Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2019. április 26., péntek 13:20

Nálam a tökéletes keret így nézne ki jövőre:

---------------------Courtois/Lunin/Luca--------------------------
-------Ramos/Nacho---------------------Varane/Militao---------
Carvajal/Odriozola-------------------------------------Reguilón/Marcelo
-------------------------Casemiro/Valverde------------------------
---------Pogba/Modric------------------------Kroos/Ceballos-----
Joao Felix/Brahim--------------------------------------Hazard/Vinicius
----------------------------Benzema/Jovic/Rodrygo----------------

Plusz Isco vagy Asensio. :)

Gálakezdőm:
Courtois - Carvajal, S. Ramos, Varane, Reguilón - Casemiro, Pogba, Kroos - Joao, Karim, Hazard



Ki írja most alá? :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. április 22., hétfő 20:56

Bakker, Jovic lemaradt. A 2. számú kapus poszt jogos egyébként, csak nem foglalkozom velük, Courtois nem lehet sérült. :mrgreen:


Elfogadom, ha nem tetszik az elképzelés, de próbáltam olyat írni, ahol nem 2 világklasszis jut mindenhová, hozható nevek vannak és nem borul sem az öltözői hierarchia, sem a fizetési struktúra.

Ahhoz meg, hogy a lenti négyes egyszerre a kezdőben legyen nem pár sérülés kell, hanem a fél csapaté. Ilyenre nem lehet keretet felhúzni, vagy hosszú távon elégedetlen lesz a sok hasonló (kiváló) képességű játékos a játékidő hiánya miatt. A sok univerzálisnak mondható játékossal pedig a felállás váltása is terítéken lehet szükséghelyzetben.

Igyekeztem a híreket is figyelembe venni amennyire szűrni lehet a valóságtartalmukat. Ezek alapján Valverde esélyes, hogy kiérdemelte a helyet, Asensio mozdíthatatlan, Rodrygonál meg legfeljebb reménykedni lehet, hogy nagyot mutat az előszezonban. LV Zidane bizalmi embere volt eddig is, saját nevelésű, csupaszív játékos kis fizetéssel, nem lesz kidobva. Sajnos Ödegaard is újra kölcsön lesz adva nagyobb eséllyel.

Jovicot leszámítva, akit hoznék mindenképpen és reális esély is van rá, lényegében leírtad majdnem ugyanazt, csak 2 valószínűtlennek tűnő távozóval, illetve azzal az Iscoval, aki a 147. alkalommal veri le a lécet minden edző keze alatt. Neki én több esélyt nem adnék és annál valóban jobb játékos, hogy komoly sérüléshullám esetén legyen kihez nyúlni.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. április 22., hétfő 20:41

ziro4vr írta: Már a kapus poszton elvesztettél Fanatic, ZZ fia mint 2. számú? Ennyi erővel az anyósa is lehetne.
én tovább mentem kíváncsiságból, és az egész rossz ahogy van. elég pár sérülés, és a kezdőnkben találná magát a kis Zidane, Valverde, Asensio meg LV...ilyent nem kellene játszani. Jó az ha a kp-n van Isconk, ugyan akkor Marcelot már elfelejteném, és előre nem elégednék meg egy Hazard igazolással, jöjjön egy center, és a kis norvégot meg nyomassuk a szélen, támadja a kaput. az Asensio-LV párostól meg elköszönnék, lehet hülyeség, de inkább próbálnám meg Odegaardot meg Rodrygot a jobboson, mert egy Hazard, Vini, Benzema, Jovic, Odegaard, Rodrygo sor lehet h pofátlanul tapasztalatlan és fiatal, de mögöttük olyanok lesznek mint Modric pl, Benzema is ott lesz, Hazard is, meg kell újulnunk elöl.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2019. április 22., hétfő 20:24

Már a kapus poszton elvesztettél Fanatic, ZZ fia mint 2. számú? Ennyi erővel az anyósa is lehetne.
Nem illik.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. április 22., hétfő 20:03

Érdekes nyár lesz a hírek alapján.

Pogba kezdi kikövezni a Madridba vezető utat, kérdés, hogy jó-e a módszer... Nem mondom, hogy alibizik Manchesterben, de látszólag nem tesz bele mindent. Képességek alapján világklasszis, de van benne némi rizikó. Zidane miatt azt mondanám, hogy amennyiben van esély hozni, akkor ne habozzunk. Bale-t szerintem a hírek ellenére is bele lehetne vonni a bizniszbe, viszont ami a francia távozását elősegítené - a BL hiánya jövőre - az Bale odamenetelét gátolja egyúttal. Fizetésben hasonlóak, Angliában meg még mindig nagy király lehetne a walesi, ezzel a cserével mindenki nyerhetne. Meglátjuk.

Egyelőre nem mernék semmit levonni Zidane idény végi tevékenységéből, Ő szerintem már javában a jövő évi elképzelésekhez próbálja az itt lévő embereket, kikkel számoljon, kinek mondjon búcsút.

Érzésem szerint Llorente, Ceballos, Bale, Mariano és Vallejo majdnem biztosan megy. Ilyen-olyan okból kicsit mindet sajnálom, de vagy nem illik a francia elképzeléseibe, vagy leveri a lécet, vagy sérülékeny, vagy ezek tetszőleges kombinációja igaz valamennyi játékosra.

Meglepetés távozóra is számítok, félek, hogy a Kroos - Varane kettősből egyik nem lesz már jövőre, de azért bízok benne, hogy nem lesz igazam.

Ha rajtam múlna, akkor Isco és Navas is távozna, a keret pedig így festene:

Courtois, Luca Zidane, Castilla kapus
Carvajal, Odriozola, Nacho, Ramos, Varane, Militao, Marcelo, Reguilón
Kroos, Modric, Pogba, Casemiro, Valverde, Ödegaard
Hazard, Benzema, Vinicius, Rodrygo, Asensio, LV

A gálakezdő:

Courtois - Carvajal, Ramos, Varane, Reguilón - Kroos (Modric), Casemiro (Pogba), Pogba (Modric) - Vinicius, Benzema, Hazard

A védelem adott, Marcelo maradjon mint nagy öreg, és megfelelően használva még tud szerintem hozzátenni. Militaoval "bajban leszünk", mert mocsok jónak néz ki a gyerek, de a Kapitány nem kérdés, Varane meg tanár. Meccseljék le.

A középpálya ellenfél és forma függvénye, Modricot tartogatva a nagy meccsekre amennyire lehet. Ödegaardot itt kell már tartani, mérettessen meg a legmagasabb szinten, annyit már letett máshol, hogy az esélyt megkapja. Élne is vele szerintem.

Elöl Hazard és Benzema helye viszonylag fix, a maradék posztokra a fiatalok küzdjenek, bár Asensioban nekem már nincs nagy reményem.
Rodrygoról szoktam nézni a vs. teljes meccses összefoglalókat, nagyon ígéretes a gyerek, minden megvan benne, amivel kiemelkedő játékos lehet.
LV a jolly joker, jó katona, nem kell elzavarni.

Következő nyáron a brazilok és Asensio közül meg kell válni attól (ha más nem kölcsönben), aki a leggyengébb.

A fentiekhez egy Hazard - Pogba pakkot kellene behúzni, az eladásokkal nem gondolom lehetetlennek a fizetési struktúra teljes borítása nélkül. Talán még egészséges elegye lenne a rutinos és fiatal játékosoknak, rengeteg potenciállal.

Szerk.: A nem EU-s kvótát nem figyeltem, az lehet belekavarna ebbe: Vinicius, Militao, Rodrygo, Valverde, Casemiro?
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. április 17., szerda 15:08

RaúlCF írta: Hazardot hülyeség betenni középre. tud ott játszani de ég és föld a különbség amikor a bal szélen van.
Abszolút nem hülyeség. A Lilleben is ott hozta a legeredményesebb szezonját. Kb. csak a jobbszélen gyengébb, mint középen vagy balon, de balról is rengeteget elmozog.

Amit nem tud az az árnyék ék, amit Sarri próbált vele játszatni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. április 17., szerda 14:21

Hazardot hülyeség betenni középre. tud ott játszani de ég és föld a különbség amikor a bal szélen van.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. április 17., szerda 13:26

4312
B-)

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. április 17., szerda 12:57

Realista24 írta:
sebydani írta: Olyasmi. Valahogy látom magam előtt ahogy Benzi visszalép kiteszi Hazardnak ő meg szélről bepasszolja Jovicnak. Ha más nem, majd az FM-ben. :mrgreen:
Ezzel ki tudok egyezni. De ki marad ki?
Senki, de ehhez kell egy minosegi tamadojatek Carvajaltol a jobb szelen, kulonben halott a dolog.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. április 17., szerda 12:35

Szerintem nem kell feltétlenül 1 gálakezdőben gondolkodni.
Legalább lesz több felállás variáció is. Kettőjüket egyszerre nem tudom egyelőre elképzelni egymás mellett, de 3 kupáért megyünk, Karim se lesz már fiatalabb. Lehet nyomatni BL-ben, meg csereként ráengedni a fáradtabb védőkre, az ki is egyenlítené a korából fakadó lassulást.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. április 17., szerda 12:23

Könnyebbet Laci. Én teljesen vakon vagyok egyelőre egyébként, hogy jövőre mit meg kivel kellene focizni. A legtöbb felmerülő érkezőt eltudom képzelni adott keretek között nálunk, viszont valamiféle változás biztos hogy kell formációt, felállást tekintve, szerintem. Ezért is gondolkodok két csatárosban, hogy milyen lenne. Az viszont valóban túlzás lenne, hogy a két csatár plusz Hazard és Vini. Nem bírja el a csapat.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. április 17., szerda 12:17

sebydani írta: Olyasmi. Valahogy látom magam előtt ahogy Benzi visszalép kiteszi Hazardnak ő meg szélről bepasszolja Jovicnak. Ha más nem, majd az FM-ben. :mrgreen:
Ezzel ki tudok egyezni. De ki marad ki?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. április 17., szerda 12:16

Olyasmi. Valahogy látom magam előtt ahogy Benzi visszalép kiteszi Hazardnak ő meg szélről bepasszolja Jovicnak. Ha más nem, majd az FM-ben. :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. április 17., szerda 12:14

sebydani írta: Reagálva a másik topikos Jovic hírre, mennyi esélyt láttok rá, hogy Karimmal együtt tolja majd? Nekem gondolatban bejön az ötlet, kérdés a valóságban hogy működne.
Ő tipik 9? Mert akkor sehogy.
Mármint egyik szél Hazard, másik Vinicius, hátrébb nincs hely Karimnak, legalábbis luxus lenne.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. április 17., szerda 11:50

Reagálva a másik topikos Jovic hírre, mennyi esélyt láttok rá, hogy Karimmal együtt tolja majd? Nekem gondolatban bejön az ötlet, kérdés a valóságban hogy működne.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. április 17., szerda 7:19

Csabi írta:
wZoLee7 írta: egyébként az, hogy most kik játszanak, semennyire sem jelenti azt, hogy jövőre kik fognak
ezt kéne már felfogni itt sok embernek és nem pánikolni.
Legalabb paran tudnak izgulni meg egy lefutott bajnoksagbeli produktumnak
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5865
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Jim » 2019. április 16., kedd 22:27

wZoLee7 írta: én inkább úgy fogalmaznék, az ég világon semmi extrát nem mutatott eddig egyikük sem,
ez tény, egyik sem korszakos tehetség
de nem ülhetnek a padon Kroosok Modric-ok, mint valaki már írta
a rotációban elférnének ők is
szerintem nagy büszkeség, ha pár saját nevelés játszik a csapatban időnként
és sokszor nem is rosszul :salute:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. április 16., kedd 22:10

Az előző edzősködése és szűk egy év pihenő alatt sem tudta kinőni azt a betegségét, hogy rugalmatlanul játszatja ugyanazokat az embereket. Sok esély van rá, hogy ez most pár hónap alatt változni fog.
Ha egy új edző lenne, akit nem ismerünk, aki most ismerkedik a kerettel, jogos lenne ez.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. április 16., kedd 21:30

Megertenem ezt a sok pampogast, ha a nyari eloszezon negyedik meccsen is ugyanezek a jatekosok jatszananak, de igy...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. április 16., kedd 21:13

Csabi írta:
wZoLee7 írta: egyébként az, hogy most kik játszanak, semennyire sem jelenti azt, hogy jövőre kik fognak
ezt kéne már felfogni itt sok embernek és nem pánikolni.
Álmodozz Csabber :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 118 regisztrált és 0 vendég