Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. november 2., vasárnap 16:31

tucsoki írta:...
Ezért is írtam, hogy megértem a döntését...

Több mint valószínű, hogy a klub volt a hibásabb a Fábregas-ügyben, de szerintem Cesc is ludas volt. Viszont nem igazán akarok belemenni, mert két oldalról kapnám a sortüzet. :mrgreen:

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. november 2., vasárnap 15:51

ziro4vr írta:Suarezt még nem lehet megítélni, idegen test még a csapatban és a mozgása is eléggé rozsdás, kijött a gyakorlatból. Szerintem az uruguayi sorsa is nagy mértékben Messitől függ majd.
Szerintem meg abszolút nem volt rozsdás, tegnap is simán lőhetett volna gólt, adhatott volna gólpasszokat, csak hát a fránya kapus.. Suarez pengés kis játékos, előrelépés Alexishez képest, ez tuti. A kérdés már csak annyi, hogy vajon ér-e ennyit ez az előrelépés, ahhoz képest, hogy a többi csapatrész pedig haldoklik.. Ezt mindenki maga döntse el, de szerintem mindenki tudja rá a választ.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 2., vasárnap 15:46

danianevem írta:Fábregas (bár nem említetted de: Thiago) esete is kicsit másabb: Xavit preferálták, talán érthető okokból kifolyólag, s előbbinél nem látszott, hogy ki akarná szorítani a mostani csk-nkat, illetve a fals 9-es sztori is rontott a helyzetén. Utóbbi meg szimplán hátrébb volt a rangsorban Vilanovánál. Szóval nem tudásuk alapján kerültek el a keretből, hosszabb folyamat során alakult így a sorsuk. Ők akarták elhagyni a Barcát, amit meg is tudok érteni.
Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de ahogy vele bánt a Barca, nem csoda hogy lelépett (ráadásul pont Mou-hoz, elég ciki...)
A sztori úgy kerek, hogy évekig terrorizálták a sajtóban, személyesen, normális erkölcsi határokat messzemenően átlépve (spanyol vb cím ünneplés alatt Barca mezt húztak rá, pl.) csábították "haza", mikor az EB, PL, UEFA év csapatába választották, végig remek teljesítménnyel szerepelt. Gondolom nyilvánvaló mit ígértek neki, nem a hamis kilences, szélső, meg nem tudom még mit játszott, de 3 év után a teljesen leépülő (csereként viszont hasznos) Xavi még mindig előtte volt a rangsorban, enyhén demoralizáló, miközben évekig arról papoltak neki, hogy saját nevelés, katalán fiú, vamos haza, stb...

Ezt abszolút csak zárójelesen, még mielőtt belekezdenétek az ördögi kör vitába, de José-t ezért is bírtam. Nála nem volt olyan hogy a csapat/klub fölé nőjön valaki, egyből kivágta Ramos-t vagy Pepe-t is a padra, ha a szükség volt rá... (annak margójára írom, hogy amióta Xavi beszólt, unatkozik a padon, egyre többet kezd....)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. november 2., vasárnap 15:37

Suarezt még nem lehet megítélni, idegen test még a csapatban és a mozgása is eléggé rozsdás, kijött a gyakorlatból. Szerintem az uruguayi sorsa is nagy mértékben Messitől függ majd.
Nem illik.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8524
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. november 2., vasárnap 15:33

Messi es Neymar mellett szerintem nem fog neki jutni jelentos szerep csak ugyanugy bohockodik majd a szelen mint Sanchez tette es szepen "visszabutul", leepul, elszolgaisodik a jateka.
láttam egy-két hőtérképet (plusz láttam a meccseit a barcába) hát azért messze áll a szélsőtől.
szerintem sanchez sokkal inkább vonalszélső volt, suarez kötetlenebb, többet van középen.

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2014. november 2., vasárnap 15:29

danianevem írta:bár nem említetted de: Thiago
Jó, hogy megemlítetted, sokan már nem is tulajdonítanak az elmenetelének nagy jelentőséget, de sztem Thiago távozása is közrejátszott a Barca mostani helyzetében. Az a srác hatalmas kincs, és ha nincsenek a sérülései, akkor már stabil kezdő lenne a Bayernben, és a spanyol válogatottban. Én őt tartottam a legnagyobb spílernek a következő generációból, egy olyan játékosnak, aki továbbviszi a Barca utánpótlásképzés hírnevét. Nagyon sajnálhatjátok, hogy elment, és máshol lesz világsztár. (ha csak nem bicsaklik meg a karrierje a sérülések miatt)
Egyebkent megkoszonhetjuk Carlonak, h nyugodtan turi ezt. Sztaredzokent akar az asztalra is csaphatna es kiborithatna a bilit, mivel egy edzonek kell igazolnia.
Azért is sztáredző, mert képes együttműködni Perezzel, és a kerettel is. Ancelotti a jelenkor egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb edzője, ami a Reallal elért eredményeit is tükrözi. Az év végéig be fog állítani egy soha nem látható veretlenségi rekordot (amibe biztos vagyok), és ami tökéletesen igazolni fogja őt a helyesen úttal kapcsolatban.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. november 2., vasárnap 15:24

istimester írta:
numberone1 írta: Szoval szerinted a kovetkezo Perez igazolasok(mint amilyen James volt), akar megindithatja a mi lejtmenetunket? Csak mert errol irtal. :hmmm:
Ha elmarad a megfelelő, szakmailag megalapozott vérfrissítés, igen.
Vagyis, ha Perze folytatja igazolasokat akkor bajban lehetunk. Egyebkent megkoszonhetjuk Carlonak, h nyugodtan turi ezt. Sztaredzokent akar az asztalra is csaphatna es kiborithatna a bilit, mivel egy edzonek kell igazolnia.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. november 2., vasárnap 15:00

sonic írta:...
Alexisszel az volt a baj, hogy nem kapott elég "levegőt" Messi (majd később Neymar) mellett (sem). Mindez a válogatottban nyújtott teljesítményén látszott a leginkább. Képes egymaga hátára venni egy csapat támadószekcióját, de mind az argentin, mind pedig a brazil előtte volt ebben a Barcában. Suárez abból a szempontból remek igazolás, hogy rossz meccsein is összehozhat egy gólt bárki ellen. A keret mélysége a cserével valóban nem nőtt, de Sanchez sem hinném, hogy szívesen padozott volna. Az árkülönbség is némiképp torz, a vezetőségnek gyötrelmes volt az alkupozíciója (a szankció miatt is).

Fábregas (bár nem említetted de: Thiago) esete is kicsit másabb: Xavit preferálták, talán érthető okokból kifolyólag, s előbbinél nem látszott, hogy ki akarná szorítani a mostani csk-nkat, illetve a fals 9-es sztori is rontott a helyzetén. Utóbbi meg szimplán hátrébb volt a rangsorban Vilanovánál. Szóval nem tudásuk alapján kerültek el a keretből, hosszabb folyamat során alakult így a sorsuk. Ők akarták elhagyni a Barcát, amit meg is tudok érteni.

Az igazolgatáshoz pedig először egy "nagytakarításra" lett volna szükség, új arcokkal mind a keretben, mind pedig a vezetőségben. Erre nem került sor, ugyanis valamilyen szinten "elnézőbbek" pár játékossal, hiszen pl. Alves nevéhez is rengeteg klasszis teljesítmény köthető, számos kupagyőzelemben elévülhetetlen szerepe volt. Ez persze nem menti fel LE-t, hogy rég padoztatni kellene a brazilt (is).

Ettől függetlenül minden sikerkorszakot egy hanyatló követ, a kérdés az, hogy mikorra és kikkel jön el az újabb fellendülés. A mostaniakban is van még hitem, tavaszra elválik ér-e valamit a LE koncepciója.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. november 2., vasárnap 14:44

sonic írta:...
Én speciel örülök Suárez érkezésének, és Alexis távozásának, az uruguayival érkezett végre egy igazi gólvágó is Messi mellé, ami már régóta hiányzott nekem a csapatból. Az eddigi 2 meccs alapján meg nem tűnik úgy - főleg a tegnapi után -, hogy Suárez "becsicskul" majd Neymaréknak. Kölcsönösen keresték egymást, max azért nem lesz olyan "önző", mint a Poolban, mert itt komolyabb játszótársai vannak. Alexis viszont sosem tudott nálunk igazán jól játszani, nem feküdt neki ez a Barca foci, jobban járt ő is, hogy távozott.

Az anyagi része valóban gázos, hogy emiatt nem sikerült védőt venni, de az azért is volt, mert a vezetőség inkompetens sajnos.

Úgyhogy végülis annyiból igaz a felvetésed, hogy anyagilag jobban jártunk volna, és máshogy is elkölthettük volna azt a pénzt, de a támadótriónk Suárezzel ütősebb lesz szerintem, mint Sanchoval volt.

Fabregast amúgy én sajnálom, de nem tudom, hogy ez a sokat védekezős középpálya mennyire feküdt volna neki. Viszont az egyértelmű, hogy a mélységi lasztijai nagyon hiányoznak, eszméletlenül "antikreatív" lett a középpályánk idénre. Tegnap megnéztem, csak Key passokból - úgy, hogy a szögelteket nem számoltam - 2-szer annyit adott eddig a Kroos-Modric-James-Isco 4-es, mint az Ini-Rakitic-Xavi-Rafinha kvartett - 40-21 számszerűsítve. Rakitic összesen 2-t adott a bajnokságban eddig, míg Kroos 12-t. És ezek csak a key passok, a közvetlen helyzet előtti nagy passzokat nem is számolják, szóval gondolom igazából még rosszabb az arány.. Ha Lucho nem csinál valamit a középpályánkkal, akkor nagy szarba leszünk. Mert jelenleg nagyon kevés amit támadásban produkál az a csapatrész - állítom a fő gondunk idén ez, ha ezen tudna javítani Lucho, akkor az egész játékunk feljavulna.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: istimester » 2014. november 2., vasárnap 14:43

numberone1 írta: Szoval szerinted a kovetkezo Perez igazolasok(mint amilyen James volt), akar megindithatja a mi lejtmenetunket? Csak mert errol irtal. :hmmm:
Ha elmarad a megfelelő, szakmailag megalapozott vérfrissítés, igen.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. november 2., vasárnap 14:19

Egyebkent szerintem a Barca azzal is hibat kovetett el, hogy kvazi elcserelte Suarezre Alexist. Alexis nem tudta ugyan kifutni a teljes tudasat a Barcaban, de en erosen ketlem hogy Suarez nala meghatarozobb vagy hasznosabb jatekos lesz. Messi es Neymar mellett szerintem nem fog neki jutni jelentos szerep csak ugyanugy bohockodik majd a szelen mint Sanchez tette es szepen "visszabutul", leepul, elszolgaisodik a jateka. Nem fog sok sot megenni, a kovetkezo par ev Barcajanak frontembere Neymar lesz. Suarez ha jobb tamado is mint Alexis, akkor sem sokkal, az arban jelentkezo kulonbseg azonban teljesen mas kepet fest. OK hogy a Barcanak mint mindenkori nagycsapatnak meg mint europai elit tenyezonek egy kevesbe jelentos posztra is kifogastalan minoseg kell, de ha mar megvolt nekik egy ilyenuk, akkor miert kell rafizetni cirka 50 milliot hogy hozzanak egy jatekost aki nem fog annyi plusszt hozzatenni a barca jatekahoz? Raadasul pont egy olyan idoszakban amikor a vedelem es a kozeppalya jelentos megerositesert kialt? Lehet hogy jobban is el tudtak volna kolteni azt a lovet es Alexis ugyanugy megfelelt volna Messi es Neymar melle mint az Uruguayi vampir. Raadasul sokkal kevesbe balhes a Chilei.


Persze a Barcasok most johetnek azzal hogy mi is feleslegesen dobaljuk a 80 milliokat, mert minek James ha mar ott a BBC, szintiszta penzkidobas, de ez netto baromsag es teljesen kulonbozo szituacio. Here is why: Jamest nem a BBC egyik tagjara csereltuk el veszteseggel, hanem plusszba erkezett mellejuk ami sokkal de sokkal tobbet erosit a kereten es sokkal tobbet hozzatesz a szezon eredmenyeihez mint egy nem tul szamottevo minosegi javulas egy egyszeru jatekoscserevel a kezdoben. Sokan elkovetik azt a hibat hogy 11 emberben gondolkoznak ha egy csapat erejet merik fel, pedig az mar edeskeves. Ugylatszik iden a Barca is elkoveti ezt a hibat a szuk es lyukas kerettel. Ha Alexist megtartjak es MELLE vesznek 40-50 millioert egy hasonlo kepessegu jatekost mint o ahelyett hogy elcserelik Suarezre, meg az is vagy haromszor olyan hasznos lett volna, arrol nem is beszelve hogy mivan ha mondjuk vedore koltik. A Realnal 2-3 kivetellel mind a 11 posztra van ketto olyan jatekos akit barmilyen versenysorozatban szinte barmilyen csapat ellen (egesz europaban van kb 3-4 ellenfel aki ellen erzesem szerint nem birna el a csapat teszem azt egy Illarramendit Kroos/Modric helyett, vagy egy Nachot Ramos helyett mert ott mar nem engedheto meg ilyen szintu minosegvesztes de a tobbi ellen siman) nyugodt szivvel be lehet tenni, mert megvan a minoseg. Nalunk a keretben is nagyon keves lyuk van (azert van, Arbeloa pl lassan mar cserenek sem lesz szint, Khedira meg... Khedira), de a Barcanal meg a kezdoben IS vannak lyukak arrol ne is beszeljunk hogy hany olyan poszt van a 11-bol amit tudnak minosegi jatekossal potolni ha kiesik az elsoszamu opcio. Mennyi ilyen lehet? 4-5 maximum? De akkor meg lehet sokat mondtam. Biztos nagyon ugyesek ezek a fiatal jatekosok mint Munir meg Sergi de biztos hogy eleg ha veluk szamol a Barca egy 60 meccses szezon elott? Hol vannak egy olyan jatekostol, aki mar egy masik elsoosztalyu csapat huzo vagy meghatarozo embere volt, vagy egy magasan jegyzett valogatott rendszeres kezdoje? Bisztos hogy egy komoly meccsen le tudjak adni ugyanazt a teljesitmenyt ha arra kerul a sor? Pontosan ez az amiert A Real a Bayern es a Chelsea a BL realis eselyesei, mert olyan melysegu es minosegu kerettel rendelkeznek hogy nem okoz gondot csucson porogni a BL meccseken ugy hogy kozben versenyben siman legyenek a 3 topliga egyikeert. A Barcanal egyszeruen nem latom hogy meglenne az a mennyiseg es minoseg mint a harom emlitett csapatnal.

Barcasoknak mi a velemenyuk errol? Szerintem Suarez leigazolasa onmagaban nem hiba, sot... Ha valaki manapsag realis eselyt akar a BL-re akkor ilyen minosegu jatekosokat KELL igazolni amig nincs legalabb 14-15 (Nem, nem tulzok!) a keretben. Nyilvan nem 15 Suarezre gondolok, hanem 15 a sajat posztjan vilagszerte legalabb top10be (de jobb ha inkabb top5) teheto jatekosra. Azzal viszont oriasi hibat kovettet el szerintem a vezetoseg hogy elengedte Fabregast es Alexist. Mert ok az a szint amilyen jatekosbol kellene vagy 15. Vegignezve a Barca kereten jelenleg rendelkeznek 8-9 ilyen jatekossal (es akkor meg boven nagylelkuen szamoltam!!) de a leges legnagyobb joindulattal sem haladja meg ez a szam a 10-et.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8524
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. november 2., vasárnap 12:58

Még mindig inkább emlegetném akkor a Malaga-i kalandot, ahol 0 kaput eltaláló lövéssel hozták le a 90 percet.
ez a lényege annak, amit a meccs után írtam.

persze egyébként kerlonnak is igaza van, sok volt a pontatlanság, és valóban nem parádéztunk, de például a felhozott példával ellentetében itt még ha nagy részben pontrúgásból, távoli lövésből, fejesekből, vagy nagy védelmi hibákból is, de megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy nyugodtan bezsebeljük a 3 pontot.
a legtöbb esetben centik hiányoztak, és a kapusuk is hozzátette a magáét, sajnos ez most így sikerült.

a csapat jövőjével kapcsolatban nyilván én sem vagyok optimista annyira, látom, hogy vannak gondok, ellenben továbbra is úgy érzem, hogy a mascherano-iniestra-rakitic középpálya kellően komplex és a modern focinak is megfelelő lenne, és ezzel a hármassal az msn is többet tudna kihozni magából.
akkor legalább középen és elöl rendben lennénk, hátul meg bár továbbra is kevés lenne a csapat, legalább kevesebb teher hárulna rájuk.
plusz még ott is lehetne 1-2 személyi változást eszközölni, hogy vermaelenről ne beszéljek, akit szerintem csak tavasszal látunk. :mrgreen:

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: primrose » 2014. november 2., vasárnap 12:31

*Celta
jogos, a granadaval mi toltuk. :mrgreen:
Amúgy igen, pont ezért volt fék, mert rengetegszer tol még rajta kettőt és már jött a 3. védő, aki szerelte. Ez nem előny, hanem hátrány, mert semmire nem mentek azzal, hogy Messi körbe vezette a labdát a 16os előtt.
van ebben valami, de ha ezek a próbálkozások sem lettek volna, akkor talán még kevesebbszer kellett volna a szívünkhöz kapni. messi játéka amúgy kiismerhetővé vált, mert korábban rendre vörös szőnyeget terítettek elé, és úgy tudott a kapuig beszáguldani. most már rajta maradnak és ezért akadnak el a passzai. még ha sikerül is megtolnia 1-2 ember mellett, általában már mindig érkezik rá egy kiugró védő és akkor már vége. ez esetben kellene egy ütemmel hamarabb passzolnia, de úgy látszik, hogy ebből meg nem akar engedni. mindenesetre ez nekünk csak jó. :)
But he is a good boy...

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 2., vasárnap 12:28

Kerlon írta:Aki tegnap végig nézte a Barca meccsét az láthatja, hogy itt nem arról van szó, hogy nem jött nekik semmi össze, hanem azt, hogy nem elég szervezettek. A Celta góljáig 2-3 tudatos támadásuk volt, azonkívül szerencsésen visszapattanó labdák vagy óriási hiba egy Celta játékostól... de még a dekoncentráltság is közbe szólt, mert nem tudták megoldani ezeket a lehetőségeket se. Messi meg szimplán fék volt, nagyon önzőn játszott. Szétcsúsztak fejben... Aztán 4 fordulón belül játszanak a Sevillával, Valenciával lesz PSG is a BL-ben nem sokára... Komoly szarba is keveredhetnek.
Aki tegnap végig nézte a Barca meccsét az láthatta, hogy 4 kapufát lőttek, a Celta kapusa élete formájában védett, és számtalan akció csak az utolsó passzon, lövésen múlt. Igen, a játékuk nem a tökéletes szervezettségről árulkodott, és nem ez volt az idei legjobb meccsük, de mi is húztunk már be gyenge teljesítménnyel 3 pontot.

Amit korábban írtatok, hogy mik a problémák a katalánok háza táján, mind igaz, de az én szememben ez pont nem a tegnapi meccsen jött ki. Még mindig inkább emlegetném akkor a Malaga-i kalandot, ahol 0 kaput eltaláló lövéssel hozták le a 90 percet.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. november 2., vasárnap 12:26

Kerlon írta:Aki tegnap végig nézte a Barca meccsét az láthatja, hogy itt nem arról van szó, hogy nem jött nekik semmi össze, hanem azt, hogy nem elég szervezettek. A Celta góljáig 2-3 tudatos támadásuk volt, azonkívül szerencsésen visszapattanó labdák vagy óriási hiba egy Celta játékostól...
Így is nyerhettek volna 3-4 góllal. Nem sűrűn lesz, hogy ezeket a meccseket elveszítik. Pont emiatt szerintem ott lesznek a nyakunkon a bajnokság végén vagy azt is el tudom képzelni, hogy visszaelőznek.
BL-re reális esélyük nincsen, ott a nagyobb csapatok megverik ezt a kp-t és védelmet, de a bajnokságot behúzhatják, ami azért megmentené a szezont. Így, hogy elméletileg nem igazolhatnak nyáron, ezt kell csinálniuk, menteni a menthetőt. Ha nem nyernek idén se semmit, akkor lesz pánik hangulat és ugyanezzel a kerettel nekivágni még egy szezonnak rossz hangulatú, letört játékosokkal és szurkolókkal nem túl szép jövőkép. Persze korai erről beszélni, de nem tudom elképzelni, hogy ezzel a kerettel szárnyalni kezdenek, sokszor az MSN kihúzza őket a szarból, de komoly erőt képviselő csapatok ellen kevés lesz a csapat többi része.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 2., vasárnap 12:23

primrose írta:
Messi meg szimplán fék volt, nagyon önzőn játszott. Szétcsúsztak fejben... Aztán 4 fordulón belül játszanak a Sevillával, Valenciával lesz PSG is a BL-ben nem sokára... Komoly szarba is keveredhetnek.
nem akarom Messit védeni, mert utálom, mint a ...., de tegnap simán áthámozta magát 2-3 granadain, aztán amikor már passzolni kellett, általában a 4. odaérkező védőben megakadt a labda. de legalább ő meghúzta a cseleket, megtudott indulni a labdával, és csak a jól működő védelemnek köszönhető, hogy az utolsó passzai nem találtak embert (legtöbbször Suarezt kereste velük). Ha ez nincsen, akkor a barca részéről csak tötyörgés ment volna a tizenhatoson kívül, és még ennyi lehetőségük sem lett volna.
*Celta

Amúgy igen, pont ezért volt fék, mert rengetegszer tol még rajta kettőt és már jött a 3. védő, aki szerelte. Ez nem előny, hanem hátrány, mert semmire nem mentek azzal, hogy Messi körbe vezette a labdát a 16os előtt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: primrose » 2014. november 2., vasárnap 12:21

Messi meg szimplán fék volt, nagyon önzőn játszott. Szétcsúsztak fejben... Aztán 4 fordulón belül játszanak a Sevillával, Valenciával lesz PSG is a BL-ben nem sokára... Komoly szarba is keveredhetnek.
nem akarom Messit védeni, mert utálom, mint a ...., de tegnap simán áthámozta magát 2-3 granadain, aztán amikor már passzolni kellett, általában a 4. odaérkező védőben megakadt a labda. de legalább ő meghúzta a cseleket, megtudott indulni a labdával, és csak a jól működő védelemnek köszönhető, hogy az utolsó passzai nem találtak embert (legtöbbször Suarezt kereste velük). Ha ez nincsen, akkor a barca részéről csak tötyörgés ment volna a tizenhatoson kívül, és még ennyi lehetőségük sem lett volna.
But he is a good boy...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 2., vasárnap 12:06

Aki tegnap végig nézte a Barca meccsét az láthatja, hogy itt nem arról van szó, hogy nem jött nekik semmi össze, hanem azt, hogy nem elég szervezettek. A Celta góljáig 2-3 tudatos támadásuk volt, azonkívül szerencsésen visszapattanó labdák vagy óriási hiba egy Celta játékostól... de még a dekoncentráltság is közbe szólt, mert nem tudták megoldani ezeket a lehetőségeket se. Messi meg szimplán fék volt, nagyon önzőn játszott. Szétcsúsztak fejben... Aztán 4 fordulón belül játszanak a Sevillával, Valenciával lesz PSG is a BL-ben nem sokára... Komoly szarba is keveredhetnek.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

petiamadridista
Hozzászólások: 5274
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2014. november 2., vasárnap 11:47

kecsu10 véleményével értek egyet.
Emellett pedig remélem, hogy a Madridunk kiváló formája még évekig ki tart, akárcsak a Barcelona lejtmenete.
Nem akarom megfejteni, hogy miért nem megy nekik annyira, nem is érdekel, de örülök, hogy a Madridnak nagyon megy most, míg a katalánoknak nem nagyon. :)
Emellett hosszú még a szezon majd májusban örüljünk.

nagyi
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 9:38
Kedvenc játékosaid: Zinédine Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: nagyi » 2014. november 2., vasárnap 11:06

El Unico írta:Nem szabad leirni a Barcat. Nem a legjobbak. Ez teny. De
Erosek,es barmikor kepesek lehetnek lenduletbe jonni... Hosszu a szezon. Jok vagyunk,jol allunk,de legyunk tovabbra is ovatosak!:)
+1

Volt egy ki ki meccs velünk és ha tegnap 4-2 az eredmény akkor se szólhatunk volna egy szót se.

Most nekünk jött ki a lépés de korai még lesajnálni őket.

Bár tegnap volt örömésbódógság :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 249 regisztrált és 0 vendég