
Aztán meg atleti! :)

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. szeptember 23., vasárnap 11:58

A meccset vegig dominalva nyertuk. Nem jottek golok, ugy igazan a helyzetek sem. Tegnap a cserekkel sem ertettem egyet. Oke, Benzema gyenge volt, de en eleve nem ertettem miert o kezdett, Mariano cserekent nem hozott most megvaltast, de jo lenne latni kezdokent meddig birja a tempojaval.
Amikor Isco lement, a beines kommentatorok is erosen ertetlenkedtek. Modricon latszott h elfaradt, Asensio a goljan kivul kb vegig leves volt. Akkor kellett volna a kp n frissiteni, kozepen eloszor, es utana elol, Modric-Asensio le, Llorente-LV be.
Isco es Odri nagyot mentek tegnap egyebkent, de soknakcereztem a beadasi kiserleteket, a 16-os kozepen nem nagyon probalkoztunk.
Akit en nagyon gyengenek ereztem az Ramos. Amennyire veszelyes elol, annyira hatul is. Ideje leszoktatni ezekrol az oncelu elore rohangalasokrol, mert szep es jo h majdnem lett belole egy golunk, de ha labdat veszitunk egy jobb csapat siman lekontraz minket. A masik a rengeteg hibaja amit hatul elkovet.
Nem tudom miert, de ha Courtoist latom a kapuban nyugodtabb vagyok

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. szeptember 23., vasárnap 11:33

Berti írta:Nehéz meccs volt és a keret is fel volt forgatva, nem kell itt senkit hibáztatni. Lényeg a 3 pont és hogy most is végig domináltuk a meccset.
Nekem Odri és Isco akik tetszettek.
Benzema az utolsó 3 meccsen megint soványka. Varane is nagyon máshol volt fejben.
Ja és még mindig Navast preferálnám kapuban egy ideig, pláne mikor komolyabban rotálva van a csapat.
Baloldalt nagyon hiányzott egy jó Marcelo.

Jó lesz az. A Sevillat szerintem megkenjük rendesen. :D

Karim szerintem most volt először kifejezetten gyenge. Mezőnyben is nulla volt szinte. Masik ket meccsen az megvolt meg. Látta a Bernabeu is. Itt az ideje hogy leuljon. Bár Mariano sem hozott megváltást, de itt van, nyomatni kell. Különben nehány alapembernek januarra vege lesz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Berti » 2018. szeptember 23., vasárnap 10:58

Nehéz meccs volt és a keret is fel volt forgatva, nem kell itt senkit hibáztatni. Lényeg a 3 pont és hogy most is végig domináltuk a meccset.
Nekem Odri és Isco akik tetszettek.
Benzema az utolsó 3 meccsen megint soványka. Varane is nagyon máshol volt fejben.
Ja és még mindig Navast preferálnám kapuban egy ideig, pláne mikor komolyabban rotálva van a csapat.
Baloldalt nagyon hiányzott egy jó Marcelo.

Jó lesz az. A Sevillat szerintem megkenjük rendesen. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég