Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Banán
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. augusztus 24., szombat 13:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Banán » 2014. október 7., kedd 20:41

dzsi91 írta:
danianevem írta: Más: most belenéztem a Fiesztába, és újfent megtudtam Farkas Norbitól, hogy Alves élete szezonját futja... :lol:
Ezt én sem birom feldolgozni :lol: Viszont a kis Facebook üzenet úgylátszik jó hatással volt rá mert nem győzte CR-t dicsérni :mrgreen:
de a PSG - Barca meccset egy legyintéssel elintézte, "csak egy meccs a sok közül" :lol:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. október 7., kedd 20:39

danianevem írta: Más: most belenéztem a Fiesztába, és újfent megtudtam Farkas Norbitól, hogy Alves élete szezonját futja... :lol:
Ezt én sem birom feldolgozni :lol: Viszont a kis Facebook üzenet úgylátszik jó hatással volt rá mert nem győzte CR-t dicsérni :mrgreen:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. október 7., kedd 20:27

Katalónia függetlenedése sem egy egyszerű menet... Éppen emiatt még nagyon korai katalán ligáról beszélni.

Más: most belenéztem a Fiesztába, és újfent megtudtam Farkas Norbitól, hogy Alves élete szezonját futja... :lol:

Avatar
Bullet T
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2013. június 10., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Bullet T » 2014. október 7., kedd 19:45

Szóval valószínűleg Katalán liga alakulna

De most nem ertem, hogy akarnak ligat alapitani/ Egy ligahoz nem 3-4 csapat kell. Vagy ha minden noname csapatot beszerveznek akkor meg semmi ertelme nem lesz a liganak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 19:26

ikarus93 írta:Itt olyan pénzekről van szó, hogy már csak azért se fog a Barca átmenni más ligába. Itt szó szerint a Barca-Real húzza egymást felfele, hatalmas rivalizálásnak köszönhetően, csak ne fajuljon el nagyon.
A Barcanak nem lesz választása, ha ez bekövetkezik. Max ha "találnak" egy kiskaput.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. október 7., kedd 17:35

"Történelmi okok." :lol: Akkor lényegében ez is lehetne az, hiszen annak idején ketté volt vágva az országuk... Vagy mehetnének a dél-amerikai ligába is, elvégre azt is meghódították. Elég komoly kitétel ez.
Egyébként megoldható, hivatalosan is. Barcelonában létrehoznak egy újabb tartományt, mint a Vatikán, csak ez a stadion, és körzete lesz, és a spanyolokhoz tartozik.
Vagy éppen fogják a pénzüket, aztán vásárolnak egy jó nagy Uefa jogszabályt, ami alól kivételnek számít az esetük. Ennél egyszerűbb nincs, és mindig is így működött.

Avatar
Press
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:11

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Press » 2014. október 7., kedd 17:26

Idézem amit írnak a katalán Mundo Deportivo-n:
"A jelenlegi spanyol jogszabályok és az UEFA és FIFA szabályok alapján ha Katalónia függetlenedik akkor a Barcelona csak egy új Katalán Ligában szerepelhetne. (új televíziós jogok, reklámjog, marketingbevételek kérdésessége) Továbbá a játékosok megtartása is több, mint kétséges így.

A jelenleg érvényben lévő UEFA szabályok alapján az nem engedi meg egy ország klubjának egy másik nemzet ligájában való szereplését. Kivételek: Andorra Spanyolországgal történelmi okok miatt. Swansea / Cardiff, akik a Premier League-ben szerepelnek. A Mónaco, amivel annak idején példálózott a Barcelona nem jó példa, mert ott sosem volt semmilyen bajnokság vagy válogatott sem, és a csapat megalakulása óta a Ligue 1-ben játszanak.

Közös katalán-spanyol / katalán-francia liga? Nem. Tiltások: Celtic és Rangers a Premier League-ben való szereplése, Holland és Belga közös bajnokság, Skandináv Liga (Svéd-Norvég-Dán-Finn közös bajnokság)

További problémák: Ha Katalónia független állam lesz, a katalán játékosok választhatnak, hogy milyen nemzetiségűek szeretnének lenni és milyen válogatotthoz szeretnének tartozni adott esetben. Lehetnek spanyol válogatottak de akkor nem lehetnek Katalán válogatottak. Ha azonban katalánnak vallják magukat, úgy viszont EU-n kívüli játékosokká válnak, amiből maximum három játékos lehet egy csapatban. Ez akkor semmissé válna, ha Katalónia EU tagállammá válna a jövőben. Szintén csak ebben az esetben tarthatná meg a Barcelona jelenlegi koefficiensét az európai szereplésekhez. Ha független állam lenne és nem EU tagállam, akkor nem kerülhetnének be a Bajnokok Ligájába olyan könnyedén, mint ahogy a Spanyol Ligában való szereplés esetén, hanem számos selejtezőt, pótselejtezőt kellene játszaniuk.

Franciaország: "A Francia L.Sz. annak idején megerősítette, hogy a Barcelona érdeklődött, hogy csatlakozhat-e a League1-höz ha Katalónia függetlenedik. Erre konkrét válasz nem érkezett de kellemetlennek ítélték meg a szituációt, mert a francia kormány ellenzi a katalán függetlenedést. "
Szóval valószínűleg Katalán liga alakulna, ami nyilvánvalóan sokkal gyengébb lenne, és az európai sorozatban való szereplés is komoly kihívásokkal járna. Jelentős bevételektől esnének el a csapatok, a Barca pedig nem tudná megtartani a nemzetközi sztárokat. Sőt, a katalán játékosokat sem, ám nekik még nehézség lenne az is, hogy az európai top csapatokban sem szerepelhetnének tömegesen, ha csak nem vallják magukat spanyolnak, ami eléggé ellentmondásos lenne.
1956 ● 1957 ● 1958 ● 1959 ● 1960 ● 1966 ● 1998 ● 2000 ● 2002 ● 2014 ● 2016 ● 2017 ● 2018

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. október 7., kedd 17:03

dannen írta:a spanyol liga elnöke:" miért ne tiszteleghetnénk messi előtt a bernabeuban? a spanyol bajnokság semmit nem ér messi nélkül, megérdemli a tisztelgést. valamit csinálnunk kell neki" mondta ezt arra, hogy ha messi megdönti zarra rekordját :ike:
Majd jól megünnepeljük meccs előtt Messit aztán elkenjük őket meccs közben :D Én nem bánom, szerintem ez motiválná fiainkat meccs előtt, főleg CR-t(na nem mintha neki szüksége lenne motivációra még a végén felrobban :mrgreen: ) ...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. október 7., kedd 16:57

ikarus93 írta:Itt olyan pénzekről van szó, hogy már csak azért se fog a Barca átmenni más ligába. Itt szó szerint a Barca-Real húzza egymást felfele, hatalmas rivalizálásnak köszönhetően, csak ne fajuljon el nagyon.
szerintem már elfajult.. mikor ilyeneket hallani, hogy valaki azért nem maridista mert nem gyűlöli szívből a barcát és fordítva ott már gáz van szerintem
Kép

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2014. október 7., kedd 16:47

Itt olyan pénzekről van szó, hogy már csak azért se fog a Barca átmenni más ligába. Itt szó szerint a Barca-Real húzza egymást felfele, hatalmas rivalizálásnak köszönhetően, csak ne fajuljon el nagyon.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 7., kedd 16:46

Azért én kíváncsi lennék erre ha valóban megtörténne a dolog és a Barca azt mondja maradna a La Ligában. 90%-ra veszem, hogy nem mondanák azt nekik, hogy tűnjetek innen katalóniába.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2014. október 7., kedd 16:43

Santi írta:Mondjuk jobban átgondolva valószínű, hogy maradnának itt. A spanyol szövetségnek is az a jobb, szóval ha a Barca maradni akar, akkor a szövetség sem fog sztem keresztbetenni politikától függetlenül.
Barca can't play in La Liga if Catalunya gets independence
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 7., kedd 16:37

Mondjuk jobban átgondolva valószínű, hogy maradnának itt. A spanyol szövetségnek is az a jobb, szóval ha a Barca maradni akar, akkor a szövetség sem fog sztem keresztbetenni politikától függetlenül.

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1462
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2014. október 7., kedd 16:15

Én meg nagyon remélem, hogy a Barca és az Espanyol nem lép ki a ligából...szerintem jól van ez így...meg amúgy is kell ez a rivalizálás presztízsből is...nemcsak nekünk, a Barcának is...így legalább tudja motiválni és húzni egymást a két csapat...
Mondjuk nem tudom mennyi a realitása ennek a hírnek amúgy...

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2014. október 7., kedd 16:05

most néztem meg a PSG-Barca bővített összefoglalóját. Nem volt gyenge Messi teljesitménye. :ozil:
Neymar meg 1-2 éven belül váltani tudja Messit a Barcába mint vezér és nála jobban érzem azt, hogy elbírja majd azt a terhet, amit Messi hagy maga után.

Na már most itt a Madridnál CR ha lelép, Bale de szerintem James se fogja bírni azt a terhet, amit CR hagy maga után.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. október 7., kedd 15:32

Pusztán elméleti sík, miegymás, bla-bla. Ha a katalánok lépnek a bajnokságból ugyanolyan végük lesz, mint a Real Madridnak. A spanyol szövetség azt mond amit akar, ha és amennyiben - ugye épp most utasították el a szavazás lehetőségét is - valamilyen úton módon kiválna Katalónia a Barca ugyanúgy tagja lenne az egyesült ligának. Egymás nélkül a kutya nem lenne rájuk kíváncsi világszinten, ez nem Anglia. Méghogy Valencia meg Atletico rivalizálás. :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 15:27

Nagyon ajánlom, hogy Messi ne döntse meg Zarra gólrekordját a következő fordulóban, mert az LFP ceremóniát szervez neki, ha megdöntötte.
És ha ezt megteszi pont a Clásico előtt, akkor a Bernabéuban lesz a parádé...
"Why can't we pay tribute to Messi at the Bernabéu?"
:hányóssimle:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: füst » 2014. október 7., kedd 14:05

Továbbra is csak elméleti sikon, saját gondolatok:
Én úgy gondolom, ha ligát vált a Barca, akkor komoly leépitésekkel kellene számolniuk, hiszen sok pénztől buknak el. A jelenlegi infrasktruktúrát nem tudnák ebben a formában megtartani mintha mi sem történt volna. Egyáltalán nem biztos hogy egyből bajnokesélyesként kerülnének a franciákhoz, viszont visznek magukkal szurkolóbázist, nivót és presztizst. Szerintem nem feltétlenül lenne rossz a fogadtatás.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 7., kedd 13:57

Kerlon írta: pedig legalább annyival emelné a francia nívót, mint amennyivel a spanyol csökkenne. Abban meg szinte biztos vagyok, hogyha kilépnének a spanyol szövetségből, akkor a tv-s jogdíjak is sokat esnének. Nem tenne ez jót se nekik, se a spanyol focinak.
Biztos növelné, de most gondolj bele. Nézzük a magyar bajnokságot. Hogy nézne már ki, ha a Salzburg jövőre csatlakozna a Mennyeihez és kb minden évben behúzná a bajnokságot. És most ne azt nézd, hogy legalább kint lenne egy csapat a MB1-ből az EL-ben vagy a BL-ben, hanem azt, hogy magyarként azt kell nézned, hogy egy osztrák csapat diadalmaskodik a hazai ligában. Akármilyen szar az MB1, ezt biztos nem akarnám.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. október 7., kedd 13:52

Remy írta:
füst írta:Ha pedig nem jön össze és nem mehetnek a francia ligába , akkor meg... nos egy katalán bajnokság eléggé csibefoci feeling lenne.
Vajon hány csapat menne bele abba, hogy a barca tagja legyen a francia bajnokságnak? Mert gondolom valamilyen beleszólásuk csak lenne. + a vezetőknek se érdekük (legalábbis ép ésszel nem), hogy egy "spanyol" csapat nyerje folyamatosan a francia ligát. Elég hülyén nézne ki. Ez az út szerintem nem járható nekik.
pedig legalább annyival emelné a francia nívót, mint amennyivel a spanyol csökkenne. Abban meg szinte biztos vagyok, hogyha kilépnének a spanyol szövetségből, akkor a tv-s jogdíjak is sokat esnének. Nem tenne ez jót se nekik, se a spanyol focinak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 215 regisztrált és 0 vendég