Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5169
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. május 28., vasárnap 18:23

Ilyenkor nem írják be, csak gólnak. Viszont akkor gondolom szabi góloknál meg a szabadrúgást kiharcolónak is behúzzák?
ezt nem hiszem de hala rodrygonak egesz egyszeruen le tudod ellenorizni. meccset nem lattam de ki volt aki kiharcolta a szabit rodrygo szabigoljanal? meg kell nezni hogy o kapott-e assistot. szerintem nem es csak tiziknel szamol a tm
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. május 28., vasárnap 18:21

gutihaz14 írta: tm megoldasat en is jobbnak tartom de ezzel szerintem csak ok vannak egyedul. gondolom mikor a tizilovo egyben a kiharcolo is akkor a tm nem huzza be assistnak is. legalabbis nagyon remelem hogy nem ilyen balfaszok, ilyenkor csak golszerzo van assist nelkul.
Ilyenkor nem írják be, csak gólnak. Viszont akkor gondolom szabi góloknál meg a szabadrúgást kiharcolónak is behúzzák? Nekem ez fura továbbra is, az összes többi site amit most megnéztem normálisan csak a gólpasszt számolja.
KAG írta:
Pad'em írta: Miért mi akkor az assist magyar fordítása ha nem gólpassz, világosítsatok fel légyszi.
Google fordito alapján, "segít" :mrgreen:
Köszi :D Maradok egy deviáns, újhullámos statisztikai dogmáknak ellentmondó állat és gólpassznak fogom hívni továbbra is.

Zsuninnyo :agree:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. május 28., vasárnap 15:38

Sierra írta:
Pad'em írta: eleve nem is passz szóval gólpassznak nevezni szerintem totál baromság.
na ez mondjuk tényleg elég erős :lol: ahogy a kolléga is írta assist az eredeti megnevezése, nem goal pass. :lol:
A football forditasa pedig nem labdarugas hanem labaklabda. Az assist golpassznak van forditva minden sportagban es kesz.
Nyilvan ez igy ebben a formaban baromsag, hogy a 11est kiharcolo nem ad golpasszt, de amikor a forditas elterjedt, akkor ilyen szabaly meg nem volt. Egyebkent az assziszt egy legit magyar szo, szoval akkor lehet azt hasznalni.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5169
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. május 28., vasárnap 14:00

tm megoldasat en is jobbnak tartom de ezzel szerintem csak ok vannak egyedul. gondolom mikor a tizilovo egyben a kiharcolo is akkor a tm nem huzza be assistnak is. legalabbis nagyon remelem hogy nem ilyen balfaszok, ilyenkor csak golszerzo van assist nelkul.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. május 28., vasárnap 12:36

Pad'em írta: Miért mi akkor az assist magyar fordítása ha nem gólpassz, világosítsatok fel légyszi.
Google fordito alapján, "segít" :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. május 28., vasárnap 12:35

Miért mi akkor az assist magyar fordítása ha nem gólpassz, világosítsatok fel légyszi.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. május 28., vasárnap 12:12

Mondják, nem mondják, te mentél be tátott szájjal a faszerdőbe hogy azzal indítottad az érvelésed hogy nem is passz :D

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. május 28., vasárnap 12:06

Sierra írta:
Pad'em írta: eleve nem is passz szóval gólpassznak nevezni szerintem totál baromság.
na ez mondjuk tényleg elég erős :lol: ahogy a kolléga is írta assist az eredeti megnevezése, nem goal pass. :lol:
Fubammeg nem mondjátok assistnak hívják angolul? :ozil: :lol: Mit számol a legtöbb oldal assist alatt? Az utolsó passzt a gól elött ,szóval erősnek inkább a 11-es kiharcolását nevezném ide beleszámolni, de kinek mi.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 28., vasárnap 10:54

szerintem nem hulyeseg a tm-tol beirni az assistokhoz a tizi kiharcolasat.
mondjuk abban az esetben logika ellenesnek tunik, mikor a kiharcolo rugja, de osszessegeben egy nagy erdem, meg akkor is, ha az esetek nagy reszeben inkabb a vedo hulyesege.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. május 28., vasárnap 10:43

Pad'em írta: eleve nem is passz szóval gólpassznak nevezni szerintem totál baromság.
na ez mondjuk tényleg elég erős :lol: ahogy a kolléga is írta assist az eredeti megnevezése, nem goal pass. :lol:

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. május 28., vasárnap 10:40

Pad'em írta:
kiserik írta:

Örök kérdés, hogy kell e számolni a 11es kiharcolását. Szerintem igen, én a TM rendszerét igazságosabbnak tartom.

Amúgy Rodrygonak ugyan az a baja, mint Asensionak: nem igazán szélső, és hajlamos alibizni, ebben viszont érezhetően javul.
Örök kérdés? :D Értem én hogy benne van a gólban aki kiharcolja a tizit, de ez egy másik statisztikai adat, eleve nem is passz szóval gólpassznak nevezni szerintem totál baromság.
A gólpassz egy magyar szó. Angolul assist (segítség). Egy újkeletű statisztika eltérő kritériumokkal. Nálam a 11es kiharcolása is ide számolandó, mert elég nagy segítség a rúgónak (ha az nem ugyan azon személy).

Természetesen mindenki máshogy gondolja, de ne egy magyar szóból induljunk ki.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. május 28., vasárnap 10:28

kiserik írta:
Pad'em írta: Akkor egy kis statisztika, forrás whoscored: (Transfermarkt gólpassznak számolja a 11-es kiharcolását is, így totál fals)

Örök kérdés, hogy kell e számolni a 11es kiharcolását. Szerintem igen, én a TM rendszerét igazságosabbnak tartom.

Amúgy Rodrygonak ugyan az a baja, mint Asensionak: nem igazán szélső, és hajlamos alibizni, ebben viszont érezhetően javul.
Örök kérdés? :D Értem én hogy benne van a gólban aki kiharcolja a tizit, de ez egy másik statisztikai adat, eleve nem is passz szóval gólpassznak nevezni szerintem totál baromság.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. május 28., vasárnap 10:19

Pad'em írta: Akkor egy kis statisztika, forrás whoscored: (Transfermarkt gólpassznak számolja a 11-es kiharcolását is, így totál fals)

Örök kérdés, hogy kell e számolni a 11es kiharcolását. Szerintem igen, én a TM rendszerét igazságosabbnak tartom.

Amúgy Rodrygonak ugyan az a baja, mint Asensionak: nem igazán szélső, és hajlamos alibizni, ebben viszont érezhetően javul.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. május 28., vasárnap 10:07

Akkor egy kis statisztika, forrás whoscored: (Transfermarkt gólpassznak számolja a 11-es kiharcolását is, így totál fals)

Appearances / Goals / Assists - 22/23 All competitions:
1) Vinicius 54 meccs: 23 G + 15 A = 38
2) Benzema 42 meccs: 30 G + 4 A = 34
3) Rodrygo 55 meccs: 19 G + 10 A = 29
4) Asensio 54 meccs: 12 G + 10 A = 22
5) Valverde 55 meccs: 12 G + 7 A = 19
6) Modric 53 meccs: 6 G + 4 A = 10
7) Kroos 51 meccs: 2 G + 6 A = 8
8) Militao 51 meccs: 7 G = 7
9) Vazquez 29 meccs: 4 G + 2 A = 6
10) Alaba 39 meccs: 2 G + 3 A = 5
11) Ceballos 45 meccs: 1 G + 4 A = 5
12) Tchouameni 51 meccs: 5 A = 5
13) Carvajal 44 meccs: 3 A = 3
14) Rüdiger 51 meccs: 2 G = 2
15) Álvaro 6 meccs: 1 G + 1 A = 2
16) Nacho 43 meccs: 1 G + 1 A = 2
17) Camavinga 60 meccs: 2 A = 2
18) Arribas 3 meccs: 1 G = 1
19) Hazard 10 meccs: 1 G = 1
20) Casemiro 2 meccs: 1 A = 1
21) Mendy 28 meccs: 1 A = 1
22) Mariano 11 meccs: 0
23) Odriozola 6 meccs: 0
24) Vallejo 3 meccs: 0
25) Courtois 48 meccs
26) Lunin 12 meccs

Rodrygo és Asensio is szépen termelt amúgy, inkább a védelemben keresendő a bajnoki kudarc oka. Gólt lőttünk eleget.

Ami meglepett, hogy Militao lőtt 7 gólt idén. Nem emlekeztem ennyire.

Valverdének féltávnál megvolt a 10 gól, nagyon durva az ő visszaesése, ez is oka volt a gyengébb tavasznak.

Hazard és Mariano again :lol:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. május 28., vasárnap 9:22

Na tessék, 11 realistahuni :mrgreen:

Valami jól csúszott handrás, akarom mondani Kerlon kollégánál :)

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. május 28., vasárnap 9:19

Tjacks írta:
gutihaz14 írta: az a 8-8 igazabol 9-9 ha hihetek a tm-nek es ez csak a liga. mindent nezve 19gol-11gp
Attól függetlenül hogy ezek már közel Vini számai( javítsatok ki ha tévedek) , a két játékos közül egyértelműen Vini a sokkal veszélyesebb, Ő tud védelmet bontani, folyamatosan duplázni kell. Rodryt sokkal könnyebb hatástalanítani, levenni a pályáról.

Vini így is world class, hátha még megkapná Rodry rugótechnikáját. :ozil:

A tegnapi második gólja nagyon ült, nagyon okos megoldás volt.
Vini jobb 1v1 ben papiron, de ha mindketten ugyan annyit jatszananak es ugyan ugy az eredeti posztjukon, szerintem nem lenne kulonbseg. Annyi h Vini latvanyosabb, de nem biztos, hogy hatekonyabb.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2023. május 28., vasárnap 9:02

gutihaz14 írta: az a 8-8 igazabol 9-9 ha hihetek a tm-nek es ez csak a liga. mindent nezve 19gol-11gp
Attól függetlenül hogy ezek már közel Vini számai( javítsatok ki ha tévedek) , a két játékos közül egyértelműen Vini a sokkal veszélyesebb, Ő tud védelmet bontani, folyamatosan duplázni kell. Rodryt sokkal könnyebb hatástalanítani, levenni a pályáról.

Vini így is world class, hátha még megkapná Rodry rugótechnikáját. :ozil:

A tegnapi második gólja nagyon ült, nagyon okos megoldás volt.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5169
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. május 28., vasárnap 7:48

az a 8-8 igazabol 9-9 ha hihetek a tm-nek es ez csak a liga. mindent nezve 19gol-11gp
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2023. május 28., vasárnap 6:54

Nehéz dolog részegen ez downvote funkció :lol:

Amúgy ettől a 8+8-tól hasra kellene esni?
Én tavaly azt mondtam hogy idénre még mindenképp megérdemli az esélyt, engem aztán nem győzött meg.
Love football, hate antifa.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2023. május 27., szombat 22:51

Kerlon írta: Sulytalan, jelentektelen golokar eugo Rodrygo 8gol, 8 gp
ti harman, akik szarkazmust nem ismertek vagy realistahunik vagytok es lenezitek, na ti, menjetek a faszomba amig pihenek

realistahuni, hanem komolyan gondoltad, akkor bocsi, hanem akkor menj a faszomba
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 96 regisztrált és 0 vendég