Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

petiamadridista
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2015. január 8., csütörtök 14:59

Hogy ez a tegnapi meccs hogy lett 2 -0 azt nem értem még mindig. :D
A szögletgóljukon kívül nem is volt lehetőségük sem, a 11es egy baromi nagy vicc volt, ennyi erővel ez simán lehetett volna fordítva is, vagy x is.
A Barcas "but we had possession" összehasonlítással nem igazán értek egyet, mivel ott általában a nagy meccseken az ellenfélnek több helyzete volt mint a Barcanak, méghozzá jóval, mert voltak veszélyes kontrák (pl a Mou korszak végén az ElClassicók..). De ez a tegnapi rangadó olyan volt, hogy az Atletico 1 helyzetből 2őt lőtt, mi meg 2 helyzetből egyet sem.. :D
Vicc bazdmeg, és körübelül így akarták lehozni a Bl döntőt is, hála Istennek ott nem jött nekik össze.

Egyébként azt mondom, hogy hagyjuk a kupát a francba, tisztes helytállás legyen meg a Bernabeúban, ha tudják, akkor verjék meg az Atleticot, mondjuk 1 góllal, vagy legyen x, de nem kéne itt továbbjutni..
Amiben hátrányban van a Real Madrid mondjuk a Bayern vagy a Chelsea ellenében az a keret mélysége... Nincs alternatíva, lehet itt Chicaritozni, de ő nonszensz, nem tényező, ahogy a Khedira -Illara duó sem, Jesé meg most tért vissza egy hosszú sérülésből, Modric meg nincsen.. Ahhoz hogy a kupában egy Atletico -Barca kombón átverekedjük magunkat, ahhoz a védelemben sincs elég minőségi csere... Mindenki elfáradt, kicsit nyugisabb hónapokra van most szükség, ez a Január -február lehetne nyugalmas, egy derbi a bajnokságban ebben a két hónapban, meg a gyengécske Schalke elleni Bl meccs, a többit lazán be kell húzni megerőltetés nélkül, és ha kellően frissek a srácok, akkor meg is tudják ezt tenni.

Én is Realista és Csoki véleményét osztom, most nem kell erőltetni a kupát, (Jó hát ha összejön akkor összejön, ha nem nem..) inkább feküdjön rá a csapat a bajnokságra, az kötelező, a BL-ben meg ami a csövön kifér.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. január 8., csütörtök 14:19

nmate írta:A távoli lövéseinkből egy ment kapura (Kroosnak volt valami fos lövése kb kényszerből lőtt) meg egy ment mellé. Ezen kívül mindet blokkolták.
Pont átlőni a legnehezebb szerintem őket, mert kurva jól tolódnak a lövő játékosokra és megtámadják őket. Ezt a tolódást kell belőlük kikényszeríteni, észrevenni mikor ejtenek benne hibát és akkor pár passzal simán közel lehet kerülni, természetesen gyors egyérintős passzokkal a földön. A keret pedig képes lenne rá, csak akarni kéne meg odakoncentrálni.
rashidm írta:1. Bale az Bale
2. James mostanában nem meri ellőni, vagy tököl csak a labdával vagy nem tudom
Hámesz pedig kurva értelmetlen helyzetekben képes keresni a lövőhelyzetet.
Valami olyasmit kellene csinálni, hogy lövés helyett alá kellene löbbölni a védők mögé. :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 8., csütörtök 14:12

A távoli lövéseinkből egy ment kapura (Kroosnak volt valami fos lövése kb kényszerből lőtt) meg egy ment mellé. Ezen kívül mindet blokkolták.
Pont átlőni a legnehezebb szerintem őket, mert kurva jól tolódnak a lövő játékosokra és megtámadják őket. Ezt a tolódást kell belőlük kikényszeríteni, észrevenni mikor ejtenek benne hibát és akkor pár passzal simán közel lehet kerülni, természetesen gyors egyérintős passzokkal a földön. A keret pedig képes lenne rá, csak akarni kéne meg odakoncentrálni.
rashidm írta:1. Bale az Bale
2. James mostanában nem meri ellőni, vagy tököl csak a labdával vagy nem tudom
Hámesz pedig kurva értelmetlen helyzetekben képes keresni a lövőhelyzetet.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. január 8., csütörtök 14:10

Kerlon írta:
rashidm írta:Ezt az Atma-t szerintem átlövésekkel meg lehetne fogni, ott van Kroos (ha Modric egészséges lenne, akkor őt is ide sorolnám), akiknek tökéletes rugótechnikájuk van.
Kroos, Luka, Bale, James, CR... Egyedül a két 100as lődöz távolról, de nagyon vakon vannak. Amúgy Isco is elvállalhatná néha.
Nos, igen, Bale-t, James-t, CR-t nem írtam, mert:

1. Bale az Bale
2. James mostanában nem meri ellőni, vagy tököl csak a labdával vagy nem tudom
3. CR meg mostanában nem lő annyiszor távolról (vagy csak nekem nem tűnik fel, a szabadrúgásokról ne is beszéljünk)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27893
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 8., csütörtök 14:02

rashidm írta:Ezt az Atma-t szerintem átlövésekkel meg lehetne fogni, ott van Kroos (ha Modric egészséges lenne, akkor őt is ide sorolnám), akiknek tökéletes rugótechnikájuk van.
Kroos, Luka, Bale, James, CR... Egyedül a két 100as lődöz távolról, de nagyon vakon vannak. Amúgy Isco is elvállalhatná néha.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. január 8., csütörtök 13:59

Ezt az Atma-t szerintem átlövésekkel meg lehetne fogni, ott van Kroos (ha Modric egészséges lenne, akkor őt is ide sorolnám), akiknek tökéletes rugótechnikájuk van.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27893
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 8., csütörtök 13:58

Sőt én tovább is megyek: még a védekezésünkre sem lehet szerintem panasz. Ramos csinált egy faszságot meg egy szokásos benyelt szöglet, de azonkívül nem nagyon hibáztak. Varane kicsit foglalkoztatta magát, de ő ezt megteheti. :mrgreen:

Támadásban estünk vissza, mert se Ronaldo, se Benzema, se James nem tudja hozzátenni, amit ősszel hozzátettek a játékhoz. Bale-től meg már a meccsenként 2-3 veszélyes megoldás sem várható el úgy látszik...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. január 8., csütörtök 13:52

ez a 75-25 minden volt csak nem minőségi.
Ki mondta hogy az volt?

De nehéz itt néhány emberrel. Hagyjuk inkább.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: miro » 2015. január 8., csütörtök 13:51

KAG írta:De ezt a mi uraltuk a középpályát minek írja be bárki is? Ez valakit meglepett?? :roll:

Majdnem ugyanaz a szituáció áll fent a két csapat közt, mint, amikor mi öltük a focit még Mourinho első évében a Barca elleni meccseken.
Ott valakit meglepett, hogy a Barca uralta a középpályát?! Na ugye... És most az eredményeket nem veszem figyelembe. Csakis szigorúan a játék képét.
Annyi a különbség, hogy mi ennyire azért szvsz nem daráltunk.

Meg mit is magyaráztunk mindig, ha a Barca kikapott labdabirtoklás ide vagy oda. Talán valami olyasmit, hogy "feldughatják"
Hát mi is feldughatjuk. :/
+1. :salute:
ez a 75-25 minden volt csak nem minőségi.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 8., csütörtök 13:50

KAG írta:De ezt a mi uraltuk a középpályát minek írja be bárki is? Ez valakit meglepett??
Ki írta, hogy meglepődött?

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. január 8., csütörtök 13:42

De ezt a mi uraltuk a középpályát minek írja be bárki is? Ez valakit meglepett?? :roll:

Majdnem ugyanaz a szituáció áll fent a két csapat közt, mint, amikor mi öltük a focit még Mourinho első évében a Barca elleni meccseken.
Ott valakit meglepett, hogy a Barca uralta a középpályát?! Na ugye... És most az eredményeket nem veszem figyelembe. Csakis szigorúan a játék képét.
Annyi a különbség, hogy mi ennyire azért szvsz nem daráltunk.

Meg mit is magyaráztunk mindig, ha a Barca kikapott labdabirtoklás ide vagy oda. Talán valami olyasmit, hogy "feldughatják"
Hát mi is feldughatjuk. :/
ZIDANE

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. január 8., csütörtök 13:32

Miénk volt a középpálya, ezen kár vitázni. :roll: Nem mondtam, hogy uraltuk a meccset, mert ők irányítottak mindent. De a középpályát átengedték és az a miénk volt. Ezt azért hoztam elő, mert sokan itt keresték a hibát, pedig nem itt volt.
A 16-osnál állt meg a tudomány,körbeadogatták mint kéziben a hatosfalat,de érdemben nem jutottak előre.A támadósor szar volt,ez az igazság.Akár Ronaldo nélkül,akár később vele.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. január 8., csütörtök 13:31

Középpályán megfogtuk őket, de ők is megfogtak minket. Nem nagyon jutottunk el passzal 25 méteren belülre. Ott azonnal lefogtak minket, létszámfölénybe kerültek, és labdát vesztettünk. Ők nem is törekedtek ennél többre. Éppen ezért én nem mondanám azt, hogy uraltuk a meccset.
Azért a 75-25-ös labdabirtoklási arány nem azt mutatja, hogy nem mi uraltuk volna a középpályát. A fölény meddő volt, de nem akartunk mást, mint a pályán rápihenni a hétvégi bajnokira.
Valóban bosszantó, hogy 2/2 lett, de ziccerekkel mi sem büszkélkedhettünk.
Nálunk 1/0-át írnék, de igazából lényegtelen.

Nmate azért érti, hogy mire gondolok, szerencse :mrgreen:

Amúgy meg kapjátok be. Peace :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 8., csütörtök 13:28

Matt009 írta:Középpályán megfogtuk őket, de ők is megfogtak minket. Nem nagyon jutottunk el passzal 25 méteren belülre....Maradjunk annyiban, hogy nem nyerte meg egyik fél sem a kp-t.

Most akkor mi van? :lol:

Miénk volt a középpálya, ezen kár vitázni. :roll: Nem mondtam, hogy uraltuk a meccset, mert ők irányítottak mindent. De a középpályát átengedték és az a miénk volt. Ezt azért hoztam elő, mert sokan itt keresték a hibát, pedig nem itt volt.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. január 8., csütörtök 13:23

nmate írta:Szerintem R24 arra gondolt, hogy a középpálya a miénk volt, ott megfogtuk őket, de elől hiányzott a plusz. Sem Bale sem Karim nem tudtak lövőhelyzetet kialakítani, amikor meg odakerültek volna 1-1 alkalommal, elbaszták. Szóval tegnap szerintem is a támadósor mondott csődöt, meg Ramost ezúttal sikerült meghülyíteni olyan módszerekkel amikbe nekünk nem kéne belemenni (tizi). Van az a mondás is, hogy hülyével ne vitatkozz, mert lesüllyedsz a szintjére és legyőz a rutinjával. Na így jártunk tegnap, belesétáltunk az AtMa csapdájába, közben a koncentráció teljes volt jelen a csapatnál.
Középpályán megfogtuk őket, de ők is megfogtak minket. Nem nagyon jutottunk el passzal 25 méteren belülre. Ott azonnal lefogtak minket, létszámfölénybe kerültek, és labdát vesztettünk. Ők nem is törekedtek ennél többre. Éppen ezért én nem mondanám azt, hogy uraltuk a meccset. Maradjunk annyiban, hogy nem nyerte meg egyik fél sem a kp-t. Az Atma tudta, hogy majd összejön valahogy egy gól. Valóban bosszantó, hogy 2/2 lett, de ziccerekkel mi sem büszkélkedhettünk. Ilyen alapon itt kis túlzással 0/0. Nekik ez az egyetlen győzelmet hozó játékmódjuk ellenünk. Nem őket kell hibáztatni, hogy csak azt játszották, amivel esélyük volt (mi is ezt tettük a BM ellen, aztán végül kivertük őket), hanem okosan meg kell találni a gyenge pontjukat, nehogy belesétáljunk a csapdába, mint már tettük azt ebben a szezonban 3x.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27893
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 8., csütörtök 13:07

Már egy ideje a támadó részben érzem én is a válságot amúgy. Értelmes kontrájuk nem volt, mert mindig sikerült megakadályozni őket és a kp meg a védelem nagyjából rendben volt, de elöl nem voltunk elég aktívak vagy pontosak (beadások).
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. január 8., csütörtök 13:06

Viszont egyet kérek! Ha ki is esünk, akkor az Atletico üsse ki a barcát is! Aztán a döntőben kapjanak ki a Valenciától.
Aztáán Perez küldjön minden fórumozónak tisztelet jegyet a classicora,a díszpáholyba :D

Amúgy Marcelo tegnap nem volt rossz,és innen Kerlonnak,még 2-3 jó beadása is volt :)
Amúgy majd most jön az,hogy a barca simán szétb**a az atmat a hétvégén mint a múltkor...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. január 8., csütörtök 13:04

Szerintem R24 arra gondolt, hogy a középpálya a miénk volt, ott megfogtuk őket, de elől hiányzott a plusz. Sem Bale sem Karim nem tudtak lövőhelyzetet kialakítani, amikor meg odakerültek volna 1-1 alkalommal, elbaszták. Szóval tegnap szerintem is a támadósor mondott csődöt, meg Ramost ezúttal sikerült meghülyíteni olyan módszerekkel amikbe nekünk nem kéne belemenni (tizi). Van az a mondás is, hogy hülyével ne vitatkozz, mert lesüllyedsz a szintjére és legyőz a rutinjával. Na így jártunk tegnap, belesétáltunk az AtMa csapdájába, közben a koncentráció teljes volt jelen a csapatnál.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11212
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. január 8., csütörtök 13:00

Sastre írta:viszont a játékosaink így nem pihennek, ami ugye a kupa feladásának a célja lenne... fck logic :hmmm:
Hát majd amikor a barca az atletico-val meccsel akkor játékosaink pihennek,meg amikor elődöntő lesz a kupában,meg döntő... Biztos nem úgy küldi ki őket Carlo,hogy szépen észrevétlenül kapjunk ki, max mondja,hogy probáljunk meg nyerni,de ha nem megy nem kell erőltetni.

Tavaly elengedtük a ligát a decimáért,persze azt se szándékosan buktuk el,csak nem erőltettük nehogy valami cink legyen a döntőre, idén egyszerűen szükséges elengedni a kupát mert túl nehéz a sorsolás,szerintem a bl-be is könnyebben jutnk be a 4 közé mint itt, annyit meg nem ér az egész,hogy ezért pontokat bukjunk majd a bajnokságban...ettől függetlenül biztos vagyok benne,hogy jövőhéten becsületből nekik megyünk,ha sikerül le a kalappal,de ha nem nincs semmi baj.

csak magamat ismétlem,de erre a hullámvölgyre nagyon nagy szükségünk volt,kicsit halhatatlannak tűntünk már év végére...tudjuk hogy járt ezzel a titulussal a barca meg a bayern a bl-ben amikor címet akartak védeni...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: miro » 2015. január 8., csütörtök 12:57

Realista24 írta:2/2 volt tegnap az Atma mérlege.
Ezt leszámítva helyzetük sem volt, a csapat, ebben a fostalicska felállásban is uralta a meccset.
Ugyanannyi kapura lövésük volt ezzel az undorító taktikával mint nekünk,és semmit nem uraltunk,kaputól 35-40 méterre tologattuk a labdát,az ég világon semmi veszélyességgel.Ez inkább tanácstalanság volt.
Barcelona2.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég