Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. december 7., vasárnap 15:16

dzsi91 írta:néhányakban odaát mély nyomot hagytam,nekik szólt ,de abbahagyom Sorry. :mrgreen:
Mondjuk azok itt pont nem fogják olvasni, szóval.. :D
dzsi91 írta:Nem esett vissza, erősebb csapattal találkozott, mint a vb-n a csoportmeccsek után, vagy a Classico előtti jó forma.Messinek 2 éve az a legnagyobb jellemzője,hogy seggberakja a kiscsapatokat(lehet magyarázni,hogy ez a Sevilla erős,de mi is olyan könnyedén vertük el őket egy európai szuperkupa döntőn,hogy magam is meglepődtem), aztán amikor jön egy komolyabb(Atletico,Real,Bayern,Chelsea stb) akkor "visszaesik".De én elfogult vagyok és vak.
Ez meg nem igaz, legalábbis nem teljesen. A PSG elleni első meccsen is nagyon jó volt, pedig akkor a párizsiak a szezonjuk meccsét játszották kb, mindenki ihletett formában volt, Leo mégis fickándozott. Most lehet majd röhögni, de az Apoel is egy kőkeményen bekkelő csapat, a PSG 2 meccsen 2 gólt tudott beszenvedni nekik valahogy, és mi is csak 1-et az első meccsen, ennek ellenére a visszavágón rúgtunk 4-et, és Messi is jól játszott. Úgyhogy Leo még mindig tud jól játszani akkor is, ha keményebben fogják, nála azon múlik minden manapság, hogy épp milyen hangulatban lép pályára.

Szóval szerintem neki fejben vannak a legnagyobb gondjai, a kicsik ellen élvezi a játékot, mert ott nem kell megszakadnia azért, hogy kiemelkedjen, de egy nehezebb meccsen már komolyabban oda kéne tennie magát, és általában nem fűlik a foga ehhez - emiatt sétálgat ilyenkor csak a pályán, és nem hajt úgy mezőnyben, mint az átlagos meccsein idén. De ha meg valamiért mégis olyan kedve van - lásd PSG -, akkor képes még mindig komoly teljesítményt lerakni a nagyobb csapatok ellen is az asztalra. Ma például nagyon kíváncsi leszek, hogy a városi rivális ellen hogy fog játszani, ezek általában nyögvenyelős, brusztolós meccsek szoktak lenni..

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11200
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. december 7., vasárnap 14:48

h3x0r írta:
dzsi91 írta:Nem esett vissza, erősebb csapattal találkozott, mint a vb-n a csoportmeccsek után, vagy a Classico előtti jó forma.Messinek 2 éve az a legnagyobb jellemzője,hogy seggberakja a kiscsapatokat(lehet magyarázni,hogy ez a Sevilla erős,de mi is olyan könnyedén vertük el őket egy európai szuperkupa döntőn,hogy magam is meglepődtem), aztán amikor jön egy komolyabb(Atletico,Real,Bayern,Chelsea stb) akkor "visszaesik".De én elfogult vagyok és vak.
Nem akarok szemelyeskedni, de ennek az utolso mondatnak mi ertelme volt? A hsz elso feleben leirsz teljesen normalis dolgokat, amiknek a valosagtartalma tenyleg nagy, majd a vegere odaloksz egy onsajnaltato, onmagadat igazolo mondatot. Nem csak most, hanem mar korabban is tobbszor elofordult. Na mindegy, csak erdekelt hogy ezek honnan vagy miert jonnek?
Rejtett szimbolizmus.. :mrgreen:(na jó nem) néhányakban odaát mély nyomot hagytam,nekik szólt ,de abbahagyom Sorry. :mrgreen:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. december 7., vasárnap 14:40

dzsi91 írta:Nem esett vissza, erősebb csapattal találkozott, mint a vb-n a csoportmeccsek után, vagy a Classico előtti jó forma.Messinek 2 éve az a legnagyobb jellemzője,hogy seggberakja a kiscsapatokat(lehet magyarázni,hogy ez a Sevilla erős,de mi is olyan könnyedén vertük el őket egy európai szuperkupa döntőn,hogy magam is meglepődtem), aztán amikor jön egy komolyabb(Atletico,Real,Bayern,Chelsea stb) akkor "visszaesik".De én elfogult vagyok és vak.
Nem akarok szemelyeskedni, de ennek az utolso mondatnak mi ertelme volt? A hsz elso feleben leirsz teljesen normalis dolgokat, amiknek a valosagtartalma tenyleg nagy, majd a vegere odaloksz egy onsajnaltato, onmagadat igazolo mondatot. Nem csak most, hanem mar korabban is tobbszor elofordult. Na mindegy, csak erdekelt hogy ezek honnan vagy miert jonnek?

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. december 7., vasárnap 14:16

palesz77 írta:Láttad te a Valencia ellen? :lol: Ha azt a hozzáállását hozza, akkor nem kell tartani a mesternégyestől.. De remélem felpörög a Katalán derbire, elég csúnya lenne, ha most is csak sétálgatna.
Mondjuk ez szerintem nem feltétlenül csak hozzáállásbeli problémák miatt volt, én legalábbis úgy láttam, hogy a Valencia ellen túl sokat volt a jobbszélen, elszigetelve a többiektől, míg a Sevilla és az APOEL ellen valahogy más volt a helyzet, ott igazából nem volt kötött posztja, de az esetek többségében valahol a középcsatár és a jobbszélső posztja között helyezkedett, mindig valahol a tizenhatos közvetlen közelében. És jöttek is szépen a gólok. :hmmm:

Mentalitásban szerintem szinte ég és föld a tavalyi és az idei Messi, a Valencia elleni meccs valóban visszaesést jelentett ebből a szempontból, de ez lehet, hogy részben a fentiek miatt volt. Legalábbis remélem. Kíváncsi leszek, mit fog ma mutatni a katalán derbin.

Más: elég sokan szidjuk Zubit, elég gyakran, és legtöbbször okkal, de azért van pár dolga, ami elismerésre méltó. Közülük az egyik az, hogy aránylag jó áron elhozta Halilovicot, aki a kezdeti gyengébb teljesítmények után kezdi felvenni a Segunda División ritmusát, utóbbi három meccsén összesen két gólt szerzett, ráadásul mindkettőt a tizenhatoson kívülről, kisebb szóló után. Öröm nézni a játékát, csak fizikálisan kell még fejlődnie.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11200
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. december 7., vasárnap 14:13

danianevem írta:
dzsi91 írta:...
Ha láttad mindhárom meccset, akkor érted, hogy mire utaltam. A Valencia ellen egy félidő alatt több labdakezelési hibája volt, mint az azt megelőző 180 percben összesen, valamint a mentalitásban is visszaesett, de a tavaszinál szerintem még mindig jobb volt. A masszívan védekező csapatok ellen valóban nem sokat tud tenni, de nem ő az egyetlen, ráadásul pont ezért (is) jött Neymar...
LÁttam mind3 meccset,azért volt több labdakezélsi hibája mert a Valencia gyakrabban zavart,kevesebb területet hagyott neki,Cé sem tud nagyon mit kezdeni mostanában az Atletico-val,olyankor nem visszaesik hanem az Atletico cseszett erős.

Nyilván Messi már nem hajt annyira,mint tizenévesen 0 kupával és 0 aranylabdával, de nehogy azt gondolja valaki,hogy ő nem akar(csak mert gyakran ez a kifogás,hogy már nem akar).A vb-n is és mostanában is látszott rajta,hogy tényleg akar és nem csak azokon a meccseken amikor gólokat lő,hanem akkor is amikor egy zsák szar konkrétan,csak egyszerűen a keményebb csapatokkal már nem tud mit kezdeni.Csak zavaró,hogy ha ő flop akkor biztos nem akart/visszaesett mert éppen az este kufircon járt az agya,egyszerűen nem ment neki és kész.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. december 7., vasárnap 14:05

dzsi91 írta:...
Ha láttad mindhárom meccset, akkor érted, hogy mire utaltam. A Valencia ellen egy félidő alatt több labdakezelési hibája volt, mint az azt megelőző 180 percben összesen, valamint a mentalitásban is visszaesett, de a tavaszinál szerintem még mindig jobb volt. A masszívan védekező csapatok ellen valóban nem sokat tud tenni, de nem ő az egyetlen, ráadásul pont ezért (is) jött Neymar...

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11200
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. december 7., vasárnap 13:45

danianevem írta:Valahol a kettő között volt szerintem. Az első fél órában még szélsőt játszott, kb. momentuma nem volt utána már középen tűrhetőbben játszott. A tavaszihoz képest jobbnak tűnt, de a Sevilla, Apoel ellenihez képest valóban nagyot esett vissza.
Nem esett vissza, erősebb csapattal találkozott, mint a vb-n a csoportmeccsek után, vagy a Classico előtti jó forma.Messinek 2 éve az a legnagyobb jellemzője,hogy seggberakja a kiscsapatokat(lehet magyarázni,hogy ez a Sevilla erős,de mi is olyan könnyedén vertük el őket egy európai szuperkupa döntőn,hogy magam is meglepődtem), aztán amikor jön egy komolyabb(Atletico,Real,Bayern,Chelsea stb) akkor "visszaesik".De én elfogult vagyok és vak.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. december 7., vasárnap 13:20

Valahol a kettő között volt szerintem. Az első fél órában még szélsőt játszott, kb. momentuma nem volt utána már középen tűrhetőbben játszott. A tavaszihoz képest jobbnak tűnt, de a Sevilla, Apoel ellenihez képest valóban nagyot esett vissza.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4755
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. december 7., vasárnap 13:05

palesz77 írta:
Toti írta:kíváncsi vagyok, de a rekord megdöntése óta minden összejön messinek úgyh.. :|
Láttad te a Valencia ellen? :lol: Ha azt a hozzáállását hozza, akkor nem kell tartani a mesternégyestől.. De remélem felpörög a Katalán derbire, elég csúnya lenne, ha most is csak sétálgatna.
nem láttam.
megint szarokbele mentalitása volt?
:hmmm: :hmmm:

én a sevilla és apoel elleni meccsekből indultam ki.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. december 7., vasárnap 12:58

Toti írta:kíváncsi vagyok, de a rekord megdöntése óta minden összejön messinek úgyh.. :|
Láttad te a Valencia ellen? :lol: Ha azt a hozzáállását hozza, akkor nem kell tartani a mesternégyestől.. De remélem felpörög a Katalán derbire, elég csúnya lenne, ha most is csak sétálgatna.

Kezdőre meg külön kíváncsi leszek, remélem nem Alves lesz a jobbhátvéd, hanem az, aki a PSg ellen helyettesíteni fogja. Így lenne logikus..

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4755
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. december 7., vasárnap 12:50

ilyenkor szokott az lenni, h másnap lő messi egy négyest.
már, ha előtte cé lőtt 3at.

kíváncsi vagyok, de a rekord megdöntése óta minden összejön messinek úgyh.. :|
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2014. december 7., vasárnap 9:46

Volt pár éve egy teljesen hasonló tizenegyese a Barcának, amikor Xavit kb ugyanilyen módon "bántották", akkor mindenki addig kockázta míg találtak képkockát, amin megvolt a kontakt. Azt nem tudja linkelni senki? Keresem, de nem találom, pedig biztos volt, mert akkor is ment a vita.

Szerk: megvan, https://www.youtube.com/watch?v=BMEJnp9kyt0, ez jogos volt akkor... :lol:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. december 7., vasárnap 9:22

danianevem írta:
tucsoki írta:Van még olyan sportoló a világon akiről 27 éves korában mozifilm készült?
Van, Kubala. 1954-ben készült róla egy életrajzi film, a főszerepet is elvállalta.

Arról nem is beszélve, hogy ez nem egy hoolywoodi gigaprodukció, hanem egy dokumentumfilm Messiről, amit majd leadnak pár moziban...
És micsoda véletlen, még egy Barca játékos.... :mrgreen:

Viccet félretéve, tudtam, hogy még az aktív pályafutása alatt készült, de hogy annyira korán....
Illetve, nem tudom melyik könyvben olvastam, de az is rémlik, hogy nagy politikai nyomásra készítették, amihez Kubala az akkori szélsőséges helyzetek miatt szívesen asszisztált. Nem mintha ez bármit is befolyásolna, inkább csak érdekességként jegyeztem meg, de ha valaki látta akkor ne tartsa magában a tényeket. Valamikor mostanra ígérték a magyar feldolgozást is.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. december 7., vasárnap 9:02

Remy írta:Egy dokufilm, ami hamis képet fest majd róla. Mondjuk esélytelen, hogy megnézzem, így nem fogom megtudni, de sejteni lehet.

Amúgy a barca játszott már délben bajnokit?
Látatlanban nem ítélkeznék egy filmről, bár szerintem (is) inkább a karrierje után kellett volna készíteni.

A bajnokisat nem tudom, de van amikor jobban jönne egy déli időpont.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27342
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. december 7., vasárnap 8:57

danianevem írta:
tucsoki írta:Van még olyan sportoló a világon akiről 27 éves korában mozifilm készült?
Van, Kubala. 1954-ben készült róla egy életrajzi film, a főszerepet is elvállalta.

Arról nem is beszélve, hogy ez nem egy hoolywoodi gigaprodukció, hanem egy dokumentumfilm Messiről, amit majd leadnak a moziban...
Egy dokufilm, ami hamis képet fest majd róla. Mondjuk esélytelen, hogy megnézzem, így nem fogom megtudni, de sejteni lehet.

Amúgy a barca játszott már délben bajnokit?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. december 7., vasárnap 8:55

tucsoki írta:Van még olyan sportoló a világon akiről 27 éves korában mozifilm készült?
Van, Kubala. 1954-ben készült róla egy életrajzi film, a főszerepet is elvállalta.

Arról nem is beszélve, hogy ez nem egy hoolywoodi gigaprodukció, hanem egy dokumentumfilm Messiről, amit majd leadnak pár moziban...

Avatar
pátkán
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 20:38

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pátkán » 2014. december 7., vasárnap 8:41

Remy írta:
tucsoki írta:Van még olyan sportoló a világon akiről 27 éves korában mozifilm készült?
Nem tudom, de remélem jól kiemelik benne, hogy kapta a cuccot anno, hogy focista lehessen... :roll: :lol:
ja persze.. max azt hozzák le róla h literszámra tolta a tejsavóproteint. :lol:

remélem lesznek benne ilyen best of jelentek minthogy Messi a magasban, vagy hogy Anyák napján Messis kártyát adnak a gyerkőcök az anyukájuknak. :lol:
joabulicsak

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27342
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. december 7., vasárnap 8:29

tucsoki írta:Van még olyan sportoló a világon akiről 27 éves korában mozifilm készült?
Nem tudom, de remélem jól kiemelik benne, hogy kapta a cuccot anno, hogy focista lehessen... :roll: :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. december 7., vasárnap 8:13

Van még olyan sportoló a világon akiről 27 éves korában mozifilm készült?

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. december 7., vasárnap 4:16

tucsoki írta:Messi film a mozikban
Hat ha iden Aranylabda nem is lesz, talan meg az oscarra befuthat ha idoben jon a film. Mondjuk nem szep dolog Messitol, nagy onzoseg hogy nem engedi Busquetset hogy o legyen az elso oscar dijas focista. :roll:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 258 regisztrált és 0 vendég