Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. augusztus 4., kedd 21:56

Buitre írta:új arcokról/fiatalokról:

Danilo csalódás, az ok hogy az elején van még nálunk, de attól független amit és ahogy tesz a pályán. Carvajal megeszi, már csak azt nem értem, mi került benne annyiba...

Casemiro: vannak jó dolgai, de körülményes és lomha, olyan mint Emerson volt 35 évesen...

Lucas V. nem ügyetlen, de teljesen súlytalan ide, nincs helye.

Cheryshev is kevés ide, ha nem leszünk ki számban pár laposabb meccsen elfér, de élesben nem tényező

A két fiatal közül Asensio mutatott értékelhetőt, és ígéretes, gyors, technikás, önbizalma is van. Tetszett!

Jesét meg nyomatni kell, mert a legnagyobb hátránya a játékpercek hiánya. Nyomatni kell idén amikor csak lehet, szélsőnek és 9-esnek is lehet, csak játsszon eleget. Belőle még mindig lehet nálunk valaki!
Egyetértek,én is így láttam....talán jesé az akit jobban ütnék,sokkal több van benne.....bár elkezdte összeszedni magát,
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. augusztus 4., kedd 21:54

ziro4vr írta:
wZoLee7 írta:Milyen volt a meccs? Érdemes megnézni?
Bőven elég, ha majd a döntőt megnézed.
akkor megnézem a gólokat csak, meg talán valami összefoglalót
ami érdekelt volna igazán az a Modric nélküli játék, Daniló, és Bale...Ahogy olvasom Danilo még mindig semmi, pedig elhihetitek, nyomni fogják és Carvajal simán másod hegedűs lesz miatta

Avatar
Buitre
Hozzászólások: 1363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:35
Kedvenc játékosaid: Valderrama, Valerón, Butragueño
Tartózkodási hely: Biharugra/Nagyvárad

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Buitre » 2015. augusztus 4., kedd 21:49

új arcokról/fiatalokról:

Danilo csalódás, az ok hogy az elején van még nálunk, de attól független amit és ahogy tesz a pályán. Carvajal megeszi, már csak azt nem értem, mi került benne annyiba...

Casemiro: vannak jó dolgai, de körülményes és lomha, olyan mint Emerson volt 35 évesen...

Lucas V. nem ügyetlen, de teljesen súlytalan ide, nincs helye.

Cheryshev is kevés ide, ha nem leszünk ki számban pár laposabb meccsen elfér, de élesben nem tényező

A két fiatal közül Asensio mutatott értékelhetőt, és ígéretes, gyors, technikás, önbizalma is van. Tetszett!

Jesét meg nyomatni kell, mert a legnagyobb hátránya a játékpercek hiánya. Nyomatni kell idén amikor csak lehet, szélsőnek és 9-esnek is lehet, csak játsszon eleget. Belőle még mindig lehet nálunk valaki!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 4., kedd 21:38

wZoLee7 írta:Milyen volt a meccs? Érdemes megnézni?
Bőven elég, ha majd a döntőt megnézed.
Nem illik.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. augusztus 4., kedd 21:36

Milyen volt a meccs? Érdemes megnézni?

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. augusztus 4., kedd 21:28

Ezt a Bentalebet szivesebben elnézegetném nálunk,mint egy két arcot,akiket ki tudja ki miért hozott ide....és mennyi csúszópénzért.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
miVida
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2013. augusztus 3., szombat 11:11
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema (Marcelo,Kovacic,Kroos)
Kedvenc csapatod: Real Madrid (DVSC, Francia válogatott)
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: miVida » 2015. augusztus 4., kedd 20:47

Jesét ezután bármikor bevenném akár az első csapatba is ha valaki hiányozna a támadó szekcióból, de nálam mindenképpen ELSŐ CSERE ha valakit le kéne hozni onnan :taps: bale csak második... esetleg :vivo:
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?

Courtois - Odriozola-Ramos-Varane-Alaba - Kovacic-Kroos - Isco - Hazard-Mbappé-Asensio

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. július 30., csütörtök 23:01

Nekem tavaly is sok volt a BBC a pályán, most is az, tetszőleges embert ki kellene hagyni belőle (én Bélára szavaznék).
Abszolút egyetértek. Nemcsak védekezésben kevesek (ugye CR és Bale nem igazán lépnek vissza védekezni, Benzema még megoldaná, de ő van legelőrébb), de támadásépítésben is karcsúak nagyon. CR cselei a pálya középső harmadában céltalanok, tempót vesztünk vele, a támadóharmadban meg annak is örülni kell, ha nem veszti el... Összjátéka is gyér, bár, ha rajta csak áthalad a laszti, akkor nincs nem lóg ki, de ő nem tud/nem akar kezdeményezni. A beindulásai viszont világklasszis szintűek, talán a legjobbak a világon. Sikeresen átképezte magát középcsatárrá. Ott kellene erőltetni, amolyan hamis 9-esként. Minden más feladatkörre vannak jobb embereink. Balere szót vesztegetni is felesleges. Nettó nulla mind védekezésben, mind támadásban, mind taktikailag, mind akarásban. A mintapéldája annak, hogy valaki csak kiviszi a mezt a pályára.

Amikor bejöttek a játszani tudó emberek, akkor elkezdtünk jól játszani. Nem véletlen, hogy Marcelo, Isco és James érkezésével a nagyágyúk nélkül is beszorítottuk a Milant. Oké, ők is végrehajtottak pár cserét, de látványos volt, ahogy átvettük a kontrollt a vége felé. Ha a pályán lesz egyszerre a Marcelo, Kroos, Modric, Isco, James 5-ös és előttük lesz egy gólerős ember, azaz CR, akkor bárkit lesimázhatunk. De nekik a pályán kell lenniük együtt. A kreativitást és a váratlant ők biztosítják, erre kell építeni, nem a sebességre.

Casemiroról az a véleményem, hogy még mindig a legjobb opciónk a Kroos/Modric pótlására. Nem sokat fejlődött, előre súlytalan, de nem várhatjuk el azt, hogy egy Modric/Kroos kaliber a padon üljön. Őszintén szólva azon a véleményen vagyok, hogy jobb kp-sort, mint ami nekünk van, nehéz összehozni. Ha 4-3-3-at akarnánk játszani, akkor talán egy Vidal még elfért volna, de erről sem idén, sem tavaly nem volt szó. Casemironak és Illarának/Silvának elégnek kell lennie hosszútávon a két nagy pótlására. Nyilván tudni kell, hogy melyik csapat ellen, kit lehet pihentetni, és amennyit lehet, pihentetni a két nagyot. Nem a két középső kp-snak kell a helyzeteket kialakítani, hanem az elől lévőknek. Bőven bele kellene, hogy férjen a meccsek 2/3-án egy Casemiro játéka.

Danillo komolyabb véleményezésével megvárom októbert legalább, de eddig nem tetszik. Carvajal jobb.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. július 30., csütörtök 21:36

TheBull6 írta:Az nem kell, hogy a meccs végén az ellenfél rohamoz és legyen egy arc, aki elszórja a labdákat és ne tudja megtartani őket. Szerintem ez nem kell. Főleg egy kiélezett meccsen nem kell ez és sajnos perpill ilyen embereink vannak a keretben. Ha szarban lesz a haza egy meccsen és kell a lendület lesz egy Isco/James és Jesé akitől várhatunk valamit, ezek közül is inkább az első kettőtől, mert Jesé szép és jó hogy itt tolja most a felkészülési időszakban meg minden, de majd komolyabb meccsen kellene ezt látni tőle. Arról ne is beszéljünk, hogy mondjuk eredményt akarunk őrizni egy idegenbeli BL meccsen majd vagy valami, aztán a fáradt Modric-Kroos helyett milyen arcok fognak beszállni :/
istimester írta:Casemiron nem kellene rugózni, ha 2. számú cserének szánnánk középre. Kell egy ilyen aránylag bunkó, sokat szabálytalankodó arc, aki rendszeresen el tud vinni a meccsek végén 20 perceket.
Olvasni. Értelmezni.

RMCF kiefejtette a lényeget.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. július 30., csütörtök 21:16

Casemiro lesz a mi Khediránk, legalább is szerepkörben. Annyi lesz a különbség hogy a brazil gyorsabb, jobban passzol és lő, és kb minden másban is jobb :D
Nem ülhet a padon 2 Modric meg 2 Kroos. A következő 2 hétben végleg vagy kölcsönbe fog kerülni pár arc, mint pl a két Lucas, szerintem Illarranak is meszeltek. A kp-ra vagy vesznek egy csere embert, vagy amennyiben kell Isco fog ott játszani. Előre 4 posztra úgy is lesz egy CR, Bale, Benzema, Isco, James, Jesé, Cheryshev. Ennyi és ilyen játékosokkal ezt simán meg kell oldani, a taktikát kell úgy kialakítani, hogy működjön a keret és akkor nem lesz gond. Csodát én továbbra sem várok, de mindenképp jobb meccseknek kell jönniük.

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1266
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2015. július 30., csütörtök 21:12

Lehet Casemirozni, de azt is meg lehet nézni, hogy például CR mit csinált a legutóbbi két meccsen. Most szerintem a csapat egyik leggyengébbje volt az észrevehetetlen Benzema mellett. De mondhatnám a másik aranylábút, a 100 milliós Bélát is, szép, hogy erre akarjuk építeni a csapatot. Az egész fórum ordít, hogy milyen szar, meg szerintem külföldön is ez a vélemény, csak két ember gondolja másképp, viszont ők vannak döntéshozó pozícióban. Nekem tavaly is sok volt a BBC a pályán, most is az, tetszőleges embert ki kellene hagyni belőle (én Bélára szavaznék).
A másik csalódás egyértelműen Danilo, már az elején feltűnő volt, hogy minden beadást emberbe rúg, azóta más hiányosságok is előjöttek szép sorban. Védekezésben tűrhető, de ennyi. Arbeloa.2. Azt hittem, verseny lesz Carvajallal, de kb. fényév különbség van a két ember között. Egyenlőre úgy néz ki, hogy ezt is megkajáltuk.

A kapusok szerintem jók lesznek, a védőkkel sem kellene gondnak lenni. Nacho több játéklehetőséget kaphatna, mondjuk Arbeloa rovására (utóbbi miért van még mindig itt ?)
Isco, James, Jesé kombinációit öröm nézni, szemre tetszetős, de kérdés, nagyok ellen mire lesz elég. Casemiro jó kiegészítő lehet Modric, Kroos mellett, helyett (természetesen alacsonyabb szintet képvisel), de néha kell egy ilyen kemény kölyök. Annak idején például a Dortmund elleni BL meccsen idegenben vele stabilizáltuk a középpályát 2:0ás vesztes állásnál, továbbjutást ért. Szerintem a legjobb meccse volt, szinte minden támadást megakasztott így vagy úgy, nem kímélve senkit. Mivel ilyen típusú középpályásunk nem nagyon van a keretben, szerintem szükség van rá, mert a helyzet néha úgy alakulhat. Ebben a visszahozott szélső gyerekben is van fantázia, szerintem kis meccseken simán bevethető lesz. Tele a keret az eggyel vagy kettővel régebbi kiadású Castillásokkal, és ez tetszik, mert a saját nevelésekkel mindig elfogultabb vagyok.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. július 30., csütörtök 21:04

Szerintem ez nem kell. Főleg egy kiélezett meccsen nem kell
Szerintem Isti nem a kiélezett meccsekre gondolt,abból viszonylag kevés van a szezonban lejátszott kb 60 meccsből,talán 10-15. A többin kellene,ahol lehet pihentetni kroos és lukát.....ezt már CA-nak is megkellett volna tennie,egyszerűen az olasz átaludta a tavalyi évet a padon,nem is értem mi történt ott.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Luigi-K1
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:16
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Luigi-K1 » 2015. július 30., csütörtök 20:59

Hát igen... Bale megint csak lehozta a szokásos gyenge meccsét...
Nem tudom,hol kellene játszania,hogy értékelhető teljesítményt nyújtson(balhátvéd :mrgreen: )
Ebben a Lucas Vázquezben mit látnak,azt nem tudom...
Persze senki sem emelkedett ki,az egész 90 (+) perc langyos volt...
Én láttam az összes felkészülési meccset élőben,de finoman fogalmazva sem fogott meg a játéka...
A mai és a Roma elleni meccs valóban gyenge volt,de a másik 2 teljesen rendben volt...
Viszont a büntetők ma egész jól sikerültek! :D
Courtois---- Carvajal-Militao-Alaba-Mendy-----Valverde,Casemiro,Modric-----Vinícius--Benzema-MBappé


Több ezer telefonszámot tudok fejből. Csak azt nem tudom, melyik kié...

„Csak a kisember tart rendet. A zseni átlátja a káoszt"

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2015. július 30., csütörtök 20:34

istimester írta:Casemiron nem kellene rugózni, ha 2. számú cserének szánnánk középre. Kell egy ilyen aránylag bunkó, sokat szabálytalankodó arc, aki rendszeresen el tud vinni a meccsek végén 20 perceket.
Az nem kell, hogy a meccs végén az ellenfél rohamoz és legyen egy arc, aki elszórja a labdákat és ne tudja megtartani őket. Szerintem ez nem kell. Főleg egy kiélezett meccsen nem kell ez és sajnos perpill ilyen embereink vannak a keretben. Ha szarban lesz a haza egy meccsen és kell a lendület lesz egy Isco/James és Jesé akitől várhatunk valamit, ezek közül is inkább az első kettőtől, mert Jesé szép és jó hogy itt tolja most a felkészülési időszakban meg minden, de majd komolyabb meccsen kellene ezt látni tőle. Arról ne is beszéljünk, hogy mondjuk eredményt akarunk őrizni egy idegenbeli BL meccsen majd vagy valami, aztán a fáradt Modric-Kroos helyett milyen arcok fognak beszállni :/

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. július 30., csütörtök 20:14

Casemiron nem kellene rugózni, ha 2. számú cserének szánnánk középre. Kell egy ilyen aránylag bunkó, sokat szabálytalankodó arc, aki rendszeresen el tud vinni a meccsek végén 20 perceket.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13162
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. július 30., csütörtök 19:43

Következő meccs...ha akkor is ugyan azon a poszton ugyan úgy kezdő lesz akkor feladtam a reményt

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2252
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: chronic » 2015. július 30., csütörtök 19:42

Ugyan nem voltak jó a körülmények, és valóban csak egy felkészülési meccs, de hát borzasztó volt. Kb mint a januári meccsünk. Bale sehol sem lesz jó, egyszerűen szar. Ennek a csapatnak valahogy mindig sikerül találnia egy féket aki kedvére vetheti vissza a teljesítményt. Sehogy sem lesz jó, csak úgy ha valaki lerúgja egy fél évre, de akkor meg elfáradnának Iscoék a szezon végére. Facomat. Danilo nagyon darabos, de én már megfigyeltem a Bayern ellen is tavasszal, labdakezeléssel is gondjai vannak. Egy 30 millás brazilnak. :lol: Persze, még nem illeszkedett be meg bla-bla. A mozgása akkor se kéne,hogy egy megye kettes jobb bunkóéra hajazzon. Mindegy, Carvajal nem fog neki hagyni teret ha így játszik a spanyol mint a felkészülés alatt. Annyit elértünk,hogy 30 misiért hoztunk egy olyan arcot akivel lehet rotálni a spanyolt nyugodt szívvel, és nem a gyökkettő Arbeloát kellesz nézegetni. De ahogy látom, balosra marad a jó öreg Alvaro második számúnak. :lol:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7384
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. július 30., csütörtök 19:17

Bale meg lófasz, ha nála a labda elrontja vagy csak lassítja a csapatot, mert totál alkalmatlan a 10-es posztra IS. Igen is, mert lassan sehova sem lesz jó. Jósolok neki még két évet, aztán valami vicc összegért fogják elüldözi a helyi drukkerek
Nem láttam a mai meccset, de akkor látom semmi nem változott.
Továbbra is egy szaros gólpasszra futott neki 4 meccs alatt, ennyit Lucas Vazquez is letett. Nem tudom felfogni, egyszerűen nevetséges hogy nem látják hogy mindenhol kevés, nem is akarják látni. Ezt lehetetlen nem látni. Jövőre azért csak elüldözik remélem. :roll:
Love football, hate antifa.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. július 30., csütörtök 19:06

Az csak whoscored legjobban értékelte csapatába került be. A csoportjuk sem volt erős, ha jól emlékszem és utána még megkapták a Baselt... Azt szerintem nem kell túl komolyan venni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. július 30., csütörtök 18:49

Egyébként rejtély számomra, hogy Casemiro mit művelt a Portóban, ami alapján beválasztották az év BL. csapatába??
Real kölcsönjátékos volt, és rúgott egy szép szabadrúgásgólt (ha jól emlékszem a Bayernnek). A négerposzton ez általában elég szokott lenni...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 241 regisztrált és 0 vendég