Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 1., szerda 14:44

formán kívül vannak, mert a csapaton belül problémák vannak.
mondjuk ebből tegnap sokat nem láthattunk, szinte olyan egységesek és motiváltak voltak, mint az atletico.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 1., szerda 14:42

ziro4vr írta:ők legalább időnként bizonyítanak is, nem úgy mint a city mondjuk
Ez is igaz! Én se azt mondom, hogy ezzel a kerettel nem lennének képesek rá. Én arra próbálok utalni, hogy jelenleg formán kívül vannak, mert a csapaton belül problémák vannak.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 1., szerda 14:32

Enrique írta:
Géci írta:Nekem inkább az szúrja a szemem, hogy most hirtelen a PSG ki lett kiáltva végső esélyesnek.
Jól építkeznek, minden csapatrészben vannak klasszisaik, és évről évre komolyabb dolgokat tesznek le az asztalra, egyértelműen ott voltak eddig is az 5-6 esélyes csapat között, még ha nem is a legelején.
ők legalább időnként bizonyítanak is, nem úgy mint a city mondjuk
Nem illik.

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Enrique » 2014. október 1., szerda 14:30

Géci írta:Nekem inkább az szúrja a szemem, hogy most hirtelen a PSG ki lett kiáltva végső esélyesnek.
Jól építkeznek, minden csapatrészben vannak klasszisaik, és évről évre komolyabb dolgokat tesznek le az asztalra, egyértelműen ott voltak eddig is az 5-6 esélyes csapat között, még ha nem is a legelején.
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 1., szerda 14:16

palesz77 írta:
Géci írta:PSG azért mostanság annyira nem kemény dió.
Hát ha a PSG olyan játékot nyújtana minden meccsén, mint tegnap, akkor nem lenne csapat szerintem, akinek ne okoznának fejfájást. Kétlem, hogy így tolták az Ajax ellen, meg ilyen játékkal 5.-ek vagy hányadikak a bajnokságban. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs sok hibánk, és hogy mindenhol fő esélyesek lennénk, de ha a párizsiak ilyen ihletett formában tolnák végig az egész Bl szezont, akkor simán ott lennének a végső esélyesek között..
Ott is vannak, már szezon előtt is sokan legalább a nyolcba várták őket. Nekem csak az szúrt szemet, hogy nagyon sok esetben uralták a pályát, Verratti olyan könnyedén cikázott a játékosok között, mintha bóják lettek volna. És még Ibrájuk sem volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. október 1., szerda 14:11

Géci írta:PSG azért mostanság annyira nem kemény dió.
Hát ha a PSG olyan játékot nyújtana minden meccsén, mint tegnap, akkor nem lenne csapat szerintem, akinek ne okoznának fejfájást. Kétlem, hogy így tolták az Ajax ellen, meg ilyen játékkal 5.-ek vagy hányadikak a bajnokságban. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs sok hibánk, és hogy mindenhol fő esélyesek lennénk, de ha a párizsiak ilyen ihletett formában tolnák végig az egész Bl szezont, akkor simán ott lennének a végső esélyesek között..

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 1., szerda 13:55

PSG azért mostanság annyira nem kemény dió. Pláne, ha kiveszed azt aki lövi a gólokat. Ajax ellen is szenvedtek, és a bajnokságban is ezt csinálják. Nekem igazából semmi bajom nem lenne az egésszel. Nekem inkább az szúrja a szemem, hogy most hirtelen a PSG ki lett kiáltva végső esélyesnek. Holott nem annyira erősek ők, pláne a belső széthúzásoknak köszönhetően. Az edzőnek is keresik az utódját és ez nagyon nem egészséges. Majd az Ajax elleni meccsre leszek különösen kíváncsi. A Clássicót még nem hozom fel az egy teljesen más dolog. Kicsit félek is tőle, meg nem is...

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2014. október 1., szerda 13:47

Aki a Guardilola éra alatt lett Barca drukker, annak tele lesz az élete csalodással ezek után. :-)
A PSG évek óta erősödik, az alapok rendben vannak, ez meg egy formálódó Barca, új edző, új emberek, 1-2 régi játékos más poszton. Semmi extra nem történt, elmentünk egy erős csapathoz és kikaptunk. Lesz még ilyen. Az volt a nem normális, amit Pep-pel csináltunk.
Persze temetni se kell egyből minket, hogy az első erősebb csapattól kikaptunk. Jelenleg mindkét nagy spanyol csapat ezt csinalja. Atlético, PSG kemény dió, kicsiket meg xarrá verjük.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 1., szerda 13:43

Azt szokták mondani, hogy gól akkor születik, ha valaki hibázik. A barca hibázott gólt kapott, de ugyan ez igaz a PSG-re is. Szerintem örüljön a barca, hogy csak hármat kapott annyi hiba után, meg azok után, hogy röhögve átsétáltak a kp-n, és alakíthattak ki helyzeteket. Szerencséjükre elől nem volt nagyon olyan aki képes gólt lőni, és ez a baj a liga csapatainak 90%-val. Ez volt a barca nagy szerencséje eddig szerintem... Kíváncsian várom a folytatást

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 1., szerda 12:47

egy-két aranyköpés,barcás haveromtól.


"igazság szerint statisztikák szerint ezt a meccset is behúztuk"

"hát én ennél több gólt azért nem éreztem a psgben"

"igazából ha nincs 2 elég nagy egyéni hiba be is húzzuk sztem"

jó gyerek,de ma a fszom ki van vele :lol: :lol:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 1., szerda 12:26

Dupla D írta:szerintem azért nem ilyen drámai a helyzet a Barcánál. rendben van, hogy eddig nem kaptak gólt, de mindenki tudta, hogy azért nem ez a realitás. tegnap becsúszott egy vereség idegenben egy extra motivált PSG ellen, akik idén már nagyon szeretnének valamit alkotni a BL-ben, amihez meg is van a keretük. szerintem még a legelvakultabb hungarokatalánok sem gondolták azt, hogy majd minden meccset lehoz ez a védősor 0 kapott góllal vagy minden meccset meg fog nyerni, és újra olyan erős lesz a csapat, mint 3 éve. azt a szintet egyszerűen szinte lehetetlen újra elérni. reálisan nézve a Barcával ettől a meccstől függetlenül is számolni kell, és aki nem a világvalahavoltlegjobbcsapata Barcelonát várta ebben a szezonban, akkor annak nem fog meglepetést okozni pár ilyen eredmény.
adlak, nagyjából így érzem én is.
egy psg ellen idegenben azért ki lehet kapni, főleg úgy, hogy szoros, kiegyenlített meccs volt.

a bajnokságra érzem a legnagyobb esélyt, mert azt még úgy is meg lehet nyerni, ha nem brillírozunk a nagy meccseken, de a többi 30 valahány meccsen a kicsik ellen mi leszünk a legjobbak.

a bl-t sem adom fel persze, de ott van legalább 5 csapat, aki ellen nem érezném magunkat esélyesebbnek, és van még 2-3, akik ellen simán kieshetünk.
a tavalyi után egy elődöntő is előrelépés lenne.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. október 1., szerda 9:43

A kapusposzton döntenie kellene, remélhetőleg a németre voksol majd,
Nekem Bravo jobbnak tünik mint ez a Mats. Az, hogy bizonytalan volt benne van, mert minden kapus hibázik néha, viszont elég lassú és lomha szerintem, de ti tudjátok, remélem ellenünk a német véd.

LE-hez annyit tennék hozzá, hogy minek erőlteti a 4-5 emberes letámadást, amikor bőven többet veszíthet a csapat vele mint amennyit nyer? Tegnap is Verrattiék amikor a felezőig ki tudták hozni a labdát - és elég gyakran ki tudták - utána már Lucasék elől gyújtották be a rakétákat mert rengeteg területük volt mivel a barcánál néha 5-6 ember is előlragadt.
Ha ezt játszák majd a klasszikuson is remélhetőleg jó pár kontrát vezethetünk majd, amit CR-ék be is tudnak fejezni.
Love football, hate antifa.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. október 1., szerda 9:08

A tegnapi találkozó Lucho számlájára írható, nagyon meglátszott, hogy még nem meccselt ezen a szinten. A kapusposzton döntenie kellene, remélhetőleg a németre voksol majd, a védelmet is az ellenfél stílusához kellene igazítania.

Dani Alves és Alba egyszerre nem mehet fel, így nem... Előbbi helyére akár jöhetne már Montoya is, de a kisebb csapatok ellen sem kezdte beépíteni, így nem adnék rá nagy oddsot. Sergion és Rakiticen is meglátszott a több játékperc okozta fáradtság, pedig éppen utóbbi ellensúlyozhatta volna a brazil bekk hanyagságát. Pedro továbbra is nagyon gyenge sajnos, Suárez minden téren előrelépés lesz.

Tegnap beárazták a csapatot, még van bőven min javítani, de még idő is van rá, hiszen tavasszal jönnek a fontos találkozók. Valamint ne felejtsük el azt sem, hogy a PSG hatalmasat játszott, talán eddig legjobb meccsét hozta (ezen a szinten). Wiel, a komplett középpálya és Moura is klasszis szinten teljesített. Megérdemelt győzelmet arattak, nekünk meg - bármilyen sablonos - tanulnunk kell a hibákból.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. október 1., szerda 7:37

szerintem azért nem ilyen drámai a helyzet a Barcánál. rendben van, hogy eddig nem kaptak gólt, de mindenki tudta, hogy azért nem ez a realitás. tegnap becsúszott egy vereség idegenben egy extra motivált PSG ellen, akik idén már nagyon szeretnének valamit alkotni a BL-ben, amihez meg is van a keretük. szerintem még a legelvakultabb hungarokatalánok sem gondolták azt, hogy majd minden meccset lehoz ez a védősor 0 kapott góllal vagy minden meccset meg fog nyerni, és újra olyan erős lesz a csapat, mint 3 éve. azt a szintet egyszerűen szinte lehetetlen újra elérni. reálisan nézve a Barcával ettől a meccstől függetlenül is számolni kell, és aki nem a világvalahavoltlegjobbcsapata Barcelonát várta ebben a szezonban, akkor annak nem fog meglepetést okozni pár ilyen eredmény.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11198
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. október 1., szerda 4:50

Most Függetlenül a meccs eredményétől, ez a Barca még mindig Pep Barcája, és Pep Barcája 2012ben meghalt.Szerencsére ezt odaát nem nagyon észlelik még mindig.

Engem nem győz meg senki,hogy Tito-Tata vagy Lucho bármi komoly változást eszközöltek volna...csak belemaszatoltak,kicsit motiváltak azt Ennyi,Barcelonába egy komoly külsős edző kell aki végre szétbombázná Pep maradványait a felfogását,a kiégett játékosait...De hálistennek nem fog ak olyan edzőt hozni,így inkább a Chelseare koncentrálok, ők kemények,ha kell a címvédés rajtuk keresztül vezet az út.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

petiamadridista
Hozzászólások: 5239
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2014. október 1., szerda 2:07

egyet értek shutterisland véleményével.
azért ez a Barca még sokat változhat Suarez beépülésével. Mondjuk én Vermalent sosem tartottam olyan nagy számnak, szóval inkább Suarez beilleszkedése adhat választ sok kérdésre...

viszont...
én személy szerint nem hiszek ebben a Luis Enrique-s dologban..
Majd ő lesz az aki jött a Barca családból, és akárcsak Pep, majd felturbózza a dolgokat?? (persze nem kell akkora változásokat eszközölnie mint anno Guardiolának, de..) Én ezt nagyon nehezen tudom elképzelni, ez szerintem nem így működik.
Guardiola egy nagyszerű edző, neki volt és azóta is van egy örökös koncepciója, amit ha törik, ha szakad de végigvisz.
És ennek az elképzelésnek a jeleit az ő új Barcaján már nagyon gyorsan fel lehetett fedezni. Persze, jókor volt jó helyen, meg vannak baromságai, és csak nyelt a Bayern egy négyest a mi Real Madridunktól, de ettől függetlenül neki van egy komoly filozófiája a fociról, amit meg tud valósítani, és eredményes is vele.
Szerintem az elmúlt 10 -12 évben aki teljesen vakon volt, de jókor volt jó helyen az Rijkard. Az az ember azóta sem tudott egy komolyan clubcsapatnál vagy válogatottnál sem megmaradni, vagy felmutatni valamit. Sehol sem. Neki a Barca előtt volt egy hazai EB 3. helyezése, amit világklasszisokkal teletűzdelt csapattal ért el, majd leült a katalán kispadra, megkapta a világ legjobb játékosát, meg pár játszótársat mellé, és ameddig Ronaldinhonak volt kedve játszani, addig Rijkaard is meg a Barca is eredményes volt. Jó nyilván ezt nagyon leegyszerűsítem, de tény, hogy a kétezres évek közepén volt egy óriási "vákum". Rengeteg nagy sztár, nagy generációk öregedtek ki, és ebben a vákumban a Ronaldinho vezette Barca uralkodott.
Pep más volt, ő felépített valamit, viszonylag új, vagy újonnan felfedezett emberekkel.
Most Lucho akar lenni az újabb Barca családtag? aki házon belülről jön és hozza a sikereket??
Én nem tudom, de számomra meglepő lenne, ha ez igazán beválna...
Hogy miért? Lucho már letette névjegyét más csapatoknál is. Ahol egy tök átlagosat, vagy éppen az alattit produkált. Neki nincsen olyan konkrét, és eredményes elképzelése a labdarúgásról mint Pepnek, ez nyilvánvaló, ráadásul az a "vákum" sincs meg, ami Rijkaard alatt megvolt. Nem egy kiöregedett Real Madrid az ellenfél, nem egy partvonalon vergődő Bayern, nem csak 1 szem Chelsea van, meg egy öregekből álló Milan a Bl-ben.. Vagy egy Luis Garcia vezette Liverpool. :D
Vannak más világválogatottak is, így neki nem elég csak bizonyos dolgokat eszközölnie, aztán majd a sztárok megoldják a pályán. Szerintem ez nem így megy, illetve így nem megy.
A Real Madridnál is csak igazán komoly szakemberek váltak be Bosque után. Bosque-val belenyúltak anno a tutiba, de ezt utána nem lehetett megismételni. Egy átlagos edző (Pelle) vagy picivel átlag alatt (Schuster) hosszú távon megbuktak. Capello, Mourinho, Carlo. Ők olyan szakemberek akik ott vannak a világ 10 legjobb edzői között. Nem átlagosak.
Lucho meg csak azért mert a Barca család tagja, így egy sztárokkal teletűzdelt kerettel le fogja győzni a kétszeres Bl győztes Mourinho jól összerakott gépezetét, a világbajnokokkal teletűzdelt Pep vezette Bayernt, vagy a dörzsölt Carlo 500 milliós Real Madridját? És más "kisebb" világválogatottakról (PSG, City) vagy tökéletes taktikai gépezetekről (Dortmund, Atletico) nem is beszélve..
Hát én ezt kétlem.
Lehet, hogy Luchoval nyer majd trófeát a Barca, (mondjuk egy bajnoki címet, mint anno a Real Schusterrel, aztán ennyi..) de én meglepődnék ha itt évekig tartó dominancia lenne, vagy többkupás szezonok...

aztán meg.. ki tudja..

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. október 1., szerda 2:06

Pedig a katalán sajtó (és Xavi) már a 2008-as szeleket érezte.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 1., szerda 1:24

addig szerintem felesleges túl sok konzekvenciát levonni az idényre nézve, amíg suarez és vermaelen be nem mutatkoznak.

suarez a világ egyik legjobb támadója, alapjaiban írhatja át az előzetes esélylatolgatásokat az, hogy ha beválik, ahogyan az is, ha teszem azt szélen szenved majd, vagy nem tud beilleszkedni és orrvérzésig lesz erőltetve.
nyilván nem mindegy, hogy game changer lesz belőle, aki ki tudja párszor húzni a csávából a csapatot, vagy mondjuk világi flop lesz, ne adj isten 3 hét múlva megint alkot valamit és eltiltják egy évre.

vermaelen pedig a másik kérdőjel.
nem mindegy, hogy berobban majd, vagy fogalmatlan lesz és kapjuk róla a gólokat.
arról nem álmodom, hogy újra god mode-ban tolja, mint a legjobb időszakában, mert egyrészt azért annak már jó pár éve, másrészt pedig bármennyire is jó hatással lehet egyes játékosokra a környezetváltás, azért csodát nem várok.
viszont ha csak meg tudná közelíteni a legjobb formáját, simán a kezdőben lenne a helye.

a két játékos közül inkább suarezre igaz, hogy lehet a mérleg nyelve a szezon tekintetében, mert ő a szűk elithez tartozik a posztján belül, míg vermalen azért nem.
ettől függetlenül mindketten ismeretlenek az egyenletben.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. október 1., szerda 0:44

hmm gt ez nagyon intresting volt
mi a véleményed, ha suarez visszajön messi hogy fog hozzá állni, hogy 2en is előtte lesznek gólszerzés szempontjából?
off : sajnos nem fogom mert nem értek hozzá :s
Kép

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. október 1., szerda 0:38

Áthozom ide.
___Samy___ a BL-topikban Busquetsről és Mascheranóról írta:mascherano (...) sokkal labdabiztosabb, jobban olvassa a játékot
Ezzel mondjuk nem értek egyet, de a többiben van igazság. Azt nem mondanám, hogy nem ad már semmi pluszt a csapatnak Busquets, de bizonyos ellenfelek ellen kevés egymagában, ami a védekezést illeti, még úgy is, hogy Rakitic azért jóval többet segít be neki, mint Xavi vagy Fabregas tavaly.

Szóval mondjuk ma szívesen megnéztem volna Mascheranót szűrőként (annak ellenére, hogy a korábbi években játszott néha ezen a poszton, és finoman szólva sem tündökölt az esetek többségében), Bartrát és Mathieu-t pedig hátul, így talán a beíveléseknél sem lettünk volna akkora gondban.

Amúgy annyira nem vagyok elkeseredve a meccs miatt, egyedül az idegesít, hogy ilyen hülye gólokat kaptunk. Túlzás, hogy eddig csak a jóisten mentett meg minket a kapott góloktól, mert azért volt ám csapatszintű védekezés, letámadás és pár remek egyéni teljesítmény is, de azért láthattuk, hogy a PSG kicsit más szint, mint az Elche, a Villarreal vagy a Bilbao. Abból a szempontból talán nem volt jó a rengeteg clean sheet, hogy valószínűleg már Luchóék is elhitték, hogy rendben van a védelem, a védekezés, sokat nem kell már változtatni rajta. Most viszont kijött, hogy nagyobb csapatok ellen még mindig bőven sebezhető ez a hátsó alakzat, a letámadás hatékonysága (még?) nem az igazi, illetve a pontrúgások továbbra is a csapat Achilles-sarkát jelentik. Ezen jó lenne változtatni.

Illetve Alves miatt sem vagyok boldog, a mai teljesítménye is kritikán aluli volt. Még mindig próbálja azt játszani, mint a Guardiola-érában, rengeteget megy előre, csak sajnos egyre ritkábban ér időben hátra labdavesztés után, illetve elöl is rendszeresen rossz döntéseket hoz, gyakran amiatt, mert 10-ből 9-szer Messit próbálja megjátszani. Vannak kétségeim Montoyát illetően, de egy esély járna neki. Ennél sokkal rosszabb úgysem lehet.

De voltak jó periódusaink is, amikor pörgősen ment a labdajáratás, sok volt a mozgás elöl, nem pedig a fantáziátlan tilitoli ment, mint tavaly sokszor (ebből volt most is, de nem olyan sok). Messinek jó első félideje volt, Neymar játéka úgy-ahogy tetszett, és Masch sem volt rossz, az első gólnál elkövetett hibájától eltekintve.

Ter Stegent én nem hibáztatnám, Verratti fejesénél valóban bakizott egyet, de szerintem Lucho hibázott, hogy két hét kihagyás után rögtön egy PSG elleni meccsen dobta be ismét a németet. Nem örülnék, ha maradna ez a felosztás (Bravóé a liga, TS-é a BL), minél több játéklehetőség kellene a németnek.

Ja, Cavaninak jár a pacsi, csúnya lett volna a vége, ha nem balfaszkodik ennyit.

Off: csabi*: te is felmoshatnád...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 268 regisztrált és 0 vendég