Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 11., vasárnap 15:01

Drake írta:
ziro4vr írta:Én remélem még sokáig marad...kivéve ha a Ranieri, Domenech duóból kerül ki az utódja :luck:
Elhozzuk Koemant a Szentektől. :-*
melyiket?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Drake » 2015. január 11., vasárnap 15:00

ziro4vr írta:Én remélem még sokáig marad...kivéve ha a Ranieri, Domenech duóból kerül ki az utódja :luck:
Elhozzuk Koemant a Szentektől. :-*

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. január 11., vasárnap 14:50

Én remélem még sokáig marad...kivéve ha a Ranieri, Domenech duóból kerül ki az utódja :luck:
Nem illik.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. január 11., vasárnap 14:49

ziro4vr írta:Akkor már az lenne a hír, hogy nem LE a barca edzője. :lol:
Azt a hírt szerintem ma estére tartogatják. :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. január 11., vasárnap 14:47

GT37 írta:
Ebben hol van a kiakadás? Amikor odafordul az idősebb kollégához Lucho? Valami durvábbra számítottam a cím alapján.
Akkor már az lenne a hír, hogy nem LE a barca edzője. :lol:
Nem illik.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. január 11., vasárnap 14:44

Ebben hol van a kiakadás? Amikor odafordul az idősebb kollégához Lucho? Valami durvábbra számítottam a cím alapján.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. január 11., vasárnap 14:41

Messi elkésett edzésről, LE kiakadt

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 11., vasárnap 1:55

De ha jol tudom a UEFA az FFP-n belul nem tamaszt kriteriumokat arra hogy hogyan bonyolitod az igazolasokat.
Amíg megfelelsz a követelményeknek, addig azt igazolsz, annyiért, kit csak akarsz, már ha ez volt a kérdés.

A klub megcsinálja természetesen a bevallást, de az FFP-ben sok módosító tényező van a normál bevalláshoz képest, mint az igazolások, vagy éppen az utánpótlásra fordított összegek, amiket le lehet írni a kiadásokból az FFP-nél, de még jó pár hasonló kisebb módosító tétel van, ami csak az FFP-nél számít.
Na most a kovetkezovel nem vagyok kepben, ugyhogy hatha te ki tudsz segiteni. Jozan paraszti logikaval arra kovetkeztetek, hogy mivel a UEFA egy szovetseg, nem a helyi nav, a klubok pedig uzleti tevekenyseget folytato cegek vegulis. Szoval gondolom a UEFA nem mehet oda mondjuk a Realhoz, hogy "jonapot kivanok a konyvelest jottunk ellenorizni". Nyilvan a beszamolokban ottvan a szukseges informacio amugy is (eredmeny nagyobbegyenlo 0, adossag kisebb mint x). Kerdesem az, hogy amit irtal, hogy hogyan konyvelik el egy jatekos utan jelentkezo koltseget, azt ellenorizheti az UEFA? Vgay ez hogy van? Gondolom peldaul a Realra a hatalyos spanyol torvenyek vonatkoznak, es a helyi adohatosag ellenorzi hogy betartja-e.
A jogi hátterét ilyen formában nem ismerem, de amúgy szerintem simán megtagadhatnák a klubok az adatszolgáltatást...csak éppen azzal a lendülettel zárnák is ki őket a BL-ből. Tehát a klubok "kénytelenek" adatot szolgáltatni, ha a szervezetben akarnak maradni. És persze a beszámoló alapján nagyjából lehet tudni, hogy mennyire valóságosak a klub által közölt adatok, és ha gyanús, akár feljelentést is tehet a FIFA a hatóságoknál.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. január 11., vasárnap 1:25

CS0ki írta:Igen. Mármint olyan értelemben, hogy alapvetően az adott év kiadásait, bevételeit nézi, de ugyebár a számvitelben lehetne jobbra-balra trükközni, ezért megvan, hogy bizonyos bevételeket és kiadásokat hogyan kell elszámolni. Például ahogy írtam a játékos szerződtetésekor aa szerződésének időtartamára osztják le az átigazolásának összegét, függetlenül attól, hogy hogyan fizeti ki egyik klub a másiknak.
Ok, ezt ertem. De en felteteleztem hogy egy klub a szamvitel szabalyozasainak eleget teve kesziti el a konyveleset/beszamolojat. :D (Es nyilvan az illetekes szervek ezt ellenorzik is.) Vilagos hogy az igazolasok befolyasoljak egy klub eredmenyet, adossagallomanyat. De ha jol tudom a UEFA az FFP-n belul nem tamaszt kriteriumokat arra hogy hogyan bonyolitod az igazolasokat. Csak az erdekli, hogy felelossegteljesen mukodtesd a klubodat, es a sajat magad altal kitermelt loveval gazdalkodj, ne az legyen hogy elonyt szerzel mas klubokkal szemben ugy, hogy olyan forrasokat koltesz el amik nem is allhatnanak rendelkezesedre (hacsak a tudjukkik nem folyatjak a milliokat).

Na most a kovetkezovel nem vagyok kepben, ugyhogy hatha te ki tudsz segiteni. Jozan paraszti logikaval arra kovetkeztetek, hogy mivel a UEFA egy szovetseg, nem a helyi nav, a klubok pedig uzleti tevekenyseget folytato cegek vegulis. Szoval gondolom a UEFA nem mehet oda mondjuk a Realhoz, hogy "jonapot kivanok a konyvelest jottunk ellenorizni". Nyilvan a beszamolokban ottvan a szukseges informacio amugy is (eredmeny nagyobbegyenlo 0, adossag kisebb mint x). Kerdesem az, hogy amit irtal, hogy hogyan konyvelik el egy jatekos utan jelentkezo koltseget, azt ellenorizheti az UEFA? Vgay ez hogy van? Gondolom peldaul a Realra a hatalyos spanyol torvenyek vonatkoznak, es a helyi adohatosag ellenorzi hogy betartja-e.


Az egyebkent az elejen is vilagos volt nekem hogy attol hogy valaki 100 eves reszletre veszi meg Messi-t meg nem fog jobban megfelelni az FFP-nek. Csak hulyen tettem fel a kerdest...
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 11., vasárnap 0:25

Tevedek? :hmmm:
Igen. Mármint olyan értelemben, hogy alapvetően az adott év kiadásait, bevételeit nézi, de ugyebár a számvitelben lehetne jobbra-balra trükközni, ezért megvan, hogy bizonyos bevételeket és kiadásokat hogyan kell elszámolni. Például ahogy írtam a játékos szerződtetésekor aa szerződésének időtartamára osztják le az átigazolásának összegét, függetlenül attól, hogy hogyan fizeti ki egyik klub a másiknak.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 10., szombat 22:51

[urlŐ=http://www.footyheadlines.com/2014/12/r ... -kits.html]Úgy látszik, hogy tényleg 90 fokos fordulatot vesz a Barca. :hmmm: [/url] Messi ezt vajon engedi? :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. január 10., szombat 22:13

CS0ki írta:Akkor ez a cikk sem ér sokat, mivel FFP szempontjából olymindegy, hogy hány év alatt fizetik ki, lehet az 100 év is, nem a konkrét pénzmozgásokkal szűámolnak, hanem az árát osztják el a szerződésének időtartalmával.

En azt hittem hogy az FFP nem foglalkozik a jatekosmozgasokkal, csak azt nezi hogy a klub ne termeljen x szezonon keresztul veszteseget, es hogy ne legyen nagyobb az adossaga mint y, vagy ha igen akkor folyamatosan csokkentse azt. Na most ez alapjan tok mindegy nekik ki, hogy es kit igazol, megneznek a konyvelesben 2 sort aztan szevasz.


Tevedek? :hmmm:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Csabi » 2015. január 10., szombat 11:58

According TV3 Bartomeu met with Messi and told him that Luis Enrique is sentenced
keep calm messi has everything under control. :lol: :lol:

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 10., szombat 9:37

És a cikk írója megemlíti hogy az is egy lehetséges megoldás hogy az átigazolási díjat részletekben fizetnék ki (2-3 évig), de ebben az esetben meg az lenne a probléma hogy akkor meg 2-3 évig nagyon mást nem igazolhatnak
Akkor ez a cikk sem ér sokat, mivel FFP szempontjából olymindegy, hogy hány év alatt fizetik ki, lehet az 100 év is, nem a konkrét pénzmozgásokkal szűámolnak, hanem az árát osztják el a szerződésének időtartalmával.

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sander » 2015. január 10., szombat 8:14

Realista24 írta:Angolok kimatekozták, hogy csak a MU és a Real képes leigazolni.
Nem tudom hogy egy cikkről beszélünk -e de ha jól emlékszek a cikkbe benne volt hogy az FFP szabályain belül csak a Real és a MU tudja leigazolni. Büntetés keretein belül a M. City, PSG és a Chelsea. De ez a három klub meg nem akarja megsérteni a szabályokat mert nagyon sokat kellene utána fizetniük. És a cikk írója megemlíti hogy az is egy lehetséges megoldás hogy az átigazolási díjat részletekben fizetnék ki (2-3 évig), de ebben az esetben meg az lenne a probléma hogy akkor meg 2-3 évig nagyon mást nem igazolhatnak. Viszont visszatérve a Realra és a MU-ra. Egyrészt a cikk írója szerint a Real nem is próbálná meg, a MU ki tudná fizetni de Messi magas fizetési igénye miatt nem lenne ésszerű leigazolniuk. A fizetését nem tudnák állni. Alapból is elég magasak a MU-nál a fizetések. (azért írtam végig hogy a cikk írója szerint mert annyira nem tudok angolul és nem igazán értettem hogy ez saját gondolat vagy valami biztos információ de ha jól értettem akkor inkább csak a cikk írója elmélkedett)
R.M.C.F írta:Messi= barca.
Messi >=Barca
így szerintem már sokkal jobban nézz ki :D
A realnak most kellett volna okosnak lenni nyáron,és hozni khedira helyett egy olyan alakot,aki tudta volna pótolni a kp-a lyukát,és nem iscot és jamest kell visszavinni oda akit támadók,és nem tudnak védekezni. Ha ezt megtették volna,mert azzal számolni lehetett hogy kroos vagy modric megsérülhet,akkor most nem lenne probléma,és nem kellene egy szutyok AM vereségén búslakodnunk.
Létszámban még meg is lennénk. Talán még a minőségre sem panaszkodhatunk. Nálam az egyetlen kérdőjel az az hogy miért játszott Modric és Kroos mindig amikor lehetett. Most nem azt mondom hogy állandóan padoztassuk őket, mert nyilván az sem jó, de például amikor hárommal megyünk már a félidőben akkor kellett volna lehozni legalább az egyiket. Főleg annak tudatában hogy Illarra nem olyan rossz játékos -nem is a legjobb- de amikor ilyen helyzetben lettünk volna nyugodtan becserélhette volna a mester. Ettöl függetlenül egy kicsit azért vagyok bosszus és nem a három vereség miatt hanem az miatt hogy látszik hogy a kulcsemberek kezdenek fáradni vagy már el is fáradtak.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. január 9., péntek 21:07

Az szerintem mindenkinek egyértelmű, hogy messi sehová nem megy(persze tudom,minden megtörténhet),én így gondolom,hová és minek menne? Hol lenne ilyen helye?
A vezetőség is tudja,ha eladják(ezért is mennek bele minden évben egy öngyilkossággal felérő fizetés emelésbe,amit messi erőszakol ki) akkor a barca ugynevezett " még soha nem látott sikerkorszaka" végérvényesen befejeződik.......ezt a képet,ezt a látszatot még fenn lehet tartani messivel,hiszen ő képes bármikor bárkit megverni akár egymaga is. Ha nem lesz,akkor a barca jelentősen veszít az eredményességi indexén.
Messi= barca. Mást nem tudok elképzelni. Más meg nem számottevő ott.

Az hogy jön majd új edző akkor mi lesz? vagy ha ezt meg azt majd leigazolják? Semmi....az ami nálunk 2004-2011 között....... :shutup: :shutup:

A realnak most kellett volna okosnak lenni nyáron,és hozni khedira helyett egy olyan alakot,aki tudta volna pótolni a kp-a lyukát,és nem iscot és jamest kell visszavinni oda akit támadók,és nem tudnak védekezni. Ha ezt megtették volna,mert azzal számolni lehetett hogy kroos vagy modric megsérülhet,akkor most nem lenne probléma,és nem kellene egy szutyok AM vereségén búslakodnunk.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62884
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. január 9., péntek 21:06

Marky írta:ez a messi ügy már röhejesebb lassan, mint ami cristianoval ment éveken át :mrgreen: a vége úgyis az lesz, hogy rátoldanak 2 milliót a fizetésére és elhozzák az egyik cimboráját edzőnek, akivel elborozgat a yachtján a bejelentés után...
Angolok kimatekozták, hogy csak a MU és a Real képes leigazolni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Marky » 2015. január 9., péntek 20:56

ez a messi ügy már röhejesebb lassan, mint ami cristianoval ment éveken át :mrgreen: a vége úgyis az lesz, hogy rátoldanak 2 milliót a fizetésére és elhozzák az egyik cimboráját edzőnek, akivel elborozgat a yachtján a bejelentés után...

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. január 9., péntek 20:45

GT37 írta: Aztán máshonnan rögtön bedobták, hogy Messi Rijkaardot szeretné. :lol:
Meg Ronaldinhot és Eto'ot vissza gondolom.. :fpalm: :lol:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. január 9., péntek 20:37

Csak hogy a mai dráma is meglegyen: a TV3 egyik (állítólag) elég megbízható embere szerint Bartomeu beszélt Messivel az Elche elleni meccs után, és megnyugtatta, hogy 100%-ig mellette áll és már keresi is az új edzőt. Aztán máshonnan rögtön bedobták, hogy Messi Rijkaardot szeretné. :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 153 regisztrált és 0 vendég