Edző és vezetőség

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 22., péntek 23:33

rajtunk fog röhögni megint az egész világ és kapjuk a savazást megint.
Szeretnék valamit kérdezni. Volt olyan bármikor is,amikor nem röhögtek? Amikor nem savaztak?

Na ugye.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2015. május 22., péntek 23:32

BLaZE írta:mondj már egy jó fiatal spanyolt iscon kívűl? :D
Nem sok Castilla meccset néztem idén de Burgui és Raul de Tomas elég tehetségesnek tűnik..Meg ugye Medrán, de szerencsétlen pont azon a poszton játszik ahol a legnagyobb a túljelentkezés.
Som i Serem!
6oat

Avatar
Raul7
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. április 24., péntek 13:16
Kedvenc játékosaid: Raul, Puskás, Guti, Modric, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Győri ETO, PSV Eindhoven

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Raul7 » 2015. május 22., péntek 23:26

Sierra írta:
Raul7 írta:Klopp, Benitez... te jó Isten... Számomra felfoghatatlan hogy egyszerűen felmerülhetnek ilyen nevek. Carlo pótlására. :roll: Benitez mit tett le az elmúlt pár évben? Sőt, mit tett le a pályafutása során? Klopp szintén. Nem is értem hogy gondolkodhat ilyen nevekben Perez. :( Részemről ha van olyan hülye hogy elküldje Carlot, akkor 1. szüljön sünt, 2. Zizounak irány a mélyvíz, mert 1 év alatt Carlo mellett több szakmai affinitás tapadhatott rá, mint amennyi a két fent említett úriemberben összesen van... :|
Nehéz megállni, hogy ne szóljak hozzá, pedig Klopp témában nem akartam már vitázni, de mire fel ez a nagy lenézés a többi edzővel szemben?

Beníteznek vannak szép eredményei a Valenciával, és a Liverpoollal is nyert azért egy BL-t, 2 évre rá ismét döntőztek. Napoliból meg szerintem kihozta a maximumot, azért nem olyan hű de nagy csapat az, nincsenek túl nagy játékosok ott. Erőikhez mérten a tavalyi 3. hely és az idei (valószínűleg) 4. hely egyáltalán nem rossz (tavaly egy kupagyőzelem is). És ha Ancelottival kell összehasonlítani, nem sokkal van lemaradva... 1 BL + 1 UEFA kupa + 1 BL döntő, Ancelottinak van 3 BL-je. Bajnokságot kettőt nyert Benítez, Carlo hármat.
Szóval nem tudom miért van ennyire lenézve Benítez.
Raul7 írta:Ja, Ancellotti kb ennyi kupát tett le nekünk az asztlra (sőt...) 1 év alatt.
Sajnos a bajnokság nem igazán jött össze.
Raul7 írta:Klopp 2001 óta a német bajnokságban edző, úgy ismer ott minden csapatot, mint a tenyerét, és a BM-et nem csak a BVB lepte meg az utóbbi pár évben.
2001-2008-ig volt a Mainz trénere, de 2004-ben lett első osztályú a csapat. 2008-ban az akkor egy erős középcsapat Dortmundból csinált top klubot (legalább is tavalyig simán az volt). Lehet pár évbe beletelt, de az érdemeit kár lenne vitatni.
Raul7 írta:és a BM-et nem csak a BVB lepte meg az utóbbi pár évben.
Amíg a mindenki által istenített Heynckes féle Bayern "alázta a világot"(?) addig kb csak a Dortmund tudta megfogni őket, amikor még egyben volt az a gárda, nem véletlenül döntőztek 2 éve. Azóta viszont pár kulcsemberét elvesztette a Dortmund, érthető a visszaesésük. És olyannyira bukott ez a szezont a Dortmundnak, hogy bejutottak a Német kupa döntőjébe (Bayernen keresztül), BL nyolcaddöntőig mentek, és a bajnokságban még lehetnek hatodikok, egyedül talán ez nevezhető "bukásnak", de ez sem olyan tragédia, már nem valami acélos a keretük. De ez nem feltétlenül Klopp hibája. Nem is értem, hogy lehet bukott edzőnek hívni egyetlen rossz (kevésbé jó) szezont után. Ennyi erővel Ancelotti is az volt, amikor a Milant csak az 5. helyre vitte be, mégsem temette őt senki.

Szóval összességében jobb lenne az állandóság, és jobb lenne, ha maradna Ancelotti, de azért messze nem ő a legtökéletesebb jelenleg a csapatnak (pl. a fent említett statisztika miatt), és vannak bőven faszságai, amiken nem biztos hogy tud változtani, és talán megint a csapat kárára fognak menni ezek a hibák. És ő is ugyanúgy lutri volt, amikor idejött, hiába az a pár eredményt, amit korábban elért. Ugyanez előfordulhat Kloppal vagy teszem azt Benítezzel is. Bukhatnak, de be is válhatnak.


Biztos nagyrészt szubjektív a véleményem, és a személyes szimpátia is nagyban belejátszik, én viszont vagy olyan edzőt várok, akinek kötődése van a klubhoz, ezért tudja, hogy mi folyik itt, és nem fejkapkodással telnek az első hónapok, vagy olyat, aki több helyen is elért már sikereket, és bizonyította hogy tud alkalmazkodni a különböző körülményekhez.
Klopp például nekem szimpatikus, egyszerűen nem hiszek benne, hogy máshol is ilyen sikeres lenne. Olyan számomra, mint Simeone, róla se tudom elképzelni hogy a 'ticon kívül máshol komoly sikereket érjen el. Tökéletesen passzol egy bizonyos közegbe, és ott nagyon jól él, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ugyanúgy teljesít ha kikerül a komfortzónájából. (Persze tévedhetek, ez csak akkor derül(ne) ki, ha ide kerül(ne))
Benitez viszont még csak nem is szimpatikus, és a tudását se ismerem el. Sose volt stílusos focit játszó csapata, és jelenleg egy elég erős kerettel is csak 4. a taljánoknál. (Cáfoljon rám ő is, holnap üssék meg a juvét, és hozzák a BL helyet)
Ezeken kívül nem utolsó szempont ahogy a játékosok kiálltak Carlo mellett, egyik fent említett trénert se tudom elképzelni olyan emberként, aki belepasszolna a madridi közegbe. (Természetesen ebben is, mint mindenben, tévedhetek.)
De nekem ez a véleményem. :)
"Real buy these big players like Figo, Zidane and Ronaldo, but I think the best player in the world is Raul." (Sir Alex Ferguson)

volt
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:40
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: volt » 2015. május 22., péntek 23:22

de legalább ne Rafa jönne... akkor márt sokkal inkább Klopp...

Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2015. május 22., péntek 23:20

Jim írta:ha a fiatal spanyolokat jobban favorizálja, megéri idehozni Benitezt
különben nem :roll:
mondj már egy jó fiatal spanyolt iscon kívűl? :D nem egy nagy eresztés az utánpótlás szvsz.
benítezt meg nem csípem. rajtunk fog röhögni megint az egész világ és kapjuk a savazást megint. pedig mennyire reménykedtem az ősz illetve a bl után hogy ennek vége...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BLaZE 2015. május 22., péntek 23:22-kor.
halálomig madridista leszek

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. május 22., péntek 23:19

Jim írta:ha a fiatal spanyolokat jobban favorizálja, megéri idehozni Benitezt
különben nem :roll:
Van egy olyan érzésem, hogy csúnyán ki lesz majd innen utálva...a játékosok már előre megbélyegzik majd...szóval nehéz lesz...nagyon remélem, hogy ez nem egy újabb edzőkeringőnek az előszele...

Avatar
Raul7
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2015. április 24., péntek 13:16
Kedvenc játékosaid: Raul, Puskás, Guti, Modric, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Győri ETO, PSV Eindhoven

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Raul7 » 2015. május 22., péntek 23:15

Champions20 írta:
Nyilván nem érdekel a hazai hiszen az elmúlt években nem halmozta a real Ligagyőzelmeket.
Ha esetleg a Real nem szerepelne a Bl-ben akkor nem is néznéd a meccseket?Hiszen a többi nem fontos.
Nem, és nem.
1. Azt írtam kevésbé fontos, nem azt hogy nem érdekel.
2. Mióta az eszemet tudom, nekem a BL a klubfutball csúcsa, akkor is az érdekelt jobban, mikor sorra potyogtunk ki a 10. kapujában. :|
"Real buy these big players like Figo, Zidane and Ronaldo, but I think the best player in the world is Raul." (Sir Alex Ferguson)

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. május 22., péntek 23:06

Akkor én is tolok egy hehe-t :( :'( Pérez legyen eszed, ne zavard már el Carlo-t. Az ulták csináljanak már érte egy 30 méteres transzparenst , hátha észhez tér :-(
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5841
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Jim » 2015. május 22., péntek 23:05

ha a fiatal spanyolokat jobban favorizálja, megéri idehozni Benitezt
különben nem :roll:

volt
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:40
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: volt » 2015. május 22., péntek 23:03

Realista24 írta:SocialRMadrid ‏@SocialRMadrid 19 min
A meeting has just ended and Ancelotti's contract will be terminated. Perez will tell the board tomorrow [@DiMarzio].
Gianluca Di Marzio
@DiMarzio
Giornalista sportivo, reporter for Sky Sport in Italy: pane, calcio e fantasia..
Kezdhetünk beletörődni ,h itt jövőre Rafa lesz az edző. :'( :'(

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 22., péntek 23:01

SocialRMadrid ‏@SocialRMadrid 19 min
A meeting has just ended and Ancelotti's contract will be terminated. Perez will tell the board tomorrow [@DiMarzio].
Gianluca Di Marzio
@DiMarzio
Giornalista sportivo, reporter for Sky Sport in Italy: pane, calcio e fantasia..
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 22., péntek 22:58

Az csak annyi, hogy viszlát holnap. A lényeg, hogy a sajtó kvázi elköszönt tőle.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2015. május 22., péntek 22:54

Realista24 írta:Ennyit erről
https://www.youtube.com/watch?v=LL1TOirL1Y4

Kapd össze magad Pérez. :x
fordítást kapunk? :) a spanyol nem az erősségem :D
halálomig madridista leszek

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 22., péntek 22:42

Szóval nem tudom miért van ennyire lenézve Benítez.
Én sem értem.....de talán az magyarázat,hogy sokan egy ismeretlen,szakmailag teljesen nem ismert Zidane-t sokan a padra tették volna,úgy hogy semmit sem tudunk az edzői munkájáról.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 22., péntek 22:36

Ennyit erről
https://www.youtube.com/watch?v=LL1TOirL1Y4

Kapd össze magad Pérez. :x
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 22., péntek 21:10

Pinter Attila is lehozott volna egy ilyen kerettel egy masodik helyet. Az mas kerdes, h nem tudta volna elmagyarazni a tolodas lenyeget... :mrgreen:
Nem az a lenyeg, h most le kell v nem kell lenezni Kloppot vagy Benitezt, hanem az, h Ancelotti folytassa a munkajat, es lehetoleg tanuljon a hibaibol. Ugy kell igazolni ahogy a mester szaja ize szerint, kell par uj kulcsjatekos, es kulcs csere ember is! Ha ez mind megtortenik akkor nekunk harom fronton is veresenyben kell lennunk, nem lehet kifogas, h bealdozzuk vmelyik sorozatot a masikert.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7348
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. május 22., péntek 20:44

Ugyanez előfordulhat Kloppal vagy teszem azt Benítezzel is. Bukhatnak, de be is válhatnak.
Benítez is lehozná ezt amit idén műveltünk egyébként, vagy ha szerencséje van még kupa is leeshet neki, bármilyen fogalmatlan egyesek szerint.
Love football, hate antifa.

Avatar
schranzer
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 17:26
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo (R9)
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: schranzer » 2015. május 22., péntek 20:33

torjack írta:Ha már a ciki teljesítményeknél tartunk, nálam az is cinkes, hogy mióta Perez visszatért, beleölt százmilliókat a csapatba, hozott egy Pellegrinit, majd Mourinhot, végül Ancelottit, 6 év alatt ez már 3. szezonunk, amikor nincs trófea tavasszal.
Itt is van nemtudom mennyire pontos ...
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovacic, Kroos, Modric - Isco - Bale, CR

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: torjack » 2015. május 22., péntek 20:26

Ha már a ciki teljesítményeknél tartunk, nálam az is cinkes, hogy mióta Perez visszatért, beleölt százmilliókat a csapatba, hozott egy Pellegrinit, majd Mourinhot, végül Ancelottit, 6 év alatt ez már 3. szezonunk, amikor nincs trófea tavasszal.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Edző és vezetőség

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. május 22., péntek 20:18

phys írta:Carlo 20 év alatt 3 bajnokságot nyert, abból 16 évet nagy csapat edzőjeként töltött, hát ez marha gyenge sajnos.
Ez mondjuk tényleg elég gyenge produkció, ennek sosem néztem még utána.
Mondjuk egy bajnokságot a legnehezebb megnyerni, ott 38 meccsen kell élesnek lenni, BL azért egészen más tészta ilyen szempontból.
phys írta:Tehát két éves távlatban a leggyengébb csapat voltunk a 3 esélyes közül. És 2 éven át 50% vagy az alatti pontot értünk el a valamire való csapatok ellen, ez nem, hogy gyenge teljesítmény ez annál még sokkal rosszabb.
Ez meg elég szomorú, de igaz. Mióta Ancelotti az edző nem sikerült megverni az Atléticot a bajnokságban, Barcát is csak egyszer. És jelenleg ők a két riválisaink. Lehangoló, hiába tömjük ki a többi csapatot.
Raul7 írta:Klopp, Benitez... te jó Isten... Számomra felfoghatatlan hogy egyszerűen felmerülhetnek ilyen nevek. Carlo pótlására. :roll: Benitez mit tett le az elmúlt pár évben? Sőt, mit tett le a pályafutása során? Klopp szintén. Nem is értem hogy gondolkodhat ilyen nevekben Perez. :( Részemről ha van olyan hülye hogy elküldje Carlot, akkor 1. szüljön sünt, 2. Zizounak irány a mélyvíz, mert 1 év alatt Carlo mellett több szakmai affinitás tapadhatott rá, mint amennyi a két fent említett úriemberben összesen van... :|
Nehéz megállni, hogy ne szóljak hozzá, pedig Klopp témában nem akartam már vitázni, de mire fel ez a nagy lenézés a többi edzővel szemben?

Beníteznek vannak szép eredményei a Valenciával, és a Liverpoollal is nyert azért egy BL-t, 2 évre rá ismét döntőztek. Napoliból meg szerintem kihozta a maximumot, azért nem olyan hű de nagy csapat az, nincsenek túl nagy játékosok ott. Erőikhez mérten a tavalyi 3. hely és az idei (valószínűleg) 4. hely egyáltalán nem rossz (tavaly egy kupagyőzelem is). És ha Ancelottival kell összehasonlítani, nem sokkal van lemaradva... 1 BL + 1 UEFA kupa + 1 BL döntő, Ancelottinak van 3 BL-je. Bajnokságot kettőt nyert Benítez, Carlo hármat.
Szóval nem tudom miért van ennyire lenézve Benítez.
Raul7 írta:Ja, Ancellotti kb ennyi kupát tett le nekünk az asztlra (sőt...) 1 év alatt.
Sajnos a bajnokság nem igazán jött össze.
Raul7 írta:Klopp 2001 óta a német bajnokságban edző, úgy ismer ott minden csapatot, mint a tenyerét, és a BM-et nem csak a BVB lepte meg az utóbbi pár évben.
2001-2008-ig volt a Mainz trénere, de 2004-ben lett első osztályú a csapat. 2008-ban az akkor egy erős középcsapat Dortmundból csinált top klubot (legalább is tavalyig simán az volt). Lehet pár évbe beletelt, de az érdemeit kár lenne vitatni.
Raul7 írta:és a BM-et nem csak a BVB lepte meg az utóbbi pár évben.
Amíg a mindenki által istenített Heynckes féle Bayern "alázta a világot"(?) addig kb csak a Dortmund tudta megfogni őket, amikor még egyben volt az a gárda, nem véletlenül döntőztek 2 éve. Azóta viszont pár kulcsemberét elvesztette a Dortmund, érthető a visszaesésük. És olyannyira bukott ez a szezont a Dortmundnak, hogy bejutottak a Német kupa döntőjébe (Bayernen keresztül), BL nyolcaddöntőig mentek, és a bajnokságban még lehetnek hatodikok, egyedül talán ez nevezhető "bukásnak", de ez sem olyan tragédia, már nem valami acélos a keretük. De ez nem feltétlenül Klopp hibája. Nem is értem, hogy lehet bukott edzőnek hívni egyetlen rossz (kevésbé jó) szezont után. Ennyi erővel Ancelotti is az volt, amikor a Milant csak az 5. helyre vitte be, mégsem temette őt senki.

Szóval összességében jobb lenne az állandóság, és jobb lenne, ha maradna Ancelotti, de azért messze nem ő a legtökéletesebb jelenleg a csapatnak (pl. a fent említett statisztika miatt), és vannak bőven faszságai, amiken nem biztos hogy tud változtani, és talán megint a csapat kárára fognak menni ezek a hibák. És ő is ugyanúgy lutri volt, amikor idejött, hiába az a pár eredményt, amit korábban elért. Ugyanez előfordulhat Kloppal vagy teszem azt Benítezzel is. Bukhatnak, de be is válhatnak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég