Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2024. április 13., szombat 20:22

roviden: márcska 5öt kell nyerni!
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2024. április 10., szerda 21:32

hehetheoriginal írta:
Azért fájó a tegnapi
kiserik írta:
Köszi szépen, ez tetszett 👍
ez mind szép és jó.
de kivancsi lennék hany meccsbol hanyszor csapkodtuk meg azt a csapatot, ami ellenunk ezt a fajta taktikat es felfogast jatszotta.
tehat kb egy pepperonis barca, bayern es cici merlegre lennek kivancsi, sztem kemenyen negativban vagyunk.
innentol meg magyarazhatjatok akarhogy, hogy toni meg valvi mennyire faszák a posztjaikon - és tény, hogy nagyon jók, legszűkebb elit -, de egyszerűen ez kevés. ez a szint, amit képviselünk, kevés. mert másképp akkor nem lennénk lefocizva ezen csapatok által.

és nem hittem volna, de újra be kell írnom hosszú idő után, hogy ez még mindig a real madrid. itt csak a teteje az elfogadott, eredmenyesseg, és szép futball egyszerre. Erre vár és vágyik mindenki, ez a klub maga. Ugyhogy nem, nem megengedhető és nem elfogadhato, hogy nem torekszunk dominalasra - ami nem feltetlen jelent 90-10-es labdabirtoklast -, de látni és érezni, hogy jobbak vagyunk, hogy a jatekosok egyenileg es csapatkent es magasabb minoseget kepviselnek, ezt akarom latni.

kibaszott kivancsi leszek a nyárra, legalább 3-4 poszton baszó kezdőember kell a csapatba, pénz nem számít.
vagy álmodozhatunk tovabb, mert ez a cici ugyanugy össze lesz csalva és vásárolva, nem mennek ezek sehova.
ez adja, de Carlonak erre nem fenlik a foga, erosebb csapat ellen sose jatszatja a csapatot, hanem a lassu biztonsagi foci egy egy lehetosegre varva taktika
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

el magico
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: el magico » 2024. április 10., szerda 19:20

filatáska írta:
el magico írta: Tudom, hogy Musiala meg Wirtz meg minden, de az ő szerepkörükre már van emberünk. Ennyi támadóközéppályás (ráadásul ilyen minőségben) meg nem realitás egyetlen csapatban sem.
Pont tegnap játszottunk egy ilyen ellen, rádásul évek óta dominálnak.
Kdb, Foden, Silva, Grealish, Alvarez.

Nem azt mondom, hogy jó vagy nem jó, csak hogy éppenséggel van realitása.
Valamelyest igazad van, de Grealish, Foden, Silva alapvetően szélsők, vagy szélsőként kezdték pályafutásuk. Alvarez meg csatár.
Más kérdés, hogy Guardiola be tudta őket is illeszteni az adott szerepkörbe a rendszerén belül.


Nálunk nem tudom elképzelni, hogy Musiala, Bellingham, Wirtz egyszerre legyenek a pályán, a többi támadóról nem is beszélve.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2024. április 10., szerda 19:12

Jó meccs volt, kár érte. Azért az edzők jelentős része nem kockáztat, ha nem muszáj. Ancelotti se szeret. Kiesés párharcban idegenben annyira pep se. Így mi alapvetően kontrara álltunk be, meg hogy haaland ne rugjon gólt. Pep meg a labda biztos tutira, aztán majd kialakul valami. Valszeg a két edzőt lepte meg ez a sok gól legjobban. :)

Ami nekem csalódás volt, az a fizikum. Nyilván nem úgy működik, hogy ha nekünk több, mint egy hetünk van pihenni, akkor kétszer annyit tudunk futni, de cserék nélkül 5 kilométerrel többet futott a City úgy, hogy ők jarattak főleg a labdát. És a km egy dolog, de sajnos 60. perc körül látszott, hogy mi vagyunk a faradtabbak. Pintus munkáját itt nem láttam.

Letamadni nem nagyon tudunk, nem tudom az okát, de nagyon nem megy. Ennek egy szép jele, amikor beli integet, hogy tamadjuk le a vedoket. Nem kell integetni annál a csapatnál, aki tud Letamadni, mert ott mindenki tudja a dolgát. A letamadas az tipikusan nem egyéni képesség, azt bele kell verni a játékosba, sokat gyakorolni. De carlonal ezt engedjük el, ő másra helyezi a hangsúlyt...

filatáska
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. április 10., szerda 19:05

el magico írta: Tudom, hogy Musiala meg Wirtz meg minden, de az ő szerepkörükre már van emberünk. Ennyi támadóközéppályás (ráadásul ilyen minőségben) meg nem realitás egyetlen csapatban sem.
Pont tegnap játszottunk egy ilyen ellen, rádásul évek óta dominálnak.
Kdb, Foden, Silva, Grealish, Alvarez.

Nem azt mondom, hogy jó vagy nem jó, csak hogy éppenséggel van realitása.

el magico
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: el magico » 2024. április 10., szerda 18:50

hehetheoriginal írta: kibaszott kivancsi leszek a nyárra, legalább 3-4 poszton baszó kezdőember kell a csapatba, pénz nem számít.
vagy álmodozhatunk tovabb, mert ez a cici ugyanugy össze lesz csalva és vásárolva, nem mennek ezek sehova.
Mbappé, egy.
Davies, kettő.
Militao visszatér, szóval a középhátvéd poszt meg lesz oldva.

Ezenkívül még hova kéne baszó kezdőember (vagy inkább hol férne el, és ki)?

Jobbhátvéd poszton Carvajal idén nagyot megy, nem hiszem, hogy van a piacon jobb opció az ő helyére. Cserét/jövő tehetségét lehet oda nézni, de baszóembert nem.
Középpályán abszolút megvagyunk, ott csak a távozókat (Modric? Ceba?) kell pótolni. De azt is meg lehet oldani házon belül. Nico Paz gyerek elfoglalja a padot, Arda Güler meg megkapja Luka perceit.
Támadósorba úton van az erősítés. Szerintem Endrick is sokat fog dobni a kereten, és a variálási lehetőségeken. Jobbszélsőt lehetne keríteni (csak kit?), ha visszaállunk 4-3-3-ra, de ez attól függ mi a terv Ancelottiék fejében.

Ha maradunk a 4-4-2-nél, akkor 2 baszóember fér el, és jobbszélsőre nem igazán van szükség.
Courtois
Carva-Rüdi-Militao-Davies
Fede-Tchouameni-Cama
Belli
Mbappé-Vini

Ha visszaváltunk 4-3-3-ra akkor lehetne helye az említett JSZ-nek.
Courtois
Carva-Rüdi-Militao-Davies
Fede-Tchouameni-Belli
Jobbszélső-Mbappé-Vini


Tudom, hogy Musiala meg Wirtz meg minden, de az ő szerepkörükre már van emberünk. Ennyi támadóközéppályás (ráadásul ilyen minőségben) meg nem realitás egyetlen csapatban sem.

Mindenesetre szerintem egyáltalán nem annyira drasztikus a helyzet, hogy ennyi kezdőembert le kelljen cserélni. Viszont arra a két személyre (Mbappé, Davies) óriási szükség van, és nagyon nagyot emelhetnek a kezdő/keret színvonalán.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. április 10., szerda 17:50

Kerlon írta:
ziro4vr írta: Hát én nem vettem észre tegnap a city kp-ját, lehet mást néztem, de Rodri és Kovacic is láthatatlan volt, ahogy Bernardo Silva is. Foden meg Grealish néha jól kavirnyászott, volt pár villanásuk és ennyi, Hali ismét nulla. A betanult sablon ment, se több se kevesebb.
Én Fodenre se emlékszem a gólján kivul...
Mert vedeltetek mintha nem lenne holnap bazmeg
thereisonly1ronaldo

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2024. április 10., szerda 17:43

ziro4vr írta: Hát én nem vettem észre tegnap a city kp-ját, lehet mást néztem, de Rodri és Kovacic is láthatatlan volt, ahogy Bernardo Silva is. Foden meg Grealish néha jól kavirnyászott, volt pár villanásuk és ennyi, Hali ismét nulla. A betanult sablon ment, se több se kevesebb.
Én Fodenre se emlékszem a gólján kivul...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8436
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. április 10., szerda 17:29

realistahuni írta: 15-ben juve ellen szintén, de sokszor igazságtalan a foci.
Áh, jobb hogy kiestünk ott, azt a Barcát nem fogtuk volna meg, legyen akármilyen BL Döntő is.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2024. április 10., szerda 17:17

hehetheoriginal írta:
realistahuni írta:

2-2, volt egy covidban kiesés, meg egy 16ban megnyert elődöntő.
ertem en, hogy csak az eredmeny szamit, de azert nagyon le lettunk focizva akkor is, amikor a vegen makkal mi jutottunk tovabb, vagy mert a meccs vegen onmegsemmisitettek magukat fejben, vagy pep tulgondolta a dolgokat. ezeken a malőrökön léptek túl tavaly végleg, és tegnap nyugodtan, már teljes magabiztossággal hozták le a meccset ugy, hogy ők diktálták a tempót, és az volt, amit ők akartak a meccs nagy részében.
Ezzel én is egyetértek, nem rég vitáztunk is erről a másik topikban, senki nem győzte meg a másikat meglepő módon. :D

Cserébe viszont azt gondolom hogy 12-ben a bayern ellen a visszavágón végig jobbak voltunk hosszabbítással együtt, ott megérdemeltük volna a döntőt. 15-ben juve ellen szintén, de sokszor igazságtalan a foci.
Love football, hate antifa.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8436
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. április 10., szerda 17:07

Igen, pontosan azért mentek fel egy BL Döntőre összeszart gatyával és majdnem kikaptak egy Inter ellen... :lol:

Tegnap is nyugodtan mehettünk volna 3-1re is, csak minden helyzetecskét eltosztunk, ezek meg 2/2t bevertek olyat, aminél nekünk nagyobb lehetőségeink voltak.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. április 10., szerda 16:53

realistahuni írta:
City egy oda, egy ide.
2-2, volt egy covidban kiesés, meg egy 16ban megnyert elődöntő.
ertem en, hogy csak az eredmeny szamit, de azert nagyon le lettunk focizva akkor is, amikor a vegen makkal mi jutottunk tovabb, vagy mert a meccs vegen onmegsemmisitettek magukat fejben, vagy pep tulgondolta a dolgokat. ezeken a malőrökön léptek túl tavaly végleg, és tegnap nyugodtan, már teljes magabiztossággal hozták le a meccset ugy, hogy ők diktálták a tempót, és az volt, amit ők akartak a meccs nagy részében.
thereisonly1ronaldo

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2024. április 10., szerda 16:43

hehetheoriginal írta: ez mind szép és jó.
de kivancsi lennék hany meccsbol hanyszor csapkodtuk meg azt a csapatot, ami ellenunk ezt a fajta taktikat es felfogast jatszotta.
tehat kb egy pepperonis barca, bayern es cici merlegre lennek kivancsi, sztem kemenyen negativban vagyunk.
innentol meg magyarazhatjatok akarhogy, hogy toni meg valvi mennyire faszák a posztjaikon - és tény, hogy nagyon jók, legszűkebb elit -, de egyszerűen ez kevés. ez a szint, amit képviselünk, kevés. mert másképp akkor nem lennénk lefocizva ezen csapatok által.

és nem hittem volna, de újra be kell írnom hosszú idő után, hogy ez még mindig a real madrid. itt csak a teteje az elfogadott, eredmenyesseg, és szép futball egyszerre. Erre vár és vágyik mindenki, ez a klub maga. Ugyhogy nem, nem megengedhető és nem elfogadhato, hogy nem torekszunk dominalasra - ami nem feltetlen jelent 90-10-es labdabirtoklast -, de látni és érezni, hogy jobbak vagyunk, hogy a jatekosok egyenileg es csapatkent es magasabb minoseget kepviselnek, ezt akarom latni.

kibaszott kivancsi leszek a nyárra, legalább 3-4 poszton baszó kezdőember kell a csapatba, pénz nem számít.
vagy álmodozhatunk tovabb, mert ez a cici ugyanugy össze lesz csalva és vásárolva, nem mennek ezek sehova.
De pont, hogy számít a pénz és itt bukott is a tézised. Az, hogy ez a Real Madrid és ez a legfelső polc igaz, de csak nekünk szurkolóknak.

Ha játékos vagy és teletömheted a zsebed már mész máshová. Ezáltal a Citybe vagy más angol csapatokba, a PSG-be és a szaúdi csapatokba szívesebben mennek játékosok. Míg ide - hiába, hogy nekünk van nevünk - nem akar jönni az elitből annyira sok ember vagy ha akar is, akkor pénzzel végül elcsavarják a fejét.

Ezáltal az említett csapatok sokkal egyszerűbben veszik meg a legjobb játékosokat és sajnos ki kell mondanunk, hogy jobb erőket képviselve, le is tudnak focizni minket. Az amiről te beszélsz a 2010-es évek elején-közepén véget ért. Nem a neves csapatokba akarnak a legjobbak menni, hanem ahol a pénz van, így sajnos nem várható el, hogy mi legyünk minden téren a legjobbak.

Függetlenül ettől szerintem egy csupaszív csapatunk van, és büszkék lehetünk rájuk. Akik itt vannak azok közül mindannyian büszkén viselik a mezt. A csapat pedig ennek ellenére is, erőn felül teljesít és képes csodákra még!
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2024. április 10., szerda 16:07

City egy oda, egy ide.
2-2, volt egy covidban kiesés, meg egy 16ban megnyert elődöntő.
Love football, hate antifa.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: istimester » 2024. április 10., szerda 15:47

A Bayern voltaképpen Yupp idejében ment tovább utoljára ellenünk, az emlékezetes tizenegyesekkel.

A City egy oda, egy ide. Annyira rosszak nem lehetünk, elég sokszor megnyertük a Bajnokok Ligáját.

Fedet láttam eloben játszani, amíg hozza a fizikai paramétereit, nálam nem kérdés melyik polc.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. április 10., szerda 15:30

Azért fájó a tegnapi
kiserik írta:
pongraczp_ írta: ...
Köszi szépen, ez tetszett 👍
ez mind szép és jó.
de kivancsi lennék hany meccsbol hanyszor csapkodtuk meg azt a csapatot, ami ellenunk ezt a fajta taktikat es felfogast jatszotta.
tehat kb egy pepperonis barca, bayern es cici merlegre lennek kivancsi, sztem kemenyen negativban vagyunk.
innentol meg magyarazhatjatok akarhogy, hogy toni meg valvi mennyire faszák a posztjaikon - és tény, hogy nagyon jók, legszűkebb elit -, de egyszerűen ez kevés. ez a szint, amit képviselünk, kevés. mert másképp akkor nem lennénk lefocizva ezen csapatok által.

és nem hittem volna, de újra be kell írnom hosszú idő után, hogy ez még mindig a real madrid. itt csak a teteje az elfogadott, eredmenyesseg, és szép futball egyszerre. Erre vár és vágyik mindenki, ez a klub maga. Ugyhogy nem, nem megengedhető és nem elfogadhato, hogy nem torekszunk dominalasra - ami nem feltetlen jelent 90-10-es labdabirtoklast -, de látni és érezni, hogy jobbak vagyunk, hogy a jatekosok egyenileg es csapatkent es magasabb minoseget kepviselnek, ezt akarom latni.

kibaszott kivancsi leszek a nyárra, legalább 3-4 poszton baszó kezdőember kell a csapatba, pénz nem számít.
vagy álmodozhatunk tovabb, mert ez a cici ugyanugy össze lesz csalva és vásárolva, nem mennek ezek sehova.
thereisonly1ronaldo

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2024. április 10., szerda 12:56

Számtalanszor ki lett vesézve, hogy a Real Madrid sosem a végletekig begyakorolt, gépies, automatizmusig húzott fociról szólt, aki régóta követi a csapatot nem is értem hogyan várhat ilyet. Mindig az egyéni kvalitások dominálták a támadó játékunkat és nincs is ezzel baj.

Engem hidegen hagy mennyi a labdabirtoklás, ha közben 4 kontrából gurítunk 4-et és vége a meccsnek.

Azért fájó a tegnapi, mert egyébként teljesen korrekt teljesítmény volt és bár 2 gólhoz is kellett szerencse, de ezeken kívül is volt még lehetőség, hogy 2 gólos előnnyel menjünk Manchesterbe.

Kroos ezért is kulcs ilyen helyzetekben, nagyon higgadt, labdabiztos, amint közeledik felé a labda már tudja a következő lépést és opciókat. Jól meg is csináltuk ezeket és jól is fordultunk kontrákra. A City komplett védelme fent volt többször 35 méterre a mi kapunktól, sebezhetőek voltak. Sajnos Vinicius is többször belehibázott és Bellingham nagyon gyenge napot fogott ki.

Így a visszavágón extra kell, de nem temetném a csapatot, bár 60-40% oda innentől szerintem.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. április 10., szerda 12:28

pongraczp_ írta: ...
Köszi szépen, ez tetszett 👍

pongraczp_
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. június 8., szombat 22:24

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: pongraczp_ » 2024. április 10., szerda 12:03

Még annyit hozzátennék, hogy ami nem szimpatikus, hogy nyilván lehet kutyaütőzni Valverdét, meg Kroost, a középpályánkat, de azokban a karakterekben, amilyen szerepet betöltenek a csapatunkba nem igazán van belőlük magasabb minőség. Ahogy Kroos játszik az idővel, és passzolja ki a labdát nem találsz jobbat benne, és ami nagyon fontos élmény nézni, Valverde amennyi védekező munkát beletesz, és szétlövi kapásból a hosszút ikszre hozva a meccset, hát mi ez, ha nem minőség...stb.

Én hálás vagyok, hogy ilyen középpályánk van jelenleg.

Szóval érdemes talán a kontextust is először vizsgálni, és abból értékelni az egyéneket.

pongraczp_
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. június 8., szombat 22:24

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: pongraczp_ » 2024. április 10., szerda 11:48

hehetheoriginal írta:
Galacticos írta: Kroos tegnap tobb labdat is szerzett meg parharcot is nyert, nalam az egyik legjobbunk volt.
Persze hozza a szintet, de tegyuk fel a kerdest, hogy vehetjuk fel a cici kp-javal a parharcot?
Miben vagyunk kevesebbek? Valahol valami csak hianyzik.
Valverde sztem kepessegekben gyenge, toni meg a fizikalis aspektusban, ez egybol 2 ember a kp-rol, ahol hianyossagok vannak.
Sztem mikor valaki a legjobbjat hozza, de megis kevesnek bizonyul, ott valtani kell. Nincs semmi bajom tonival, de nem gyors, nem utkozik, nem nagyon szerez labdat, viszont erre szuksegunk lenne. Valvi gyors, de szinten nem utkozik, nem szerez labdat, nincs az az erzese az embernek, hogy ott az a resz, ahol o van le van zarva, inkabb forgassuk at mashova a labdat.
De ki lehet terni ancelottira is, vajon miert nem szukitjuk le a teruletet es tamadjuk 2-3-4 emberrel a labdas jatekost, letamadas nem nagyon van. En ertem, hogy a cici egesz evben ezt gyakorolja es ebben a legjobbak, a letamadas.elleni kigurigazast almukbol felkeltve is tudjak, mert belejuk van verve ki mikor merre mozog sablonbol, mint bármelyik barcelona, de azert parszor a 90 perc alatt meg lehetne nyomni, oda lehetne lepni a torkukra. De ehhez osszehangolt csapatkent valo mozgas kell. Szoval a feladat kb lehetetlen az osszecsalt osszevasarolt csapat ellen, de hat nem nalunk vannak a legkomolyabb legbaszobb fiatalok?
Jojjon papi, wirtz, davies, yoro, es szeretnem latni egyszer, hogy dominalunk. Meg pepperoni ellen is. Ha ehhez xabialonso kell, akkor o kell, de en azt latom, hogy carlo kihozza a csapatbol a maxot, de ennyi van benne. Sok a hianyossaggal rendelkezo jatekos, ezt egyszerre nem birjuk ki, ennyi defektet nem lehet elrejteni a palyan plane egy cici ellen
osszehangolt csapatkent valo mozgas kell.
Szoval a feladat kb lehetetlen az osszecsalt osszevasarolt csapat ellen, de hat nem nalunk vannak a legkomolyabb legbaszobb fiatalok?
Jojjon papi, wirtz, davies, yoro, es szeretnem latni egyszer, hogy dominalunk. Meg pepperoni ellen is. Ha ehhez xabialonso kell, akkor o kell, de en azt latom, hogy carlo kihozza a csapatbol a maxot, de ennyi van benne. Sok a hianyossaggal rendelkezo jatekos, ezt egyszerre nem birjuk ki, ennyi defektet nem lehet elrejteni a palyan plane egy cici ellen
[/quote]

Ez a nagy dominancia amit Te hiányolsz, elég több tényezős és nem biztos, hogy mindene esetben annyira nagy előnnyel járna, mint amennyire gondolod.
Jelen esetben mint Pep karrierjében nagyon sokszor, azért is tud ennyire eredményes és jól működőnek tünni, mert a hatalmas pénzügyi lehetőségeknek köszönhetően, olyan minőségi játékosok vannak a csapatban, akik által megvalósul ez a szint.

Kifejtve kicsit.

Pep taktikája és stílusa mindig is maximális kontrollról szólt. Labdaszerzés után add hátrébb egy sorral a labdát, aztán minimum 10 passzot végezz, hogy felvegye a csapat az megfelelő struktúrát, alapfelállást, távolságokat, alakzatokat. (Tudjuk, hogy mind a spanyol és Crujff iskola által mekkora pozíciós játék hivő lett, és nem szabad lebecsülni a tudását, mert Ő is fejlesztette az évek alatt az elképzelésit.)
A pozíciók megfelelő elfoglalása, könnyebbé tesz a labda járatást, és, ami sztem még fontosabb elemnek tart Pep, hogy ezáltal egy labdavesztés után azonnal be tudják keríteni az ellenfelet, le tudják zárni az ellenfélnek a kapura felé vezetőt területet és időt.

Na már most, a pozíciós játéknak mint látható is volt a meccsen, támadásban nincsenek váratlan kombinációk, mélységi beindulások. Egy esetleges egyéni támadó párharc megnyerése, a gyors forgatásból származó helyzeti előny (pl. ez a jelenlegi City alapfelállás ebben nagyon erős: szélesen tologatja-tologatja Bernando a labdát, mindenki tolódik nálunk, szűkít, szűkít, vissza- forgatás Fodenhez, védelem túl tolódott, elcsúszott, helyzeti előny-lövőhelyzet, gól) amire ez az elképzelés épít. Röviden összefoglalva.

Ezt Pep kétségkívül nagyon magas szinten letudja oktatni, mik az alapelvek, mik az automatizmusok.

De talán itt jön a kulcs különbség a két csapat stílusa, és a hiányolt dominancia között.

Az, hogy ez a röviden összefoglalt Pep foci, ilyen szinten működjön, az kell, a posztokon nagyon hasonló, homogén karakterű játékosok játszanak: kis területen nagyon labdaügyes, azonnal visszatámadó, intelligens jó passz készségű. Nézzétek meg: Bernardo, Foden, Grealish, Kovacic, Alvarez, Rodro. Kis poszt specifikus eltéréssel de ugyan az a stílus. Ők tudják tartani labdát éjt hossz, és fegyelmezettek ahozz, hogy a labdavesztés után azonnal visszatámadjanak és megszerezzék a labdát az ideális esetben. Így fog kialakulni a látható domincia a pályán, labdával, anélkül. Megvan a forma és a tartalom is.

De mi a hátránya, hát az, hogy mivel ezek ilyes stílusú játékosok, mind anno a spanyol válogatottnál, ha nincs meg az egyéni minőségbeli fölény (ami most a két átlövés formájában jött), akkor ha az ellenfél védekezése felkészült és minőségi, akkor a védekezés része megoldható ellenük. Illetve, ha sikerül kibújni a visszatámadásból és meg van a kellő minőség támadásban, akkor hát fel lehet venni a szopóálarcot (valaki tök jól említette BBC példáját, láthattuk is mi volt a Guardiola féle Bayern ellen Münchenben).

A Real stílus véleményem szerint és amit én jobban szeretek, mint a Guardiola stílus, az egy támadásban látható, világklasszis játékosok megoldásaira építő játék. Ha meg van az egyensúly a sztárok elvarázsolnak és megnyerik a meccseket. Sztem ezt nem kell ecsetelni. De ezek a sztárok (amik jelen esetben sajnos elmaradnak a BBC vagy Zidane, Ronaldo, Raul féle minőségtől) nem annyira homogén karakterek, katonák (amit én szinten nem bánok), mint Guardiola játékosai, nekik kipihentebb állapot kell, és jobb esetben (kérdés most ez olyan-e) megéri felszabadítani őket a munka alól, hogy utána az energia meglegyen a varázslatra.

Ezért van az, hogy dominálnak, mert nálunk vannak akik támadásban kimagaslóak és megnyerik a meccset elvileg és arra helyezik a fókuszt (Vinicius, Bellingham) és vannak akik akik védekezésben (Tcuoumeni, Camavinga). Itt nem mindenki ugyan azt tudja, hanem itt a játékosok kompenzálják, kiegészítik egymást a klasszis szinten. Nyilván ez a Cadiz ellen bőven elég arra is, hogy 80%-ban nálunk legyen a labda ha akarjuk, de ilyen szinten már ezért, lehet a Citynél lesz többet. És akkor vannak olyan puzzlek akik egyensúlyt adnak (Valverda, Carvajal), és akik (az ezen a top4 szinten) kevésbé tudnak ellenfél nyomás alól passzokkal kiszabadulni, azok miatt szükséges (a kedvencem) Toni Kroos, aki, úgymond egy connector szerepet tölt be, miután meg van a labda és indítani kell, üres játékosokat találni. Amit művészi szinten csinál. Viszont a fizikalitása miatt kell, mellé egy Camavinga.

Remelem összegezve érthető miért nem "dominálunk" annnyira, a City ellen. Több tényezős dolog, ami függ az ellenfél minőségétől, felfogásától, és a saját stílus és játékos karakterektől is.

Személy szerint én nem bánom, ugyanis ritka az ilyen, hogy nem nálunk van a labda többet. De én az egyéni megoldások, és a kiszámíthatatlan kombinációkat szeretem, amihez szükséges valamennyire a zsenik (amik mondom jelen esetben kérdéses) tehermentesítése visszatámadás alól.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 218 regisztrált és 0 vendég