Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. február 4., kedd 20:00

kiki. írta:ha Xavi kezdő lesz akkor annak oka van, nem azért mert "kihagyhatatlan" a csapatból.
hát pedig nem a teljesítménye alapján

mi is ugyanazt látjuk a meccseken, mint az edzők, legfeljebb őket befolyásolja az adott játékosok edzésmunkája vagy hozzáállása (meg a nevük), ettől függetlenül hidd el, ha szerintük Di Maria vagy Khedira vagy Xavi olyan szinten teljesít jelenleg, ami elég lenne ebbe a 2 csapatba, akkor ott nagyon is gondok vannak a fejekben, és bőven megkérdőjelezhető a kompetenciájuk
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

kiki.
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014. január 28., kedd 17:00
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kiki. » 2014. február 4., kedd 19:46

Szerintem pedig pont, hogy nem olyan egyszerű a futball, mint ahogy a FIFA-ba a manager módba, hogy ha "Benzema szar akkor eladom és igazolok helyette egy Cavanit" (bár pont én mondtam egy ilyet nem olyan rég), vagy ha egy játékos sz.ar akkor lehet hogy csak nekünk tünik annak, de közbe óriási mezőnymunkát végez. Lásd. Khedira vagy Di maria.

Nem tudom megkérdőjelezni az edzők döntéseinek a 90%-át. Szerintem már most 4-5 szakember elemezgeti a City játékát, és ha Xavi kezdő lesz akkor annak oka van, nem azért mert "kihagyhatatlan" a csapatból.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. február 4., kedd 19:45

ez hülyeség, igen is meg lehet kérdőjelezni edzők döntését attól függetlenül, hogy természetesen jobban értenek hozzá.

lásd khedira esete.
a fórum szerintem 90%-a simán kirakná a kezdőből, nagy részük szerintem még a keretben sem tartana rá igényt.
ellenben ancelotti, mourinho és löw is alapemberként számítanak rá, holott nyilván mindegyik ötvenszer nagyobb szaktekintély, mint innen bárki.
na jó, R.M.C.F. még határeset. :mrgreen:

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. február 4., kedd 19:43

kiki. írta:Kvázi te jobban értesz a futballhoz, mint Tata Martino. D ha jól tudom del Bosquenel is okosabb vagy ezek szerint.
ez egyébként szerintem nagyon sok emberre igaz, irónia nélkül

a futballvilág edzői nem "okosak", nehogy azt hidd
ezek az emberek általában focistákból lesznek edzők, senkit nem akarok megsérteni, de nem túl intelligens emberekről beszélünk, elvégeztek valami 8 általánosnak megfelelő képzést, aztán szerény tudásuk szerint összehoznak valamit amit képességeik szerint tudnak

de a te elgondolásod szerint ha egy edző játszat valakit akkor ő automatikusan okosabb, mint bárki más aki szerint gyenge a játékos. Nem is értem miért nem ez alapján osztják a Nobel-díjakat :hmmm:

Hidd el nekem, attól, hogy valaki egy adott csapatot edz nem lesz automatán a focivilág mindentudó istene
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

kiki.
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014. január 28., kedd 17:00
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kiki. » 2014. február 4., kedd 19:34

Realista24 írta:
Alibipassz? Akkor Pep, Vilanova, Aragones, del Bosque és Tata nem értenek a focihoz, hogy állandó kezdő náluk.
Pep az edzőtök most? Vagy Vilanova? Vagy Aragones? Értsd már, hogy miről beszélek, a jelenről.
Kvázi te jobban értesz a futballhoz, mint Tata Martino. D ha jól tudom del Bosquenel is okosabb vagy ezek szerint.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. február 4., kedd 15:35

Alibipassz? Akkor Pep, Vilanova, Aragones, del Bosque és Tata nem értenek a focihoz, hogy állandó kezdő náluk.
Pep az edzőtök most? Vagy Vilanova? Vagy Aragones? Értsd már, hogy miről beszélek, a jelenről.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 4., kedd 15:33

kiki. írta:Alibipassz? Akkor Pep, Vilanova, Aragones, del Bosque és Tata nem értenek a focihoz, hogy állandó kezdő náluk. Volt olyan klasszikus, ahol 4 gólpasszt adott. Félre értés ne essék, nem tartom őt akkora istennek, én idén már sokat játszattam volna helyette Thiagot, de nagyon levan sajnálva az öreg Xavi.

Pedig abba biztos lehetsz, hogy ha továbbjutunk akkor össze hoznak egy Barca-Bayernt. :D A Barca szurkolókon kívül az egész világ azt a meccset várja, a tavalyi fiaskó meg Guardiola miatt.
Igaz, hogy le van sajnálva, de már tényleg nem a régi sajnos. A killer passok sem jönnek tőle annyira.

Ebben viszont egyetértek. Ha kiejtjük a City-t, akkor Barça-Bayern, ez hótziher, no meg egy Chelsea-Realra is nagy esélyt látok. :D

kiki.
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014. január 28., kedd 17:00
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kiki. » 2014. február 4., kedd 15:28

Alibipassz? Akkor Pep, Vilanova, Aragones, del Bosque és Tata nem értenek a focihoz, hogy állandó kezdő náluk. Volt olyan klasszikus, ahol 4 gólpasszt adott. Félre értés ne essék, nem tartom őt akkora istennek, én idén már sokat játszattam volna helyette Thiagot, de nagyon levan sajnálva az öreg Xavi.
Ha továbbjutunk a City ellen, számomra két csapat lenne kerülendő. Bayern és a Chelsea.
Pedig abba biztos lehetsz, hogy ha továbbjutunk akkor össze hoznak egy Barca-Bayernt. :D A Barca szurkolókon kívül az egész világ azt a meccset várja, a tavalyi fiaskó meg Guardiola miatt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. február 4., kedd 15:22

Nálatok nincs Xavi, Iniesta vagy Messi, akik halálpontos passzokkal próbálják keresni a rést a védelmen.
Az alibipassz király mit keres a felsorolásban? :x

Xabi és Modric pedig bőven tudna adni, az már más kérdés, hogy sok esetben nincs kinek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2014. február 4., kedd 15:19

sander írta: De Mou-nál nagyon más nincs is. Az Interrel is hasonló focit játszott és most a Chelsea-vel is. És egyik csapatánál sem az volt hogy támadásban nagyon nagyon jók lettek volna.
Ez igaz. Neki van egy elképzelése és ahhoz igazítja a keretet. Viszont hatékony amit csinál. Más kérdés, hogy sokunknak nem tetszik az a játék.
sander írta:De azért annyit hozzá tennék az idei évhez hogy az Atleticonál ha jól tudom már a harmadik évét tapossa Simaone. A Barcánál már 2009-óta szinte ugyanazt játszák. A Juvénál is már 3 éve ott van Conte (remélem jól emlékszem ezekre a számokra). Egyedül Valverde kezdte idén a Bilbaonál. Ezzel csak azt akarom mondani hogy ezek a csapatok már hosszú hosszú ideje azt játsszák ami legjobban illik hozzájuk nálunk pedig Carlo még csak most találta meg hogy egyáltalán mit lenne érdemes játszani.
Nálatok is ott a lehetőség, hogy évekig egy taktika legyen. De véleményem szerint a támadók alkalmatlanok arra, hogy felállt védelem ellen okosan és szépen játszanak. Ronaldo, Bale, Di Maria is a sebességükből élnek, viszont ha egy fal áll előttük, akkor nehezen boldogulnak. Nálatok nincs Xavi, Iniesta vagy Messi, akik halálpontos passzokkal próbálják keresni a rést a védelmen. Egyáltalán ahogy mozog elöl a Real.....nincs összhang. Most nincsenek Zidane vagy Figo féle játékosok, akik addig cselezettek és okoskodtak elöl, míg szét nem szedték az ellenfél védelmét. A mai Real Madrid kerettől nem lehet elvárni, hogy igazán szépen és látványosan, olyan Real-osan játszanak. Ha Ancelotti ezzel a kerettel ezt akarja, akkor annak bukás lesz a vége.
Bár, ez csak az én véleményem, Carlo-tól is minden várható majd, csak kombinatív szép játék nem.

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sander » 2014. február 4., kedd 14:38

lesliejr írta:Mourinho főleg a Barca ellen találta ki a Real Madrid-ot. Ez tavaly már meg is látszott. De volt ott egy MU elleni párharc, ahol egyáltalán nem volt meggyőző a csapat, Dortmundban teljes csőd, visszavágón is későn jöttek a gólok. Idén ellenünk és az Atlético ellen kikaptatok, két rangadón összesen 1 gólt rúgtatok. Juve ellen van egy győzelmetek, de a játék, főleg míg nem volt meg az emberelőny szintén hagyott kívánnivalót maga után. De ez a Juve a csoportból sem ment tovább.
Bilbao-ban leixelni nem szégyen (mi ki is kaptunk). Itt szintén a mutatott játékkal volt a baj.
Sokszor a kicsik ellen is döcög a támadó gépezet. Nekem mindig az az érzésem, mintha fogalma sem lenne róla ott elöl senkinek, hogy kinek mi a feladata. El vannak helyezve a pályán, aztán játszanak. De elképzelés nagyon sokszor nincs.

Az edzőmenesztést én is erősnek érzem, bár pont Perez az, akinél ez simán elképzelhető.
Itt valaki felhozta hogy Mou a Barca ellen rakta össze a Real ami félig meddig igaz is. De Mou-nál nagyon más nincs is. Az Interrel is hasonló focit játszott és most a Chelsea-vel is. És egyik csapatánál sem az volt hogy támadásban nagyon nagyon jók lettek volna.
A tavalyi évet meg kár is emlegetni mert ott már a játékosok fejben nem nagyon voltak ott. Mou-val való balhék és az öltöző is kezdett "klikkesedni" ami ugye soha nem vezet jóra.
De azért annyit hozzá tennék az idei évhez hogy az Atleticonál ha jól tudom már a harmadik évét tapossa Simaone. A Barcánál már 2009-óta szinte ugyanazt játszák. A Juvénál is már 3 éve ott van Conte (remélem jól emlékszem ezekre a számokra). Egyedül Valverde kezdte idén a Bilbaonál. Ezzel csak azt akarom mondani hogy ezek a csapatok már hosszú hosszú ideje azt játsszák ami legjobban illik hozzájuk nálunk pedig Carlo még csak most találta meg hogy egyáltalán mit lenne érdemes játszani.
Pár dolog kellene hogy valamire vigyük:
Sokan mondták hogy DM kell oda középre. Lehet hogy a kis csapatok ellen jó de hogy sok labdát szór el és hogy annyi agya sincs mint egy szatyor szárított lepkének az biztos. Nem is értem hogy miért nem cserélte le Carlo és miért nem hozta be helyette Asiert akivel talán kicsit stabilabb lett volna a középpályánk.
Jó lenne már ha végre Bale is formába lendülne és ezek az apróbb sérülések elkerülnék.
Benzamát meg szerintem el lehet felejteni. Amikor kell akkor nem tud hozzátenni a játékhoz. De még ha játékba lenne akkor lehet hogy valamit tudna csinálni de sajnos ha játékba is van akkor is a kaputól nagyon távol van. Egyszerűen amikor megkapja a labdát akkor nincs bennem az az érzés hogy "na most majd" inkább az az érzésem van hogy "remélem legalább jó lesz a passzod" .

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2014. február 4., kedd 14:04

Géci írta:Az a baj, hogy ez úgy van beadva mintha, más nagy csapatnál ez nem történne meg... Idén toltunk egy x-et egy olyan stadionba amibe nem szégyen, erre jönnek az ilyen cikkek, meg már lassan edző menesztés is lesz...Vicc
Mourinho főleg a Barca ellen találta ki a Real Madrid-ot. Ez tavaly már meg is látszott. De volt ott egy MU elleni párharc, ahol egyáltalán nem volt meggyőző a csapat, Dortmundban teljes csőd, visszavágón is későn jöttek a gólok. Idén ellenünk és az Atlético ellen kikaptatok, két rangadón összesen 1 gólt rúgtatok. Juve ellen van egy győzelmetek, de a játék, főleg míg nem volt meg az emberelőny szintén hagyott kívánnivalót maga után. De ez a Juve a csoportból sem ment tovább.
Bilbao-ban leixelni nem szégyen (mi ki is kaptunk). Itt szintén a mutatott játékkal volt a baj.
Sokszor a kicsik ellen is döcög a támadó gépezet. Nekem mindig az az érzésem, mintha fogalma sem lenne róla ott elöl senkinek, hogy kinek mi a feladata. El vannak helyezve a pályán, aztán játszanak. De elképzelés nagyon sokszor nincs.

Az edzőmenesztést én is erősnek érzem, bár pont Perez az, akinél ez simán elképzelhető.
kiki. írta:Itt sokan elkönyvelték, hogy kifogunk esni a City ellen. Hát tényleg nem rossz a City azt elismerem, de egy gyorsan letámadó csapat nagyon könnyen zavarba hozza őket, ahogy elnéztem, és mi az vagyunk.
Anno én is ezt írtam, hogy a City távolról sem olyan erős, mint amilyennek tűnik. Sokan hozzák fel állandóan a PL-t példaként, hogy ott mekkora iram van. Angliában a nagyok után a kiscsapatok borzasztó focit játszanak. Beállnak védekezni és szórják előre a labdákat. Egy City-nek nincs más dolga, mint kényelmesen támadni, a védőknek meg megnyerni a fejpárbajokat az előre rúgott labdáknál. A PL-ben van most kb 3 értelmes csapat, a többi a futottak még kategória. La Liga-ban a kicsik is tudnak bánni a labdával, ha helyet hagysz nekik, kapuig mennek.
Más kérdés, hogy a Barca jelenlegi állapotában senki ellen sem mehet fel nagy mellénnyel és benne van a pakliban, hogy kapunk egy pofont Manchesterben. A letámadást tényleg nem bírja a City, mert azok a védők mindenre alkalmasak, csak labdakihozatalra nem, de mi nem úgy támadunk le, ahogy tudnánk. Sajnos. Csak remélni tudom, hogy azon a meccsen újra előkapjuk ezt a taktikát.
Mindezek mellett a City-Chelsea meccsből túl sok következtetést nem szabad levonni. Egyrészt Mou nagy tudora az ilyen párharcoknak és az az Chelsea egyre masszívabb csapat. Még tudnak botlani, kínos meccsekbe beleszaladni, de a két manchesteri csapatot igen nagy magabiztossággal verték meg. Rangadót nem is vesztettek eddig. Pool-t is elverték ha jól emlékszem.
Ha továbbjutunk a City ellen, számomra két csapat lenne kerülendő. Bayern és a Chelsea. Bayern-t nem magyarázom, továbbra is atom focit nyomnak, a Chelsea pedig Európa egyik legmasszívabb védelmével rendelkezik, ami nekünk nem fekszik, miközben elöl Hazard, Oscar és Eto'o akármelyik csapatnak hintenek pár gólt.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. február 4., kedd 14:02

kiki. írta:Itt sokan elkönyvelték, hogy kifogunk esni a City ellen. Hát tényleg nem rossz a City azt elismerem, de egy gyorsan letámadó csapat nagyon könnyen zavarba hozza őket, ahogy elnéztem, és mi az vagyunk. Persze majd az öreg Tourét valahogy ki kell kapcsolni. :D
ha kiesünk, akkor elvárom, hogy a bajnokságot viszont húzzuk be, ha már februárban vége az európai kupasorozatunknak, akkor hajrá, nincs mire tartalékolni.
nyilván ha kupadöntőt játszunk, ott is nyerni kellene, nincs mese.

a city ellen ha jól rémlik 60-40-et mondtam volna nekünk, nos, nem lesz aguero az első meccsen, viszont ők a tegnapitól függetlenül sokkal jobb formában fognak érkezni a meccsre, szóval első meccs előtt jelenleg nálam most 50-50.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 4., kedd 13:40

Géci írta:Az a baj, hogy ez úgy van beadva mintha, más nagy csapatnál ez nem történne meg... Idén toltunk egy x-et egy olyan stadionba amibe nem szégyen, erre jönnek az ilyen cikkek, meg már lassan edző menesztés is lesz...Vicc
Majd elválik az atma ellen,az jó erőfelmérő lehet.Nekem még mindig nem tiszta hogy ez az eltiltás csak a ligára vonatkozik,vagy a kupára is....
Az hogy a Real Madrid nem tökèletes....hát nem is lesz az soha,mint ahogy más nagycsapatok sem lesznek azok soha,még a bayern sem,mert ha annak is tűnik,a szórakoztató faktor rég kiveszett belőle...max csak a bayor szurkereknek nem...tehát nincs tökély...ez nem a FIFA
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

kiki.
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014. január 28., kedd 17:00
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kiki. » 2014. február 4., kedd 13:33

Itt sokan elkönyvelték, hogy kifogunk esni a City ellen. Hát tényleg nem rossz a City azt elismerem, de egy gyorsan letámadó csapat nagyon könnyen zavarba hozza őket, ahogy elnéztem, és mi az vagyunk. Persze majd az öreg Tourét valahogy ki kell kapcsolni. :D

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 4., kedd 11:52

Kicsit nevetni akartam és átnéztem, hogy "odaát" miket írnak CR-ről stb... Hát mit ne mondjak leesett az állam, mert jóval többen voltak azok akik nem adtak volna érte pirosat. Ami vicces volt, hogy tény ként kezelik, hogy el fogják törölni, mert nekünk úgy is eltörlik (ezen picit mosolyogtam talán). A másik, hogy na mondom meglesem nem e közöltek valami hírt (vakítást :mrgreen: ) Neymar ügyében mert eléggé elcsendült a dolog, és van egy apuka nyilatkozat ami a szokásos megmagyarázásról szól (semmi extra). Na, de volt 1 valami, aminél kinyílt a szemem, és az Neymar levele volt az apjának (vagy valami ilyesmi) aztán azt mondja benne a jóember az apjának, hogy "a fiam életét is odaadnám érted" na itt volt egy ilyenem :ozil: .

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. február 4., kedd 10:01

Az a baj, hogy ez úgy van beadva mintha, más nagy csapatnál ez nem történne meg... Idén toltunk egy x-et egy olyan stadionba amibe nem szégyen, erre jönnek az ilyen cikkek, meg már lassan edző menesztés is lesz...Vicc

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: madridronie » 2014. február 4., kedd 9:23

A Real Madrid az "éles" meccseken esik szét és hullik darabokra a játéka. A védekezéssel még nincs is olyan nagy probléma, de a középpálya és a támadósor szinte (és itt ezen van a hangsúly) mindig alul teljesít.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
úgy gondolom, hogy ez egy nagyon jellemző, logikus és jól látható gond a Reallal, ...
Nem ez a baj. Hanem az, amire Lesliejr is utalt, mégpedig az, hogy nekünk a támadójáték látványosan nem megy a nagyok ellen.
Erről pont ma jelent meg egy cikk a Marcan is -->
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: madridronie » 2014. február 3., hétfő 20:56

Alapból kezdjük ott, hogy Thiago eladása az évtized baklövése volt a Barcának, az az ember labdával a lábán született. De hát Xavi azért még is csak Xavi :mrgreen:
Egyetértek, ugyanakkor pl. Gündogan szerintem nekik is perfect igazolás lenne. Persze kérdés, hogy lesz-e ennek a Neymar bulinak valamiféle negatív kicsengése, következménye a jövőbeli terveikre, piaci tevékenységükre --> mert ha ne adj' Isten igen, akkor az jelentősen befolyásolhatja a későbbi dolgokat és én személy szerint kíváncsian várom a következő hónapok történéseit Messivel kapcsolatban is; a képességei továbbra is vitathatatlanok, de nekem úgy tűnik ő sem ugyanaz már mint másfél éve; persze egyelőre korai, nagyon merész egyben óriási hiba lenne előreírni inni a medve bőrére és leírni az argentin világklasszist, de egy komolyabb visszaesés (elsősorban fizikális tényezők miatt) ugyanúgy benne lehet nála is a pakliban, meglátjuk ... :hmmm:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. február 3., hétfő 20:40

A Real Madrid az "éles" meccseken esik szét és hullik darabokra a játéka. A védekezéssel még nincs is olyan nagy probléma, de a középpálya és a támadósor szinte (és itt ezen van a hangsúly) mindig alul teljesít. A kicsik ellen megy a játék vagy ha nem is, jönnek a győzelmek. A komolyabb csapatok ellen van probléma. Ha elveritek otthon az Atlético-t és idegenben minket (ahogy tavaly is tettétek), akkor most ti vezetnétek a bajnokságot. Akármennyire is stabil a Simeone alakulat.
Lehet egy ilyen csapattal bajnokságot nyerni? Persze. Pont, hogy arra van a legnagyobb esélyetek. Tavaly Tito megmutatta milyen az, mikor hozzuk a kicsik elleni meccseket, de rangadót csak a Milan ellen tudtunk nyerni odahaza. Bajnoki cím kényelmesen, BL pofon ott és akkor, amikor kellett.
Lehet egy ilyen Real-lal BL-t v kupát nyerni? Aligha. Az egyenes kieséses szakaszt nem ezeknek a csapatoknak találták ki.
Ott menni kell, darálni ezerrel, ami a jelenlegi keretnek nem kenyere.
Lesliejr grat a hsz-hez, adom minden szavát. De ezt az egy valamit kiemeltem, mert úgy gondolom, hogy ez egy nagyon jellemző, logikus és jól látható gond a Reallal, és én ezt szajkózom hetek óta, ezért vagyok pesszimistának bélyegezve, csak én ezt sokkal bonyolultabban, más szemszögből fogalmaztam meg, de az én véleményem rövid, tömör összegzése ez.

A tegnapi meccsünkről annyit, hogy nem az x a gond. A San Mamesben, ha nem is örömteli, de elfogadható az x. Így meg, hogy a Barca hazain botlott a Valencia ellen és pontszámban egálban vagyunk, így meg még jobb is, mert ti egy sokkal könnyebben megszerezhető 3 pontot hullajtottatok el.

A probléma 2 dologgal van. Az egyik CR kiállítása. Ha kap 3 meccs eltiltást (sztem nem fog, de ez nem 100%, de ha egyet kap az is baj a Villareal előtt), akkor könnyen elszórhatunk a kövi meccseken értékes pontokat, amik nagyon fognak hiányozni a végelszámolásnál. A következő 2 hónapban, én várok 2 botlást mindhárom élcsapattól, utána még 1-et, és aki ennél többet hibázik, az kiszállt a versenyből. Ha mi ezt elvesztett pontokban meghaladjuk, akkor agyő bajnokság, és a bekalkulált pontvesztéseket, én inkább a BL-Barca-Atma meccsek környékén várom akár a rangadókon, akár egy kisebb meccsen, ahol a csapat mentálisan leereszt majd. Ha most elszórunk plusz pontokat, akkor hiába nekünk találták ki a bajnoki rendszert, akkor sem nyerjük meg.

A másik problémám maga a játék. Lehet egy meccsen rosszul játszani. Lehet egy meccsen pechesnek lenni, és orbitálisan sok ziccert kihagyni, és ezért pontot veszíteni. Lehet egy nagy BL meccs után fizikálisan és mentálisan leeresztve pontot bukni. Nem ez a baj. Hanem az, amire Lesliejr is utalt, mégpedig az, hogy nekünk a támadójáték látványosan nem megy a nagyok ellen. Tegnap 1 szem értelmes támadásunk volt, abból gól lett. A többi helyzetecskék csak egy jó egyéni megmozdulásból, vagy komoly ellenfél hibából fakadtak. De tulajdonképpen a góljaink nagy részét ordító ellenfél hibákból lőjük. Amikből a rangadókon értelemszerűen kevesebb van. Az pedig, hogy nem tudunk helyzetet kialakítani az komoly gond. Ha tegnap 8 ziccerből csak 1 ment volna, és itt dühöngenénk Benzemát meg CR-t szidva, hogy milyen ótvar a helyzetkihasználásuk, akkor nyugodtabb lennék. De nem ez velük a gond. Mert nem volt 8 ziccerünk, mindössze 1 vagy inkább fél. Nem tudjuk hibára kényszeríteni az ellent, ellenben a mi védelmünket az utóbbi 5 évben most a legkönnyebb hibára kényszeríteni, még a Pelle-féle Raúl Albiolos borzalom is stabilabb volt (ez nyilván szubjektív, de az őszi védelmünk egy horror volt), mint az idei. Az más kérdés, hogy ez változott az utóbbi hetekben, de december elejéig ez igaz volt. Az ellenfél védelmének a feltörésére azonban még mindig nincs receptünk. És most már látszik, hogy ezt nem oldotta meg Khedira eltűnése. Itt alapvető hiányosságokat érzek, nem egyénileg, hanem összhangban, elmozgásokban, kreativitásban. Talán maga az alapkoncepció rossz. Az oké, hogy a BBC baromi jól hangzik a neveket tekintve, meg Xabi és Modric tanár, DM meg jobb, mint Khedira, de attól még nem funkcionál jól.

Folyamatosan azt érzem, hogy nincs elől valaki, aki karmester lenne, aki összefogná a csapatot. Nincs elől egy meghatározó teljesítmény, mert CR (ezért megint mit fogok kapni, de így gondolom) önző, gólhajhász felfogása, és egyénieskedő játékstílusa nem az. Még akkor sem, ha fosik 70 gólt 60 meccsen. CR ritkán játszik jól, ritkán vagyok megelégedve azzal, amit a gólokon kívül nyújt, amit hozzátesz a csapathoz. Persze kihúz bennünket irgalmatlan sokszor a szarból, de sokszor abba a szarba, a fentebb említett hiányosságok kergetik a csapatot. A jó játék, a vezérbikától elvárt játék nincs meg CR-ben (ez az oka annak, hogy én az aranylabdáján is vitáztam sokakkal), mert a stílusa nem teszi lehetővé. Nem tudom, hogy mikor láttam tőle egy jó beadást (talán már évet óta nem), de ziccerbe sem hozza a társakat, a Bilbao elleni gólpasszából kellene sokkal-sokkal több, ha nem is lehet mind gólpassz, de hasonló helyzetek, lehetőségek kidolgozását én elvárom tőle. Sajnos erre nem képes. Ez pedig gond. Amit tetéz Bale gyenge játéka, és hasonlóan egyénieskedő stílusa. Én nem tudom elképzelni azt, hogy a jelenlegi rendszer úgy működjön, ahogy azt itt sokan elvárják. Egyszerűen lehetetlennek érzem. Ettől függetlenül még nyerhetünk BL-t, akármit, mert igazából csak 4-5 csapat van, amelyik ránk veszélyes, és egy szerencsés sorsolással, egy jól kijövő lépéssel az elődöntőben könnyen döntőzhetünk, ahol szintén bármi lehet. De ez nem annak lesz az érdeme, hogy miénk a legjobb/legerősebb csapat.

Jelenleg pedig úgy látom, hogy nem vagyok egyedül azzal a véleményemmel, hogy valami nagyon nem stimmel a Reallal, és egy jó, domináns csapat nem úgy néz ki, nem úgy játszik, ahogy jelenleg azt a Real teszi.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 136 regisztrált és 0 vendég