Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. január 5., hétfő 0:15

dzsi91 írta:Tegye fel a kezét aki el tudja képzelni,hogy ez a pancser LE dobálja a bajnoki trófeát a képünkbe? :lol: Felesleges számolgatni,bajnoki leszünk,mert jobbak vagyunk.persze beképzeltség meg minden,de egyszerűen sokkal jobbak vagyunk.

Ott mos jön a tél,pánik káosz,néhányan bizony elfogják hagyni a süllyedő hajót (Messi?Neymar?Alves,Pique,Pedro)... Rohad belülről az egész és ez már menthetetlen.Ez a generáció kifingott.
Azért várjuk ki a végét... Az év elején (január-február) szinte mindig hullámvölgyben vannak, aztán tavaszra rájuk sem ismerni. Elég sokszor volt ez az elmúlt 6-8 évben. Nem kéne őket ennyire leírni, ráadásul nincs is ekkora különbség a két csapat között. Jobbak vagyunk, ez tény, de azért nem sokkal jobbak. Különben nem 1 pont lenne a különbség a bajnokságban. De az biztos, hogy jobb formában vagyunk, egységesebbek is, gólerősebbek is, csak játékban mi is eléggé visszaestünk. De mindkét csapat fel fog javulni, ebben biztos vagyok. Ráadásul az a trió ott elöl náluk előbb-utóbb befog lendülni elég csúnyán.

Luis Enrique meg mindig is madridista marad. B-) :mrgreen:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 5., hétfő 0:11

ikarus93 írta:Csúnya idők jönnek Barcáéknál. :mrgreen:
Én még várnék ezzel a kijelentéssel...

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2015. január 5., hétfő 0:08

Csúnya idők jönnek Barcáéknál. :mrgreen:
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. január 4., vasárnap 23:51

Tegye fel a kezét aki el tudja képzelni,hogy ez a pancser LE dobálja a bajnoki trófeát a képünkbe? :lol: Felesleges számolgatni,bajnoki leszünk,mert jobbak vagyunk.persze beképzeltség meg minden,de egyszerűen sokkal jobbak vagyunk.

Ott mos jön a tél,pánik káosz,néhányan bizony elfogják hagyni a süllyedő hajót (Messi?Neymar?Alves,Pique,Pedro)... Rohad belülről az egész és ez már menthetetlen.Ez a generáció kifingott.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 4., vasárnap 23:45

Szerinted mennyi esély van arra, hogy nyerjen a csapatunk egyhuzamban 18 bajnoki meccset??
szerintem ez nem reális, arra viszont hogy nyerjen 12-őt egyhuzamban, majd a 13.-on elbukjon és az azt követő ötöt behúzza komolyabb esély van, mintha 18-at nyerne zsinórban.
Ha minden meccs kimenetele 50-50 lenne, akkor pont ugyanannyi esély lenne arra, hogy 18-at nyerünk zsinórban, illetve hogy 12, egy vereség, még 5 győzelem. De mivel mondhatjuk, hogy alapesetben mi vagyunk az esélyesek minden meccsen, így nagyobb az esélye annak, hogy 18-at nyerünk.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2015. január 4., vasárnap 23:42

Tavaly is számolgatta mindenki ki hogy lesz bajnok aztán az utolsó 5 bajnokiból 1-et hoztunk? :D Vagy kettőt? :D De az utolsó mondatoddal egyetértek :D Legalábbis a második szavával.
jó hát akkor közbejött a BL. :D
Én mindenesetre hiszek a nagy számok törvényében, az alapján szoktam számolgatni a bajnoki pontversenyt.
aztán, most kinek mi. :D
Nyerjen a csapatunk mindig és le van a gond az ilyesmivel. Csak hát nem lehet mindig nyerni, na jólvan mind1 is. :)

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. január 4., vasárnap 23:38

petiamadridista írta:
Kezdjük ott, hogy a 4>1 (a 4-ből lehet 7, de hogy ez is miért van tényként közölve számomra rejtély) Másrészt a jövőre nézve, mitől csökkenne az esély a következő fordulókban attól, hogy ma kikaptunk? Maximum a megérzésed súghatja ezt, de semmi kézzelfoghatóval, tényekkel megtámogatva nem lehet biztosan kijelenteni.

Ami biztos, ha ma nyerünk akkor +4 pont (ha a pótolt meccset is hozzuk +7). Ha már megérzéseknél tartunk egy esetleges +7-nél sokkal jobban el tudtam volna képzelni, hogy a katalánok belenyugszanak és elengedik a bajnokságot, másrészről a BL-re mi is kicsit jobban tartalékolhattunk volna. Persze ez is csak feltételezés. Én jobban örültem volna a kiszenvedett győzelmünknek, mint egy feltételezésekre alapuló vágyálomnak.
Akkor csatlakozok. :D
Szerinted mennyi esély van arra, hogy nyerjen a csapatunk egyhuzamban 18 bajnoki meccset??
szerintem ez nem reális, arra viszont hogy nyerjen 12-őt egyhuzamban, majd a 13.-on elbukjon és az azt követő ötöt behúzza komolyabb esély van, mintha 18-at nyerne zsinórban. (Az Atletico elleni bajnoki meccsig számolok.)
Ezt egyszerűen csak a korábbi évek tapasztalatai, törvényszerűségei mondatják velem.
Másik: a Sevilla ellen otthon be kell húzni, nincs eze mit szépíteni, idegenben hihetetlenül halványak az andalúzok.
Tehát: A következő 5 meccsét behúzza a csapat, a Barca meg leikszel az Atleticoval, így lesz az előny 6 pontos, ha ma nyert volna a gárda, szerintem akkor sem lenne több az Atletico elleni meccsig 6 pontnál, mivel a foci törvényszerűségei szerint valahol egyszerűen ki kell kapnunk. És akkor ma négy pontos az előny, de a maradék 5ből egyet nem húzunk be, a többit igen, a Barca x-el jövő héten és februárig megint csak 6 pontos fór van. Egyszerűen ki kell kapni valahol, legalább egyszer, akkor már akkor kapjon ki a Madrid amikor a Barca sem nyer.
Mert 18 bajnoki közül egyszer ki kell kapni.
Ennyi. :D
Lehet baromság, de én így látom.
Tavaly is számolgatta mindenki ki hogy lesz bajnok aztán az utolsó 5 bajnokiból 1-et hoztunk? :D Vagy kettőt? :D De az utolsó mondatoddal egyetértek :D Legalábbis a második szavával.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. január 4., vasárnap 23:32

matador írta:Neymaré meg miért szabálytalan? Nem támadta, nem rúgta ki a kezéből, váratlant húzott, amit nem szoktak merni csinálni, de hol ütközik a szabályba?
Ha nem vagy tisztában a szabályokkal, akkor semmi sem szabálytalan.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2015. január 4., vasárnap 23:29

Kezdjük ott, hogy a 4>1 (a 4-ből lehet 7, de hogy ez is miért van tényként közölve számomra rejtély) Másrészt a jövőre nézve, mitől csökkenne az esély a következő fordulókban attól, hogy ma kikaptunk? Maximum a megérzésed súghatja ezt, de semmi kézzelfoghatóval, tényekkel megtámogatva nem lehet biztosan kijelenteni.

Ami biztos, ha ma nyerünk akkor +4 pont (ha a pótolt meccset is hozzuk +7). Ha már megérzéseknél tartunk egy esetleges +7-nél sokkal jobban el tudtam volna képzelni, hogy a katalánok belenyugszanak és elengedik a bajnokságot, másrészről a BL-re mi is kicsit jobban tartalékolhattunk volna. Persze ez is csak feltételezés. Én jobban örültem volna a kiszenvedett győzelmünknek, mint egy feltételezésekre alapuló vágyálomnak.
Akkor csatlakozok. :D
Szerinted mennyi esély van arra, hogy nyerjen a csapatunk egyhuzamban 18 bajnoki meccset??
szerintem ez nem reális, arra viszont hogy nyerjen 12-őt egyhuzamban, majd a 13.-on elbukjon és az azt követő ötöt behúzza komolyabb esély van, mintha 18-at nyerne zsinórban. (Az Atletico elleni bajnoki meccsig számolok.)
Ezt egyszerűen csak a korábbi évek tapasztalatai, törvényszerűségei mondatják velem.
Másik: a Sevilla ellen otthon be kell húzni, nincs eze mit szépíteni, idegenben hihetetlenül halványak az andalúzok.
Tehát: A következő 5 meccsét behúzza a csapat, a Barca meg leikszel az Atleticoval, így lesz az előny 6 pontos, ha ma nyert volna a gárda, szerintem akkor sem lenne több az Atletico elleni meccsig 6 pontnál, mivel a foci törvényszerűségei szerint valahol egyszerűen ki kell kapnunk. És akkor ma négy pontos az előny, de a maradék 5ből egyet nem húzunk be, a többit igen, a Barca x-el jövő héten és februárig megint csak 6 pontos fór van. Egyszerűen ki kell kapni valahol, legalább egyszer, akkor már akkor kapjon ki a Madrid amikor a Barca sem nyer.
Mert 18 bajnoki közül egyszer ki kell kapni.
Ennyi. :D
Lehet baromság, de én így látom.

fanático
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. november 22., szombat 21:31

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: fanático » 2015. január 4., vasárnap 23:29

Géci írta:Most kéne az öreg Hegyi! Most stílusos lenne a mondása miszerint a " bárcá nem kikapott, hanem saját magát verte meg" . Vagy valami ilyesmi volt :mrgreen:
A Bárszelónát csak a Bárszelóna győzheti le!

Egyébként tényleg nincs már mit stresszelni a történteken. Még így is kijöhetünk belőle jól. Az se feltétlen baj, ha a Barca nem adja fel a bajnokságot, mert úgy több szufla maradna a BL-re vagy a kupára nekik.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 4., vasárnap 23:27

Neymaré meg miért szabálytalan? Nem támadta, nem rúgta ki a kezéből, váratlant húzott, amit nem szoktak merni csinálni, de hol ütközik a szabályba?
1-2 hónapja volt már erről egy vita az angol topicban. Ez szabálytalan, mindig is az volt, mindenhol sárgával büntetik.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mike » 2015. január 4., vasárnap 23:26

matador írta:Neymaré meg miért szabálytalan? Nem támadta, nem rúgta ki a kezéből, váratlant húzott, amit nem szoktak merni csinálni, de hol ütközik a szabályba?
nemtom, de úgylátszik ez a szabály, hülyeségnek tartom. De persze örülök h így alakult :D
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. január 4., vasárnap 23:26

matador írta:
viszont arra hogy a követező bajnokikon veszítsünk csökkent az esély
nettó hülyeség.


Neymaré meg miért szabálytalan? Nem támadta, nem rúgta ki a kezéből, váratlant húzott, amit nem szoktak merni csinálni, de hol ütközik a szabályba?
A szabály szerint birtokolta a kapus a labdát, ha lepattant volna, vagy a földön gurítja abban az esetben szabályos, így nem.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 4., vasárnap 23:24

Most kéne az öreg Hegyi! Most stílusos lenne a mondása miszerint a " bárcá nem kikapott, hanem saját magát verte meg" . Vagy valami ilyesmi volt :mrgreen:

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: matador » 2015. január 4., vasárnap 23:21

viszont arra hogy a követező bajnokikon veszítsünk csökkent az esély
nettó hülyeség.


Neymaré meg miért szabálytalan? Nem támadta, nem rúgta ki a kezéből, váratlant húzott, amit nem szoktak merni csinálni, de hol ütközik a szabályba?
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
Banán
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. augusztus 24., szombat 13:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Banán » 2015. január 4., vasárnap 23:19

köszi :)

de buta amúgy, nem értem mit várt :ozil:

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. január 4., vasárnap 23:18

Egyszerűen előbb -utóbb ki kellett már kapnia a csapatnak, és jobb úgy, hogy közben az ellenfél sem nyer, ha mentünk volna 7 ponttal, veszítünk és feljön a Barca 4-re, akkor úgy éreznénk, hogy elvesztettünk 3 pontot, így viszont kvázi nem történt semmi, viszont arra hogy a követező bajnokikon veszítsünk csökkent az esély
Ez milyen fajta kijelentéslogika szerint van levezetve?

Kezdjük ott, hogy a 4>1 (a 4-ből lehet 7, de hogy ez is miért van tényként közölve számomra rejtély) Másrészt a jövőre nézve, mitől csökkenne az esély a következő fordulókban attól, hogy ma kikaptunk? Maximum a megérzésed súghatja ezt, de semmi kézzelfoghatóval, tényekkel megtámogatva nem lehet biztosan kijelenteni.

Ami biztos, ha ma nyerünk akkor +4 pont (ha a pótolt meccset is hozzuk +7). Ha már megérzéseknél tartunk egy esetleges +7-nél sokkal jobban el tudtam volna képzelni, hogy a katalánok belenyugszanak és elengedik a bajnokságot, másrészről a BL-re mi is kicsit jobban tartalékolhattunk volna. Persze ez is csak feltételezés. Én jobban örültem volna a kiszenvedett győzelmünknek, mint egy feltételezésekre alapuló vágyálomnak.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2015. január 4., vasárnap 23:17

Te most miről beszélsz?? :lol: Most így jobb, hogy megyünk 4-el, ha veszítünk feljön a barca 1-re? Akkor nem érezzük úgy, hogy elment 3 pont és ráadásul még közelebb is vannak? Nehogymár még megmagyarázza valaki, hogy jobban jártunk, hogy kikaptunk.
hát furcsa tudom, de nem olyan bonyolult ez. :D
Na, szóval lélektanilag jobb így ha amikor bukunk akkor az ellenfél se nyerjen.
Szóval nyilván a lehető legjobb ha mindig nyer a csapat, de ha éppen nem, akkor ne nyerjen az ellenfél se, így igazából nem történik változás a tabella élén. Ha viszont nyerünk akkor persze bukjon az ellenfél ha tud. :D Na mármost jelen helyzetben volt a legnagyobb sansz arra, hogy pontokat veszítsen a csapatunk az Atletico elleni idegenbeli bajnoki meccsig. Akkor már ma történjen meg aminek meg kell, és meg is történt, mint máskor, mert így nem érezi azt senki sem, hogy közelítettek hozzá, hanem tulajdonképpen nem történt semmi.
:D
Jó hülye elgondolás tudom, de azért szerintem van benne logika.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. január 4., vasárnap 23:16

Banán
https://www.youtube.com/watch?v=FGVhy7O9m7g

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. január 4., vasárnap 23:10

ha mentünk volna 7 ponttal, veszítünk és feljön a Barca 4-re, akkor úgy éreznénk, hogy elvesztettünk 3 pontot, így viszont kvázi nem történt semmi, viszont arra hogy a követező bajnokikon veszítsünk csökkent az esély,
Te most miről beszélsz?? :lol: Most így jobb, hogy megyünk 4-el, ha veszítünk feljön a barca 1-re? Akkor nem érezzük úgy, hogy elment 3 pont és ráadásul még közelebb is vannak? Nehogymár még megmagyarázza valaki, hogy jobban jártunk, hogy kikaptunk.


Belefért, talán ideje volt a pofonnak is a mutatott játék miatt, de ettől még nem jártunk jobban.
Meg ettől szerintem nem csökkent semmi esély, ugyanolyan mint a rulett ez is. Attól, hogy feljött 7 szer a piros, attól még ugyanannyi az esély, hogy piros lesz, mint fekete.

Még valami, azért ez a csatár poszt Eto'o óta elég sokba fáj a barcának mégsem jutnak 1-ről a 2-re :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 223 regisztrált és 0 vendég