Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Milyen eredményre tippelsz?

A szavazás 2018. október 28., vasárnap 15:46-kor befejeződött.

Barcelona győzelem
32
41%
Döntetlen
16
21%
Real Madrid győzelem
30
38%

Szavazatok száma: 78

istimester
rex madridistae
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera Bujia, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. május 21., kedd 3:49

A szerencse és a pénz önmagában még senkinek sem hozott dicsőséget.

hehe
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. május 20., hétfő 23:25

amit Henke ír, minden betűjével 1etértek.

inkább a szerencse és a tulajok pénze játszotta a szerepet abban, hogy ő minden edzők legjobbjaként emlegesse magát.
korántsincs főleg szakmai szempontból a topon, ez az uccsó majd' 2 év szinte az összes hibáját feketén-fehéren kihozta itt madridban.
Kép
Kép
Kép

R.M.C.F
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 20., hétfő 23:08

Mielőtt valaki lelkébe gázolnék,
Dehogy,nagyon érdekes okfejtés,meg az előzőek is.....sokat tanulok belőlük.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

mahitoo(Henke)
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 20., hétfő 22:59

Szakmai alapokon nekünk nem jó, hogy elment. Ugyanis a szakmához hozzáveszem a jelenlegi kialakult légkört. Totális bukás lett volna a jövő éve a Madridnak vele, hacsak nem küldenek el 5-6 játékost, köztük a 2 kapitányt. Ez nem történt volna meg, Perez nem hagyta volna. Ha az elmúlt félévet leszámítjuk, akkor természetesen jól jártunk a távozásával, mert ez az egész rendszer ellenünk lett kitalálva. Jobb lett volna úgy bajnokságot nyerni, hogy legalább egyszer megverjük a Madridot, és ha a BL-ben összekerülünk, valószínűleg a Real megy tovább.

Josénak szerintem ez az egész nem a Real Madridról szólt, hanem a Barca legyőzéséről. Írtam már többször is, magát a klub elé helyezte, nagyon sok nyilatkozatában, megnyilvánulásában. Ez mehet egy újgazdag klubnál (egy darabig), de nem a Madridnál. Tehát igazából szerintem jól jártatok, hogy távozik. Tudom, hogy ez már még kevésbé szakmai megközelítés, de akkor is. Nem illett ide. A fehér balettből harcművészetet csinált, az úriemberek klubjából meg nem is találok jelzőt, hogy mit. Szakmailag: valószínüleg így is jól jártatok. Eddig amit láttunk Mou-tól, az nagyjából egy csúcsrajáratott taktika, sok csúcsrajáratott játékossal. Az eddigi példa alapján ez nem működik hosszú évekig. Vért itat a játékosaival, beléjük veri, hogy a világ legjobbjai. Ezt nem lehet hosszú időn keresztül megcsinálni. Ha tavaly bejuttok a BL-döntőbe, akkor meg is nyeritek, és ismét igazolást nyer a stratégiája. Tartom, hogyha tavaly fordítva van a sorsolás, akkor klasszikus lett volna a fináléban. Ti a Chelsea-t röhögve kiejtitek, mi meg tavaly még megvertük volna a Bayern-t. Viszont itt jön Mou újabb hibája, hisz a BL elődöntőt neki köszönhetően bukta a Madrid. Már Münchenben el lehetett volna dönteni, Madridban meg ismét.

És akkor José. Min múlnak a nagy dolgok. A Portoval és az Interrel csodát csinált. De! Ha a United a Porto elleni BL visszavágó kb 88-ik percében megkapja azt a teljesen szabályos gólt, amit lőttek, akkor nincs 1. BL cím. Ha a bíró megadja Bojan szabályos gólját az Inter elleni visszavágón, akkor nincs második. Beszélhetnénk egy edzőről, aki minden csapatával bajnok lett a komolyabbak közűl, de hiányozna a BL-cím. Akkor is ő lenne a császár? A Portói munkásságát nem ismerem.
Chelsea: Abra papa összevásárolt ész nélkül mindenkit az első évében, Ranieri bajnoki második helyre vezette őket (és akkor még volt egy komoly Arsenal is), és a BL-ben elődöntőbe jutottak. Nem volt elég, jött a friss BL győztes portugál, aki viszont már nagyjából azokat kapta meg, akiket akart. Megérkezett, Ranierit elmondta mindennek, összeveszett mindenkivel (még Sir Alex-el is), meglett a bajnoki cím, aztán befordult, és eljött. Akkor a Chelsea játékoskerete kb kétszer annyit ért, mint a United-é.
Inter: nem követem különösebben az olasz focit. A Juve akkor nem volt tényező, a Milanban akkor kezdett eladni Berlusconi mindenkit, és 70 éves játékosokat megszerezni ingyen. A bajnoksághoz és a kupához adott volt minden, főleg a keret, a többi csapathoz képest. A BL győzelem akkor is nagy szó. A Barca ellen otthon egy félidőt remekül játszottak, és a katalánoknál 10 emberrel is kihúzták a megfelelő eredményt. És akkor lehetne sorolni a dolgokat, de a fociban nincs ha, és az Inter rohadtul megküzdött azért a címért. Apró szépséghiba a milánói karrierrel kapcsolatban, hogy José tudta jól, hogy ezt nemhogy megismételni nem lehet, de a közelébe érni sem, így könnyek között lelépett, szentként nyilvántartva az Internél.
Madrid: azt majd ti eldöntitek, hogy a 3 év alatt 3 kupa mennyit ér. Szerintem sem a játék, sem a játékosok és az ő viselkedése nem volt méltó a Real Madridhpz. De ez tényleg a ti ügyetek, eleget veszekedtetek róla, majd letisztul mindenkiben.

Összegezve: jó edző, de szerintem igazán csak egy játékot tud játszatni, és a viselkedése rettenetes.

Mielőtt valaki lelkébe gázolnék, José Mouronhoról volt szó, és nem a Real Madridról. Ráadásul saját vélemény. Többször írtam már dolgokat, hogy miért a Barcának drukkolok, miért regisztráltam ide, stb. Akkor ezt is összegzem: 92-ben a BEK győzelemnél szerettem meg a Barcát, és ki is tartottam mellettük. Nekem a Real Madrid mindig is a nagy riválist jelentette, de semmi többet. 2-szer voltam a Madridra mérges. Először a Galaktikus korszakban, mikor mi kb sehol sem voltunk, és végignéztem, ahogy Perez megveszi a kb összes aktív aranylabdást, köztük Figót. Higgyétek el, nem volt jó érzés. :-) Másodszor pedig Mou érkezésénél, és regnálásánál (R.M.C.F, tartom, hogy már korábban sem szerettem, mégha tegnap vagy tegnapelőtt megint fel is hoztad az ezzel kapcsolatban is hazug Barcásokat :D ). Remélem a szurkolók között kicsit normalizálódik a helyzet, és egy darabig ismét csak ellenfélként tekintünk egymásra. Jövőre amúgy is változások várhatók mind a 2 csapatnál, izgalmasnak ígérkezik. :-)

R.M.C.F
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 20., hétfő 22:35

Ahhoz képest hogy hülye kérdések,tudtál rá használhatóan válaszolni.De hát én ilyen egyszerű tudatlan kisgyerek vagyok,ezt belátom,úgyhogy nem kell szembesíteni mindig a szakmaiatlanságommal,a hülyeségeimmel. :D

Ancelotti? Nem a kedvenc edzőm az biztos,soha sem szerettem,vagy soha nem tetszett amit produkál....de tiszta lappal indul,mint mindenki,és ha tud hozzátenni,amit csak nagyon kevesen,akkor bírni fogom.

francois
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

HozzászólásSzerző: francois » 2013. május 20., hétfő 22:25

szerintem ezek tök hülye kérdések :lol: de azért válaszolok.

azt, hogy nektek örlülni vagy bánkódni kellene-e...

franc se tudja. az a baj, ha nem jön egy olyan edző aki rögtön első évében bl-t nyer, vagy bajnokságot+kupát, ráadásul mindezt csodaszép játékkal, és arbeola meg khedira nélkül, akkor már az első év végén a halál faszára fogjátok kívánni. sok névvel dobáloztatok itt, de kb mindegyikhez oda lett írva mások által, h nem a realhoz méltó... igy nehéz lesz épitkezni megint. de hogy konkrét választ adjak, örüljetek, hehe mindent leirt faszán. szakmailag kurvára megbukott.
(ancelotti jó lesz, sztem az egyik legjobb alternativa, én ezt már év közben is irtam a régi forumon. csak hagyni kell, mert egy év alatt ő sem fog csodát tenni.)

Ti örültök vagy bánkódtok hogy elment?

egyik szemem sír, másik nevet. egyrészt nevet, örülök h elment, mert jót fog tenni a két csapat viszonyának, sztem a sajtó is csendesedni fog. sír, mert öröm volt látni hogy az ellenfél (is..) szenved. ha marad, ki tudja meddig züllesztette volna a légkört.

a barcának ő mint real edző problémákat okozott-e?

ha csak a sportszakmai részét nézzük, nem. megvert minket egy párszor, ez tény, de hála a jó égnek az idény nagy része (bl+bajnokság) nem azon mulik h milyen eredmény van a barca-realon. persze szar érzés kikapni, de engem a háboruk mindig is jobban érdekeltek mint a csaták. kivanom nektek, hogy jövőre is megverjetek minket kétszer, aztán év végén mi turnézzunk a cabrio busszal

igy látom én.

azért kiváncsi lennék rá h látod ancelottit :D (lehet h irtal már rola csak lemaradtam)
Kép
Kép
Kép

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 20., hétfő 22:14

nem csodálom,hogy örültök mert szerintem féltetek tőle és a madridjától.
ezt most találtam meg legörgetve az edző topicban, ide válaszolnék rá.

azért ez kétoldalú dolog. vagyis én magamban ezt két részre bontottam.

az egyik része az, hogy mire képes mourinho és a madridja a barca elleni meccseken, a másik része pedig az, hogy mire képes egyébként.

na már most ugye a madrid szemmel láthatólag egyre jobban muzsikált a barca elleni derbiken, már nekünk kellett pesszimistábban várni a meccseket.

viszont itt jön a (számomra) lényeg : mourinho a 3 éve alatt 3 trófeát zsebelt be (bajnokság,kupa,szk) míg ez alatt a 3 szezon alatt a barcelona 2 bajnoki címet, 1 kupát és 2 szuperkupát húzott be (eltekintve most a nemzetközi porondtól,ahol még voltak trófeák.)

megtörte a barca hegemóniáját, mert nyert ellenünk 3 kupát, és az egymás elleni meccseken már felétek borult a mérleg, viszont a tavalyi bajnoki cím után azt a lépést, amivel a madrid átlépte volna a barcát (bl győzelem, vagy dupla-tripla, esetleg bajnoki cím úgy, hogy nem a barca nyeri a bl-t) szerintem nem tudta megtenni, így az én szememben nem győzte le a barcelonát.

az egymás elleni derbiken már felénk tudott nőni, de egyébként és trófeákban nem, és nekem ez utóbbi fontosabb.

Jester
Kedvenc játékosaid: Del Piero, Totti, Nesta, Ronaldinho,
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

HozzászólásSzerző: Jester » 2013. május 20., hétfő 22:04

Szeretek a dolgok mélyére menni......

Barcásokat kérdezném,de csak ha el tudtok vonatkoztatni az utálatotoktól JM-val szemben,szerintetek most nekünk örülni kellene vagy bánkódni hogy elment JM?

Mi az álláspontotok? De pusztán szakmai alapokon, mert az hogy barcázott,meg bírózott az nem érdekel most,az egy másik vitatéma.

a barcának ő mint real edző problémákat okozott-e? Az itt most nyilvánvaló,hogy nekünk nem akartok jót,tehát azt nem várom el,hogy bárki azt írja,a realnak jobb edző dukál......tényleg csak őszintén.

Szóval?
Semlegesként én azt tudom csak mondani amit az előttem lévő.
Akartatok valakit aki végre legyőzi a Barcát. Ez megtörtént. Csak az nem tetszett nektek, hogy ezt hogyan tette. Na mármost azt a formában lévő Barcelonat csak a bekkelős style-ban lehetett legyőzni.
Mostmár rendes atraktív focival is ki lehet ütni őket. Mondjuk ezt a nyáron kiküszöbölik.
Azt a kurva médiát kellene már végre láncra verni, mert Perez szomorú bejelentése mutatja azt, hogy már ő sem gondolja azt, hogy minden az edző hibája. Látszott rajta, hogy hosszútávra tervezett a portugállal.

De ez nem ment. Mourinho érkezésével én azt hittem, hogy végre egy rendes, alulról induló csapatépítés kezdődik meg.
De ő sem volt jó...

R.M.C.F

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 20., hétfő 21:55

Köszönöm az eddigi válaszokat,még azért várok sok más véleményre is,na meg "élőben" fogok majd kérdezősködni az ismeretségi körömben.

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2013. május 20., hétfő 21:49

R.M.C.F írta:Szeretek a dolgok mélyére menni......

Barcásokat kérdezném,de csak ha el tudtok vonatkoztatni az utálatotoktól JM-val szemben,szerintetek most nekünk örülni kellene vagy bánkódni hogy elment JM?

Mi az álláspontotok? De pusztán szakmai alapokon, mert az hogy barcázott,meg bírózott az nem érdekel most,az egy másik vitatéma.

a barcának ő mint real edző problémákat okozott-e? Az itt most nyilvánvaló,hogy nekünk nem akartok jót,tehát azt nem várom el,hogy bárki azt írja,a realnak jobb edző dukál......tényleg csak őszintén.

Szóval?

:hmmm: :hmmm: :hmmm:

Én örülök, mert eléggé megnehezítette a dolgunkat ebben a szezonban. meg már tavaly is. persze ez nem lett volna ilyen mértékű, ha idén nem teljesen inkompetens edző ül a padon,és le tudja reagálni a dolgokat, de hát ez van. Felépített egy ellenünk remekül működő csapatot, ránk volt az idei real kiélezve, és be is jött. Szóval szakmailag örülök,hogy elmegy, ha a barca vs real kérdéskört nézem. Viszont ha real vs mindenkimás a téma, akkor viszont nem örülök, mert nehezen meccselt a nem a mi taktikánkat játszó csapatok ellen (mu, dortmund pl.), és ez lett a veszte a szezonnak. aminek, mivel nem szívlelem a realt (bocsi), örültem.

Viszont talán azzal hogy ő megy, jöhet egy olyan edző, aki játszó csapatot épít, és az ilyen Arbeloa,Khedira vonalat elfelejtik nálatok végre.
De az új edzőnek is nehéz dolga lesz, hiszen óriási nyomás alatt dolgozik a real aktuális edzője, amit a média,szurkolók, vezetőség együttesen helyez rá.

Galacticos

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. május 20., hétfő 21:40

RaúlRealMadrid írta:Na szóval, akkor az elkövetkezendő szezonban újra izgulnom kell az El Classicón? :/ :mrgreen:
nem.
csak mostmár nem tehetjük meg hogy b csapattal játszunk ellenük. :mrgreen: :mrgreen:

RaúlRealMadrid
Kedvenc játékosaid: Raúl, Guti, Beckham, Cristiano Ronaldo "The Commander", Ramos, Kaká, Coentrao, Özil
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F. ; Ferencváros TC

HozzászólásSzerző: RaúlRealMadrid » 2013. május 20., hétfő 21:38

Na szóval, akkor az elkövetkezendő szezonban újra izgulnom kell az El Classicón? :/ :mrgreen:

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 20., hétfő 21:34

én nagyjából leírtam az ő topicjába, de röviden felemásak az érzéseim.

a barcának ő mint real edző problémákat okozott-e?
okozott, nem is keveset, de valamilyen szinten ez is lett a veszte. (mármint itt arra gondolok, hogy a barca ellen lett felépítve a csapat, és ennek a többi meccsen ittátok meg a levét.)

ezt a képet meg csak úgy, neked. :mrgreen:

R.M.C.F

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 20., hétfő 21:28

Szeretek a dolgok mélyére menni......

Szóval?

:hmmm: :hmmm: :hmmm:

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 20., hétfő 12:45

azért írtam hogy micsoda, mert az nb1. nem mb1.
lehet te viccből írtad, de már annyian írják így.. nekem meg nagyon megakad ezen mindig a szemem, most meg már szóvá is tettem.
csinálj fészbukot, akkor megérted, miért mb1 és nem nb1. :mrgreen:

pellének meg adnék egy esélyt, nem játszat csúnya futballt.
az tény, hogy a malaga vagy villarreal szerű klubok jobban fekszenek neki, és a nagyobb kihívás, a real madrid nem sült el olyan jól. (bár a mai kerettel ő is többre ment volna.)
de mindegy, szerintem úgyis a cityhez megy, itt meg ha nem történik csoda, marad tito.

NathanBarley
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso
Kedvenc csapatod: RMCF

HozzászólásSzerző: NathanBarley » 2013. május 20., hétfő 10:36

R.M.C.F írta:az első amiben egyetértünk.....megy ez lassan. :D
Csak azért mert nem őrjöng a pálya szélén meccs közben?
Nem gondolnám hogy tesze-tosza edző lenne. Szerintem amolyan Vicente Del Bosque-szerű megfontolt, nyugodt edző. Nagyszerű eredményt ért el a Malagával idén, annak ellenére hogy milyen mélyen van a klub anyagilag. Sajnálom, hogy a City-hez megy... :(

Galacticos

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. május 19., vasárnap 21:41

Nzedge írta:Fordított esetben én is rohadt ideges lennék..
Tavaly nem adták volna élőben az ünneplésünket,szerintem kiköttetem a tv-t..
kelemen.istvan írta:A csodás Mennyei bajnokságról a harmadik félidő. A másikon pedig hoki vb
azért írtam hogy micsoda, mert az nb1. nem mb1.
lehet te viccből írtad, de már annyian írják így.. nekem meg nagyon megakad ezen mindig a szemem, most meg már szóvá is tettem. :-)

R.M.C.F

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 19., vasárnap 21:37

francois írta:
Matt009 írta:Egy bizonyos magyar sporthírportál lehozta, hogy Pelle a B terve a Barcának, ha Tito nem folytatná. Azon felül, hogy szinte biztosra vehető Pelle és a City házassága, mit szólnátok hozzá, Barca drukkerek, ha Pelle lenne az edzőtök?
ahogy a bizonyos sporthírportálon is írtam: egy tesze-tosza szintelen-szagtalan embernek tartom. jó edző ez tény, de nem egy real, barca szintu csapat kell neki, hanem malaga meg villarreal. az az ő világa. sztem a citynél is bukta lesz ha végül is ott köt ki...

az első amiben egyetértünk.....megy ez lassan. :D

Nzedge
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. május 19., vasárnap 21:30

kelemen.istvan írta:
Galacticos írta:hogy micsoda?
A csodás Mennyei bajnokságról a harmadik félidő. A másikon pedig hoki vb :D
Fordított esetben én is rohadt ideges lennék.. :mrgreen:
Tavaly nem adták volna élőben az ünneplésünket,szerintem kiköttetem a tv-t.. :coffee: :D

ikelemen5
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. május 19., vasárnap 21:24

Galacticos írta:hogy micsoda?
A csodás Mennyei bajnokságról a harmadik félidő. A másikon pedig hoki vb :D
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Vissza: “Labdarúgás”