Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2024. január 14., vasárnap 21:57

Nagyon patika volt. :salute:
A legjobb hogy nem is kellett kihajtani magukat a játékosoknak.
A bírónak is jár a pacsi már csak azért is mert lefújta 90:00-nál. :agree: Semmi értelme nem volt már a hosszabbitásnak.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2024. január 14., vasárnap 21:56

Olyan 70% porogtunk. :coffee:

Laporta bevagasok csodalatosak voltak. Mi ez a kábult malacember? :ozil: fujgeci
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13156
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2024. január 14., vasárnap 21:55

petiamadridista írta: Nem is hosszabbított még 3 percet sem?
Lefújta pont 90 percnél.
már csak rugdosódás ment, jobb ez így mindenkinek

Nagyszerű mentalitással mentünk nekik, ha így nyomjuk minden csapat ellen akkor bárkit megverhetünk.

Ennek a barcának amúgy nem tudom mi kellene, de nagyon lent vannak. Xavi remélem még sokáig ott lehet és Felixet meg ne tudják emgszerezni. Lewa is oké h lőtt egy gólt, de már nagyon nem ad hozzá

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4947
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2024. január 14., vasárnap 21:55

Hat ez minden teren impressziv volt, mindezt ugy hogy az utolso fel oraban latvanyosan ment a pihenes. :sziv:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 14., vasárnap 21:54

mi ez a búskomor szar lefújás után, barcelona nyert volna már tépnék le magukról a mezt magukból kikelve.... :coffee:
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: rikko » 2024. január 14., vasárnap 21:54

Jó kis edzőmeccs volt !

Gratulálok !

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2024. január 14., vasárnap 21:54

hehetheoriginal írta: haligali, nem tudtam nézni, van esetleg már vhol fenn letölthető/online nezhető verzió? :hmmm:
ha mást nem, ncoron biztos fent lesz minimum holnap.

ELSiete
Hozzászólások: 2980
Csatlakozott: 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ELSiete » 2024. január 14., vasárnap 21:53

Xavi megy a bírókhoz. :lol: :lol:
Carvajal: “When it's time for real competitions, we will go above Barcelona, I'm sure.”

petiamadridista
Hozzászólások: 5272
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2024. január 14., vasárnap 21:52

Nem is hosszabbított még 3 percet sem?
Lefújta pont 90 percnél.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 14., vasárnap 21:49

haligali, nem tudtam nézni, van esetleg már vhol fenn letölthető/online nezhető verzió? :hmmm:
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5835
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. január 12., péntek 10:01

ANDS írta:
Viszont Vini és Rodry ugyanúgy bal oldali támadó (lenne), de ehelyett Vini-Rodry a kezdő támadósor, a Vini-Brahim vagy Rodry- Brahim helyett. Pár hónapja írtad, hogy megtalálta Rodry helyét a csapatban, center. Egy meccsen működött, de Rodry nem center. Az csak Joselu.
Csak ide néhány gondolatot: Soha nem írtam, hogy Rodrygo center. Egy olyan meccs után írtam, ha jól emlékszem tavaly, hogy megtalálta Carlo a posztját, ahol a csatár mögött játszott kötetlenül. Szélre nekem nem elég gyors, centerben nem elég erős, tkp-ban nem elég a védekezése, de árnyékékként a legjobbját tudná hozni. Nekem ebben is hasonlít Iscora. Nálunk soha nem volt hosszútávon igazán kiemelkedő sem szélsőként, sem kp-sként, a Betisben meg szárnyal elől kötetlenül egy center mögött.

Érdekes, hogy míg Rodrygot mindenki bal oldali támadóként kezeli, addig Brahimot meg jobb oldaliként, holott mindkető jobb lábas :D Szerintem ők nagyon hasonló játékosok, de míg Rodrygo picit előrébb érzi jól magát, addig Brahim egy picit hátrébb (hamiskilences és tkp).

kiserik
Hozzászólások: 5835
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. január 11., csütörtök 23:51

ANDS írta:
kiserik írta: ….

Gólok: első látásra valóban furi, de Rudi gólja szöglet, ez nem rendkívüli. Mendyé már más, ott a Matrac nem tudta normálisan levédekezni, hogy hirtelen feltűnt egy nem támadó "" támadó"". És teljesen világos, hogy tegnap Ferland eltitkolt (és néha színre lépő) ikertestvérét láthattuk, Zinedine Mendyt :D Carvajalé meg egy harmadik hullámos gól, mikor már lass haan mindenki feküdt.

….
A Matrac ellen oké, hogy történt, ami történt, de az utóbbi két bajnoki meccsen sem a támadók szerezték a gólokat.
Az Alaves ellen jött egy LV fejes, aki ugye Carvajal helyett volt jhv, aMallorca ellen megRüdiger fejelte a gólt.
Elvileg a szögletek, meg a szabadrúgások veszélyt kellene, hogy jelentsenek, de sokáig nem voltak igazán veszélyesek. Ha ez most egy trendfordulás, és minden pontrúgás innentől gólveszélyt jelent, annak örülünk.

Viszont az utolsó 3 meccsen a támadók helyett a védők döntötték el a meccseket, ami nekem problémát jelez a támadógépezetben.
Persze hogy van probléma a gépezetben. Továbbra sincs csatárunk. Míg szeptemberben a legtöbben tisztes helytállást vártak, mára már van aki egyenesen triplát.

Év elején ugyan úgy szenvedős volt a gyémánt és egy kps hozta a gólokat. Aztán jöttek újabb sérülések, az újabb kényszerű csavar a 442 és Rodrygo is elkapta a fonalat, beindult a gépezet, de alapjaiban ugyan azok a hiányosságok megmaradtak.

Az is látszik, hogy Carlo szereti óvatosan kezdeni a meccseket és a végén ráerősíteni. Ott van pl Joselu, aki kezdőként halovány, de csereként rendre hozza magát vagy Brahim sorsdöntő beállásai.

Alaves Mallorca: mindkét meccsen írtam (amiért kaptam is az ívet rendesen): Modric volt a jobboldali tkp. Azt a melót már nem bírja. Jude is ki van facsarva és lassan elmúlik az a meglepetés, hogy folyamatosan feltűnik a 16-oson belül. Jobban készülnek rá.

Innen sokkal nehezebb lesz a szezon. Nincs gólvágónk és lassan kiismerik az új játékunkat.

kiserik
Hozzászólások: 5835
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. január 11., csütörtök 22:16

Realista24 írta:
Ezt irtad:
Ezzel csak az a baj, hogy ha kell egy kis támadó erősítés, akkor mégis hogy (eddig Guler nélkül)? Ennél erősebb támadó felállásunk jelenleg nincs. Ezért Carlo is inkább jobb szélsőbe kitette Lukitát, hogy ha kell egy kis erősítés, akkor jöhessen támadó. Amit én máshogy látok, mint a Don, hogy Brahimban meg van az a meló, ami a megfelelő védekezéshez kell ebben a felállásban. Most, hogy van Guler, nyugodtan mehetne a fenti kezdő és ha valaki fárad, akkor már van kihez nyúlni.
Erre reagaltam, ebben nincs Joselu.
Tudom. Az ez előtti posztban írtam róla. Más típus, más mozgások, más játék. Hasznos játékos, de nem 1az1ben helyettesíthető be valakivel a keretben. Gondoltam nem ismétlem magam, mert tudom, hogy már így is sok vagyok :kalapos: :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62844
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 11., csütörtök 22:05

kiserik írta:
ANDS írta:

Azt mondod, azért volt tegnap 4312, hogy védekezőbb legyen a csapat.
De, ha Bellingham nem ér vissza sokszor, akkor nem az (+ehhez adjuk hozzá Kepa teljesítményét).

A 4-4-2 vagy 4-2-2-2 -ben, ahogy írod, ha jobb a védekezés, mert Bellingham és még vlaki visszazár, akkor szerintem az a védekezőbb felállás, nem az ATMA elleni 4312.

Nem értem a fenti okfejtésedet.

A hosszabbításban viszont nem kapott gólt a csapat, akkor sikeresen visszaért Bellingham?
Tegnap, ha megnézzük az első gólt: szöglet után fejes, Rodrygo háttal a labdának csak az ellenfelet lökdöste (azt se túl acélosan), Lukita meg a 11es pontot őrizte szorgalmasan. Totál káosz. Második góljuk is gyönyörű volt, Griez nemes egyszerűséggel elfektette Modricot és Rüdit (talán össze is szaladtak), Nachot elvitte Morata Rüdi helyére így a francia előtt gyakorlatilag egy autópályányi hely maradt, Tchou meg végigmozizta az egészet. A harmadikhoz meg már csak egy jó kis Bennyi Hill muzsika dukál :lol:

Alapvetően a 4312 lenne a védekezőbb a stabilabb, viszont nálunk annyira nem működik és emellett kiszámítható és statikus is. A gyémánt csúcsa gyakran ragad fenn. Ha lenne Tchou mellett még 2 Fede, akkor működne, de sem Kroos, sem Modric nem bír már olyan btb melót letenni, hogy odaérjenek mindenhová (ugye az alap gyémánt: vkp + 2 btb + tkp). Emellett támadásban, ha kap Jude egy dedikált védőt, akkor annyi is volt az egésznek. A 4222 viszont bejött. Bal oldalon szépen visszaér Jude mert ritkán megy ki jobb szélre (nem egyszer az alapvonalunk környékén becsúszva szerel), a másik oldalon meg rendre visszaér Modric vagy inkább Brahim és Fedének van olyan melója, hogy ki tud oda segíteni középről (Tchouból ez hiányzik). Előre meg soha nem tudni, hogy a 2 tkp és a 2 ""csatár"" mikor hová fog mozogni.

A hosszabbításban ha megfigyeled átálltunk 4222-re. Kroos és Brahim érkeztével: Vini-Rodrygo; Jude-Kroos-Fede-Brahim, majd Brahim-Joselu; Jude-Kroos-Ceba-Guler felállásban fejeztük be.
Realista24 írta:

Rodrygo eleve nem ott a legjobb. Brahim sem ebben a felallasban a legjobb, es Jude sem.

Vini es Rodrygo egy poszt, egymas csereinek kell lennie egy idealis vilagban, dontson a teljesitmeny, ha Brahim ilyen formaban van, jatszania kell.
Igy Tchouameni es/vagy Camavingat is palyan tud lenni.

Ha nagyon forgatni akarom a csapatot, akkor Brahim helyett mehet Fede is, ha az ellenfel olyan, es akkor mindket francia palyara tud lepni, vagy Modric.

Igy van tamadoerosites is az egyik brazil formajaban, illetve fogalmam sincs miert nem jelent nalad Joselu erositest elore, amikor iden mar 9 golnal es 4 golpassznal jar, ami azt jelenti, kevesebb mint 100 percenkent hozzajarul egy golhoz. Rögtön ket ember elore, közepen meg amugy is megvagyunk, darabra es minosegre is.
Tegnapi meccset láttad?

Igaz, rosszul írtam: a helyes felállás (gondoltam elég, ha csak a védekező állást írom le):
Vini-Rodrygo
Jude-Brahim
Kroos-Fede

Joseluról írtam: "ott van Joselu, de ő teljesen más típus, mint a többiek".

Fingom nincs, hogy Te milyen felállást vízionálsz, jó lenne, ha leírnád mert kicsit zavaros, hogy Brahim nem kp-s, de mehet helyére Fede meg hasonlók. Tegnap például pont azt láttuk, hogy Fede Brahim helyén volt és valahogy nem ment úgy a játék.

Egy ideális világban lenne kezdő csatárunk és ugyan úgy 433-ban játszanánk, mint tavaly, de nincs.
Ezt irtad:
Ezzel csak az a baj, hogy ha kell egy kis támadó erősítés, akkor mégis hogy (eddig Guler nélkül)? Ennél erősebb támadó felállásunk jelenleg nincs. Ezért Carlo is inkább jobb szélsőbe kitette Lukitát, hogy ha kell egy kis erősítés, akkor jöhessen támadó. Amit én máshogy látok, mint a Don, hogy Brahimban meg van az a meló, ami a megfelelő védekezéshez kell ebben a felállásban. Most, hogy van Guler, nyugodtan mehetne a fenti kezdő és ha valaki fárad, akkor már van kihez nyúlni.
Erre reagaltam, ebben nincs Joselu.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2024. január 11., csütörtök 22:03

flori írta: Még mindig teljesen súlytalan a két brazil elől, elvesznek a pályán. Valamit itt ki kell találni Carlo mestinek, mert most Vini tényleg többet vesz el.

Egy jó Vini jobb mint egy jó Brahim, ebben azért nem lehet vita. Egyelőre nagyon dob a gép a kis spanyolnak, szóval mindenképpen őt kellene játszatni, viszont Vinit is meccsbe kell rugatni, mert BL-ben kelleni fog. Ott jobban is ment neki.
Mert a BLben az ellenfél drukkerek nem szidják. Csak a spanyolok, rasszizmus megvan... Sok cikk, blog volt róla, hogy minő érdekes BLben semmi ilyen nem volt. Ez a Liga sara. Tenni kéne ellene!

kiserik
Hozzászólások: 5835
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. január 11., csütörtök 22:02

ANDS írta:
kiserik írta: ....
Atma: mindkét meccsen Carlo a 4312-re szavazott, hogy védekezőbb legyen a csapat. Nem kellett volna. A Kroos-Fede középső kp olyan szinten összeállt, hogy az valami félelmetes, és ha védekezésben visszaáll Jude baloldalon és vlaki (Brahim, Lukita, Guler) a jobb oldalon, akkor szinte alig kapunk gólt. A gyémánttal az a baj, hogy ott Belli mivel egyedüli 10-esként bejárja az egész támadó harmadot, sokszor nem ér vissza balszélre a védekezésben és a 3 kp-s nem 4.
Azt mondod, azért volt tegnap 4312, hogy védekezőbb legyen a csapat.
De, ha Bellingham nem ér vissza sokszor, akkor nem az (+ehhez adjuk hozzá Kepa teljesítményét).

A 4-4-2 vagy 4-2-2-2 -ben, ahogy írod, ha jobb a védekezés, mert Bellingham és még vlaki visszazár, akkor szerintem az a védekezőbb felállás, nem az ATMA elleni 4312.

Nem értem a fenti okfejtésedet.

A hosszabbításban viszont nem kapott gólt a csapat, akkor sikeresen visszaért Bellingham?
Tegnap, ha megnézzük az első gólt: szöglet után fejes, Rodrygo háttal a labdának csak az ellenfelet lökdöste (azt se túl acélosan), Lukita meg a 11es pontot őrizte szorgalmasan. Totál káosz. Második góljuk is gyönyörű volt, Griez nemes egyszerűséggel elfektette Modricot és Rüdit (talán össze is szaladtak), Nachot elvitte Morata Rüdi helyére így a francia előtt gyakorlatilag egy autópályányi hely maradt, Tchou meg végigmozizta az egészet. A harmadikhoz meg már csak egy jó kis Bennyi Hill muzsika dukál :lol:

Alapvetően a 4312 lenne a védekezőbb a stabilabb, viszont nálunk annyira nem működik és emellett kiszámítható és statikus is. A gyémánt csúcsa gyakran ragad fenn. Ha lenne Tchou mellett még 2 Fede, akkor működne, de sem Kroos, sem Modric nem bír már olyan btb melót letenni, hogy odaérjenek mindenhová (ugye az alap gyémánt: vkp + 2 btb + tkp). Emellett támadásban, ha kap Jude egy dedikált védőt, akkor annyi is volt az egésznek. A 4222 viszont bejött. Bal oldalon szépen visszaér Jude mert ritkán megy ki jobb szélre (nem egyszer az alapvonalunk környékén becsúszva szerel), a másik oldalon meg rendre visszaér Modric vagy inkább Brahim és Fedének van olyan melója, hogy ki tud oda segíteni középről (Tchouból ez hiányzik). Előre meg soha nem tudni, hogy a 2 tkp és a 2 ""csatár"" mikor hová fog mozogni.

A hosszabbításban ha megfigyeled átálltunk 4222-re. Kroos és Brahim érkeztével: Vini-Rodrygo; Jude-Kroos-Fede-Brahim, majd Brahim-Joselu; Jude-Kroos-Ceba-Guler felállásban fejeztük be.
Realista24 írta:
Nálam sokakkal ellentétben Brahim nem csatár (a Milánban sem tudott támadóként kiemelkedni), hanem tkp. Így nálam az a felállás, ahol mindenki ott játszik, ahol a legjobb (a mostani rendszerben):
-------Vini-Rodrygo
Jude-Kroos-Fede-Brahim
Rodrygo eleve nem ott a legjobb. Brahim sem ebben a felallasban a legjobb, es Jude sem.

Vini es Rodrygo egy poszt, egymas csereinek kell lennie egy idealis vilagban, dontson a teljesitmeny, ha Brahim ilyen formaban van, jatszania kell.
Igy Tchouameni es/vagy Camavingat is palyan tud lenni.

Ha nagyon forgatni akarom a csapatot, akkor Brahim helyett mehet Fede is, ha az ellenfel olyan, es akkor mindket francia palyara tud lepni, vagy Modric.

Igy van tamadoerosites is az egyik brazil formajaban, illetve fogalmam sincs miert nem jelent nalad Joselu erositest elore, amikor iden mar 9 golnal es 4 golpassznal jar, ami azt jelenti, kevesebb mint 100 percenkent hozzajarul egy golhoz. Rögtön ket ember elore, közepen meg amugy is megvagyunk, darabra es minosegre is.
Tegnapi meccset láttad?

Igaz, rosszul írtam: a helyes felállás (gondoltam elég, ha csak a védekező állást írom le):
Vini-Rodrygo
Jude-Brahim
Kroos-Fede

Joseluról írtam: "ott van Joselu, de ő teljesen más típus, mint a többiek".

Fingom nincs, hogy Te milyen felállást vízionálsz, jó lenne, ha leírnád mert kicsit zavaros, hogy Brahim nem kp-s, de mehet helyére Fede meg hasonlók. Tegnap például pont azt láttuk, hogy Fede Brahim helyén volt és valahogy nem ment úgy a játék.

Egy ideális világban lenne kezdő csatárunk és ugyan úgy 433-ban játszanánk, mint tavaly, de nincs.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62844
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 11., csütörtök 21:25

Nálam sokakkal ellentétben Brahim nem csatár (a Milánban sem tudott támadóként kiemelkedni), hanem tkp. Így nálam az a felállás, ahol mindenki ott játszik, ahol a legjobb (a mostani rendszerben):
-------Vini-Rodrygo
Jude-Kroos-Fede-Brahim
Rodrygo eleve nem ott a legjobb. Brahim sem ebben a felallasban a legjobb, es Jude sem.

Vini es Rodrygo egy poszt, egymas csereinek kell lennie egy idealis vilagban, dontson a teljesitmeny, ha Brahim ilyen formaban van, jatszania kell.
Igy Tchouameni es/vagy Camavingat is palyan tud lenni.

Ha nagyon forgatni akarom a csapatot, akkor Brahim helyett mehet Fede is, ha az ellenfel olyan, es akkor mindket francia palyara tud lepni, vagy Modric.

Igy van tamadoerosites is az egyik brazil formajaban, illetve fogalmam sincs miert nem jelent nalad Joselu erositest elore, amikor iden mar 9 golnal es 4 golpassznal jar, ami azt jelenti, kevesebb mint 100 percenkent hozzajarul egy golhoz. Rögtön ket ember elore, közepen meg amugy is megvagyunk, darabra es minosegre is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5835
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. január 11., csütörtök 16:04

ANDS írta:
kiserik írta: ….
……az eredmény jön, de a játék képe nem jó. Persze rá lehet ezt zsigerből fogni Vinire (mert hát őt utálni és hibáztatni mindenért már alap), de akkor is ez volt, amikor ő sérült volt. A támadó játékunk akadozott,…….

Gólok: első látásra valóban furi, de Rudi gólja szöglet, ez nem rendkívüli. Mendyé már más, ott a Matrac nem tudta normálisan levédekezni, hogy hirtelen feltűnt egy nem támadó "" támadó"". És teljesen világos, hogy tegnap Ferland eltitkolt (és néha színre lépő) ikertestvérét láthattuk, Zinedine Mendyt :D Carvajalé meg egy harmadik hullámos gól, mikor már lass haan mindenki feküdt.
…..
Amit R24 írt, arról mit gondolsz? Ha nincs a pályán Vini, akkor mindenki ott játszik, ahol a legjobb?
Mert amikor Brahim a jobbszélső, és Rodrygo a bal oldalon van, akkor nekem jónak tűnik a játék képe.

Azt értem, ahogy a gólokat megmagyarázod, de mégis, ilyen fizetésekért talán elvárható lenne a támadóktól, hogy gólt is szerezzenek, akkor is, ha végig faragják őket.

Vini helyzetét párszor már átbeszéltük, ebben nem lesz konszenzus, az tuti. Vannak tények. Pl.: eldöntött a góljával egy bl döntőt.
Vannak hasznos megoldásai, góljai. És vannak olyan meccsek, amikor dobálja magát, meg reklamál a bírónál. Nyilvánvaló, hogy mindenki azt a Vinit szeretné, aki gólokat szerez, meg kulcspasszokat ad, ehelyett sokszor kapjuk az utóbbi egy évben a reklamáló, saját magát kellemetlen helyzetbe hozó, forrófejű arcát. Rengeteg rúgást kap, Bellingham- el együtt, sajnos a bírók ezt megengedik.
A helyzetet elfogadom, a megoldást nem látom.

Viszont a csapat a bajnokságban 19 forduló alatt összesen 11 gólt kapott. A matraccal játszott 2 meccs alatt meg 6 gólt sikerült benyelni. Ez nagyon kilóg a “sormintából”. Vagyis a matran ellen hátralevő 2 meccsre ki kellene valamit találni, mert amúgy a csapat teljesítmenye a számok alapján jó:
Real Madrid a 19 bajnokin szerzett 40 gólt, a Tico meg 39- et, ez kb. egyenlő. A védekezésben meg a Tico kapott 23 gólt, a Real meg csak 11- et kapott, ami kevesebb mint a fele annak, amit a Tico benyelt idén.
Nálam sokakkal ellentétben Brahim nem csatár (a Milánban sem tudott támadóként kiemelkedni), hanem tkp. Így nálam az a felállás, ahol mindenki ott játszik, ahol a legjobb (a mostani rendszerben):
-------Vini-Rodrygo
Jude-Kroos-Fede-Brahim

Ezzel csak az a baj, hogy ha kell egy kis támadó erősítés, akkor mégis hogy (eddig Guler nélkül)? Ennél erősebb támadó felállásunk jelenleg nincs. Ezért Carlo is inkább jobb szélsőbe kitette Lukitát, hogy ha kell egy kis erősítés, akkor jöhessen támadó. Amit én máshogy látok, mint a Don, hogy Brahimban meg van az a meló, ami a megfelelő védekezéshez kell ebben a felállásban. Most, hogy van Guler, nyugodtan mehetne a fenti kezdő és ha valaki fárad, akkor már van kihez nyúlni.

Rodrygonak mindegy hogy hol játszik, mert egyrészt nem kifejezetten egy lábas, másrészt a legnagyobb baj vele, hogy nagyon hullámzó a teljesítménye (Isco volt ilyen nálunk). Van, hogy megy neki és van, hogy nem. Ősszel a komplett fórum le akarta tépni Carlo fejét, hogy minek játszatja Rodrygot, amikor Vini hiányában balszélen játszhatott, mert nagyon gyenge volt. Most megint gyengébb, de nem azért mert Vini van, hanem azért, mert ezt még nem tudta kinőni. Erre szoktam azt mondani, hogy nem tudta eddig megugrani a legutolsó lépcsőfokot. A ziccert nem Vini miatt hagyja ki, egy nehezebb labdát nem Vini miatt nem tud átvenni. Ezek a saját hibái, amit persze könnyebb a fekete bárányra fogni.

Vinire nem térek ki, mert nincs értelme. A nagy többséggel szemben, nálam tegnap sem lógott ki lefelé, sőt. Volt 1-2 parádés megoldása (Rodrygonak löbbölt passz, okosan elvégzett szabi, amiből Carvajal került ziccerbe például).

Atma: mindkét meccsen Carlo a 4312-re szavazott, hogy védekezőbb legyen a csapat. Nem kellett volna. A Kroos-Fede középső kp olyan szinten összeállt, hogy az valami félelmetes, és ha védekezésben visszaáll Jude baloldalon és vlaki (Brahim, Lukita, Guler) a jobb oldalon, akkor szinte alig kapunk gólt. A gyémánttal az a baj, hogy ott Belli mivel egyedüli 10-esként bejárja az egész támadó harmadot, sokszor nem ér vissza balszélre a védekezésben és a 3 kp-s nem 4.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 11., csütörtök 13:54

Remy írta: En ilyenkor mindig a kiscsapat drukkereit sajnalom. Csori Osasunasok fel evszazadonkent jutnak kupa kozelebe, erre nem tudjak eloben buzditani a csapatukat. Mennyire zsenialis.

Persze, mehetsz az arabokhoz, minden penz kerdes, de na…
Ebbol is latszik, hogy mikor ezek a klubok ellenzik a szuperligat, az csakis a menedzsment/par klubvezeto ohaja es kivansaga, mert ők csakis a bonuszert meg a juttatasert vannak ott, es se a klub, se a szurkolok szempontja es erdeke nem szamit.
Annyira nyilvanvalo, es megis beszopja a tomeg
De ugye okosabb, fejlettebb a vilag. :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62844
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 11., csütörtök 13:53

MVPP írta:
ferni írta: De ezzel nem is lenne gond ha a csapatok kapnák meg a pénz nagy részét, ehelyett a szövetség meg Piqué rakja zsebre :lol:

Tök jó ötlet lenne több helyen játszani ezt évenként, néha maradna spanyolban stb.
De ez hogy a csapatok 🐎kuki pénzért utazgatnak, hogy másnak jó legyen...
Nem kell pályára lépni, ahogy a törökök tették, aztán lehet gondolkodni az okosoknak.
Mondjuk az teljesen mas, politikai okok miatt volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 regisztrált és 0 vendég