Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. április 30., kedd 10:24

ziro4vr írta: Ha már csaták, nekem továbbra is Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hardhome az etalon, magasan.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Battle of Blackwater
Battle of Castle Black
Hardhome


Nekem ezek a top csaták

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. április 30., kedd 10:15

Swineherd írta:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Haldír tündéi nem mentek ki az urukok közé, hogy még véletlenül sem érjenek semmit, itt meg a teljes könnyűlovasság (a sereg fele) értelmetlenül belerohan a semmibe. Nagyobb gödröt kaparni nem tartott volna semmiből, nyílzápor és hasonló dolgok is valahogy kimaradtak. Úgy írták meg a részt, hogy ezek a harcedzett katonák full fogyatékosok legyenek. Ez nem csata volt, hanem egy burleszk. Minas Tirithnél is megcsinálhatták volna, hogy kiviszik a hajítógépeket a nyílt terepre, de nemhogy a fal elé, a gyalogság elé, hogy még véletlenül sem érjenek semmit... Grandiózus csata, ahol 10 perc alatt annyi a védelemnek. :ike:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nah ez az.
az írók szándékosan alakították így a csatát, hogy eleve reménytelen legyen a harc, és csak az lehessen a megoldás, ami lett is végül.
tényleg itt van Jaime aki elég jó hadvezér, Tyrion se hülye ennyire, bár őt lebutították Cersei javára...Jorah is lovag volt már korábban is.
És akkor egy ilyen taktikát rajzolnak fel nekik.

még a dothrakiakat megértem, nekik ez a stílusuk, de ezt is lehetett volna úgy csinálni, hogy mondjuk kivárnak a harcmező szélén, és oldalbakapják a már támadó zombikat. akkor mondjuk értek is volna valamit.
plusz az ő fél perc alatt való eltüntetésük jelezte, hogy ezek a zombik nem viccelnek, erre az első sorban harcoló hősök meg simán túlélik amikor ugyan úgy rájuk özönlik tonnányi zombi.
bullshit.
ha már így írták meg, akkor nekik veszniük kellett volna.

én azt megértem, hogy nem a várban volt a főerő és védekeztek onnan. egyrészt a sorozatban picinek van ábrázolva Deres, be sem fértek, másrészt gondolom nem akarták hogy aki belül meghal, az mind a váron belül támadjon fel újra.

dühít, mert minden adott lett volna ezt jól megcsinálni, de tényleg foggyos lett a megoldás, és nekem ami a legjobban fáj, hogy majd ezután egy sima csatában meg hullani fognak, de bezzeg 100plusz ezer zombi rohamot meg a hőseink simán túlélnek. ahha. hihető.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. április 30., kedd 9:54

istimester írta: tilcsukbeabetiltást

:'( :'( :'(
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. április 30., kedd 9:49

tilcsukbeabetiltást

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. április 30., kedd 9:26

kierkegaard írta: Jó, így belegondolva teljes mértékben igazad van.
Annyira élvezettel néztem a részt, hogy nem tudtam a hibákra gondolni. :)
Nem is kell :)

A könyvben szerintem majd jobban meg lesznek magyarázva a dolgok, több idő van mindent kifejteni. Illetve persze a könyben nem fog minden pont így történni.

Kíváncsi vagyok egyébként, ahogy befejeződik a sorozat rögtön bejelntik a könyvet? Az elég átlátszó lenne, de szerintem őszre csak kiadja a következőt Martin.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2019. április 30., kedd 9:19

Ha már csaták, nekem továbbra is Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hardhome az etalon, magasan.
Nem illik.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. április 30., kedd 9:09

Jó, így belegondolva teljes mértékben igazad van.
Annyira élvezettel néztem a részt, hogy nem tudtam a hibákra gondolni. :)

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. április 30., kedd 8:55

kierkegaard írta: A helm szurdoki csata ihlette igen de ez egy sorozat
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Haldír tündéi nem mentek ki az urukok közé, hogy még véletlenül sem érjenek semmit, itt meg a teljes könnyűlovasság (a sereg fele) értelmetlenül belerohan a semmibe. Nagyobb gödröt kaparni nem tartott volna semmiből, nyílzápor és hasonló dolgok is valahogy kimaradtak. Úgy írták meg a részt, hogy ezek a harcedzett katonák full fogyatékosok legyenek. Ez nem csata volt, hanem egy burleszk. Minas Tirithnél is megcsinálhatták volna, hogy kiviszik a hajítógépeket a nyílt terepre, de nemhogy a fal elé, a gyalogság elé, hogy még véletlenül sem érjenek semmit... Grandiózus csata, ahol 10 perc alatt annyi a védelemnek. :ike:
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. április 30., kedd 7:19

Azért nah..Kicsit túlgondoltátok dolgot.:D A helm szurdoki csata ihlette igen de ez egy sorozat. A gyűrűk uránál szarták a pénzt. Ráadásul kevés színész volt aki élvezte a forgatást. Aragorn a folytatást már nem is akarta, nem akart szerepelni benne. utálta az egészet.

Na most a got kicsit más kategória. Nem várható el, a könyvbeli várak megvalósitása. Maximum pár perces snittben belefér fossá cgi-zva de ennyi.

Arya:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Arya karakterét a bravoosi kalandját elbohockodták. A templom ahol volt, a könyvben sokkal komolyabb volt és a tanittatása is embert próbálobb, ahol szintén helytállt.
A sorozat elején briennel való kis kard párbajban látszódott hogy harcképzett.


Ami nekem nem tetszett
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amit ti is felhoztatok, hogy a mások eléggé színtelenek voltak. Több harcot váltam velük a fő karakterekkel, főleg akiknek valiryai acélból volt a kardja.
Brienne és Jamie kb 3x meghaltak a részben még is túlélték..több halált vártam főkarakterektől.


ami tetszett:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A dramaturgiai jelenetek. Dontraki sereg kardfelgyújtása, illetve mikor a night king felélesztette a holtakat. Az eléggé demotiváló lehetett.:D

Hiányoltam dolgokat de összességében nagyon nagyon bejött és izgalmas volt. Ahhoz hogy sokkal jobban megcsinálják..idő kellett volna. több rész, hosszabb játékidővel. De ebből kellett gazdálkodni.

G R R Martinnak: Írd már meg azt a kurva könyvet jóember. Köszönöm.

poronty
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: poronty » 2019. április 29., hétfő 23:06

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! Ez egy lapát szart nem ért sajnos. Amiket itt felhoztak néhányan kritkákat teljesen jogosak, kezdve a dothraki nekiiramodással, a budget árokkal, a totál érdektelen NK halállal meg sok mással együtt. Mondanám, hogy csalódott vagyok, de évek óta lejtmenet az egész sorozat, ez csak a végső szemen köpés volt számomra.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. április 29., hétfő 22:36

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez is remekül fel lett építve, csak épp moticávió nem volt. :mrgreen: :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. április 29., hétfő 22:34

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!NKnak szurkolni nagy divat.

Thanos legalabb egy remekul felepitett fogonosz volt, remek motivacioval.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2019. április 29., hétfő 22:06

ziro4vr írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem, nagyon nem jött be. Én Thanosnak szurkoltam a Bosszúállókban, itt meg a Night Kingnek.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na, ennek örvendek. Szerintem kicseszett rossz lett. Karakterek IQ szintje a Prometheus és a Covenant szereplőkének összegét nem érte el. Kitűnő forgatókönyv.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2019. április 29., hétfő 22:00

Zsombor írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Remélem neked nem a mai rész.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem, nagyon nem jött be. Én Thanosnak szurkoltam a Bosszúállókban, itt meg a Night Kingnek.
Nem illik.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2019. április 29., hétfő 21:58

ziro4vr írta: GOT

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem a sorozat utolsó 2 évados irányát nézve, nem történt meglepő. Kiírtak kevésbé fontos karaktereket, a nagy fan kedvenceket meghagyták, látványos volt, a karakterek egy része elért a csúcspontjára, ennyi. Más már ez a sorozat mint az elején, kinek melyik jön be jobban.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Remélem neked nem a mai rész.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2019. április 29., hétfő 21:20

GOT

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem a sorozat utolsó 2 évados irányát nézve, nem történt meglepő. Kiírtak kevésbé fontos karaktereket, a nagy fan kedvenceket meghagyták, látványos volt, a karakterek egy része elért a csúcspontjára, ennyi. Más már ez a sorozat mint az elején, kinek melyik jön be jobban.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. április 29., hétfő 18:19

GOT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Megemlítettetek pár logikai buktád, pár dolgot, ami nem tetszett, de ennek ellenére szerintem remek rész volt.

NK-val nagyon mást nem lehetett volna kezdeni vagy ő hal meg, vagy mindenki más.

Hiányérzetem nekem is csak annyi maradt, hogy Bran és közte nem volt semmi kommunikáció, illetve a mások nem harcoltak és csak a zombiek lettek rányomva a védelmekre.

Remélem azért Brannel még kezdenek valamit, mivel ezzel ő tényleg semmit se kezdett. Főleg a wargolásnak nem volt értelme, esetleg ő mutatott rá Jonéknak, hogy itt repked a hóember is?

Na mindegy, szerintem remek rész volt.

Aryat meg nem szerettem eddig, de rettentően jó volt ezt a befejezést látni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11213
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2019. április 29., hétfő 16:46

Ez olyan volt mint a nyári átigazolási szezonunk. Lehet ezt csűrni csavarni,hogy majd jó lesz de mindenki tudta legbelül,hogy ez így elvan basza. 6 rész akármilyen hosszúak iszonyat kevés egy ekkora volumenü sorozat lezárásához és attól függetlenül,hogy élveztem magát a részt teljesen elbaszták az időzítéseket így pedig értékét veszítik majd amúgy epikusnak szánt pillanatok.

Bízok benne,hogy majd jön a csavar meg a magyarázat mint amennyire bízok az utolsó meccsünkig a 7-0ban.Reméljük mindkettő megvalósul mé a szezonban.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. április 29., hétfő 13:45

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Pár jelenetet azért szerintem is nagyon jól eltaláltak.

Melisandre lángralobbantja a dothraki kardokat. Már önmagában olyan lelkifröccs volt, hogy átjött a képernyőn, hogy na most megcsinálhatják... hát még a zenei aláfestéssel.

A dothraki roham. Most néztem meg újra. Már magával a rohammal sincs problémám, mert a régebbi olvasmányaim alapján, illetve a sorozatban látottak alapján, a dothrakik nem rendelkeznek túl sok taktikai érzékkel. Ők így harcolnak; egy lovasroham és akkor azzal vagy elsöpörnek mindent és nyernek, vagy nem, és akkor lehet menekülni. Hát ha még mindezt lángoló kardokkal csinálják.
Mindezt látni Danny nézőpontjából, majd később Brienne-éből. Nagyon adta, ahogy a Dothraki csataüvöltés először mindent elnyom, aztán felmorajlik szép lassan a zombik hangja, és szép lassan teljesen elcsendesedik a dothraki, miközben a fények kialszanak. Néma csend, sötétség, a védők korábbi bizakodása teljesen elmúlt, és felerősödik ilyen szívdobbanás-szerű háttérzaj. Perfekt.

Végre láthattuk az unsullied sereget teljes harcértékében. Idáig csak arra voltak jó a hírhedt makulátlan katonák, hogy mindenki feltörölte velük a padlót. Itt meg zárt alakzatban meg se rezzenve tartották a védelmi vonalat, amikor már mindenki az életéért futott.

A végefelé a Night King dal felcsendülése. Az nyilván magával ragadó volt érzelmileg, de nem is erre gondolok, hanem volt egy pontja, amikor Jaime-re közelített a kép, és az ő agóniáját láthattuk másodpercekig, akkor a Night King dal -ba belecsempészték a rain of castamere dallamát. az nekem nagyon libabőrös rész volt. Zseniális volt, bár a Trónok harcában ez mindig is megvolt, a zenei aláfestés az kivételesen jó volt mindig is.

Jorah haláltusája megintcsak epic volt, olyan dicsőséges jelenetsort kevesen kapnak ebben a sorozatban. :)
Az a baj, hogy sokkal több dolgot tudnék mondani ami sajnos nem tetszett, de ezek emlékezetesek maradnak.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2749
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2019. április 29., hétfő 13:40

Berti írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ha lett volna egy random skit, hogy egy zombie siet a fa tövébe, ahol éjkirályék vannak, akkor bamm..mégjobban üt. :D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na ez például mekkora lehetett volna, látjuk, ahogy levágja egy zombi arcát, felteszi, szépen odaoson, nem csak így hirtelen előtűnik a semmiből.
Nem néztek ezek walkingot? :mrgreen:
Egy szavam nem lett volna rá, hogy miért így intézik el az éjkirályt.
Meglepetés már amúgy sem volt az egészben, mert amikor eltűnt a teremből, már akkor egyértelmű volt, hogy mi lesz belőle..


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég