Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. október 19., vasárnap 0:10

Balaster írta:Franco után Real 15, Barca 13, azért nem mondanám pontosan olyannak, és mint írtam Franco az Atleticot (ami se előtte, se utána nem volt olyan sikeres) is tolta, mert neki mindegy volt.
úristen te nagyon fogalmatlan vagy. nem mondom, hogy kezdj el politizálni, de ideje lenne utána olvasni egy két politikai kérdésnek, meg hogy miért van ilyen ellentét a real meg az atletico között. megsúgom, NEMAZÉRT mert mindkettő madridi. szerintem lassan hagyd is abba, mert full ropogósra égeted magad 2 kommenten belül.

ez nagyon durva, ilyet már rég nem láttam itt. :lol:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 19., vasárnap 0:08

Zapatero regnálása alatt (2004-2011) három BL-t is nyert a Barca, előtte 1955-től csak 1-et.

Mi ez ha nem politikai befolyás? :lol:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. október 18., szombat 23:59

jöhetsz itt a statokkal de ezért kár volt beregisztrálni :/

Realista24 írta: Arra miért nem reagált a frissen regisztrált kolléga, hogy Franco mentette meg a megszűnéstől a Barcát?
Kép

Balaster
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014. október 18., szombat 22:42
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Balaster » 2014. október 18., szombat 23:52

R.M.C.F írta:
Ha ezt nézzük '39 és '75 között Real 14 bajnoki cím, Barca 8,
Forintra pontosan mint franco nélkül....és a BEk is igy jön ki.
Franco után Real 15, Barca 13, azért nem mondanám pontosan olyannak, és mint írtam Franco az Atleticot (ami se előtte, se utána nem volt olyan sikeres) is tolta, mert neki mindegy volt.
tucsoki írta:RMFC mondanivalójának a lényege továbbra is ugyan az marad
Az, ami nem igaz.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 18., szombat 23:42

Franco halála utáni 15 évben pedig azért nyertünk 10 bajnoki címet míg a Barca 1-et, mert...

Nevetséges ez az évszámokra lebontott statisztikázás, ha elhiszed elejétől-végéig a Franco-s sztorit akkor nagyon gyenge ha ilyennel akarod bizonyítani, ha pedig nem, akkor teljesen fölösleges ezen lovagolni, RMFC mondanivalójának a lényege továbbra is ugyan az marad.

Balaster
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014. október 18., szombat 22:42
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Balaster » 2014. október 18., szombat 23:38

Nem is mondtam, hogy '90-ig csak miatta volt rossz a Barca, a számokat is '75-től vettem. R.M.F.C. mondta, hogy nem volt sikertelenebb Franco alatt a Barca, meg lehet nézni, lehet ellenőrizni. Tényleg lehet, és látszik, hogy ez nem igaz. Félretéve most bármilyen politikai hatást, ha azt mondom, hogy 33,3%-osnak lenni nem sikeresebb, mint 22,9%-osnak, akkor egyszerűen nincs igazam.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 18., szombat 23:38

R.M.C.F írta:egy ember van aki bele tud szólni az aranylabda eredményébe vétó joggal....perez...ő eldöntheti maga is.

Tetszik....tiszta maónikashó.
De, akkor Perez Messi szimpatizáns. Hisz engedett neki 4 aranylasztit. :'( Monnyon le Perez!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. október 18., szombat 23:36

Ha ezt nézzük '39 és '75 között Real 14 bajnoki cím, Barca 8,
Forintra pontosan mint franco nélkül....és a BEk is igy jön ki.

Ez meg hogy lehet? Hát a faxomat úgy hogy ez a kókler franco,nem is akadályozta a barcát,csak a real jobb volt,és ezt valakire rá kellett kenni.

Bár,most lehet perez lett franco,valamelyik nap egy barcástól azt hallottam,egy ember van aki bele tud szólni az aranylabda eredményébe vétó joggal....perez...ő eldöntheti maga is.

Tetszik....tiszta maónikashó.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 18., szombat 23:34

Franco intézte a real sikereit......... :lol: :lol: semmivel sem volt a real sikeresebb mint franco nélkül. A BEK meg....hátha csak azt nem találják ki egyesek,hogy a la ligába nem tudott beleszólni,de a BEKbe igen...és azért nyertek annyit.
Én már olvastam ezt a teóriát is :)

Arra miért nem reagált a frissen regisztrált kolléga, hogy Franco mentette meg a megszűnéstől a Barcát?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Balaster
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014. október 18., szombat 22:42
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Balaster » 2014. október 18., szombat 23:32

tucsoki írta:Akkor nézzük kicsit objektívabban:

Franco 1939-től volt hatalmon, 1954-ig nem nyertünk bajnoki címet (a Barca közben 5-öt).
Igen, de mint írtam az 50-es évek közepéig nem tekintett úgy a focira, mint politikai fegyverre, ezt később fedezte fel. A 40-es években a politikai hatalmát szilárdította meg, nem ezzel foglalkozott. A Real vs. Barca számokat pedig nem feltétlenül csak erre a két csapatra kell nézni, mert Franconak mindegy volt, hogy Real vagy Atleticom, neki a lényeg az volt, hogy Madrid. Ha ezt nézzük '39 és '75 között Real 14 bajnoki cím, Barca 8, Atletico 7. '40 előtt az Atletico nem is volt sehol.
De szeretnék ebbe nagyon belemenni, amit írtam az arra vonatkozott, hogy a Barca ne lett volna sikertelenebb, mint Franco után, amit a vak is lát, hogy egyszerűen nem igaz. '39 és '75 között is 22,9% százalékos a Barca, tehát úgy nézve is másfélszeres a javulás utána, ami elég jelentős.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. október 18., szombat 23:30

tucsoki írta:Akkor nézzük kicsit objektívabban:

Franco 1939-től volt hatalmon, 1954-ig nem nyertünk bajnoki címet (a Barca közben 5-öt).

Ez olyan,mint amikor móricka azt mondja,nem tudom mennyi 2X2 mert akkor éppen beteg voltam.

Franco intézte a real sikereit......... :lol: :lol: semmivel sem volt a real sikeresebb mint franco nélkül. A BEK meg....hátha csak azt nem találják ki egyesek,hogy a la ligába nem tudott beleszólni,de a BEKbe igen...és azért nyertek annyit.

Hát ez matekból kettes,akárhonnan nézem.

Srácok,ez egyszerűen nem jön ki. Ez olyan mintha azt mondanánk,kaptunk 5 gólt,nem rúgtunk egyet sem,de mi voltunk a jobbak.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. október 18., szombat 23:24

Balaster írta:
R.M.C.F írta: Realista, ezt a franco ügyet sokszor kitárgyaltuk,ez egy nagy mese.....egy nagyon szépen felépített mese.....mert mindig kell egy ok,vagy okozat. A katalánokra meg abszolut jellemző ez a mentalitás. Másra fogni.....

Ez nem bonyolult ügy,ellenőrizhető,áttekinthető az egész. "telistele" mesékkel,túlzásokkal.......franco korszakában a barca számszakilag semmivel sem volt sikertelenebb mint a franco utáni időszakban. Semmivel sem.
Nyilván csak mese, de mindegy...

Azt viszont ne állítsad már, hogy nem volt sikertelenebb. :lol:
Alapból a Franco-korszak előtt, illetve mielőtt elkezdett volna a focival komolyabban foglalkozni az 50-es évek közepétől a Barca és a Bilbao volt a két legsikeresebb spanyol csapat, az előtt a Realnak 2 bajnoki címe volt. '53 és '75 között, ha csak közvetlenül Franco haláláig nézzük (ami nyilván nem fedi teljesen a valóságot, mert maga a rezsim a halálától nem szűnt meg egy csapásra) a Barca 22 címből 3-at nyert meg, azaz a 13,6%-át. '75-től '90-ig csupán 1 bajnoki címet nyert a Barca, amiben azért még rendesen benne volt annak a hatása, amit Franco alatt sínylett a klub, csak például a 60-as években 10 évre eltiltották külföldi játékosok igazolásától. De így is ha '75-től máig 39 bajnokságból 13-at, nyert a Barca, azaz 33,3%-át. Ez több, mint 2-szeres javulás ('53 előtt pedig 27,3% a győzelmi arány és akkor 4 BL címről még nem volt szó).
Hogyha neked ez azt mutatja, hogy semmivel se volt sikertelenebb, akkor jól van...
Szóval 75ben Franco meghalt és a Barca +15 évig még miatta volt szar? Habár még ma is sokszor előveszitek Mourinho-t :mrgreen: Komolyan próbálok néha Barca szemszögből is nézni dolgokat, hogy vajon én vagyok-e defektes, de ez a folyamatos önsajnáltatás másra mutogatás... azért nem nyertetek 15 év alatt csak 1 ligát mert szarok voltatok és volt jobb, mi azért nem nyertünk 12 évig bl-t mert mindig elbasztuk és voltak jobbak, nem unjátok már mindig a nagyobbra mutogatni? Mert ezzel csak azt bizonyítjátok ,hogy nagyobbak vagyunk és erősebbek titeket meg sajnálni kell. A Real Madrid a 20ik század legjobb csapata, pont. Olyan szintű kissebségi komplexus van jelen a Barca családnál a Madrid iránt ,hogy az valami brutális.

Egyébként most meg a köztudottan Barca szimpatizáns Platini a góré Uefa-éknál(hogy Blatterről és Messiről ne is beszéljek...), most akkor kezdjük el verni a nyálunkat az érdekes sorsdöntő bl meccseitek miatt?

Meggyőződésem,ha mi idén címet védünk a barcások fognak 100 év múlva a félelmetes Perez tábornokról legendákat mesélni.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 18., szombat 23:18

És a foci pont 1955től kezdődött, erről beszél ő is :lol:
Franco a komoly foci feltalálója
legyen stílusosan, a 10. percben. hiszen ez nagy teljesítmény egész spanyolország számára, nem csak a madrid számára.
De ők katalánok :shutup: :shifty:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. október 18., szombat 23:17

R.M.C.F írta:Az is rendben lenne,hogy tavasszal,a campban,egy klasszikón,a real bemutatná a decimát,körbevinné.....addig állna a játék,mondjuk a 34.percben.
Ezek teljesen rendben vannak....tiszta ügy.
legyen stílusosan, a 10. percben. hiszen ez nagy teljesítmény egész spanyolország számára, nem csak a madrid számára.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 18., szombat 23:15

Akkor nézzük kicsit objektívabban:

Franco 1939-től volt hatalmon, 1954-ig nem nyertünk bajnoki címet (a Barca közben 5-öt).

Balaster
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014. október 18., szombat 22:42
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Balaster » 2014. október 18., szombat 23:10

R.M.C.F írta: Realista, ezt a franco ügyet sokszor kitárgyaltuk,ez egy nagy mese.....egy nagyon szépen felépített mese.....mert mindig kell egy ok,vagy okozat. A katalánokra meg abszolut jellemző ez a mentalitás. Másra fogni.....

Ez nem bonyolult ügy,ellenőrizhető,áttekinthető az egész. "telistele" mesékkel,túlzásokkal.......franco korszakában a barca számszakilag semmivel sem volt sikertelenebb mint a franco utáni időszakban. Semmivel sem.
Nyilván csak mese, de mindegy...

Azt viszont ne állítsad már, hogy nem volt sikertelenebb. :lol:
Alapból a Franco-korszak előtt, illetve mielőtt elkezdett volna a focival komolyabban foglalkozni az 50-es évek közepétől a Barca és a Bilbao volt a két legsikeresebb spanyol csapat, az előtt a Realnak 2 bajnoki címe volt. '53 és '75 között, ha csak közvetlenül Franco haláláig nézzük (ami nyilván nem fedi teljesen a valóságot, mert maga a rezsim a halálától nem szűnt meg egy csapásra) a Barca 22 címből 3-at nyert meg, azaz a 13,6%-át. '75-től '90-ig csupán 1 bajnoki címet nyert a Barca, amiben azért még rendesen benne volt annak a hatása, amit Franco alatt sínylett a klub, csak például a 60-as években 10 évre eltiltották külföldi játékosok igazolásától. De így is ha '75-től máig 39 bajnokságból 13-at, nyert a Barca, azaz 33,3%-át. Ez több, mint 2-szeres javulás ('53 előtt pedig 27,3% a győzelmi arány és akkor 4 BL címről még nem volt szó).
Hogyha neked ez azt mutatja, hogy semmivel se volt sikertelenebb, akkor jól van...

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. október 18., szombat 22:09

Az is rendben lenne,hogy tavasszal,a campban,egy klasszikón,a real bemutatná a decimát,körbevinné.....addig állna a játék,mondjuk a 34.percben.
Ezek teljesen rendben vannak....tiszta ügy.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. október 18., szombat 22:05

Egyébként ha nagyon gecik lennénk amikor Messi meglövi a rekordgólt, megállítjuk a játékot,hogy CR átvehesse a tavalyi aranycipőt :mrgreen:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. október 18., szombat 22:04

messideco írta:
numberone1 írta:halottam Bebeto vs Romario verziorol is.
94-ben még nagy duó volt az övék, nem? (olvastam, nem láttam).
az volt, de asszem akkor sem voltak spanok.
Romario szorta a golokat a Barcaban, Bebeto meg a Deporban, akkor jol meg fingattak minket a riazorban.

96'-s mini VB-n Franciaban a Ronaldo-Romario paros egy alom volt. Olyan paros, ahogy szetzilaltak a vedelmeket olyan nem lattam sem elotte sem utanna. Pedig aztan az olaszoknak es a Franciaknak is milyen vedoik voltak.

Bocs az offert.
Nőt cserélhetsz, csapatot nem
manapsag pedig konnyen cserelgetik a csapatokat is.... :roll:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. október 18., szombat 22:03

dzsi91 írta:
R.M.C.F írta:Ja,tipikus barom,aki a realt ki nem állhatja,az számomra egy faszjankó,egy sz*rdarab,egy fajansz.
Én is így gondolom, de ezt hogy adjam elő apósomnak? :mrgreen: Sikeres pár választás level99

Legyél őszinte:
Mint a feleségem apját,tisztellek......mint drukkert lenézlek,kinevetlek és megvetlek.

Ez igy tiszta.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 237 regisztrált és 0 vendég