Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. november 6., csütörtök 13:12

danianevem írta:
Kerlon írta:Amúgy lassú és darabos, nézd meg a Poolban, hogy mozgott. Szemmel is látszik a különbség.
Egyetértek Realista24-gyel, 4 hónap kihagyás után nem várható el, hogy élete szezonjához hasonló teljesítményt nyújtson. Szerintem is van még rajta pár kiló, meg még messze nem az igazi, de például a Barca B-s barátságos meccshez képest már jóval közelebb valódi tudásához.

Engem az zavart, hogy koncepciót nem láttam az elülső hármasnál, pályára küldte a 3 nagyot, aztán hadd szóljon. Nyilván ez is ki fog alakulni idővel -legalábbis remélem-, de ennél azért többet vártam volna LE-től.
LE egy "senki", már bocsánat a kifejezésért, legalábbis nekem ez jön le. Nem való ő ekkora csapat padjára. Most megint csak példaképpen tudom felhozni Zidanet. Ő az alapoknál kezdi, szépen felépíti magát. Pedig már edzősködhetne a francia első osztályban vagy az olaszoknál.
Enrique meg a Barca B után bevállalt a Romát, ez még nem volt hibás döntés talán, de leszerepelt. Aztán jött egy okos lépés, a Celta. Majd egy - szerintem - újabb hiba, hogy elvállalta a Barcát.
Meglátjuk, de szerintem jövőre már nem lesz edző a katalánoknál.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8058
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. november 6., csütörtök 13:06

Egy 3-5 kilót egy profinak leadni az kevesebb mint egy hónap. Azt se felejtsük el, hogy tavasszal kell csúcsformában lenni, novemberben semmi sem dől el, a BL csoportelsőség simán megvan, a bajnokságban kell gyűjtögetni a pontokat, és kész. Az már egy másik dolog, hogy ők nem igazolhatnak, és pár poszton lehet bajban lesznek, de Lajosnak bőven van ideje még beilleszkedni.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. november 6., csütörtök 13:05

Kerlon írta:Amúgy lassú és darabos, nézd meg a Poolban, hogy mozgott. Szemmel is látszik a különbség.
Egyetértek Realista24-gyel, 4 hónap kihagyás után nem várható el, hogy élete szezonjához hasonló teljesítményt nyújtson. Szerintem is van még rajta pár kiló, meg még messze nem az igazi, de például a Barca B-s barátságos meccshez képest már jóval közelebb valódi tudásához.

Engem az zavart, hogy koncepciót nem láttam az elülső hármasnál, pályára küldte a 3 nagyot, aztán hadd szóljon. Nyilván ez is ki fog alakulni idővel -legalábbis remélem-, de ennél azért többet vártam volna LE-től.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. november 6., csütörtök 12:35

Suarez ennél csak jobb lehet, ez az egy szól mellette. Azért kiesni négy-öt hónapra a ritmusból, embertelen hátrány. Főleg, ha mellé még annyi eszed sincs, hogy kontrolláld a súlyodat és a kondidat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27893
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 6., csütörtök 12:35

danianevem írta:Suárezzel nem technikai, gyorsaságbeli probléma van, egyszerűen nincs meghatározva szerepköre. Össze-vissza mozgott, keresgélte a labdát, fixen talán a jobb szélen mozgott egy ideig. A támadótrió másik két tagja is hasonlóan következetlen volt. Neymar a félpályánál egy 20-25 méteres körzetben mozgott, talán egyszer mozdult el onnan. Messi meg az elsőben középen sétálgatott, a másodikban már volt pozícióváltása, főleg amikor megérezte a rekordszagot.

Szóval inkább összehangolatlannak tűnik a dolog.
Az is lesz neki, mert nem rá lesz kihegyezve a támadás, az meg nem fog neki feküdni. Amúgy lassú és darabos, nézd meg a Poolban, hogy mozgott. Szemmel is látszik a különbség.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: miro » 2014. november 6., csütörtök 12:27

Néztem én is tegnap az Ajax-Barkát.
Hát Lajossal eddig szépen befürödtek.
Katasztrófa.
Darabos,Lassú,alibi passzok mennek csak,semmit nem vállal.
Egy ajtó ablak ziccere volt,de beleverte a kapusba,majd jött a kommentátortól hogy hát még csak a harmadik meccse.
:lol:
Meglepődtem hogy ő is nyal Messinek,és mindent lepasszol neki.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13133
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. november 6., csütörtök 12:17

néztem tegnap a Barca meccsét...hát elég aljas húzásaik voltak :D fejberúgták az ajax támadóját, véletlenül se rúgták ki a labdát támadtak tovább...aztán mikor valaki a kp-n feküdt az ajaxtól, neymar meg a labdával a vonal mellett bohóckodott, támadta az egyik védő...mit tett ő? mutatta hogy fekszik valaki, megállt 2 mp-re, aztán meg elkezdte magát becselezni középre...úgy rúgtam volna le hogy hazáig meg sem áll :lol:

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. november 6., csütörtök 11:25

Suárezzel nem technikai, gyorsaságbeli probléma van, egyszerűen nincs meghatározva szerepköre. Össze-vissza mozgott, keresgélte a labdát, fixen talán a jobb szélen mozgott egy ideig. A támadótrió másik két tagja is hasonlóan következetlen volt. Neymar a félpályánál egy 20-25 méteres körzetben mozgott, talán egyszer mozdult el onnan. Messi meg az elsőben középen sétálgatott, a másodikban már volt pozícióváltása, főleg amikor megérezte a rekordszagot.

Szóval inkább összehangolatlannak tűnik a dolog.
ziro4vr írta:nem néztem végig a meccsüket, de ez a ter Stegen lábbal elég faszának tűnt (tudom, copott már be gólt hazaadásból :lol: ) én őt nyomatnám végig, sokkal több van benne, mint Bravoban
+1 :agree: Ezért is írtam őt korábban is, ez már nyáron látszott. Csak a sérülés után Bravo lett a beugró, hozta a clean sheeteket, utána meg már nem egyszerű kitenni a csapatból a chileit. Meg nem is szolgált rá, hogy kispadra kerüljön.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24556
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. november 6., csütörtök 11:21

tucsoki írta:
ziro4vr írta:nem néztem végig a meccsüket, de ez a ter Stegen lábbal elég faszának tűnt (tudom, copott már be gólt hazaadásból :lol: ) én őt nyomatnám végig, sokkal több van benne, mint Bravoban
Elvégre nem az a lényeg hogy egy kapus védeni is tudjon :lol:

ui: Bravo lábmunkájára sem lehetett eddig panasz.
a barca játékában nem :lol:

a sokkal többet összességében értettem amúgy
Nem illik.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. november 6., csütörtök 11:20

ziro4vr írta:nem néztem végig a meccsüket, de ez a ter Stegen lábbal elég faszának tűnt (tudom, copott már be gólt hazaadásból :lol: ) én őt nyomatnám végig, sokkal több van benne, mint Bravoban
Elvégre nem az a lényeg hogy egy kapus védeni is tudjon :lol:

ui: Bravo lábmunkájára sem lehetett eddig panasz.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. november 6., csütörtök 11:19

Mindegy, Reus akkor is ide jön Bale helyére :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24556
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. november 6., csütörtök 11:16

erre mondtam hogy rozsdás, bár a lassú és darabos lehet kifejezőbb

egyébként még korai mondani bármit is, kezdetben a Messi-Neymar páros sem működött annyira, de Suarez nem tűnik annyira kompatibilisnek, vagy ha azzá akarják tenni, akkor pedrósodni fog. egy Reus pl illene oda.

nem néztem végig a meccsüket, de ez a ter Stegen lábbal elég faszának tűnt (tudom, copott már be gólt hazaadásból :lol: ) én őt nyomatnám végig, sokkal több van benne, mint Bravoban
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27893
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. november 6., csütörtök 9:40

Realista24 írta:Na, most megfigyeltem Suarezt, van rajta vagy 3-5 kiló plusz.
Ez már ellenünk is látszott. Lassan indul, lassan fordul... Jól beszopta.
Realista24 írta:
ericco írta:Reus nem azt nyilatkozta pár éve, hogy a Barca a Real történelmének egy kis része? Mondjuk ettől függetlenül még a katalánékhoz igazolhat, csak hát ezidáig a hírek úgy szóltak, hogy inkább mi szemezgetünk vele, és ő is velünk.
Az csak egy kamu fb kép és idézet. Soha nem került megerősítésre.
Én megerősítem, ez így van. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. november 6., csütörtök 8:23

ericco írta:Reus nem azt nyilatkozta pár éve, hogy a Barca a Real történelmének egy kis része? Mondjuk ettől függetlenül még a katalánékhoz igazolhat, csak hát ezidáig a hírek úgy szóltak, hogy inkább mi szemezgetünk vele, és ő is velünk.
Az csak egy kamu fb kép és idézet. Soha nem került megerősítésre.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. november 6., csütörtök 8:17

Reus nem azt nyilatkozta pár éve, hogy a Barca a Real történelmének egy kis része? Mondjuk ettől függetlenül még a katalánékhoz igazolhat, csak hát ezidáig a hírek úgy szóltak, hogy inkább mi szemezgetünk vele, és ő is velünk.
Merci Zizou!

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. november 6., csütörtök 6:52

sztem suarez tök tucat, továbbra is ez a véleményem.
ráadásul mivel nem is túl profi, fel is szedett pár kilót, még lassult is. extratechnikás sosem volt, valamikor január környékén várható tőle az első gól.
good business
Kép
Kép
Kép

Avatar
Fuentealbilla
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2014. július 17., csütörtök 11:20

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Fuentealbilla » 2014. november 5., szerda 23:55

Nem is az az érdekes(persze az is) , de Rakitic megint mintha a pályán sem lett volna.
Xavi játéka gyötrelem. És hát ugye ennyit kb. a barca kp soráról jelenleg.
Nem pozitív meccs volt ez sem a Barca játékát tekintve. De 3 pontot behúzták. Kiemelni max a Bartra gyereket lehet pozitív irányba jelenleg... Ter Stegen még rendben volt amit kellett megoldott , nem is tudom.. sokat nem lehet elmondani a meccsről ami az előrefelé játékukra vonatkozik. Semmi fantázia és sok koncepció sem látszik.
A 3 csatár piaci értéke kb most 300 M euro... ahhoz képest nem túl jók egyelőre. De azért Suarez mozdulatain továbbra is látni, h kis generál után ha a helyén játszana gyilkos lenne...
Franc tudja... nehéz tényleg jelenleg pozitívat mondani a koncepcióról. Vannak most bajok. Nagy változások kellenének ahhoz h tavaszra ebből BL-re esélyes csapat legyen. Bajnokságban kis mázlikkal illetve villanásokkal viszont továbbra is lehet bármi belőlük.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. november 5., szerda 23:31

Na, most megfigyeltem Suarezt, van rajta vagy 3-5 kiló plusz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Fuentealbilla
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2014. július 17., csütörtök 11:20

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Fuentealbilla » 2014. november 5., szerda 15:43

Realista24 írta: A négy támadóval nem lenne gond, ha mögöttük lenne két olyan arc, mint nálunk Kroos vagy Modric, illetve, ha a védelem minősége megközelítené a miénket.
Egyetértek. A KP sor sem acélos odaát, de véleményem szerint ha inkább JH-re és 1 KH-ra költöttek voltak akár még Rakitic vagy Ter Stegen helyett akkor is előrébb lettek volna. (mármint a középszer Matyi és a Verminátor helyett) A szezon elei 2-3 jó meccset lehozó Rakitic ugyanis teljesen eltünt a süllyesztőben ami az előre játékot illeti mindenképp. Busi ugye alapból kuka ilyen tekintetben bár érdekese adatot olvastam miszerint klasszikus gólpasszt a Barca KP-ról idén csak Busi!!! adott (1-et) a hétvégi meccs előtt legalábbis még így volt az egyik fórum szerint. Ez mindent elárul kb. Iniesta teljesítményéről is.

32-40 millió közötti összegről írnak. De pl a Manchester nem kap az értékesített mezek után már semmit, mi pedig igen.
Köszi

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. november 5., szerda 15:29

Most hogy igy mondod, talan egy 4-2-3-1-et el tudnek kepzelni. Elol Suarez, mogotte Messi, a baloson Neymar, a jobboson Reus, a kerdes mar csak az hogy ki fog itt vedekezni :lol: :mrgreen:
A négy támadóval nem lenne gond, ha mögöttük lenne két olyan arc, mint nálunk Kroos vagy Modric, illetve, ha a védelem minősége megközelítené a miénket. Ezt nem nagyképűségből írom, ez tény.

Reus szerintem bőven hozzá tudja tenni azt védekezésben azon a néhány fontos meccsen azt, ami elvárható egy olyan pozícióban. A három támadó minősége megkérdőjelezhetetlen. Iscohoz hasonlítanám. Nagy spíler előre játékban, de ha azt kapja feladatba, hogy a védekezésre fókuszáljon, akkor azt is megoldja.

És szerencsére a védelmüket - kis túlzással - középkategória alkotja. És ha minden jól megy, még egy szezont így kell kihúzniuk.
Ha már szóba került, nekünk nagyságrendileg milyen összegű szerződésünk van az adidassal? (ha van erről inforáma)
32-40 millió közötti összegről írnak. De pl a Manchester nem kap az értékesített mezek után már semmit, mi pedig igen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég