Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. február 14., kedd 11:53

Sierra írta:Eredményekben ugyanazt hozzák mint ősszel.
Sőt még amúgy ez se igaz, mert amíg ősszel gólzáporos meccseket toltak, addig a VB óta a legtöbb szenvedős 1-0.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. február 14., kedd 11:49

Halfkey írta:ehhez vaknak kell lenni hogy ne lásd.
Mit kéne látni? :D Eredményekben ugyanazt hozzák mint ősszel. A meccseiket meg nem nézem, minek nézném?! A mutatott játékuk nem igazán érdekel. Bár szerintem ez érthető Real drukkerként.. Meg az amúgy is tök mindegy, az eredmények a lényeg, az meg konstans nagyon jó az idei ligában.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. február 14., kedd 11:49

alexoxladjackoxi írta:
dzsi91 írta:

Azért mert az arsenal kurvara nem europa legjobb csapata. Mindig ezen a vakvágányon fut mindenki,hogy ha valaki megy egy nagy sorozatot a saját bajnokságában főleg a pl-ben vagy a laligaban akkor az azonnal a világ legjobb csapata. Aztán jön a bl jön a bayern vagy a real vagy bárki és ennyi volt.

A city minden évben a világ legjobb csapata.aztán minden évben rajtuk röhög a világ(akár angol bajnokként is)

Persze itt akkor most jöhet az, hogy dehát a bl szerencse bajnokságban kiegyensúlyozottnak kell lenni de a fotballt abban mérik, hogy amikor jönnek a nagymeccsek odabaszol vagy nem. Senkit nemérdekel 2 év múlva,hogy milyen szépen konzisztensen verted el az összes kiscsapatot és lettél bajnok de arra emlékezni fognak ha a szart is kipofozta belőled a müntyen a blben.

Ott van messi lófaszt nem csinál évek óta csak haknizgat megnyomta vb-t arra fog emlékezni mindenki mert az számít. Nyilván a nemzeti tornák is számítanak de,hogy bárkit egy bajnoki szereplésért a világ legjobb csapataként emlegessünk azt kikérem magamnak legyen az a premjerliga vagy bubdesliga vagy laliga vagy bármi.
Ez még mindig felfogásbeli kérdés. Téged senki nem fog meggyőzni az ellenkezőjéről, ahogy a másik oldalt sem fogod te meggyőzni arról, hogy 5-6 jó meccs a BL-ben (vagy 5-6 meccsen 10 jó perc) felér 38-al a bajnokságban. Pláne, hogy a ligában ugyanúgy vannak erős csapatok. Bár most nem a Bundesligáról beszélek meg a Ligue 1-ről értelemszerűen.

Igen mindenkinek megvan a saját véleménye de senki nem beszél már a 2013as bajnok unitedről, mindenki a 2008as mura emlékszik csakhogy a premjerligánál maradjak.

A világ legjobb csapata a világ legjobb csapatait veri meg 180 percben vagy 10 percben akkor amikor kell, nem pedig most megverné ha nem esett volna ki 2 hónapja :D

Tőlem részesítheti előnyben valaki a bajnoki címet de világ legjobb csapatáról beszélni egy olyan torna alapján ahol nem a világ legjobb csapatai játszanak hanem max 2-3 és még csak kieséses meccsek sincsenek hanem konkrétan úgy is nyerhetsz, hogy folyamat kikapsz a riválisodtól de több meccset nyersz a kicsi ellen az számomra nonszensz.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. február 14., kedd 11:39

dzsi91 írta:
lettherightonein92 írta:
Az Arsenal lehet, hogy európa legjobb csapata most játékban és eredményekben is. Mégis az EL-ben vannak.
Azért mert az arsenal kurvara nem europa legjobb csapata. Mindig ezen a vakvágányon fut mindenki,hogy ha valaki megy egy nagy sorozatot a saját bajnokságában főleg a pl-ben vagy a laligaban akkor az azonnal a világ legjobb csapata. Aztán jön a bl jön a bayern vagy a real vagy bárki és ennyi volt.

A city minden évben a világ legjobb csapata.aztán minden évben rajtuk röhög a világ(akár angol bajnokként is)

Persze itt akkor most jöhet az, hogy dehát a bl szerencse bajnokságban kiegyensúlyozottnak kell lenni de a fotballt abban mérik, hogy amikor jönnek a nagymeccsek odabaszol vagy nem. Senkit nemérdekel 2 év múlva,hogy milyen szépen konzisztensen verted el az összes kiscsapatot és lettél bajnok de arra emlékezni fognak ha a szart is kipofozta belőled a müntyen a blben.

Ott van messi lófaszt nem csinál évek óta csak haknizgat megnyomta vb-t arra fog emlékezni mindenki mert az számít. Nyilván a nemzeti tornák is számítanak de,hogy bárkit egy bajnoki szereplésért a világ legjobb csapataként emlegessünk azt kikérem magamnak legyen az a premjerliga vagy bubdesliga vagy laliga vagy bármi.
Ez még mindig felfogásbeli kérdés. Téged senki nem fog meggyőzni az ellenkezőjéről, ahogy a másik oldalt sem fogod te meggyőzni arról, hogy 5-6 jó meccs a BL-ben (vagy 5-6 meccsen 10 jó perc) felér 38-al a bajnokságban. Pláne, hogy a ligában ugyanúgy vannak erős csapatok. Bár most nem a Bundesligáról beszélek meg a Ligue 1-ről értelemszerűen.

lettherightonein92
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2022. november 8., kedd 0:36
Kedvenc játékosaid: Messi, Raphinha, Ben Yedder, Modric, Leao, Maignan
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, AC Milan, Leicester

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lettherightonein92 » 2023. február 14., kedd 11:20

dzsi91 írta: Azért mert az arsenal kurvara nem europa legjobb csapata. Mindig ezen a vakvágányon fut mindenki,hogy ha valaki megy egy nagy sorozatot a saját bajnokságában főleg a pl-ben vagy a laligaban akkor az azonnal a világ legjobb csapata...
Jó, magával a kijelentéssel lehet vitatkozni, de hogy top5-6-7-8, szóval simán BL egyenes kieséses szintű csapat az Arsenal, az azért mindenképp biztos. És ettől még az EL-ben vannak. Pont ugyanaz a szitu, mint a Barca, nekik a BL-ért folyó Tottenham szezonvégi találkozó volt a ki-ki meccs, és azt akkor még elbukták. A Barca-MU találkozónál meg két BL meccset lehet csak színvonalasabbnak mondani, és igazából még azon két találkozón is 4 nem túl jó passzban lévő csapat találkozik, talán még bőven a ti formátok a legjobb onnan. A mi meccsünk meg két, mostanra (pár lépéssel túl későn) nagyon erőssé vált, ráadásul jó formában lévő topklub csatája lesz.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. február 14., kedd 11:12

lettherightonein92 írta:
Az Arsenal lehet, hogy európa legjobb csapata most játékban és eredményekben is. Mégis az EL-ben vannak.
Azért mert az arsenal kurvara nem europa legjobb csapata. Mindig ezen a vakvágányon fut mindenki,hogy ha valaki megy egy nagy sorozatot a saját bajnokságában főleg a pl-ben vagy a laligaban akkor az azonnal a világ legjobb csapata. Aztán jön a bl jön a bayern vagy a real vagy bárki és ennyi volt.

A city minden évben a világ legjobb csapata.aztán minden évben rajtuk röhög a világ(akár angol bajnokként is)

Persze itt akkor most jöhet az, hogy dehát a bl szerencse bajnokságban kiegyensúlyozottnak kell lenni de a fotballt abban mérik, hogy amikor jönnek a nagymeccsek odabaszol vagy nem. Senkit nemérdekel 2 év múlva,hogy milyen szépen konzisztensen verted el az összes kiscsapatot és lettél bajnok de arra emlékezni fognak ha a szart is kipofozta belőled a müntyen a blben.

Ott van messi lófaszt nem csinál évek óta csak haknizgat megnyomta vb-t arra fog emlékezni mindenki mert az számít. Nyilván a nemzeti tornák is számítanak de,hogy bárkit egy bajnoki szereplésért a világ legjobb csapataként emlegessünk azt kikérem magamnak legyen az a premjerliga vagy bubdesliga vagy laliga vagy bármi.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 14., kedd 10:52

Sierra írta: Hát a veretes 1-0-ikkal nem hiszem, hogy annyira összeálltak volna. :D De persze én nem értek hozzá.
Maximálisan egyetértek! Mármint abban, hogy nem értesz hozzá :D

A Barca jobban játszik mint év elején, ehhez vaknak kell lenni hogy ne lásd. Szerencséjük is van, persze, ahogy nekünk is volt már a világtörténelemben. Egy címhez kell is. Talán a La Ligás xg linket én dobtam be elõször 1-2 hónapja, ott látszik nemcsak az hogy szerencsés hogy milyen kevés gólt kapnak, de az is hogy az expected goal difference náluk a legnagyobb, szóval ilyen szempontból is ‘megérdmelt’.

lettherightonein92
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2022. november 8., kedd 0:36
Kedvenc játékosaid: Messi, Raphinha, Ben Yedder, Modric, Leao, Maignan
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, AC Milan, Leicester

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lettherightonein92 » 2023. február 14., kedd 10:47

ANDS írta: 2015 - ös bl cím óta tart a nemzetközi “pechsorozat”. Valószínűleg szakmai hibák okozták, bár nem nevezném pech- nek 5-6 év szakmai munkáját.

Az Arsenal tényleg El csapat évek óta. MU megítélésével vájunk egy hetet. Bayern erejét majd megmutatja a PSG elleni párharc.
Egy szóval nem mondtam, hogy 4-5 évig pechünk volt, max azt cáfoltam, hogy "nem voltunk tényezők", mert 19-ig azért eléggé azok voltunk, akkor is, ha végül mindig elbalfékeskedtük. Ez nem pechsorozat volt, hanem fizikai leépülés, Messifüggőség, aki mindent azért nem tudott megoldani egyedül, aztán öngerjesztővé is vált a folyamat, egyre jobban féltünk a nagy meccseken (aminek még most is isszuk a levét).
De kár a mostani őszt hozzácsapni a korábbiakhoz, ég és föld a különbség minden egyes szempontból, tényleg minden összeesküdött ellenünk, és az Intertől azért nem szégyen tartalékosan, borzasztó bírói tévedésekkel ki-ki meccsen kiesni. Nem jó, de nem szégyen (ha nem láttad a DD kezezést, nézd meg, elképesztő). Én elszeparáltan erre mondtam, hogy borzasztó pechsorozat.

Kihatása persze van az elmúlt pár évnek sajnos olyan szempontból, hogy kialakult bennünk egy görcs, és jelenleg emiatt a ki-ki meccseken bajban vagyunk, és kupagyőzelem ide vagy oda, szerintem a MU emiatt ki is fog ejteni minket. Erőből, nagy fölénnyel tudtunk volna csak továbbmenni a cosportból, de ahhoz most, jelen stádiumunkban nem szabadott volna elvesztenünk az egész védősorunk, meg nem halálcsoportba kellett volna kerülni, ahol kvázi egy ki-ki meccs jött létre, az is bírói tévedésekkel. Ehhez most még nem voltunk elég erősek. Erőből kell sajna majd beverekednünk magunkat egy pozitív spirálba. Nektek is volt ilyen korszakotok.

Az Arsenal lehet, hogy európa legjobb csapata most játékban és eredményekben is. Mégis az EL-ben vannak. Van ilyen, rossz volt az időzítésük, ők is pont másfél éve novembertől támadtak fel, mint ahogy mi is, mindkét csapat pici lépéshátrányban van építkezésben a top klubokkal szemben, ami náluk kicsit rosszabbul végződött előző évben, mert a PL erősebb, és volt, aki épp megelőzte őket a top4-es versengésben, mi ilyen téren legalább megúsztuk, a PL-ben simán 6-7. helyre futottunk volna be.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. február 14., kedd 9:54

Tovabbra is azt mondom, hogy ezt a sorozatot nem lehet tartani az ideny vegeig. A nagy szamok torvenye alapjan elobb-utobb ugyis jonni fog egy csapat, amelyik nem szerencsetlenkedik a kapu elott, hanem kimeletlenul kihasznal mindent.

Jonni fog a hullamvolgy.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. február 14., kedd 9:35

Hát a veretes 1-0-ikkal nem hiszem, hogy annyira összeálltak volna. :D De persze én nem értek hozzá.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 14., kedd 9:30

Sierra írta: Kár arra fogni, ha annyira top csapat lenne, mint ami sugallnak a liga alapján akkor sima csoportmásodikként jutnak tovább.
Az Inter elleni meccsek október elején voltak, azóta volt egy VB is. Nem látom értelmét, hogy 4 hónappal ezelőtti meccsekből induljunk ki, ha a jelenlegi erejükről akarunk beszélni. Nyilván nem lettek hirtelen top3as csapat Európában, de miért ne állhattak volna össze azóta?

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. február 14., kedd 9:06

ANDS írta: De az Inter ellen is egy X- re futotta.( Az Inter ereje azért nem tudom, mennyire Top csapat szint az utóbbi években).
Erre próbáltam én is utalni korábban, hogy az Inter azért bőven verhető lett volna. Legalább otthon, aztán otthon is majdnem kiszoptak ellenük. Védelem ide vagy oda, pont tavaly volt nekünk is, hogy Vallejo meg Carvajal volt a középső védő valamelyik BL párharc hosszabbításában. Kár arra fogni, ha annyira top csapat lenne, mint ami sugallnak a liga alapján akkor sima csoportmásodikként jutnak tovább.

Spanyol földön elég ez a teljesítmény, de egy komolyabb, szervezettebb csapat ellen már kevésnek bizonyul. Jövőre lehet próbálkozni újra a csoportkör megugrásával. :D

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. február 14., kedd 5:05

cegledizsivany írta:
De ettől még cigányként fognak eltemetni Cegléden te utolsó senkiházi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Elég magas labda, hogy hova temetnének ha cigány lennék úgyhogy nem ütöm le :mrgreen: boldog valentínnapot nekedis :D

Pedig még meg is védtem a barszát, hogy nem a szerencse miatt vezetik a ligát :'( :kivagyhe:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

lettherightonein92
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2022. november 8., kedd 0:36
Kedvenc játékosaid: Messi, Raphinha, Ben Yedder, Modric, Leao, Maignan
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, AC Milan, Leicester

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lettherightonein92 » 2023. február 14., kedd 0:25

ANDS írta:
lettherightonein92 írta: ….

A BL-ben meg olyan bődületes pechünk volt, amit én még nemigen láttam, mióta focit nézek. Kezdve a sorsolással…

……
Az, hogy még megkaptuk ezt a mostani MU-t az EL-ben, a hab a tortán……
Igen, a Realnak meg szerencsés volt tavaly a sorsolása, azért nyert bl- t….(PSG/Chelsea/City/Liverpool vs.Inter).

Én nem tudom mi a baj a Barcanál, de már Pique is nyilatkozta, hogy egy kiesés lehet pech, de sorozatban több éven át nem.
Roma fordítás, Liverpool fordítás, Bayern elleni kiesés 3 év alatt az egyenes kieséses szakaszban az nem
pech, ott szakmai problémák lehetnek.

6 szezon alatt egyszer sikerült bejutni a bl- ben a legjobb 4 közé, az nem pech szerintem, hanem azt jelzi a vezetőségnek, hogy top szinten alacsony a teljesítmény.
Tavaly már a csoportkör is túl erős volt, és jött az El-től is a búcsú. Ez nem egy játékos hibája, nem pech.

Azt még elfogadom, hogy pech volt az Inter ellen, de 4 félidő az 180 perc, és a megszerezhető 6 pontból összejött 1.
Remélem olyat senki nem mondott, hogy a Reál sorsolása könnyű volt. :D Ennél durvább ágon alighanem soha senki nem nyert még BL-t, hihetetlen izgalmas meccseken olyan mentális erőt produkáltatok, amit ritkán látni. Majdhogynem élveztem még Barca-drukkerként is, de a kalapom mindenképp emeltem. Nem mondom, hogy valamennyi szerencse nem kellett hozzá, mert minden egyenes kieséses kupa megnyeréséhez kell egy kicsi legalább, de ilyen hülyeségek, hogy könnyű sorsolás, nyilván szóba sem jöhetnek, kőkeményen megérdemeltétek.

Azért a korábbi zakók elő-negyeddőntőkben történtek, és fejben, amikor még simán top3 csapat voltunk, nem lehet azt mondani, hogy nem voltunk tényezők, messze jutottunk, és javarészt mi szórakoztuk el az előnyöket (a pool meccs tán kivétel, ők akkor jobbak voltak, de kb csak ők voltak jobbak nálunk...). Tavaszt nézve 20-21-22-ben tényleg nem voltunk tényezők európában, a keretünk is gyenge volt, anyagi, sportszakmai csd kókler edzőkkel, stb. De ezeknek semmi köze a jelenlegi csapathoz, teljesen más téma, más vezetőség, más edző, más játékosok, újjáépülő csapat nagy pechhel kiesett, nem lehet, és nem is érdemes a korábbi két-három évünkhöz hasonlítani, játékban pariban voltunk még a BM-el is. Van ilyen. Az Arsenal meg a MU még csak be se jutott, mégsem kérdőjelezi meg senki a jelenlegi erejüket, mint ahogy a miénket is nehéz. Pechünk is volt, meg az építkezés olyan szakaszán voltunk egy halálcsoportban, amikor még törékenyebbek voltunk a mostani helyzetnél is. Lehet, hogy most már a védőink nélkül is valahogy behúznánk az Inter meccset, de azért ők elég erős csapat, szóval mindenképp ki-ki meccsnek mondanám. Egy Inter-BM csoportból azért Ti sem 100%, hogy kijutottatok volna. Ha igen, akkor az a rutin lett volna, ami a mi játékosainknak finoman szólva sincs, sokan most játszották az első döntőjüket egyáltalán ellenetek.

Amúgy kiváncsi vagyok a meccsetekre, a Pool most pont hozott egy jó teljesítményt, lehet, hogy megindulnak felfelé, titeket meg eléggé megszivattak a naptárral, de egyikőtök sem olyan jó, mint tavaly, még ha nálatok kisebb is jóval a visszaesés. De szerintem rettegni fognak tőletek a tavalyi után, és fejben megint megoldjátok, főleg, hogy Fede kezd visszatérni az életbe.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. február 13., hétfő 22:02

Xavi majd jegyzetelhet, a Porto simán megmutatja majd, hogy kell kiverni az Intert. B védelemmel is illett volna megugrania azt az akadályt szerintem. Meg persze lehetett volna komolyabb Masiást nevelni mint Eric Garcia :D Láma Enrique meg még a válogatottba is vitte Nacho helyett, a baromarcú.

Amúgy tény, hogy peches széria volt, pont egymás utáni héten volt a két Inter meccs, ugye a csodás vbnek köszönhetően, amikor kiesett a védelmük. Dehát azért cseresorral se lett volna az megoldhatatlan feladat egy komolyabb edzőnek. Pláne ha a középpályára nem erőlteti be Busquetset folyamat. Xavi még rutintalan a BL-hez.

Bajnokságban nincs kérdés, jobban akarják nagyjából ennyi a különbség, mennek, kaparnak, szerencse is velük van. Reális különbség kb 3-4 pont lenne a két csapat közt, de míg mi nem bírtuk januárt és ellébecoljuk évek óta a keretfrissítést kulcsposztokon, ők nyáron összerántottak egy jó összetételű 15-18 főt, ami tökéletes a bajnokságra Xavi meg jól is használja, forgatja őket, nagyjából ennyi. De eddig nagyon szép szériát mennek, abszolút elismerés.

A mi tavalyi, zömében hosszabbításos oda visszavágós BL meccseinket sok értelme nincs bajnoki meccsekhez hasonlítani, de mi szerintem sose tagadtuk, hogy volt szerencsénk is bőven, az minden címhez kell eleve. Csak ott akkor a sok nímand PL szaki azzal jött, hogy érthetetlen, hogy verjük ki sorra az xg huszár sztárcsapatokat és kb csak a szerencse számlájára írták az egészet. Ami egészen szürreális fasság volt. Itt senki nem tagadja, hogy a Barca jobb idén a ligában, de a kapott góljaik száma egyértelműen azért ilyen alacsony mert Morales, Sörloth meg a sok görbehátú x lábú csoda 100-as ziccereket basznak el. Nem azért mert brutál erős lett a védelmük. De nincs ezzel baj, megdolgoznak a szerencséjükért.

A kupában amúgy egyáltalán nem érzem kevésbé esélyesnek magunkat, sőt addig simán fordulhat a forma.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3575
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. február 13., hétfő 21:58

ANDS írta: Igen, sajnos a barca szereplése jól mutatja a LaLi erejét.*
Minden érdemüket nem akarom elvenni :mrgreen: :mrgreen: , tavalyi (vicc): Mingi-Piqué- Langlé sort kirakták, a kis bh gyerek már egy évvel rutinosabb, meg van rajta kívül egy JA/Alonso, Koundé nagy erősítés volt és Ara is bőven jó játékos, ez látszik..

A motiváció nálam nem döntő faktor. A 14. után 2 nappal ezek már azt tervezték, hogy akkor jövőre sem kéne döntőt bukni. A címvédő is extra motivált, de hogy a mieinken nem érzem/látom a motiválatlanságot, az fix.

Jól dob nekik a gép, van egy (laligához mérten) bő keret, erősödtek és vezetik a tabellát.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

lettherightonein92
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2022. november 8., kedd 0:36
Kedvenc játékosaid: Messi, Raphinha, Ben Yedder, Modric, Leao, Maignan
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, AC Milan, Leicester

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lettherightonein92 » 2023. február 13., hétfő 21:54

Hogy mennyire van szerencsénk, jó kérdés. Ha csak a bajnokságot nézzük, talán több van, mint amennyi balszerencse, de közben azt is látni kell, hogy ezek nem az Atletis 1-0-ák, hanem olyanok, hogy minden játékosunk sorra hagyja ki a ziccereket a kapussal szemben (sajna mostanában Lewy is), és lehetnének 4-1-es meccsek is, ha ziccereket nézzük. Mert az nagyon nem igazságos, hogy a kétmeccsenkénti egy ziccert felhozza valaki, és hogy azt pont kihagyják, közben meg szemet huny a mi 3-4-5 kihagyott ziccerünk felett. Ha már m lett volna ha, akkor mindkét oldalt nézve igazságos. Szóval lehetne 14 kapott gólunk is, ez tény, de alul is lőjük nagyon az xG-t, szóval lehetne 10-15 góllal is több akár, 1 vagy 2 meccset nem uraltunk csek a helyzetek számában idén, legalábbis a LL-ban.

A BL-ben meg olyan bődületes pechünk volt, amit én még nemigen láttam, mióta focit nézek. Kezdve a sorsolással, folytatva azzal, hogy mindhárom top védőnk kiesett átfedésekkel, és borzalmas védőkkel álltunk fel a kulcsmeccsekre, akik még magukhoz képest is rossz napot fogtak ki. Utolsó percben nem fújnak be egy olyan büntetőt az Inter ellen, amit szintén nem láttam még, fej felé emelt kézzel, ráadásul ha már nem is releváns, de szándékos, labdára irányuló mozdulattal kiütötte DD a labdát Fati feje elől, és semmi, BM ellen Lewy és Pedri 5 ziccert hagyott ki az első félidőben (inkább saját balfékség, de mégiscsak pech kicsit), és nem adtak meg egy 99%-os tizit pirossal, mikor hátulról talpalták Dembélét, ami nem rajtunk múlt. Mindezek közül kb csak ha a DD kezezést megadják, már 70-80%, hogy továbbmegyünk, és ez nem rajtunk múlt sajna.

Mindezt egy Pep-féle álomgárda még lehet, hogy épp elbírta volna, de egy épülő, 18 évesekből és új játékosokból álló keret nem, ez van. Az, hogy még megkaptuk ezt a mostani MU-t az EL-ben, a hab a tortán. Építkezés első teljes évének elmegy egy ilyen brutál pechsorozattal kiesni az európai porondról, de közben meg viszonylag uraljuk a hazai részleget, és jó eséllyel duplázunk, de akár még triplázhatunk is.

Az xG-vel meg egy félreértést tisztáznék. Ferni írta a számokat: 2,16 gólra rúgrunk 2,05-öt. Ez nem azt jelenti, hogy kb reálisan használjuk ki a helyzetet, csak kicsit alulrúgjuk, hanem brutálisan alulrúgjuk. Az xG egy átlagos szinthez van kalibrálva. Kb egy Celta-Torino szintű csapatnak kellene 2,16-ot rúgnia 2,16-os xG-re hosszútávon. Mint ahogy a golfban ugye a meghatározott ütésszámú pálya ütésszáma egy átlag goldoshoz van tervezve, a top Tiger Woodsnak nagyon alul kell azt hoznia ütésszámban. Egy Barcának, Citynek, Reálnak, BM-nek talán még 3-at is kéne, de ez már kicsit szubjektív tipp, a lényeg, hogy sokkal többet. Legalább annyira alulrúgjuk az xG-nket, mint amennyire alul kapjuk hátul.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. február 13., hétfő 21:52

Én pl letojom az xg statokat, meghagyom Peet féléknek, akiknek tesiórán lefektették a bordásfalat hogy fel tudjon mászni rajta.

De ha már xG-zünk, meg ez lett most a fokmérő, akkor érdemes lenne megnézni, hogy tavaly milyen számokat hozott a védekezés.
Szerintem jobban védekezik a csapat idén, magabiztosabbak hátul, legalábbis szemre ezt érzem.
Illetve közhely, de jó csapatnak van szerencséje, és most tényleg jól dob a gép nekünk. Viszont emellett szerintem tavalyhoz képest mindenben fejlődtünk, és ezek egymásra hatva generálják az eredményeket, és azt, hogy most tényleg minden jól alakul. Lesz ez még így se.

A BL kiesésről volt vita odaát, én azon az oldalon álltam és állok, hogy lehet csűrni-csavarni, ki játszott ki nem, az a lényeg, hogy megint kiestünk sorozatban másodszor, és ez iszonyat kellemetlen.
Persze fel lehet hozni a hiányzókat, de az igazság az, hogy ősszel még nem álltunk így össze, és bajnokságban sem játszottunk ennyire magabiztosan, még ha az eredmények jöttek is.
Lehet ha most lenne a csoportkör, akkor tovább tudnánk jutni (szigorúan az inter ellen lenne esélyünk, a bayern még mindig bőven nagy falat, pedig a bajorok sincsenek csúcsformában), de ez csak feltételezés.

Peace.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1358
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2023. február 13., hétfő 21:44

Jo ez a barca otthon most, nehéz vitatni, mennek mint a mergezett...Mi mást tehetnének? A földdel voltak egyenlőek, majd a sírból húzta vissza őket az öreg Laporta. Amit bukni lehet, anyugilag, kupa szintet, azt bukták. Annyit rohogtunk rajtuk, hogy már unalmassá vált. A vilagon semmi veszteni valójuk nincs, ami a klubbol, a becsületükből maradt még, azért mennek előre szépen, eredményesen, jó focival. Le a kalappal. Viszont kár tagadni azt, hogy valami hihetetlen bolygó együttállás is van náluk. Mint mikor ki nevet a végénr jatszol és egymás utan dobálod a 6osokat. Te se érted a 4. után, hogy miafasz?! Ugynez van angolban. Ha van balfasz csapat az elmult 10 evben a PL ben, akin a legtöbb mix ment el az embernek, az az Arsenal. Szerintem nincs olyan focis mém, amit ne használtak volna rájuk. Most meg urfoci van, meg arteta az uj pep, vagy mi a szösz. Tikitaka.

Azt ne mondja senki, hogy egy Sorloth fel méterről üres kapura, fölé rúgja....
Vagy ter stegen az utolso percben fog ziccert(azt hiszem ez idén 3x is elofordult) az nem szerencse.
Az hogy egy nacho öngólt fejel
Az hogy a tizenegyeseink 50% vagyunk képesek ertékesíteni az nem balszerencse?
Ehhez hozzájönnek az olyan finomságok, mint akasztás, mezcsókoltatás, agyonrúgás, duplanevű sipmesterek ámokfutásai, még egy szaros szakértőből se tudunk normálisat kifogni, aki ne rúgna belénk. :lol:
Bajnokságban izzadni kell allandoan, mikor 8 védővel allnak fel ellenunk, hogy agyonrugjak viniciust, majd egy sikeres kaszálás után a védő cserét kér, hogy unnepeltesse magát geci..rohadt konnyu a real madridnak mostanában helytállni. Ez csak a bajnoksag.
Most voltunk arabban, hogy "vilagbajnokok" legyünk, jön a pool, a bárszá ellen is muszáj volt 2 meccsest kisorsolni...pup a hatunkra az is.

Jo az a Barca, de azert van egy kis rózsaszín köd is sokak előtt szvsz. Legyenek bajnokok. Megerdemlik.

En azt akarom, hogy nyissuk ki végre a penztarcat. Kroosnak es lukanak is szeretnem megkoszonni, nincs ebben több. Dagadtgeci, meg mariano huzzon el. Carvajal pad. Mendy fiam is sajnos azt kell mondjam lefott. Vinicius is mar akkora prikezsia ránk, mint remy a forumra. Kiskocsogre cserelnem, cityt zarjak el, jojjon a viking, karim meg adja át a stafetat jovore elegánsan
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 13., hétfő 19:50

Csabi írta:
alexoxladjackoxi írta:

Hú, most biztos, hogy fel leszek nyársalva, de ....
leszarom az ikszgét. most is, meg amikor mi játszunk akkor is. engem az szab fel, amikor mayoral ajtóablakban belevágja a kapusba. ez a lényeg nem az xg. és ebből van minden meccsen 2
ugyanarrol beszeltek.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 143 regisztrált és 0 vendég