Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
mathers
Hozzászólások: 1028
Csatlakozott: 2014. július 10., csütörtök 2:25
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Modric, Iniesta, Ronaldinho, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mathers » 2014. október 6., hétfő 17:49

Véleményem szerint Daniel Alves teljesítménye hihetetlen. Szerintem is a világ legjobb jobb hátvédje. Bár tudom, hogy védő nem nagyon érhet oda az aranylabda közelébe, de Realosként elismerem, hogy kijárna neki egy.












:mrgreen:

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Enrique » 2014. október 6., hétfő 17:45

Drake írta:Szélső hátvéd poszton jelenleg nagyon gyenge a piac.
Nem is tudom kell-e ezt posztokra bontani, en bloc nagyon gyenge a felhozatal ha egyéniségeket keresünk.
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Drake » 2014. október 6., hétfő 17:39

Szélső hátvéd poszton jelenleg nagyon gyenge a piac.Ha meg kéne neveznem egy top 5-ös listát jhv-bhv poszton gondolkoznom kéne rajta.

Carvajal miatt meg tényleg irigylem kissé a Realt.Aprópénzért hozták vissza,szinte egyből beilleszkedett + a borostája is fasza. :mrgreen:

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Corleone » 2014. október 6., hétfő 17:34

Elég nagy ínség van a jobbhátvéd poszton manapság, szerintem nyugodtan kimondhatom ,hogy Carvajal nekünk kincs kis túlzással. Mi mindenképp jól jártunk.

Kicsit gondolkodván amúgy a mai felhozatalból nem is tudnék megnevezni nem hogy top3, de top5-ös listát.. Carvajalon kívül aki az elmúlt időszakban jó teljesítményt hozott, az Seamus Coleman -szerintem-, tavasszal elég jól pengette, meg most a szezon elején sem volt rossz, de ő is középpályásként indult. Piszczeknek volt egy jobb időszaka még 2 éve talán, de őt is sokszor sérülések hátráltatják..
#happyshitting

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 6., hétfő 17:32

Cafut csíptem,szerintem ő toppos volt.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2014. október 6., hétfő 17:22

Ha Carvajal középszerű, mondj már nekem kérlek mondjuk 3 jobb jobbhátvédet nála. De olyat mondj, ami után nem röhöglek ki. Én Lahm-on kívül senkit nem tudnék mondani, de ő meg KP-ként van erőltetve, és már azért 30 év körül lehet.

Carvajal bőven a világ legjobb jobbhátvédje lehet, de én bőven megkockáztatom, hogy már most top3. Intelligens, gyors, erőszakos, fáradhatatlan, technikás. Mindene megvan. Persze nyilván irigyek vagytok, mert van 1 kiégett szerencsétlen Alvesetek, egy full középszer Montoyatok, meg vettetek valami noname brazilt akin a saját hazájában is csak röhögtek. Szar ügy.
Montoya persze még ennyit se ért el, de ezért írtam, nem mindegy ki van a sorban előtted
Az oké, h Carvajal előtt Arbeloa volt a sorban, de szerintem a jelenlegi Alvesnél még ő is hasznosabb. Úgyhogy ezzel is magadnak mondassz ellent.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. október 6., hétfő 17:17

Kérdezem a Carvajalt fikázó barcás footballzseniket,hogy melyik világklasszis jobb hátvéd volt 22évesen is az? Meg ki szerintetek az elmúlt 20év 10 legjobb jhv-je? Hallgatom... :)

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: poronty » 2014. október 6., hétfő 17:14

Szóval Dani Alves jó képességű védő? Az volt mondjuk 4-5 évvel ezelőtt most már csak Farkas Norbi szerint van élete formájában, amúgy meg a kutya nem rakná be a kezdőbe. Meg, ha Montoya olyan nagyon ügyes játékos minek hoztak még egy jobb bekket a nyakára?
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Emery------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

teszler
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2013. május 7., kedd 10:25
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: teszler » 2014. október 6., hétfő 17:14

Regisztráltam az EB-re és mindennap nézegetem.

KÉSZ VAGYOK! :lol:

Hogy tudnak ennyi ostobaságot összehordani?

Mért nem tudnak egyes emberek normálisan, irigység nélkül, de legfőkébb nem elfogultan gondolkodni? :(

Hatalmas Madridista vagyok már nagyon régóta, több korszakot megéltem már a csapatból, de ennek ellenére is tudom kezelni a Real vs Barca dolgokat, a rivalizálást.

Rendes kellemetlenül érzem magam, hogy egyesek miket írnak.. :mrgreen: :mrgreen:
Hala Madrid!

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 6., hétfő 17:13

Nem sok világklasszis ugrik be aki 22 évesen világklasszis volt, de azt leszögezhetjük, hogy nem azzal indítottam a "vitát" hogy Carvajal világklasszis.

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2014. október 6., hétfő 17:07

Emlegetve van Montoya, hogy mekkora tehetségnek volt kikiáltva. Biztos így volt, nem tudom. Erre példaként sokszor Carvajal van felhozva. Szerintem ő sem lett még világklasszis. Véleményem szerint nem is lesz. Ha megnézzük az elmúlt, mondjuk 20 év legjobbjait azon a poszton, akkor hozzájuk képest közepes játékos. Így értettem.
Montoya persze még ennyit se ért el, de ezért írtam, nem mindegy ki van a sorban előtted. Ha gyengébb képességű, akkor könnyebben kapsz játék lehetőséget.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 6., hétfő 17:01

Carvajal egyértelműen Montoya fölé nőtt. Miben? Abban, hogy játszik.
a futballban mondjuk ez nem annyira elhanyagolható dolog. :roll:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62622
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 6., hétfő 17:00

Nem tiszta valami. Carvajal a középszerű? Ha igen akkor indokold mar meg pls.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 6., hétfő 17:00

Carvajal tavaly parádés szezon hozott le, előtte pedig a Leverkusen-ből válogatták be a Bundesliga év csapatába.

Azért ne vitassuk el az érdemeit mert mi megadtuk neki a lehetőséget ti pedig nem tettétek.

Én megértem Montoya helyzetét, pont ezért dobbantanék előbb-utóbb ha nem változik a szitu. Saját nevelés vagyok, olyan korban hogy kell a játékperc, lassan 3 éve kopogtatok hogy bekerüljek a kezdőbe, de még úgy se tudok játszani hogy Dani hétről-hétre alulmúlja önmagát. Ami még rosszabb érzés, hogy konkurenciának kaptam egy brazil tehetséget(?) és még a padra sem férek fel. Így elpocsékolni egy lehetséges zsenit, nem is értem....
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára tucsoki 2014. október 6., hétfő 17:04-kor.

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2014. október 6., hétfő 16:52

Igazad van. Carvajal egyértelműen Montoya fölé nőtt. Miben? Abban, hogy játszik. Aztán ennyi. Egy középszerű játékos. Montoya előtt Alves van, akinek sajnos neve van és várják hátha összeszedi magát, pedig nem fogja. Carvajal előtt meg Arbeloa volt, aki egy egyeneset is alig tud rúgni a labdába, esze meg aztán egyáltalán nincs a Real játékához. Ha Montoya előtt ő lenne, akkor játszana, de neki Alves jutott.
Ezzel csak érzékeltetni akartam, hogy nem lehet a két fiatal jobb hátvédet összehasonlítani, mert a helyzetük egészen más. Persze ez nem azt jelenti, hogy Montoya mekkora ász lehetne, de neki nehezebb megkapni a játéklehetőséget. Ráadásul nálunk sok évig kulcs poszt volt a jobb hátvéd, a Real kontrákra épített és kellett vki akinek nem száll el az agya állandóan és nem vét folyamatosan helyezkedési hibákat vagy ha oda kellett passzolni Xabi Alonso-nak vagy indítani Bale-t v Di Maria-t akkor ezt meg tudja tenni. Mert Arbeloa még erre is képtelen.
Még1x leírom, nehogy vki félreértse...nem azt akartam írni, hogy Montoya a világ legjobbja lehetne...nem, de egyelőre ki se derül mit tud.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. október 6., hétfő 16:46

tucsoki írta:Lehet volt már, de Montoya miért van jegelve? Mert én elhiszem hogy jobb mint Carvajal, meg minden, csak jó lenne végre látni játszani.
Pont amiért Isco nem kezdő még mindig nálatok.. Mert az edző úgy gondolja. Fel nem bírom fogni, hogy miért nem játszhat többet, Alves amit nyújt az utóbbi időben, az már olyan szar, hogy kritikát sem érdemel. De mégis ő fog kezdeni ellenetek is.. :fpalm:
pheco írta:Inkább addig örüljetek amíg nem Douglas játszik :mrgreen:
Kövezzetek meg, de Douglas a második félidőben már egész jól játszott, akkor sokkal bátrabb volt, Dani szintjét simán megütötte - sőt -, pedig az első meccse volt. Ha ő játszott volna annyit, mint Alves eddig idén, akkor tuti biztos vagyok benne, hogy jobb lenne már nála - a mostani Alvesről beszélünk, mielőtt valaki félreérti, nem a csúcsformában levőről.

Montoyara meg ez hatványozottan igaz. De vannak ilyen edzői fétisek Barcelonában úgy tűnik, amik személytől függetlenül mindig jelen vannak - Alves a betonkezdő, Masch középhátvéd, anno Cesc hamis9-es, stb.. :roll:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. október 6., hétfő 16:34

palesz77 írta:"Dani Alves will stay with the club until at least June 30, 2016."

Ez komolyan mondom hihetetlen.. :fpalm: Remélem olyan szinten balfaszkodik majd egész ősszel, hogy kikerüljön a kezdőből - bár ha eddig se tette ki Lucho, akkor ezután sem fogja -, lassan már ott tartok, hogy annyira idegesít, mint amikor Oleguer volt a kezdőben.. :-@
Pedig hogy örültünk, amikor pár napja olyan hírek jöttek, hogy a szezon végén távozik egy PL-csapathoz. :lol: Ha tényleg igaz, hogy ilyen sokáig számítunk még rá, az nevetséges... Alapvetően már egy ideje nem tartozik a világ legjobb jobbhátvédjei közé (sőt...), védekezésben és támadásban is egyre kevesebbet nyújt, és nem hiszem, hogy ez a tendencia megváltozna a közeljövőben.

Így pedig lehet, hogy Montoyának is búcsút inthetünk, hacsak Alves nem lesz egyértelműen második számú opció ezen a poszton Martín mögött. Csak sajnos az a tény, hogy Alves idén hét meccsen volt kezdő, Montoya pedig mindössze egyen, nem éppen erre enged következtetni.
tucsoki írta:Lehet volt már, de Montoya miért van jegelve? Mert én elhiszem hogy jobb mint Carvajal, meg minden, csak jó lenne végre látni játszani.
Tudom, hogy irónia, de akkor is, bár jobb lenne, mint Carvajal... Pár éve nagyjából egy szinten voltak, azóta szerintem a madridi egyértelműen Montoya fölé nőtt. Hogy miért jegelik ennyire, az jó kérdés, nyilván támadásban meg sem közelíti a csúcsformában lévő Alvest (elég bizonytalan az ellenfél térfelén többnyire), de legalább hátul stabilabb és megbízhatóbb, mint a brazil. Ráadásul saját nevelés, szóval már csak ezért is logikus lenne, hogy megkapja a bizalmat. Én azért még mindig reménykedek abban, hogy az idei szezon áttörést jelenthet az ő számára, már ami a játékperceket illeti, és Alves végre padra szorul sorozatos gyenge teljesítményeinek köszönhetően.

Visszatérve kicsit leslie felvetéséhez...
lesliejr írta:Én az utóbbi időben ritkábban szólalok meg. Tudom, ez egy fórum és mindenki azt ír amit akar, max kitiltják innen. De nagyot esett a színvonal. Másról se szól, csak egymás szapulásáról. Persze kell a szurkálódás, de 99%-ban az megy, hogy ócsároljuk a másikat. Ronaldo ilyen, Messi olyan, ez ezt mondta, az meg se szólaljon, ez milyen hülye, az mekkora senki, bezzeg a mi kutyánk kölyke...
Nehéz így érvelni vagy vitázni, pedig anno én ezért kezdtem el itt a pályafutásomat. Jó a másik oldalt is meghallgatni, mert olyat is látnak amit egy elvakult szurkoló nem biztos, hogy észrevesz. De csak a köpködés megy az ellenfél játékosaira. Amit Ronaldo tud kapni egy Barca szurkolótól vagy amit Messi kap itt...aztán messze a két legjobb és legsikeresebb játékosok akárhonnan nézzük.
De lehet én reagálom túl és csak nekem tűnik úgy, hogy ez a rovat elment a gyűlölködés irányába.
Sok dologban egyetértek, de szerintem annyira nem vészes a helyzet. Mostanában itt nem volt olyan sok köpködés, egymásra fújás, bár ahogy a klasszikus közeledik, azért ebben sem lesz hiány (ahogy a túloldalon sem). A messis-ronaldós részt viszont adom, vannak itt néhányan, akikből süt, hogy zsigerből gyűlölik Messit, és mindig keresik az alkalmat, hogy beleköthessenek valamiért. Ugyanez jellemző sok barçásra a túloldalon, Ronaldo irányába. Ez sajnos már jó ideje így van, és szerintem így is lesz mindaddig, amíg a két legenda vissza nem vonul, és nem terelődik a figyelem újabb és újabb csillagokra. Talán ezután majd mindkét oldal megtanulja kicsit jobban értékelni Ronaldót vagy Messit. :)

Szerencsére azért ez a fórum szerintem elég színvonalasnak nevezhető, közel sincs annyi köpködés, szidalmazás az ellenoldal irányába, mint más platformokon, illetve olyan drukkerből is kevés van, aki gyakorlatilag jobban utálja a legfőbb riválist, mintamennyire a saját csapatát szereti (ilyenből mondjuk elég sokat találni az olyan rendkívül színvonalas és kulturált eszmecseréket felvonultató helyeken, mint a nemzetközileg is elismert balfaszságú nso-kommentszekció vagy a sporthíradó :lol: ).

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 6., hétfő 16:29

Lehet volt már, de Montoya miért van jegelve? Mert én elhiszem hogy jobb mint Carvajal, meg minden, csak jó lenne végre látni játszani.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. október 6., hétfő 16:22

palesz77 írta:"Dani Alves will stay with the club until at least June 30, 2016."

Ez komolyan mondom hihetetlen.. :fpalm: Remélem olyan szinten balfaszkodik majd egész ősszel, hogy kikerüljön a kezdőből - bár ha eddig se tette ki Lucho, akkor ezután sem fogja -, lassan már ott tartok, hogy annyira idegesít, mint amikor Oleguer volt a kezdőben.. :-@
Inkább addig örüljetek amíg nem Douglas játszik :mrgreen:

Avatar
Ramioli
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2014. március 23., vasárnap 17:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, , Redondo, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Ramioli » 2014. október 6., hétfő 16:07

Érdekes meccs lesz a klasszikus , totál 3 esélyes mint mindig , lehetne sorolni a ha val kezdődő mondatokat , aznapi formán sok múlik, ha például a Barca olyan üres területeket hagy egy Cr7 vagy Bale szintű játékosoknak mint a Psg ellen tette szét futnák őket nagyon megszórnák , de viszont ha a Real játszik gyengébben mint pl az Atletico ellen akkor meg a vendégek vihetik el a 3 pontot ..Úgy érzem Matyi oldalán sok lehetőség lesz .. Cr vagy Bale őt nagyon megkavarhatja..


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég