Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. július 31., csütörtök 21:28

alba, alaba, marcelo és coentrao nálam a top 5 biztos tagjai, az ötödik meg filipe, schmelzer, vagy valaki más.
a top 3 meg forma függő, nem gondolnám, hogy ezek között a játékosok között nagy különbség lenne.

a 3-5-2-ről meg addig ne is beszéljenek, még nincs legalább 3 normális középhátvéd...
de egyébként ebben a formációban egy cuadrado szerintem jól működne a jobboson.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. július 31., csütörtök 20:41

Nika91127 írta:Palesz77...Bale balbekként kezdte a pályafutását...:)
Tudom, épp ezért írtam őt. Cuadrado is jobbhátvédként kezdte, aztán amikor előrébb került 1-2 sorral, akkor futott be - már amennyire ő be van futva -, pont mint Bale. Szóval nem teljesen idegen neki az a poszt, de nem ott tudja a legjobbját nyújtani..

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. július 31., csütörtök 20:26

Palesz77...Bale balbekként kezdte a pályafutását...:)

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. július 31., csütörtök 19:25

numberone1 írta: Hat ha LE igazan 3-5-2 akar - amire van esely, h mukodne - akkor az vezer aldozattal fog eredmenyes....hogy, az a kozonseg kedvenc Ini v a tul fizetett Messi lesz nem lesz egyszeru meghozni a dontest. Bar lehet, h marad a jo oreg 4-3-3 es a sztarok megnyugodhatnak :D
De mondom az en velemenyem, h lenne benne racio az 5-3-2ben a gyenge vedelem es a kp vedekezoresze miatt, lasd Hollandia.
Szerintem is lenne benne igazából ráció, csak akkor meg minek hoztuk Suárezt? Hogy Ini padra szoruljon..? Kétlem, hogy az Ini-Neymar-Messi-Suárez 4-esből valaki huzamosabb ideig a padot fogja koptatni - bár ha Messi nem javul, akkor neki mondjuk nem ártana -, így meg alapból már lehetetlen a bugi.

Amúgy itt egy kép a 3-5-2-ről, amit te is írtál. Nem nézne ez ki rosszul, ha nem kéne Ininek padoznia.. Meg apró bökkenő, hogy a 3 középső védőn kívül nincs jelenleg 1 db sem a keretben, csere nélkül meg lehozni egy szezont.. :roll:
RealMadridFanatic írta: de ha marad a tiki-taka,
Nem kötekedésből, de ezt az eb-n is annyian írják.. Emberemlékezet óta a rövid passzos, labdatartásra épülő játékot játsszuk, csak Pep idejében ezt valaki elnevezte tiki-takának, és azóta rákapott a nép.. Attól még, hogy megújulunk nem fogunk kontrákra játszani, vagy ívelgetni a csatárokra, max annyi lesz az újítás, hogy kapura törőbbek leszünk, és nem kell az 5-ösig bevinnie a játékosoknak a labdát, hanem lőhetnek/cselezhetnek szabadabban - mint ahogy a legutóbbi felkészülési meccsen is látható volt. De attól még maradni fog a "tiki-taka"(=rövidpasszos játék), csak kicsit "fejlődik" - remélhetőleg.
h3x0r írta:Cuadradobol miert akarnak JH-t csinalni? Vagy ott is tud jatszani?
Azt megertem, hogy egy 3(5) vedos rendszerben bevalhat: 3 kozephatved + alba + cuadrado, viszont az altalad is felvazolt 4 vedos rendszerbe szerintem keves. Mondjuk Alveshez kepest meg igyis elorelepes :lol:
Hát annyira tud, mint Bale balbekket.. 3-5-2-nél tényleg tökéletes lenne a kolumbiai, csak azt meg feljebb leírtam, hogy szerintem miért nem fog megvalósulni.
Úgyhogy attól tartok, hogy az lesz, hogy lesz sok jó nevünk, de nem tudjuk mindegyiküket a posztján játszatni, mert az képtelenség lenne, úgyhogy marad a régi rendszer, és oda benyomjuk az embereket..

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. július 31., csütörtök 19:13

palesz77 írta: Amúgy meg annyi találgatás, meg opció van, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy egy ilyesmi 4-3-3 lesz majd.. :lol: Max Messi kicsit középrébb és hátrébb megy, aztán a másik kettő ott elől kicsit közelebb lesz a kapuhoz - 4-3-1-2.
És mielőtt letámadnátok, én is tudom, hogy ez nem túl nyerő..
Cuadradobol miert akarnak JH-t csinalni? Vagy ott is tud jatszani?
Azt megertem, hogy egy 3(5) vedos rendszerben bevalhat: 3 kozephatved + alba + cuadrado, viszont az altalad is felvazolt 4 vedos rendszerbe szerintem keves. Mondjuk Alveshez kepest meg igyis elorelepes :lol:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2014. július 31., csütörtök 18:57

numberone1 írta: egy ilyesmi 4-3-3 lesz majd..

Én is szinte abszolút biztos vagyok benne, hogy alapesetben ez lesz a kezdő. Feltéve, hogy Cuadrado érkezik, illetve nem lesz már középhátvéd igazolás. De a középpályától felfelé ezek a nevek lesznek. Hogy mennyire működhet, azt majd az idő eldönti, de ha marad a tiki-taka, amivel jobban el lehet fedni a játékosok védekezésbeli hiányosságait, akkor szerintem nem lesz sikeres a Barca (a bajnokságra látnám ebben az esetben a legtöbb sanszot, de már a közepes képességű csapatok is oda-oda tudnak pirítani a labdatologatás ellen), amennyiben direktebbé válik a Barca támadójátéka, úgy egy ilyen felállás nagyon veszélyes lesz, megkockáztatom, hogy életképtelen.
Ráadásul még az első eset működőképességéhez is kell, hogy a támadótrió is aktívan kivegye a részét a letámadásból, területszűkítésből, vagy ha kell, akkor a visszazárásból is.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. július 31., csütörtök 18:46

palesz77 írta:
numberone1 írta: Barcasok velemeny? :hmmm:
Hát, kétlem, hogy Messi Init ki tudná jelenleg szorítani.. Iniesta semmivel nem kisebb név - házon belül -, de jobban játszik, LE meg a nyilatkozatai alapján nem hülye, és kettejük közül - már ha egyáltalán egymás posztján lesznek - azt fogja játszatni, aki jobb..
Amúgy meg annyi találgatás, meg opció van, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy egy ilyesmi 4-3-3 lesz majd.. :lol: Max Messi kicsit középrébb és hátrébb megy, aztán a másik kettő ott elől kicsit közelebb lesz a kapuhoz - 4-3-1-2.
És mielőtt letámadnátok, én is tudom, hogy ez nem túl nyerő..
Hat ha LE igazan 3-5-2 akar - amire van esely, h mukodne - akkor az vezer aldozattal fog eredmenyes....hogy, az a kozonseg kedvenc Ini v a tul fizetett Messi lesz nem lesz egyszeru meghozni a dontest. Bar lehet, h marad a jo oreg 4-3-3 es a sztarok megnyugodhatnak :D
De mondom az en velemenyem, h lenne benne racio az 5-3-2ben a gyenge vedelem es a kp vedekezoresze miatt, lasd Hollandia.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. július 31., csütörtök 17:47

numberone1 írta: Barcasok velemeny? :hmmm:
Hát, kétlem, hogy Messi Init ki tudná jelenleg szorítani.. Iniesta semmivel nem kisebb név - házon belül -, de jobban játszik, LE meg a nyilatkozatai alapján nem hülye, és kettejük közül - már ha egyáltalán egymás posztján lesznek - azt fogja játszatni, aki jobb..
Amúgy meg annyi találgatás, meg opció van, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy egy ilyesmi 4-3-3 lesz majd.. :lol: Max Messi kicsit középrébb és hátrébb megy, aztán a másik kettő ott elől kicsit közelebb lesz a kapuhoz - 4-3-1-2.
És mielőtt letámadnátok, én is tudom, hogy ez nem túl nyerő..

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2014. július 31., csütörtök 17:38

Drake írta:
A mundo szerint meg 3-2-3-2-t.Micsoda felállás ez. :lol: Ilyen 3-5-2-n meg 3-2-3-2-n úgy rohanna át egy közepesnél jobban kontrázó csapat mint a huzat.
Vagy 5-3-2. Nem csodalom, h meglepik Messi miatt(es a vedok minosege miatt is).
Szerintem LE elleste van Gaaltol(valjuk be jol csinalta a VB-n ) naluk ugyan ez a helyzet most Rooney miatt. Vmilyen rendszerbe bele kell oket rakni. Annyi kulombseggel , h a holland fogja tudni inspiralni Rooneyt, LE mar nem biztos ez Messivel.

Albanak lesz helye ebben, de Iniestanak nem latom a helyet. Ugye elol a 2 csatar a vampir es a bohoc, mogottuk a hanyos :mrgreen: ...aki moge mar vedekezni tudo kp-sok kellenek , h meglegyen az egyensuly. Iniestat Messi helyen tudnam elkepzelni, csak Messinek berelt helye lesz azon a pozicioban....ha Init beteszik Messi moge akkor borulni fog a stabilitas. Barcasok velemeny? :hmmm:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 31., csütörtök 15:39

Toky írta:Lehetne ott, ha megkapná azt a szabadságot, amit a portugál alatt megkapott, és nem céltalanul kéne ívelgetnie. :)

Sokan az idei gyenge támadássegítése miatt szólják meg (nem tudom, hogy Te mire gondoltál most, így általánosítok a többiekre, majd kijavítasz, ha akarsz :mrgreen: ), ami nagyban köszönhető annak, hogy Ancelotti erősen korlátozza Őt Di María és Ronaldo miatt. Elég csak visszaemlékezni, hogy szinte mindenki szidta a BL döntő előtt, hogy milyen szar, éljen a Coentrao. Aztán a BL döntőben (már egy fáradtabb) AtMa ellen beállt úgy, hogy Ancelotti hagyta szabadon játszani, és máris az egyik legjobbunk lett azon a meccsen.
Ronaldonak egy külön bogyó kell, Bale-nek terület, Benzemának bizalom, Marcelonak pedig alkotói szabadság. Ez van. :)
Azért szólt rá Carló, mert nem volt képes időben visszazárni és egy baromi nagy űr volt a baloson. Támadásoknál DM és Marcelo mindig fent ragadt, (CR-t már nem is teszem hozzá) és ekkor mondta azt az öreg, hogy ha Marcelo támad akkor DM kicsit hátrébb legyen, hogy tudja lereagálni a kontrákat, és ugyan ez fordítva. Azt viszont illik hozzá tenni ehhez, hogy nem is szaladgáltak rajtunk úgy át mint régebben. :)

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Drake » 2014. július 31., csütörtök 15:31

ziro4vr írta:mondja ezt Henry avatarral valaki :lol:

Alaba, Alba top5 mindkettő, Lahm jobbhátvéd, Marcelo meg a top mikor csúcsformában van, de az elég ritka
Majd ha a Te avatarodon lévő valaki fele annyit letesz az asztalra mint Henry akkor beszélhetünk. :-*

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toky » 2014. július 31., csütörtök 15:22

ziro4vr írta:Marcelo meg a top mikor csúcsformában van, de az elég ritka
Lehetne ott, ha megkapná azt a szabadságot, amit a portugál alatt megkapott, és nem céltalanul kéne ívelgetnie. :)

Sokan az idei gyenge támadássegítése miatt szólják meg (nem tudom, hogy Te mire gondoltál most, így általánosítok a többiekre, majd kijavítasz, ha akarsz :mrgreen: ), ami nagyban köszönhető annak, hogy Ancelotti erősen korlátozza Őt Di María és Ronaldo miatt. Elég csak visszaemlékezni, hogy szinte mindenki szidta a BL döntő előtt, hogy milyen szar, éljen a Coentrao. Aztán a BL döntőben (már egy fáradtabb) AtMa ellen beállt úgy, hogy Ancelotti hagyta szabadon játszani, és máris az egyik legjobbunk lett azon a meccsen.
Ronaldonak egy külön bogyó kell, Bale-nek terület, Benzemának bizalom, Marcelonak pedig alkotói szabadság. Ez van. :)

Amúgy nem tudok róla, hogy lenne olyan szabály, ami tiltja más országok csapatának indulását a spanyolban. Tehát ha a katalán nép kiválik, attól még a Barca tudtommal maradhatna ugyanúgy a spanyol 1. osztályban. (Feltéve, hogy nem hagy ki egy évet sem.) Vagyis akár egy PSG is csatlakozhatna a spanyol pontvadászatba, csak előtte fel kéne küzdenie magát arról a szintről, ahová besorolják. Nemde?

MorataMartin
Hozzászólások: 1523
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. július 31., csütörtök 15:21

Alaba szted felcopott és jobb nála Alba! :lol: Mondjuk, mint várunk egy olyantól, aki arsenalos, de a Barcának szurkol?:D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. július 31., csütörtök 15:06

Drake írta:Mondjatok 3 jobb balhátvédet Albánál.De ne ilyen egyszezonos filipeliuzokat,meg felcopott alabákat.
mondja ezt Henry avatarral valaki :lol:

Alaba, Alba top5 mindkettő, Lahm jobbhátvéd, Marcelo meg a top mikor csúcsformában van, de az elég ritka
Nem illik.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. július 31., csütörtök 14:51

amúgy tökmind1 katalónia mit csinál....egy sima szabálymódosítás és már a barca is játszhat a spanyol bajnokságban

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. július 31., csütörtök 14:07

VanillaSky írta:Amúgy ki lenne a top3 balhátvéd? Komolyan. Én nem mondom, hogy Alba igen, de ha Marcelo felvetődik itt akkor azt is nyugodt szívvel röhögöm ki! Jelenleg Lahm a tető, persze RC-hez képest ő is szotyiárus. :)
Lahm amúgy érdekes, mert jobbhátvéd, nem pedig bal, bár elég sokáig tolta a baloson is. Más kérdés, hogy balhátvédként is benne van a jelenlegi legjobb háromban. A szotyiárus meg azért enyhe költői túlzás.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. július 31., csütörtök 14:01

Amúgy ki lenne a top3 balhátvéd? Komolyan. Én nem mondom, hogy Alba igen, de ha Marcelo felvetődik itt akkor azt is nyugodt szívvel röhögöm ki! Jelenleg Lahm a tető, persze RC-hez képest ő is szotyiárus. :)

Avatar
czier
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:22

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: czier » 2014. július 31., csütörtök 13:58

Van kb 10 darab minosegi szelsohatved osszesen, szoval az a szomoru igazsag, h Alba mar erosen az elitbe tartozik. :/

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. július 31., csütörtök 13:37

Mondjatok 3 jobb balhátvédet Albánál.De ne ilyen egyszezonos filipeliuzokat,meg felcopott alabákat.
Alaba szerintem bőven top 3, persze a nagy Pep alatt ő is bőven le van korlátozva, de Juppnál nagyon is penge volt ő, de idén sem volt rossz.
Filipet hagyjuk, lassú és favágó.
Viszont bármennyire is utálom Albat jelenleg befér nálam, nem vele volt gond a barcában tavaly.
Az utolsó megmaradt helyre Marcelo/Coentrao/Cole közül valamelyik.
Love football, hate antifa.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 31., csütörtök 13:35

meg a vancák vili.
bár ő tényleg alaba szint. szóra sem érdemes.
Kép
Kép
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 144 regisztrált és 0 vendég