Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. április 29., hétfő 8:58

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Egyébként addig volt epic ez a rész, amíg rohamozott a dothraki és kihúnytak a fények. Ott azért nagyon jól éreztették ennek az egésznek a súlyát és az esélyeket. Az ott zseni volt, ahogy szállingóztak vissza Jorahék, az ütött, és még utána is a holtak első rohama. De utána...

Utána azért eléggé átment gagyiba.
Katapultok egyet lőnek, utána semmi.
A fal előtti harcokból visszarohan vagy 3000 katona védőnek, de a várfalakon nincs senki, csak pár főszereplő és azok a statiszták, akiket az első felérkező zombik megölnek. Fél perc alatt elesnek a falak, a legjobban védhető pontok. Aztán a váron belül mégis mindenki percekig küzd az életéért, többnyire sikerrel. Lehetett volna ezt okosabban is, de...
ehelyett a könyvtári bujkálással húzták-tolták az időt.
A kriptában feléledő elporladt holttest-zombik kiütik a sírkő oldalát.
Arya észrevétlenül odaférkőzik a NK-hoz, miközben nyüzsögtek már a zombik mindenhol.

Lehetne sorolni. Első blikkre élvezetes volt, itt-ott kizökkentem, de vittek magukkal az események. Utólag azért már necces.

Sajnos így azért sokat esett a NK megítélése nálam, túl könnyen outsmartolva lett. A motivációja szintén nem világos. Miért volt ennyire fontos neki Brann? Miért nem tudta megvárni, hogy megnyerjék az ostromot? Ha fél órával később megy oda, amikor már minden tiszta, mivel lett volna számára rosszabb? Elszalad Brann, vagy mitől félt?
Nagyon jól fel lett építve, évadokat szántak rá, és ha valamit el lehetett mondani a NK-ról, hogy halál türelmes volt, nem kapkodott el semmit. Rengeteget várt északon, nagyon lassan indult el, remekül élt azzal, hogy az idő neki dolgozik. Pont ez volt az egyik erőssége, az időzítés, ami miatt tartani lehetett tőle.
Ebben a csatában viszont nagyon nem ez volt a jellemző, sajnos én úgy látom, hogy Jon-ék azért nyertek, mert a NK rengeteg felesleges kockázatot vállalt, és iszonyú "buta" volt.
Elkapkodta, ami ráadásul karakteridegen. Talán ezzel van a legnagyobb problémám.

És akkor Marad Cersei. Azt hiszem az volt a tetőpont, amit ma láttunk. Korainak érzem, de ez az én bajom. Viszont szerintem a legtöbbünk számára a NK volt az igazi antagonista, ezek után Cersei már nem tud monumentálisabbat húzni, és nem is annyira félelmetes már, hisz jól ismerjük.

Ezen a ponton bizakodok, hogy Martin papa még azért be tudja fejezni a művét, mert nem ilyen megoldások, és nem ez a befejezés méltó hozzá. :)


Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2019. április 29., hétfő 7:44

A fenébe veletek, nekem ki kell még bírnom délután 5-ig :lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. április 29., hétfő 6:40

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Összességében elégedetlen vagyok.

Záró résznek jó lett volna, de túl korán jött az egész, túl korán bukott el a NK.
Ezzel Cersei vált a fő antagonistává, és a NK jelentősége így eltörpül mellette, emiatt nem tetszik a sztori alakulása.

Ha ettől elvonatkoztatok, akkor élveztem.
Maga a rész látványos volt, a zenék nagyon jól megteremtették a hangulatot is, és lehetett izgulni a szereplőkért. Azonban jó sokan túl élték a jelentős karakterek közül, persze pont az, akit legjobban féltettem -Jorah- nem csinálta meg. :(
Érezni lehetett mi fog történni, ahogy pörögtek az események, nem nagyon lehetett más megoldás a rész végén.
Jó volt nagyon, de mégis csalódottan keltem fel amikor véget ért.
Most így reggel ennyi, munka közben majd talán lesz időm agyalni rajta. :)


Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. április 29., hétfő 6:24

GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez mi volt? Ezt vagy elmagyarázza Bran, vagy nem tudom... Odahúz egy akkora varázslatot a NK, hogy az egész lovasság 20 másodpercre jó, aztán ilyen lazán kinyírják. Egy pro zöldlátót. Amúgy Arya felvette egy Más alakját és azért nem vette észre az éjkirály? Theon, Jorah, Mormont kislány, Dondarrion, Edd, Melisandre. Ez nem sok. Azor Ahai nem jött el, Jani nem sokat csinált, a hamvakból összerakódtak a Starkok a kriptában, érdekes.

4. rész előzetes:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Megmaradt mindkét sárkány.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. április 29., hétfő 6:14

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ezt írtam én is, hogy számítani lehetett erre, nem lepett meg a rész alakulását látva.

Jon sárkánya él. csak megsebesült. mint ahogy Drogon is.

jah meg Arya azzal a move-val öli meg a NK-t, amit Brienne ellen már mutatott. :mrgreen:


mondjuk nekem a legvisszataszítóbb továbbra is Sansa. élet-halál között táncolnak, az otthonát éppen földig rombolják, de ő Tyrionnál fúrja Danyt.. :x még jó hogy Missandei helyretette a princesskét.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. április 29., hétfő 6:11

Got
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tényleg érezni lehetett, hogy itt vége lesz az Éjkirálynak, egyszerűen annyira esélytelenek voltak az élők. Plusz, amikor a Not Today után Arya elkezdett rohanni, már gondoltam erre végkifejletre. De amikor elkapta Aryat akkor pedig az ugrott be, hogy o-o, majd Bran leszúrja, de a megvalósítás így jobb volt. Macskamanccsal végeztek az Éjkirállyal. :) Az, hogy Theonon kívül nem öltek meg fő karaktert, az nevetséges. Mi volt Jon sárkányával? Nem tudom, kettős érzéseim vannak a résszel kapcsolatban. Mert ez így nem "GoTos". Arya :sziv: a karaterért, Sansa pedig :loveyou:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. április 29., hétfő 6:09

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Meg van 3 resz, mivel fogjak kitolteni, ha itt mindenki meghal, mi a szerepe Jonnak, kibe wargol bele Brann, Dany biztos nem halhat meg, mert akkor ki fog harcolni Cersei ellen, de Jamie es Tyrion is tul kell elje, kulonben mi ertelme annak, hogy Bronn megkapta a nyilat, az Ejkiraly biztos meg fog halni, mert ez az egyetlen logikus(!) opcio. Sracok, az a baj, hogy tulkombinaljatok, tulanalizaljatok az egeszet, mar resz kozben is. Mar az, ahogy a resz elejen a dothrakiakkal megalapoztak a hangulatot, hogy baszki, ezek brutal erosek.. Tokeletesen felepitettek az egesz reszt arra, hogy hiaba kuzd mindenki az utolso lehelleteig, itt egyszeruen nincs esely, mindenki meg fog halni. Az is hatalmas pillanat, amikor par masodpercig mutatjak Sam zokogasar, vagy amikor Jon mindenen keresztul menekul, majd az utolso pillanatban szembeszall Viserionnal. Felejtsetek el a youtubeos meg reddites teoriakat, egyszeruen adjatok at magatokat a sorozatnak, az utolso negyed oraban a zenenek es a vegen geci nagyot fog utni. Nekem egy minimalis hianyerzetem sincs, best resz ever. Aryat pedig imadjuk.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. április 29., hétfő 5:16

Remy írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ennyi volt az Éjkirály, a mások, a halottak? ....

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ugyanez.
látványos volt meg minden, de tényleg itt vagy mindenki meghal vagy Éjkirálynak annyi verzió lehetett csak, és mivel az első opció nyilván nem valósulhatott meg, így számítani lehetett erre.

én vártam, hogy valami Bran-NK "beszélgetés" lesz, vagy valami.
de nem.

nem is tudok mást írni most.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. április 29., hétfő 5:07

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ennyi volt az Éjkirály, a mások, a halottak? Hát nem tudom, kicsit kiégtem ezen. :| Mondjuk a rész közepénél betippeltem, hogy lecsó lesz az Éjkirálynak, mert az élőknek NULLA % esélye volt bármire is.

Jon szart se csinált, nálam ez is fura volt kicsit.

Hangulatos, drámai, látványos csata volt, annyi szent, de valamiért mégis ki vagyok égve.

2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

ferni
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2019. április 29., hétfő 4:22

GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez mi a faszom volt wow :ozil: :sziv:
Imádom baszki, best ever rész, az a vég....

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. április 29., hétfő 3:48

akkor induljon a móka :kalapos:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. április 29., hétfő 3:29

Óóó, de jó, hogy most veszi észre az ember az HBO Magyarország 15 órával ezelőtti posztját. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: soadroli » 2019. április 26., péntek 19:59

nehéz napok ezek...már csak 2 duplarész van az Officeból, hétfőn GoT és Endgame...kemény menet lesz :'( :mrgreen:
Kép

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. április 25., csütörtök 18:45

Drake írta: Ha már úgyis mindenki GoT lázban ég...csak szerintem nézett ki sokkal királyabban az Éjkirály míg az előző színész játszotta?Epp az előbb néztem meg a rideghoni csatás részt es elég badass...a mostani meg teljesen gagyi.
Sajnos a színész nem tudta vállalni a folytatást, szóval nem volt mit tenni, mást kellett találni.
Nekem is jobban tetszett a régi, de szerintem sokat hozzá tett az ő alakításhoz maga a szituáció, és a "come at me bro" beállás. Mindenestre engem nem zökkentett ki a színészcsere, az új is rendben van.

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Drake » 2019. április 25., csütörtök 18:16

Ha már úgyis mindenki GoT lázban ég...csak szerintem nézett ki sokkal királyabban az Éjkirály míg az előző színész játszotta?Epp az előbb néztem meg a rideghoni csatás részt es elég badass...a mostani meg teljesen gagyi.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. április 23., kedd 15:50

pheco írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Egesz pozitiv tipp. Nem hiszem, hogy Arya, Sansa es Jon is tulelne. Pedig nekik szoritok, plusz Tyrionnak es Danynek. Na meg Tormund is kapja el Briennet a vegen :lol:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Bronn és Jorah élje túl (+ Véreb), a többi felőlem mehet. :D
Csak az ostromról az én tippeldém ez:

A várfalon kívül küzdőknél számítok a legtöbb áldozatra, akik vezetik a seregeket (Szürke féreg, Brienne, Royce, Jorah) azoknak alapból sanyi. Velük van még Jamie és Podrick, hát biztos túlélőnek egyedül Jamie-t mondanám, Podrick 50-50.

Van ugye Jon és Danny, akik sárkányháton fognak javarészt küzdeni, szerintem az ostromot mindketten túlélik.

A várfalakon elméletileg Tormund, Davos, Edd, Beric, Sandor, Lyanna, Sam, Gendry és Arya fognak küzdeni.Az első négynek szerintem elég rossz a szorzója, a többinek még fontos szerepe lehet, de a macilányra is csak 50-50-et mondanék, és Szellemtől is búcsút veszünk.
Szóval a falakon sztem túléli: Sandor, Sam, Gendry, Arya

Van még Brann és Theon, de a kicsi Theon túl sokat vállalt. Viszont Brann-nek mindenképp túl kell élnie az ostromot, őt védi a plot armor.

Illetve a szezonnyitó előtti trailerben van valami konfliktus a kriptában is, ahol Arya menekült valami elől, szóval ott is számítok egy kis áldozatra, Varys, Missandei és Sansa gondban lehet, de szerintem Missandei és Tyrion biztos túlélők.

+ van még két jelentkezőm, akik fontos szerepet fognak játszani, mert már nincs hova menekülni, és befutnak az utolsó pillanatban, és segítenek az ostrom visszaverésében (Nymeria a szuperfalka élén) és Brann megmentésében (Meera). Szerintem sikerrel járnak, de nem fogják túlélni, mert benne lesznek a sűrejében.


A sorozat egészét nézve:
Sam, Tyrion, Missandei, Arya, Gendry a biztos túlélőim.
Jon, Sansa, Jamie, Bronn és Lyanna kap egy talánt, attól függően hogy mennyire szánnak bittersweet endinget, a többiektől szerintem búcsúzunk a a sztori végéig.


Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. április 23., kedd 14:54

ikelemen5 írta: GoT haláltippjeim:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jorah
Theon
Euron
Szürke Féreg
Brienne
Dany
Cersei
Minden sárkány
Beric
Az Éjkirály
A Hegy :)
A Véreb
Tormund
Bánatos Edd
Pycelle
Yohn Royce
Podrick
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Egesz pozitiv tipp. Nem hiszem, hogy Arya, Sansa es Jon is tulelne. Pedig nekik szoritok, plusz Tyrionnak es Danynek. Na meg Tormund is kapja el Briennet a vegen :lol:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. április 23., kedd 14:53

füst írta:
ikelemen5 írta: GoT haláltippjeim:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pycelle-lel nem lőttél mellé, azt garantálom. :D
:lol: :lol: :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. április 23., kedd 14:50

ikelemen5 írta: GoT haláltippjeim:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pycelle-lel nem lőttél mellé, azt garantálom. :D

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. április 23., kedd 14:29

GoT haláltippjeim:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jorah
Theon
Euron
Szürke Féreg
Brienne
Dany
Cersei
Minden sárkány
Beric
Az Éjkirály
A Hegy :)
A Véreb
Tormund
Bánatos Edd
Pycelle
Yohn Royce
Podrick
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég