Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. augusztus 6., csütörtök 11:26

Illarra:
Rotálásra jó, remélem nem megy el, kell a spanyol vér a csapatba + akit hoznak se lenne sokkal jobb nála. A baj nála, amit kiemeltem Casemironál, hogy megbízható, nah ez nála nincs meg. Sokszor azt is lehibázza, amit tud. Rotálásra oké.
A tegnapi meccset nem láttam, de ha valaki ad 15-20 milliót érte, azonnal el kell adni, az ő érdekében is. Nevetségesen keveset mutat. Lehet, hogy akit hoznánk se mutatna többet, de ennyit kb bárki hoz, akit 3 millióért veszünk, az is. De 15 millióért már talán olyat is hozhatnánk, aki jobban ráérez a dologra. (én pl nem értem, hogy Borja Valerot miért nem hoztuk még vissza. Mondjuk lehet nem akrana jönni...De ő abszolút megbízható lenne, tapasztalt, saját nevelés, spanyol...És talán már túl van azon a korszakán, amikor állandóan játszani akart, szerintem ő tökéletes igazolás lenne a padra.

Casemioval én is elégedett vagyok.

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2015. augusztus 6., csütörtök 11:21

Nekem az jött le az eddig látottakból,bár a tegnapi meccset nem láttam,hogy egész előszezonban csak a védekezést gyakorolta a csapat.
Támadások azok totál nullák.Semmi elképzelés semmi tudatosság szerintem.
Kiváncsi leszek a rajtra.
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. augusztus 6., csütörtök 11:11

Pepének komoly a sérülése? mit tudni?
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. augusztus 6., csütörtök 11:08

Lényegében vége az előszezonnak, ez a norvég meccs csak van.

Az eddigiek alapján a védelem nagyon okés. Tetszik ez a 10 méteres szabály (Marca lehozottt egy cikket, amiben azt írja, hogy Benítez azt gyakroltatja, hogy a csapatrészek között 10 méter legyen). Jó döntés, hogy először a védelmet kell rendberakni, mert arra aztán lehet építeni, és ugyebár azzal eddig gondok voltak.

Támadásnál még vannak hiányosságok, de ez érthető, hiszen az sokkal bonyolultabb, mint a védekezés, ki kell tapasztalni, betanulni, stb. Az első meccsig van 17 nap, ez alatt a feladat: több kombinációt vinni a játékba, megtanulni alap sémákat, majd ezeket a lehető legmagasabb fokozaton művelni. Eddig a labdabirtoklással nem volt gond, de az Audi Cup-on kicsit többet lehetett volna nálunk, a tiki-takásokat kivéve jó lenne, ha mindenhol legalább 55-60%-ban miénk lenne a labda. Lőttünk gólokat, de kevés volt a helyzet, és amikkel próbálkoztunk, azok még nem jöttek be, nem értették meg egymást a játékosok, és ami legfontosabb, hogy minden rohadt lassú volt. Ez persze írható annak is a számlájára, hogy sokáig nem volt James, aki nagyrészben irányítja a labda gyorsaságát a kapu előtt, meg annak is, hogy tét nélküli meccsen nem olyan pörgős a játék, mki csak 50%-on pörög, de főleg az a gond, hogy még nincs meg a megfelelő tudatosság, ezért rögtönözni kell, és ez több idő, mint amikor a játékos alapból tudja mit kell csinálni. Egy edzőnek, aki a Real Madridot edzi 3 hónap alatt BL győztes csapatot kell csinálnia, azaz Beníteznek még van több mint 2 hónapja, azután lehet jegelni, előtte nem érdemes.

Ami viszont bíztató a támadások terén, hogy szinte 0 begyakorolt elem nélkül is tudtunk gólokat lőni, ami annak köszönhető, hogy vannak egyéniségek, akik maguk el tudnak dönteni meccset, és nem azzal, hogy gólt, vagy gólpasszt adnak, hanem hogy mozgásukkal állandó passzlehetőségek, kitalálnak kombinációkat, irányítják a társakat (itt főként Ronaldo-ra gondolok, aki ugyebár savazva volt, de nekem nagyon tetszett a mozgása, a passzai, nem csak a kapu előtt). Azért egy CR-Bale-Karim-Isco-James sor magában is nagyon veszélyes az ellenfélre. A másik, hogy a beadások rohadtul hatékonyak, a góljaink nagy résza beadás után született.

Az eddigi meccsek azt érdemes kikövetkeztetni, hogy a védekezésünk nagyon ül(ni fog), Odegaard biztos nem lesz az első csapat tagja, Lucas ügyes, de hiányzik belőle a valami, ami pl. egy vele egy szinten álló Jesében megvan, és többek között ez teszi Jese-t jobb játékossá Lucasnál. Cheryshev eddig gyenge volt, de van benne valami, ami miatt megtartanám, Asesnsio szintén nagyon ügyes, a Bayern ellen is látszott, hogy nem egy kutyaütő. Egyikőjüket megtartanám, és lenne egy ilyen támadósor: CR/Asensio vagy Cheryshev, Benzema/Jese, James/Lyukas Vaskéz/Isco/Bale (2 posztra).
Cserecsatár nem kell, Jese nagyon oké, tavaszra ő lesz Karim helyett :mrgreen:

Bayern ellenihez:
Nem volt rossz, rosszabbra számítottam, a Bayern már egy kész taktikával, szinte fullos kezdővel nyomta, ez meg is látszott, de a védelem is álta a sarat, a támadásokat meg nem volt ki előkészítse, Cheryshev-Lucas együtt a Bayern ellen nem működik, külön-külön a nagyok mellett oké, de ha nekik kell nagyot alkotni, akkor az már nem megy. Isco meg kevés ha nincs olyan játékos mellette, aki direktebben játszik. Ennek tudatában kb. az volt, amit várni lehetett.

Casemiro:
Lehet én vagyok elfogult, de engem rohadtul meggyőzött. Imádom a keresztlabdáit, kicsiben nem tud nagyot alkotni, de lagalább pontos, amit tud azt nem hibázza el, védekezésben meg szintén jó, keményen odateszi magát, ami jó lehet, mert a Luca Toni nem egy romboló alkat. Rotálásra tökéletes, és sérülés esetén sem lennénk annyira meglőve, mint tavaly.

Illarra:
Rotálásra jó, remélem nem megy el, kell a spanyol vér a csapatba + akit hoznak se lenne sokkal jobb nála. A baj nála, amit kiemeltem Casemironál, hogy megbízható, nah ez nála nincs meg. Sokszor azt is lehibázza, amit tud. Rotálásra oké.

Kb. ennyit tudtam leszűrni eddig, ez első 3 meccsen már érződni fog valami, az lesz kiinduló pont, onnan kell majd rohamosan fejlődni, Atletit már meg kéne verni, de ha nem az se baj, de a Barca ellen már csúcsformában kell lenni.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13112
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. augusztus 6., csütörtök 9:35

wxyz írta:ez az isco fényezés meg...már neymaron is túltesz
Ezt azért remélem nem a fórumra értetted. Elég korrekten kezeli itt mindenki. Persze, az egyik legjobbunk, és milyen lehet, de szinte mindig mindenki leírja még a komoly hibáit...

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8048
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. augusztus 6., csütörtök 9:22

Nem értem miért nem lehetett kitolni a Tottenham elleni kezdőt a tegnap is? Valamilyen szinten értem: 2 meccs 2 nap alatt, bár a legtöbben 45 percet játszottak.
Meg azt sem értem a második félidőnek mi értelme volt? Mert ott jöttek-mentek a cserék, nem volt már ott semmilyen rendszer, felállás, taktika. Ez miben segíti a felkészülésünket?

Ami a két meccs alatt látszott: az alapkezdőnk (-Bale) továbbra is nagyon jó, bár milért is ne lennének azok, harmadik éve tolják együtt. A fiatalok nem mozogtak rosszul, gond nélkül be is lehetne dobni őket a LaLiga meccsek jó részén, azonban azokon a meccseken amik igazán számítanak 1.5 értelmes cserénk van a középpályától felfele. Az nem valami sok.

Danilo: eddig gyenge.
Casilla jobb, mint Navas, aki kézilabda kapusnak lenne jó: reflexek okésak, szinte mindent kiüt, de sokszor nem képes megfogni a labdát, beadásoknál kevés, tegnap is hol volt?
Cheryshev: remélem valaki sok pénzt ajánl érte, el kell engedni.
Arbeloa: ő már egy jótékonysági eset.
Jese: ő a 0.5 értelmes csere, remélem megtartja, és javítja a formáját
Illara: nem tudom minek van még mindig itt
Casemiro: a kicsik ellen elmegy, ha kap sok lehetőséget lehet belejön valamennyire, de sokat nem várok el tőle

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. augusztus 6., csütörtök 0:22

ha már egyéni villanásoktól kell várni a védelmek megbontását, akkor nem egyénekben kell keresni a hibát

ez az isco fényezés meg...már neymaron is túltesz

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. augusztus 5., szerda 22:44

ziro4vr írta:
numberone1 írta: De meg is jobb mint egy Lucasz Vaszkez
Mondjuk az egyik 30 misi volt, a másik meg mennyi is..2?
Ez az resze ok ebben igazad van, csak mi is tudnank igazolni 30 millas tamadot a padra vagy rotalasara. Kik vannak nalunk szelre akik megtudja bontani a vedelmet, rosszterdu CR, lassu James, Bale :lol: , Vaszkez?....csak az egy szem Isco. :roll:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. augusztus 5., szerda 22:40

wZoLee7 írta:Ami pozitív, az Carvajal, de rohadtul. Amíg így tolja Danilo kényelembe helyezheti magát a kispadon. Marcelo és Ramos is jól játszott. Tetszett hogy Modric végre pár percet játszott ott is ahol a helye lenne ebben a keretben.
Valaki viszont mondja meg hol van Bale :D Benitez a nagy madridi elemzésnél rájött, hogy nulla az ember?

Tökéletesen felesleges igazolás volt.

Azért várok egy pep ettől a világ legjobb edzője NSO cikket........még ma,vagy max holnap reggel 05:10 ig.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13112
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. augusztus 5., szerda 22:37

Ami pozitív, az Carvajal, de rohadtul. Amíg így tolja Danilo kényelembe helyezheti magát a kispadon. Marcelo és Ramos is jól játszott. Tetszett hogy Modric végre pár percet játszott ott is ahol a helye lenne ebben a keretben.
Valaki viszont mondja meg hol van Bale :D Benitez a nagy madridi elemzésnél rájött, hogy nulla az ember?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 5., szerda 17:03

dannen írta:mit vártatok? hogy szezon rajtra csoda játékot nyomunk? eddig 1 gólt kaptunk, egyszer kaptunk ki tizikkel, örülni kéne, mert ha nem így lett volna most az lenne a gond, hogy nem nyerünk/rúgunk gólokat stb..
Ne csak olvasd, ertsed is amit írtam.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 5., szerda 16:40

morientes írta:
nmate írta:Tudom hogy eddig nem jó, de szeretném ha ez változna. Élvezni is szeretnem a meccseinket.
Nem vagy egyedul asszem.Bár nem vagyunk sokan.A legtobb embert,(akinek nem inge ne vegye),csak az èrdekli hogy nyerjunk.Hogy hogyan az már nekik mindegy.
az ilyenek lesznek pl. cselszi drukkerek, egy real fan szerintem nem csak az eredmények miatt lett az, hanem szórakoztató játékot is vár
Kép

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. augusztus 5., szerda 16:33

nmate írta:Tudom hogy eddig nem jó, de szeretném ha ez változna. Élvezni is szeretnem a meccseinket.
Nem vagy egyedul asszem.Bár nem vagyunk sokan.A legtobb embert,(akinek nem inge ne vegye),csak az èrdekli hogy nyerjunk.Hogy hogyan az már nekik mindegy.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 5., szerda 16:10

Tudom hogy eddig nem jó, de szeretném ha ez változna. Élvezni is szeretnem a meccseinket.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. augusztus 5., szerda 15:39

Inkább csak eredményesek voltunk. Balenek is összejött az 5. meccsen.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 5., szerda 15:37

Amugy a tamadojatekra gondoltam konkretan.

Kíváncsi vagyok miként hat a csapatra hogy gyakorlatilag alig változott a keret. Remélem ezzel azt érjük el hogy a szokasos bajnokság eleji botladozasok elmaradnak.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. augusztus 5., szerda 15:34

Mondjuk az is csak a City ellen volt jó.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 5., szerda 15:31

Csak a jatek kepe legyen majd biztató, nem akarok sablonos csapatot látni. Mondjuk erre meg van idő, de igazabol a keret nem változott szinte semmit, szoval elobb varom mint anno Ancelottinal.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. augusztus 5., szerda 15:25

tucsoki írta:
___Samy___ írta:nem tudom volt-e már róla szó, de az nekem elég biztató, hogy az összes meccsünkön csak egy tizigólt kaptunk eddig, barátságos meccs ide vagy oda
Mike írta:biztató bizony. Talán végre a védekezésünk szintje is klasszis lesz, nem csak a védőink.
Sok csapat nem találja a góllövő formáját előszezonban, szezon elején. Többek közt mi sem. Ergo ilyesfajta következtetésnek nem sok értelme van.
Ez bem teljesen igaz, mert nekünk igazából helyzeteink nincsenek és nem a góllövés a problémánk, mert az csak a Milan és a Róma ellen nem ment. Egyedül a City meg az Inter ellen. volt pár kihagyott helyzet.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. augusztus 5., szerda 15:06

Viszont a támadásaink maga a gyötrelem. :hmmm:
na viszont ezt nem tudom, mert egy meccset nem láttam még, csak a gólokat
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég