Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9200
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. március 2., csütörtök 9:31

Oké, van egy szurkolói token, tudjuk hogy működik a kripto piac. Ezen kívül mik tartoznak még a Bárcá studioshoz?

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2023. március 2., csütörtök 9:05

Jaja féltem azt a pár ezer forintomat. :mrgreen:
Som i Serem!
6oat

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 2., csütörtök 9:04

Perez helyeben megvennem mindet, ha mar bele lehet szolni a dontesekbe :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sebydani » 2023. március 2., csütörtök 9:04

Hol lehet ezt a barca tokent shortolni? :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9200
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. március 2., csütörtök 9:00

DinhoL írta:
___Samy___ írta: Amugy ha mar igy elojott a tema, valamelyik barcas kollega elmagyarazna nekem ezt a barca studiost, hogy tulajdonkeppen ez most micsoda, mire szolgal? Ha lehet, szajbaragosan, mert azt sem tudom, hogy most ezt eszik-e vagy isszak.

Kicsit erdekes szamomra is, hogy nagyon sokat a letezeserol sem tudtak, aztan most hirtelen ez rantja ki a klubot az anyagi csodbol.
CS0KInak írtam egy pü-t a szurkolói token témában, azt egy kis kiegészítéssel elküldöm neked is. Itt már nem folytatnám a gondolatmenetet, ami miatt ez szóbajött, azt kiveséztük.
(Egyébként nem (csak) ez fogja kirángatni a klubot, főleg nem hirtelen, ezt én speciel sose gondoltam.)
Olyan titkos, bennfentes infok, hogy ide nem masolod be? :kalapos:

Nem hiszem, hogy mi fogjuk bedonteni a barca tokent. :mrgreen:

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2023. március 2., csütörtök 8:50

___Samy___ írta: Amugy ha mar igy elojott a tema, valamelyik barcas kollega elmagyarazna nekem ezt a barca studiost, hogy tulajdonkeppen ez most micsoda, mire szolgal? Ha lehet, szajbaragosan, mert azt sem tudom, hogy most ezt eszik-e vagy isszak.

Kicsit erdekes szamomra is, hogy nagyon sokat a letezeserol sem tudtak, aztan most hirtelen ez rantja ki a klubot az anyagi csodbol.
CS0KInak írtam egy pü-t a szurkolói token témában, azt egy kis kiegészítéssel elküldöm neked is. Itt már nem folytatnám a gondolatmenetet, ami miatt ez szóbajött, azt kiveséztük.
(Egyébként nem (csak) ez fogja kirángatni a klubot, főleg nem hirtelen, ezt én speciel sose gondoltam.)
Som i Serem!
6oat

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. március 2., csütörtök 8:33

Amugy ha mar igy elojott a tema, valamelyik barcas kollega elmagyarazna nekem ezt a barca studiost, hogy tulajdonkeppen ez most micsoda, mire szolgal? Ha lehet, szajbaragosan, mert azt sem tudom, hogy most ezt eszik-e vagy isszak.

Kicsit erdekes szamomra is, hogy nagyon sokat a letezeserol sem tudtak, aztan most hirtelen ez rantja ki a klubot az anyagi csodbol.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 2., csütörtök 7:55

csababarca írta: Pénzmosodára szolgálnak ezek a cègek, vállalatok a klub körül, semmi másra.
Te vagy az en emberem, meg ha Barcas is vagy :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2023. március 2., csütörtök 7:11

Ez minden bizonnyal általánosságban igaz minden nagy szervezetre.

Ami viszont a Barca körül zajlik hosszú évek óta az kritikán aluli. Ebbe beletartozik a havernak gyorsan eladom a semmitérő (tudom-tudom, nagyon értékes, token és stb.) Barca Studiost is.

Ha a bíró befolyásolást és az e körüli mutyit megússzák, az vérlázító lesz. Gusztustalan brigád ez a Barca úgy ahogy van, bárki az elnök. DNS-be kódolt, úgy fest.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. március 2., csütörtök 6:51

Pénzmosodára szolgálnak ezek a cègek, vállalatok a klub körül, semmi másra.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. március 2., csütörtök 6:11

velem is jott mar szembe a barca studios korabban de oszinten szolva egy nagyon halvany elkepzelesen kivul fogalmam sem volt mi az, mielott eladtak.

mondjuk en az ilyenekbe nem is szoktam tulsagosan beleeasni magam mert meg kozgazdasz, jogi, gazdasagi szakemberek is csak tippelgetnek, akkor en biztos nem fogok talalgatni hozzajuk kepest is nulla ralatassal.

de az azert tenyleg mesebe illo, hogy hirtelen micsoda mento ovkent esett be ez a biznic az utolso pillanatban. :D

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2023. március 2., csütörtök 1:05

Halfkey írta: DinhoL ne haragudj de ez egy komolytalan és indokolatlan magyarázata a felértékelődésnek. Igen, volt egy NFT boom, aminek úgy odabaszott az infláció hogy ihajj. Ha ezért ért többet a Barca Studios, akkor mára semmit sem ér. De feltételezem nem erről van szó, hanem birtokol rendes médiajogokat, vannak rendes média szolgáltatásai, stb. Nincs is ezzel baj hogy van egy ilyen cég, meg azzal se hogy eladták (bár nyilván ez egy szép loophole), de ilyen maszlag magyarázatokkal ne jöjjünk már, hogy ‘nem érted mert elmaradt boomer vagy aki nem vágja a kriptót’.
Wat? Nem írtam vagy gondoltam ilyet egyik fórumozó irányában sem
Persze, igazad van ez csak az egyik szegmense a cég tevékenységi körének. De volt erről is korábban szó, van még egy tucatnyi médiaipari tevékenysége is a BS-nak ami szintén értékes lehet.
Som i Serem!
6oat

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. március 2., csütörtök 0:44

DinhoL ne haragudj de ez egy komolytalan és indokolatlan magyarázata a felértékelődésnek. Igen, volt egy NFT boom, aminek úgy odabaszott az infláció hogy ihajj. Ha ezért ért többet a Barca Studios, akkor mára semmit sem ér. De feltételezem nem erről van szó, hanem birtokol rendes médiajogokat, vannak rendes média szolgáltatásai, stb. Nincs is ezzel baj hogy van egy ilyen cég, meg azzal se hogy eladták (bár nyilván ez egy szép loophole), de ilyen maszlag magyarázatokkal ne jöjjünk már, hogy ‘nem érted mert elmaradt boomer vagy aki nem vágja a kriptót’.

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2023. március 2., csütörtök 0:14

Realista24 írta: Loszart nem tudok én a kripto piacról nagyjabol, mindössze büdös az egész ahogy van. Nekem legalábbis.
Majd 5 év múlva visszaértünk rá vagy amikor eladjatok a maradék 51%ot :kalapos:
Benne vagyok. :kalapos: remélem az eladásig nem jutunk el, akkor annak a 40 millió tokennek a tulajdonosai (köztük én is) kicsit morcosak lennénk..
Som i Serem!
6oat

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 2., csütörtök 0:08

Loszart nem tudok én a kripto piacról nagyjabol, mindössze büdös az egész ahogy van. Nekem legalábbis.
Majd 5 év múlva visszaértünk rá vagy amikor eladjatok a maradék 51%ot :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2023. március 1., szerda 23:59

Realista24 írta:
DinhoL írta: Most hónapra pontosan nem emlékeztem de a folyamat sztem jól látszik ami a gazdasági dötések mögött van. Én az értékére való utalással csak azt támasztottam alá, hogy eddig (mármint a tavalyi évig) miért is nem volt érdeke a Barcának eladni belőle. Az a majdnem egy év a kriptopiacon pedig elég hosszú idő, abban az időszakban a legtöbb klub tokenje rosszabbul szerepelt (bár ez annyira nem releváns most). Természetes, hogy az élő érték beesett ahogy rosszabb lett a gazdasági helyzet, most a Negreira scandal se tett jót..Meglátjuk mi lesz mondjuk jövőre vagy 5 év múlva. Hosszútávú következtetéseket kva nehéz levonni de 2024-re - ha nem lesz valami nagy szankció - 2 dollárt biztos erősödni fog a token.

A spanyolok közül érdekes, hogy az AtMa most a legerősebb, a Realnak úgy tudom még nincs szurkolói tokenje de már a " metaverzumban" ők is jelen vannak. Lehet, pár év és külön topikot kap majd itt is a téma.. :D
Több mint egy éve 7 dollár alatt van az értéke. Sok köze nincs a Barcagate ügyhöz. Ahogy én látom egy értéktelen és megfoghatatlan dolog.

2 dollár erősödés? Ahhoz képest hogy volt 50 és most 4.

Egyebkent: $BAR Fan Tokens give you a share of influence over official club policy through a system known as smart contract. Fan Token holders can use the Socios.com app to vote on club choices, helping FC Barcelona's leadership make the right decisions for the team and its fans.

Ez is meger egy miset, meg a felertekelse, aztan eladasa a haveroknak, stb.

Lufi. Dogecoin szintu nevetseges dolog.
Megértem a szkeptikusságod de ez szerintem főleg abból fakad, hogy a blockchain nagyágyúihoz, BTC-hoz, NTC-hoz méred a szurkolói tokenek potenciálját. Azért ez nem csak és kizárólag a pénzről szól (ld: socios platform, ha már van tokened).
Hosszútávú befektetés és ahogy írtam is korábban benne van a jackpot lehetősége is. Bukni viszont nem igazán lehet vele, a Chiliz úgy néz ki nem akar "leállni" a projektel és jól fut.
Som i Serem!
6oat

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 1., szerda 23:37

DinhoL írta: Most hónapra pontosan nem emlékeztem de a folyamat sztem jól látszik ami a gazdasági dötések mögött van. Én az értékére való utalással csak azt támasztottam alá, hogy eddig (mármint a tavalyi évig) miért is nem volt érdeke a Barcának eladni belőle. Az a majdnem egy év a kriptopiacon pedig elég hosszú idő, abban az időszakban a legtöbb klub tokenje rosszabbul szerepelt (bár ez annyira nem releváns most). Természetes, hogy az élő érték beesett ahogy rosszabb lett a gazdasági helyzet, most a Negreira scandal se tett jót..Meglátjuk mi lesz mondjuk jövőre vagy 5 év múlva. Hosszútávú következtetéseket kva nehéz levonni de 2024-re - ha nem lesz valami nagy szankció - 2 dollárt biztos erősödni fog a token.

A spanyolok közül érdekes, hogy az AtMa most a legerősebb, a Realnak úgy tudom még nincs szurkolói tokenje de már a " metaverzumban" ők is jelen vannak. Lehet, pár év és külön topikot kap majd itt is a téma.. :D
Több mint egy éve 7 dollár alatt van az értéke. Sok köze nincs a Barcagate ügyhöz. Ahogy én látom egy értéktelen és megfoghatatlan dolog.

2 dollár erősödés? Ahhoz képest hogy volt 50 és most 4.

Egyebkent: $BAR Fan Tokens give you a share of influence over official club policy through a system known as smart contract. Fan Token holders can use the Socios.com app to vote on club choices, helping FC Barcelona's leadership make the right decisions for the team and its fans.

Ez is meger egy miset, meg a felertekelse, aztan eladasa a haveroknak, stb.

Lufi. Dogecoin szintu nevetseges dolog.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: illgner » 2023. március 1., szerda 23:36

Ez a tokenezés nekem a piramisjátékokat juttatja eszembe. Nem lesz ennek (sem) jó vége.

Avatar
DinhoL
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2015. május 19., kedd 19:27
Kedvenc játékosaid: Michael Laudrup, R10, Carles Puyol, Xavier Hernández
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, LA Lakers

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: DinhoL » 2023. március 1., szerda 23:27

Most hónapra pontosan nem emlékeztem de a folyamat sztem jól látszik ami a gazdasági dötések mögött van. Én az értékére való utalással csak azt támasztottam alá, hogy eddig (mármint a tavalyi évig) miért is nem volt érdeke a Barcának eladni belőle. Az a majdnem egy év a kriptopiacon pedig elég hosszú idő, abban az időszakban a legtöbb klub tokenje rosszabbul szerepelt (bár ez annyira nem releváns most). Természetes, hogy az élő érték beesett ahogy rosszabb lett a gazdasági helyzet, most a Negreira scandal se tett jót..Meglátjuk mi lesz mondjuk jövőre vagy 5 év múlva. Hosszútávú következtetéseket kva nehéz levonni de 2024-re - ha nem lesz valami nagy szankció - 2 dollárt biztos erősödni fog a token.

A spanyolok közül érdekes, hogy az AtMa most a legerősebb, a Realnak úgy tudom még nincs szurkolói tokenje de már a " metaverzumban" ők is jelen vannak. Lehet, pár év és külön topikot kap majd itt is a téma.. :D
Som i Serem!
6oat

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. március 1., szerda 22:58

DinhoL írta:
Realista24 írta:
Covid előtt a szarnak sem mellet ez a cég, jóval kevesebbért sem. Aztán hirtelen amikor nem volt forrás hogy Lewa meg a többi regisztrálva legyen, és nem volt elég eladni a tvs jogokat, hirtelen nagyjabol a nyolcszorosara értékelődött fel a cég, amit részben olyan vett meg, akinek Laportahoz szoros köze van.
Dehát nem is akarták eladni a covid előtt (vagy ha volt ilyenről akár egy dailymail cikk, javíts ki), nem is indokolta volna szinte semmi. Nem volt ez pénznyelő, akkoriban még kb csak a Barca TV-t supportálták és közösségimédiás tartalmakat készítettek. Nem lett volna értelme eladni. Aztán persze kellett a pénz, de így is a többségi tulajdon megmaradt. A hozzáadott értéket pedig jól jelzi, hogy amíg 2020. környékén a hasonlóan nagy klubok tokenjei beestek 50$-ról akár pár dollárra, a Barcáé fent maradt.
Jujj....biztos vagy ebben?
2020 szeptembereben is 4 dollar alatt volt a token erteke, majd 2021 aprilisa korul vandorolt fel 50 kore egy rovid idore, ami aztan egy ev alatt 6-ra esett, most meg megint 4 dollar.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 166 regisztrált és 0 vendég