Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. október 17., péntek 21:36

'shutterisland írta:
Már csak azért is, mert az argentinnak nem büdös a munka, meg szerintem kreatívabb, okosabb is.


hát busquetsnél azért nehezen. :)
ha valamiben jobb sergi, az köbö pont ez a két tulajdonság, mascherano inkább erőszakosabb, keményebb, védekezésben dominásabb.
okosabb és kreatívabb alatt a szimulálást és a színészkedést érted? vagy az 5 méteres oldal vagy hátra passzokat?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24556
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 17., péntek 21:32

a kreatív mit takar? hogy bebőröz egy fazont a félpályánál? sok hasznot nem hoz a csapatnak. az okosabb mit takar? Mascherano vezető személyisége szerintem sokkal jobban kéne a mostani barca kp-ra. a csúcson levő Xavi-Iniesta pároshoz passzolt SB az egyértelmű, de most nem látom a nagy előnyt az ő játszatásával
Nem illik.

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Drake » 2014. október 17., péntek 21:30

Pont erre akartam reagálni.busquetsnél kevés okosabb játékos van. :) Az Eibar ellen kipróbálnám Maschot,azt ha lehozza a VB-s szintet akkkor a Klasszikuson is a kezdőbe tenném.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 17., péntek 21:29

Már csak azért is, mert az argentinnak nem büdös a munka, meg szerintem kreatívabb, okosabb is.


hát busquetsnél azért nehezen. :)
ha valamiben jobb sergi, az köbö pont ez a két tulajdonság, mascherano inkább erőszakosabb, keményebb, védekezésben dominásabb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 'shutterisland 2014. október 17., péntek 21:32-kor.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2014. október 17., péntek 21:25

GT37 írta:mint például idén Rakitic, szerintem érezhetően javult Busquets játéka emiatt, többet szervezhet, irányíthat, és védekezésben sem kell mindig hatalmas területeket egyedül lefednie, mert a horvát elég szorgalmasan visszazár vele.
Na épp ez az. Idény végére azt sem fogja tudni szerencsétlen Rakitic, hogy eszik, vagy isszák...
Pedig Iniesta és ő maradt normális emberetek középre.
Ez kis túlzással olyan szitu, mintha nálunk felállna egy Modric-Kroos-Khedira hármas és Modric gürizne mint az állat Khedira helyett. A lényeg, hogy szerintem nem Rakitic-nek kellene Busquets helyett melóznia, hanem pont fordítva, mert Rakitic jóval kreatívabb, jóval több váratlant tud húzni, mint Busquets. Egy Mascherano-Rakitic-Iniesta hármas keményebb lenne.
Már csak azért is, mert az argentinnak nem büdös a munka, meg szerintem kreatívabb, okosabb is.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 17., péntek 21:23

a Messi - Suárez - Neymar - Pedro négyes mögött játszhat majd annyit
ez a baj az egésszel, mert 4. számú támadóként játszana bőven.
viszont pedronak bérlete van. :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. október 17., péntek 21:17

Remy írta:Lásd Buszkecc. Ő is nulla lett, amióta leáldozott a sikerkorszak.
Ez így szerintem erős túlzás, annak ellenére, hogy valóban visszaesett a teljesítménye a korábbiakhoz képest, illetve az is egyértelmű, hogy akkor tudja a legtöbbet kihozni magából, ha egy jól működő csapat tagja, vagy ha az egyik támadó középpályás az átlagosnál gyakrabban segít be neki védekezésben - mint például idén Rakitic, szerintem érezhetően javult Busquets játéka emiatt, többet szervezhet, irányíthat, és védekezésben sem kell mindig hatalmas területeket egyedül lefednie, mert a horvát elég szorgalmasan visszazár vele. De szvsz még mindig fontos tagja a csapatnak Sergio, mondjuk ettől függetlenül szívesen megnézném pár meccsen Mascheranót is szűrőként.

Ami Piquét illeti, nekem nem az a bajom vele, hogy lassú, hanem az, hogy mentálisan nincs rendben már egy ideje, egyrészt hiányzik a majdnem tökéletes és lankadatlan koncentráció a részéről a meccsek alatt, másrészt (mint a rendőrökkel megesett incidens is mutatja) kicsit el van szállva magától. (Na nem mintha ez egyedi jelenség lenne a futballisták körében ezen a szinten, de nála valahogy sokkal feltűnőbb ez a dolog.) Szerencsére Luchónál nem alapkezdő, a mester bátran leülteti a kispadra akár a fontosabb mérkőzéseken is (mint például a PSG elleni rangadón), remélhetőleg ez pozitív hatással lesz a teljesítményére, és a szokottnál jóval nagyobb fokú motivációval és koncentrációval játszik majd, ha kezdőként kap lehetőséget.

Más: elvileg Munirnak új szerződést kínálunk hamarosan, ami megemelt kivásárlási árat (35 millió euró, szerintem kevés) és a nagycsapatba való azonnali felkerülést is tartalmazna. Nagyon bírom a srácot, de ennek nem örülnék, szvsz jobb lenne, ha Suárez visszatérése után visszamenne a B-be (Sandróval együtt), hogy minél több játékpercet kapjon, mert nem valószínű, hogy a Messi - Suárez - Neymar - Pedro négyes mögött játszhat majd annyit, amennyire egy ilyen fiatal játékosnak szüksége lenne. Persze néhány kupameccsre és egy-egy kiscsapat elleni bajnokira ezután is fel lehetne hívni a nagyok közé. :agree:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. október 17., péntek 8:26

Remy írta:
Vagy csak Puyol kivált mellőle, és igazából eddig se volt valami nagy szám. Lásd Buszkecc. Ő is nulla lett, amióta leáldozott a sikerkorszak.

Ez a kulcs. Lehet túl van misztifikálva Puyol is, de azért nála kevesebb nagyobb vezér volt. Mellette Piqué is azért gürizett,mert a kapitány odament és leordította,ha kellett. Egy ilyen tipus meg nagyon hiányzik,nem is terem mindenhol.
Buszkecc meg, istenem, elképesztő alibi az ember.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11212
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. október 17., péntek 5:15

Sierra írta:Én nagyon félek a Clásicotól.
Tavasszal jó formában voltunk, ők meg nem, nagy önbizalommal vártuk a meccset, és láthattuk mi lett a vége. Lehet elcsalták a meccset akkor, de sajnos ez most is benne van a pakliban, és ha megint 1-gyel több gólt rúgnak... :-(
Itt ezen a Forumon (meg úgy az egész világon) csak nekem az utolsó Classico-s emlékem egy elég sima kupagyőzelem CR nélkül a Barca ellen? Gyakorlatilag a Bartra fejesen kívül helyzetük se volt, ja de egy Neymar kapufa a végén... Most ezzel nem azt akarom mondani,hogy most ez lesz csak kb mindenki úgy kezeli azt a kupadöntőt mintha megse történt volna, a Bajnoki meccsről meg már lassan a madridisták is elhiszik ,hogy ott jobb volt a barca... Ha nincs a Neymar bukfenc ott nyertünk volna, jobbak voltunk de a bíró szétfújta a meccset.

Most ennek semmi köze a mostani meccshez, csak szerencsétlen Barcásoknak az egyetlen pozitív emlékük a tavalyi szezonból,hogy megvertek minket a Bernabeu-ban(az,hogy hogy természetesen ilyenkor mellékes), a kupadöntő megse történ...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 17., péntek 4:03

Nem sok középhátvédet tudok mondani a múltból sem akik a sebességükkel kompenzálták más hiányosságaikat és úgy játszottak a legmagasabb szinten. Piqué-nél sem ez a probléma.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. október 16., csütörtök 22:06

Én nagyon félek a Clásicotól.
Tavasszal jó formában voltunk, ők meg nem, nagy önbizalommal vártuk a meccset, és láthattuk mi lett a vége. Lehet elcsalták a meccset akkor, de sajnos ez most is benne van a pakliban, és ha megint 1-gyel több gólt rúgnak... :-(

Mióta nincs itt Mourinho nem ülök olyan magabiztosan a klasszikusok elé. Azért a portugállal az utolsó pár meccset simán hoztuk vele, aztán Ancelottival, hát voltak gondok tavaly. Talán idén...

De hogy ezek mindig vért isznak meccs előtt, az biztos. Ilyenkor az összes szarformában lévő játékosuk élete meccsét nyújtja, nálunk meg pont fordítva. :-@

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 16., csütörtök 22:04

igazából szinte mindenki visszaesett, alba, alves, busquets, iniesta, pique, mascherano, mondhatjuk, hogy messi is.
csúcsra voltak járatva, extra motiváltak voltak, nem volt még annyira meg az ellenszer, mint manapság, stb.

pique esetében viszont a legnagyobb gondom a sebessége.
sosem volt usain bolt, de csúnyán belassult ahhoz képest is, köbö tetűlassú a pali.
matthieu sokkal gyorsabb, pedig ő sem egy bugatti veyron. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 16., csütörtök 21:46

'shutterisland írta:nem is kell a kezdőbe, inkább matthieu-t játszatnám bartrával, később vermaelennel.
nem tudom, mennyire függ össze a kettő, de mióta shakirázik, azóta megy egyre lejjebb a pali.
Vagy csak Puyol kivált mellőle, és igazából eddig se volt valami nagy szám. Lásd Buszkecc. Ő is nulla lett, amióta leáldozott a sikerkorszak.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 16., csütörtök 21:43

nem is kell a kezdőbe, inkább matthieu-t játszatnám bartrával, később vermaelennel.
nem tudom, mennyire függ össze a kettő, de mióta shakirázik, azóta megy egyre lejjebb a pali.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 16., csütörtök 21:28

palesz77 írta:
Realista24 írta:A klub védelmébe vette Piquét...
:fpalm: Remélem ez csak a médiának szólt, és Lucho azért kiteszi a csapatból.. Ha nem, az rohadt gáz lesz.
Eddig se nagyon kezdett, szóval nem lesz feltűnő ha kimarad... :D

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. október 16., csütörtök 21:24

Realista24 írta:A klub védelmébe vette Piquét...
:fpalm: Remélem ez csak a médiának szólt, és Lucho azért kiteszi a csapatból.. Ha nem, az rohadt gáz lesz.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 16., csütörtök 21:20

Géci írta: Reméljük, hogy Remy megteszi a barcát... :mrgreen:
Tehát igazából lényegtelen, hogy CR milyen állapotban van, vagy hogy Benzema milyen napot fog ki. A legnagyobb kérdés, hogy én mire rakok. :shifty: :D

Amúgy úgy működik csak, ha "győztes" szelvényt teszek meg. Szóval... kérem az indokokat, hogy miért a barca az esélyesebb a klasszikuson. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 16., csütörtök 21:14

Én is borzasztóan várom már a Clásicót. Kicsit félek is tőle, de ez a meccs ahol meg kell dögleni a pályán. Pláne hazai pályán!!!
Reméljük, hogy Remy megteszi a barcát... :mrgreen:

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2014. október 16., csütörtök 21:05

Realista24 írta:A klub védelmébe vette Piquét: "Mindannyian követünk el hibákat. Tovább kell lépni, mert ez olyan dolog, ami sokunkkal megtörténik. Az a fontos, hogy bocsánatot kért."

Mindennapos, hogy anyázom a rendőrt és kirúgással fenyegetem. Már értem shuttert, ezek is csak a jót látják az egészben, Piqué bocsánatot kért :lol:
:agree:
Remelem erzed benne az ellentmondást: "ez sokunkkal megtörténik". :D
Mindegy, varom mar a Classicot, Carlo eddig jol meccselt a derbiken, kivéve epp azt az egyet ellenük. Bar hianyzol Valdes nagyon :'(

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 16., csütörtök 20:45

A klub védelmébe vette Piquét: "Mindannyian követünk el hibákat. Tovább kell lépni, mert ez olyan dolog, ami sokunkkal megtörténik. Az a fontos, hogy bocsánatot kért."

Mindennapos, hogy anyázom a rendőrt és kirúgással fenyegetem. Már értem shuttert, ezek is csak a jót látják az egészben, Piqué bocsánatot kért :lol:
:agree:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 108 regisztrált és 0 vendég