Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2017. szeptember 22., péntek 14:34

Gilberto írta:Szerintem nyugodtnak kéne maradnunk, volt pár botlásunk az elmúlt hetekben, de továbbra is azt gondolom, hogy inkább most legyünk rosszabb formában, tavasszal pedig taroljunk.

99%-ig biztos vagyok benne, hogy a Barca lufi előbb-utóbb ki fog pukkadni, kevés a pad odaát, a keretük gyengébb, a húzóemberek tavaszra szépen elfogynak majd, ezt már nem egyszer eljátszották.

Továbbra is tökéletesen bizom a csapatban, minden széria véget ér egyszer, ilyen a világ. Jobb a Betis ellen megszakadnia, mint a BL elődöntőben pl.

Akik pedig szidják a csapatot és/vagy edzőt ilyen sikerek után pár meccs miatt, azok kicsit elgondolkodhatnának. Legyetek türelmesek, a mi játékosaink is emberek, hibázhatnak. Egyedüli baklövésként továbbra is csak a csatárposzt nem pótlását tartom.
Az nagyobb problema, hogy a helyzeteket nem tudjuk berugni. Ilyen alapon a Betis meccsnek kozel 10-0-nak kellett volna lennie (minden 3. helyzetet golra valtva). Senki nem tudott golt szerezni, ez szimpla dekoncentraltsag. Fejben tegyuk helyre a dolgokat, minden meccsen van legalabb 10 olyan helyzetunk, amit elszorakozunk. Ezeket kell golra valtani, mas problema nincs.
:goat:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. szeptember 22., péntek 14:07

ericco írta:Ha Messi képes lesz tartani ezt a formáját egész szezonra, akkor gondok lehetnek, mivel hozni fogja a meccseket. Ha picit visszaesik, mint tavaly, akkor jó eséllyel behúzzuk. Remélem.
Lassan jön vissza Suarez is, rosszabb formája volt de még őt sem temetném. Lehet nem hoz annyi meccset mint Messi de néha megmenti a seggüket.
Love football, hate antifa.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. szeptember 22., péntek 13:41

Ha Messi képes lesz tartani ezt a formáját egész szezonra, akkor gondok lehetnek, mivel hozni fogja a meccseket. Ha picit visszaesik, mint tavaly, akkor jó eséllyel behúzzuk. Remélem.
Merci Zizou!

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. szeptember 22., péntek 13:06

Gilberto írta:99%-ig biztos vagyok benne, hogy a Barca lufi előbb-utóbb ki fog pukkadni, kevés a pad odaát, a keretük gyengébb, a húzóemberek tavaszra szépen elfogynak majd, ezt már nem egyszer eljátszották.
Lehet, hogy a keretünk most jelenleg erősebb... de ez volt az Atletico-val is. "majd csak kidurran a lufi". Úgy kidurrant hogy megnyerték a bajnokságot. :D

Avatar
Gilberto
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 23:33
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Gilberto » 2017. szeptember 22., péntek 12:20

Szerintem nyugodtnak kéne maradnunk, volt pár botlásunk az elmúlt hetekben, de továbbra is azt gondolom, hogy inkább most legyünk rosszabb formában, tavasszal pedig taroljunk.

99%-ig biztos vagyok benne, hogy a Barca lufi előbb-utóbb ki fog pukkadni, kevés a pad odaát, a keretük gyengébb, a húzóemberek tavaszra szépen elfogynak majd, ezt már nem egyszer eljátszották.

Továbbra is tökéletesen bizom a csapatban, minden széria véget ér egyszer, ilyen a világ. Jobb a Betis ellen megszakadnia, mint a BL elődöntőben pl.

Akik pedig szidják a csapatot és/vagy edzőt ilyen sikerek után pár meccs miatt, azok kicsit elgondolkodhatnának. Legyetek türelmesek, a mi játékosaink is emberek, hibázhatnak. Egyedüli baklövésként továbbra is csak a csatárposzt nem pótlását tartom.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. szeptember 22., péntek 8:19

81 meccs, 30 büntető nekik, egy ellenük
T :mrgreen:
Á :mrgreen:
M :mrgreen:
A :mrgreen:
D :mrgreen:
Ó :mrgreen:
F :mrgreen:
O :mrgreen:
C :mrgreen:
I :mrgreen:

Piqué lájkolja ezt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. szeptember 22., péntek 8:10

csababarca írta:
ikarus93 írta:Nem tudom mennyire kacsa ez a hír, de Goeretzkát megkereste a Barca vezetősége, jövő nyáron igazolnák le a katalánok Iniesta helyére, aki ha minden igaz jövő nyáron lépni fog.
tehetségesnek tűnik, örülnék neki. Ha fele olyan teljesítményt tudna lerakni mint nálatok Kroos, akkor már jó lenne.

Kerlon, az is hozzátartozik ehhez, hogy extra alacsonyan van a súlypontja, ezért is van, hogy nehezen billen ki.
persze az is hozzá tartozik, amit te írsz, nem vitatom.
plusz az akaratot is megemlíteném, meg a fejét, pl amit rúgott az eibar ellen,talán a 4. gólját, ott pl egy Lajosunk már esett volna, feladva a ziccert az esetleges tiziért...és nem azért mert gyengébb, hanem mert nem az van benne hogy megyek tovább mindenáron. de ilyen volt nálunk Neymar is.
"extra alacsony" kicsit viccesen hangzik. Sokan vannak 170 környékén mégis tök könnyen arrébb pakolják őket, Messinek meg zömök testalkata van (lett) és mégis robbanékony.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. szeptember 21., csütörtök 22:49

ikarus93 írta: Nem semmi mennyit tud változni a világ 1 hónap alatt is.
Nem a világ változik hanem az emberek véleménye meccsről meccsre :mrgreen:

Paulinho szerintem is erősítés nekik,hiányzott az izom középről és nem is ügyetlen.

Messi poziciójából viszont Suarez használhatatlan és már egy Neymar sincs.Messi meg olyan mint az időjárás,semmi nem garantálja hogy ilyen formában lesz a fontos meccseken(sőt évek óta általában ellövi a puskaport a kicsik ellen)

Nem változott semmi 1 hónap alatt,van egy hullámvőlgyünk ,nekik meg majd lesz.

Gondjai mind2 csapatnak vannak,szerintem nekünk jóval kevesebb,de jobb ha az a kevés még most kijön.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. szeptember 21., csütörtök 21:38

Neymar miután elment, mint ha helyre állt volna az egyensúly a Barcába, Messit is visszatették a hamis 9-es pozícióba, nehéz elhinni, de nagyon úgy néz ki jól jöttek ki a nyári transzferből. Paulinho rendesen jól játszik, Dembelé off 2 hónapra, de ő idén még nem lesz nagy fegyvertény a Barcánál ő nyilvánvaló volt, hogy egy hosszútávú befektetés és talán a Messi utáni korszakba lesz majd a csúcson. Ilyen lehetett volna nálunk Mbappé a CR utáni időkre.
Nem semmi mennyit tud változni a világ 1 hónap alatt is. A Barca kilátástalan helyzetbe volt mi a csúcson, most kicsit fordult a kocka, de persze tavasszal kell ott lenni akkor osztják a kupákat, de eddig ez az ősz nem a mi szájízünk szerint alakul.
Barcát meg sose szabad leirni ezt mi tudjuk a legjobban.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: füst » 2017. szeptember 21., csütörtök 14:29

Nem vagyok tudatlan, de mi köze a növi hormonnak a foci tudáshoz? Valaki magyarázza el
Annyiszor volt már ez téma... Annyi köze van hozzá hogy a növekedési hormon nem csak a centikhez ad hozzá párat, hanem az izomsűrűséget is növeli. Ebből pedig rengeteget profitálhat egy élsportoló, mivel robbanékonyabb lesz, és ellenállóbb a sérülésekkel szemben. Esetünkben az előbbi a fontosabb, mert főleg a fiatal Messi védjegye a hirtelen, gyors irányváltásokkal teletűzdelt labdavezetés, és ezen a ponton érnek össze a dolgok.
Nekem ezzel egyébként nincsen problémám, pláne mert nem poénból szurkálták tűvel. De nem vagyok hajlandó leírni újra hogy Messi mennyire jó játékos, mert akárhányszor ez volt a téma mindig megtettem. Nem is vitatok el tőle semmit, megdolgozott azért hogy ott lgyen ahol van. Viszont az összképhez a fenti dolog is hozzátartozik, ez van.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2017. szeptember 21., csütörtök 14:05

ikarus93 írta:Nem tudom mennyire kacsa ez a hír, de Goeretzkát megkereste a Barca vezetősége, jövő nyáron igazolnák le a katalánok Iniesta helyére, aki ha minden igaz jövő nyáron lépni fog.
tehetségesnek tűnik, örülnék neki. Ha fele olyan teljesítményt tudna lerakni mint nálatok Kroos, akkor már jó lenne.

Kerlon, az is hozzátartozik ehhez, hogy extra alacsonyan van a súlypontja, ezért is van, hogy nehezen billen ki.
persze az is hozzá tartozik, amit te írsz, nem vitatom.
plusz az akaratot is megemlíteném, meg a fejét, pl amit rúgott az eibar ellen,talán a 4. gólját, ott pl egy Lajosunk már esett volna, feladva a ziccert az esetleges tiziért...és nem azért mert gyengébb, hanem mert nem az van benne hogy megyek tovább mindenáron. de ilyen volt nálunk Neymar is.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. szeptember 21., csütörtök 13:53

Nem tudom mennyire kacsa ez a hír, de Goeretzkát megkereste a Barca vezetősége, jövő nyáron igazolnák le a katalánok Iniesta helyére, aki ha minden igaz jövő nyáron lépni fog.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. szeptember 21., csütörtök 13:39

Nem csak azt kell nézni, hogy milyen szép nagyra nőtt, hanem az izomzatára és ízületeire ez hogy hatott. Azt látjuk, hogy milyen robbanékony lett és, hogy alig lehet leteríteni, mert termetéhez képest elég izmos lett. PL vesd össze egy Lucas Vazquezzel, akit simán leütköznek vagy kibillentik az egyensúlyából. Messit meg letaglózni lehet kb. és ennyi. Nem állítom, hogy nem isten adta tehetsége van, mert aki ezt teszi az hülye, de hogy tuti hozzájárultak a teljesítményéhez a gyógyszerek az biztos.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2017. szeptember 21., csütörtök 13:33

Gondolom annyi köze van hozzá, hogy ha nem kapja, akkor nem focizhatna, hiába a tudás, 150 centivel (?) nem lett volna belőle profi. és ebben van is igazság. de nem ettől lett ilyen jó játékos, de ezt nem is írták általánosságban itt.

más kérdés, hogy sima magánemberek is ha ilyen jellegű problémájuk van/volt, kezeltetik magukat, nekem is van az ismertségi körömben, akinek a gyereke hasonló betegséggel lett "megáldva". A normális élethez kapta meg a kezelést.

van olyan is, akibe annyit toltak, hogy 210centi lett, persze tagadják, hogy másfél év alatt ettől nőtt 30-40 centit. Csak aztán az élet igazolta, hogy mégis, mert hiába lett magas, az izomzata és izületei nem fejlődtek olyan gyorsan, így folyamatosan térdével bajlódott, 19 évesen. nem is tud sportolni már emiatt.

ez csak mellékesként írtam le.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2017. szeptember 21., csütörtök 13:24

Nem vagyok tudatlan, de mi köze a növi hormonnak a foci tudáshoz? Valaki magyarázza el. Ahhoz van köze, hogy a lába nem ért le a padról olyan pici volt. Tehát nem kitenyésztettük. Ráadásul profi sportolóként már nem kaphatja, szóval onnantól nincs csodaszer. Vki elkezdte írni az előnyeit. Más meg írja le a hátrányait is. Én tudom, sok évig jártam le terembe, míg a vállam tönkre nem ment, persze én ilyennel nem éltem, de mások igen. Amúgy is szigorú orvosi ellenőrzés alatt lehet csak szúrni, különben csak ártasz vele magadnak. De úgyis vannak mellékhatások, akár hosszabb távon is.

dzsi tőlem aztán biztos nem hallottál akkora marhaságokat, amiket idézgettél. Valakivel keversz. Keverjük a kontra focit, a Lucho Barca-ja tud kontrázni dolgokkal. Úgy emlékszem Mourinho idején kaptatok hideget-meleget, hogy csak és kizárólag kontrákbol él a csapat és ez egy világ legjobbja Real Madridhoz nem méltó. Ahogy az sem volt az, mikor Beníteznél csak az ívelgetés ment. Én ezeket most is adom és nem egyszer leírtam, hogy Zidane Real-ja bizony sokszor már úgy játszik ahogy azt a szurkolóik elvárják és még eredményesség is van mellé.
Az, hogy Xavi, Alves v Piqué miket mondd már ne a szurkolók problémája legyen. Nem mi diktáljuk ezeket a mondatokat nekik és ahogy Ronaldo is mondta a bíróságon, 6 elemivel nem ért semmihez csak a focihoz. Így van ezzel a többi is, csak vmelyik úgy gondolja, hogy okoskodik a médiában egy kicsit, pedig nem kellene. De miért a szurkolókat osztod miattuk? Erről beszéltem, hogy próbálod ráhúzni az egész bandára egy-egy játékos vagy elnök személyes véleményét. Ez hiba, mert én magam sem értek egyet sok mindenben egy másik Barca szurkolóval.

...és miért járunk ide páran? Egyrészt nem magyarázkodás miatt, tévedés. Bár ezerszer le lett már írva a gyengébbek kedvéért, hogy a topic címe Real vs Barca. Kivel akarsz vitázni a Barca-ról? United szurkolókkal? Én magam is inkább többször magáról a két csapatról irok, de van úgy, hogy beszállok egy parttalan vitába mert igazságtalanságot érzek. Főleg ha jön vki és leírja ezredszer is, hogy a Barca szurkoló=xavi,piqué,alves,elnök és az összes tizenéves.
Nem véletlen, hogy nem írok másik topicba, mert úgy érzem ott semmi keresnivalója egy Barca szurkolónak. Ha kikaptok miért jönnék nevetni, ha meg nyertek miért örülnék veletek.

Röviden a fociról is...amit nyár végén írtam, most az történik pontosan. Sok győzelem után tipikus kiengedés és már nincs James és Morata, akik bejöttek negyed órára és eltettek 1-2 gólt. Carvajal-nak meg nincs cseréje, így vesztett egy kis motivációt. Hiba volt nem pótolni őket, persze nem egyszerű. Sokszor megkaptuk, hogy az MSN mögé nincs emberünk. Egyrész aki szint, az nem padozott volna, aki meg padozik az nem szint. Értem, hogy Morata is elvágyódott, nehéz is lenne hasonló kalibert igazolnotok helyette, aki elviseli, hogy tűzoltásra hssználják. Ezért rossz, ha elöl 3 bebetonozott ember van. Mi talán még hasznot is húzunk abból, hogy Neymar elment. Meglátjuk.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2017. szeptember 21., csütörtök 9:24

majd akkor lesz nemulass ha varane is kidől a szokásos 3 hónapjára, és marad ramos meg nacho csere nélkül.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. szeptember 21., csütörtök 9:02

Arra mondjuk kíváncsi lennék, odaát mi lenne, ha kezdőjátékosok sora lenne sérült egész évben. Amint nálunk felépül valaki, megy helyette más a kórházba.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2017. szeptember 20., szerda 23:57

mondanam hogy nekik kurva konnyu meccseik vannak, de mi meg otthon szopkodjuk a kotelezot. kibaszott nagy csalodas, ahogy az egesz nyar is az volt

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. szeptember 20., szerda 23:57

Ez most fájt a kis szivemnek, de nincs mese fel kell állni és menni tovább.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2017. szeptember 20., szerda 23:56

Ezért kéne kéne a kisebb pofa, mert ilyenek után a világ vicce ez a mai vergődés.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 223 regisztrált és 0 vendég