Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 22., szerda 17:09

hehetheoriginal írta: Nem is ez a celja azt mondod.
Akkor mi a celja paszmek?
Oszinten kerdezem, vki magyarazza mar meg, mire gyartjak ezt a sok felesleges szart
Konkrétan odaírtam három dolgot az előző hszbe amire például való. Ezek a céljai ‘paszmek’.

Azzal nincs semmi gond se hogy azt szapulod aki túl sokat lát ebbe bele (lásd Xavi meg a labdabirtoklás esete), de hát nem ezt csinálod, minden hszedben magát a statot köpködöd. Attól hogy van aki nem tud összeadni, még nem az összeadás művelete a szar.

Süti: nem nézi ki lő, pont ezért alkalmazható erre, hogy kiolvashatod belőle hogy hosszú távon Valverde jobban lő mint mittudomén Camavinga.

Hogy hova mennek le, az meg attól függ melyik statisztikai modellező cég csinálta. Nyilván olyan szintig ahol még van videófelvétel, de vannak cégek akik mélyebbre is le tudnak. Két modellező cég xgje így nem lesz pontosan ugyanannyi, de hasonló értékek körül ingadozik (hosszú távon meg nyilván ugyanattól fogja mindenki venni a statokat, ez már most alakulóban).

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 22., szerda 17:00

golrick írta:
hehetheoriginal írta:akkor ismet csak azt tudom mondani, hogy ez az egesz semmire se jo, csak arra, hogy kitoltsek valami himihumival a musoridot meg telefossak vele a netet.
mi ertelme akkor? minek nyalazni ezt a sok adatot, amikor megnezel meccseket egymas utan es adatok, statok nelkul is levonod a kovetkeztetest.

mindenki tudta, hogy fejben ez a madrid a legerosebb egesz europaban.
de errol ugye nem csinal statot, mert hat nem robotok fociznak tudtommal...
Ez megint a sokadik szélmalomharcod. Ez egy stat a sok közül, ugyanarra való, mint a többi, segít hogy nagyobb rálátásod és infód legyen az adott meccsről.
Ez most olyan, mintha azon elégedetlenkednél, minek mérik a labdabirtoklást.
Süti írta: Egyébként ebben az xGben nézik hogy ki áll a labda mögött? Vagy csak az adott szituációt, szöget, távolságot, stb nézik?

Mert az se mindegy hogy Fede suhintja rá 18ról, vagy Hazard.
Le van modellezve, hogy 100 ilyen szituból hány lesz gól.
Nem, en azon elegedetlenkedek, hogy sokaknal ez az alfa és omega meg a tobbi stat
thereisonly1ronaldo

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. február 22., szerda 16:39

Azért hülyeségeket nem kell kitalálni róla. Kifejezetten dicsérni szokta a Realt, ami az építkezést, igazolásokat illeti.

És nem dzsi, egyáltalán nincs eltűnve, ugyanúgy peregnek az állandó műsorai az unibeten, mint korábban.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7310
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. február 22., szerda 16:23

realmadrid95 írta:
Realista24 írta:

Velunk lehet a legtobb nezettseget es kattintast generalni, es meg tobbet ha ugyanezt teszed szidassal vegyitve.
Ezen felul utalja is a Realt. El is mondta mar, hogy ez a tomerdektelen koltekezes evrol evre(?) jo, hogy azt eredmenyezi, hogy bleket nyerunk. A citynek sokkal nehezebb, mert ok az angol bajnoksagban jatszanak, nem holmi gyenge la ligaban, ami igazabol az angol masodosztalynak felel meg. Bayernre is azt mondta, hogy olyan, mint amikor a gazdag gyerek a milliardos apjaval bemegy a karacsonyi vasarba, de a city, mu, chelsea agyament koltekezese nem szamit.
Ezeket így komolyan lenyomta valamikor? :lol: Hát ez egy fogyatékosra vall ha true. Tegnap is olvastam olyan Poolos kommentet, hogy könnyű nekünk ilyen pénztárcával fiatalítani. Az mindegy, hogy többet költ egy Everton is kb mint mi az elmúlt 10 évet nézve, nem érdekes. :lol:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2023. február 22., szerda 16:23

Nekem semmi bajom vele, max. annyi, amit hehe is irt, hogy az ilyen tesibol felmentett kretenek megelnek belole, sot, mintha konyvesboltban lattam volna valami iromanyukat is, hogy igy nezd a meccset...

Az viszont engem is erdekel, hogy az eselyek szamitasanal meddig mentek "le"? Nyilvan egy megye 1-es szinten mas az xG, mint a profik kozott. De eselyes, hogy egy osztalynyi szintkulonbseg is torzitja az xG-t. Amit irtak is, pl. gondolom egy szabadrugasnak is van xG-je, nem mindegy hogy Juninho all ott, vagy CR a vege fele, amikor a hatekonysaga mar elegge hanyatlott.

Szerk. Megeloztek lenyegeben.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. február 22., szerda 16:22

De 100ból 100at Benzema lő? Vagy 100at Pista a megye 3ból? Vagy ez ilyen nagy átlag? Mert akkor egy Frankfurt 2,7es xG pl. messze nem ér annyit, mint egy madridi 2,7es xG...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 22., szerda 16:16

hehetheoriginal írta:akkor ismet csak azt tudom mondani, hogy ez az egesz semmire se jo, csak arra, hogy kitoltsek valami himihumival a musoridot meg telefossak vele a netet.
mi ertelme akkor? minek nyalazni ezt a sok adatot, amikor megnezel meccseket egymas utan es adatok, statok nelkul is levonod a kovetkeztetest.

mindenki tudta, hogy fejben ez a madrid a legerosebb egesz europaban.
de errol ugye nem csinal statot, mert hat nem robotok fociznak tudtommal...
Ez megint a sokadik szélmalomharcod. Ez egy stat a sok közül, ugyanarra való, mint a többi, segít hogy nagyobb rálátásod és infód legyen az adott meccsről.
Ez most olyan, mintha azon elégedetlenkednél, minek mérik a labdabirtoklást.
Süti írta: Egyébként ebben az xGben nézik hogy ki áll a labda mögött? Vagy csak az adott szituációt, szöget, távolságot, stb nézik?

Mert az se mindegy hogy Fede suhintja rá 18ról, vagy Hazard.
Le van modellezve, hogy 100 ilyen szituból hány lesz gól.

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. február 22., szerda 16:07

Realista24 írta:
MorataMartin írta:

Peet ennyire utálja a Real Madridot? Már máshol is olvastam hogy a faszi mindig a realon köszörüli a nyelvét és nem szeret minket. Az xgre mindig az szoktam mondani, hogy 8 év alatt 5 Bajnokok Ligáját nyertünk :D
Velunk lehet a legtobb nezettseget es kattintast generalni, es meg tobbet ha ugyanezt teszed szidassal vegyitve.


Ezen felul utalja is a Realt. El is mondta mar, hogy ez a tomerdektelen koltekezes evrol evre(?) jo, hogy azt eredmenyezi, hogy bleket nyerunk. A citynek sokkal nehezebb, mert ok az angol bajnoksagban jatszanak, nem holmi gyenge la ligaban, ami igazabol az angol masodosztalynak felel meg. Bayernre is azt mondta, hogy olyan, mint amikor a gazdag gyerek a milliardos apjaval bemegy a karacsonyi vasarba, de a city, mu, chelsea agyament koltekezese nem szamit.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. február 22., szerda 15:51

Egyébként ebben az xGben nézik hogy ki áll a labda mögött? Vagy csak az adott szituációt, szöget, távolságot, stb nézik?

Mert az se mindegy hogy Fede suhintja rá 18ról, vagy Hazard. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 22., szerda 15:48

Nem is ez a celja azt mondod.
Akkor mi a celja paszmek?
Oszinten kerdezem, vki magyarazza mar meg, mire gyartjak ezt a sok felesleges szart
thereisonly1ronaldo

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5357
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. február 22., szerda 15:33

Arra valóban nem használható hogy egy meccsen mi a ‘megérdemelt’ eredmény, de nem is ez a célja. A szögletek számát sem szokás szapulni, ez valamiért bekattant.

fejben dol el vagy ez mar generacios kulonbseg.

szamomra ezek erdekes statisztikak. nem adnak pluszt a meccset max megerositik azt amit lattam.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11244
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. február 22., szerda 15:31

Okádék peetet mintha mostanaban hanyagolnák az unibetesek meg a teljes terjedelem is. Lehet túl sok savat kaptak miatta. Vagy csak azóta is próbálja kibogozni,hogy nyertünk bl-t annyi xgvel
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 22., szerda 15:29

Tehat akkor tovabbra is jol gondolom, hogy az xG ugyan er valamit, de megis semmit, mert amig az egyik csapat csak arra kepes, hogy a tutit berugja vagy azt sem, addig mi kepesek vagyunk barhonnan barmikor golt loni.
Mondjuk ez hehe szavajárást használva igazi kétbites meglátás. Ha egy mutatóból nem olvasunk ki mindent ami történt a meccsen, akkor miért az a megállapítás hogy semmit se ér? Teljesen jól használható rövid és hosszú távon is, csak más-más dolgokra, és nem arra önmagában leírja a szituációt.

Ha egy csapat/játékos hosszú távon felül vagy alul teljesíti, ők jól/rosszul használják ki a saját helyzeteiket.

Ha rövid távon tér el a csapat a saját arányaitól (tehát pl a szokásosnál több xg-re több/kevesebb a gól), akkor RvN szóhasználatát idézve épp bedugult/kinyílt a ketchupos köcsög. Szintén hasznos arra, hogy megnézd egy konkrét helyzetnek mennyi volt az xg-je, és lehessen arról beszélgetni hogy az adott helyzet mennyire volt nagy helyzet, hiba, stb.

Arra valóban nem használható hogy egy meccsen mi a ‘megérdemelt’ eredmény, de nem is ez a célja. A szögletek számát sem szokás szapulni, ez valamiért bekattant.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 22., szerda 15:22

Ez nem végeredménykalkulátor, soha nem is akart az lenni. Az természetes, hogy a végeredmény nem tükrözi sokszor ezt a számot, a lövés és helyzetek gólra váltása minden embernél hullámzó. Például Vinicius, szezonra vetítve az xg-jének megfelelő gólt rúg, tegnap meg alig több mint nullára rúgott kettő gólt.
akkor ismet csak azt tudom mondani, hogy ez az egesz semmire se jo, csak arra, hogy kitoltsek valami himihumival a musoridot meg telefossak vele a netet.
mi ertelme akkor? minek nyalazni ezt a sok adatot, amikor megnezel meccseket egymas utan es adatok, statok nelkul is levonod a kovetkeztetest.

mindenki tudta, hogy fejben ez a madrid a legerosebb egesz europaban.
de errol ugye nem csinal statot, mert hat nem robotok fociznak tudtommal...

egy masfel percre jo csacsogni statokrol, ki mennyi golt lott, hany helyzetbol, aztan ennyit is er az egesz, max erdekesseg. de hogy komplett iparagak es megelhetesek, nagymellenyu nagypofaju kelejancsik meg dagadtpeetek mondokajabol kell alljon a futballszakma ezen resze, az kiabrandito. ezek a balfaszok egy egyeneset nem tudnak a labdaba guritani, aztan ezek magyarazzak el nekem, hogy mit kellene figyelni?
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 22., szerda 15:16

golrick írta:Például Vinicius, szezonra vetítve az xg-jének megfelelő gólt rúg, tegnap meg alig több mint nullára rúgott kettő gólt.
Tehat az eg vilagon semmi ertelme, csak lehet vele a szaksajtoban dobalozni. :mrgreen:

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 22., szerda 15:14

Realista24 írta:
Tehat akkor tovabbra is jol gondolom, hogy az xG ugyan er valamit, de megis semmit, mert amig az egyik csapat csak arra kepes, hogy a tutit berugja vagy azt sem, addig mi kepesek vagyunk barhonnan barmikor golt loni.
Ez a fajta meccsre szóló xg stat erre jó. Próbálják vele megmutatni, hogy a helyzetek alapján mennyi volt a két félnek az adott meccsen a várható gólja, mennyivel rúgtak többet vagy kevesebbet.

Ez nem végeredménykalkulátor, soha nem is akart az lenni. Az természetes, hogy a végeredmény nem tükrözi sokszor ezt a számot, a lövés és helyzetek gólra váltása minden embernél hullámzó. Például Vinicius, szezonra vetítve az xg-jének megfelelő gólt rúg, tegnap meg alig több mint nullára rúgott kettő gólt.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3404
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Yazid » 2023. február 22., szerda 15:04

Toti írta: En nem nagyon vagom ezeket, de ki a faszom egyaltalan az a Peet? Valami mesefigura? Vagy adni kellene a szavara? Vagy van rendes neve is, ha mar ilyen komolynak hiszi magat a muveszneven kivul?

Nemtudom milyen macskajancsi lehet, de en 2 jo mondatot nem olvastam meg rola.
Jaj tudom mar spileren szokott talan okoskodni :lol:

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Toti » 2023. február 22., szerda 14:58

En nem nagyon vagom ezeket, de ki a faszom egyaltalan az a Peet? Valami mesefigura? Vagy adni kellene a szavara? Vagy van rendes neve is, ha mar ilyen komolynak hiszi magat a muveszneven kivul?

Nemtudom milyen macskajancsi lehet, de en 2 jo mondatot nem olvastam meg rola.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 22., szerda 14:47

MorataMartin írta:
haszi írta:

Korrekt elemzés amúgy nagyon :agree:

Chris azzal is kezdi, hogy Real meccseket felesleges xG alapján értelmezni, mert rendre telibe kummantjuk ezeket a mutatókat :lol:
Peet ennyire utálja a Real Madridot? Már máshol is olvastam hogy a faszi mindig a realon köszörüli a nyelvét és nem szeret minket. Az xgre mindig az szoktam mondani, hogy 8 év alatt 5 Bajnokok Ligáját nyertünk :D
Velunk lehet a legtobb nezettseget es kattintast generalni, es meg tobbet ha ugyanezt teszed szidassal vegyitve.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

MorataMartin
Hozzászólások: 1537
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2023. február 22., szerda 14:41

haszi írta:
'shutterisland írta:

a sipszo utant meg nem hallgattam meg, ott mit mondd a barcas forma - chris - kompany trio ? :shifty:
Korrekt elemzés amúgy nagyon :agree:

Chris azzal is kezdi, hogy Real meccseket felesleges xG alapján értelmezni, mert rendre telibe kummantjuk ezeket a mutatókat :lol:
Peet ennyire utálja a Real Madridot? Már máshol is olvastam hogy a faszi mindig a realon köszörüli a nyelvét és nem szeret minket. Az xgre mindig az szoktam mondani, hogy 8 év alatt 5 Bajnokok Ligáját nyertünk :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 244 regisztrált és 0 vendég