Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
kredenc
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2014. május 9., péntek 11:17
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Zidane

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kredenc » 2014. október 21., kedd 13:12

delPotro írta: Lehet hogy ők odaát 10 éves szinten vannak, de arról sem szabad megfeledkezni hogy itt a modik szeretnek a hatalmukkal játszani. Ha valami lealacsonyító, sértő hozzászólást olvasok az többnyire moderátortól jön, mert ő megteheti.
Részben. Szerintem itt a moderátorok:
1. sokkal emberközelibben,nyersebb,hétköznapibb stílusban fórumoznak és közelebb állnak a normál felhasználói hangnemhez
2. számomra-aki nem lát a dolgok mögé-sokkal naprakészebbnek tűnik a munkájuk,moderálásuk,ezáltal nekem az jön le,hogy több munkát tesznek bele.
Tény,a Barcásokkal érzékeltetik,hogy Barcások,így a beilleszkedés kívülállóként talán ide nehezebb,de nem biztos,hogy ez probléma. Egyszerűen más. Én kb 8 éve olvasom napi szinten mindkét oldalt. Bizton állíthatom,hogy az ottani stílus az utóbbi 2 évben erősen romlott és ezáltal zuhant a színvonal. Lehet,hogy ez nem igaz,csak én lettem ""érettebb"". De kifejezetten irritáló olvasni. Iróniával teli hozzászólások,melyekbe így a bunkó tényleges véleményt jól bele lehet bujtatni. Nem tetszik,rossz olvasni. Olykor itt is találkozik az ember olyannal,ami zavaró,de mintha kevesebben osztanák a nézetet. Alapjaiban mindkét tábor azt gondolja,hogy különb,pedig nem. A differenciát,mely miatt idejönnek a Barcások is inkább a moderátorok jelentik,akik formálják,szelektálják az oldal hozzászólásait. Nekem szimpatikusabb az a határ,ami itt van húzva és mivel átjárnak egyre többen,így lehetséges,hogy ez a szimpátia nem szubjektív.

Avatar
delPotro
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013. október 31., csütörtök 14:06
Kedvenc játékosaid: Villa
Kedvenc csapatod: Swansea, Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: delPotro » 2014. október 21., kedd 12:58

volt írta:Egyébként tényleg szánalmas ami odaát megy. Még a moderátorok is egy 10 éves gyermek szintjét ütik csak meg. :shutup:
Lehet hogy ők odaát 10 éves szinten vannak, de arról sem szabad megfeledkezni hogy itt a modik szeretnek a hatalmukkal játszani. Ha valami lealacsonyító, sértő hozzászólást olvasok az többnyire moderátortól jön, mert ő megteheti.

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2014. október 21., kedd 12:27

Lehet,hogy erős volt a "vitte a hátán" kifejezés, de 2007-2008-ban már csak tőle lehetett várni dolgokat, addigra Deco és Ronaldinho jóllaktak.
Érdekes lesz a hétvégi meccs. Évekig azon izgultunk mi Barca-sok, hogy vhogy fel tudjuk majd törni a Mou féle reteszt és közben ne legyünk lekontrázva. A gólszerzés most ebből a szempontból talán könnyebb lesz, viszont most az a kérdés, tudunk e többet rúgni, mint kapni.
Sok gólos, sok helyzetes meccsre számítok, idény eleje van, nem kell taktikázni, mindkét csapat ki akarja végezni a másikat. Ez sikerülhet is, ha az egyik elszórakozza a helyzeteit. Benne van, meg egy sok gólos döntetlen is. Elképzelhetetlennek tartok egy 1-2 gólos meccset. Ez amolyan igazi angol derbi lesz.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. október 21., kedd 12:22

Illarra kezdetése kavarhatná meg a dolgokat, de erre kevés az esély.
Szerencsére.Az a gyerek közel sincs az öreg földijéhez képest,nem lát úgy a pályán,nem ülnek a pontrúgásai,(Xabi oda rúgta ahová akarta),és ami a legfontosabb,hogy védekezésben sem döglik meg a pályán,mint tette azt anno az öreg...
Az nálam nem kifogás hogy keveset játszik,mert ha az edzésmunkája olyan lenne,ha a mester látná,hogy fejlődik,akkor csak berakná sűrűbben...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 21., kedd 12:08

lesliejr írta:Igen, Messi 10 éve nyomja a ligát, ami azt is jelenti, hogy már 19-20 évesen vitte a hátán a csapatot.
Azt azért nem mondanám, hogy 19 éves kora óta hátán viszi a csapatot, mert Rijkaard alatt még messze nem ő volt az elsőszámú sztár. 08-09 körül robbantott igazán Pepnél és azóta csúcs, ami azt jelenti, hogy 21-22 éves korától, ami persze ennyi idősen sem kis dolog, de 19 évesen még messsze nem volt világsztár, akkoriban egy bizonyos Ronaldinho-Deco-Xavi-Iniesta-Puyol gerinc volt a Barca. Messi mégcsak kiegészítő ember volt jóformán.

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. október 21., kedd 12:07

volt írta:Egyébként tényleg szánalmas ami odaát megy. Még a moderátorok is egy 10 éves gyermek szintjét ütik csak meg. :shutup:
Lehet, hogy így van, de attól még nem hiszem, hogy fontos lenne kibeszélni itt állandó jelleggel. Egyébként meggyőződésem, hogy ők is ezt gondolják erről a fórumról, hát most mit lehet ezzel tenni.
lesliejr írta:Nekem ne mondja senki, hogy majd Kroos, Isco meg James is ugyanúgy fog védekezni, ahogy Khedira és Alonso. Marhaság. Az említett 3 játékos a támadásokhoz ért, egész eddigi életükben ezt csinálták, nem fognak varázsütésre területet védeni meg embert fogni.
Értem amit mondasz,de feltétlenül nem értek egyet. Többet nyerünk szimplán azzal, hogy nem akad meg annyi támadás Khedirán, emelett Alonsot én már túl lassúnak éreztem egy Clasicó színvonalához. A Kroos-Modric duónak van annyi játékintelligenciája és képessége, hogy megoldja a területvédekezést, az emberfogáshoz valóban kevesek, az igaz, de ezt elvétve használnánk egyébként is. Isco a nagy kérdőjel, az ő posztján meg is nyerhetjük illetve csúnyán el is bukhatjuk a meccset, ha jó napja van és jól hozza fel a labdákat, ülnek a cselek és hatékonyan tudja leosztani Cének, akkor nem leszünk gondban a góllövéssel. Ez pedig előfeltétele a győzelmünknek, mert kizártnak tartom, hogy kapott gól nélkül lehozzuk. Védekezésben viszont lesznek gondok, az erős Barca kpsok felőrölhetik könnyen, remélhetőleg annyira nem, hogy ne maradjon varázsolni ereje elöl. Illarra kezdetése kavarhatná meg a dolgokat, de erre kevés az esély. Érdekes meccs lesz, reménykedek egy győzelemben, tippem viszont döntetlen.

volt
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:40
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: volt » 2014. október 21., kedd 11:56

Egyébként tényleg szánalmas ami odaát megy. Még a moderátorok is egy 10 éves gyermek szintjét ütik csak meg. :shutup:

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. október 21., kedd 11:47

És annak mi értelme van, hogy ezeket ide beírjátok? A szabályzattal is ellentétes tudtommal. Értelmes kommenteket elvétve lehet a topikban találni mostanában, csak a gyűlölködés meg a vicceskedés megy, sajnos. De ezt be se írom, mert jönni fog valaki, hogy nem kötelező olvasni és ezzel minden meg van oldva.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 21., kedd 11:42

Végem van!!! :lol: :lol: :lol:
Olvasom odaát a szebnél szebb dolgokat, mert most kimondottan jókat lehet nevetni. :mrgreen:
Erre egy frissen regelt gyerek azt írja, hogy az UEFA mindig a seggünket nyalja, mert most is a csoportkör hùzásánál külön volt Realt dicsérő részek, meg csak madridisták hùztak. Hát szerinted miért te szerencsétlen... :lol: :lol: :lol:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2014. október 21., kedd 10:30

Messis videóra egy barcás ismerősöm: "hát most mit mondjak erre szeret focizni!!! :D"
Atya ég.. mennyire elvetemült?! :-)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2014. október 21., kedd 9:44

Igen, Messi 10 éve nyomja a ligát, ami azt is jelenti, hogy már 19-20 évesen vitte a hátán a csapatot. Ezt olyan sokan nem mondhatják el magukról. Azzal is lehet próbálkozni kissebbíteni őt, hogy most már akármilyen szarul játszik, akkor is rekordokat fog döntögetni. Jah, eddig el is kellett neki jutni és nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolta, hogy élete végéig évi 70-80 gólt lövöldöz. Ilyen nincs, pláne a mai fociban heti 2 meccsel. Ha gólrekordokat döntöget az azért van, mert hosszú ideig egy ligában, egy csapatban a csúcson volt, ami nem mondható el olyan sztárokról, mint pl Maradona v Ronaldinho.
Érdekes meccs lesz a szombato. Komoly tüzijáték is kialakulhat, a jelenlegi kerettel nem fogtok visszaállni vékekezni. Nekem ne mondja senki, hogy majd Kroos, Isco meg James is ugyanúgy fog védekezni, ahogy Khedira és Alonso. Marhaság. Az említett 3 játékos a támadásokhoz ért, egész eddigi életükben ezt csinálták, nem fognak varázsütésre területet védeni meg embert fogni.
Vagy igen, de annak ára is lesz.
A jelenlegi Madrid pontosan olyan csapat amilyennek lennie kell egy Real-nak. Potyognak a gólok, zúgnak a kapura a lövések, le akarnak darálni mindenkit.
...és azt ne felejtsük el, hogy eddig mindkét csapat csak 1 komolyabb ellenféllel játszott és egyik meccsen se sikerült nyerni...
Szóval olvasni sok helyen, hogy így a Real meg úgy a Barca aztán az Atlético meg a PSG már akadály volt, pedig egyik se olyan jó eddig a bajnokságban, mint tavaly.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. október 21., kedd 6:49

kezdek pesszimista lenni....
:lol: :lol:

ez jó volt.


carlo helyében okosan csinálnám, liverpoolt vhogy vmi nyamvadt egynullra kéne megcsapkodni, aztán a barcára ráengedni minden firepowert.
Kép
Kép
Kép

petiamadridista
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2014. október 21., kedd 2:04

csak most nézem, hogy szombaton lesz a meccs..
eddig teljesen abban a hitben voltam, hogy vasárnap játszunk...
Hát ez így nem túl jó..
Így már máshogy látom kicsit a dolgot.
Nem sok idő marad pihenni.
Carlo hány edzést tud majd levezetni a Pool és a Barca közötti időben? 1et, 2őt???
Nagyon rosszkor jön ez a BL meccs, legalább mi játszanák kedden, ha már idegenbe megy a csapat, ráadásul pont egy ilyen nehéz ellenfélhez..
kezdek pesszimista lenni....

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 21., kedd 0:00

Ùgy beszéltek a kp-ról mintha fogalmatlan senkik lennének rajta. James semmiben nincs elmaradva DM-hez képest. Max annyi, hogy még nem érzik annyira egymást, de védekezés terén semmi baj sincs vele. A Kroos-Modric páros meg ùgy van beadva mintha dísznek lennének.
mi van ? :mrgreen:
én a középpályátok felépítéséről beszéltem, hogy az lehet egy érdekes pont messi gyakori visszalépései miatt, nem a minőségi összetételről.

valamivel jobb is a középső hármasotok, mint a miénk.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 20., hétfő 23:51

Ùgy beszéltek a kp-ról mintha fogalmatlan senkik lennének rajta. James semmiben nincs elmaradva DM-hez képest. Max annyi, hogy még nem érzik annyira egymást, de védekezés terén semmi baj sincs vele. A Kroos-Modric páros meg ùgy van beadva mintha dísznek lennének. Most, ha Isco kezdeni fog, akkor védekezés terén vele is stabilabbak leszünk. Alonsohoz képest Kroos kicsit sem visszaesés, Khedirát meg hadjuk inkább... :lol:
Amùgy ùgy látom odaát jó a hangulat... Reméljük nem tart sokáig. ;)

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. október 20., hétfő 23:45

állítólag kroos lesz ráállítva
Kép

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 20., hétfő 23:39

én arra leszek kíváncsi, hogy hogyan fogtok a középpályán védekezni messivel szemben.
most, hogy se alonso, se khedira, illarrát meg nem hiszem, hogy pont most fogja bedobni.
azért általában mindig volt vagy khedira vagy alonso, akik védekezőbb stílusú játékosok (vagy tavaly di maría, mint mérgezett egér) most kicsit más stílusú lesz a középpályátok, mert feltételezem, hogy modric-kroos-isco/james lesz.

a meccs szempontjából kulcsfontosságú, hogy a sokat visszalépő messinek mennyi területe lesz a középpályán.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 20., hétfő 23:34

Csak Messi 10 éve nyomja a ligát, Cr pedig 5... Ezt sokan elfelejtik. :)
Ajaj, mik derülnek itt ki!!?? Neymar fgy? Kizárt!!!!44!4 :mrgreen: :lol:

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. október 20., hétfő 23:26

ziro4vr írta:kíváncsi leszek, szerintem a klasszikusra megint előkerül majd a fetrengősebb énje
Én attól félek, hogy megint hülye lesz, és bedől a provokációknak. Carlo helyébe tuti rámennék erre, ilyenkor általában kevésbé foglalkozik a játékkal, és a sárga is könnyen becsúszik neki.. Fejbe néha elég gyenge sajnos a srác, remélem a jobbik énjével rukkol elő szombaton.
ziro4vr írta:ember, te most megidézted Réjt. csak óvatosan :hmmm: csak altintopot ne kezd el fényezni pls vagy badstubert :lol:
Annyira bánom, hogy én lemaradtam az ő ámokfutásáról. :( Pedig rendre felhozzátok, biztos jó dolgokat művelt.. :D

Amúgy gyorsan megnéztem, ha jól számoltam akkor 4 gólt lőtt a Bernabeuban nekünk, a Camp Nouban 8-at, és semleges pályán 1-et. Messi meg 8-at a Camp Nouban, 13-at pedig a Bernabeuban. Úgy látszik idegenben jobban megy mindkettőjüknek.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. október 20., hétfő 23:06

Géci írta:Mùltkor is micsoda mesterhármast rùgott!! :mrgreen: :lol: :lol:
Jobban tartok a kis egyszálbél braziltol jelenleg mint Messitől az az igazság...
kíváncsi leszek, szerintem a klasszikusra megint előkerül majd a fetrengősebb énje
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég