Edző és vezetőség

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
tcskhun
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2021. január 17., vasárnap 15:33

ferni írta:
tcskhun írta:

Még szerencse,hogy mindenki tud angolul :roll: :kivagyhe:
ahogy nekem nem restell leforditani az angolt magyarra ugy szerintem neked sem lett volna több idő kimásolni beilleszteni az idézett szöveget,erre szokták mondani,hogy jobb lett volna csendben maradni :roll: :agree:
azért ne vicceljünk már
spanyolul nagyon kevesen tudnak itt, max akik a híreket fordítgatják nekünk az oldalra vagy járnak ki sokat spanyolba meg még pár ember a fórumon, míg angolul annyira mindenki tud a fórum 90-95%-a biztosan, hogy egy leírt szöveget nagyjából tudjon értelmezni, mert ahhoz aztán nem kell sok tudomány, mert kétlem, hogy itt közülünk sok olyan ember lenne, aki általánosban vagy középsuliban/gimiben ne tanult volna pár év angolt, arról meg már nem is beszélek, hogy ha csak napi szinten internetezel mennyi angol rád ragad.

amúgy ha meg google translates híreket szeretne olvasni bárki is, akkor meg rossz helyen jár ezen az oldalon :mrgreen:
Meg kell változtatnunk azt, ami a miénk, és csapatként kell kivennünk, mert a külseje továbbra is ugyanaz lesz."
:lol: :lol: :lol:
tessék google translate :lol:
tudod lehet,hogy idősebb vagyok egy picit itt a többségnél és 8általánosban oroszul tanultam majd ipari suli mellett németül és kb 10 éve költöztem mallorcara szóval itt meg a spanyol jött még mellé es ne haragudj de 46 éves fejjel nekem ennyi idegen nyelv elég....
szóval lehetne egy kis tisztelet is más forumozok felé:kisgyerek :hmmm:
de elengedem ezt a dolgot csak zavarú,hogy mekkora megmondo emberek vannak itt és ha valaki másképp lát oszt meg valamit akkor az azonnal le van hurrogva :argue:
továbboi szép napot! SALUDOS :D

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8434
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. január 17., vasárnap 15:11

tcskhun írta:
Nika91127 írta:

Még szerencse, hogy mindenki perfekt spanyol, és érti amit belinkeltél... :kivagyhe: :kivagyhe: :kivagyhe:

Gondolom a szokásos maszlag, "dolgozunk tovább, tudjuk hol a hiba, csak a mai napon nem volt szerencsénk, ez nem bukás, megpróbáltuk, nem jött össze".
Még szerencse,hogy mindenki tud angolul :roll: :kivagyhe:
ahogy nekem nem restell leforditani az angolt magyarra ugy szerintem neked sem lett volna több idő kimásolni beilleszteni az idézett szöveget,erre szokták mondani,hogy jobb lett volna csendben maradni :roll: :agree:
azért ne vicceljünk már
spanyolul nagyon kevesen tudnak itt, max akik a híreket fordítgatják nekünk az oldalra vagy járnak ki sokat spanyolba meg még pár ember a fórumon, míg angolul annyira mindenki tud a fórum 90-95%-a biztosan, hogy egy leírt szöveget nagyjából tudjon értelmezni, mert ahhoz aztán nem kell sok tudomány, mert kétlem, hogy itt közülünk sok olyan ember lenne, aki általánosban vagy középsuliban/gimiben ne tanult volna pár év angolt, arról meg már nem is beszélek, hogy ha csak napi szinten internetezel mennyi angol rád ragad.

amúgy ha meg google translates híreket szeretne olvasni bárki is, akkor meg rossz helyen jár ezen az oldalon :mrgreen:
Meg kell változtatnunk azt, ami a miénk, és csapatként kell kivennünk, mert a külseje továbbra is ugyanaz lesz."
:lol: :lol: :lol:
tessék google translate :lol:

tcskhun
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 19:26
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Benzema, CR7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: tcskhun » 2021. január 17., vasárnap 14:53

Nika91127 írta:
tcskhun írta: Azért ezek a nyilatkozatok érdekesek:
La mala dinámica del equipo: "Lo que tenemos que hacer es seguir trabajando y cambiar la dinámica. Tenemos que cambiar lo nuestro y sacarlo como equipo, porque lo de fuera va a seguir siendo lo mismo".

Fracaso: "No es un fracaso. No es un fracaso porque lo hemos intentado".
Még szerencse, hogy mindenki perfekt spanyol, és érti amit belinkeltél... :kivagyhe: :kivagyhe: :kivagyhe:

Gondolom a szokásos maszlag, "dolgozunk tovább, tudjuk hol a hiba, csak a mai napon nem volt szerencsénk, ez nem bukás, megpróbáltuk, nem jött össze".
Még szerencse,hogy mindenki tud angolul :roll: :kivagyhe:
ahogy nekem nem restell leforditani az angolt magyarra ugy szerintem neked sem lett volna több idő kimásolni beilleszteni az idézett szöveget,erre szokták mondani,hogy jobb lett volna csendben maradni :roll: :agree:

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5850
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Jim » 2021. január 15., péntek 22:10

SzB írta: És ami a legnagyobb hiba, hogy a Castilla pedig üres. Hermosilo, Oscar és Regulion volt aki mostanában feljöttek. Egyik se kellett (Pedig nincs balhátvédünk - Mendy sosem fogja a halvérét kiontani a Madridért). Llorrente és Hermo alapember a listavezető Atleticoban, Oscar a Sevillában. Hogy van ez?
ők tucatok, nem tudtad? :kalapos:
amúgy persze, egy részük biztos
de nagy luxus most nem megpróbálni beépíteni madridistákat, fiatalokat, mikor látszik
nem lesz pénz igazolni a kezdőbe 11 sztárjátékost
Zizu ezt nem látja, nem akarja látni nem tudom :hmmm:
úgy tűnt, Solari kirakta volna a selejtet (a spanyolt is :mrgreen: ), maradhatott volna még 1 évig, és miután mindenki távozott, akinek kellett volna, jött volna vissza Zizu

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. január 15., péntek 21:47

Leno16 írta: Az Isco téma mindig kényes igen, de szerintem nem lett rosszabb játékos. Azt elég lehet neki is feldolgozni az évek során, higy Zizu mindig azt nyilatkozza ,hogy fontos szerepet tölt be a csapatba stb... Aztán játszik/nem játszik, csere/ nem csere, eladjuk/ nem adjuk el. Így nehéz motiválni valakit azért. Miért nem mondta meg neki akkor már 2 éve, hogy fiam nem fogsz játszani. A mai fociban ritka az ilyen technikás játékos, pedig lehetne használni...
Ugyan már, egyetlen edzőnél nem tudott alapember lenni egy hónapnál tovább. Hiába technikás, ha kevés. Abban igazad van, hogy mennie kellett volna, amikor Solari kirakta.

Leno16
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2021. január 11., hétfő 11:24
Kedvenc játékosaid: Raul Gonzalez, Isco, S.Ramos.
Kedvenc csapatod: Real Madrid.

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Leno16 » 2021. január 15., péntek 21:15

Az Isco téma mindig kényes igen, de szerintem nem lett rosszabb játékos. Azt elég lehet neki is feldolgozni az évek során, higy Zizu mindig azt nyilatkozza ,hogy fontos szerepet tölt be a csapatba stb... Aztán játszik/nem játszik, csere/ nem csere, eladjuk/ nem adjuk el. Így nehéz motiválni valakit azért. Miért nem mondta meg neki akkor már 2 éve, hogy fiam nem fogsz játszani. A mai fociban ritka az ilyen technikás játékos, pedig lehetne használni...

Avatar
SzB
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018. január 14., vasárnap 11:04
Kedvenc játékosaid: CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: SzB » 2021. január 15., péntek 20:28

A Kommentáld a hírekben tettem be egy listát valamelyik nap. Két év alatt 420 milliót devalválódott a játékosaink értéke. Csak hárman mentek fölfelé, és Case stagnál. Más mindenki esett, van aki zuhant. Lapátoljuk a pénzt használhatatlan játékosokra, és nem csapatot építünk. Nem kell minden poszton világelsőket játszatni. De középszerűeket végképp nem szabad. Mi tele vagyunk velük, és fásult világverőkkel. A két legtehetségesebb focistánk meg padozik. Tudom, most sokan hörögnek majd, ha leírom Isco nevét, de veretlenül bevitte a spanyolokat a VB-re, és nekünk is okozott elég sok örömet. Aztán elkezdte ZZ rotálni, és egy középszerű játékos lett belőle. És ami a legnagyobb hiba, hogy a Castilla pedig üres. Hermosilo, Oscar és Regulion volt aki mostanában feljöttek. Egyik se kellett (Pedig nincs balhátvédünk - Mendy sosem fogja a halvérét kiontani a Madridért). Llorrente és Hermo alapember a listavezető Atleticoban, Oscar a Sevillában. Hogy van ez?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. január 15., péntek 20:26

Nekem az idei év íve nem tetszik, év elején egyből új felállás, Öde kezdőben, úgy ahogy rotáció, aztán ahogy jött egy hullámvölgy (ami mindenkinek jön, ilyen ez a covid a fociban is) akkor összeült a vének tanácsa és ZZ és kitalálták, hogy a szarásig ismert és használt csapat játszon a végtelenségig. Csakhát a vének közben vének lettek, egy része már a szerződésén agyal, másik részének semmi kedve a hidegben, nézők nélkül játszani egy random bajnokin..ZZ meg mozizik.

Én anno láttam jeleket hogy ZZ próbálkozik és igazodik, a bajnoki hajrában egy fix csapattal végignyomni, be is jött, szezon elején frissíteni, annyira nem jött be, de most megint resetelt és csak az alap csapat játszik, de közben meg még úgy is elmegy mellettünk a világ, hogy kb az összes csapat ingadozik. Nem az idei szezon bánt, nem várok igazán semmit, de ha a fiatalok lennének kipróbálva, akkor is fixen top3 lennénk a ligában és ki tudnánk esni egy szuperkupából.

Egy Pochettino, Allegri kaliber nekem nem kellene hogy kavarjon egyet a szaron, amit a covid, Perez meg ZZ hozott össze, jöjjön egy tökös csávó és merje betenni Militaot meg Ödegaardot. Ha még itt lesznek.
Nem illik.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. január 15., péntek 19:29

füst írta: De nem papirforma hogy Ödét kell erőltetni, mert talán az edzőnk úgy érzékeli ha most veti be, akkor a jön a kudarc, a gyerek meg megáll a fejlődésben, mint a kisgyerek aki rémeket látott.
Te egy masik vegletrol beszelsz. Senki nem mondta hogy meg kell mondani Odegaard-nak hogy mostantol minden percet lejatszik es neki kell huznia a csapatot. Nyilvan abban megreccsenhetne, de az se biztos amugy. Ugyanis meg az is jobb mint amit most Zidane csinal vele. Tudod mitol for megallni a fejlodese? Attol ha ul a padon es nezi a tobbit ahogy jatszik - es ez nem felteteles mod, hanem tuti. (Most ez off, de ha Zidane marad nyaron, es van esze akkor nem kolcsonbeadast ker, hanem transfer listet.) Aztan osszehasonlitod Vini helyzetevel. Ne mar... Az egyik kolcsonbe pallerozodik evek ota, bizonyitott mindenhol, tavaly a liga legjobb jatekosai kozott volt mig a masik egy brazil Michel Teló parodia.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. január 15., péntek 19:20

Én meg tudom érteni, akik vakon bízik ZZ-ben (főleg, aki ugyan ilyen vakon bízik egy másik vezérben is :D (poén, ne tessék félreérteni és megharagudni :sziv: )), de azért van pár dolog, ami félre van magyarázva. Értem én, hogy idő kell, de mégis mennyi? 10-15 év? 5 éve van ZZ a csapat élén kis megszakítással. Ez alatt az 5 év alatt kit tudott venni, beépíteni, a csapaton fejleszteni? Mendy, Hazard. 2 név. És mégis milyen áron? Mendy-t megvettük 50 millió euróért, 20-at, ha ér. Egy védekezni tudó szélsővédő, aki támadásban teljesen nulla. Ez azért nem olyan nagy szám. A nagyszám az, hogy folyamatosan támadó szerepköre van és volt a csapatnál 2 alternatíva, akik a támadás részében jeleskednek. Aztán ott van Hazard, aki a futbaltörénelem legnagyobb bukása eddig. Egy elkésett, ész nélküli szerelemigazolás. Lejáró szerződéssel 115 millió euró (egyelőre) egy öregedő játékosért, aki komolyabb szinten még nem ért el semmit? Teljesen nonszensz. És ezek ZZ igazolásai. 5 év alatt.
A másik kérdéskör, az Odegaard kérdése. Minek hívta vissza? Mert ő hívta vissza, a kölcsön még egy évről szólt, Ödegaard maradt volna és a liga egyik legjobb középpályása volt a Sociban. Együtt edzeni a többiekkel, mint valami Castillás arcot? Meccsenként 30 perc az bedobni a mélyvízbe ami majd megárt neki? Hát legjobban a pad meg a lelátó tud egy fiatal játékosnak ártani nem az eredménytelenség meg a rossz játék. Ücsörögni és arra várni, hogy mikor kapsz 5 percet, ami alatt, ha nem váltod meg a világot, akkor mehetsz a sóhivatalba, de ha megváltod akkor is. Vinit idekeverni teljesen fölösleges. Ott nem az eredménykényszerről van szó.
Sokaknak az a baja, hogy nulla előre lépést látnak a jövő felé. Ezen az esetleges nyári (szintén évekkel elkésett) Mbappe igazolás sem fog segíteni, aki szintén egy vagyon lesz a lejáró szerződése ellenére is, de legalább a góljai 1/3-át tizenegyesből szerzi (mondjuk Hazard meg a felét :lol: ) a nívós francia bajnokságban és olyan neves játékossal van harcban a gólkirályi címért, mint Boulaye Dia :lol:
Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi fog kisülni ebből az év hátralévő részében, illetve, hogy mit hoz majd a nyár.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. január 15., péntek 19:05

Ez szép és jó füst, de annyit hadd engedjünk már meg magunknak és annyi kritikát hadd állítsunk már fel Zizounak, hogyha szar minden, akkor nyúljon már bele a lecsóba. Akiket erőltet, mint Asensio, LV sosem voltak tényezők, akiket erőltet, mint Modric, Marcelo, Benzema, Ramos már nem a jövőnk... Akiket meg erőltetni kéne, mert van bennük ráció hónapokig nem látunk vagy 10 percekre...

Az a rohadt nagy helyzet, hogy úgy vagyunk szarok, hogy azt sem látjuk, hogy csak foltozni kell a kereten, mert van benne alapanyag vagy teljesen kuka. Azok játszanak, akik 1-2 év múlva már nem lesznek vagy nem lehet velük számolni. 2 nyár alatt nem fogsz tudni neki venni 11 játékost meg 3 cserét, hogy ezt folytassa újra.

MEG KELL PRÓBÁLNIA használni azokat, akik fiatalok és tehetségesek. Megbojgatni a kezdőt, tökösen cserélni.

De nem, Zizou semmit sem variál, semmit sem tesz. Még annyit se, hogy néha 1-1 embert kitesz a kezdőjéből. Most is inkább LV játszott szélső védőt -aztán összehozott két gólt-, amikor ott a balfék Odriozola vagy Nacho, akik semmivel se lennének rosszabbak a poszton, mert lássuk be LV se védekezni, se támadni nem tud, csak küzdeni.

Ez a baj. Zidane az időt nem arra használja, hogy formálja a csapatát, hanem semmire. Egy helyben kullogunk idén... Néha bejönnek a dolgok, néha nem.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: füst » 2021. január 15., péntek 18:25

Még egy észrevétel a saját szemszögemből és részemről elengedtem a témát, mert jobban szeretek háttérben maradni ha fociról van szó.
Adott egy edző - Zidane.
Egy élő legenda, akit mindenki ismer aki már kettőt rúgott a labdába. Isszák a szavait a játékosok, és 2 szóval tekintélyt parancsolóbb tud lenni mint más edző fél óra pofázással.
De ami ennél is fontosabb, a múltja. Bebizonyította, hogyha elé van rakva egy topjátékosokból álló csapat, akkor szinte 100%-os aránnyal hozza a kupákat.

Van egy klub - Real Madrid. Aminek neve hagyományosan egybeforrt azzal a szemlélettel, hogy a legjobb játékosok otthona. Kifejezetten egy olyan elnökkel az élén, akit az egész futball szakma ugyanezzel az elvvel párosítja.
Minden megvan ami a jó bableveshez kell, egy dolgot kivéve. Idő. Időt kell adni, hogy megkapja az edző a csapatot amivel újra végigver mindenkit. Idő kell Pereznek, hogy elhozza a játékosokat, és hagyni kell Zidane-t dolgozni, nyugodtan. Ő pont az az ember, akiben ha sokáig kételkednek, inkább feláll, mert nem fog balhézni, ő nem egy Mourinho. Hagyni kell dolgozni mert egy istenadta tehetség ebben a sportban.

Számomra ez a logikus út, és ez a másik... hogy cseréljük le, hozzunk olyan edzőt aki majd játszatja Ödét Jovicot meg Hakimit és akkor boldogság van. Hát ez a tökéletes lutri, ez a nem biztonságos út. Jön egy új Lopetegui, aki majd felhív egy játékost hogy te, alakul ez a csapat, akarlak, gyere már... az meg visszaszól hogy te meg ki vagy. De még ha sikerül is, összeáll ismét egy kurvajó csapat. ZZ előtt volt itt jó pár edző akik ugyanilyen top csapattal próbálkozhattak és a siker kapujáig se jutottak el. Pedig volt itt csúcs Casillas, Xabi, 25 éves Ronaldo meg Pepe-Ramos tengely. Mégse nagyon akart jönni az a BL, csak hosszú elcsigázott évek után. A szakma krémjei sültek fel nálunk, mert nem elég ha a legjobb játékosok vannak nálad, nem elég ha a legjobb edződ van, mert a sikert soha nem dézsával mérik. ZZ ebben bizonyított, ebben a legjobb, hogy ha odaraksz elé egy tökéletes csapatot akkor ő oda rak eléd 3 BL serleget. ZZ -Real. Ez az a párosítás amit nem szétbombázni kell, hanem jól aláfűteni.

Most elég szar szituban vagyunk, szemmel láthatóan nem ez ZZ erőssége. Egy Klopp most sokkal jobb lenne itt, talán vezetnénk a bajnokságot és épp most készülnénk arra hogy elpicsázzuk a Barcát a szuperkupáért. Csak azon a szinten ahol mi sikereket akarunk elérni, ott meg Klopp az aki 5-ből egyszer nyeri meg a döntőt. Ha a Valenciáról beszélnénk, azt mondanám menjen ZZ, mert nincs az az isten hogy innen felálljon. De a Real Madridról beszélünk, ami képes arra hogy elé tegye a megfelelő játékosokat. Csak ugye egy dolog kell hozzá - idő.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: füst » 2021. január 15., péntek 17:35

00+ milliót költött 19 nyarán a klub, többek közt Mendy, Hazard, Jovic, mindhárom az ő embere, első kettő tuti.
Közülük ugye csak Jovic nincs kihasználva, a többi nem ZZ-n múlik. Joviccsal kapcsolatban tegnap említettem meg egy dolgot... tud-e egyáltalán spanyolul!? A játéka egy dolog, nyilván több potenciál van benne mint amit láttunk. De egyáltalán be tudott illeszkedni a csapatba? Elég volt neki ez a bő 1 év hogy megtanuljon kommunikálni a többiekkel? Ide a szerb nem elég, németül meg csak Kroos tud esetleg Carvajal, edzőnk pedig nem kommunikál angolul. Érik bennem a gyanú, hogy Jovic sorsát jelentősen befolyásolták a felmerülő nyelvi akadályok, de mindegy is, meglátjuk mi lesz ebből.
Imádom Zizout, de úgy állítod be mintha nem tehetne semmiről
Zidane munkássárágól viszont valóban nem szóltam semmit, javarészt azért, mert jónéhányan megtették már ezt. Én is ráncolom a szemöldökömet miatta, félreértés ne essék. Engem legjobban Marcelo túljátszatása zavar és a cserék húzása.
Viszont minden hibája ellenére elnéző vagyok ZZ-vel. Egyrészt mert jól tudom hogy minden edzőnek vannak hibái, minél több év áll egy edző mögött annál több kudarcokkal teli időszak. Időszerű volt ez már a mi mesterünknél is. Ez természetes dolog, ezért ZZ-nél is könnyű megemészteni. Másrészt ZZ jól ismeri a siker receptjét, röpke idő alatt lett a második legeredményesebb edzője a klubnak, ami nem kis teljesítmény. Megérdemli az időt.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. január 15., péntek 16:52

füst írta: Nem, erre.
Majd ha kirostálhatta a nem használatos játékosokat, ha elkezdhet igazolni, akkor értelemszerűen számon lehet rajta kérni a kilátástalanságot. Persze most is lehet, csak nem látom értelmét, mert a kereten kb. alig tudott valamit alakítani mióta visszatért, ergo a klub nem tudta biztosítani számára a feltételeket.
300+ milliót költött 19 nyarán a klub, többek közt Mendy, Hazard, Jovic, mindhárom az ő embere, első kettő tuti. A rostálásról meg annyit, hogy a leginkább rostálhatók miatta vannak még itt: Isco, Marci, LV, Asensio már rég lehetne máshol. Iscót, mint Bale-t a lelátón kellett volna rohasztani egy évet, már nem lenne itt. LV-t ő nyomatja, ha kell, ha nem minden poszton, hiába sorakoznak a védők kihasználatlanul. Ígéretes kölcsönjátékosainkat meg elherdáltuk, se Regu, se Hakimi nem kellett neki. Brahim kisujjában több foci van, mint Vinijében, tavaly kapott 5 percet egész évben. Ödegaardot meg nem hiszem, hogy agyonnyomná a teher, ha kapna minden második bajnokin fél órát a csapágyas Modric vagy Kroos helyett.

Imádom Zizout, de úgy állítod be mintha nem tehetne semmiről, és csak a körülmények áldozata lenne. Igen, ez is benne van, sok mindent borított a covid, ami felnagyította az ő és a vezetőség hibáit, amit így nem nagyon fogunk tudni korrigálni: elbaszott keretmenedzselés és átigazolási politika. Hibát hibára halmoz a vezetőséggel karöltve mióta visszatért.

Nem tudom mi lenne a megoldás, de egyre kevésbé hiszem, hogy ZZ-vel jutunk bármerre. Rengeteg feladat lenne nyáron, amit kétlek, hogy ő véghez vinne. El kell köszönni Iscótól, Marcitól, jövőre Modric helyett be kell építeni valakit most már teljesen, Benzema se lesz fiatalabb, ha hozunk egy csatárt azt játszatni kell, nem elrohasztani a lelátón. Jovic nem egy Ronaldo, de ennél egészen biztosan több van benne, mint amit itt láttunk másfél év alatt. Nem annyi a feladat itt, hogy meg kell neki venni Mpabbét és minden rendben lesz.

Nem tudom. Nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani, de új edző kell szerintem nyártól, ha nem látható valamiféle változás tavasszal. Csak ki a bánat... Raúl? Pochettino tényleg várhatott volna még kicsit.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: füst » 2021. január 15., péntek 15:48

Nem, erre.
Majd ha kirostálhatta a nem használatos játékosokat, ha elkezdhet igazolni, akkor értelemszerűen számon lehet rajta kérni a kilátástalanságot. Persze most is lehet, csak nem látom értelmét, mert a kereten kb. alig tudott valamit alakítani mióta visszatért, ergo a klub nem tudta biztosítani számára a feltételeket. Hozott anyagból ennyire futja, illetve szerintem ennél többre. A szokásos tavaszi formaidőzítés még hátra van, a végére szerintem hozza majd az elégséges szintet.
Az meg hogy kiket játszat, erről is írtam tegnap, nyilván jóérzésű ember már a háta közepére se kívánja Iscót meg Asensiót. De nem papirforma hogy Ödét kell erőltetni, mert talán az edzőnk úgy érzékeli ha most veti be, akkor a jön a kudarc, a gyerek meg megáll a fejlődésben, mint a kisgyerek aki rémeket látott. Nem kell messzire menni, ott van Vini, a világ összes idejét megkapta tavaly meg idén, mert Hazard folyton kikockázza magát. És Vinire egyáltalán nem volt jó hatással a sok játéklehetőség, mert az eredménykényszer megvolt, az eredmény meg nem jött. Most meg már annyit se ér mint akkor amikor idejött. Öde sokra hivatott, ezt mindenki tudja, de ezt innen nem lehet megítélni, hogy először a mélyvízbe kell-e bedobni, vagy áztatni kell előtte a lábát... ez legyen az edző dolga. Iscóéknak holtmindegy, rajta már nincs mit veszteni, fél lábbal ráadásul kint is van a csapatból. Egy szerepe van, ebben az idényben kisajtolni magából amire képes.
A körülmények nem ideálisak, és ebben a helyzetben irreális elvárásokat támasztanak sokan, egyetlen dolog kell, türelem. Hagyni kell dolgozni az edzőt, és nem a 2. teljes szezonjának közepén méltatlankodni hogy nem gyün oscar bácsi. Persze hogy nem gyün, más topcsapatok még az EL-ig is alig jutnak el amikor épp csapatot építenek. Hosszú folyamat, 2 év alatt nem szokás felfuttatni egy csapatot, pláne hogy még jóformán hozzá se kezdhetett az edzőnk az akadályozó tényezők miatt.
Nem akarok álmokat szertefoszlatni, de könnyen lehet, sőt ez a papírforma, hogy 5-10 év múlva leszünk legközelebb a BL fő esélyesei, ha ügyesen lépésről lépésre építjük fel újra a csapatot. Ezen semmit se fog gyorsítani ha közben 1-2 edző helyett 7-8at fogyasztunk el.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. január 15., péntek 15:11

füst írta: Ahhoz a feltételeit is meg kell teremteni, de ezt már leírtam, és nem tenném meg újra. Az elvárásokat összhangba kell hozni a lehetőségekkel, mert csalódás lesz a vége.
Erre gondolsz:
füst írta: Majd ha elküldheti a sallangot, és igazolhat a kezdőbe A kategóriás játékosokat, akkor lesz fejlődés, addig tűrni kell.
Mert ha igen, ez nem feltetele annak hogy az elso lepeseket megtegye. A feltetel az lenne hogy hagyja abba a multban elest es kezdje el az uj csapat alapjait lerakni abbol a keretbol meg azokbol a jatekosokbol akik a lelaton ulnek meg kolcsonben vannak. Lucas Vazquez nem a jovo csapatanak a bastyaja, ahogy Marcelo sem, Asensio sem... Lehet akiket nem hasznal azok sem lesznek, de akiket eroltet azokrol biztosra tudjuk, latjuk, mindenki. Ez nem tul nagy elvaras vele szemben, mert amikor leult ujra a padra tudta hogy ez lesz a feladat amit el kell majd vegezni, ezt vallalta. Mar amikor eloszor felallt akkor is tudta hogy ez lesz a feladat azert is allt fel ("masra van szuksege a csapatnak"). Viszont ha most megis elfogadta a kihivast akkor annak sikere alapjan lesz megmerettetve (nalam mindenkepp).

Az meg amit korabban irtal hogy csak ovatosan kivangassunk, mert lehetne ennel rosszabb is. Igen lehetne es lehet lesz is, de a Real Madrid nem azert lett a vilag legsikeresebb klubcsapata mert ha volt valami majdnem elfogadhato akkor igy allt hozza es inkabb nem kockaztatott. Meglatjuk mit valtoztat Zidane ev vegeig, lesz-e valami pozitiv valtozas. Ha nem akkor szerintem vilagos lesz hogy jelenleg nem megfelelo a celok eleresehez, es probalkozni kell massal akkor is ha benne van a riziko mert egyhelyben nem allhatunk. Igen, ha tele van osszecsiszolt A kategorias jatekosokkal a csapat es neki a motivacios reszet kell hozzatenni hogy meglegyen a kulonbseg a majdnem nyertunk es a BL trofea kozott, akkor Zidane az ember ezt mar bizonyitotta. De most nem azok az idok jarnak, mas megkozelites kell. Ha vege ennek a szezonnak akkor elmondhatjuk majd hogy 2.5 szezont kapott arra hogy megmutassa mit tud kezdeni ezzel a szituacioval, szerintem ez mar relevans idotartam ahhoz hogy Z es Perez leuljon es atgondolja hogy erdemes-e egyutt folytatni.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: füst » 2021. január 15., péntek 14:12

sikeres? oké, persze kupákat akarunk de épp arról beszélünk, h ezt elengedtük
Kikre gondolsz? Én személy szerint elengedtem, de az nem jelent semmit, mert az edzőnkkel szemben támasztott elvárásoknál nem számít hogy én mit gondolok, mert nem nekem kell megfelelnie. Amint rezgett a léc a BL-ben, történelmi kudarcról meg a helyetteskeresésről szóltak a hírek. Van eredménykényszer, nem teheti meg hogy elengedi a gyeplőt, mert nem elfogadott hogy nem jönnek a pontok.

Példának ott van a Sakhtar elleni meccs, Öde kezdőként megkapta a lehetőséget, balul sült el. Megesik, de egy Madridnál nem fér bele hogy 0 ponttal indul a BL, onnantól kezdve kaparni kellett az utolsó meccsig, az a betli majdnem ZZ székébe került már novemberben. Nem Öde hibája az a meccs, de senki se mondja azt, hogy jólvan kikaptunk de nem baj, az a fontos hogy játszhatott Öde és érik a jövő.

Egyáltalán nincs elengedve semmilyen kupa, ez nem az a klub.
az, h legyen következetes meg építse a jövőt, hát ne haragudjon már meg senki, h egy edzőtől kérnek ilyeneket vagy szeretnének látni a szurkolók.. nemcsak tőle mástól is elvárás lenne. pláne, h bőven 30+osak a gerinc. és ebből adódóan ez nem is elvárás, inkább muszáj, mert nincs más út.
Ahhoz a feltételeit is meg kell teremteni, de ezt már leírtam, és nem tenném meg újra. Az elvárásokat összhangba kell hozni a lehetőségekkel, mert csalódás lesz a vége.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4757
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Toti » 2021. január 15., péntek 13:38

füst írta: Legyen következetes, sikeres, építse a jövőt és tartsa itt az ikonokat, egyszerre. easy.
sikeres? oké, persze kupákat akarunk de épp arról beszélünk, h ezt elengedtük és ez egy ilyen év, mint ahogy állandóan ez a szöveg. szóval a sikeresség nem feltétlen játszik jelenleg.
ikonok? ramoson kivül senki más nincs aki távozófélben lenne, mint jelenlegi ikon. amúgy sem zidaneon fog múlni az ő jövője.
az, h legyen következetes meg építse a jövőt, hát ne haragudjon már meg senki, h egy edzőtől kérnek ilyeneket vagy szeretnének látni a szurkolók.. nemcsak tőle mástól is elvárás lenne. pláne, h bőven 30+osak a gerinc. és ebből adódóan ez nem is elvárás, inkább muszáj, mert nincs más út.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. január 15., péntek 13:24

füst írta:
Toti írta:
jó hát akkor ilyen alapon 15 év múlva is ugyanezek az emberek fognak játszani és soha senki más beépülni.

azé ne szálljunk már el a bl-ből mert 2 vagy 3 új arc beépülne a csapatba. vagy legalább követekezetesen valami beépítési folyamatban lennének.. ne vicceljünk már. vagy ahhoz már lehet taktika is kellene, ja.
2-3 új arc? Az ősz elment arra hogy a sérülések okozta lyukakat foltozta a csapaton. Legyen következetes, sikeres, építse a jövőt és tartsa itt az ikonokat, egyszerre. easy.

Majd ha elküldheti a sallangot, és igazolhat a kezdőbe A kategóriás játékosokat, akkor lesz fejlődés, addig tűrni kell.
Attol hogy itt van a sallang nem kotelezo oket jatszatni (vagyis nem lenne). Kiprobalhat mas jatekosokat is akik a lelaton uldogelnek egesz evben. Ha nem akarja akkor az az o dolga de nahogy mar a korulmenyekre fogjuk hogy Isco, Asensio es tarsaik az ezredik lehetoseget is megkapjak mas meg kap 30 percet aztan egy honapig semmi.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. január 15., péntek 13:18

Nem látom egy Ramos pl. miért hosszabbítana?
A következő 2 évben nem úgy tűnik, hogy sok kupára lenne esélye a csapatnak, és máshol még pénzben is jóval többet kaphat...

Két éven belül kb. kiöregedik Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Hazard(xD).

Érdekelne azért, hogy kb. kivel képzelik el a csapatot 2023-ban?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 135 regisztrált és 0 vendég