Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6660
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2014. április 30., szerda 19:23

Olyan,hogy egy Real Madrid drukker elégedett legyen,ritka. :roll: Mindig van valami kifogásolni való... már megszoktam.

Nem kaptunk gólt a Bayern ellen 180 perc alatt,megöltük a focijukat,mi meg rúgtunk nekik ötöt,csúnya bunkerfocit játszó Real Madrid,fúj... :D
:goat:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11244
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. április 30., szerda 19:22

sander írta: Soha nem leszünk még elégedettek ? :hmmm: 12 évig nem jutottunk be a döntőbe...
Már most megmondom, ha esetleg megnyernénk ezt a kiírást a következő probléma az lesz ,hogy nem vagyunk korszakos csapat, a Barcásoknak is ez lesz az egyetlen fegyvere és jó pár madridista ezt meg is fogja kajálni... Akármi történjen a döntőben, Ancelotti jóval felülmúlta az elvárásokat már most...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Ramioli
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2014. március 23., vasárnap 17:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, , Redondo, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Ramioli » 2014. április 30., szerda 19:21

Ryel írta:
Matt009 írta:Én nem azt mondtam, hogy a meccsen voltak jobbak, hanem alapból erősebbek, mint mi. Mert még mindig a gyengébb csapat adja fel a saját játékát, és mi bizony feladtuk azt. Még akkor is, ha ez a játék passzol leginkább a csapathoz.
Az meg, hogy mi voltunk a legjobbak, mert megnyertük?
Nem akarok beleszólni (dehogynem :vivo: ), de szerintem elég durván elbeszéltek egymás mellett.

Mi számít jónak, erősnek? Abszolút nem mindegy hogy miben, milyen időintervallumot vizsgálva, és milyen kontextusban.
Tegnap labdabirtoklásban, kapuralövésben is gyengébbek voltunk a Bayernnél, de kidolgozott helyzetekben, taktikában, védekezésben, morálban és győzni akarásban klasszisokkal jobbak voltunk, és ezt az eredmény is tükrözi, ezek közül van ami mérhető dolog, van ami szubjektív.

Csak egy példa kedvéért. Jobbak vagyunk mint a Dortmund? Tavaly szénné szívattak minket, majd következő meccsen még így is majdnem visszajöttünk, idén pont fordítva volt.

A foci egy szubjektív sport ami ezer és ezer változótól függ, vannak esélyek, de mindig mást kapunk, ettől szép és ettől élvezzük, ahogy egy szerencsejátékos is bedobálja az aprót a félkarú rablóba.

------------------------------------------------
Mit értesz az alatt hogy feladtuk a játékunkat?
A fociban két dolgot lehet kontrollálni csapatszinten a labdát és a területet, ezekben rengeteg taktikai elem segít a passzpontosság, a presszing, a lokális emberfölény, a védelmi vonal magassága, az ellenfél játékosainak kihúzása a pozíciójukból, a pontrúgások kiharcolása és még sorolhatnám.

Nekem a Real Madrid azt jelenti, hogy szerezzük meg a bogyót és a lehető leggyorsabb és leghatékonyabb és a lehető legszebb módon juttassuk el az ellenfél kapujába, rúgjunk mindig legalább eggyel többet mint az ellenfél, és nem érdekel hogy ezt reaktív kontrajátékkal, pontrúgásokkal, az ellenfél hibára késztetésével vagy egyéni villanásokkal érjük el.

Ugyanúgy élveztem a Dortmund elleni 3-0-át ahol a labdát kontrolláltuk és ugyanúgy élveztem a tegnapit, ahol a területet. Melyik a mi játékunk?
2 meccsen ha kap 7-8 gólt a bayern egy szót nem szólhat , nem kérdés ki a jobb csapat jelenleg , értelmetlen lenne azon vitázni ki mit ad fel, focizni kell mindenki ahogy tud, és abból kijön vagy győzelem vagy vereség..pályán meg kell oldani egy csapatnak a dolgokat.. ezért fizetik a játékosokat.. és a gólok számítanak, abban meg berámoltunk egy rakattal az báyernestűl Bundesligástul megettük mindet. :mrgreen:

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: sander » 2014. április 30., szerda 18:55

Amit én észrevettem a csapaton az az hogy idén elkezdtünk két fajta taktikát játszani. Az egyik a labdatartásos több passzos játékunk amit olyan csapatok ellen próbálunk játszani akik elsősorban nem igazán szeretnének kinyílni és nekünk kell megpróbálni az első gólt elérni. A másik taktikánk egy védekező taktika amit két csapat ellen érdemes játszani (BM ; Barca) és szerintem azért vagyunk erre rákényszerítve mert ezek a csapatok sokkal jobban tudják nálunk birtokolni a labdát. Hogy ennek mi az oka abba most inkább nem mennék bele lehetne itt sok mindent írni de mindegy is. Viszont ezek a csapatok ellen hülyék lennénk felvállalni a nyílt sisakos játékot amikor egy védekező felfogású kontrázós focit simán tudunk játszani. Gyorsak a szélsőink és DM is remekül tud kontrázni a középpályán és ilyenkor Modric is ki tud osztani egy két remek labdát. Carlo próbálta a szezon elején azt hogy mindenki ellen felvállaljuk a nyílt sisakos focit de nem jött össze. Viszont ami becsülendő az az hogy ezt felismerte is kijavította a hibákat. Szerintem ez lesz a jövő. Egy csapatnak tudnia kell játszani majd legalább 2-3 fajta különböző taktikát. Matt nem tudom te melyik meccset nézted, de a BM-nek nem volt annyi komoly kapura lövése mint ahány gólt rúgtunk nekik ez pedig szerintem elég beszédes. Egyszerűen megöltük a játékukat.... ami eddig remekül ment nekik abból semmit nem tudtak bemutatni a két meccsen. 5 gólt rúgtunk nekik és szinte nem hagytuk lehetőséghez jutni őket... - hozzátenném hogy akár rúghattunk volna nyolcat is-... kérdezem én mi kell még ? :hmmm:
Soha nem leszünk még elégedettek ? :hmmm: 12 évig nem jutottunk be a döntőbe... és most azzal jössz hogy de a BM akkor is jobb csapat csak most nem jött ki nekik... ez azért kicsit vicces... :) Ezen a két meccsen kellett volna villogniuk ehhez képest nagyon elmaradt a nagy Madrid alázás, mert ugye poklot ígértek.

Ryel
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 11:35
Kedvenc játékosaid: Raul, Morientes, Figo, Higuain, Cristiano Ronaldo, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Ryel » 2014. április 30., szerda 18:00

kimber írta:[Meg kell találni az ellenfél gyengéit, ott támadni, és felhasználni a saját erősségeinket. Nem fejel a falnak rohanni. A történelmet pedig a győztesek írják. :)
+1

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 30., szerda 18:00

ferni írta:
Realista24 írta:Matt a világ ellen. Vajon mikor veszi észre magat? :)
hagyjad, hiába szidta folyamat a Realt és dicsőítette egekig a Bayernt ő tegnap a meccs végén jött és leírta, hogy ő megmondta a frankót és megint igaza volt... most akkor mégis miről beszélünk? :roll: :lol:
Nem hagyom, mert unom.
Nem eleg hogy nem latja be, hogy tévedett, meg arrogáns is, megmagyarázza es továbbra is mindenki hülye csak ő nem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8477
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. április 30., szerda 17:56

Realista24 írta:Matt a világ ellen. Vajon mikor veszi észre magat? :)
hagyjad, hiába szidta folyamat a Realt és dicsőítette egekig a Bayernt ő tegnap a meccs végén jött és leírta, hogy ő megmondta a frankót és megint igaza volt... most akkor mégis miről beszélünk? :roll: :lol:

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: madridronie » 2014. április 30., szerda 17:56

Értjük mind ,hogy mire akarsz kilyukadni de helytelen az elképzelésed, a Barcának a játéka a tiki-taka, a Real Madrid játéka a győzelem, ha kell kontrázva ha kell dominálva, ha ma valaki nem képes alkalmazkodni az ellenfélhez azt kivégzik, lásd Barca-Bayern.Köszi de ebből én nem kérek.Én egy olyan csapatot akarok ami minden meccsszituációt képes megoldani és Ancelotti egyértelműen erre törekszik.Európa leg gólerősebb csapata vagyunk, antifocival ilyet nem lehet
Ehhez még annyit, hogy Guardiola maga is elismerte, hogy amellett, hogy "egyébként is a labdabirtoklásra fényezi a bohócot" azért is döntött ezen taktika és a középpálya megerősítése, labdatartás mellett, mert szándékosan el szeretett volna kerülni egy adok-kapok meccset, mivel ebben az egyéni képességek + a kontrák miatt a legjobbnak véli a Real Madridot a világon. :roll: :-* Ezt csak így lábjegyzetben! :shifty: :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madridronie 2014. április 30., szerda 17:57-kor.
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
kimber
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:44
Kedvenc játékosaid: Raul, Guti, Zidane, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kimber » 2014. április 30., szerda 17:53

kimber írta:Tudod Matt009, egy igazi hadvezér nem feltétlenül erőből nyeri meg a csatákat, hanem az adott viszonyokhoz, ellenfélhez igazítja a taktikát. De ehhez kell némi történelmi ismeret is. ;)

Matt009:
Tudod meg kéne érteni annyit, hogy a bizonyos kontrázós taktikákat a gyengébb csapatok találták ki és alkalmazták a minőségben/futballtudásban jobb csapatok ellen. Csak hát ehhez kell némi történelmi ismeret, meg egy csipetnyi józan paraszti ész, hogy felfogd!
Kérlek ne személyeskedj. Többször is írtam, hogy -fogalmazzunk így- hasonlóan óvatos szemszögből látom a dolgokat, ahogy te is, de most nem értettem veled egyet. Mert szerintem jobbak voltunk a BM-nél, és tartom, hogy az a jobb edző, és csapat, aki ésszel, a másik játékához alkalmazkodva tud nyerni. Ebből még nem következik az, hogy mindig mindenki ellen kontrajátékot kell alkalmazni, vagy beállítani a buszt a kapu elé, de ha egy korszakos Bayernt így lehet eredményesen és látványosan lelépni, akkor ezt kell játszani. Más csapatok ellen pedig más vezethet eredményre. Komolyan nem is értem, hogy nem lehet ezt belátni, és te beszélsz józan paraszti észről, meg felfogóképességről. Pont azt kritizáltuk Mourinhoban, hogy csak egyfajta stílust tud, ahogy Guadriola is, inkább örüljünk, hogy Ancelotti képes volt időben felismerni a helyes taktikát, megtalálta a keretből erre alkalmas embereket, és az eredmény mellett veszélyesebben is játszottunk az ellenfélnél. A történelmet meg azért hoztam fel, mert mindenkit úgy kell legyőzni ahogy lehet, csak a helyes taktikát kell ehhez megtalálni. Meg kell találni az ellenfél gyengéit, ott támadni, és felhasználni a saját erősségeinket. Nem fejel a falnak rohanni. A történelmet pedig a győztesek írják. :)

(Értem egyébként, hogy alapvetően a gyengébb ellenfelek találták fel a nagyobb játékerőt képviselők ellen a kontrafocit, de a Madrid ebben az esetben tökéletesen uralta a játékot, a meddő mezőnyfölény semmire sem volt jó. Végre nem egyszerűen kibekkelni akartuk a meccset, tartani a megszerzett előnyt, hanem okosan játszottunk, egységesen, egymásért, csapatként. Nekem végre tetszett a játék is az eredmény mellett, pedig én is maximalista vagyok.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kimber 2014. április 30., szerda 17:57-kor.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. április 30., szerda 17:52

Matt a világ ellen. Vajon mikor veszi észre magat? :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Ryel
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 11:35
Kedvenc játékosaid: Raul, Morientes, Figo, Higuain, Cristiano Ronaldo, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Ryel » 2014. április 30., szerda 17:47

Matt009 írta: Carlo alatt a labdakontrollra helyeződött a hangsúly mindig is. A kontrajátékunk szánalmas gyökkettes szinten volt, még márciusban is.
Carlo olasz a vérében van a kontrafoci és a reakcióképesség az egész Seria A erről szól. A fociban vagy megoldod erőből (mint a Bayern idén a bundásban), vagy olyat csinálsz amit a riválisok közül senki sem (Carlo karácsonyfája a Milánban, Mourinho első Chelseaje a 4231-el az angol szabvány 442, Roberto Martinez 352-je a Wiganban) vagy megtalálod a metszetet az ellenfél gyengeségei és a saját erősségeid között.

A direkt támadófoci és a kontravezetés nagy erőssége a keretnek, a presszing és a labdatartás nem igazán az, hány olyan meccsünk volt Mou alatt ahol labdavesztésből lekontráztak vagy rögzített szituból kaptunk egy gólt és a beállt busz ellen nem tudtuk megoldani kicsiben, vagy esetleg lepresselték alonsót és megfolytották az egész támadójátékunkat.

Persze hogy a labdakontroll volt a fő hangsúly, mint legnagyobb hiányosság, ettől nem vettünk gyökeres fordulatot, csak teljesebb lett a csapat.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2014. április 30., szerda 17:45

morientes írta:Szal legyen béke matt,örüljünk a sikernek,aztán ha neked a bayern a jobb csapat,hát legyen.Nekem nem.
+1

Matt, én sokszor csípem amikor szembe mész a széllel és kiállsz az igazadért, igazunkért és nem torpansz meg. De most rosszkor és rossz időben teszed ezt, ráadásul most nincsen igazad. Te hiheted azt, hogy igazad van, mert mindenkinek a szíve joga, de nem egy ember nem ért egyet veled. A jobb csapat győzött, ha nem így lett volna akkor nem mi lennénk most a döntő egyik csapata. És nem bántásként írom. :)
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. április 30., szerda 17:35

Tegnap jobbak voltunk. Maradjunk ennyiben. 

De ha ezt akarod, akkor pontosítok, mert valóban pontatlanul fogalmaztam. A tegnap nyújtott teljesítményünk olyan kibaszott jó teljesítmény volt, hogy az üti a BM minden idei teljesítményét. Csak a csapatban eddig ez sajnos nem volt benne. Ezért nem leszünk bajnokok. A tegnapi erő, amit mutattunk domináns és triplázást érő erő. De ennyire meggyőzőek idén még nem voltunk. Meccsről meccsre javultunk a nagyok ellen, ami dicséretes. Gratula a csapatnak. Érte. Ha ezen a szinten meg tudunk maradni, akkor igen, mi vagyunk a foci új királyai. 
Nèzd matt...tegnap jobbak voltunk...meg a multhéten...a bayern meg,ezzel a Guardiolas feelingel,mióta megnyerték a bajnokságot,csak lötyög.Mikor ezt leírtam,anno,te kincstári optimizmusnak nevezted,azt íetad,(nem szó szerint persze),hogy lehet,de akkor hol vagyunk mi...még hétfőn is azt írtad,hogy nem az ossasunakkal kell foglalkozni,merthogy mi idén egy erős csapartal sem bírtunk el...erre felsoroltam juvet,barcat,dortmundot...mire te,de hogy az egyik sem a bayern...mire én...hogy de hisz idehaza is legyőztük őket...mire te...hogy ez az eredmény nekik pont jó,és hogy majd felfalnak minket 70e ember előtt...Én lehet hogy nem vágom olyan szinten a focit,(vagy legalább is nem hiszem azt,hogy igen),mint te,de láttam már 1-2-3 ezer meccset,tehát van tapasztalat,hogy megitéljem,hogy mikor esik vissza egy csapat,és mikor fejlődik egy másik...vagy éppen egy játékos.S ha tévedek,elismerem.Nem beszélek mellé.Akkor is mikor mondom,hogy Ronaldo elkapta a fonalat,megmosolyogtál,hogy ilyet tőlem nem vártál volna...ilyen gyerekes hsz-t,hogy majd,ahogy írtam,biztos lő egyet....mert hát rajta is lehetett látni,hogy megint tűzben van,hogy visszajött az önbizalom,az adottság meg sose volt kérdés...
Szal legyen béke matt,örüljünk a sikernek,aztán ha neked a bayern a jobb csapat,hát legyen.Nekem nem.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11244
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. április 30., szerda 17:15

Matt009 írta:
Tegnap a jobb csapat nyert.Pont.
Tegnap jobbak voltunk. Maradjunk ennyiben.
Múlthéten is jobbak voltunk, csak a szerencsének köszönheti a Bayern ,hogy nem dőlt el az első meccsen. 180percben aláztuk meg őket, nem csak egy kirívó véletlen meccs volt ahogy beállítod.

Imádtam a 2012es Realt, azok a kontrák és idén ez visszaköszönt végre, sőt Bale-el sokkal jobb lett. 2012-ben a nagy hiányosságunk az volt ,hogy felállt védelemmel nem nagyon tudtunk mit kezdeni ezen Carló javítani akart egész évben látszott az elképzelésén, meglátjuk a döntőben ,hogy hol tartunk. A cél az ,hogy legyen egy csapat amelyik képes dominálni is meg kontrázni is, amolyan multikulti csapatot akar kárló és innentől kezdve a duma a feladott játékról habiszti lesz mert ennek a csapatnak több játéka van, legalábbis a cél az ,hogy több meccs szituációt tudjon megoldani, ez a jövő ez lesz a sikeresség kulcsa a mai fociban.

A világ legjobban kontrázó csapata vagyunk, az a mi játékunk de mellette tudnunk kell dominálni is az Atleti/Chelsea féle csapatok miatt. Értjük mind ,hogy mire akarsz kilyukadni de helytelen az elképzelésed, a Barcának a játéka a tiki-taka, a Real Madrid játéka a győzelem, ha kell kontrázva ha kell dominálva, ha ma valaki nem képes alkalmazkodni az ellenfélhez azt kivégzik, lásd Barca-Bayern.Köszi de ebből én nem kérek.Én egy olyan csapatot akarok ami minden meccsszituációt képes megoldani és Ancelotti egyértelműen erre törekszik.Európa leg gólerősebb csapata vagyunk, antifocival ilyet nem lehet, tegnap nem csak minyertünk, hanem a labdarúgás is ,hogy ezt a Guardiola féle fertőt jól kipofoztuk , egy kamu statisztikákon alapuló támadó focinak álcázott valami...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2014. április 30., szerda 16:59

Nagy grat. mindnekinek!Ennél többet nem is kell írni.
A Bayernt kivégezte a csapat,ja és ebben az évben a Bundesligat is. :salute: :lol:
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. április 30., szerda 16:35

Tegnap a jobb csapat nyert.Pont.
Tegnap jobbak voltunk. Maradjunk ennyiben.

De ha ezt akarod, akkor pontosítok, mert valóban pontatlanul fogalmaztam. A tegnap nyújtott teljesítményünk olyan kibaszott jó teljesítmény volt, hogy az üti a BM minden idei teljesítményét. Csak a csapatban eddig ez sajnos nem volt benne. Ezért nem leszünk bajnokok. A tegnapi erő, amit mutattunk domináns és triplázást érő erő. De ennyire meggyőzőek idén még nem voltunk. Meccsről meccsre javultunk a nagyok ellen, ami dicséretes. Gratula a csapatnak. Érte. Ha ezen a szinten meg tudunk maradni, akkor igen, mi vagyunk a foci új királyai.
Komoly jelek vannak arra, hogy ez így van. De a tegnapi meccs meg a kupadöntő illetve az odavágó közötti teljesítményben jelentős különbség volt. A kérdés az csak az, hogy most jött ki az igazi erőnk, végre felébredt az alvó oroszlán, vagy egy tiki-taka ellen felépített csapat ficánkolt a számára otthonos környezetben, és egy hamar megtört ellenféllel szemben. Ha ez utóbbi, akkor az egyszeri és szuper extázisban leadott teljesítmény volt, de a valódi erőnk/tudásunk ennél kevesebb. Jelenleg én ez utóbbira hajlok. Remélem most már érthető.
A mi játékunk CR miatt (is) ilyen
Baromira nem ezt (illetve nem ilyen formában) játsszuk a bajnokikon, sőt a rangadókon sem ezt erőltettük. Tegnap ez volt az okosabb taktika, ezt kellett játszani. Nem állítom azt, hogy máshogy kellett volna nyerni.
A fociban két dolgot lehet kontrollálni csapatszinten a labdát és a területet, ezekben rengeteg taktikai elem segít a passzpontosság, a presszing, a lokális emberfölény, a védelmi vonal magassága, az ellenfél játékosainak kihúzása a pozíciójukból, a pontrúgások kiharcolása és még sorolhatnám.
Carlo alatt a labdakontrollra helyeződött a hangsúly mindig is. A kontrajátékunk szánalmas gyökkettes szinten volt, még márciusban is.
kimber írta:Tudod Matt009, egy igazi hadvezér nem feltétlenül erőből nyeri meg a csatákat, hanem az adott viszonyokhoz, ellenfélhez igazítja a taktikát. De ehhez kell némi történelmi ismeret is. ;)
Tudod meg kéne érteni annyit, hogy a bizonyos kontrázós taktikákat a gyengébb csapatok találták ki és alkalmazták a minőségben/futballtudásban jobb csapatok ellen. Csak hát ehhez kell némi történelmi ismeret, meg egy csipetnyi józan paraszti ész, hogy felfogd!

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. április 30., szerda 16:07

Oké, majd amikor a Barca meg az Atma bírókkal, meg emberfeletti makkal elver minket, akkor is ezt hangoztasd.
Mindent meg lehet magyarázni,csak a győzelmet nem.Lehet hogy jobb a játékos állományuk,(szerinted),hogy összeszokottavbak,hogy többet futnak,hogy ott az az istenáldotta Ribery,meg csucsfutballrobben,de mikor egy csapat,5 simával lemos egy másikat,ne mondjuk már hogy mégis az ellenfél a jobb,mert attól kész vagyok...
A tavalyi bayern "lehet" hogy jobb lett volna,mint mi,de ez már sosem derül ki.Tegnap a jobb csapat nyert.Pont.
R24 kérdezett valamit,de az a válasz sem meggyőző...nekem.Sőt.
honnan tudsz te ilyeneket? :x 
Láttam a filmet... :roll:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
kimber
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:44
Kedvenc játékosaid: Raul, Guti, Zidane, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kimber » 2014. április 30., szerda 16:00

Tudod Matt009, egy igazi hadvezér nem feltétlenül erőből nyeri meg a csatákat, hanem az adott viszonyokhoz, ellenfélhez igazítja a taktikát. De ehhez kell némi történelmi ismeret is. ;)

Ryel
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 11:35
Kedvenc játékosaid: Raul, Morientes, Figo, Higuain, Cristiano Ronaldo, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Ryel » 2014. április 30., szerda 15:58

Matt009 írta:Én nem azt mondtam, hogy a meccsen voltak jobbak, hanem alapból erősebbek, mint mi. Mert még mindig a gyengébb csapat adja fel a saját játékát, és mi bizony feladtuk azt. Még akkor is, ha ez a játék passzol leginkább a csapathoz.
Az meg, hogy mi voltunk a legjobbak, mert megnyertük?
Nem akarok beleszólni (dehogynem :vivo: ), de szerintem elég durván elbeszéltek egymás mellett.

Mi számít jónak, erősnek? Abszolút nem mindegy hogy miben, milyen időintervallumot vizsgálva, és milyen kontextusban.
Tegnap labdabirtoklásban, kapuralövésben is gyengébbek voltunk a Bayernnél, de kidolgozott helyzetekben, taktikában, védekezésben, morálban és győzni akarásban klasszisokkal jobbak voltunk, és ezt az eredmény is tükrözi, ezek közül van ami mérhető dolog, van ami szubjektív.

Csak egy példa kedvéért. Jobbak vagyunk mint a Dortmund? Tavaly szénné szívattak minket, majd következő meccsen még így is majdnem visszajöttünk, idén pont fordítva volt.

A foci egy szubjektív sport ami ezer és ezer változótól függ, vannak esélyek, de mindig mást kapunk, ettől szép és ettől élvezzük, ahogy egy szerencsejátékos is bedobálja az aprót a félkarú rablóba.

------------------------------------------------
Mit értesz az alatt hogy feladtuk a játékunkat?
A fociban két dolgot lehet kontrollálni csapatszinten a labdát és a területet, ezekben rengeteg taktikai elem segít a passzpontosság, a presszing, a lokális emberfölény, a védelmi vonal magassága, az ellenfél játékosainak kihúzása a pozíciójukból, a pontrúgások kiharcolása és még sorolhatnám.

Nekem a Real Madrid azt jelenti, hogy szerezzük meg a bogyót és a lehető leggyorsabb és leghatékonyabb és a lehető legszebb módon juttassuk el az ellenfél kapujába, rúgjunk mindig legalább eggyel többet mint az ellenfél, és nem érdekel hogy ezt reaktív kontrajátékkal, pontrúgásokkal, az ellenfél hibára késztetésével vagy egyéni villanásokkal érjük el.

Ugyanúgy élveztem a Dortmund elleni 3-0-át ahol a labdát kontrolláltuk és ugyanúgy élveztem a tegnapit, ahol a területet. Melyik a mi játékunk?

Avatar
CRonika
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 7:10
Kedvenc játékosaid: CR,Varane,Raúl,Ronaldo,Zidane,Figo
Kedvenc csapatod: A galaktikus Real Madrid!

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: CRonika » 2014. április 30., szerda 15:56

Matt009 írta:
Mi adtuk fel a focinkat, nem ők, nekünk kellett túljárni az eszükön, mert erőből nem ment. Sosem az erősebb kezd el kontrafocit játszani, meg sosem az erősebb választ egy alternatív, a meccseinek 90%-át jellemzőtől homlokegyenest különböző taktikát.
Ha nem tudnám h nem, azt mondanám h katalán lelkületű vagy... ugyan ezeket olvasni odaát is. Egyszer leírtam ott hosszabban azt amit itt persze mindenki tud: A mi játékunk CR miatt (is) ilyen, amikor leigazoltuk ő volt a fix pont, és köré jöttek az emberek. Miután megvettük Bale-t, egyértelmű volt, hogy nekünk ezt a focit kell játszani. Kisebb csapatok ellen persze h nem ezt játsszuk, mert ők betömörülnek és várják a meccs végét, minél hamarabb túl akarnak lenni rajta, így kénytelenek vagyunk mi menni előre, mert nekünk nem jó a 0:0, nekünk nyerni kell. Ha nem ilyen felfogással állnának fel a spanyol kiscsapatok, hanem mondjuk mint angliában (támadni is akarnak), tutti h még jobbak lennénk ellenük a kontrák miatt.
A csapatok 95%-ról volt szó eddig, a maradék 5% a Bayern-Barca kettős. Ők támadni is akarnak, ez nekünk nagyon jó a fentebb említett játékosok jellegzetességei miatt, hülyék leszünk nem ezt játszani, ami nekünk a legjobb. Ilyen egyszerű az egész, az h kinek mit jelent a szép foci, ebbe ne menjünk bele, olvasni más oldalakon annyi butaságot, itt meg már mindenki tudja h mi egy madridistának az álláspontja erről... :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 248 regisztrált és 0 vendég